PDA

Επιστροφή στο Forum : Cell-tech (Muscletech)



Vson
05-02-07, 05:34
αυριο θα παρω αυτη τη κρεατινη,ποια γευση προτεινετε;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7504&stc=1&d=1260436029


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7505&stc=1&d=1260436029

αν και ολοι κραζουν την muscletech η nitro εκανε αρκετα καλη δουλεια απλως σκεφτομαι να διακοψω την πρωτεινη και να κανω 1-2 μηνες με κρεατινη και μετα να συνεχισω παλι με σκετη πρωτεινη,ειναι σωστη η σκεψη μου η να συνεχισω με σκετη πρωτεινη;;Το καλυτερο ειναι να αρχιζεις με κρεατινη κ μετα πρωτεινη οπως μου ειπε ο φιλος μου η να αρχιζεις κ να μενεις μονο με πρωτεινη;

Διαλεξα muscletech(οχι οριστικα παντως) επειδη η πρωτεινη οντως εκανε πολυ καλη δουλεια (και την χρησιμοποιησα και ελαχιστα)και γενικα εχει κερδισει την εμπιστοσυνη μου η συγκεκριμενη εταιρια & επειδη το κοντινοτερο καταστημα πουλαει muscletech γενικα(βαριεμαι να ψαχνω η να περιμενω παραγγελιες).

Οι moderators αν εχουν δοκιμασει cell-tech παρακαλω να πουν αποψη
η τιμη δεν με αφορα καθολου παρα μονο η ποιοτητα

ajax
05-02-07, 11:51
εγω ειχα παρει και εγω πολλες φορες muscletech και νομιζα οτι ειναι τρομερη και δεν πειραζει το κοστος....ε μεχρι που δοκιμασα αλλη εταιρια.......δεν σε νοιαζουν τα λεφτα?οκ.τοτε παρε myoplex delux της eas η εστω την original.αν δεν δεις καλυτερη διαφορα με αυτες απο οτι την nitrotech ελα να με βρεις και να μου την χτυπας στο κεφαλι..... :D

Vson
05-02-07, 18:03
δηλαδη αυτη δεν ειναι καλη;

Duke-Nukem
05-02-07, 18:42
Οι moderators αν εχουν δοκιμασει cell-tech παρακαλω να πουν αποψη
Παρόλο που δεν είμαι mod θα πω και εγώ κάτι, αν φυσικά μου επιτρέπεται...
Μόνο κρεατίνη χωρίς πρωτείνη δεν έχει νόημα. Πρωτείνη να παίρνεις όσο γυμνάζεσαι. Η αλλίως συνδιασμός των δύο παραπάνω(το καλύτερο). Η κρεατίνη cell-tech ίσως σου προκαλέσει κάποιο κάψιμο στο λαιμό όταν την πίνεις-δεν ξέρω αν το αλλάξανε αυτό,κρεατίνη έχω να πάρω αρκετά χρόνια-


επειδη η πρωτεινη οντως εκανε πολυ καλη δουλεια (και την χρησιμοποιησα και ελαχιστα)
όταν λες πολύ καλή δουλειά τι εννοείς; τι αλλαγές είδες πάνω σου;

Vson
05-02-07, 18:51
αγαπητε duke-nukem μη παιρνεις επιθετικα(αν και σηκωνει επιθεση):D αυτο που ειπα για τους mods.Απλως τους εχω πολυ ψηλα:D πανω στο θεμα αυτο οχι ανωτερους απο τους αλλους βεβαια! απλα πιο εμπειρους.


Η nitro tech εκανε πραγματικα δουλεια.Εγω ειδα να γινομαι πιο μυωδης,να στεγνωσα καπως και γενικα εχω αποκτησει ενα αισθημα δυναμης.
Η χρηση που κανω μπορω να την χαρακτηρισω ως ΕΛΑΧΙΣΤΗ επειδη παιρνω μονο οταν παω στο γυμναστηριο(3 με 4 φορες maximum τη βδομαδα) 1 scoop πριν & 1 scoop μετα τη γυμναστικη.

1.5 μηνας εχει περασει κ μου'χει μεινει ενα 40% πρωτεινης στο κουτι(και ειναι του ενος κιλου) οποτε σκεψου:).

Λοιπον αυτο που θελω ειναι να παρω cell tech και την περιοδο που κανω φορτωμα να μην παιρνω πρωτεινες αλλα την περιοδο συντηρησης μετα τη γυμναστικη να παιρνω protein και το πρωι κρεατινη,τι πιστευεις(ετε);

Γενικα ειμαι του σιγα σιγα ατομο δεν θελω να παρω πολυ και μετα απο 2 μηνες να παιρνω λιγο.Προοδευτικα το παιρνω το πραγμα.

Εχω ακουσει οτι ο συνδιασμος nitro & cell ειναι καλος επισης.

H αποριες που εχω ειναι 2;
Η κρεατινη γενικα θα κανει αυτο που σκεφτομαι οτι κανει,δηλαδη θα δωσει στους μυς μου εκκινηση για αναπτυξη η οποια θα συντηρηθει(ΟΧΙ ΠΛΗΡΩΣ γιατι οταν σταματας τη κρεατινη σταματαει αρκετα η μυικη αναπτυξη)αυτο που εχω κανει;Δηλαδη θα μεινει με λιγα λογια μια α μυικη αναπτυξη η ειναι απλως εκρηξη για 1 μηνα που την παιρνεις και τη χανεις οταν σταματας(κατι περαστικο); μακροπροθεσμα δηλαδη θα μου δωσει καλυτερη μυικη αναπτυξη; Τι μενει δηλαδη;
γιατι αν δεν μενει τιποτα καλυτερα να εξακολουθησω την αργη πλην αξιοσεβαστη αναπτυξη με πρωτεινη.

Αξιζει το boost αυτο με λιγα λογια;

gpol
05-02-07, 18:58
δοκιμασες αλλη πρωτεινη και κρεατινη να δεις αμα ειχες αποτελεσματα;; αν ναι ποιες;
Και κατι αλλο ... αναρωτησου απο που βρισκει τα εσοδα η MuscleTech για τις υπερβολικα πολλες διαφημισεις παντου (περιοδικα,διαγωνισμους). Μηπως ειναι τοσο ακριβα τα προιοντα της και γιαυτο το λογο;;;;;

Vson
05-02-07, 19:06
gpol σεβομαι την αποψη σου και δεν αντιλεγω.
η muscletech ειναι η πρωτη που πηρα και ειμαι newbie γενικοτερα.

Σιγουρα θα δοκιμασω πιο πολλες εταιριες απλως δεν μπορω να πω οτι δεν εκανε τιποτα εκανε πολλα(κατα τη γνωμη μου) και ημουν κ κακος χρηστης,καθολου σχολαστικος.

Δεν διαφωνω οτι μπορει σε κανα μηνα που θα παρω eas optimum οτι μπορει να δω παραπανω αλλα λεμε οτι εγινε μεχρι τωρα.(ασχετο επι του θεματος)

help ομως λιγο στην απορια που εχω αν γινεται,αν ξερει καποιος...

gpol
05-02-07, 19:09
g

Vson δεν ξερω αν με καταλαβες. Δεν λεω οτι τα προιοντα της δεν ειναι καλα! απλα λεω οτι ειναι υπερτιμημενα.

Διαβασε εδω: http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=149, για το τι θα σου κανει η κρεατινη

Vson
05-02-07, 19:16
υπερτιμιμενα μπορει,και ουτε εγω πιστευω στις διαφημησεις της muscletech αλλα οντως κανει δουλεια και δεν μπορω να ακουω οτι ειναι αχρηστη(μερικοι της κανουν ηλιθια επιθεση πιστευω).

το εχω διαβασει αλλα η ερωτηση μου δεν απαντιεται.

εκει αναφερει για εκρηξη δυναμης και εκκινηση για αναπτυξη μυων(αυτο με ενδιαφερει).
Αυτη η αναπτυξη θα διατηρηθει (φυσικα με καλη γυμναστικη και διατροφη/πρωτεινη) αυτη ειναι η ερωτηση μου.Οχι ολικη αλλα μερικη μυικη αναπτυξη μετα την κρεατινη μενει η δεν μενει; :P

...η γλωσσα δεν ηταν το αγαπημενο μου μαθημα

gpol
05-02-07, 19:23
H κρεατινη δεν θα κανει την αρχη για την αναπτυξη των μυων. Δεν λεει αυτο το αρθρο

Vson
05-02-07, 19:29
λαθος καταλαβα δηλαδη...
τελικα του σου κανει οπτικα παντα αξιζει; ειναι για προχωρημενους μονο;

sorry που σας πριζω:D τοσο πολυ αλλα...ειμαι πολυ της θεωριας πριν τη πραξη

gpol
05-02-07, 19:34
λαθος καταλαβα δηλαδη...
τελικα του σου κανει οπτικα παντα αξιζει; ειναι για προχωρημενους μονο;

sorry που σας πριζω:D τοσο πολυ αλλα...ειμαι πολυ της θεωριας πριν τη πραξη

αξιζει ! πως δεν αξιζει!!! απλα αν ξεκινας τωρα δεν νομιζω να υπαρχει λογος να παρεις κρεατινη. Κανε μερικους μηνες προπονηση και μετα παρε :)

Vson
05-02-07, 19:37
σορρυ που το καταντησα chat room(αληθεια εχουμε chat:P?) αλλα γιατι οχι απο τωρα;Κανω σκληρη γυμναστικη(οταν κανω) δεν ειναι αυτο αρκετος λογος;

Duke-Nukem
05-02-07, 19:37
Άλλη αρχή λειτουργίας της πρωτείνης άλλο της κρεατίνης. Επειδή λες ότι είσαι νέος στον χόρο το θέμα έχει ως εξής :
η πρωτείνη είναι ι τροφή του μυικού συστήματος και κύριο συστατικό του μαζί με το νερό
η κρεατίνη κάνει κατακράτηση υγρών, και θρεπτικών συστατικών μέσα στο μυικό κύτταρο και δείχνει πιο μεγάλο,βοηθάει στην δύναμη και χρήση μεγαλύτερων κιλών για αυτό υπάρχει και η ανάλογη μυική ανάπτυξη. Η πρωτείνη παραμένει η δόμη όμως...Αν το άρθρο το διάβασες σε κάποιο Muslemag το οποίο είναι περιοδικό της muscletech μην το πολυπιστεύεις. Όταν σταματίσεις την κρεατίνη θα υπάρχουν κάποιες αλλαγές όπως θα χάσεις υγρά και κάποια κιλά(όχι απαραίτητα αν συνεχήσεις να προπονήσε με ένταση). Η κρεατίνη πρέπει να συνοδέυεται με νερό καθημερινά κοντά στα 3-4 λίτρα.

Duke Nukem
[me hides again]

gpol
05-02-07, 19:42
σορρυ που το καταντησα chat room(αληθεια εχουμε chat:P?) αλλα γιατι οχι απο τωρα;Κανω σκληρη γυμναστικη(οταν κανω) δεν ειναι αυτο αρκετος λογος;

dont worry! αν θες πες μας τι προπονηση κανεις .... γιατι η ποσοτητα δεν ειναι καλυτερη απο την ποιοτητα :)

Vson
05-02-07, 21:00
κανω γυμναστικη με ενταση.δηλαδη τα διαλειματα στις επαναληψεις ειναι μαξιμουμ 30-40 seconds.
συνηθως κανω πολυ στηθος/πλατη/ομους(σχεδον παντα κανω αυτες τις ασκησεις).
και παω εναλλαξ ποδια/χερια.
προσθετω κιλα διαρκως το τελευταιο μηνα μια αυξηση 15 κιλων εκανα.

οκ αυτο που με αφορα ειναι το μετεπειτα της κρεατινης που απαντησε ο duke ευχαριστω αυτο ηθελα να γνωριζω.

Theristis
05-02-07, 21:54
Εγώ θα σου πω την γνώμη μου βάση αποτελεσμάτων που είχα εγώ τα συμπληρώματα διατροφής είναι για άτομα που έχουν φτάσει σε ένα σημείο ανάπτυξης και θέλουν κάτι το παραπάνω το οποίο δεν μπορούν να δώσουν με την διατροφή τους.Εγώ είχα πάρει κρεατίνη παρ'όλο που είχα πολύ χαμηλό επίπεδο απο θέμα διατροφής και σωματικής διάπλασης,αυτό που μου είχα κάνει η κρεατίνη ήταν να με γεμίσει νερά να νιώθω ένα φούσκωμα συνέχεια το μόνο καλό που έκανε ήταν οτι έδωσε αυτό το μπαμ στις ασκήσεις το οποίο άμα κάνεις μια σωστή γυμναστική ωφελείσε και το διατηρείς και μετά την διακοπή της κρεατίνης.Κατά την γνώμη συνέχισε με πρωτεϊνούλα και σιγά σιγά και βάλε και κανένα σκουπ το πρωί.

Vson
05-02-07, 21:59
τα συμπληρωματα διατροφης πιστευω οτι ειναι αναγκαια και σε ατομα που δεν γυμναζονται.

εγω πχ κανω απαραδεκτη διατροφη που αν συνδιαζα τη γυμναστικη με τη διατροφη που κανω θα'χα επισκεφθει τον αλλο κοσμο προ πολλου:D.

Αν ο αλλος εχει απαραδεκτες διατροφικες συνηθιες και παιρνει ελαχιστη πρωτεινη και χανει σε μυς(τους φυσικους οχι αυτους που φτιαχνεις στο γυμναστηριο) δεν χρειαζεται συμπληρωμα πρωτεινης;Τη χρειαζεται.

Πρωτεινη γενικα χρειαζονται ολοι οχι μονο οσοι γυμναζονται,ετσι πιστευω.

Θα δοκιμασω κ θα σας ενημερωσω παντως,αυριο θα παρω να δουμε:D.

Ξερω ατομο που παιρνει πρωτεινη χωρις να γυμναζεται και διατηρει ενα ωραιο καλιγραμο σωμα(δεν εχει παντως τρελους μυς κλπ) ειναι απλως στεγνος.

Με τα φαγητα που εχουμε σημερα (κυριως τα κρεατικα) η πρωτεινη ειναι must πιστευω σε ολους,εχω ακουσει οτι πολλοι ηθοποιοι κανουν χρηση συμπληρωματων πρωτεινης ξερει κανεις αν αληθευει;

Gasturb
06-02-07, 00:17
Οι moderators αν εχουν δοκιμασει cell-tech παρακαλω να πουν αποψη

Η αλήθεια είναι ότι μου το πρότειναν Vson αλλά δεν τα κατάφεραν..

Gt

Vson
06-02-07, 04:55
gasturb εσυ ποια παιρνεις ποια ειναι η αγαπημενη σου κρεατινη;

Gasturb
06-02-07, 21:00
Δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση σε κάποια συγκεκριμένη εταιρεία Vson

Gt

ajax
07-02-07, 11:34
vson φιλε μου παρε αυτην που σου ειπα και μετα βλεπουμε αν ξανα αγγιξεις nitro teh.....