PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαθαρη πρωτεινη+γευση



lila_1
24-02-10, 11:39
Οπως εχω διαπιστωσει,εχετε δοκιμασει πολλες μαρκες πρωτεινων οι περισσοτεροι!:P
Μπορειτε να μου προτεινετε μια καθαρη πρωτεινη (80-85% κ πανω) που να εχει πολυ ωραια γευση??Εχω διαβασει εδω πολυ καλα λογια οσον αφορα τις ON !:green:
(σημειωτεον δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε πριν συμπληρωματα:P)

Πηγα προχθες να παρω μια ΟΝ αλλα η τυπισα δεν ειχε και μου εδωσε την Whey isolate της Nutrisport.Τελεια περιεκτικοτητα σε πρωτεινη,αλλα η γευση της με ψιλοαπογοητευσε.:unsure:
Ελεγα να περασω αυριο απο x-treme που εχει προσφορα μερικες πρωτεινες λογω εκπτωσεων....:turtle:

Θα ηθελα μερικες γνωμες!:rolf::turtle::green:

(συγγνωμη για το πλεον κοινοτοπο τοπικ,αλλα εφαγα πολλη ωρα να ψαχνω τα αναλογα παλαιοτερα και δεν κατεληξα πουθενα!:shock:)

michael-nrg
24-02-10, 13:05
Εγω χρησιμοποιω την whey της Reflex φραουλα και βανιλια.. πολυ καλη διαλυτοτητα, ειναι πιο πιχτη απο την ΟΝ πραγμα που την κανει πιο γευστικη.

Υ.Γ. υπαρχει και τοπικ με το συγκεκριμενο θεμα.... Take a look...

thegravijia
24-02-10, 13:12
για τις gaspari εχω αουσει οτι εχουν πολυ καλη γευση

Machiavelli
24-02-10, 13:30
Αφού παίρνεις από Ελλάδα και έχουν προσφορά τα extreme stores στις ΟΝ πάρε από εκεί. Με σειρά προτίμησης γεύσης:
Extreme milk chocolate
Cream & cookies
Chocolate Mint
Double rich chocolate
Vanilla
Banana
Πάντως μιας και έχεις την Isolate μη την αφήσεις, το καλύτερο είναι να πάρεις μια myofusion για πρωινό (ή αναπλήρωση γεύματος) και αυτή που έχεις να την πίνεις μετά την προπόνηση (κανόνισε τα, όπως σε βολεύει οικονομικά). Αλλιώς να μου στείλεις την isolate ως ένδειξη φιλίας, χωρίς αντίτιμο και με δικά σου μεταφορικά.

Qlim4X
24-02-10, 15:05
Αφού παίρνεις από Ελλάδα και έχουν προσφορά τα extreme stores στις ΟΝ πάρε από εκεί. Με σειρά προτίμησης γεύσης:
Extreme milk chocolate
Cream & cookies
Chocolate Mint
Double rich chocolate
Vanilla
Banana
Πάντως μιας και έχεις την Isolate μη την αφήσεις, το καλύτερο είναι να πάρεις μια myofusion για πρωινό (ή αναπλήρωση γεύματος) και αυτή που έχεις να την πίνεις μετά την προπόνηση (κανόνισε τα, όπως σε βολεύει οικονομικά). Αλλιώς να μου στείλεις την isolate ως ένδειξη φιλίας, χωρίς αντίτιμο και με δικά σου μεταφορικά.

η Extreme milk chocolate αφηνει μια ξινιλα.

και γενικα η ΟΝ απο διαλυτοτιτα ειναι αρκετα καλη

παντος σοκολατα ειναι μια. EAS 100% whey απιστευτι γευση και διαλιτοτιτα

lila_1
24-02-10, 15:49
Αφού παίρνεις από Ελλάδα και έχουν προσφορά τα extreme stores στις ΟΝ πάρε από εκεί. Με σειρά προτίμησης γεύσης:
Extreme milk chocolate
Cream & cookies
Chocolate Mint
Double rich chocolate
Vanilla
Banana
Πάντως μιας και έχεις την Isolate μη την αφήσεις, το καλύτερο είναι να πάρεις μια myofusion για πρωινό (ή αναπλήρωση γεύματος) και αυτή που έχεις να την πίνεις μετά την προπόνηση (κανόνισε τα, όπως σε βολεύει οικονομικά). Αλλιώς να μου στείλεις την isolate ως ένδειξη φιλίας, χωρίς αντίτιμο και με δικά σου μεταφορικά.
χαρ χαρ χαρ:P

Ατυχως,δεν εχω την απαραιτητη οικονομικη ανεση για να εχω ποικιλια πρωτεινων (ουσα φοιτητρια 18χρονη που μενει με γονεις)...Οποτε θελω μια και καλη.
Η Ιsolate exei 86% πρωτεινη,πραγμα πολυ επιθυμητο,αλλα απο γευση μου θυμιζει και λιγο φαρμακιλα..πινεται βεβαιως αλλα ε..:unsure::P..Αν δεν βρω κατι καλυτερο θα συνεχισω με αυτη.Θελω οσο το δυνατον πιο καθαρη.

Η ΟΝ που εχει προσφορα ειναι με 80% πρωτεινη...Λετε να εχει σοβαρη διαφορα αυτο το 6% ?Ειναι η whey gold standar με γευση vanilla ice cream...Την εχει δοκιμασει κανεις??!:turtle:

lila_1
24-02-10, 15:59
Εγω χρησιμοποιω την whey της Reflex φραουλα και βανιλια.. πολυ καλη διαλυτοτητα, ειναι πιο πιχτη απο την ΟΝ πραγμα που την κανει πιο γευστικη.

Υ.Γ. υπαρχει και τοπικ με το συγκεκριμενο θεμα.... Take a look...

Δεν εχω δοκιμασει καμια της ΟΝ,αλλα θα το κανω...Θα θελα κατι να θυμιζει milk shake..Θα την εχω υποψην μου και αυτη!:rolf::green:

Υ.Γ Εχω ξεσκονισει ολο το φορουμ και πελαγωσα...ειναι και λιγο υποκειμενικο το θεμα γευση βεβαιως...:P

sTeLaKoS
24-02-10, 18:35
Λίλα ρίξε μια ματιά -> Οι καλύτερες γεύσεις πρωτεινών σε σκόνη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1729)

:thumbup:

lila_1
24-02-10, 19:57
Λίλα ρίξε μια ματιά -> Οι καλύτερες γεύσεις πρωτεινών σε σκόνη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1729)

:thumbup:

Το εχω κοιταξει ρε συ,αλλα επειδη δεν γραφει κανεις την περιεκτικοτητα σε πρωτεινη του καθε συμπληρωματος,πρεπει να καθομαι να κανω searchαρισμα στο google για το καθενα...:unsure:
Χρονοβορο....αλλα το κανω..:turtle::P

Παντως οσο την πινω την Isolate ,τοσο περισσοτερο μ αρεσει.! lol
Ειναι βεβαια κ λιγο νερουλη...:turtle:

Machiavelli
24-02-10, 20:39
Έχεις την isolate και θες να πάρεις άλλη με καλύτερη γεύση και να αφήσεις την isolate; Θα την πιεις και θα χορέψεις. Πάντως μιας και είναι σε προσφορά, πάρε μια για μελλοντική χρήση αν τα έχεις τώρα και γενικά αν δεν είσαι σε τελευταία στάδια γράμμωσης μη παίρνεις isolate.
Qlim4X ξυνίλα η extreme milk της ΟΝ;

lila_1
24-02-10, 21:20
Έχεις την isolate και θες να πάρεις άλλη με καλύτερη γεύση και να αφήσεις την isolate; Θα την πιεις και θα χορέψεις. Πάντως μιας και είναι σε προσφορά, πάρε μια για μελλοντική χρήση αν τα έχεις τώρα και γενικά αν δεν είσαι σε τελευταία στάδια γράμμωσης μη παίρνεις isolate.
Qlim4X ξυνίλα η extreme milk της ΟΝ;

E δεν ειμαι σε τοσο hardcore επιπεδα οσο οι περισσοτεροι εδω..:P:P
Δηλαδη δεν εχω χωρισει τις περιοδους σε ογκου και γραμμωσης...:unsure:
(για τα "Τελευταια σταδια γραμμωσης" που λες)

Δηλαδη δεν υπαρχει αλλη καλυτερη απο την isolate gia toso καθαρη πρωτεινη?:shock:
H ON ειναι 80%...Σε σχεση με το 86% της isolate,ειναι τοσο σοβαρη η διαφορα?? :unsure::unsure::unsure:8)

noz1989
24-02-10, 21:46
Οχι η διαφορα δεν ειναι ''αξιοσημιωτη'' τουλαχιστον για το δικο σου επιπεδο!

Φιλικα!

flowin_through
25-02-10, 17:34
lila εχεις μια εξαιρετικη πρωτεΐνη. Keep on! αν τελειωσει και η τιμη εχει δευτερευουσα σημασια για σενα παρε καμια ΟΝ. Η διαφορα δεν ειναι σοβαρη, αλλα η Νutrisport εχει και την τιμη και την περιεκτικοτητα (και για μενα και τη γευση). Δε θα τα αλλαζα απλως για τη γευση..

Jud0ka
26-02-10, 01:35
myofusion banilia!!!!!

Qlim4X
26-02-10, 11:09
Έχεις την isolate και θες να πάρεις άλλη με καλύτερη γεύση και να αφήσεις την isolate; Θα την πιεις και θα χορέψεις. Πάντως μιας και είναι σε προσφορά, πάρε μια για μελλοντική χρήση αν τα έχεις τώρα και γενικά αν δεν είσαι σε τελευταία στάδια γράμμωσης μη παίρνεις isolate.
Qlim4X ξυνίλα η extreme milk της ΟΝ;

ναι σαν επιγευση αυτο μου αφισε...


λιλα δοκιμασε αν θες της EAS απιστευτι διαλιτοτιτα κταπλικτικη γευση και ειναι 76% ;)