PDA

Επιστροφή στο Forum : FAT to FIT Πρώτο εξάμηνο.



Haris Pilton
02-03-10, 18:37
Γυρω στα 120 κιλα,Μυκονοοοοοος :rolf:

Οταν μου φερει ενα παιδι κατι εκτυπομενες φοτογραφιες,θα δειτε πως ειμουν και στα 148 :green:

http://img291.imageshack.us/img291/9459/dsc05968285x400.jpg




Εδω στα 96 κιλα :D



Χερακια :green:

http://img687.imageshack.us/img687/864/dsc02896400x300.jpg


Γαμπιτσες :green:

http://img42.imageshack.us/img42/8000/dsc02894400x300.jpg





Επομενο update σε αλλους 6 μηνες :green:

Machiavelli
02-03-10, 19:35
Μπράβο Haris Pilton. Χαίρομαι για σένα. Και από μύες μια χαρά είσαι, τι μας λες συνέχεια αγύμναστος; Πολύ καλές γάμπες, ειδικά για ψηλός. Στους επόμενους 6 μήνες θέλω και όγκο μέσα.
Πάντα τέτοια.

KATERINI 144
02-03-10, 19:50
μια χαρα εισαι χαρη, συνέχισε ετσι :thumbup::thumbup:

Haris Pilton
02-03-10, 19:55
Ευχαριστώ Μακιαβελι,ικανοποίησες την ανάγκη μου για επιβεβαίωση :rolf:

Μα γιαυτο ανεβασα γαμπες,επηδη ειναι απο τα δυνατα μου σημεια 47 εκατοστα,τι θα ανεβαζα;Την κοιλια μου; αχαχαχαχα :green:

:bbbiceps:

Α να πω οτι 6 μηνες τωρα,ακολουθω υποθερμιδικο διατροφικο πλανο.
Οοοοοταν το θυμαμαι ανεβαζω και λιγο υδατανθρακα για μερα... :rolf:

Littlejohn
02-03-10, 20:09
Συνάδελφος στις γάμπες? 47εκ. έχω ακριβώς και εγώ...:P:P

Μπράβο πάντως, ``δουλεύεις`` καλά και φαίνεται. Και από μάζες μια χαρά είσαι. :thumbup::toast:

Πόσα κιλά θες να φτάσεις? Ή μάλλον καλύτερα, σε τι ποσοστά λίπους?

Haris Pilton
02-03-10, 20:36
Ευχαριστω πολυ παιδια,μου δινεται θαρος να συνεχισω,για καποιο λογο ομως εκτος του φορουμ δεν ακουω καλα λογια,anyway. :(


Λιτλτζον,θελω να δω και δικες σου φοτος απο τα 190 κιλα πριν-μετα :green: ,εμεις οι πρωιν "παχουλοι" :rolf:
εχουμε πολυ δυνατα ποδια γιατι τοσα χρονια σε καθε βημα μας ειχαμε μυικη αστοχια !! χεχε!

Δεν εχω κανει καμια λιπομετρηση,ο στοχος μου ειναι να φτασω σε λιπος εως να γινει τελειως επιπεδη η κοιλια μου,αν φανουν οι κοιλιακοι,καλως,αν και αμφιβαλω με τετοια ζημια στο δερμα.Υπολογιζω πως αυτο θα γινει καπου στα 80 κιλα!
Παντως,απο αυτα που εχω διαβασει,με τα χρονια θα στρωσει το δερμα,ειμαι και νεος!


Να πω και μερικα πραματακια για την διατροφη μου και το γυμναστιριο.

Εχω 6 γευματα παντα,ολα εχουν 35-40γρ ζωικης πρωτεινης,οσα εχουν υδατανθρακα δεν εχουν λιπαρα οξεα,δλδ πρωινο και μεταπροπονητικο.
Ολα τα αλλα εχουν λαχανικα ελαιολαδο και λινελαιο.
Ολα υπολογισμενα.

Χρησιμοποιω,πολυβιταμινη,whey isolate,calcium caseinate,Fish oil,βιταμινη C και εκχυλισμα πρασινου τσαγιου,απο συμπληρωματα.

Κανω HIIT και αεροβια,εναλαξ ανα βδομαδα.Δηλαδη τρεις 90λεπτες αεροβιες νηστικος,την μια εβδομαδα,και την επομενη 3 HIIT 45λεπτες.

Γυμναζω καθε μυικη ομαδα ξεχωριστα καθε μερα απο ολες τις γωνιες,4 σετ των 10 επαν,φτυνω αιμα κανονικοτατα αλλιως πιστευω δεν θα εβαζα μυες με υποθερμιδικη διατροφη...

Αυτα :green:

savage
02-03-10, 22:13
Λοιπον επειδη σε παω με χιλια Χαρη,χαιρομαι παρα μα παρα πολυ ρε φιλε!!!!
Εχεις τρομερη βελτιωση.Ηδη γαμπες,χερια,ωμους που μπορω να δω εισαι σουπερ, και συντομα θα εισαι σουπερ και σε ολα τα αλλα.
Επειδη και γω ημουν χοντρος μεχρι πριν καμια 10αρια χρονια,χαιρομαι διπλα για σενα!!!Εχεις μπει για τα καλα στο σωστο δρομο,μακρια απο ξυδια,τσιγαρα,fast food και λοιπες μαλακιες!!
Και εχεις και πολυ σωστη νοοτροπια γυρω απο την προπονηση και γυρω απο το αθλημα.Και εννοειται πως θα βαζεις μυες και με υποθερμιδικη διαιτα!!Αφου απο κει που ετρωγες ο,τι να'ναι(και με το ζορι να ετρωγες 50 γραμ πρωτεινη ημερησιως),τωρα δινεις 200 γραμ πρωτεινη στον οργανισμο σου και κανεις και βαρη.Ειναι δυνατον να μην βαλεις μυες???Αλλωστε δεν ειχες φτασει και σε κανα πλατο πριν.Τι πλατο δηλαδη?Δεν ειχες τιποτα απο μυες και απο σωμα,και ξαφνικα τα κανεις ολα σωστα.Ε ειναι δυνατον να μην παρεις μυες???
Γι'αυτο εχω λυσσαξει να φωναζω σε ολους τους αρχαριους,μπουλουκους που με 15 και με 20% λιπος θελουν να κανουν ογκο,"καντε υποθερμιδικη διατροφη γραμμωσης ρεεε".Γιατι μετα φτανουν στο 25% λιπος,και αντε να το χασουν.Ουτε το χανουν ποτε,και αν χασουν και ενα μερος του,θα χασουν και τη μαζα που εβαλαν.Ενω ετσι οπως το κανεις εσυ,και λιπος χανεις και μυες παιρνεις και το μεταβολισμο σου εχεις φτιαξει.Κανεις και τις αςροβιες σου και τις HIIT σου.Μια χαρα εισαι μπαγασα!!!Συνεχισε!!Μην το αφησεις με τιποτα!!!
ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟ!!Δεν χρειαζονται υπερβολες,ειδικα στην αρχη.Παιρνεις τα απολυτως απαραιτητα και καλα κανεις!!!
Και γω το ιδιο κανω!!!Ευγε και παλι!!!

Υγ.Θα προσπαθησω και γω να βρω και να postαρω φωτο μου,απο τοτε που ημουν σαν σακι με πατατες,για να δουν ειδικα οι πιτσιρικαδες,την δυναμη της ανθρωπινης θελησης,που λεω και στη υπογραφη μου!

Haris Pilton
02-03-10, 22:29
Θενξ ε λοτ Νικολατσι :P
Συμφωνω απολυτα περι ογκου οταν εισαι ηδη παχυς,δεν αξιζει με την καμια,κατ εμε.
Εδω ειδα και επαθα να χασω λιπος,και θα εβαζα και εξτρα;Δεν εχει νοημα οταν εισαι αγυμναστος...

Lasen
02-03-10, 22:38
Καλη δουλεια φιλε,συγχαρητηρια αντε και εις κατωτερα(κιλα)

Littlejohn
02-03-10, 22:42
Εγώ Χάρη να δεις ζημιά που`χω στο δέρμα...Αυτή την στιγμή είμαι στο 16,5% λίπος με αρκετή μυικότητα (53 κιλά καθαρό μυικό ιστό αυτή την στιγμή, παραπάνω δλδ από το μισό μου βάρος) και καλό σχήμα και δεν φαίνεται ρε φίλε από την χαλάρωση.

Δηλαδή εκεί που θα έπρεπε σε κανονικές συνθήκες να είχα τουλάχιστον φυσιολογικό στομάχι (σχετικά επίπεδο), αντιτούτις έχω σακί για πατάτες (άδειο)...

Γενικά έχω πολλά προβλήματα σχεδόν παντού. Δεν ξερώ ακόμα και αν μετά από κάποια χρόνια αν θα μαζευτεί όλο αυτό το δέρμα.

Στα χέρια την γλιτώνω, μιας και όταν θα μπει και άλλος μύς θα γεμίσουν. Αλλά στήθος, κοιλιά και πόδια (γλουτούς, προσαγωγούς) δε το γλιτώνω το χειρουργείο.
Έχω και αγωνιστικές βλέψεις, είμαι και σχετικά μεγάλος σε ηλικία και δεν γίνεται αλλιώς...

vAnY
02-03-10, 22:55
Χαρης ------->>:bowdown::bowdown:

Μπραβο!!!!! τι αλλο να πω...:thumbup: συγχαρητηρια..... και καλη συνεχεια!!!
Απλα μια μικρη ερωτηση: ποσα χρονια χωριζουν τις 2 φωτο σου?? αυτη των 120 κιλων με αυτη των 96?

TRIANTAFYLLOU
02-03-10, 22:56
πολύ καλη βελτίωση μπραβο σου για το αποτέλεσμα και συνέχησε δυνατα , οι γάμπες σου όντως είναι δυνατό σημείο , καμια σχέση με τον παλιό σου εαυτό :clap::clap::clap::clap:

Haris Pilton
02-03-10, 23:00
Ευχαριστω Lasen :green:

Λιτλτζον
Μην σε παιρνει απο κατω!!!
Σιγα!Αλωστε και χειρουργειο να μην μπεις,ειναι παρασημα που δηχνουν τα επιτευγματα σου!
Οπως και οι ουλες των ραγαδων!Και αυτα παρασημα ειναι :green:

Καλυτερα άδειες σακουλες παρα γεματες με λιπος :thumbup:

Και εγω ειδα μεγαλη διαφορα στα χερια,απο εκει που κρεμόταν στους τρικεφαλους ξαφνηκα γεμισε,ο χρονος θα δηξει για εμενα.

Εξαλου εχεις κανει τεραστια βηματα,το τελευτεο βημα ειναι το χειρουργειο,μην σε τρομαζει,μερικα κιλα δερμα θα κοψουν μονο χεχε

Τοσα κιλα τα εχασες μονος;Eνοω χωρις bypass στομαχου;190 κιλα εισουν ε;

Haris Pilton
02-03-10, 23:22
Ευχαριστω πολυ Vany,και Ηλια :green:
Πραγματικα με κανετε ευτυχισμένο,ειχα να ακουσω θετικά σχολια αιώνες,άλλωστε και ο κύριος λογος που τις ανεβασα ηταν αυτος. :green:

Vany,η "παχια"φωτο ειναι Ιουνιο του 09,και γραφτηκα γυμναστιριο μεσα σεπτεμβρη.Και οι "λεπτες" φωτο ειναι σημερινες.

Απο Ιουνιο μεχρη σεπτεμβρη του 09 δεν αλλαξε τιποτα απο θεμα λιπους,γυμναστηριο παω περιπου 5μιση μηνες πανω κατω.
Με ενα κενο που εκανα βλακεια τα χριστουγεννα που με πηγε ΠΟΛΥ πισω.
Σοβαρα-σοβαρα με μελετη,διατροφη και καλο προγραμμα ασχολουμε οχι πανω απο 4 μηνες. :green:

Littlejohn
02-03-10, 23:37
Ευχαριστω Lasen :green:

Λιτλτζον
Μην σε παιρνει απο κατω!!!
Σιγα!Αλωστε και χειρουργειο να μην μπεις,ειναι παρασημα που δηχνουν τα επιτευγματα σου!
Οπως και οι ουλες των ραγαδων!Και αυτα παρασημα ειναι :green:

Καλυτερα άδειες σακουλες παρα γεματες με λιπος :thumbup:

Χαχαχα, σωστό!!!

Και εγω ειδα μεγαλη διαφορα στα χερια,απο εκει που κρεμόταν στους τρικεφαλους ξαφνηκα γεμισε,ο χρονος θα δηξει για εμενα.

Εξαλου εχεις κανει τεραστια βηματα,το τελευτεο βημα ειναι το χειρουργειο,μην σε τρομαζει,μερικα κιλα δερμα θα κοψουν μονο χεχε

Α δε με τρομάζει το χειρουργείο, το αντίθετο θα έλεγα. Απλώς το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι μετά θα πρέπει να σταματήσω το BΒ για κάποιους μήνες μέχρι να αναρρώσω. Και με χαλάει πολύ και μόνο η ιδέα να μη μπορώ να πάω γυμναστήριο για τόσο καιρό...

Τοσα κιλα τα εχασες μονος;Eνοω χωρις bypass στομαχου;190 κιλα εισουν ε;

Ναι, ήμουν 187κιλά για την ακρίβεια. Bypass και επεμβάσεις τέτοιου τύπου, αποφάσισα εξαρχής να τα αποφύγω. Όχι για την επικινδυνότητα τους, αλλά γιατί ήθελα να εκπαιδέυσω σωστά από την αρχή τον εαυτό μου και να μάθω να το κάνω μόνος μου, χωρίς τις υποδείξεις κάποιου άλλου. Για μια καλύτερη μελλοντική ζωή... Ακολούθησα το γνωστό κινέζικο ρητό που λέει : `` Αν δώσεις σε κάποιον ένα ψάρι θα χορτάσει για μια ημέρα, αν όμως μάθει να ψαρεύει θα είναι χορτάτος μια ζωή.``

Haris Pilton
02-03-10, 23:44
Νταξ φοβερος! :bowdown:

Αφου τα καταφερες χωρις bypass εισαι θεος!
Νταξ λοιπων,μην το φοβασαι το χειρουργειο τοτε,αλλωστε οι περισοτεροι κανουν bypass η πεθαινουν η ξαναβαζουν σχεδον τα μισα κιλα μεχρι να μεγαλωσει ξανα το νεο στομαχι,μιας και ποτε δεν εμαθαν να τρωνε.
Καλη επιτυχεια μαν,φαινετε οτι αν βαλεις κατι στο μυαλο σου το πετυχαίνεις.
Οταν ξαναγυρισεις στο γυμναστιριο ομως οτι δουλεια θα κανεις,θα φαίνεται! ;)

Littlejohn
02-03-10, 23:46
Να σε καλά!! Και εσύ δεν πας πίσω όμως... :toast::toast::toast:

savage
03-03-10, 01:39
Γιαννη και συ εχεις κανει υπερπροσπαθεια και μπραβο σου.Μην μασας θα τα καταφερεις μεχρι τελους.Θα γινεις φετες και συ κι ο Χαρης.Απλα θελει λιγο υπομονη,αλλα με τις γνωσεις που ηδη εχετε,την θετικη ψυχολογια των τοσων χαμενων κιλων και συ κι ο Χαρης,δεν υπαρχει περιπτωση να μην τα καταφερετε:toast:

magik5
03-03-10, 02:32
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου!! Καταλαβαίνω ακριβώς πόσο ικανοποιημένος και χαρούμενος νιώθεις γιατί είμαι και εγώ στην ίδια σχεδόν περίπτωση. Καλή συνέχεια!!

sTeLaKoS
03-03-10, 02:39
Μπράβο ρε Χάρη, πραγματικά χαίρομαι για 'σένα! Όντως από μυικότητα μια χαρά σε κόβω, γιατί γκρινιάζεις;;;;;

Και πάλι συγχαρητήρια, θεαματική αλλαγή μέσα σε ούτε 6 μήνες.
Όσο για τους "άλλους" που σου λένε πως δε βλέπουν αλλαγή, δε μπορούν να δουν τη ποιότητα που χτίζεις εσωτερικά. Σε λίγο καιρό που θα φύγει και το υπόλοιπο λίπος και θα βγουν στη φόρα οι μυς θα πάθουνε πλάκα!

Haris Pilton
03-03-10, 02:55
Ευχαριστω πολυ sTeLaKo

Καλη μας συνεχεια magik5 :thumbup:

Levrone
03-03-10, 10:02
μπραβο ρε παικτη! μπραβο!

εχει δρομο ακομη αλλα τουλαχιστον πλεον το δρομο τον εχεις δει! αυτο ειναι το σημαντικο!

μη μασας ρε μαγκα! ωραιος!

-beba-
03-03-10, 10:12
Μπράβο σου Χάρη.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
Η αλλάγή είναι τεράστια και μίλάμε για ένα διάστημα έξι μηνών μόνο.
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Συνέχισε ακάθεκτος.

Polyneikos
03-03-10, 10:45
Χαρη πολυ καλή η προσπαθεια σου,go for it !!

Tosodoula
03-03-10, 11:51
Συγχαρητηρια Χαρούληηηη!!!!!!!!
Μια χαρά τα πας και θα φτάσεις τον στόχο σου!!!!!!!!
μπράβο μπραβο μπράβο!!!!!

Haris Pilton
03-03-10, 14:07
Ευχαριστω πολυ παιδια,με κανετε χαρουμενο ! :green:

:) :)

albertob30
03-03-10, 14:32
καλα εκτος οτι εχεις μεινει μισος το προσωπο σου ρε φιλε πως εχει κοψει ετσι..

εμενα πιο πολυ αυτο μου εκανε εντυπωση!!

εχεισ βαλει μαζες και εισαι μια χαρα..κατεβασε τα ποσοστα και θα δεν θα σε αναγνωριζουν!!!!


ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΔΥΝΑΤΑ!!

Muscleboss
03-03-10, 17:02
Μπράβο Χάρη :clap:

Συνέχισε δυναμικά και μην επαναπαυτείς. Το φαινόμενο που συναντάται συχνά στα άτομα που κάνουν τέτοιες διαφορές είναι να εφησυχάζουν σκεπτόμενα ότι "έκανα μεγάλη διαφορά, αρκεί, ή ας ξεκουραστώ λίγο."

Περιμένουμε εξίσου καλή πρόοδο και στις επόμενες φώτος. :thumbup:

MB

Haris Pilton
03-03-10, 18:06
Ευχαριστω πολυ albertob30.

Ειδικότερα να ευχαριστήσω και τον Muscleboss που εκανα ευαγγέλιο τα αρθρα του,πραγματικα τα εχω διαβασει δεκαδες φορες για να κατανοησω τι πρεπει και τι δεν πρεπει να κανω,αλαζοντας δεκαδες φορες το διατροφικο μου πλανο.

Ακομα και τωρα καθε τοσο μου δημιουργείται απορια και ανατρέχω στα αρθρα περι διατροφης!!

Επίσης μου έδωσε έμπνευση και κίνητρο η προσπαθεια που εκανε μαζι με τον συγκατικο του και ειχε και αυτος μια τεραστια αλλαγή!

Εχω εθιστει στην μεταμορφωση του σωματος μου και πολυ δυσκολα θα σταματησω!Εχει γινει πλεον τροπος ζωης!

Μαρία
03-03-10, 18:43
Να σου πω και εγω πολλα μπράβο η αλλαγη ειναι θεαματικη,εχεις κανει πολύ καλη δουλεια και αυτο φαινεται και απο την θεληση που εχεις και προχωρας!!!
Συνεχισε ετσι με την ιδια θεληση!!!!Και παλι μπραβο!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

Haris Pilton
03-03-10, 18:53
Ευχαριστω πολυ Μαρια,εχεις βαλει και εσυ το χερακι σου με τις συμβουλες περι αεροβιας.
Αν δεν διαβαζα οσα εχεις γραψει ακομα θα ετρεχα μεχρι να πεσω κατω νομιζοντας οτι καιω λιπος... :rolf:

-Nikolakis-
04-03-10, 05:59
φιλαρακο μπραβο!!!!!θελει πολυ μεγαλη ψυχικη δυναμη για να το κανεις αυτο...!!!!!

Daniel
13-06-10, 19:45
Μπραβο παλικαρε για αυτην την τρομερη αλλαγη! Συνεχισε και μην "εξαρτασαι" απο το αν ή οχι το αναγνωριζουν οι γυρω σου. Ξερω απο πειρας οτι σου δινει κουραγιο να ακους εναν καλο λογο, αλλα στην τελικη εσυ ο ιδιος ξερεις πολυ καλα απο που ξεκινησες και που εισαι και αυτο και μονο ειναι επιβραβευση. Καλη συνεχεια!

γιαννης93
14-06-10, 13:25
απο που ερχεται εκεινο το παιδι για να σου φερει τις εκτυπωμενες φωτογραφιες των 148 κιλων?

Machiavelli
14-06-10, 15:13
Έτσι όπως κοιτάς με το κεφάλι προς τα πάνω θέλω να έρθω και να σου σκάσω ένα uppecut και αν είναι δυνατόν να πεθάνεις κιόλας. Στην φωτογραφία που είναι ΝΥΧΤΑ ο Haris Pilton έχει τα γυαλιά ηλίου μαζί γιατί προετοιμάζεται για τρελό clubbing (έχει και αφαιρούμενη κουκούλα στην τσέπη).

Haris Pilton
14-06-10, 15:31
Έτσι όπως κοιτάς με το κεφάλι προς τα πάνω θέλω να έρθω και να σου σκάσω ένα uppecut και αν είναι δυνατόν να πεθάνεις κιόλας. Στην φωτογραφία που είναι ΝΥΧΤΑ ο Haris Pilton έχει τα γυαλιά ηλίου μαζί γιατί προετοιμάζεται για τρελό clubbing (έχει και αφαιρούμενη κουκούλα στην τσέπη).

Ωραίες εποχές.Αρκεί να είχε κάποιος αμάξι να με μαζεύει.

γιαννης93
14-06-10, 15:33
Ωραίες εποχές.Αρκεί να είχε κάποιος γερανο* να με μαζεύει.

.

Haris Pilton
14-06-10, 16:02
http://farm3.static.flickr.com/2075/2511441022_b05c792e24.jpg

γιαννης93
14-06-10, 17:13
καλα ντε πως κανεις ετσι μια πλακα καναμε...

stelios17
14-06-10, 21:56
Μπραβο ρε μαν , ωραιο σωμα και αρκετα μεγαλη αλλαγη ...! :clap:

Σαν σωματοτυπος να φανταστο εισαι ενδομορφος με μεσομορφικα στοιχεια ????

Haris Pilton
14-06-10, 22:17
Θενξ ε λοτ.

Δεν υπάρχουν σωματότυποι ,οπως ορίζονται κοινώς ,τους οποίους τους εφηύρε ένας ψυχολόγος πριν κανα αιώνα+.

http://www.youtube.com/watch?v=_6-A0iHSdcA

Με έμμεσο τρόπο ,το λεει.Άλλα τα σκελετικά χαρακτηριστικά τα οποία ειναι άσχετα με το βάρος και άλλο τα γονιδιακά.
Δες και τα 7.

paulakos
23-06-10, 02:45
Ωραιος ο μικκυλος....:green: