PDA

Επιστροφή στο Forum : Milk & Egg Protein (Body Fortress)



Mitsakos86
07-03-10, 12:31
Καλησπέρα σας. Είμαι 23 ετών φοιτητής στην Αγγλία.
Δεν γνωρίζω πολλά πράγματα σχετικά με προτεΐνες και ήθελα την άποψη σας.

Έχω αγοράσει την παρακάτω πρωτεΐνη, ήταν φτηνή και μου την πρότεινε ένας φίλος.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9685&stc=1&d=1267955365



http://img709.imageshack.us/img709/6411/47179139.jpg

Είναι καλή κατά την άποψη σας?:?::unsure:
Πείτε μου ονομαστικά λίγες μάρκες πρωτεΐνης που μου προτείνεται στην Αγγλία

σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων
Δημήτρης

sTeLaKoS
07-03-10, 15:19
Δε ξέρω την εταιρία και δεν έχουμε και το προφίλ αμινοξέων της. Απ' την ετικέτα μια χαρά μου φαίνεται. Όλες πάνω-κάτω ίδιες είναι.
Να σημειώσω πως η δόση που προτείνει είναι πολύ μικρή. 15.5g πρωτείνης είναι πολύ λίγα. Στη θέση σου θα έπαιρνα το διπλό απ' όσο προτείνει.

Mitsakos86
07-03-10, 16:39
Δε ξέρω την εταιρία και δεν έχουμε και το προφίλ αμινοξέων της. Απ' την ετικέτα μια χαρά μου φαίνεται. Όλες πάνω-κάτω ίδιες είναι.
Να σημειώσω πως η δόση που προτείνει είναι πολύ μικρή. 15.5g πρωτείνης είναι πολύ λίγα. Στη θέση σου θα έπαιρνα το διπλό απ' όσο προτείνει.

Να σου πω την αλήθεια φιλε μου, τα φοβάμαι λίγο όλα αυτά τα χημικά. Μήπως είναι πολύ ποσότητα? :-?

Λες να παίρνω τρία scoup την ημερα αντί για δυο?:unsure:

Polyneikos
07-03-10, 18:31
Αν το 1 serving είναι ένα δικό τους scoop των 21 γρ. τα οποια σου δίνουν 15,5 γρ πρωτεινης τότε σίγουρα θελεις 2 servings την φορα για να πιανιες τα 30 γρ πρωτεινης που αναζηταμε.
Τωρα την εταιρια την εχω δει σε διαφορα sites,εδω στην Ελλάδα δεν πολυπροτιμαται αλλά αυτό δεν λεει και κατι,στην Αγγλία μπορεί να δουλευεται...Το γαλα που λεει ξερεις τι επεξεργασία εχει υποστεί;Απλα είναι πιο φθηνη γιατί είναι blend,μειγμα δηλαδη και δεν εινια ας πουμε whey isolate που είναι από τις πιο ακριβες μορφες πρωτεινης....
Τωρα για αλλες εταιρίες που παιζουν στην Αγγλία εγω δουλευω με Reflex που είναι Αγγλικη και την θεωρω αξιόπιστη,τι αλλες επιλογες εχεις γενικα;;

Mitsakos86
07-03-10, 19:43
Αν το 1 serving είναι ένα δικό τους scoop των 21 γρ. τα οποια σου δίνουν 15,5 γρ πρωτεινης τότε σίγουρα θελεις 2 servings την φορα για να πιανιες τα 30 γρ πρωτεινης που αναζηταμε.
Τωρα την εταιρια την εχω δει σε διαφορα sites,εδω στην Ελλάδα δεν πολυπροτιμαται αλλά αυτό δεν λεει και κατι,στην Αγγλία μπορεί να δουλευεται...Το γαλα που λεει ξερεις τι επεξεργασία εχει υποστεί;Απλα είναι πιο φθηνη γιατί είναι blend,μειγμα δηλαδη και δεν εινια ας πουμε whey isolate που είναι από τις πιο ακριβες μορφες πρωτεινης....
Τωρα για αλλες εταιρίες που παιζουν στην Αγγλία εγω δουλευω με Reflex που είναι Αγγλικη και την θεωρω αξιόπιστη,τι αλλες επιλογες εχεις γενικα;;

Φιλε Polyneikos, το scoup είναι των 21gr. Άρα θα πρέπει να παίρνω 4 scoups την ημερα σωστά?

Οι επιλογές που έχω είναι όλες σε ένα site, αλλα άμα το ποστάρω νομίζω πως δεν θα συμβαδίζω με τους κανόνες του forum, όπως μούρε ένα παλικάρι στο προηγούμενοtopic το οποιο έγινε closed.:(
Μια από τις επιλογές που έχω κατά νου είναι η Sci-MX 100% Whey Protein την οποια την πουλάνε τα tesco (supermarket) είναι καλή?

Polyneikos
07-03-10, 19:57
Θα πρεπει να παιρνεις 2 scoops την καθε φορα,τωρα αν θα παρεις 2 ή 3 φορες σύνολο ,δηλαδη 4-6 scoops έχει να κανει με τον γενικο προγραμματισμο σου ως προς την διατροφη και πόσες φορες εχεις αποφασίσει να παίρνεις πρωτεινη από συμπλήρωμα ή από φαγητο.
Την Sci-mx την ξερω αλλά δεν την εχω δοκιμασει,από αγγλικες έχω χρησιμοποιξσει reflex και maximuscle τις οποιες θεωρω καλες.

savage
07-03-10, 20:18
η πρωτεινη αυτη,αν και οπως ειπε ο κωστας δεν ξερουμε τι επεξεργασια εχει γινει στο γαλα,νομιζω πως ειναι καλη επιλογη για αναπληρωση γευματος η πριν τον υπνο,αλλα οχι για μετα την προπονηση.κατα τα αλλα 2 σκουπ οπως ειπαν και οι αλλοι ανα δοση.το ποσες φορες τη μερα εχει να κανει με το ποσα γευματα θα χασεις:toast:

Mitsakos86
08-03-10, 00:38
Να ρωτήσω κάτι sorry αν σας τα πρήζω λίγο...

1. Πόσσα gr πρωτεΐνης χρειάζομαι ανά μέρα? (Γυμνάζομαι 4-5 φορες την εβδομάδα από 3 ώρες τι φορα περίπου.)
2.Για ποιο λόγο δεν κάνει αυτή η προτείνει για προπόνηση? Πρέπει νάναi way protein δηλαδή?

savage
08-03-10, 02:57
3 ωρες τη μερα?????ελπιζω δεν εννοεις 3 ωρες βαρη γιατι τοτε κανεις υπερπροπονηση!!!!κανεις διπλες προπονησεις?οπως κ να'χει απο τις ερωτησεις σου καταλαβαινω οτι εισαι αρχαριος(δεν το λεω μειωτικα),οποτε δε χρειζεσαι τοση προπονηση.για μενα 45 λεπτα βαρη κ 45 λεπτα αεροβια μαξομουμ αν ημερα.
για μετα την προπονηση η ιδανικη λυση ειναι whey protein και μαλιστα isolate,λογω του ταχυτατου ρυθμου απορροφησης της

Mitsakos86
08-03-10, 16:34
3 ωρες τη μερα?????ελπιζω δεν εννοεις 3 ωρες γιατι τοτε κανεις υπερπροπονηση!!!!κανεις διπλες προπονησεις?οπως κ να'χει απο τις ερωτησεις σου καταλαβαινω οτι εισαι αρχαριος(δεν το λεω μειωτικα),οποτε δε χρειζεσαι τοση προπονηση.για μενα 45 λεπτα βαρη κ 45 λεπτα αεροβια μαξομουμ αν ημερα.
για μετα την προπονηση η ιδανικη λυση ειναι whey protein και μαλιστα isolate,λογω του ταχυτατου ρυθμου απορροφησης της

Φιλε savage φυσικά και δεν εννοώ 3 ώρες βαρη ! Είναι αδιανόητο! :shock:
Κάνω 30 λεπτά διάδρομο 1 ώρα βαρη συμπεριλαμβανομενου και διαφορα όργανα για στήθος, 30 λεπτά δικέφαλο και μετά κοιλιακοί-ραχιαίοι

Όντως είμαι αρχάριος. Ξέρω ελάχιστα πράγματα και ευχαριστώ πολύ για τι βοήθεια σας! Θα προτιμήσω λοιπόν την προτείνει που μου συστήνεις! :bbbiceps:

A! Και κάτι τελευταίο! Όταν σταματήσω την προτείνει θα κρεμάσει το σώμα μου?:unsure::unsure::unsure:

Polyneikos
08-03-10, 17:18
To σωμα σου θα κρεμασει όταν θα σταματησεις την προπονηση και θα αρχισεις την σαβουροφαγια....