PDA

Επιστροφή στο Forum : Animal Pm (Universal)



flowin_through
07-03-10, 14:59
Καινουριο ANIMAL. Δεν ξέρω αν παίζει να προλαβε κανεις να το παρει ή/και να το χρησιμοπιησει παντως ειναι ενα συμπληρωμα που σκεφτομουν ¨Μακαρι να υπηρχε¨ :)
Αυτο που υποσχεται οτι κανει ειναι καλυτερη αναρρωση και επαρκεστερη αναδομηση του οργανισμου μεσα στα πλαισια του μη επαρκους χρονου υπνου της συγχρονης ζωης. Τα συστατικα του: GABA, Βαλεριανα, BCAA, Αργινινη, κ.ά. δεν είναι καινουριο οτι αυτο κανουν. Το ζητημα ειναι αν συμφερει το γεγονος οτι τα εχει ολα μαζι και δεν τα παιρνεις ξεχωριστα (οπως με ολα τα ANIMAL, κυριως OMEGA, STAK, FLEX). Σε προϊοντα all-in-one (π.χ. ZMA) εχουμε καταληξει στο παρελθον οτι συμφερει να τα παιρνεις ξεχωριστα. Ποιά είναι η γνώμη σας?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9686&d=1267962645

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9687&d=1267962763

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9688&d=1267963362

nikos*
14-04-10, 22:40
φαινεται πολλα υποσχομενο κ παρ'ολο που δεν εχω κανενα θεμα με τον υπνο κ τν ξεκουραση θα ηθελα πολυ να το δοκιμασω εχω ομως διαφορες αποριες περι της αυξητικης ορμονης που περιεχει

Eddie
14-04-10, 23:15
φαινεται πολλα υποσχομενο κ παρ'ολο που δεν εχω κανενα θεμα με τον υπνο κ τν ξεκουραση θα ηθελα πολυ να το δοκιμασω εχω ομως διαφορες αποριες περι της αυξητικης ορμονης που περιεχει

Τι λες βρε:smash:

Δεν περιεχει Α.Ο. αλλα ενα μειγμα συστατικων που (θεωριτικα) αυξανουν την Α.Ο.

nikos*
15-04-10, 14:31
ναι ρε ψιλε αυτο ενοω οτι αυξανει την ενδογεννη Α.Ο αλλα ισχυει?βλεπεις δλδ διαφορα η ειναι μονο για τον υπνο το ΠΜ....

flowin_through
15-04-10, 14:38
περι της αυξητικης ορμονης που περιεχει

Aυτο διαφερει απο το

ενοω οτι αυξανει την ενδογεννη Α.Ο

Τι εννοεις ¨ειναι μονο για τον υπνο¨?
Αυτο λεμε, αν στο λιγοτερο χρονο υπνου, γινει ολη η αποτακατασταση και η αναπτυξη που θα γινοταν με τον κανονικο-περισσοτερο υπνο.

Καλο θα ηταν να παρατεθουν μονο reviews για το προϊον και οχι εικασιες.

nikos*
15-04-10, 15:05
εμενα η βασικη μου απορια ειναι αν εχουν οντως αποτελεσματα τα συστατικα που αυξανουν τν ενδογεννη Α.Ο(σε μυς κ στην καυση του λιπους π.χ)

KINK
16-04-10, 16:34
υπαρχει εδω? ελλαδα?

nikos*
16-04-10, 18:50
μπορεις να το παραγγειλεις απο καπιο καταστημα με συμπληρωματα,αυτοι αμα μυριστουνε χρημα κανουν τα παντα

newplant87
08-05-10, 14:17
μετα απο ενα μηνα συνεχους ληψης και ενω βρισκομαι σε περιοδο γραμμωσης μπορω να πω τα εξης.βαθυτερος υπνος,σταθεροτητα και σε καποιες περιπτωσεις μικρη ανοδος στα κιλα της εκαστοτε ασκησης.σιγουρα ποιοτικο προιον τωρα πως θα λειτουργησει σε περιοδο ογκου δεν το ξερω....

Eddie
08-05-10, 14:22
μετα απο ενα μηνα συνεχους ληψης και ενω βρισκομαι σε περιοδο γραμμωσης μπορω να πω τα εξης.βαθυτερος υπνος,σταθεροτητα και σε καποιες περιπτωσεις μικρη ανοδος στα κιλα της εκαστοτε ασκησης.σιγουρα ποιοτικο προιον τωρα πως θα λειτουργησει σε περιοδο ογκου δεν το ξερω....

Εκτως του βαθυτερου υπνου κοιμασαι και πιο ευκολα η το ιδιο?Εγω πχ δυσκολευομαι και καποια στιγμη ελεγα να παρω GABA.Αυτο ομως εχει πολλα πραγματα μεσα.

flowin_through το δοκιμασες?

flowin_through
08-05-10, 14:33
Οχι, το αναμενω σε 10 μερες.
Αν και εχω σκοπο να το χρησιμοποιω οχι συνεχομενα, αλλα μονο σε μερες που δεν προβλεπεται να κοιμηθω κανονικα το βραδυ (3-4-5-6 ωρες).
Αυτη την απορια την εχω και γω (αν κοιμασαι πιο ευκολα) και επιπλεον αν δυσκολευεσαι να ξυπνησεις.

Σταθεροτητα εννοεις στον υπνο ή στις ασκησεις? Γιατι οταν σου λειπει υπνος πολλες φορες δεν εχεις σταθεροτητα στην ασκηση και σε πολυαρθρικες ασκησεις στη μεγιστη προσπαθεια εχεις ενα εμφανες τρεμουλο, σαφης ενδειξη ελειψης υπνου.
Αυτο που λες για ανοδο στα κιλα το θεωρω σημαντικο ΕΙΔΙΚΑ σε περιοδο γραμμωσης, ενδεικτικο της μη απωλειας μυων. Ελπιζω να μην οφειλονται σε αλλους μη μετρισιμους ή συγκειριακους παραγοντες.
Τελος ειχες απωλεια βαρους, γραμμωση γαρ? Γιατι αν ειχες μια σταθεροτητα ισως να παλευε η αυξηση μυων με την απωλεια λιπους.

nikos*
13-05-10, 16:31
κ εγω σκοπευα να αρχισω το πμ αλλα ειμαι διστακτικος για τους εξης λογους
κοιμαμαι σα ζωο[(ισα ισα δυσκολευομαι να ξυπνησω τραγικα πολυ) ...(κοιμαμαι πολυ γρηγορα)...(δε ξυπναω κατα τη διαρκεια της νυχτας)],δεν εχω κανενα θεμα μη την αναρωση και τελευταιο ρωτησα βιολογο και μου ειπε πως δεν υπαρχουν προιοντα για να αυξησεις την παραγωγη της αυξητικης ορμονης.......:unsure::unsure::(

beefmeup
13-05-10, 16:34
ρωτησα βιολογο και μου ειπε πως δεν υπαρχουν προιοντα για να αυξησεις την παραγωγη της αυξητικης ορμονης.......:unsure::unsure::(

καλα εδω που τα λεμε δεν ειχε κ πολυ αδικο ο τυπος..απλα ισως καποιες ουσιες οπως μεταβολιζονται στο σωμα,με εμεσο τροπο να την αυξανουν..για το ποσο ισχυει τωρα επι της ουσιας ειναι αλλο θεμα..

Eddie
13-05-10, 16:35
κ εγω σκοπευα να αρχισω το πμ αλλα ειμαι διστακτικος για τους εξης λογους
κοιμαμαι σα ζωο[(ισα ισα δυσκολευομαι να ξυπνησω τραγικα πολυ) ...(κοιμαμαι πολυ γρηγορα)...(δε ξυπναω κατα τη διαρκεια της νυχτας)],δεν εχω κανενα θεμα μη την αναρωση και τελευταιο ρωτησα βιολογο και μου ειπε πως δεν υπαρχουν προιοντα για να αυξησεις την παραγωγη της αυξητικης ορμονης.......:unsure::unsure::(

Εσυ δε το χρειαζεσαι τοτε.Η μηπως το χρειαζεσαι?Γιατι εαν δε ξυπνας καλα μηπως σημαινει οτι δε χορταινεις υπνο(?)

Ο βιολογος καλα στα ειπε.

flowin_through
13-05-10, 16:45
Βιολογοι rule!


Παντως niko* ναι, δεν παιζει να το χρειαζεσαι. Δωσε τα λεφτα σου σε καποιο test booster ας πουμε..

nikos*
14-05-10, 12:09
οχι χορταινω υπνο μια χαρα:thumbup: απλα δε μπορω να ξυπνησω το πρωι....ειμαι σα ζομπι:turtle: .....τωρα οσον αφορα το πμ,σε 2 απ τα 3 σημεια που προσφερει εμενα μου ειναι αχρηστο(αναρωση και βαθυ υπνο) τωρα στην ενισχυση της Α.Ο μαλλον ειναι ενας μυθος οτι υπαρχει τετιο προιον(εκτως απο ενεσιμη Α.Ο)οποτε προσωπικως ανιμαλ πμ=οφφ:toast:

nikos*
14-05-10, 12:15
Παντως niko* ναι, δεν παιζει να το χρειαζεσαι. Δωσε τα λεφτα σου σε καποιο test booster ας πουμε




(οφφ τοπικ:P) οπως θα εχετε καταλαβει ειμαι φαν της ανιμαλ,ανιμαλ τεστ πολυ ακριβο ακομα και απ εξω,εχω ψηθει πολυ για το battle fuel (muscle pharm) το οποιο περιεχει αραχιδονικο οξυ,οπως και το ανιμαλ τεστ,εχετε κατι να μου προτεινετε? :unsure:....Α εχω βαλει στο ματι και το μασσ εφ χ (ξερει ο μανος:P),αλλα δε μπορω να το βρω καπου φθηνα.....

No Cash
16-05-10, 23:23
αυτο το ρημαδι εχει καμια σχεση με test booster?η καμια επαφη...

beefmeup
17-05-10, 00:24
αυτο το ρημαδι εχει καμια σχεση με test booster?η καμια επαφη...

μπαααα....περισοτερο για καλη ποιοτητα υπνου ειναι.οποτε εμεσα,μπορει να εχεις κ καλυτερη παραγωγη αυξητικης...πολυ εμεσα ομως.

No Cash
17-05-10, 00:48
οπωσδηποτε θα το δοκιμασω αμεσα!

γτ ο υπνος μου ειναι... κλαφτα χαραλαμπε...

flowin_through
17-05-10, 18:30
Kρινεις σκοπιμο τωρα να ρωτας κατι τετοιο εδω περα. Τι να πω.

Ψαχνεις κατι που δεν ξερεις τι ειναι, Καλα πας.

dhmhtrhs
17-05-10, 19:17
ρε παιδια τι ειναι αυτο το τεστ μπουστερ??και που μπορω να το βρω?

ελεος...οτι να νε...


παιδια το pm ειναι κατι μεταξυ zma και phenibut? εννοω ως προς την αποψη αποτελεσματος.και κατι αλλο το εχετε βρει τελικα σε κανενα ελληνικο καταστημα η μονο απο εξωτερικο?

beefmeup
17-05-10, 20:26
ελεος...οτι να νε...


παιδια το pm ειναι κατι μεταξυ zma και phenibut? εννοω ως προς την αποψη αποτελεσματος.και κατι αλλο το εχετε βρει τελικα σε κανενα ελληνικο καταστημα η μονο απο εξωτερικο?

βασικα,ειναι ΖΜΑ..απλα ειναι τουρμπισμενο,με αμινο που(κ καλα)βοηθουν στην αυξηση της GH,μαζι με καποια αλλα,κ εχει καποια βοτανα που βοηθουν σητν καλυτερη ποιοτητα του υπνου..

αυτο για το αν υπαρχει στο ελλαντα,δεν το ξερω,σορυ.

Machiavelli
17-05-10, 20:36
Πάρτε ZMA, βαλεριάνα και χαμομήλι αν θέλετε απλώς να κοιμηθείτε καλύτερα. Μια χαρά κέρδη δίνει ο καλός ύπνος. Τώρα αν πιστεύετε ότι ανεβάζει και την αυξητική ορμόνη πάρτε το...

dhmhtrhs
17-05-10, 20:49
Πάρτε ZMA, βαλεριάνα και χαμομήλι αν θέλετε απλώς να κοιμηθείτε καλύτερα. Μια χαρά κέρδη δίνει ο καλός ύπνος. Τώρα αν πιστεύετε ότι ανεβάζει και την αυξητική ορμόνη πάρτε το...

αρνητικο σε βλεπω...το εχεις δοκιμασει? ασε που αμα ανεβαζει την gh ειναι λιγο δυσκολο να το καταλαβουμε...

giannis64
17-05-10, 20:51
όχι απλά δύσκολο....... ακατόρθωτο!!!!!

The Rock
17-05-10, 20:54
Θα το ξαναπώ για 124215514148925 φορά, υπάρχουν πολλά αμινοξέα και διάφορες σχετικές με αυτά ουσίες που αποδεδειγμένα αυξάνουν την GH. Αυτά τα οποία την εκτοξεύουν πιο πολύ από όλα είναι : GABA, L-Dopa & AGPC. Οτιδήποτε όμως και να χρησιμοποιήσετε θα την αυξήσει στον ορό και δεν πρόκειται να δείτε κανένα απολύτως εμφανές αποτελέσμα, γιατί όσο και να αυξηθεί η GH με συμπληρώματα παραμένει αναξοιοποίητη για τον σκοπό που την θέλουμε.
Γενικά κρατείστε ότι συμπληρώματα για GH όσα και να υπόσχονται δεν πρόκειτα να δείτε ούτε το 1% από αυτά, γιατί αν προσπαθείτε να βρείτε σούπερ ντούπερ συμπληρώματα που θα έχουν αποτελέσματα αντίστοιχα ή έστω και κοντά μεε ΑΑΣ(γιατί ο περισσότερος κόσμος αυτό νομίζει ...) δεν υπάρχει καμία περίπτωση, τσάμπα κόπος, τσάμπα χρήμα και τσάμπα ελπίδες.

dhmhtrhs
17-05-10, 21:05
όχι απλά δύσκολο....... ακατόρθωτο!!!!!

καλα εννοειται αυτο!! ειναι απλα πολυ υποσχομενα προιοντα που οπως ειπατε και οι 2 σας δεν προκειται να ξερουμε αν και ποσο βοηθουν και αν βοηθουν πολυ απλα δεν βοηθουν στο βαθμο που πρεπει και θελουμε...

Machiavelli
17-05-10, 21:10
αρνητικο σε βλεπω...το εχεις δοκιμασει? ασε που αμα ανεβαζει την gh ειναι λιγο δυσκολο να το καταλαβουμε...

Είπα τι να κάνετε αν θέλετε να κοιμηθείτε καλύτερα με πολύ λιγότερα χρήματα. Δε ξέρω τι κάνει η αυξητική ορμόνη μου, μπορώ μόνο να πιστεύω και επειδή δε μου αρέσει να πιστεύω δε παίρνω θέση. Όχι δε το έχω δοκιμάσει.

beefmeup
17-05-10, 21:34
o μακις βασικα λεει να παρεις ξεχωριστα καποια συστατικα που εχει μεσα για καλυτερη ποιοτητα υπνου..κ φθηνοτερα θα σ ερθει κ δουλευουν στανταρ,με πολυ λιγοτερο κοστος απο αυτο το συμπληρωμα..

τωρα τι κανει ο καθενας ειναι καθαρα θεμα προσωπικης επιλογης..

Eddie
17-05-10, 21:52
Mιας και θιγουμε τον υπνο να αναφερω οτι βαλεριανα,λουιζα,πασιφλορα,μελισσοχορτο και μελατονινη σε νορμαλ ποσοτητα δε με κανανε τιποτα.Ουτε για πλακα.

Λεω για να σε βοηθησει να κοιμηθεις και οχι για να κανει καλυτερη την ποιοτητα του υπνου.

Σορρυ για το οφ.

flowin_through
29-05-10, 14:35
2 μερες χρησης του ANIMAL PM. Πολυ νωρις για το οποιο συμπερασμα.
Θα αναφερθω μονο στο αν με βοηθησε να με παρει ο υπνος. Οχι.
To be continued...

Micha3L_Myers
29-05-10, 16:04
το να σε παρει ο υπνος ειναι και ψυχολογικο...

deluxe
30-05-10, 06:58
Οντως. Εγω αν την προηγουμενη ημερα εχω κοιμηθει 10 ωρες και εχω ξυπνησει το απογευμα, μετα ο,τι και να παρω δε προκειται να κοιμηθω νωρις.

Αλλα εδω μας ενδιαφερει οχι αν μπορουμε να κοιμηθουμε, αλλα αν βοηθαει το συμπληρωμα σε ποιοτικο υπνο και στην αναρρωση.

deluxe
26-07-10, 16:39
Εχουμε καποιο νεο; Κανει δουλεια τελικα;

Roid Rage
26-07-10, 18:29
Η δουλια που κανει δε φαινεται. Βοηθαει στον υπνο και περιεχει συστατικα που βοηθανε απο πολλες πλευρες.
Παντως η δοσολογια που προτεινεται για οποιον θελει, ειναι 2 φακελακια μαζι, αλλα οχι καθε μερα, 2:1 ή 2-3 φορες την εβδομαδα. Συνηθιζει ο οργανισμος.
Ενα αλλο πολυ φθηνοτερο συμπληρωμα που δινει πολυ πιο σαφεις ενδειξεις ειναι το Phenibut, στα 2 γρ. Πεφτεις σε πραγματικη ναρκωση και οταν ξυπνας ειναι σα να εχεις φαει σφυρια στο κεφαλι. Θα ελεγα οτι κανει για αποκασταση αν δεν εχουμε πρωινο ξυπνημα ωστε να κοιμηθουμε οσο θελουμε και να αναπληρωσουμε απο προηγουμενες ελλειψεις υπνου. Πραγματικα μπορει να σωσει καταστασεις.

TEFAAtzis
26-07-10, 18:33
Η δουλια που κανει δε φαινεται. Βοηθαει στον υπνο και περιεχει συστατικα που βοηθανε απο πολλες πλευρες.
Παντως η δοσολογια που προτεινεται για οποιον θελει, ειναι 2 φακελακια μαζι, αλλα οχι καθε μερα, 2:1 ή 2-3 φορες την εβδομαδα. Συνηθιζει ο οργανισμος.
Ενα αλλο πολυ φθηνοτερο συμπληρωμα που δινει πολυ πιο σαφεις ενδειξεις ειναι το Phenibut, στα 2 γρ. Πεφτεις σε πραγματικη ναρκωση και οταν ξυπνας ειναι σα να εχεις φαει σφυρια στο κεφαλι. Θα ελεγα οτι κανει για αποκασταση αν δεν εχουμε πρωινο ξυπνημα ωστε να κοιμηθουμε οσο θελουμε και να αναπληρωσουμε απο προηγουμενες ελλειψεις υπνου. Πραγματικα μπορει να σωσει καταστασεις.

για δωσε καμια παραπανω πληροφορια για αυτο

Roid Rage
26-07-10, 18:42
Θα βγουμε κιαλλο off. Ειναι ενας προδορομος του GABA. Πολυ δυνατο, εμενα με πιανει καργα. Εχω της SNS που ειναι πολυ καλη και θτηνη εταιρια. Με σωζει την επομενη καποιου ξενυχτιου.
Απλα δε θελει μαζι Phenibut και PM γιατι στοχευουν τους ιδιους υποδοχεις. Θα ελεγα PM την ημερα που σκοπευεις να κοιμηθεις λιγο και Phenibut την επομενη που κλεινεις τουλαχιστον 8 ωρο, για οποιον δεν ξυπναει ευκολα.

Eddie
26-07-10, 21:06
Beta-phenyl-gamma-aminobutyric acid=Phenibut.

Roid rage για να καταλαβω,εχεις καλυτερη ποιοτητα υπνου με αυτο η οχι?Γιατι αν ξυπνας με σφυρια στο κεφαλι μετα απο 8ωρο ειναι λιγο περιεργο!

deluxe
10-08-11, 01:10
Χρησιμοποιοω το animal pm εδω και μερικες ημερες. Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι δε ξυπναω κατα τη διαρκεια του υπνου για τουαλετα, ή αν ξυπναω ειναι ελαχιστες φορες απο θορυβους που γινονται απο αμαξια κτλ.. Δε μπορω να καταλαβω εαν με βοηθαει καπου αλλου.

Lao
10-08-11, 09:48
Χρησιμοποιοω το animal pm εδω και μερικες ημερες. Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι δε ξυπναω κατα τη διαρκεια του υπνου για τουαλετα, ή αν ξυπναω ειναι ελαχιστες φορες απο θορυβους που γινονται απο αμαξια κτλ.. Δε μπορω να καταλαβω εαν με βοηθαει καπου αλλου.

Λογικό είναι να μην μπορείς να καταλάβεις εάν σε βοηθάει κάπου αλλού.

Roid Rage
10-08-11, 14:47
Χρησιμοποιοω το animal pm εδω και μερικες ημερες. Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι δε ξυπναω κατα τη διαρκεια του υπνου για τουαλετα, ή αν ξυπναω ειναι ελαχιστες φορες απο θορυβους που γινονται απο αμαξια κτλ.. Δε μπορω να καταλαβω εαν με βοηθαει καπου αλλου.

Παλι καλα. Και τι αλλο ηθελες; 5 κιλα σε ολες τις βασικες ασκησεις;

deluxe
10-08-11, 15:49
Πολυ μου την μπαινετε μαγκες μου.. Παρα πολυ.. :unsure:

Υποτιθεται οτι κανει διαφορα το Animal Pm. Παντως σημερα που πηγα δουλεια με 3 ωρες υπνου, μια χαρα ειμαι. Και το ξυπνημα ηταν πολυ ανετο. Ενιωθα λες και κοιμηθηκα αρκετα παραπανω. Βεβαια πηρα και αρκετη καφεϊνη. Θα παω και γυμναστηριο σε λιγο και με βλεπω να κοιμαμαι το βραδακι.

Lao
10-08-11, 16:46
Πολυ μου την μπαινετε μαγκες μου.. Παρα πολυ.. :unsure:

Υποτιθεται οτι κανει διαφορα το Animal Pm. Παντως σημερα που πηγα δουλεια με 3 ωρες υπνου, μια χαρα ειμαι. Και το ξυπνημα ηταν πολυ ανετο. Ενιωθα λες και κοιμηθηκα αρκετα παραπανω. Βεβαια πηρα και αρκετη καφεϊνη. Θα παω και γυμναστηριο σε λιγο και με βλεπω να κοιμαμαι το βραδακι.

Κσνένας δεν σου την μπαίνει. Λάθος σου αν κατάλαβες κάτι τέτοιο.

Απλά, σε ό,τι αφορά εμένα, σου επισήμανα ότι είναι λογικό να μην έχεις δει αποτελέσματα μέχρι τώρα. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Roid Rage
10-08-11, 16:48
Τι διαφορα κανει; αυξητικες και τετοια; Αυτο ακριβως κανει : καλυτερο υπνο, τπτ αλλο.

sofos
10-08-11, 16:50
Τι διαφορα κανει; αυξητικες και τετοια; Αυτο ακριβως κανει : καλυτερο υπνο, τπτ αλλο.

υποτιθεται σ ανεβαζει κ την αυξητικη κλπ αλλα δε παιζει να κανει τπτ :green: οι μονες καλες ουσιες που ισως κανουν κατι ειναι η mucuna και η alpha gpc,αλλα κ παλι απ οσο ξερω ειδικα για την alpha gpc δεν υπαρχει πολυ μελετη.....

giannis64
10-08-11, 17:03
Πολυ μου την μπαινετε μαγκες μου.. Παρα πολυ.. :unsure:

.

εχεις βγαλει ενα συμπερασμα? γιατι αραγε?

εχεις παρει ενα σωρο συμπληρωματα, εχεις διαβασει πανω απο 5 φορουμ, εχεις ασχοληθει με τα συστατηκα ολων των συμπληρωματων και εχεις ρωτησει γιαυτα.

αυτο το <παλιοσυμπληρωμα> δεν εχεις δει τι στην ευχη εχει μεσα? με ΖΜΑ BCAA τι περιμενες δηλαδη να δεις?

και τι περιμενες να σου απαντησει καποιος? γιατι αν καποιος σου απαντουσε στην ερωτηση σου, οτι εχει δει ανεβασματα στις προπονησεις, η κατι αλλο αντιστοιχο, θα ετρωγε πετρες.

giannis64
10-08-11, 17:04
υποτιθεται σ ανεβαζει κ την αυξητικη κλπ αλλα δε παιζει να κανει τπτ :green: οι μονες καλες ουσιες που ισως κανουν κατι ειναι η mucuna και η alpha gpc,αλλα κ παλι απ οσο ξερω ειδικα για την alpha gpc δεν υπαρχει πολυ μελετη.....

τωρασ θα ελεγα τι ανεβαζει!!:P

Lao
11-08-11, 02:47
Μόλις κοίταξα λίγο τα συστατικά και θέλω να σχολιάσω 2 πράγματα:

1) Ψευράργυρος και μαγνήσιο είναι σε oxide. Τσίπηδες εκεί στην Universal. Παράλληλα, αν δεν κάνω λάθος, για να λειτουργήσει το ZMA σαν πατέντα, δεν πρέπει να πάνε συγκεκριμένες αναλογίες από αυτά τα δύο συν Β6; Κάνω λάθος; Γιατί αν δεν κάνω, το γεγονός ότι είναι σε οξείδιο σημαίνει μειωμένη απορρόφηση, άρα χαλάει και το ratio.

Αν ξέρει κάποιος, ας πει κάτι.

2) Εδώ και καιρό, αναρωτιόμουν γιατί το Pak συνεχίζει να έχει underdosed διάφορα πράγματα και μόλις συνειδητοποίησα την πιθανότητα να το κάνουν επίτηδες ώστε να μπορεί να γίνει στακάρισμα με τα άλλα Animal χωρίς φόβο υπερδοσολογίας.

giannis64
11-08-11, 17:41
διαγραφηκαν 7 ποστ οφ τοπικ.

Hulk_in_Progress
14-12-14, 10:47
Δε βρήκα πουθενά ανοιχτό θέμα για το συγκεκριμένο, οποτε είπα να το ανεβάσω. Δεν φαίνεται κακό για αυτά που υπόσχεται.. (βάθη ύπνο - απελευθέρωση GH - αποκατάσταση) έστω και τα μισά αν κάνει ;)

89680

89679

Hulk_in_Progress
14-12-14, 13:45
Ναι.. ίσως δεν έψαξα αρκετά ^^ :green: