PDA

Επιστροφή στο Forum : Isoflex (Allmax Nutrition)



xristosmostar
07-03-10, 20:11
Καλησπέρα, παρακαλω υπάρχει κάποιος που να ξέρει ή να έχει δοκιμάσει την παρακάτω πρωτεϊνη;


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9694&stc=1&d=1267983962


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9697&stc=1&d=1268029350


Έχετε κάποιο σχόλιο, δουλεύει, είναι καλή πρωτεϊνη;
Είναι της εταιρείας "ALLMAX Nutrition" και λέγεται "ISOFLEX whey protein Isolate"
Ακόμα, το επίσημο site της εταιρείας, αναφέρει πως τη δεδομένει στιγμή,η εταιρεία στέλνει τα προϊοντα της ηλεκτρονικά μόνο στις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής. Γνωρίζει κανείς από που μπορώ να προμηθευτώ τη συγκεκριμένη πρωτεϊνη εδώ στην Ελλάδα?

Η πρωτεϊνη που χρησιμοποιώ τώρα είναι η Gold whey της Optimum.

Ευχαριστώ, Χρήστος.

KATERINI 144
07-03-10, 20:26
καλός ήρθες στο φόρουμ.

κατα την εγγραφή σου σου ήρθε ενα μήνυμα, το εχεις διαβάσει? αν οχι διάβασε το για να λειτουργείς σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ.

δες και εδω Μορφή των Posts (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=485) πως πρεπει να ειναι ενα νεο θέμα για κάποιο συμπλήρωμα, αλλα πριν κάνεις αυτο ψαξε με την αναζήτηση μήπως τυχόν προϋπάρχει.

Polyneikos
07-03-10, 20:51
Εσενα τι σε ωθησε σε αυτό το προϊον την στιγμη που δεν διατιθεται αμεσα κια δεν κυκλοφορει ;Τι εχεις ακουσει;Το εχει χρησιμοποιησει καποιος γνωστος σου;
Εβαλα εγω τις φωτογραφεις με τα συστατικα,ετσι πρεπει να γίνονται τα ποστς στην Αξιολογηση.

Anithos
07-03-10, 20:53
την εχω δοκιμασει εγω,μπορω να πω τελεια σε γευση και διαλυτοτητα ,απο τισ καλύτερες που εχω παρει (εχω δοκιμασει παρα πολλες )εκεινο που με ενθουσιάσε πιο πολυ ειναι η μυρουδια της,που ως το τελος μυριζε...α και πολυ ενισχυμενη για πρωτεινη.
Μπορεις να την παρεις απο σαιτ του εξωτερικού,ειναι καναδεζικη εταιρεία.

xristosmostar
07-03-10, 21:48
Με εντυπωσίασε η σύσταση της, είναι πολύ ενισχυμένη σε BCAA αμινοξέα, έχει αρκετή δόση αργινίνης και γλουταμίνης καθώς και πολύ μικρή ποσοτητα υδατανθράκων.Ακόμα φαίνεται να είναι αρκετά καθαρή, απλά δεν ξέρω αν όντως έχει μέσα οτι γράφει και η ετοικέτα.Εκτίμησα και το γεγονός πως έχει χρησιμοποιηθεί η μέθοδος "Isolate". Ελπίζω να μην κολλήσει στο τελωνείο..

sofos
02-05-11, 00:50
http://www.allmaxnutrition.com/images/64_UK_UTM_Allmax%20Isoflex.pdf
να ρωτησω εδω την αργινινη σαν ουσια την εχουν 5/5 αστερια,αλλα πολλοι λετε οτι δε κανει τπτ :unsure::unsure: τι παιζει απορω :green::P:turtle:

sofos
28-07-11, 01:22
αλλαξε λιγο η isoflex,βγαλανε nac και colostrum και βαλανε vegetable protein lol..... 29020

john john
31-08-11, 12:57
το ξαναεπαναφερω γιατι σκεφτομαι να τηω παρω...τι λετε??μεχρι τωρα επερνα reflex micro whey

john john
07-10-11, 12:50
κανεις για το εν λογο προϊον?

tolis93
07-10-11, 13:03
κανεις για το εν λογο προϊον?

φενεται και ενδιαφερον και τουμπανη.απο τιμες ποσο παει ομως?συμφερει? και η pvl ειναι καλη εχω ακουσει

john john
07-10-11, 13:19
δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν ερχεται ελλαδα..οπως καθως και για της optimum ta 5000 bcaa..

tolis93
07-10-11, 13:23
δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν ερχεται ελλαδα..οπως καθως και για της optimum ta 5000 bcaa..

αν πας στο σαιτ της εταιριας εχει διαφορες χωρε π τα πουλανε.μπορεις να παραγγιλεις απο ιταλια ας πουμε κ ετσι.η μαγκια ειναι να βρεις χωρα π το νομισμα κ οι χρεωσεις της σε συμφερουν.τα οικονομικα μη ξεχναμε διαφερουν απο χωρα σε χωρα...

Dimitrios
05-12-11, 17:58
Παιδιά σκέφτομαι να την τιμήσω την εν λόγω!:green:
Αν και πολύ ακριβή, από κριτικές διαβάζω ότι πρόκειται για μία εκ των κορυφαίων μαζί με PVL και ISO-100( την οποία χρησιμοποιώ).

Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια γεύση;

body-f
14-11-12, 12:26
καλημερα φιλε μου το προιον το φερνουμε εμεις στο καταστημα μασ στην περαια θεσσαλονικης κ ειναι επισεις διαθεσιμο στο e-shop του μαγαζιου ****

*** Σας προτείνουμε να επικοινωνησετε με το info@bodybuilding.gr να σας εξηγησουμε τις διαδικασίες χορηγίας και τιμών.
Δεν μπορεί καποιος να διαφημίζεται δωρεαν,χωρίς την έγκριση των διαχειριστων, την στιγμή που υπάρχουν χορηγοί. :bodybuildinggr: Team ***

B!LLAKO$
16-11-12, 17:12
Παιδιά σκέφτομαι να την τιμήσω την εν λόγω!:green:
Αν και πολύ ακριβή, από κριτικές διαβάζω ότι πρόκειται για μία εκ των κορυφαίων μαζί με PVL και ISO-100( την οποία χρησιμοποιώ).

Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια γεύση;

Εγω εδω και καιρο την χρησημοποιω:bowdown: και τα σπαει!:P:P συν οτι περιλαμβανει και bcaa και γλουταμινη και αλλα πολλα οπως ειπατε παραπανω. απο γευση ΠΑΝΤΑ σοκολατα και δεν συμαζευεται!!! καλυτερη και απο τη hydro της ΟΝ!!!:P

ArgoSixna
03-07-13, 19:21
Διαλυτότητα 10/10
Γευση φράουλα 10/10 , έχει και κομματάκια φράουλα ή εγώ δεν βλέπω καλά :turtle::turtle:
Ευπεπτη 10/10
Τιμή 7.5/10

zisis.z
30-03-15, 00:59
Πρωτειναρα απο τις τοπ πραγματικα που κυκλοφορουν,καθαρη isolate,προσεγμενη σε ολα απαλαγμενη απο λιπος,ζαχαρη και χοληστερινη,ελαχιστα προσθετα και 99% απαλαγμενη απο λακτοζη.Την εχω παρει αρκετες φορες απο αμερικη,ολες πολυ καλες οι γευσεις τις, με την γευση φυστικοβουτυρο σοκολατα να ξεχωριζει,φανταστικη.Μου εχει λειψει μπορω να πω και εψαχνα να την βρω να την αγορασω απο Ελλαδα μιας και δεν πηγαινω τοσο συχνα οπως παλια αμερικη και δεν την βρηκα πουθενα,μονο την μικρη συσκευασια 2lb και απορω πως γινεται αυτη η κορυφαια πρωτεινη και δεν υπαρχει πουθενα και βρισκεις καθε μια χαλια πρωτεινη που εχει βγει στο εξωτερικο.Ειναι απο τις λιγες πρωτεινες που θα εδινα το κατι παραπανω σε λεφτα γιατι το αξιζει πραγματικα και ελπιζω να την φερουνε συντομα...Οταν ξεκινησα να πινω πρωτεινη επινα γενικα μονο isolate πρωτεινες με τον καιρο εριξα τα στανταρ μου και επαιρνα και απλες concedrate που οπως ξερουμε δεν ειναι απαλαγμενες ουτε απο λακτοζη ουτε απο χοληστερινη και αυτο τελικα με χαλαει ειμαι δυστηχως απαιτητικος .Γυριζω παλι σε isolate θελω η πρωτεινη μου να μην εχει καμια σχεση με χοληστερινη η λακτοζη και οσο τον δυνατον λιγοτερα προσθετα,τελος(αλλιως με πινει)........

ArgoSixna
30-03-15, 14:55
Zisiz.z εισαι πανω απο 30% bf , ετσι?

zisis.z
30-03-15, 15:16
Zisiz.z εισαι πανω απο 30% bf , ετσι?

Οχι φιλε 10 με 12 παιζω συνεχεια,εχω πολυ καλο μεταβολισμο και χωρις κοπο ειμαι σε αυτα τα ποσοστα......Το λες αυτο μαλλον για την προτιμηση μου σε isolate,αλλα εξηγησα πιο πανω τους λογους....Την πρωτεινη θελω να την καταναλωνω καθαρα για να πιανω τα ημερησια ποσοστα μου και οταν χρειαζεται σε πρωτεινη,πολλα απο τα συστατικα που υπαρχουν σε μια πρωτεινη δεν θα επρεπε να υπαρχουν μεσα,οπως η χοληστερινη και η λακτοζη ειναι απαραδεκτο.....Και αυτα υπαρχουν παντα στις concedrate...Οποτε και για αυτο η προτιμιση μου στις isolate που ειναι απαλαγμενες απο ολα αυτα....Μπορει για καποιους να ακουγετε λιγο υπερβολικο αλλα εμενα με πειραζει τελικα....Αν θελω να φαω κατι που να εχει χοληστερινη και λακτοζη και λιπος κτλ θα προτιμησω να το καταναλωσω απο το φαγητο μου και οχι απο το συμπληρωμα......

sobral
30-03-15, 16:55
Οχι φιλε 10 με 12 παιζω συνεχεια,εχω πολυ καλο μεταβολισμο και χωρις κοπο ειμαι σε αυτα τα ποσοστα......Το λες αυτο μαλλον για την προτιμηση μου σε isolate,αλλα εξηγησα πιο πανω τους λογους....Την πρωτεινη θελω να την καταναλωνω καθαρα για να πιανω τα ημερησια ποσοστα μου και οταν χρειαζεται σε πρωτεινη,πολλα απο τα συστατικα που υπαρχουν σε μια πρωτεινη δεν θα επρεπε να υπαρχουν μεσα,οπως η χοληστερινη και η λακτοζη ειναι απαραδεκτο.....Και αυτα υπαρχουν παντα στις concedrate...Οποτε και για αυτο η προτιμιση μου στις isolate που ειναι απαλαγμενες απο ολα αυτα....Μπορει για καποιους να ακουγετε λιγο υπερβολικο αλλα εμενα με πειραζει τελικα....Αν θελω να φαω κατι που να εχει χοληστερινη και λακτοζη και λιπος κτλ θα προτιμησω να το καταναλωσω απο το φαγητο μου και οχι απο το συμπληρωμα......

εγώ δε κατάλαβα πως απ την combat με τα 50+ (ακόμη κ 75 σε ορισμένες γεύσεις) χοληστερόλη κ τα χίλια δύο πρόσθετα, άρχισες να τα κοιτάς όλα αυτά.

zisis.z
30-03-15, 17:32
εγώ δε κατάλαβα πως απ την combat με τα 50+ (ακόμη κ 75 σε ορισμένες γεύσεις) χοληστερόλη κ τα χίλια δύο πρόσθετα, άρχισες να τα κοιτάς όλα αυτά.

Το εξηγησα και πιο πανω,παντα isolate επαιρνα η στην χειροτερη μιξη με concadrate,απλα αφεθηκα ενα μεγαλο διαστημα,την combat εχω παρα πολυ καιρο να την αγορασω,ειναι καθαρα επιλογη προσωπικα ο καθενας πως την βρισκει,εμενα τελικα με χαλαει η πρωτεινη να εχει χοληστερινη και λακτοζη,οποτε στρεφομαι ξανα σε isolate......Οπως επισης και να εχει και πολλα προσθετα,γιατι μπορει να ειναι και isolate και να εχει.....:toast: