PDA

Επιστροφή στο Forum : Αθλητιατρος



petroff
15-03-10, 04:11
ρε παιδια περνω μονος μου εδω και 1μισι χρονο συμπλιρωματα διατροφης μονω αλλα παντα ειχα την αμφιβωλεια αμα τα επερνα σωστα σε σχεση με τιν διατροφη μου και επησις αμα εκανα καλη διατροφη εχω δειαβασει αρκετα βιβλεια αλλα νιωθω ανασφαλεια γενεικα στο θεμα..ετσι αποφασεισα να παω σε εναν Aθλητιατρος να με συμβουλαιψει και να μου λησει τις απορηες μου.. καλα δεν κανω? στο κατω κατω θεμα υγειας ειναι τα προσεχω πολυ αφτα... το θεμα μου ειναι κ εκει που θελω την βοιθεια σας 1 ποσα χριματα θα μου κοστισει περιπου και 2 που θα βρω εναν γιατι δεν εχω ειδεα.... αθηνα μενω αφτη την περιοδο πρεπει να εχει αρκετους.. σορρυ για τιν ορθοργαφεια μου αλλα δν τα παο καλα με το σπορ... :P

flowin_through
22-03-10, 16:06
ρε παιδια περνω μονος μου εδω και 1μισι χρονο συμπλιρωματα διατροφης μονω αλλα παντα ειχα την αμφιβωλεια αμα τα επερνα σωστα σε σχεση με τιν διατροφη μου και επησις αμα εκανα καλη διατροφη εχω δειαβασει αρκετα βιβλεια αλλα νιωθω ανασφαλεια γενεικα στο θεμα..ετσι αποφασεισα να παω σε εναν Aθλητιατρος να με συμβουλαιψει και να μου λησει τις απορηες μου.. καλα δεν κανω? στο κατω κατω θεμα υγειας ειναι τα προσεχω πολυ αφτα... το θεμα μου ειναι κ εκει που θελω την βοιθεια σας 1 ποσα χριματα θα μου κοστισει περιπου και 2 που θα βρω εναν γιατι δεν εχω ειδεα.... αθηνα μενω αφτη την περιοδο πρεπει να εχει αρκετους.. σορρυ για τιν ορθοργαφεια μου αλλα δν τα παο καλα με το σπορ... :P

Πολυ καλα το σκεφτεσαι και εγω εψαχνα περσι καποιον αθλητιατρο, οχι απλα να με συμβουλεψει, αλλα και να μου γραψει καποια συμπληρωματα.
Δυστυχως ομως, θα σε προσγειωσω ανωμαλα. Φιλε ουτε οι αθλητιατροι δεν ξερουν απο συμπληρωματα. Πηγα σε 15 σε ολη την Αθηνα. Πρεπει να σου συστισουν καποιον που να ειναι αθλητιατρος και παραλληλα διατροφολογος ή γυμναστης ή να ειναι ειδικευμενος με αυτα. Οι περισσοτεροι φυσιατροι και αθλητιατροι ασχολουνται με γερους λιγο πριν πανε απο...πεσιμο.

Machiavelli
22-03-10, 17:13
αλλα και να μου γραψει καποια συμπληρωματα.


Για εξήγησε το αυτό αν θες.

flowin_through
22-03-10, 17:34
Στην πρωτη παραγγελια που ειχα κανει απο εξωτερικο ειχαν κολλησει στο τελωνειο. Ο ΕΟΦ εξεταζει μεχρι 3 κομματια για να δωσει εγκριση. Εδω υπαρχει ενα παραθυρακι, οτι αν στα γραψει γιατρος, τα εγκρινει. Ετσι εψαχνα γιατρους. Εις ματην...

Machiavelli
22-03-10, 17:53
Δηλαδή γίνεται να σου γράψει ο γιατρός whey;
Εγώ σκέφτηκα άλλο, τα φαρμακεία έχουν ορογαλακτικές, βιταμίνες, πολυβιταμίνες, μέταλλα, γλυκόζη, fish oil γίνεται να σου τα γράψει όλα αυτά γιατρός;

flowin_through
22-03-10, 18:23
Δε θα το κανει μονο και μονο για να μην επιβαρυνει τα ταμεια. Δεν ειναι θεμα υγειας, αλλα ειδικης διατροφης.
Εν πασει περιπτωσει, εγω δεν ηθελα να τα παρω απο φαρμακειο για να τα καλυψει το ταμειο. Απλως τη συνταγη για τον ΕΟΦ ηθελα. Ο petroff δε ρωταει αυτο, αλλα θελει ενα γιατρο για να τον συμβουλεψει και να του προτεινει καποια.
Παντως εγω δε βρηκα καποιον ουτε απλως να ξερει, οχι και να γραψει κιολας.

Polyneikos
22-03-10, 19:26
Eχω ακουσει για εναν αθλητιατρο στην Αθηνα που θα μπορουσε να σε βοηθησει ,αλλά δεν εχω προσωπική αποψη καθως δεν τον εχω επισκεφτεί ,ουτε καποιος γνωστος μου,,στείλε πμ αν θες..

petroff
23-03-10, 12:13
καλα μπορω να πω οτι οντος με προσγειωσες αποτομα δεν το περιμενα αφτο οτι ειναι τοσο αναρπαστοι.. οποτε οκ τι να κανουμε οτι διαβαζουμε στα περιοδικα βιβλια κλπ και κανουμαι αναλογα με το τι μας λεει το κεφαλι μας... δηλαδη ρε μαγκες κατι τουμπανουσ που βλεπω στο γυμναστιριο που τρηπιουνται ετσι χυμα πανε κ περνουν αφτες τις μαλακιες?... ελεος δηλαδι...

flowin_through
23-03-10, 13:43
Καλα αυτους αστους. Υπαρχει κανενας γιατρος να σου πει παρε παιδι μου αυτη την αυξητικη ορμονη να μεγαλωσεις να γουσταρεις, ευγε! Οχι βεβαια. Δινεται μονο για ιατρικους σκοπους, μετεγχειρητικα, σε περιπτωσεις υπαναπτυξης κτλ.
Ολη αυτη η βιομηχανια ειναι εν πολλοις ανεξελεγκτη. Πολλοι ακολουθουν την τακτικη hit and go , δλδ. βγαζουν ενα συμπληρωμα, χωρις να ειναι υποχρεωμενοι να το εχει εγκρινει καποιος ΕΟΦ, μεχρι να χρειαστει να το...αποσυρουν. Δε μιλαμε για φαρμακα, εκει ειναι αλλος κοσμος, παρανομος τελειως και εξαρτησιογονος, ο καθενας για την παρτη του.
Παντως κατα τη γνωμη μου πρεπει να βρεις καποιον προπονητη-διατροφολογο που θα σου συστισει καποιος που εμπιστευεσαι και παλι, να εισαι επιφυλακτικος και να εξεταζεις κριτικα το καθε τι που λεει. Για μενα ειναι θεμα ανθρωπου, δλδ. κατα ποσο ο ¨ταδε¨ ειναι γνωστης του αντικειμενου, σοβαρος επιστημονας, που δικαιολογει αυτα που λεει και δεν αφοριζει μονομιας. Για να ψαξω εναν εναν ολους τους ¨ειδικους¨ που θα βρω και να καταληξω ποιος ειναι πραγματικα γκουρου και οχι κομπογιαννιτης, λεφτα δεν εχω να διαθεσω.

petroff
23-03-10, 20:16
ρε παιδια τον Σταβρο Δεδουκο τον ξερετε?εχει βγαλει και βιβλιο ¨διατροφογνωσεια για αθλειτες και οχι μονο¨

Niiick
23-03-10, 21:22
Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι στην ελλαδα 9.99999/10 που δηλωνουν δεν ειναι αθλητιατροι. Εδω ο αλλος γραφει στη ταμπελα του αθλιατρος.. ακου αθλιατρος οι ακυροι οι αχρηστοι! Αθλιατρος ειναι ο ιατρος των αθλιων. Αθλητιατρος ειναι ο γιατρος του αθλητη. Δε ξερουν καν τι ειναι και πλασαρωνται για αυτο.

Η συντιπτικοι πλειονοτητα ειναι ορθοπαιδικοι. Α κατσε παλια κολυμπουσα ας βαλω και αθλητιατρος α κατσε παλια επαιζα μπαλα σε ομαδα ας βαλω και αθλητιατρος.. αυτο εχει συμβει με ολους αυτους. Δε θελω να ονοματισω αλλα δεν εχω και προβλημα να πω την αληθεια.

Ο αθλητιατρος ξερει να κανει μια διαγνωση,ξερει να γραψει μια αγωγη, ενα προγραμμα αποκαταστασης, ολα αυτα για τον ΑΘΛΗΤΗ. Οχι για τον οποιονδηποτε. Πηγε γνωστος μου,ετων 30, υγιεστατος,ποδοσφαιριστης με ασθμα και εψαχνε να βρει ο "αθλητιατρος" τον λογο του ασθματος και τελικα του ειπε μια βλακεια ουτε γω θυμαμαι τι.. και τι ηταν? Ηταν ασκησιογενες ασθμα! μα ειναι αθλητης ο ανθρωπος! αλλα που να το ξερει ο ορθοπαιδικος..

Στην ελλαδα αθλητιατρικη δεν υπαρχει. Αν δεν κανω λαθος ειναι ενας ή δυο που ηρθαν εδω απο σουιδια και ειναι αθλητιατροι χειρουργοι.

sTeLaKoS
23-03-10, 21:31
Τον ρόλο του αθλητίατρου μπορεί να μας τον ορίσει ο Levrone μιας και το έχει ψάξει καλά το θέμα.
Να σου που πω την αλήθεια Νίκο κι εγώ πίστευα πως είναι ορθοπεδικοί με κάποια ακόμη ειδίκευση. Πχ ένας αθλητίατρος δε θα πιάσει κατευθείαν νυστέρι, θα ψάξει εναλλακτικές λύσεις. Αλλά μέχρι εκεί.

Κωστή περιμένω ποστ σου:welcome:

Levrone
23-03-10, 22:39
Στελιο απο το να πω καποια πραγματα εγω , ανεβαζω αυτο το αρχειο και οποιος εχει υπομονη και ορεξη μπορει να διαβασει και να δει..

απλα να πω οτι ειμαστε μια χωρα που ειναι τοσο πισω που ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΥΜΕ για αθλητιατρο, ολα τα περιστατικα σε ενα ορθοπεδικο τα στελνουμε..χρονια πισω.. στην Κρητη δεν υπαρχει ας πουμε (θα υπαρξει ομως , που θα παει??? χαχα) και οντως οι περισσοτεροι ειναι ορθοπεδικοι που εχουν κανει καποια εξειδικευση , καποιο μεταπτυχιακο, κτλ κτλ σε αθλητιατρικη.

ωστοσο στο εξωτερικο (βλεπε Ιταλια , για εκει ξερω σιγουρα αλλα και σε αλλες χωρες) υπαρχει ξεχωριστη ειδικοτητα. και λεγεται Αθλητιατρικη.

TEFAAtzis
15-09-10, 14:16
Παιδια ξερει κανεις κανεναν αθλητιατρο στην Θεσσαλονικη???Εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι περα απο εναν Μαλιαροπουλο καπως ετσι ο οποιος ειδικευεται σε τραυματισμους.Θελω εναν που να κατεχει απο συμπληρωματα γιατι θα ερθει η μανα μου και θελει να παμε να μιλησουμε με εναν αθλητιατρο,να της πει και αυτα που της λεω εγω μπας και ησυχασει

arisfwtis
15-09-10, 14:17
χχχαχαααχαχαα ολα τα ιδια τραβαμε
:turtle::turtle:

TEFAAtzis
15-09-10, 14:24
αστα να πανε.........

magayver
15-09-10, 14:27
Η μανα μου ρωτησε μια γαστρεντολογο στο ικα π με παρακολουθει εδς κ αρκετο καιρο, και την ειπε πως ολες αυτες οι πρωτεινες,κρεατινες κτλ, καλο το κανουν αν τα περνει με μετρο. :toast: κ απο τοτε βρηκα την υγεια μου, την λεω κ π ειναι το μαγαζι για να μου αγορασει κ κανεναν κουβα οταν ειμαι αφραγκος:turtle: αν θες περετερο πληροφοριες κανε μου ΠΜ.

TEFAAtzis
15-09-10, 14:30
Η μανα μου ρωτησε μια γαστρεντολογο στο ικα π με παρακολουθει εδς κ αρκετο καιρο, και την ειπε πως ολες αυτες οι πρωτεινες,κρεατινες κτλ, καλο το κανουν αν τα περνει με μετρο. :toast: κ απο τοτε βρηκα την υγεια μου, την λεω κ π ειναι το μαγαζι για να μου αγορασει κ κανεναν κουβα οταν ειμαι αφραγκος:turtle: αν θες περετερο πληροφοριες κανε μου ΠΜ.

χρυση γυναικα:green:.Αν δεν βρω κατι αλλο θα σε πω.Σε ευχαριστω μαν

thanasis reaction
15-09-10, 14:50
o μαλιαροπουλος ειναι γαμησετα!!!!αστο καλυτερα γιατι χειροτερα θα στα κανει!γιατι δεν πας λαρισα στο μελο??εγγυηση!

The Rock
15-09-10, 15:13
o μαλιαροπουλος ειναι γαμησετα!!!!αστο καλυτερα γιατι χειροτερα θα στα κανει!γιατι δεν πας λαρισα στο μελο??εγγυηση!
Προσωπικά ξέρω ένα φοβερό αθλίατρο αν σε ενδιαφέρει. Ειλικρινά σου μιλώ ούτε διαφίμηση, διαβασμένος περί του θέματος, διαβασμένος περι συμπληρωμάτων και εντελώς down to earth και καμία σχέση με κάτι άλλους κοιμισμένους που κατηγορούν χωρίς λόγο. Μπορώ να σου λέω και άλλα πολλά καλά αλλά αν θες τσέκαρέ τον μόνο σου. Ορθοπαιδικός Χειρούργος/Αθλίατρος με ειδίκευση σε αρθροσκοπική χειρουργική και επανορθωτική χειρουργική γονάτου-ισχίου(μην κολλήσεις σε αυτό, ενημερωτικά το αναφέρω).
Σε ενδιαφέρει ? Να στείλω κάνα πμ ?

Ramrod
15-09-10, 15:38
Τεφατζή, να ξέρεις πως οι αθλίατροι στον κατάλογο δεν καταγράφονται σαν "αθλίατροι". Οι περισσότεροι είναι ορθοπεδικοί...δεν υπάρχει ειδικότητα αθλίατρος και έτσι αναγράφονται με την πραγματική τους ειδικότητα...

...Όπως και αυτός που αναφέρει ο Ροκ απο πάνω.

TEFAAtzis
15-09-10, 16:49
Ροκ αν ειναι Σαλονικα φυσικα και με ενδιαφερει!!!

TEFAAtzis
15-09-10, 17:10
o μαλιαροπουλος ειναι γαμησετα!!!!αστο καλυτερα γιατι χειροτερα θα στα κανει!γιατι δεν πας λαρισα στο μελο??εγγυηση!

αν δεν βρω εδω Σαλονικα σε 2 βδομαδες που θα παω Λαρισα θα παω σε αυτον!!!
Ελπιζω να κατεχει:weights:

TEFAAtzis
15-09-10, 17:12
Τεφατζή, να ξέρεις πως οι αθλίατροι στον κατάλογο δεν καταγράφονται σαν "αθλίατροι". Οι περισσότεροι είναι ορθοπεδικοί...δεν υπάρχει ειδικότητα αθλίατρος και έτσι αναγράφονται με την πραγματική τους ειδικότητα...

...Όπως και αυτός που αναφέρει ο Ροκ απο πάνω.

νομιζω πως υπαρχει ειδικοτητα αθλητιατρος απλα μετα ειδικευεσαι καπου συγκεκριμενα.Ετσι νομιζω πως ειναι δεν ειμαι και 100% σιγουρος βεβαια

sTeLaKoS
15-09-10, 23:09
νομιζω πως υπαρχει ειδικοτητα αθλητιατρος απλα μετα ειδικευεσαι καπου συγκεκριμενα.Ετσι νομιζω πως ειναι δεν ειμαι και 100% σιγουρος βεβαια


Τσουκ. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει. Το είχε γράψει κάπου ο levrone, το έψαξε πολύ γιατί τον αφορά άμεσα.

Αλήθεια, που χάθηκε αυτός; :unsure:

jGod
16-09-10, 00:36
τραγικο σε τετοιους καιρους να πεταξει ενα 50ευρω απλα για να βεβαιωθει η μητερα σου οτι ειναι οκ ολα αυτα.περνεις τοσο καιρο πρωτεινες κτλ..κανε μια αιματολογικη..απλο δν ειναι?!
απο κει κ περα ..αν θες να τα κανεις χειροτερα πανε σε αθλητιατρο!και οπως ανεφερε κ καποιος αλλος π.χ στον μ@λ@κ@ τον μαλιαροπουλο π ειναι κ γειτονια μας ψηλε.
κοιτα..βαζω εγω ενα κουστουμι του μπαμπα μου κυριλε κ ερχομαι εγωι σαν διαιτολογος που ειμαι..με ενα 20αρικο για 15λεπτα ειμαι κομπλε!

just chris
16-09-10, 00:52
αν δεν βρω εδω Σαλονικα σε 2 βδομαδες που θα παω Λαρισα θα παω σε αυτον!!!
Ελπιζω να κατεχει:weights:

θα τραβηχτεις μεχρι λαρισα μονο κ μονο για να ηρεμησει η μανα σου;;;;;;;;χαρα στο κουραγιο σου κ σενα κ της μητερας σου! πωωω ρε φιλε τι τραβας!

TEFAAtzis
16-09-10, 01:47
θα τραβηχτεις μεχρι λαρισα μονο κ μονο για να ηρεμησει η μανα σου;;;;;;;;χαρα στο κουραγιο σου κ σενα κ της μητερας σου! πωωω ρε φιλε τι τραβας!

Απο Λαρισα ειμαι απλα σπουδαζω Θεσσαλονικη,αλλιως σιγα μην πηγαινα:P

TEFAAtzis
16-09-10, 01:49
τραγικο σε τετοιους καιρους να πεταξει ενα 50ευρω απλα για να βεβαιωθει η μητερα σου οτι ειναι οκ ολα αυτα.περνεις τοσο καιρο πρωτεινες κτλ..κανε μια αιματολογικη..απλο δν ειναι?!
απο κει κ περα ..αν θες να τα κανεις χειροτερα πανε σε αθλητιατρο!και οπως ανεφερε κ καποιος αλλος π.χ στον μ@λ@κ@ τον μαλιαροπουλο π ειναι κ γειτονια μας ψηλε.
κοιτα..βαζω εγω ενα κουστουμι του μπαμπα μου κυριλε κ ερχομαι εγωι σαν διαιτολογος που ειμαι..με ενα 20αρικο για 15λεπτα ειμαι κομπλε!

μπα οχι ρε ψηλε του μπαμπα σου δεν σου κανουν εισαι και 2 μετρα.Και απο το να μην εχεις την δεουσα εμφανιση αστο καλυτερα θα τα σκασω σε καναν αλλο:green:

just chris
16-09-10, 09:28
Απο Λαρισα ειμαι απλα σπουδαζω Θεσσαλονικη,αλλιως σιγα μην πηγαινα:P

πες το ετσι ντε!

metz
16-09-10, 11:21
Αν δεν βρεις άκρη, μπορώ να κάνω εγώ τον γιατρό για να σε βοηθήσω!

Έχω παριστάνει το γιατρό στο παρελθόν σε αμέτρητες περιπτώσεις με απόλυτη επιτυχία (μην παρεξηγηθώ, πλάκα με φίλους κάναμε)

Ramrod
16-09-10, 17:06
Tefatzi, αφού θα τα σκάσεις στο γιατρό βάλε στοίχημα με τη μάνα σου...αμα έχεις δίκιο και ο γιατρός πει αυτά που θέλει να ακούσει τότε να σου πληρώνει τα συμπληρώματα για ένα χρόνο! Να βγάλεις και εσύ κάτι!

TEFAAtzis
18-09-10, 23:50
Παιδες τελικα πηγα σημερα με την μανα μου στον αθλητιατρο και υσηχασε.Θα ηθελα πρωτα απ'ολα να ευχαριστησω τον φιλο The Rock ο οποιος μου συνεστισε αυτον τον γιατρο.Ο ανθρωπος πραγματικα ηξερα που του πηγαιναν τα 4 και ακομα παραπανω.Μιλησαμε ωραια και καλα,εξηγησε στην μανα μου οτι πλεον κανουν χρηση συμπληρωματων ολοι οι αθλητες της ειπε 2 - 3 πραγματα και αυτο ηταν.Συμφωνησαμε να κανω μια στο τοσο εξετασεις και να πηγαινω απο το ιατρειο του να τις βλεπει και να τις συζηταμε.Ηταν πολυ ομιλιτικος και το κυριοτερο φαινεται οτι την γουσταρει την δουλεια του και οτι δεν εκατσε μονο και μονο να μου πει 2-3 πραγματα ξερα για να μου παρει τα λεφτα μιας και στο τελος δεν μου πηρε και τπτ!!!
P.S. Εβγαλα την επομενη πρωτεινη μου,δωρακι απο την μανα για το στοιχημα που εχασε :P

The Rock
18-09-10, 23:55
Παιδες τελικα πηγα σημερα με την μανα μου στον αθλητιατρο και υσηχασε.Θα ηθελα πρωτα απ'ολα να ευχαριστησω τον φιλο The Rock ο οποιος μου συνεστισε αυτον τον γιατρο.Ο ανθρωπος πραγματικα ηξερα που του πηγαιναν τα 4 και ακομα παραπανω.Μιλησαμε ωραια και καλα,εξηγησε στην μανα μου οτι πλεον κανουν χρηση συμπληρωματων ολοι οι αθλητες της ειπε 2 - 3 πραγματα και αυτο ηταν.Συμφωνησαμε να κανω μια στο τοσο εξετασεις και να πηγαινω απο το ιατρειο του να τις βλεπει και να τις συζηταμε.Ηταν πολυ ομιλιτικος και το κυριοτερο φαινεται οτι την γουσταρει την δουλεια του και οτι δεν εκατσε μονο και μονο να μου πει 2-3 πραγματα ξερα για να μου παρει τα λεφτα μιας και στο τελος δεν μου πηρε και τπτ!!!
P.S. Εβγαλα την επομενη πρωτεινη μου,δωρακι απο την μανα για το στοιχημα που εχασε :P
Χαίρομαι πολύ που βρήκες αυτό που έψαχνες:thumbup:
Όπως έχω ξαναπεί πολλάκις, πάντα έχω back up για αυτά που λέω:green:

GEORGEXX1
18-09-10, 23:56
αντε καλη συνεχεια τωρα.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ που λενε.
:thumbup:;)

TEFAAtzis
19-09-10, 00:04
αντε καλη συνεχεια τωρα.
ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ που λενε.
:thumbup:;)

χαχαχαχα σε ευχαριστω George!!!

TEFAAtzis
19-09-10, 00:07
Χαίρομαι πολύ που βρήκες αυτό που έψαχνες:thumbup:
Όπως έχω ξαναπεί πολλάκις, πάντα έχω back up για αυτά που λέω:green:

:thumbup::toast:

thanasis reaction
19-09-10, 00:19
ποιος σε πιανει τωρα!!!!!!!!!!ο μπαμπας συμφωνει η' πρεπει τον πας κ αυτον στον γιατρο???:P:P

TEFAAtzis
19-09-10, 00:23
χαχαχαχα τωρα δεν θα χει δικαιολογια να μην μου δινει λεφτα για να παιρνω κανα <<κουβαδακι>> οπως τα λεει :P

tonycub
30-09-10, 16:54
Να ειμασταν ολοι τοσο τυχεροι οσο εσενα...εγω και τι δεν τις εχω πει αλλα τιποτα..φυσικα ξερει οτι περνω πρωτεινες και πριν παραγγειλω της το λεω αλλα και παλυ δεν θελει να καταλαβει με τιποτα..εκανα εξετασεις ηταν ολα οκ εκτος απο αλκ.φωσφ και τριγλυκαιριδια (μαλλον θα εφτιαγε η σαβουρα που ειχα φαει πριν κανω τις εξετασεις)αλλα και παλυ δεν θελει να καταλαβει τιποτα.Και εγω εδω που ειμαι δεν μπορω να την παω και σε κανεναν γιατρο να της τα πει...μ*****α

George1993
30-09-10, 19:40
Καλησπέρα παίδες !!!
ξερεί κανενας να μου προτείνει καναν αθλήατρο στην Αθήνα ???
Αν είναι πουθενα Νέο Ηράκλειο ή καπου εκεί κοντά ακόμα καλύτερα!
Ελπίζω να μην ειμαι εκτός θέματος!!!
Ευχαριστώ!!!!!!:turtle:

DrNio
22-04-11, 17:58
Με ενα search δεν ειδα να υπαρχει καποιο αντιστοιχο thread.

Οποτε οποιος γνωριζει κανεναν καλο ειδικευμενο αθλητιατρο σε Αθηνα-Πειραια,ας ενημερωσει εδω.

Polyneikos
22-04-11, 18:02
Συγχωνευτηκαν τα τόπικς.

DrNio
22-04-11, 18:12
Και εγω ψαχνω εναν αθλητιατρο σε Αθηνα-Πειραια.

George1993 βρηκες κανεναν?Μενω κοντα στο Νεο Ηρακλειο αλλα δεν εχω θεμα με τις αποστασεις.

magdaline
22-04-11, 18:24
στο ολυμπιακό στάδιο (Στάση Ειρήνης με τον ηλεκτρικό) έχει έναν καλό αθλίατρο, δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομά του.

DrNio
22-04-11, 21:34
Εαν μπορεσεις μαθε κατι παραπανω π.χ. διευθυνση ή ονομα.Ειναι κοντα στον ηλεκτρικό?
Ευχαριστω παντως!:green:

magdaline
23-04-11, 00:52
Εαν μπορεσεις μαθε κατι παραπανω π.χ. διευθυνση ή ονομα.Ειναι κοντα στον ηλεκτρικό?
Ευχαριστω παντως!:green:
το γραφείο του είναι μέσα στο στάδιο. Στα αποδυτήρια πιο συγκεκριμένα. Το στάδιο είναι 10 λεπτά με τα πόδια από τον ηλεκτρικό της Ειρήνης (Μαρούσι)

DrNio
25-04-11, 19:23
Σε εχω πρηξει λιγο,αλλα επειδη η περιπτωση που αναφερεις οντως ακουγεται καλη μηπως μπορεις να βρεις καμια παραπανω πληροφορια?Αυτες τις μερες θα ειναι αραγε?τι ωρα να παω δηλαδη?Ενα πρωι αυτες τις μερες θα μπορουσα να παω αλλα ειναι λιγο παραξενο να ψαχνω σε ολοκληρο ΟΑΚΑ εναν αθλητιατρο.Γινονται τιποτα προπονησης?θα υπαρχουν αλλοι ανθρωποι?αν ναι τοτε ενταξει θα ρωρησω καποιον.Ευχαριστω παντως.:)

Nive
27-04-11, 17:26
http://drlampakis.gr/

http://www.dromostherapeia.gr/index.php/sinergates/759-2010-04-24-13-00-46

http://www.xo.gr/profile/profile-804561071/el/

ρίξτε μία ματιά και`δω.

TToni Shark
27-04-11, 19:19
Πάντως εμένα κάποιος που μου συστήθηκε ως αθλητίατρος,μου είπε ότι κάθε 3 μήνες και για διάστημα 1-2 μηνών πρέπει να σταματάω τα συμπληρώματα:unsure:

DrNio
16-08-11, 22:15
Ο υπακάνθιος μυς εκφύεται από την ωμοπλάτη και καταφύεται στο βραχίονα.
Με ενέργεια του προκαλεί έξω στρόφη του βραχίονα.


ΜΕΙΖΩΝ ΣΤΡΟΓΓΥΛΟΣ μυς
Ο μείζων στρογγύλος μυς εκφύεται από την ωμοπλάτη και καταφύεται στο βραχίονα.
Με την ενέργεια του προκάλει έσω στρόφη και προσαγωγή του βραχίονα.

1.Θέλω κάποιος να μου τα εξηγήσει με απλά ελληνικά τι σημαίνουν αυτά .

2.Ετοιμάζομαι για ηλεκτρομυογράφημα στο άνω μέρος του χεριού,αν έχω πρόβλημα εκεί(στον στρογγυλό ή υπακάνθιο μυ) δεν θα φανεί κάτι ε?

3.Γίνεται ηλεκτρομυογράφημα στην πλάτη?

Μου μπήκαν υπόνοιες οτι ένα πρόβλημα στο χέρι-αγκώνας-τρικέφαλος(θα δείξει) παίζει να οφείλεται εκεί αφού όταν πρωτοεμφανίστηκε ο τραυματισμός ήταν όταν έκανα μονόζυγο-ανοιχτή λαβή- στην 3η επανάληψη έμεινα και δεν μπορούσα να συνεχίσω.(Κανονικά μπορούσα πολλές επαναλήψεις και σετ)

Nive
17-08-11, 23:49
1.Θέλω κάποιος να μου τα εξηγήσει με απλά ελληνικά τι σημαίνουν αυτά .

2.Ετοιμάζομαι για ηλεκτρομυογράφημα στο άνω μέρος του χεριού,αν έχω πρόβλημα εκεί(στον στρογγυλό ή υπακάνθιο μυ) δεν θα φανεί κάτι ε?

3.Γίνεται ηλεκτρομυογράφημα στην πλάτη?

Μου μπήκαν υπόνοιες οτι ένα πρόβλημα στο χέρι-αγκώνας-τρικέφαλος(θα δείξει) παίζει να οφείλεται εκεί αφού όταν πρωτοεμφανίστηκε ο τραυματισμός ήταν όταν έκανα μονόζυγο-ανοιχτή λαβή- στην 3η επανάληψη έμεινα και δεν μπορούσα να συνεχίσω.(Κανονικά μπορούσα πολλές επαναλήψεις και σετ)

1.Έκφυση=από πού ξεκινά ο μυς.Κατάφυση=πού τελειώνει.
2.Μόνο αν ζητήσεις και τους συγκεκριμένους μύες γιατί αφορούν ωμική ζώνη και δεν ξέρω τι εννοείς ``άνω μέρος του χεριού``.
3.Γίνεται ΌΠΟΥ έχουμε μύες.Δηλαδή παντού.

DrNio
18-08-11, 00:06
1.Έκφυση=από πού ξεκινά ο μυς.Κατάφυση=πού τελειώνει.
2.Μόνο αν ζητήσεις και τους συγκεκριμένους μύες γιατί αφορούν ωμική ζώνη και δεν ξέρω τι εννοείς ``άνω μέρος του χεριού``.
3.Γίνεται ΌΠΟΥ έχουμε μύες.Δηλαδή παντού.

--> Aπο αγκώνα μέχρι και ώμο.

Οκ.Thanks for the info!!:)

Konstantine
24-09-12, 14:27
o μαλιαροπουλος ειναι γαμησετα!!!!αστο καλυτερα γιατι χειροτερα θα στα κανει!γιατι δεν πας λαρισα στο μελο??εγγυηση!

Όταν λες μελο, τι εννοείς;

sTeLaKoS
24-09-12, 15:18
Το ποστ έγινε το 2010, το παλικάρι δε μπαίνει για να πάρεις απάντηση.
Μια αναζήτηση στο google θα σου βγάλει όλους τους ορθοπεδικούς της πόλης, μαζί και τον Μέλλο Θ. που έλεγε ο thanasis.
http://www.vrisko.gr/dir/orthopaidikoi/larisa?page=1

Konstantine
24-09-12, 15:44
Το ποστ έγινε το 2010, το παλικάρι δε μπαίνει για να πάρεις απάντηση.
Μια αναζήτηση στο google θα σου βγάλει όλους τους ορθοπεδικούς της πόλης, μαζί και τον Μέλλο Θ. που έλεγε ο thanasis.
http://www.vrisko.gr/dir/orthopaidikoi/larisa?page=1

Ευχαριστώ!

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
16-09-15, 14:38
Κορυφαίος αθλητίατρος και προσωπικό φίλος,είναι ο Σταύρος Χάντζος,που εργάζεται στην ΚΑΕ ΠΑΟ
Αθλητίατρος και χειρούργος ορθοπεδικός είναι ο συνεργάτης στην ΑΘΛΕΤΙΑ,Ξενοφών Ρούσσης,που εργάστηκε στις ΠΑΕ ΟΣΦΠ,ΑΠΟΛΛΩΝ.