PDA

Επιστροφή στο Forum : Metabolic Whey (MRM)



Duke-Nukem
10-02-07, 15:05
Metabolic Whey (MRM)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6712&stc=1&d=1258541450

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8498&stc=1&d=1263134382



Η πρωτείνη που έχω χρησιμοποιήσει περισσότερο από όλες. Πολύ εύγευστη ειδικά η μπανάνα-φράουλα, το ίδιο και η διαλυτότητα της. Αποτελέσματα το ίδιο καλά.

RUHL
10-11-07, 22:53
Πριν 2 μερες την ανοιξα τωρα αυτη θα χρησημοποιω για μηνες απο γευση εχω σοκολατα ενταξη δεν υποσχεται πολλα η γευση ειναι μετρια λιγο πιο χειροτερη απο την σοκολατα της ΟΝ
Διαλυεται πολυ καλα ακομα και οταν την βαζω σιγα σιγα στο ποτιρι πεφτει σαν αμος σε αντιθεση με αλες που φευγουν κοματια με σκονη(για να δειξω οτι ειναι καλα "ψημενη")
Αλλα πιο πολυ μου αρεση η τιμη της ιδια με Εας ΟΝ κτλ

Jeik
14-10-09, 00:28
καλησπέρα!!!μήπως γνωρίζει κανέις τίποτα για την πρωτείνη Metabolic της MRM;


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5496&stc=1&d=1255500911


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5497&stc=1&d=1255500941

sTeLaKoS
14-10-09, 09:39
Την επινα πριν κανενα διμηνο,2 κουτια ειχα παρει. Ευχαριστη η γευση σοκολατας, βανιλια δεν ειχα δοκιμασει.
Πριν τη παρεις, αν τη πάρεις, κάνε μια συγκριση του προφιλ αμινοξεων της με αλλες εταιριες, αυτο πρεπει να κοιτας πριν αγορασεις πρωτεινη. Οσο μεγαλυτερα ποσα τοσο καλυτερα.

manos_
14-10-09, 12:26
Μια χαρα πρωτεινη πολυ καλη γευση(σοκολατα) και διαλυτοτητα.

hardtraining
13-03-10, 10:49
παιρνω αυτην την πρωτεινη εδω και 2 μηνες και μου φανηκε καλη! παλια επερνα της εταιριας ον! αυτη που περνω τωρα ειναι η εξης

http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=3427

αλλα πιστεψεμε οτι εχω βαρεθει καθε μερα αυτη τη γευση και πολλες φορες κοντευω να κανω εμετο αλλα ευτυχως δε κανω! συνηθισα τη γευση της! στην αρχη μου αρεσε πολυ η γευση της αλλα μετα............

θεωρω οτι ειναι καλη πρωτεινη παντως, την εχετε δοκιμασει?

***Μετακινηθηκαν τα ποστς του τόπικ που ανοιξες καθότι προυπήρχε τόπικ με την Αξιολογηση του ενλόγω προϊοντος.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΠΡΙΝ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟΠΙΚ,Mods Team****

GEORGEXX1
13-03-10, 12:28
δεν την εχω δοκιμασει ακουσα οτι ειναι καλη.
αλλα δοκιμασε μια αλλη γευσει η αλλη μαρκα
και να εχει μηδεν ζαχαρη.
Εμενα μου γυρναει τα αντερα η γλυκια προτεϊνη.

masistas
13-03-10, 20:24
Την έχω δοκιμάσει. Εμένα μια χαρά μου είχε φανεί και σαν πρωτεΐνη αλλά και η γεύση της (βανίλια). Μάλιστα μου είχε αρέσει περισσότερο και από τη Gold standard Whey με γεύση βανίλια της OΝ.
...και ναι, είναι αρκετά γλυκειά!!! :love: :love: :love:

Nick Sotiralis
12-05-10, 20:22
ρε παιδια εγω παιρνω τα bcaa 4000 της ALL STARS και συγκρινα και βγαινει πως αυτη η πρωτεινη εχει παραπανω bcaa.Να σταματησω τα bcaa και να παρω την πρωτεινη????(και να σταματησω τη whey plex και να παρω αυτη για πρωτεινη):unsure:

Svein
14-05-10, 21:09
Εμενα η γευση της δεν μπορώ να πω πως με τρέλανε....!

6.5/10 γευση (σοκολατα!)

10/10 διαλυτότητα !

28782878
22-10-10, 17:32
Χαιρετω...
Παιδια σημερα πηγα απο τα xtreme store εδω θεσσαλονικη να παρω περικαρπια και μαζι με αυτα ειχε σε 'προσφορα'μια πρωτεινη Metabolic Whey mrm 2270 γρ μονο 20 ε ετσι λοιπον την αραπαξα ...το μονο κακο απο οτι μου ειπε ηταν οτι απλα ο προμηθευτης ξεχασε να βαλει το χαρτινο διαφραγμα που εχουν πανω στο ανοιγμα ...Δεν εχω ξαναπαρει απο την συγκεκριμενη πρωτεινη και θελω να ρωτησω αν παιζει να ειναι τπτ χαλασμενη γτ ειναι κιτρινο το χρωμα της "γευση βανιλια" και επισης η μυρωδια καπως...οχι ασχημη αλλα περιεργη!!!Ισωα και να ειναι βλακειες μου ομως τεσπα!!!ευχαριστω

beefmeup
22-10-10, 17:33
Χαιρετω...
Παιδια σημερα πηγα απο τα xtreme store εδω θεσσαλονικη να παρω περικαρπια και μαζι με αυτα ειχε σε 'προσφορα'μια πρωτεινη Metabolic Whey mrm 2270 γρ μονο 20 ε ετσι λοιπον την αραπαξα ...το μονο κακο απο οτι μου ειπε ηταν οτι απλα ο προμηθευτης ξεχασε να βαλει το χαρτινο διαφραγμα που εχουν πανω στο ανοιγμα ...Δεν εχω ξαναπαρει απο την συγκεκριμενη πρωτεινη και θελω να ρωτησω αν παιζει να ειναι τπτ χαλασμενη γτ ειναι κιτρινο το χρωμα της "γευση βανιλια" και επισης η μυρωδια καπως...οχι ασχημη αλλα περιεργη!!!Ισωα και να ειναι βλακειες μου ομως τεσπα!!!ευχαριστω

φιλε σφραγισμενη την πηρες?

28782878
22-10-10, 17:35
οχι και γι αυτο η τιμη ηταν τοσο κατω !!! :-/

beefmeup
22-10-10, 17:37
οχι και γι αυτο η τιμη ηταν τοσο κατω !!! :-/

δεν επρεπε να την παρεις..δεν αγοραζουμε αποσφραγισμενα συμπληρωματα,οπως δεν αγοραζουμε αποσφργισμενα τυποποιημενα τροφιμα.
εκτος αν ειστε κολλητοι με τον τυπα που στην εδωσε οποτε πασο.

κ βασικα ποσο μαλακας ηταν αυτος που την πουλουσε ετσι..

Polyneikos
22-10-10, 17:40
Δεν θελω να σε υποψιασω αλλα παίζει καποιος του μαγαζιου να την ανοιξε,να μην του αρεσε η γευση και να την ξανακλεισε λέγωντας σου αυτη την δικαιολογία,για αυτο και τα 20 ευρω....Να λείπαν δηλαδη 1-2 scoops..
Πουλουσε πολλα κουτια με αυτη την τιμη ή απλα σου είπε να σου δωσω μια με 20 ευρω;

28782878
22-10-10, 17:41
δεν επρεπε να την παρεις..δεν αγοραζουμε αποσφραγισμενα συμπληρωματα,οπως δεν αγοραζουμε αποσφργισμενα τυποποιημενα τροφιμα.
εκτος αν ειστε κολλητοι με τον τυπα που στην εδωσε οποτε πασο.

κ βασικα ποσο μαλακας ηταν αυτος που την πουλουσε ετσι..

να σου πω την και εγω το σκεφτηκα πολυ τον ξερω μονο απο το μαγαζι που πηγα 5-6 φορες για αλλα προιοντα και γενικα εχει πολυ καλη φημη απλα το θεμα ηταν οτι η διαφορα στην τιμηηταν πολυ ελκιστικη και δεν ηθελε να του μειενει απο οτι καταλαβα και την εδωσε ετσι ειχε και μια 4 κιλα της ΟΝ με 45 ευρω αλλα το τσουβαλιλιγο σκισμενο απο την μεταφορα ειχε δηλαδι 5-6 τετοια προιοντα "φθαρμενα"!!!το θεμα ειναι εσυ που εχεις παρει απο οτι καταλαβα ηταν κιτρινη η λευκη η βανιλια????

28782878
22-10-10, 17:42
Δεν θελω να σε υποψιασω αλλα παίζει καποιος του μαγαζιου να την ανοιξε,να μην του αρεσε η γευση και να την ξανακλεισε λέγωντας σου αυτη την δικαιολογία,για αυτο και τα 20 ευρω....Να λείπαν δηλαδη 1-2 scoops..
Πουλουσε πολλα κουτια με αυτη την τιμη ή απλα σου είπε να σου δωσω μια με 20 ευρω;

ειχε ακομα 2 σε παρομοια φαση !!!!

jGod
22-10-10, 17:46
ωχ καλα αυτα τα εξτριμ..γαματ@!ακου δεν εβαλε ο προμηθευτης το χαρτι λες κ με το χερι μπαινουν..παιζει να ναι απομιμηση ..με φαρινα!..

Surfer
22-10-10, 19:05
ωχ καλα αυτα τα εξτριμ..γαματ@!ακου δεν εβαλε ο προμηθευτης το χαρτι λες κ με το χερι μπαινουν..παιζει να ναι απομιμηση ..με φαρινα!..


όχι παιδιά...έχω πάρει και εγώ αρκετές φορές..Αυτές που είναι χτυπημένες, σκισμένες κτλ τις δίνουν πολύ φθηνά για να τους φύγουν...Δεν υπάρχει πρόβλημα..:thumbup:

beefmeup
22-10-10, 21:37
ναι αλλα επειδη δεν νομιζω να εδινε κανεις λεφτα για να παρει ενα ανοιγμενο κρουασαν η πατατακια,η οτιδηποτε αλλο στο σουπερ,με την ιδια λογικη δεν αγοραζω κ τετοιου τυπου προσφορες.
να παρω κ καμια μισοφαγωμενη τυροπιτα αν ειναι.
δεν ειναι ασφαλες,πως να το κανουμε τωρα?

No Cash
22-10-10, 21:52
παντελως ακυρο!!!οπως και να χει..

καλα δε συζηταω την περιπτωση να την επεστρεψε πελατης...


κακως την αγορασες... και ακομη πιο κακως που την πουλουσε ετσι..

metz
22-10-10, 21:55
όχι παιδιά...έχω πάρει και εγώ αρκετές φορές..Αυτές που είναι χτυπημένες, σκισμένες κτλ τις δίνουν πολύ φθηνά για να τους φύγουν...Δεν υπάρχει πρόβλημα..:thumbup:

Χτυπημένες έχω πάρει κι εγώ πολλές φορές, μισή τιμή. Μια χαρά ήταν. Πάντα όμως σφραγισμένα προϊόντα. Δεν θα διακινδύνευα μαϊμού προϊόν για 20-30 euro...

californication
23-10-10, 00:36
Χαιρετω...
Παιδια σημερα πηγα απο τα xtreme store εδω θεσσαλονικη να παρω περικαρπια και μαζι με αυτα ειχε σε 'προσφορα'μια πρωτεινη Metabolic Whey mrm 2270 γρ μονο 20 ε ετσι λοιπον την αραπαξα ...το μονο κακο απο οτι μου ειπε ηταν οτι απλα ο προμηθευτης ξεχασε να βαλει το χαρτινο διαφραγμα που εχουν πανω στο ανοιγμα ...Δεν εχω ξαναπαρει απο την συγκεκριμενη πρωτεινη και θελω να ρωτησω αν παιζει να ειναι τπτ χαλασμενη γτ ειναι κιτρινο το χρωμα της "γευση βανιλια" και επισης η μυρωδια καπως...οχι ασχημη αλλα περιεργη!!!Ισωα και να ειναι βλακειες μου ομως τεσπα!!!ευχαριστω

Τη βανιλια που πινω κ εγω τωρα απο τη συγκεκριμενη εχει ελαφρα κιτρινο χρωμα.Την παιρνω αρκετα χρονια ανα περιοδους και παντα η βανιλια της ηταν ετσι.

Surfer
23-10-10, 09:55
ναι αλλα επειδη δεν νομιζω να εδινε κανεις λεφτα για να παρει ενα ανοιγμενο κρουασαν η πατατακια,η οτιδηποτε αλλο στο σουπερ,με την ιδια λογικη δεν αγοραζω κ τετοιου τυπου προσφορες.
να παρω κ καμια μισοφαγωμενη τυροπιτα αν ειναι.
δεν ειναι ασφαλες,πως να το κανουμε τωρα?



Μα ούτε πολλές είναι και συνήθως τις διαθέτουν σε πελάτες που τους ξέρουν. Εγώ πέτυχα μπροστά σε συζήτηση σε μαγαζί χορηγού που τον ρωτούσαν τα κεντρικά εαν θέλει να του στέλνουν για τον ίδιο ή για γνωστούς του. Στην αρχή τους είπε μόνο για τον ίδιο (προσωπική χρήση) και με παρέμβαση μου, επείδή ψωνίζω 4 χρόνια εκεί, του ζήτησα να φέρνει και για εμένα όποτε θα είναι δυνατό και θα υπάρχουν. Μια χαρά είναι. Μιλάμε απλά για στραπατσαρισμένα κουτιά. Μιλάμε για σακούλες που καθώς ανοίγουν τα χαρτοκιβώτια, τις παίρνει λίγο το κοπίδι κτλ.

GEORGEXX1
23-10-10, 10:38
να ληγει σε λιγο καιρο ναι,να ειναι χτυπημενο το κουτι ναι,αλλα να ειναι αποσφραγισμενο το κουτι,η σκισμενη η συσκευασια ποτε.Ειναι κατι που θα το φας και με αυτα δεν παιζουμε.

sTeLaKoS
23-10-10, 20:46
να ληγει σε λιγο καιρο ναι,να ειναι χτυπημενο το κουτι ναι,αλλα να ειναι αποσφραγισμενο το κουτι,η σκισμενη η συσκευασια ποτε.Ειναι κατι που θα το φας και με αυτα δεν παιζουμε.

+1 στο Γιώργο. :rolf:

Δεν αξίζει τα 20-30Ε.
Πως ξέρετε πόσο καιρό είναι αποσφραγισμένο ή σκισμένο; Και ποιος σας βεβαιώνει ότι συντηρήθηκε καλά;

Surfer
25-10-10, 12:38
+1 στο Γιώργο. :rolf:

Δεν αξίζει τα 20-30Ε.
Πως ξέρετε πόσο καιρό είναι αποσφραγισμένο ή σκισμένο; Και ποιος σας βεβαιώνει ότι συντηρήθηκε καλά;



από εδώ και πέρα είναι θέμα επιστοσύνης...

sofos
25-06-11, 22:57
την πηρα σε σοκολατα,δε πινεται με κανενα θεο και την πεταξα,worst protein ever

gsisr
25-06-11, 23:52
την πηρα σε σοκολατα,δε πινεται με κανενα θεο και την πεταξα,worst protein ever

τόσο χάλι;μαλακία και ψηνόμουν..

alexgi
26-06-11, 00:04
ειχα παρει μπανανα φραουλα...ηταν χαλια...ακομα την εχω :thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:

jGod
26-06-11, 01:07
δεν ξερω τι λετε για την μρμ ..παντως ειναι πολυ καλη γευστικα..τωρα το αλευρι απτην βουλγαρια ισως το βαφτιζουν μρμ!

sTeLaKoS
26-06-11, 01:17
δεν ξερω τι λετε για την μρμ ..παντως ειναι πολυ καλη γευστικα..τωρα το αλευρι απτην βουλγαρια ισως το βαφτιζουν μρμ!

Έτσι. :thumbup:
Έχω να τη πιω από προπέρσυ αλλά τη θυμάμαι εύγευστη.

sofos
26-06-11, 01:30
εμενα μ εφερε και για 1 βδομαδα τρελες διαροιες και δεν ηταν ληγμενη -_- και γευση απ τις χειροτερες που χω δοκιμασει κ εχω δοκιμασει πολλες....ααα και δε την πηρα απ τα xtreme...

ska
26-06-11, 01:59
Το θεμα ειναι ομως οτι 2 ατομα την εχουν χρησιμοποιησει και λενε οτι δε πινεται και 2 λενε οτι ειναι ευγευστη.Πως γινεται αυτο αλλο να πουν καποιοι οτι δε τους αρεσει τοσο μια γευση και αλλο να λενε οτι δε πινεται δεν ειναι περιεργο αυτο που υπαρχει τοσο μεγαλη αποκλιση?

sofos
26-06-11, 02:02
Το θεμα ειναι ομως οτι 2 ατομα την εχουν χρησιμοποιησει και λενε οτι δε πινεται και 2 λενε οτι ειναι ευγευστη.Πως γινεται αυτο αλλο να πουν καποιοι οτι δε τους αρεσει τοσο μια γευση και αλλο να λενε οτι δε πινεται δεν ειναι περιεργο αυτο που υπαρχει τοσο μεγαλη αποκλιση?

τι να σε πω φιλε γουστα ειναι αυτα,εγω παντως απ οσες δοκιμασα 2 ειναι τοπ on gold standard και myo fusion....αμα θες να πιεις κατι αγευστο παρτην,αν θες κατι γλυκο τοτε παρε μια απ αυτες τις 2 που πα σε σοκολατα ειναι τοπ

jGod
26-06-11, 02:30
και μενα κατι δεν μου κολλαει ειναι η αληθεια..!
σοφε αναρωτιεμαι απο που την πειρες γιατι στα γνωστα αγγλικα σαιτ δεν την βλεπω αν θες στειλε ενα π.μ να μου καλυψεις την περιεργεια..αλλα μαλλον απο ελλαδα θα την πειρες ...:D :D

sofos
26-06-11, 02:36
και μενα κατι δεν μου κολλαει ειναι η αληθεια..!
σοφε αναρωτιεμαι απο που την πειρες γιατι στα γνωστα αγγλικα σαιτ δεν την βλεπω αν θες στειλε ενα π.μ να μου καλυψεις την περιεργεια..αλλα μαλλον απο ελλαδα θα την πειρες ...:D :D

ναι απο ελλαδα την πηρα απ την πολη που καταγομαι(Σερρες) και την ειχε κανα χρονακο,τωρα να ληξε ζορικα γιατι δε την ειχε στον ηλιο κ ελεγε απο κατω οτι ληγει το 2012....και επεισης δυσκολα να ληξε γιατι ειχε ιδια γευση με την dymatize elite σοκολατα την all natural που χα παρει χωρις ακεσουλφαμη με στεβια που ναι,που λογικα ειναι σε γευση ιδια μ αυτη που χει ακεσουλφαμη και σουκραλοζη(την κανονικη elite) :P

jGod
26-06-11, 02:38
οι γειτονες διπλα στην φτιαξαν :) pure wheat!

sofos
26-06-11, 02:42
οι γειτονες διπλα στην φτιαξαν :) pure wheat!

0αχ0αχ0αχ0χα0χα0αχ0αχ0χαχ μια αυτη κ μια η dymatize ξανα only gold και αυτη μονο απο εξωτερικο και το κακο δεν ηταν μονο αυτο,ηταν οτι μ ειχε τρελανει στα αερια,1 βδομαδα ημουν πρηγμενος,απαλεψιες με μερικα συμπληρωματα,αυτα ειναι τα κακα και κλαις και τα λεφτα σου και ειναι μαπα και επικινδυνα για την υγεια.....ουτε fake aas να ταν δηλαδη λολ :P:P:P

phpscript
28-07-11, 20:19
εγω την βανιλια που επερνα μαρεσε παρα πολυ.
ουτε διαροια ουτε δυσπεψια ουτε τιποτα.
για μενα κορυφαια.

andreasaxo
24-04-14, 19:23
Ηταν η πρωτη μου πρωτεΐνη πριν από 5 χρονια που αποφασισα να παρω για πρωτη φορα συμπληρώματα.
Ηταν φραουλα, δεν ειχα κανενα παράπονο, πολύ καλη.

Polyneikos
09-12-15, 23:56
Mια κλασσική εταιρία που καπως ειχε ξεχαστεί αποφάσισε να κάνει αλλάγες στην συσκευασία

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=100289&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=100290&stc=1

Noel
10-12-15, 14:50
Η τιμή της τσουχτερή και δεν βλέπω το λόγο να την προτιμήσει κανείς.
Πιο παλιά τη μάρκα αυτή την έβλεπα πιο πολύ, τώρα όχι και τόσο.

sobral
10-12-15, 15:20
Χωρίς καθόλου τεχνητά γλυκαντικά όμως.;) Εμένα μου αρέσει σαν προφίλ, χωρίς πρόσθετα και με ικανοποιητικό ποσοστό.