PDA

Επιστροφή στο Forum : Muscle Juice (Ultimate Nutrition)



xstreeme
15-03-10, 23:56
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9850&stc=1&d=1268687404


Παίδες αγόρασα την εν λόγω πρωτείνη και θα ήθελα της απόψεις σας ειδικά αυτων που την εχουν δοκιμασει..Το εξης μου ερωτημα ρε παιδια ειναι οτι μολις αγορασα την πρωτεινη μου εκει ο τυπος του μαγαζιου(ειναι και γνωστος..αλλα ονοματα δν θιγουμε) οτι για να ανεβω πρεπει να περνω 3 scoop το πρωι 3 πριν και 3 μετα την προπονηση..Εμένα δν ξερω μου φενονται υπερβολικα..Θα ήθελα την γνωμη σας..Ειμαι 1,85 82 κιλα με ικανοποιτικη γραμμωση,ογκο..Τα φωτα σας..Σας παραθετω και τα συστατικα του προιοντος..Μην παχυνουμε κιολας..


Muscle Juice 2544 Supplement Facts

Serving Size: 4 Scoops (250g)
Servings Per Container 19

Active Ingredients Amount Per Serving %Daily Value
Total Calories 691
Calories 1021
Calories from Fat 153
Total Fat 17g 26%
Saturated Fat 17g 85%
Cholesterol 77mg 26%
Sodium 108mg 5%
Potassium 365mg 10%
Total Carbs 162mg 54%
Dietary Fiber 0g
Sugars 162g
Protein 55g 110%
Vitamin A 47IU 1%
Calcium 358mg 36%
Iron 1.5mg 8%
Ingredients:
Protein blend (whey concentrate, premium whey protein isolate, calcium caseinate, egg white albumin), maltodextrin, crystalline fructose, medium chain triglycerides and natural and artificial flavors.

Machiavelli
16-03-10, 00:02
Πρέπει να είναι η χειρότερη πρωτεΐνη που έχω δει. Πολλές (μόνο) ζάχαρες για να την πάρεις κατά την διάρκεια της ημέρας, πολύ λίπος για να την πάρεις μετά την προπόνηση.

Haris Pilton
16-03-10, 00:19
Serving Size 1000 θερμιδες...

Με δυο Serving Size εχεις πιασει θερμιδες συντηρησης :rolf:

polydeykis
16-03-10, 13:40
όντως πρέπει να είναι από τις χειρότερες που υπάρχουν..162 γρ ζάχαρης σε μια δόση...τι έχουμε, υπογλυκαιμία?

πέτα την ή δωστην σε καναν φιλαράκι που θέλει να παρει απεγνωσμενα κιλά, αλλιώς αν τη χρησιμοποιείς μόνο μετά το γυμναστήριο αλλά σε εξαιρετικά βαριές προπονήσεις (λόγω της πεσμένης ινσουλίνης που έχεις τότε και την οποία οι ζάχαρες θα ανεβάσουν)

Machiavelli
16-03-10, 13:44
δωστην σε καναν φιλαράκι
Εγώ θα πρότεινα να την δώσει σε κάναν εχθρό του.

xstreeme
16-03-10, 15:06
Πωπω..με ριξατε και ψυχολοκικα τωρα:P Μολις την πεταξα..Την πηρα συνολικα 3 μερες και πιρα και 1,5 σκουπ σημερα το πρωι..ΔΝ πιστευω να με πειραξαν τοσες λιγες μερες χρησης..Τι να πω..Ειναι μην πεσεις σε απατεωνες..Τσπ..Λετε να παρω καθαρη whey της οn και να ριχνω κουακερ πχ και μελι μεσα και να την τρωω το πρωι πριν και μετα την προπονηση..Η να παω σε καμια αλλη ογκου?Γτ θελω να συνεχισω τον ογκο μεχρι τελη απριλιου ετσι ωστε αρχες μαιου να μπω γραμμωση..ΑΝ ξερετε καμια καλη ογκου τα φωτα σας παιδια..Τhnx

Machiavelli
16-03-10, 15:11
Ε τι να σε πείραξαν, πες ότι έφαγες 3-4 προφιτερόλ. Μετά από αυτό θα πας να πάρεις άλλη όγκου; Πάρε μια καθαρή.

Haris Pilton
16-03-10, 15:13
Επιτελους να και ενας που δεν θελει σωνη και καλα να παρει πρωτεινη ογκου με ζαχαρες αλλα να φτιαξει μια δικη του στα μετρα του,γιατι πολυ απλα αποδεχτηκε την απερισκεψία που εκανε,χωρις να ψαχτεί λιγο παραπανω.

Κανε αυτο που ειπες και μονος σου! :clap:

xstreeme
16-03-10, 15:19
Nαι αλλα το θεμα ηταν οτι την μια μερα πηρα 2 σκουπ πρωι 2 πριν 2 μετα.την αλλη το ιδιο αλλα με 3 σκουπ οπως μου ειπε ο αθεοφοβος..Τσπ δν εχω κατι να κανω ουτε να τρεχω σε διαδρομους και ιστοριες:P Λεω να παρω της οn την whey και να παρω λιγο δεξτροζη να βαζω μεσα και καμια μπανανα και ετσι.Τι λετε?

Machiavelli
16-03-10, 15:39
Ε εντάξει μωρέ, πες ότι έφαγες 10 προφιτερόλ.
Το πρωί βρώμη με καμιά μπανάνα, μετά την προπόνηση δεξτρόζη και είσαι μια χαρά.

Annih
18-03-10, 17:15
Παίδες δεν αμφιβάλλω οτι το 80% των πρωτεϊνών όγκου όπως τις αποκαλούμε περιέχουν πολλές ζάχαρες και λίπη (maltodextrine,fructose etc..) άλλα να μην μιλάμε γενικά και αόριστα.. Υπαρχουν και πρωτεϊνες όγκου οι οποίες δεν είναι κακές και τολμώ να πω οτι με τη χρήση τους , σωστη διατροφή και καλή προπόνηση εχω δει διαφορές.. (Μιλώντας απο προσωπική εμπειρία πάντα)

Machiavelli
19-03-10, 13:39
Ας μην κάνουμε τη γνωστή κουβέντα, αν υπάρχουν καλές, η συγκεκριμένη σίγουρα δεν ανήκει σε αυτές.

flowin_through
19-03-10, 15:31
Exει ωραιο κουτι ομως...

Machiavelli
19-03-10, 16:42
Κάτι ανάμεσα σε διαστημόπλοιο και κουβά σφουγγαρίστρας.

leftis
17-12-11, 13:16
Αυτή που σχολιάζετε είναι η παλιά φόρμουλα,η 2544.
Η 2600 είναι πολύ καλύτερη με μόλις 18γρ ζάχαρη ανα δόση. Αν βρεί κάποιος την ταμπέλα ας την βάλει.
Εγώ την χρησιμοποιώ τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την γεύση (cookies&cream). Η διαλυτότητα έχει ένα μικρό θέμα αλλά με πολύ καλό χτύπημα κάτι γίνεται.

sobral
17-12-11, 13:20
http://www.bodyworkshop.com.au/resources/6A/7018/Image/ultimate-nutrition-muscle-juice-revolution-2600.png

leftis
17-12-11, 14:24
http://www.bodyworkshop.com.au/resources/6A/7018/Image/ultimate-nutrition-muscle-juice-revolution-2600.png

Ευχαριστώ πολύ!
Κάποιος πιο πεπειραμένος αν μπορεί ας πεί την γνώμη του. Εγώ με τα λίγα που ξέρω, δεν μου φαίνεται άσχημη.

sobral
17-12-11, 15:04
επειδή μου αρέσει να μιλάω με επιχειρήματα...πάμε λοιπόν: α) οι φόρμουλες όγκου δεν συμφέρουν κάνουν 50-70-80ευρώ κ βγάζουν 20-30 δόσεις, β) έχει 170μγ χοληστερόλη που είναι πάαααρα πάρα πολύ! ίσως η πιο υψηλή που έχω δει σε φόρμουλα όγκου, γ) η συγκεκριμένη φόρμουλα βγάζει μόνο 21% πρωτείνη δηλ. πληρώνεις ουσιαστικά τον υδατάνθρακα μόνο τόσα λεφτά ενώ σκέτος υδατάνθρακας είναι πολύ πιο φθηνός κ κρατάει κ πιο πολύ, δ) έχει υδατάνθρακα με πηγή μαλτοδεξτρίνη φθηνή πηγή δηλ. θα προτιμούσα waxy maize ή vitargo. Δεν θα την αγόραζα, θα έπαιρνα ξεχωριστά ό,τι χρειάζομαι για να ξέρω κ τι ποσότητες παίρνω. Ελπίζω να βοήθησα. Τώρα που την πήρες πιες την εννοείται αλλά την επόμενη φορά μπορείς να λειτουργήσεις πιο σοφά.;) Για εσένα κ την τσέπη σου so simple.

leftis
17-12-11, 15:13
επειδή μου αρέσει να μιλάω με επιχειρήματα...πάμε λοιπόν: α) οι φόρμουλες όγκου δεν συμφέρουν κάνουν 50-70-80ευρώ κ βγάζουν 20-30 δόσεις, β) έχει 170μγ χοληστερόλη που είναι πάαααρα πάρα πολύ! ίσως η πιο υψηλή που έχω δει σε φόρμουλα όγκου, γ) η συγκεκριμένη φόρμουλα βγάζει μόνο 21% πρωτείνη δηλ. πληρώνεις ουσιαστικά τον υδατάνθρακα μόνο τόσα λεφτά ενώ σκέτος υδατάνθρακας είναι πολύ πιο φθηνός κ κρατάει κ πιο πολύ, δ) έχει υδατάνθρακα με πηγή μαλτοδεξτρίνη φθηνή πηγή δηλ. θα προτιμούσα waxy maize ή vitargo. Δεν θα την αγόραζα, θα έπαιρνα ξεχωριστά ό,τι χρειάζομαι για να ξέρω κ τι ποσότητες παίρνω. Ελπίζω να βοήθησα. Τώρα που την πήρες πιες την εννοείται αλλά την επόμενη φορά μπορείς να λειτουργήσεις πιο σοφά.;) Για εσένα κ την τσέπη σου so simple.

:thumbup: Ευχαριστώ. Εγώ δεν παίρνω full δόση παίρνω την μισή, ίσα ίσα να συμπληρώσω 600-800 θερμίδες (μαζί με γάλα) αντί να φάω ένα γεύμα παραπάνω, διότι με βολέυει. Τώρα με υδατάνθρακες κλπ δεν πολύ μπλέκω γιατί με μπερδεύουν. Το μόνο που ξέρω είναι ότι δεξτροζη είναι ζάχααρη για post workout ενώ μάλτο είναι αργής απορόφησης για τις υπόλοιπες ώρες. Waxy και vitargo eνώ τα έχω δεί πολλές φορές δεν έχω μπεί στον κόπο να τα ψάξω. Προτιμώ να πάρω ενα προσεγμένο gainer με γλουταμίνες κλπ μέσα (αν και από τα λεγόμενα σου αυτό το gainer δεν είναι και πολύ προσεγμένο) παρά να κάθομαι να κάνω αλχημείες. Ίσως την επόμενη φορά να δοκιμάσω homemade gainer.

sobral
17-12-11, 15:35
κοίτα αυτό που με χάλασε πολύ ήταν τα 170mg chol. στα υπόλοιπα μέτρια πράγματα. Μου αρέσουν κάποια πιο προσεγμένα. Αν έπαιρνα οπωσδήποτε έτοιμο weight gainer θα έπαιρνα από reflex (instant mass), PhD (synergy iso7 αν κ αυτή έχει κ διάφορα άλλα όπως κρεατίνη,methyl-t3 κτλ), sci-mx (grow hardcore-την έχω δοκιμάσει πολύ ευχαριστημένος), dymatize (Elite Mass Gainer), Nutrabolics (Fighters Food). Κι άλλες υπάρχουν απλά αυτές μου έρχονται στα γρήγορα...

Kris994
04-09-12, 04:23
http://www.fitness-sport.gr/wp-content/uploads/products_img/231_mjr2.12kgvan.jpg

http://bigbearnutrition.com/yahoo_site_admin/assets/images/ultimate-MJ-Revolution-info.93183903_std.gif

Παιδια βρηκα αυτη τη φορμουλα ογκου αλλα δν λεει ουτε δοσολογια ουτε τι περιεχει μεσα(αναλυτικα) και αλλα χρησιμα.ηθελα αν καποιος την εχει χρησιμοποιησει η ξερει για αυτη ας μου δωσει τα φωτα του!!!!!!

Andreas C.
04-09-12, 13:24
Φίλε Χρήστο υπάρχει ήδη θέμα και μελλοντικά αν θέλεις να άνοιξης θέμα για ένα συμπλήρωμα πρέπει να το ανοίγεις στην κατάλληλη ενότητα γιατί θα στο κλειδώνουν οι mods και δεν θα παίρνεις τις απαντήσεις που θέλεις :thumbup:

Muscle Juice (Ultimate Nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?7431-Muscle-Juice-(Ultimate-Nutrition)&highlight=Muscle+Juice+Revolution+%28Ultimate+Nutrition%29) :toast:

Kris994
04-09-12, 15:57
Φίλε Χρήστο υπάρχει ήδη θέμα και μελλοντικά αν θέλεις να άνοιξης θέμα για ένα συμπλήρωμα πρέπει να το ανοίγεις στην κατάλληλη ενότητα γιατί θα στο κλειδώνουν οι mods και δεν θα παίρνεις τις απαντήσεις που θέλεις :thumbup:

Muscle Juice (Ultimate Nutrition) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?7431-Muscle-Juice-(Ultimate-Nutrition)&highlight=Muscle+Juice+Revolution+%28Ultimate+Nutrition%29) :toast:

Ωπ σορρυ παιδια....δν καταλαβα οτι προκειται για τις ιδιες συσκευασιες :(