PDA

Επιστροφή στο Forum : Kefalianos vs. Winklaar .... FIGHT!



Muscleboss
18-03-10, 22:31
Επειδή οι κύριοι κριτές δεν μας κάναν τη χάρη να βγάλουν τα comparison που έπρπε να βγάλουν για να φανεί η ανωτερότητα του Μιχάλη, και επειδή ενώ έγιναν πολλά comparison στην κατηγορία, ο κεφαλιανός με τον Winklaar μπήκαν δίπλα δίπλα για ελάχιστο χρόνο (δευτερόλεπτα ίσως), αποφάσισα να καλέσω εγώ τα comparison που θα ήθελα να δώ στους δύο αθλητές.

Έχω κάτσει κριτική επιτροπή σε 3 αγώνες, αλλά δε θεωρώ τον ευατό μου κριτη, για αυτό θα ήθελα και τη γνώμη σας, αλλά και τη γνώμη κριτών που έχουμε στο φόρουμ.

Οι φωτογραφίες είναι αυτούσιες χωρίς καμία δόση μονταζ.

Με μια δόση humor βγαλμένη από Mortal Combat, τσεκάρετε προσεχτικά τις παρακάτω πόζες μία προς μία...

Θεωρώ οτι στις παρακάτω πόζες (με εξαίρεση το relax που δεν βαθμολογείται) ο Κεφαλαινός τρώει τον Winklaar 6-0.

Θα ήθελα και τα δικά σας σκορ.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9878&stc=1&d=1268940457

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9879&stc=1&d=1268940457

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9880&stc=1&d=1268940457

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9881&stc=1&d=1268940457

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9882&stc=1&d=1268940457

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9883&stc=1&d=1268940457

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9884&stc=1&d=1268940457

ANTE ΓΕΙΑ!!!!

Polyneikos
18-03-10, 22:45
Πανο καταπληκτικο το τόπικ και πολύ πρωτοτυπο!!:clap::clap:

NASSER
18-03-10, 22:54
Ο Winklaas μονο καλυτερο φινιρισμα ειχε... Κατα τα αλλα χανει με διαφορα...

Haris Pilton
18-03-10, 22:57
Κ.Ο. :turtle:

Στο άπειρο μάτι μου ο δικος μας Μike υστερεί ελάχιστα στους δελτοειδής και γλουτούς, σε ολα τα αλλα ειναι καλυτερος ο Mike,και ειδικότερα ποδια και πλάτη τον παίρνει άνετα Knock out!

Στο finish him comparison η γραμωση ειναι ΑΔΟΙΑΝΟΗΤΗ !!! :clap:

Που να ειχε και το μαυρισμα που ειχε στα τελικα στα παραπανω comparison...

-Nikolakis-
18-03-10, 22:58
Εχεις δικιο φιλε μου!Ο Μιχαλης ειναι καλυτερος!!!

Kolorizos
19-03-10, 00:40
πιο πολυ ογκο ο μιχαλης αλλα υστερει στο οτι οι πλαγιοι κοιλιακοι πετανε πολυ και απο πισω φενεται σαν να εχει κοιλια..

ioannis1
19-03-10, 00:44
ο κεφαλιανος ειναι πιο γεματος παντου τα ποδια καμια σχεση με του αλλου και παρομοια γραμωμενος.ειναι προφανης η αδικια.

Rise above
19-03-10, 02:02
στο lad spread έπρεπε να βάλεις και brutality και humiliation :green: , πόδια πλάτη είναι εμφανές ότι τον ισοπεδώνει, πολύ ψυχαγωγικά τα comparisons boss:clap::clap::clap:

vAnY
19-03-10, 02:07
:thumbup:πολυ καλη ιδεα ενα comparaison σε στυλ mortal Kombat!!
ναι ο Μιχαλης φαινεται πιο ογωδη σε πολλα σημεια, αλλα αυτη που ξεχωριζει για μενα και αποτελειωνει τον αντιπαλο ειναι η πλατη !!! :bowdown:

TRIANTAFYLLOU
19-03-10, 05:16
εγω το έχω ξαναπεί αν ήμουν κριτής σ αυτη την κατηγορία θα είχα το λιγότερο άγχος και ο λόγος είναι τόσο ξεκάθαρα τα πράγματα που δεν θα προβληματιζόμουν κάν , ο μιχάλης είναι καθαρα καλύτερος και πιο ολοκληρωμένος και το λέω έχοντας παρακολουθήσει απο κοντα επαγγελματικούς αγώνες , το μόνο που θα χρειαζόταν ο μιχάλης όχι για τον συγκεκριμένο αντίπαλο γιατι πιστεύω ήταν θεμα πολιτικής και βγήκε μπροστα απο τον μιχάλη, είναι να με αυτήν την φόρμα λίγο πιο στεγνός αλλα όχι για τον συγκεκριμένο αντίπαλο γιατι αυτόν πιστεύω αντικειμενικα παμψηφεί θα έπρεπε να τον κέρδιζε και είναι πραγματικα κρίμα , όχι για την θέση γιατι μια θεση πάνω μια κάτω ελάχιστη σημασία έχει , όσο για να του εξασφάλιζε απο τωρα την πρόκριση για το ολύμπια και να πήγαινε σε επόμενο αγώνα πιο χαλαρα .

γιατι εκείνο που διαπίστωσα είναι πως ο μιχάλης είναι εμφανώς βελτιωμένος σε σχέση με πέρυση και όταν σε τέτοιο επίπεδο βλέπεις πραγματικα διαφορα τότε πάει με αξιώσεις στο επόμενο ολύμπια :clap::clap::clap:

Panoz
19-03-10, 15:43
Αδικιθηκε ο Κεφαλιανος...αδικιθηκε παρα πολυ...

Υπερτερουσε σε ολα τα σημεια, και το ποζαρισμα του ηταν καλυτερο απ του Ολλανδου.

Δεν ξερω ισως να φταινε οι "τουμπες" που κανει ο Winklaar επι σκηνης ντροπιαζοντας τον εαυτο του, τι να πω αν κοιτουν αυτο οι κριτες...

TakisV
20-03-10, 01:05
6-0 το σκορ απο εμενα και αν ο mike ηταν λιγο πιο στεγνος και πιο καλα βαμενος με ελαχιστο λαδακι επειδη ειναι πιο μπαζομενος και γενικα πιο ολοκληρομενος δεν θα καθοταν καθολου διπλα του για comparison ο Winklaar.
Τα comparison θα τα εκανε μονο με Kai και Dexter...:bodybuilder2:

savage
20-03-10, 01:52
με τις ελαχιστες γνωσεις που εχω λεω και γω πως οντως ο Μιχαλης φαινεται καλυτερος.μονο "μελανο" σημειο που ειναι χτυπητο ειναι οτι ειχε πολυ πιο στενη μεση ο αντιπαλος του

Muscleboss
20-03-10, 12:12
Αφού λοιπόν καταλήγουμε όλοι, άλλοι περισσότερο άλλοι λιγότερο, ότι ο Μιχάλης θα έπρπε να είχε κερδίσει τον Winklaar, ας δούμε δύο στοιχεία που κατά τη γνώμη μου αποδεικνύουν την παράβλεψή του από τους κριτές και την προκαθορισμένη έκβαση του αγώνα.

1) Οι κριτές δεν φωνάζουν τον κεφαλιανό στο 1ο Call out με την επικρατέστερη 5άδα.

1ο Call out
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9897&stc=1&d=1269076150


2) Το φύλλο βαθμολογίας των αγώνων αποδεικνύει ΠΛΗΡΗ συμφωνία των κριτών στις θέσεις 1-2-3-4-5... ούτε ένας δεν έβαλε τον Κεφαλιανό 3ο, όλοι τον έβαλαν 4ο... και όλοι στα τελικά έβαλαν ακριβώς την ίδια κατάταξη...

(τελική βαθμολογία θέσεις 1 έως 5: 5-10-15-20-25)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9898&stc=1&d=1269076150

Λυπάμαι που το λέω, αλλά προσωπική μο άποψη είναι οτι το αποτέλεσμα αυτού του αγώνα ήταν προκαθορισμένο.

ΜΒ

Machiavelli
20-03-10, 14:34
Ώμους και μέση χάνει φανερά ο Κεφαλιανός. Επίσης στη πόζα της πλάτης, που ο Κεφαλιανός νικάει με τεράστια διαφορά, χάνει από την μέση. Αν θεωρήσουμε ότι δεν ήταν στημένο νομίζω πως στη μέση το έχασε ο Κεφαλιανός.

Muscleboss
20-03-10, 20:06
Ώμους και μέση χάνει φανερά ο Κεφαλιανός. Επίσης στη πόζα της πλάτης, που ο Κεφαλιανός νικάει με τεράστια διαφορά, χάνει από την μέση.

Ναί, χάνει και στα αυτία... έχει μεγαλύτερα ο Winklaar...:turtle:

Παιδιά πόζες κρίνουμε συνολικά όχι σημεία.

ΜΒ

TRIANTAFYLLOU
20-03-10, 23:47
δεν χάνει με τίποτε στην μέση και θα πω πως αναλογικα έχει μικρότερη μεση απο τον ολανδό , καλα είναι πλάτη αυτη του ολανδου να χτυπήσει τον μιχάλη ?

παιδια το εχω πεί πολλες φορές και θα το πώ μια ακόμη

οι κριτες δεν παίρνουν μεζούρα να δουν ποιός εχει μικρότερη μέση η ποιός εχει τα μεγαλύτερα μπράτσα , αλλα κρίνουν βαση με αυτό που βλέπουν .

ο μιχάλης εχει πλατη που θυμίζει κολούμπο στις τρελές του δόξες και κοιλιακούς πολύ καλύτερους απο τον ιπτάμενο ολανδο (που αυτός δεν φταίει σε τίποτε αφού τον κατεταξαν πιο μπροστα )

εχω γράψει ολόκληρο άρθρο για το πώς βγάζουν αποτελέσματα και πως λειτουργούν όταν θέλουν να ρίξουν κάποιο οι κριτες είναι καθαρα πολιτική.

απλα ο απλος θεατής που δεν ξέρει επειδή τον κεφαλιανό τον βγάλαν τεταρτο ψάχνουν και καλα να βρούν σημεία που υστερεί ο μιχάλης ενω δεν υπάρχουν , εγω ανέφερα πιο πάνω τι χρειάζετε για να είναι ενα σκαλι πιο πάνω αλλα όχι γι αυτο τον αγώνα εδω είναι καθαρα και ξάστερα 3ος

η 4η θεση δεν είναι άσχημη ουτε αμελητέα , απλα το συζηταω γιατι απο αυτη έχασε απο αυτόν τον αγώνα την πρόκριση για το ολύμπια και θα την πάρει απ τον επόμενο .

και μην κοιτάτε απο φωτο και μόνο στην πραγματικότητα η διαφορα είναι μεγαλύτερη γιατι στην φωτο διπλών δικεφάλων ο μιχάλης ενω δεν έχει ρουφηγμένη την κοιλιά όπως ο γουίνκλαρ κερδίζει καθαρα γιατι αναλογικα είναι πιο συμμετρικός.
στα χέρια είναι σε ίδια επίπεδα αλλα κερδίζει σε σύνολο στην πόζα σαν συμμετρία και μάζα γενική και σε επιμέρους σημεία κερδίζει πόδια γάμπες πλάτη και όσο και να φαίνετε παράξενο γιατι στην πόζα μπροστινό ρηλάξ στην φωτο έχουν διαφορετικό πάτημα και οι κοιλιακοί του μιχάλη αν είναι πατημένοι είναι σαν τούβλα , ακόμη και σ αυτο είναι καλύτερος ο μιχάλης

και πάντα δεν κρίνουμε την μέση σαν περίμετρο αλλα σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα , την περίμετρο την κοιτάμε μόνο αν θέλουμε να του ράψουμε κανενα παντελόνι .

επόμενο είναι ενας ββερ με 120 κιλά πχ να έχει μεγαλύτερη μεση απο εναν 80 αλλα μπορεί αυτού στα 80 να φαίνετε αναλογικα πιο χοντρή

albertob30
21-03-10, 02:17
δεν χάνει με τίποτε στην μέση και θα πω πως αναλογικα έχει μικρότερη μεση απο τον ολανδό , καλα είναι πλάτη αυτη του ολανδου να χτυπήσει τον μιχάλη ?

παιδια το εχω πεί πολλες φορές και θα το πώ μια ακόμη

οι κριτες δεν παίρνουν μεζούρα να δουν ποιός εχει μικρότερη μέση η ποιός εχει τα μεγαλύτερα μπράτσα , αλλα κρίνουν βαση με αυτό που βλέπουν .

ο μιχάλης εχει πλατη που θυμίζει κολούμπο στις τρελές του δόξες και κοιλιακούς πολύ καλύτερους απο τον ιπτάμενο ολανδο (που αυτός δεν φταίει σε τίποτε αφού τον κατεταξαν πιο μπροστα )

εχω γράψει ολόκληρο άρθρο για το πώς βγάζουν αποτελέσματα και πως λειτουργούν όταν θέλουν να ρίξουν κάποιο οι κριτες είναι καθαρα πολιτική.

απλα ο απλος θεατής που δεν ξέρει επειδή τον κεφαλιανό τον βγάλαν τεταρτο ψάχνουν και καλα να βρούν σημεία που υστερεί ο μιχάλης ενω δεν υπάρχουν , εγω ανέφερα πιο πάνω τι χρειάζετε για να είναι ενα σκαλι πιο πάνω αλλα όχι γι αυτο τον αγώνα εδω είναι καθαρα και ξάστερα 3ος

η 4η θεση δεν είναι άσχημη ουτε αμελητέα , απλα το συζηταω γιατι απο αυτη έχασε απο αυτόν τον αγώνα την πρόκριση για το ολύμπια και θα την πάρει απ τον επόμενο .

και μην κοιτάτε απο φωτο και μόνο στην πραγματικότητα η διαφορα είναι μεγαλύτερη γιατι στην φωτο διπλών δικεφάλων ο μιχάλης ενω δεν έχει ρουφηγμένη την κοιλιά όπως ο γουίνκλαρ κερδίζει καθαρα γιατι αναλογικα είναι πιο συμμετρικός.
στα χέρια είναι σε ίδια επίπεδα αλλα κερδίζει σε σύνολο στην πόζα σαν συμμετρία και μάζα γενική και σε επιμέρους σημεία κερδίζει πόδια γάμπες πλάτη και όσο και να φαίνετε παράξενο γιατι στην πόζα μπροστινό ρηλάξ στην φωτο έχουν διαφορετικό πάτημα και οι κοιλιακοί του μιχάλη αν είναι πατημένοι είναι σαν τούβλα , ακόμη και σ αυτο είναι καλύτερος ο μιχάλης

και πάντα δεν κρίνουμε την μέση σαν περίμετρο αλλα σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα , την περίμετρο την κοιτάμε μόνο αν θέλουμε να του ράψουμε κανενα παντελόνι .

επόμενο είναι ενας ββερ με 120 κιλά πχ να έχει μεγαλύτερη μεση απο εναν 80 αλλα μπορεί αυτού στα 80 να φαίνετε αναλογικα πιο χοντρή



+1

Machiavelli
21-03-10, 12:55
Δηλαδή στην πόζα της πλάτης η μέση του Winklaar φαίνεται αναλογικά πιο χοντρή από του Κεφαλιανού; Έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα στα μάτια;

TRIANTAFYLLOU
21-03-10, 19:08
Δηλαδή στην πόζα της πλάτης η μέση του Winklaar φαίνεται αναλογικά πιο χοντρή από του Κεφαλιανού; Έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα στα μάτια;

αφού εχεις τόση αμφιβολία και δεν καταλαβες τι λέμε σε τόσα πόστ γιατι πλέον το εξαντλήσαμε το θεμα έγραψα πάλι ολόκληρη εκθεση και δεν εγινα κατανοητός .
ενώ λέμε δεν παίρνουν μεζούρα οι κριτες να κρίνουν , εσυ πάρε μια μεζούρα η με κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή μέτρα την μεση του ολανδού και το άνοιγμα πλάτης και την μεση του μιχάλη και το άνοιγμα της πλάτης του και τότε αναλογικά θα καταλάβεις τι ενοούμε .
για να μην πω και για πόδια που αυτό κρίνει ενα μεγάλο μέρος της αναμέτρησης την συμμετρία

ενας είχε την λεπτότερη μεση στην ιστορια του ββ αλλα είχε και πλατάρα ο μπραιαν μπουκάναν και παρ όλα αυτα δεν εκανε τίποτε σε επαγγελματικούς αγώνες .

στο κάτω κατω ββερ κρίνουν οι κριτες όχι μπαλαρίνες απ τα μπολσόι , ο όγκος των σημερινών ββερ απαιτεί και μεγάλο ρεζερβουαρ που είναι το στομάχι αλλα ο μιχάλης είναι σε νορμαλ επίπεδα και η μεση του ολανδου σε σχέση με άνοιγμα πλάτης και πόδια αναλογικα ενω αν είναι μικρότερη απ του μιχάλη δεν πείθει με τίποτε

Machiavelli
21-03-10, 19:26
Ορίστε. Έβαλα την πλάτη και την μέση του Κεφαλιανού γιατί "εγώ δεν καταλαβαίνω". Ο Κεφαλιανός έχει σαφώς μεγαλύτερη πλάτη, αλλά έχει σαφέστερα μεγαλύτερη μέση, λαμβάνοντας υπ' όψιν ότι η μέση είναι μικρότερη και ότι η διαφορά που έχουν στη μέση είναι μεγαλύτερη από τη διαφορά της πλάτης, η πλάτη του Winklaar είναι αναλογικά μεγαλύτερη.
Μπορεί για κάποιους Χ, Ψ λόγους όντως του σώμα του Κεφαλιανού να είναι πιο κοντά σε αυτό που ζητάει το bodybuilding, δεν ξέρω, δεν παρακολουθώ.

TRIANTAFYLLOU
22-03-10, 04:13
εδώ είναι που λέμε η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια , τέτοια επιμονή σε κάτι το οποίο ισχυρίζεσαι ότι δεν το κατέχεις το θεμα δεν το κατάλαβα .

εδω είπα οι κριτες δεν βαθμολογούν με μεζούρα αλλα κρίνουν με το μάτι επίσης σε κάθε πόζα ενω λέμε πίσω πόζα πλάτης βαθμολογούνται και τα πόδια και οι γάμπες και οι ώμοι και τα χέρια .

εσύ πήρες και έκανες αυτό το τρύκ που αν το δεί κανένας μηχανικός θα αναστενάξει, ποιός είπε ότι αυτός είναι σωστός τρόπος μέτρησης να κόβεις απο φωτο όταν σε φωτο η ενας 140 κιλά με εναν 80 ανάλογα αν υπάρχει μια γωνία λήψης οι διαφορές αλλοιώνονται

και εκτός αυτου αυτό που έκοψες για σύγκριση απο τον κεφαλιανό δεν είναι η μεση αλλα το χαμηλό μέρος της πλάτης , δηλαδή το δυνατό σημείο του κεφαλιανού που λίγοι στον κόσμο το έχουν να ξεκινάει η πλάτη απο χαμηλα και το εχω τονίσει και πιο πάνω αναφεροντας τον κολούμπο που ξεκινούσε απο κατω σαν ρόδα η πλάτη του γεμάτη

και πήγες αυτό το δυνατό σημείο να το εκμηδενίσεις και εκτός αυτού , ξεχνάς πως σε μια πόζα άλλος γέρνει προς τα πίσω που σε σταθερή φωτο δημιουργεί την ψευδέσθηση ότι είναι κοντύτερος , η και αν είναι περισσότερο απ ότι είναι .

επίσης στην πόζα αυτή που ο κεφαλιανός γέρνει πρός τα πίσω και σαν συνέπεια κονταίνει ό κορμός , αλλα παράλληλα φαίνετα η μυικότητα και το βάθος απο το κρέας που έχει στην πλάτη , ο μιχάλης που υπερτερεί στον ολανδό και ακόμη και να μην είναι δίνει την ψευδέσθηση πολύ μεγαλύτερης πλάτης .

αλλα το κάτω κομμάτι που εβαλες ακριβώς εκέι είναι που χάνει ο ολανδός και αφού μπήκες στην διαδικασία να κάνεις αυτό το φωτομονταζ κάντο σωστα βάλε και τα πόδια στην σύγκριση


και το κυριότερο για να μην υπάρχει καμία αμφιβολία κάνε το ίδιο φωτοσοπ και στο άνοιγμα πλάτης πίσω , εκεί είναι αντε γεια !!!:toast:

Michaelangelo
22-03-10, 12:12
Εγώ που δεν ξέρω να κρίνω πόζες, αν κοιτάξω καλά βλέπω ότι αν ο Κεφαλιανός είχε κάνει καλο σολάριουμ και είχε το μαύρισμα του αλλου, θα έκανε ΜΠΑΜ ότι κέρδιζε κατά κράτος!

Machiavelli
22-03-10, 12:30
Ούτε φώτοσοπ, ούτε φωτομοντάζ, ζωγραφική.
Εσύ μου είπες να το κάνω.
Δεν είπα ότι ο Winklaar νικάει στην πόζα πλάτης, είπα ότι σε αυτή την πόζα φαίνεται καλύτερα που χωλαίνει ο Κεφαλιανός. Δε συνέκρινα ούτε πόζες, ούτε πόδια, ούτε μπορώ, ούτε ξέρω, γι αυτό μίλησα για πράγματα που θέλουν μόνο μάτια και εγκέφαλο.
Έκοψα το μεγαλύτερο άνοιγμα στο ύψος των πλάγιων κοιλιακών και στους δύο και τώρα που το βλέπω έχω χαρίσει και μερικά εκατοστά στον Κεφαλιανό στον αριστερό πλάγιο (δηλαδή δεν είναι στην ευθεία του ενός και του άλλου).
Ποιος φταίει που φαίνεται κοντύτοτερος με μεγαλύτερη μέση, εγώ, ο Winklaar, ο φωτογράφος;

Muscleboss
22-03-10, 12:35
Machiavelli επιμενεις άδικα.

Πόσους αγώνες bodybuilding έχεις παρακολουθήσει από κοντά;

ΜΒ

Machiavelli
22-03-10, 12:45
Μπορεί για κάποιους Χ, Ψ λόγους όντως του σώμα του Κεφαλιανού να είναι πιο κοντά σε αυτό που ζητάει το bodybuilding, δεν ξέρω, δεν παρακολουθώ.

Κανέναν. Ούτε από κοντά, ούτε από μακριά.

No Cash
22-03-10, 15:48
το καρακουρασατε.... οντως του Κεφαλιανου η μεση ισως να εχει ανοιξει ελαφρως... αλλα δε νομιζω πως καποιος τοσο καλυτερος συνολικα μπορει να χασει απο ενα τετοιο πραγμα.δεν εχει γινει και σαμπρελα... :rolf:

να ελπισουμε να παρει προκριση σε αλλο αγωνα ο Κεφαλιανος.. να τον πετυχει στο olympia και να τον λιωσει... :bbbiceps:

TRIANTAFYLLOU
22-03-10, 17:00
Ούτε φώτοσοπ, ούτε φωτομοντάζ, ζωγραφική.
Εσύ μου είπες να το κάνω.
Δεν είπα ότι ο Winklaar νικάει στην πόζα πλάτης, είπα ότι σε αυτή την πόζα φαίνεται καλύτερα που χωλαίνει ο Κεφαλιανός. Δε συνέκρινα ούτε πόζες, ούτε πόδια, ούτε μπορώ, ούτε ξέρω, γι αυτό μίλησα για πράγματα που θέλουν μόνο μάτια και εγκέφαλο.
Έκοψα το μεγαλύτερο άνοιγμα στο ύψος των πλάγιων κοιλιακών και στους δύο και τώρα που το βλέπω έχω χαρίσει και μερικά εκατοστά στον Κεφαλιανό στον αριστερό πλάγιο (δηλαδή δεν είναι στην ευθεία του ενός και του άλλου).
Ποιος φταίει που φαίνεται κοντύτοτερος με μεγαλύτερη μέση, εγώ, ο Winklaar, ο φωτογράφος;

πάλι τα ίδια ΕΛΕΟΣ !! καλα δεν εχω πεί δεν είναι αυτός τρόπος να κόβεις την φωτο και να βγάζεις συμπεράσματα ? άλλο να μετρήσεις λάιβ με μεζούρα , που και αυτό το ΤΟΝΙΣΑ δεν κρίνουν με μεζούρα οι κριτες , ενας πχ μπορεί να έχει 55 εκατοστα χέρια και ενας άλλος 50 , το ξέρεις οτι αυτού με 50 μπορεί να φαίνονται πιο μεγάλα ανάλογα με το σχήμα τους και ανάλογα με το μήκος των βραχιόνων , αν δηλαδή είναι κοντός ?

εγω πάντα είχα πάνω απο 50 εκατοστα χέρια σε αγώνες και αν είχα κανεναν κοντό δίπλα μου σε κανενα γενικό με 48 αυτουνού φαινόταν μεγαλύτερα επειδη εγω είχα πιο μακρυα χέρια
, αν πάρεις μια φωτο απο εναν φίτνες στο ίδιο μέγεθος και κάνεις το ίδιο μπορεί να βγεί και ίδια με του κεφαλιανού η πλάτη κοιτάζοντας όμως την φωτο διαπιστώνεις οτι απέχουν παρασάγκας σε όγκο .

έχω πεί το ββ κρίνετε με το μάτι και με το μάτι φαίνετε μια πλαταρα τεράστια του μιχάλη απο χαμηλα με γεμισμα τρελό και πολύ κρέας , που δεν θα έπρεπε λογικα σε αυτά τα επίπεδα να φαίνετε τόσο διαφορετικα και όμως αυτό δείχνει την υπεροχή του μιχάλη .


τωρα αν πάλι δεν έγινα κατανοητός άλλη φορα θα ζωγραφίζω τι να πω , πόσο πιο αναλυτικα να εξηγήσω , πού αν ήθελες να αποδείξεις με φωτοσοπ επρεπε να κάνεις και στην άλλη με το άνοιγμα πλάτης πίσω

Machiavelli
22-03-10, 17:20
Ο Κεφαλιανός έχει σαφώς μεγαλύτερη πλάτη, αλλά έχει σαφέστερα μεγαλύτερη μέση
Όταν προσθέτεις 2 στο 2 το αυξάνεις κατά 100%, όταν προσθέτεις πάλι 2 στο 4 το αυξάνεις κατά 50%.
Αυτό και τέλος.

NASSER
22-03-10, 17:36
Εγω θα πω πως οντως το κουρασαμε το θεμα και καλο θα ηταν να σεβαστουμε το αποτελεσμα καθως δεν ειμασταν στη θεση των κριτων, δεν ειμασταν καν εκει και δεν ξερουμε τι ζητανε πλεον οι κριτες!
Με την ιδια λογικη θα λεγαμε πως πολλοι εχουν αδικηθει και μεχρι και η νικη του Dexter εναντι του Cutler σε Olympia ηταν αδικη? Μάλλον οχι...
Το φινιρισμα και το στεγνωμα των αθλητων σε αυτα τα επιπεδα παιζεει σημαντικο ρολο καθως και η προβολη τους και η συμμετοχης του στο χωρο (λεγομενες δημοσιες σχεσεις) επισης παιζουν το ρολο τους.
Το bodybuilding ποτε δεν υπηρξε αξιοκρατικο αθλημα και αυτο ειναι αρκετο...

Kolorizos
25-03-10, 00:12
με πολλες φωτο του μιχαλη..

chikita banana

0JDigh1lj8M

Muscleboss
25-03-10, 00:44
^ έχει μπεί ήδη εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=152430#post152430

αλλά δε πειράζει...

ΜΒ

DusWS
25-03-10, 18:57
καλησπερα παιδια

Να ρωτησω και εγω με τη σειρα μου δηλαδη...μηπως γενικα ρε παιδια η βαθμολογια χαμηλωνει δραματικα σε καθε ακουσμα ενος Ελλην' αθλητη ασχετως ομως αν ειναι ο καλυτερος αναμεσα σε πολλους με ευδιακριτα σημεια?

Ή

Μηπως απλα λεω εγω τωρα με τη δικη μου φαντασια, τυγχανει να μη μας γουσταρουνε και συνεπως μολις ακουνε για καποιον Ελλην αθλητη βγαζουνε σπυρια τυπου κρατηρες και κυνηγανε να μας τσακισουν εστω και στο ελαχιστο οπου και τους δινετε η δυνατοτητα και η δικαιοδοσια.

Μου φαινεται παραξενο που ενω ο μιχαλης ειναι ορατα πολυ ποιοτικοτερος και καλυτερος του κυριου fataliσμενου, παιρνει την 4 αντι για την 3.

TRIANTAFYLLOU
26-03-10, 02:39
όχι δεν έχει να κάνει με το ότι είναι έλληνας ο μιχάλης , γιατι εχει και αυστραλιανή υπηκοότητα , αλλα περισσότερο έχει να κάνει με την πολιτική των χορηγών όποιος δηλαδή έχει τον δυνατότερο χορηγό που συνήθως είναι οι αμερικανοί , ακόμη και ευρωπαίοι αθλητες έχοντας δυνατούς χορηγούς τυγχάνουν άλλης αντιμετώπισης , εκτός δυλαδή και την πολιτική που οι πρωτοεμφανιζόμενοι δεν ανεβαίνουν ψηλά στην κατάταξη κατευθείαν και ας αξίζουν , αυτό το στάδιο πλέον με τις πολύ καλές εμφανήσεις του ο μιχάλης το έφτασε , απλα ακόμη δεν το ξεπέρασε , μακαρι να έχει και αυτός δυνατούς χορηγούς που θα του δώσει άλλη ώθηση γιατι η οικονομική ενίσχυση είναι σημμαντική σ αυτα τα επίπεδα :thumbup:

Orc
26-03-10, 03:20
Παιδιά η ιστορία έγραψε. Όπως είπε και ο Nasser το bodybuilding δεν είναι αξιοκρατικό άθλημα. Κάποτε πήρε το Οlympia o Yates με ρήξη τρικεφάλου και πόσα ευτράπελα έχουν συμβεί κατά καιρούς... Ο Shawn Ray, Paul Dillet, Flex Wheeler, Mike Matarazzo μια ζωή τριτοτέταρτοι με σώματα αγάλματα. Αυτοί τι να πούνε δηλαδή? Δεν πειράζει. Ο Κεφαλιάνος είναι πολύ καλός αθλητής και πιστεύω θα βελτιωθεί στον επόμενο αγώνα.

ΦΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
27-03-10, 15:44
Πιστευω οτι ο αλλος ηταν καλυτερος απο τον μιχαλη στις δημοσιες σχεσεις, σε ολα τα αλλα σημεια ο μαικ ηταν καλυτερος

spirospros
29-03-10, 18:01
κσθε εμποδιο κ καλο λενε, επαγγελματιας ο μιχαλης ξερει καλα απο νικες κ ηττες

καλυτερη προετοιμασια για του χρονου με μια πολυ καλυτερη θεση στο olympia