PDA

Επιστροφή στο Forum : αθληματα πυροσβεστικης



loufas
23-03-10, 00:53
α) Πέντε (5) έλξεις σε μονόζυγο. Οι υποψήφιοι υποχρεούνται να αναρτώνται στο μονόζυγο από το
πρόσθιο μέρος αυτού έχοντας το εξωτερικό μέρος της παλάμης στραμμένο προς το πρόσωπό
τους. Μετά την πρώτη έλξη οι υποψήφιοι δεν επιτρέπεται να έρχονται σε επαφή με το έδαφος
μέχρι το τέλος της προσπάθειας, ενώ σε κάθε έλξη πρέπει η κάτω γνάθος να ξεπερνάει το ύψος
του μονόζυγου και τα χέρια κατά την κάθοδο να είναι σε θέση πλήρους ανάτασης (μία
προσπάθεια).

β) Δρόμος 1.000 μέτρων σε χρόνο 4΄ (μία προσπάθεια).

12

γ) Μεταφορά ανά χέρι αλτήρα με λαβή βάρους είκοσι πέντε (25) κιλών έκαστος σε απόσταση
εκατό (100) μέτρων χωρίς διακοπή των κινήσεων και χωρίς επαφή των αλτήρων με το έδαφος
σε χρόνο 50΄΄ (μία προσπάθεια).

δ) Άλμα σε μήκος τουλάχιστον 4μ. (τρεις προσπάθειες).

ε) Ανάβαση - κατάβαση σε ολκωτή πυροσβεστική κλίμακα σε ύψος εννέα (9) μ. τοποθετημένη σε
πυροσβεστικό πύργο ασκήσεων σε χρόνο το αργότερο 1΄ 50΄΄ (μία προσπάθεια).

στ) Βάδισμα χωρίς υποδήματα και με τρεις (3) υποχρεωτικές στάσεις σε δοκό μήκους δέκα (10)

μέτρων και πλάτους οκτώ (8) εκατοστών, η οποία απέχει από το έδαφος ένα (1) μέτρο (μία
προσπάθεια).

ζ) Άλμα σε ύψος τουλάχιστον 1, 10 μ. (τρεις προσπάθειες).


θελω πολυ να παω στο σωμα.Και θελω βοηθεια.μπορει καποιος να μου δωσει ενα καλο προγραμμα?γυμναζομαι 3 φορες τη βδομαδα

Μαρία
23-03-10, 00:59
Τα εχω δωσει και εγω :green: τα αγωνισματα.....για ποτε ειναι?Βγηκε σχετικη προκήρυξη??

loufas
23-03-10, 11:57
Τα εχω δωσει και εγω :green: τα αγωνισματα.....για ποτε ειναι?Βγηκε σχετικη προκήρυξη??

ειναι δυσκολα αθληματα κοπελια....δυσκολα τα βγαζει κοπελα.εγω στο μηκος δε μπορω.τα αλλα τα ψιλοκαταφερνω.για αυτο θελω να τα πιανω ολα πανω απο το οριογια σιγουρια

Μαρία
23-03-10, 13:02
ειναι δυσκολα αθληματα κοπελια....δυσκολα τα βγαζει κοπελα.εγω στο μηκος δε μπορω.τα αλλα τα ψιλοκαταφερνω.για αυτο θελω να τα πιανω ολα πανω απο το οριογια σιγουρια

Ξερεις τα περασα τα αθληματα ολα αλλα κοπηκα στα γραπτα λογω μεσου......μηκος ειχα πηδηξει 5μετρα,1000άρι 3.30 και το καλο εκει οδηγουσα το γκρουπακι για να εχουν τα παιδια ρυθμο για να το βγαλουν(ασχετα αν στα τελευταια 300μετρα ανεβασα ταχυτητα να κανω καλο χρονο)και στο υψος με την πρωτη δεν ειχα προβλημα...... οσο για μονοζυγο,δοκο και αλτηρες δεν το σχολιαζω καν...........και το καλο ειναι οτι ειχα και δυο παιδια που διναν και τους εκανα και ολη την προετοιμασια στα αγωνισματα και περασαν και αυτα..... ποτε βγηκε προκηρυξη???

loufas
23-03-10, 13:09
Ξερεις τα περασα τα αθληματα ολα αλλα κοπηκα στα γραπτα λογω μεσου......μηκος ειχα πηδηξει 5μετρα,1000άρι 3.30 και το καλο εκει οδηγουσα το γκρουπακι για να εχουν τα παιδια ρυθμο για να το βγαλουν(ασχετα αν στα τελευταια 300μετρα ανεβασα ταχυτητα να κανω καλο χρονο)και στο υψος με την πρωτη δεν ειχα προβλημα...... οσο για μονοζυγο,δοκο και αλτηρες δεν το σχολιαζω καν...........και το καλο ειναι οτι ειχα και δυο παιδια που διναν και τους εκανα και ολη την προετοιμασια στα αγωνισματα και περασαν και αυτα..... ποτε βγηκε προκηρυξη???

θα βγει συντομα...Εισαι καλη στα αθληματα βλεπω.γιατι σε κατι αλλα σωματα περασαν κατι κοριτσια τετραπαχα βισματικα.και αντρες επισης.εγω ειμαι της γνωμης οποιος δε περναει εστω και εκατοστο να κοβεται. ειναι αδικο να τρωει θεση.

Μαρία
23-03-10, 13:13
θα βγει συντομα...Εισαι καλη στα αθληματα βλεπω.γιατι σε κατι αλλα σωματα περασαν κατι κοριτσια τετραπαχα βισματικα.και αντρες επισης.εγω ειμαι της γνωμης οποιος δε περναει εστω και εκατοστο να κοβεται ειναι αδικο.

Εχω ενημερωθει παντως οτι εχουν παγωσει προκηρύξεις απο την κυβερνηση και δεν θα βγει τιποτα φετος πραγμα που με συμφερει μιας και σε λιγους μηνες θα εχω γεννησω μετα θα επανελθω στην κατασταση που ημουν.Οσον αφορα τα βισματικα τα ειχα δει και εγω τοτε,οσο για τα αθληματα στιβο εκανα πρωταθλητισμο για μενα τα αγωνισματα ηταν βολτα στο παρκο......

loufas
23-03-10, 14:02
Εχω ενημερωθει παντως οτι εχουν παγωσει προκηρύξεις απο την κυβερνηση και δεν θα βγει τιποτα φετος πραγμα που με συμφερει μιας και σε λιγους μηνες θα εχω γεννησω μετα θα επανελθω στην κατασταση που ημουν.Οσον αφορα τα βισματικα τα ειχα δει και εγω τοτε,οσο για τα αθληματα στιβο εκανα πρωταθλητισμο για μενα τα αγωνισματα ηταν βολτα στο παρκο......
δεν εχει παγωσει τιποτα...θα βγει για πυροσβεστικη.αυτα που λενε ιναι μα....ες
περνεις καποιο συμπληρωμα?

loufas
23-03-10, 14:10
λογικα μεσα σε 3 μηνες θα εχει παρει διαβασα....πιστευω να εχεις ξεμπερδεψει

Μαρία
23-03-10, 14:18
δεν εχει παγωσει τιποτα...θα βγει για πυροσβεστικη.αυτα που λενε ιναι μα....ες
περνεις καποιο συμπληρωμα?

Οχι δεν επαιρνα συμπληρωματα τοτε φαι και προπονηση.


λογικα μεσα σε 3 μηνες θα εχει παρει διαβασα....πιστευω να εχεις ξεμπερδεψει

Μιλησα με υπουργο για αυτο το θεμα και μου ειπε οτι δεν ετοιμαζονται για κατι...και οτι τα θα ρωταγε τον αρμοδιο υπουργο και θα ενημερωθω γι΄αυτο τις επομενες μερες θα κοιταξω να επικοινωνησω αλλα μου τονισε οτι δεν.........

loufas
23-03-10, 14:33
Οχι δεν επαιρνα συμπληρωματα τοτε φαι και προπονηση.



Μιλησα με υπουργο για αυτο το θεμα και μου ειπε οτι δεν ετοιμαζονται για κατι...και οτι τα θα ρωταγε τον αρμοδιο υπουργο και θα ενημερωθω γι΄αυτο τις επομενες μερες θα κοιταξω να επικοινωνησω αλλα μου τονισε οτι δεν.........
λες ε?αρα πιο περα....θελω να παω πολυ στο σωμα της πυροσβεστικης...
πχ σωμα αστυνομιας σαν ειδ.φρουρος περναω εχω τα μορια κ τα αθληματα αλλα δε το γουσταρω πολυ...

Μαρία
23-03-10, 14:46
λες ε?αρα πιο περα....θελω να παω πολυ στο σωμα της πυροσβεστικης...
πχ σωμα αστυνομιας σαν ειδ.φρουρος περναω εχω τα μορια κ τα αθληματα αλλα δε το γουσταρω πολυ...

Βρε και εγω οταν εμαθα μετα τι επαιζε με τα βισματα απογοητευτηκα γιατι απλα ειχα παρασει τα αγωνισματα και εβλεπες κατι παληκαρια 2 μετρα να μην μπορουν να κανουν ουτε μια ελξη....αλλα......

loufas
23-03-10, 14:50
Βρε και εγω οταν εμαθα μετα τι επαιζε με τα βισματα απογοητευτηκα γιατι απλα ειχα παρασει τα αγωνισματα και εβλεπες κατι παληκαρια 2 μετρα να μην μπορουν να κανουν ουτε μια ελξη....αλλα......
κοιτα πυροσβεστικη στα αθληματα κοβανε.οι πολοι περασαν με αξια...
αλλα ειχε συνεντευκη κ γραπτα;) το πιασες

Μαρία
23-03-10, 14:53
κοιτα πυροσβεστικη στα αθληματα κοβανε.οι πολοι περασαν με αξια...
αλλα ειχε συνεντευκη κ γραπτα;) το πιασες


Δεν ξερω που κοπηκα?????χαχαχααχαχχαχα στα γραπτα!!!!
Εν τω μεταξυ δεν θα ξεχασω που οταν τελειωσαν τα αγωνισματα ειχα παει σουπερ μαρκετ και πηρα διαφορα σοκολατοειδη ετσι για επιβραβευση και ελεγα αντε τωρα εμεινε το ευκολο κομματι........χαχαχαχαχα

loufas
23-03-10, 17:09
Δεν ξερω που κοπηκα?????χαχαχααχαχχαχα στα γραπτα!!!!
Εν τω μεταξυ δεν θα ξεχασω που οταν τελειωσαν τα αγωνισματα ειχα παει σουπερ μαρκετ και πηρα διαφορα σοκολατοειδη ετσι για επιβραβευση και ελεγα αντε τωρα εμεινε το ευκολο κομματι........χαχαχαχαχα
συνεντευξη δε θα εχει την κοψανε γραπτα θα εχει.ειναι το πιο συμαντικο τα αθληματα κοβεται το 50 -60% αυτων που κανουν αιτηση.εγω σου λεω μονο το σκαμα να εβγαζα καλα.τα αλλα τα βγαζω.
για καποιον που δεν εχει κανει γυμναστικη ποτε αυτοι οι χρονοι ελξεις κλπ μπορει να αργησει παρα πολυ.

paulakos
26-03-10, 02:33
Ειχα δωσει και εγω πριν δυο χρονια στην μαγουλα αν θυμαμαι καλα καναμε μερικα και μερικα στην ηλιουπολη σε ενα γηπεδο,βεβαια δεν εδωσα ποτε γραπτα μιας και ειχα προβλημα με την τοτε μου δουλεια και καθε μερα που ξυπναω ριχνω και ενα μπινελικι.Αλλα τι να κανουμε αυτα εχει η ζωη:bodybuilder1:

akspoogy
05-09-11, 18:34
καλησπερα! τι γινεται με τα αθληματα? ειναι βατα??