PDA

Επιστροφή στο Forum : αναβολικα - αποτελεσματικοτητα



NikoS
24-06-05, 12:41
H testosteroni ti rolo paizei?

Bane
07-07-05, 01:56
I testosteroni ine i vasiki androgonos ormoni. Ine ipefthini gia ta xaraktiristika ton antron opos varia foni,trixofiia,miiki maza kai episis ipefthini gia tin sexualiki ormi.
Kathe askumenos ke idietera osoi endiaferonte gia miiko ogo/dinami ofili na prosexi oste na diatiri ta epipeda testosteronis tu psila.
Pragmata pu kanun kalo stin fisiologiki paragogogi testosteronis:8 ores ipnos kathe mera,ilios, psevdargiros, diatrofi me vasika lipara oksea, askisis me entoni entasi/mikri diarkia, polidinamikes askisis me vari(skuot,arsis thanatu ke piesis pagu),ekthesi ston ilio, issoropimeni diatrofi
Pragmata pu kanun kako stin fisiologiki paragogi testosteronis: Alkool,kapnisma,alogisti xrisi anavolikon,ellipsi psevdargiru, ipothermidiki dieta, dieta me katholu lipara,agxos, aipnia, xasis
Gia perissoteres plirofories
http://www.bodybuilding.com/fun/vm12.htm

Morphyne
19-09-05, 17:13
Pragmata pu kanun kalo stin fisiologiki paragogogi testosteronis:

Kala re file xexasais to kalitero..... tis gkomenes:PPPPPPPP

Kolorizos
24-03-10, 22:35
γεια σας ..δεν ηξερα που να το ανοιξω και διαλεξα εδω ακουστε
εχω μια απορια
οταν καποιος περνει στεροιδη γιατι δεν φτανει σε σωματικο επιπεδο οπως αυτοι οι μεγαλοι ΒΒ(cutler ..coleman..)περα απο τα γονιδια αφου φαρμακα περνουν και οι 2 γιατι βλεπεις τοσο μεγαλη διαφορα οπως για παραδειγμα χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν βλεπεις τους ελληνικους αγωνες-αθλητες και μετα το australian pro και οι αθλητες διαφερουν παρα πολυ ...γιατι???:unsure::unsure:

albertob30
24-03-10, 22:52
γεια σας ..δεν ηξερα που να το ανοιξω και διαλεξα εδω ακουστε
εχω μια απορια
οταν καποιος περνει στεροιδη γιατι δεν φτανει σε σωματικο επιπεδο οπως αυτοι οι μεγαλοι ΒΒ(cutler ..coleman..)περα απο τα γονιδια αφου φαρμακα περνουν και οι 2 γιατι βλεπεις τοσο μεγαλη διαφορα οπως για παραδειγμα χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν βλεπεις τους ελληνικους αγωνες-αθλητες και μετα το australian pro και οι αθλητες διαφερουν παρα πολυ ...γιατι???:unsure::unsure:

μεγαλυτερες ποσοτητες - πιο πολλα χρονια προπονησης/διατροφης πιστευω..

savage
24-03-10, 23:08
γιατι πολυ απλα οι pro παιρνουν τονους ολοκληρους απο τα πιο "εξελιγμενα δηλητηρια",και εχουν απο πισω τους ενα καρο γιατρους.
λες να εχει κανεις στην Ελλαδα τη γνωση,τα χρηματα και τα ρισκα να κανει κατι αναλογο??
σιγουρα ειναι πολυ μπροστα και σε θεματα προπονησης διατροφης και εξοπλισμαων γυμναστηριων αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο

Kolorizos
24-03-10, 23:12
αρα ειναι οι ποσοτητα των φαρμακων???

Annih
24-03-10, 23:23
Aκόμα να φάει lock? :P :turtle: :turtle:

beefmeup
24-03-10, 23:25
αρα ειναι οι ποσοτητα των φαρμακων???

τι ψαχνεις???φιλε το σημαντικοτερο σε αυτη την περιπτωση ειναι τα γονιδια,κ τα "φρυδια"που χει ο καθενας για να αφοσιοθει σε αυτο..γιατι ακομα κ αυτοι που περνουν φαρμακια δεν ειναι ολοι ιδιοι μεταξυ τους..γιατι??αλλα τα μηλα κ αλλα τα πορτοκαλια..το καθε σωμα ειναι διαφορετικο κ αντιδρα αλλιως σε καθε τι..εγω(η εσυ) μπορει να παρω οτι περνουν κ αυτοι οσο καλα κ εξελιγμενα αν ειναι,αλλα αν δεν εχω την θεληση κ το πεισμα δεν θα φτασω ποτε στα επιπεδα αυτα..απτην αλλη,οι αθλητες εκει ειναι επαγγελματιες που σημαινει φραγκα κ ολοκληρες βιομηχανιες απο πισω τους..εκει κανουν μονο αυτο κ ζουν απο αυτο,κ τπτ αλλο..συμβολαια,σπονσορες,προπονητες,γιατρους τα παντα ολα..

στην ελλαδιτσα φιλε μου,ο ελληνας αθλητης ββ,το κανει ΜΟΝΟ γιατι το γουσταρει..ουτε μονιμες απολαβες εχει ουτε τπτ κ ΑΥΤΟ ειναι που θελει ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΑΡ*** για να το κανεις,ενω δουλευεις, κ πληρωνεις τα συμπληροματα σου,τα φαγητα σου,ακομα κ τα εισητηρια για να πας σε αγονες που θα κατεβεις..

NASSER
24-03-10, 23:33
Παιδια θα πρεπει να πουμε πως υπαρχουν και Ελληνες αθλητες που ξεκινησαν απο το ερασιτεχνικό επιπεδο και εγιναν επαγγελματιες.
Η διαφορα ενως αθλητη που ειναι επαγγελματιας με εναν ερασιτεχνη, περαν οτι καταβαλει περισσοτερη προσπαθεια και καταπονειται περισσοτερο τοσο σε προπονηση οσο και σε διατροφη (καθως τα αας δεν ειναι μονοδρομος επιτυχιας) ειναι και τα γενετικά χαρίσματα!
Αν καποιος εχει καλα γενετικα χαρισματα, ανταποκρινεσαι πιο ευκολα στην μυικη αναπτυξη, δεν συσσορευεις ευκολα σωματικο λιπος, δημιουργεις πιο ευκολα αναλογιες στο σωμα και εν τελη ειναι πιο ανθεκτικος στην επιβαρυνση του οργανισμου.

mantus3
25-03-10, 01:12
στην ουσια ειναι αυτα που ανεφεραν οι 2 προλαλισαντες.
οι ποσοτητες τον φαρμακων δεν λενε τιποτα, δεν παει οσο ποιο πολα παρεις τοσο ποιο πολυ θα γινεις...

επισεις αναλογικα με τον πληθησμο τους, χωρες οπως η αμερικη και η αυστραλια εχουν τον ιδιο λογο επαγκελματιων με μας... οταν εισαι 400 εκ, ειναι λογικο να μην εχεις 3 επαγγελματιες αλλα καμια 40αρια. ειναι καθαρα πληθησμιακο το θεμα

savage
25-03-10, 02:36
αρα ειναι οι ποσοτητα των φαρμακων???

και η ποσοτητα και οι αντοχες τους στα δηλητηρια,γιατι μην νομιζεις οτι ειναι ευκολο να κατεβαζεις τοσο δηλητηριο χωρις να εχεις σοβαρες επιπλοκες στην υγεις σου.
επισης δεν ειναι μονο θεμα ποσοτητας αλλα και ποιοτητας(οπως και ολα στη ζωη).
πχ οι pro δεν παιρνουν καταρχας αναβολικα μουφες που παιρνει ο καθε καμμενος για να γλυτωσει 20 ευρω.παιρνουν τα καλυτερα (αυξητικη ορμονη,ινσουλινη τεστοστερονη και ενα σωρο αλλα που εμεις δεν τα ξερουμε καν) σε υπερμετρες ποσοτητες.οποτε πως να συγκριθουν με καποον που πηρε ενα συμβατικο αναβολικο για 3-4 μηνες πχ???δε γινεται...
ασε που ειδικα σε αυτο το επιπεδο το θεμα εχει γινει επιστημη.εδω ακουω οτι οι κορυφαιοι παιζουν με μυοστατινη πλεον,οποτε χτυπανε το "προβλημα" απο τη ριζα του.
αλλα να σου πω και κατι?ειναι και αλλα τα μεγεθη.δηλαδη το bb στην αμερικη/αυστραλια κτλ ειναι πιο διαδεδομενο και εχει πολυ περισσοτερες οικονομικες απολαβες απ'οτι στην ελλαδα (στην οποια δεν εχει καθολου για να λεμε την αληθεια).εδω περα το bb δεν ειναι διαδεδομενο,οπως δεν ειναι κ το baseball,οπως αντιστοιχα εκει δεν ειναι τοσο διαδεδομενο το ποδοσφαιρο πχ.
οποτε ποιος σπονσορας θα χορηγησει εναν bber εδω,οταν ξερει οτι το αθλημα ειναι δακτυλοδεικτουμενο στη χωρα μας?κανενας!!!
οποτε ο bber θα πρεπει να πληρωσει τα δηλητηρια απο την τσεπη του,και απ'οτι μαθαινω τα καλα(πχ αυξητικη ορμονη) ειναι πανακριβα.οτι πληρωσεις παιρνεις αλλωστε.για ποσο λοιπον θα ματωνει ο Ελληνας bber οικονομικα ξεροντας οτι αν δεν πιασει για τα καλα σαν pro στο εξωτερικο,θα εχει μπει μεσα ενα σωρο λεφτα και θα'χει παρει και τα νεφρα στο χερι σαν τον Flex Wheeler απο την πολυ ντοπα??

Haris Pilton
25-03-10, 03:10
Δεν μπορω να γνωρίζω,καθως δεν ειμαι εκ των εσω,αλλα λογικα φαινεται να φταιει το οτι ο ενας το κανει επάγγελμα,και ο άλλος χόμπι.
Με οτι αυτο συνεπάγεται.Εννοώντας τον τομέα αφοσίωσης.

Τωρα το τι ρισκα παιρνει ο καθενας,ειναι δικη του επιλογη.Και δεν με αφορά.

kutsup
25-03-10, 10:07
πχ οι pro δεν παιρνουν καταρχας αναβολικα μουφες που παιρνει ο καθε καμμενος για να γλυτωσει 20 ευρω.παιρνουν τα καλυτερα (αυξητικη ορμονη,ινσουλινη τεστοστερονη και ενα σωρο αλλα που εμεις δεν τα ξερουμε καν) σε υπερμετρες ποσοτητες.οποτε πως να συγκριθουν με καποον που πηρε ενα συμβατικο αναβολικο για 3-4 μηνες πχ???δε γινεται...
ασε που ειδικα σε αυτο το επιπεδο το θεμα εχει γινει επιστημη.εδω ακουω οτι οι κορυφαιοι παιζουν με μυοστατινη πλεον,οποτε χτυπανε το "προβλημα" απο τη ριζα του.


Για να φτάσουν όμως σε επαγγελματικό επίπεδο έχουν ήδη πάρει πολλά (κάνουν χρήση όλο το χρόνο) και ακριβά και οι περισσότεροι χωρίς σταθερή δουλειά ότι κι αν σημαίνει αυτό. Κι όσο για να βγάλουν και χρήμα που να αξίζει μάλλον μιλάμε για μονοψήφιο νούμερο ατόμων.
Πιος "νορμάλ" άνθρωπος θα έβαζε υποθήκη την υγεία του για κάτι τέτοιο? Πρέπει να κουβαλάς μεγάλη χαζομάρα μην πω κάτι πιο χοντρό. Και μην ακούσω ότι κάνουν επένδυση για το μέλλον (το οποίο μ' αυτά που παίρνουν το συντομεύουν).

savage
25-03-10, 11:52
ρε συ συμφωνω κ γω.ειπα εγω οτι δεν ειναι χαζομαρα???μονο την υπογραφη μου να διαβασεις καταλαβαινεις την αποψη μου επι του θεματος.και εννοειται πως δεν ξεκινουν απο την αρχη λογω ελλειψης χρηματων/γνωσεων κτλ να παιρνουν τα παντα,αλλα απο ενα σημειο και μετα γινονται τελειως πειραματοζωα.
βεβαια οπως προειπα εκει τα πραματα ειναι διαφορετικα.το αμερικανικο md πχ εχει κατα καιρους δωσει στηλη σε bbers που δεν εχουν κατεβει καν σε 1 olympia,ωστε να απαντουν σε ερωτησεις κοινου.
εδω στην Ελλαδα με τον Κεφαλλιανο πχ συμβαινει κατι τετοιο πχ?Οχι!!!Κακα τα ψεμματα,ειναι αλλα τα εσοδα εδω και αλλα εκει για εναν bber

kutsup
25-03-10, 12:47
βεβαια οπως προειπα εκει τα πραματα ειναι διαφορετικα.το αμερικανικο md πχ εχει κατα καιρους δωσει στηλη σε bbers που δεν εχουν κατεβει καν σε 1 olympia,ωστε να απαντουν σε ερωτησεις κοινου.
εδω στην Ελλαδα με τον Κεφαλλιανο πχ συμβαινει κατι τετοιο πχ?Οχι!!!Κακα τα ψεμματα,ειναι αλλα τα εσοδα εδω και αλλα εκει για εναν bber

Γενικά δεν πιστεύω ότι τα έσοδα που μπορεί να έχει έστω και στις ΗΠΑ κάποιος ΒΒer, εξαιρουμένων 5-10 ατόμων, επαρκούν για ένα ικανοποιητικό επίπεδο διαβίωσης (συντήρηση σπιτιού, οικογενιακών "βαρών", παράλληλες ενασχολήσεις κτλ). Άρα η "αποτελεσματικότητα" των ΑΑΣ για την τσέπη είναι αρνητική;).
Και όσο για τις στήλες των pros δεν έχω κάτι εναντίον τους αλλά δεν υπάρχουν και πολλά να πουν. Το ΒΒ δεν έχει και πολλά μυστικά ειδικά σε ερασιτεχνικό επίπεδο. Και μάλιστα τη σημερινή εποχή του internet και των forums.

pepeismenos karga
25-03-10, 12:53
να τα.......καταρχην να απαντησω στο ερωτημα του κολοριζου και να του πω το εξης...πως ο κατλερ και ο κολεμαν γι ανα φτασουν στο επιπεδο που εφτασαν γυμναζονταν πολλα χρονια..οταν ο κολεμαν πηρε το πρωτο ολυμπια γυμναζοταν περιπου 22-23 χρονια...και μετα το πηρε...ο μυς δεν ερχεται μεσα σε μια μερα...θελει χρονο και υπομονη...θελει πολυ δουλεια και αφοσιωωση...και οσο περναει ο καιρος τοσο θα μεγαλωνεις...
τωρα οσο αφορα το χαμηλο επιπεδο φταινε πολλα....η ελλαδα με τα προβληματα της γενικως,τα εσοδα του ελληνικου bodybuilding,η ομοσπονδιες,οι χορηγοι που δεν βοηθανε τους αθλητες[οχι μονο να διοργανωνουμε "ωραιους" αγωνες να πληρωνουν οι θεατες 25 ευρω και ο αθλητης να περνει ενα κυπελλο μονο,πως να συνεχισει μετα να ξαναγωνιστει?για την ψυχη της μανα του?εδω δεν υπαρχει σαλιο..]και γενικως η ελληνικη πολιτεια που δεν βοηθαει τα δικα τη ταλεντα,τα τρωει τα παιδια της και τα ριχνει οτι απλα οι αλλοι ειναι καλυτεροι...
ναι αλλα γιατι ειναι καλυτεροι?εχουν υποδομες,βασεις,ασχολουνται και κινειται μετα το χρημα...ο κατλερ κοιμαται απο τις 10 και ξυπναει 6 και γυμναζεται ,τρωει 8 φορες και ξανακοιμαται και παλι τα ιδια...ειναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ με ολη τη λεξη..εδω πιος το κανει αυτο???πως δηλαδη να θελουμε να ειμαστε το ιδιο εαν κανουμε το 1/3 απο αυτους?τι ειναι αυτοι δηλαδοι οι αμερικανοι??εξωγηινοι?εχουν 3 χερια,4 ποδια και 2,5 κεφαλια?ολοι μπορουμε...αλαλ θελει αφοσιωση,σκληρη δουλεια και να εισαι εκει 24 ωρες...ο αρνολντ ηταν αμερικανος?οχι βεβαια..αυστριακος...ενας απλος ανθρωπος σαν και εμας ηταν...αλλα γυμναζοταν καθε μερα 3 ωρες και δωστου παλι και καθε μερα....και αυτος εκανε γνωστο το bodybuilding.....αυτος χαιροταν τη γυμναστικη και το εκανε καθε μερα αυτοσκοπο...οχι να γυμναζομαι για να ριξω με τα επικαιρα δικεφαλα μου μια γκομενα σε ενα μπαρ...τι να το κανω???

και τελος αφησα τα φαρμακα..γιατι παλι θα παω το ιδιο..επειδη εχει καταντησει και πιπιλα..οτι εχουν καλυτερα φαρμακα,καλυτερα αυτα ,καλυτερα εκεινα ,ειναι ολο το χρονο μεσα κτλ...πιος τ αλεει ολα αυτα?τα εχουν πει οι προ σε κανα περιοδικο και δεν το ξερω??ακομα και καλυτερα φαρμακα να εχουν πιος τους εγγυαται οτι θα γινουν επαγγελματιες?εδω ο palumpo επαιρνε τονους,ινσουλινες,αυξητικες και ποτε δεν εγινε ουτε καν επαγγελματιας..και π phil heath σε 2 μιση χρονια...ειναι τυχαιο?οχι...απλα ο ενας εκανε για το bodybuilding και ο αλλος οχι...δεν πρεπει μονο να σαρεσει αυτο αλλα να ταιριαζεις για το αθλημα το οοποιο κανεις...να εχεις τα απαραιτητα γονιδια...αλλως κανει γυμναστικη με ρυχι και κοτοπουλο και βαζει 150 γραμμαρια κρεας,αλλος κανει τα ιδια και βαζει 50,αλαλος παιρνει τ απαντα και βαζει οσα βαζει ο αλλος με ενα χαπι την ημερα...δεν ειναι στανταρ...πιος μου λεει οτι 20 μιλιγραμ θα μου βαλλουν 2 μυικα κιλα και οτι τα 40 θα μου βαλλουν 4?κανενας...ουτε και το ξερει κανενας...αμα ανταποκρινεται το σωμα ,ανταποκρινεται τελος....εδω και ο κολεμαν λεγαε οτι μετα το ολυμπια εμενε 4 μηνες εκτος φαρμακου...και καθε χρονο εμφανιζοταν πιο ογκωδεις.ο levrone...εβγαινε εχανε 15 κιλα και 5 μηνες πριν του αγωνες εμπαινε και ξαναγινοαν ο ιδιος...τι ηταν αυτος πειραματοζωο?οχι απλα ειχε ικανοτητες...το ιδιο σε ολα τα αθληματα...δειτε το στιβο τα 100 μετρα..ολοι περνουν αλλα ο bolt τους ριχνει ολους 3 δεκατα του δευτερολεπτου..ειναι τυχαιο?οχι αλαλ ειναι γεννημενος για αυτο...εγω αυτα περι φαρμακου τα θεωρω απλες διακιολογιες και υπεκφυγες....

The Rock
25-03-10, 14:12
και τελος αφησα τα φαρμακα..γιατι παλι θα παω το ιδιο..επειδη εχει καταντησει και πιπιλα..οτι εχουν καλυτερα φαρμακα,καλυτερα αυτα ,καλυτερα εκεινα ,ειναι ολο το χρονο μεσα κτλ...πιος τ αλεει ολα αυτα?τα εχουν πει οι προ σε κανα περιοδικο και δεν το ξερω??ακομα και καλυτερα φαρμακα να εχουν πιος τους εγγυαται οτι θα γινουν επαγγελματιες?εδω ο palumpo επαιρνε τονους,ινσουλινες,αυξητικες και ποτε δεν εγινε ουτε καν επαγγελματιας..και π phil heath σε 2 μιση χρονια...ειναι τυχαιο?οχι...απλα ο ενας εκανε για το bodybuilding και ο αλλος οχι...δεν πρεπει μονο να σαρεσει αυτο αλλα να ταιριαζεις για το αθλημα το οοποιο κανεις...να εχεις τα απαραιτητα γονιδια...αλλως κανει γυμναστικη με ρυχι και κοτοπουλο και βαζει 150 γραμμαρια κρεας,αλλος κανει τα ιδια και βαζει 50,αλαλος παιρνει τ απαντα και βαζει οσα βαζει ο αλλος με ενα χαπι την ημερα...δεν ειναι στανταρ...πιος μου λεει οτι 20 μιλιγραμ θα μου βαλλουν 2 μυικα κιλα και οτι τα 40 θα μου βαλλουν 4?κανενας...ουτε και το ξερει κανενας...αμα ανταποκρινεται το σωμα ,ανταποκρινεται τελος....εδω και ο κολεμαν λεγαε οτι μετα το ολυμπια εμενε 4 μηνες εκτος φαρμακου...και καθε χρονο εμφανιζοταν πιο ογκωδεις.ο levrone...εβγαινε εχανε 15 κιλα και 5 μηνες πριν του αγωνες εμπαινε και ξαναγινοαν ο ιδιος...τι ηταν αυτος πειραματοζωο?οχι απλα ειχε ικανοτητες...το ιδιο σε ολα τα αθληματα...δειτε το στιβο τα 100 μετρα..ολοι περνουν αλλα ο bolt τους ριχνει ολους 3 δεκατα του δευτερολεπτου..ειναι τυχαιο?οχι αλαλ ειναι γεννημενος για αυτο...εγω αυτα περι φαρμακου τα θεωρω απλες διακιολογιες και υπεκφυγες....


Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο. Έχω βαρεθεί να το ακούω αυτό για τα φάρμακα δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν αρκετοί προ και μη που παίρνουν μεγάλες ποσότητες αλλά μην το λέτε σαν να είναι η αιτία του αποτελέσματος. Και σόρρυ τι δηλητήρια και τόνους και δεν συμμαζεύεται ? Ε συγνώμη αλλά μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο καλούπι. Και συγνώμη ο Flex Wheeler πήρε το ένα νεφρό στο χέρι, ποιος "έβγαλε" το σώμα του στην πράξη ? Υπάρχουν τύποι σαν τον Palumbo και τύποι σαν τον Heath όπως ανέφερε ο φίλος Πεπεισμένος. Ναι ένας σαν τον πρώτο είναι λογικό να παίρνει τρελές ποσότητες με τόσο χάλια γονίδια, γιατί έτσι νομίζει ότι θα φτάσει ψηλά. Ένας ή δύο είναι αυτοί οι προ με χάλια γονίδια που κατεβάζανε φάρμακα και κατέστρεψαν τα σώματά τους είτε σε υγεία είτε σε εξωτερικό αποτέλεσμα ?
Πόσους προ ξέρετε με προβλήματα σε υγεία που να έχουν φοβερές γονιδιακές υποδομές ? Προσωπικά ελάχιστους και σε σχέση με πολλούς άλλους παίρνους πολύ λιγότερες ποσότητες και μερικοί πολλοί λιγότερες και από άλλους που δεν είναι ούτε καν προ.
Ο φίλτατος Lee Priest ,χρόνια τώρα δεν παιρνάει τα 200-300 mg D**a και τα 200mg CYP(Δεν αναφέρομαι ξεκάθαρα, μην πει κάποιος κάτι), δλδ ούτε μισό γραμμάριο την εβδομάδα(!!!!!). ΔΛδ ποσότητα λιγότερη από γυναίκες :shock::shock:
Μπορώ να αναφερθώ εκτενέστερα σε κάποια θέματα αλλά δεν είναι εκεί το ζητούμενο.
Μην λέμε ότι θέλουμε ...τα φάρμακα ανήγουν τις "πόρτες" για την πλήρη εκμετάλλευση της γονιδιακής υποδομής, στο χέρι του καθενός είναι πως θα την εκμεταλευτεί. Όποιος την έχει μπορεί να φτάσει ψηλά όποιος όχι ότι και να πάρει δεν θα αλλάξει κάτι. Γονίδια, σκληρή προπόνηση και διατροφή. Τα φάρμακα αν δεν σε φτάνουν ψηλά απλά σου δείχνουν το δρόμο.

(Γενικά μιλάω χωρίς να έχω κάτι προσωπικό με τον φίλο Savage,το ξέρει εξάλλου, απλά στηρίζομαι στις λέξεις του σαν παράδειγμα :turtle:)

kutsup
25-03-10, 15:30
Ο φίλτατος Lee Priest ,χρόνια τώρα δεν παιρνάει τα 200-300 mg D**a και τα 200mg CYP(Δεν αναφέρομαι ξεκάθαρα, μην πει κάποιος κάτι), δλδ ούτε μισό γραμμάριο την εβδομάδα(!!!!!).

Πες μου ότι αυτά που γράφεις τα πιστεύεις κιόλας? Μπορεί να μην είμαι επαγγελματίας αλλά ξέρω πολύ κόσμο και πως έγινε ή/και διατηρείται σε επίπεδα που τα βλέπεις και ζαλίζεσαι.

Machiavelli
25-03-10, 15:48
Όλα τα άλλα δε τα σχολιάζω γιατί δε πρόκειται να καταλήξουμε κάπου.
Αλλά αυτό με τον Lee Priest ήταν πολύ ωραίο, αν του το πεις παίζει να γελάει 3 μήνες.

The Rock
25-03-10, 15:56
Πες μου ότι αυτά που γράφεις τα πιστεύεις κιόλας? Μπορεί να μην είμαι επαγγελματίας αλλά ξέρω πολύ κόσμο και πως έγινε ή/και διατηρείται σε επίπεδα που τα βλέπεις και ζαλίζεσαι.
Δες τι δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω, δεν δίνει δεκάρα να παραδεχτεί τι ποσότητες παίρνεις ακόμη και αν ήταν μεγαλύτερες, δεν έχει να κερδίσει τίποτα από κανένα με το να πει ψέματα.
(Ότι γράφω ο ίδιος τα λέει υπόψην όσον αφορά της δοσολογίες)
Άποψή μου, αν δεν πιστεύεις ακόμα και συ με τις γνώσεις που έχεις ότι τα γονίδια παίζουν μεγάλη διαφορά πάω πάσο. Μια φορά έχω δει 100+ φωτος του, και στα 12 του είχε σώμα που άλλοι ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν βλέπουν σε τέτοια ηλικία πουθενά όμως. Τέλος πάντως....

kutsup
25-03-10, 16:23
Βρε καλά είναι και τα γονίδια αλλά οι δόσεις που λέει είναι αστείες για το επίπεδό του. Δε λέω ότι δεν κάνουν δουλειά αλλά όχι σ' αυτές τις κατηγορίες. Μπορεί να ήταν καλές στα 16 του χρόνια αλλά όχι τώρα.

pepeismenos karga
25-03-10, 17:19
συγνωμη.....αλλλα θεωρω το rock πολυ σωστο σε ολα...και με ολο το σεβασμο κυριε κουτσουπ...κανετε λαθος...οχι στο οτι περνει ή δεν περνει τοσα τοσαο οlee priest...εγω τον πιστευω και αληθεια λεει το παιδι..οπιος δεν τον πιστευει δικαιωμα του ειναι...γισ συτο αλλωστε βγηκε και η παροιμια οσα δεν φτανει η αλεπου τα κσνει κρεμασταρια...αλλα στα 13 του το παιδι αυτο ειχε ηδη τρικεφαλους να διαγραφονται...απλα τον lee τον βοηθησε το υψος του...επειδη ηταν κοντος...δεν σημαινει ομως οτι δεν γινεται και αλλου...και μπορω να απαντησω με ερωτησεις ....για πιον λογο να βαλλει καπιος φαρμακο οταν κανει ογκο??ο lee ελεγε πως τα τελευταια 5 χρονια στον ογκο απλα ετρωγε....ελεγε το καλυτερο αναβολικο ειναι 2 hot dog την ημερα...τον ειχαν διαγραψει ι ifbb επειδη μιλαγε δημοσια για αυτα...και τα ελεγε και παλι δεν τον πιστευαν...αν ειναι δυνατον...πιστευετε οτι εχει οριο το σωμα σε μυικα κιλα?εχει αναλογα με το υψος σιγουρα...αλλα αυτο που λεμε ενας ανθρωπος μπορει να βαλλει ας πουμε 2 μυικα κιλα το χρονο ειναι ψεμα....οπως οτι ανθρωπος 1,75 δεν εχει παρουσιαστει νατουραλ πανω αο 92 κιλα....το σωμα μπορει να βαλλει παρα πολλα κιλα....και μυικα...αλλα και λιπος...οταν καπιος αποφασισει να κανει διαιτα θα χασει καμποσα μυικα...και στο τελος λεμε η σουμα θα ειναι 2 κιλα+...και δωστου παλι του χρονου...ο lee ετρωγε τον αμπακα...εκανε προπονηση σαν το σκυλι...και οταν ελεγε θα κανω διαιτα εβαζε μονο ελαχιστο φαρμακο για αν κρατησει οτι εβαλε το χειμωνα...δεν το βρισκω καθολου μα καθολου αδικο αυτο...μαλιστα τον θεωρω και ριγμενο σε σχεση με αλλους που βαζουν τα παντα...

The Rock
25-03-10, 17:35
συγνωμη.....αλλλα θεωρω το rock πολυ σωστο σε ολα...και με ολο το σεβασμο κυριε κουτσουπ...κανετε λαθος...οχι στο οτι περνει ή δεν περνει τοσα τοσαο οlee priest...εγω τον πιστευω και αληθεια λεει το παιδι..οπιος δεν τον πιστευει δικαιωμα του ειναι...γισ συτο αλλωστε βγηκε και η παροιμια οσα δεν φτανει η αλεπου τα κσνει κρεμασταρια...αλλα στα 13 του το παιδι αυτο ειχε ηδη τρικεφαλους να διαγραφονται...απλα τον lee τον βοηθησε το υψος του...επειδη ηταν κοντος...δεν σημαινει ομως οτι δεν γινεται και αλλου...και μπορω να απαντησω με ερωτησεις ....για πιον λογο να βαλλει καπιος φαρμακο οταν κανει ογκο??ο lee ελεγε πως τα τελευταια 5 χρονια στον ογκο απλα ετρωγε....ελεγε το καλυτερο αναβολικο ειναι 2 hot dog την ημερα...τον ειχαν διαγραψει ι ifbb επειδη μιλαγε δημοσια για αυτα...και τα ελεγε και παλι δεν τον πιστευαν...αν ειναι δυνατον...πιστευετε οτι εχει οριο το σωμα σε μυικα κιλα?εχει αναλογα με το υψος σιγουρα...αλλα αυτο που λεμε ενας ανθρωπος μπορει να βαλλει ας πουμε 2 μυικα κιλα το χρονο ειναι ψεμα....οπως οτι ανθρωπος 1,75 δεν εχει παρουσιαστει νατουραλ πανω αο 92 κιλα....το σωμα μπορει να βαλλει παρα πολλα κιλα....και μυικα...αλλα και λιπος...οταν καπιος αποφασισει να κανει διαιτα θα χασει καμποσα μυικα...και στο τελος λεμε η σουμα θα ειναι 2 κιλα+...και δωστου παλι του χρονου...ο lee ετρωγε τον αμπακα...εκανε προπονηση σαν το σκυλι...και οταν ελεγε θα κανω διαιτα εβαζε μονο ελαχιστο φαρμακο για αν κρατησει οτι εβαλε το χειμωνα...δεν το βρισκω καθολου μα καθολου αδικο αυτο...μαλιστα τον θεωρω και ριγμενο σε σχεση με αλλους που βαζουν τα παντα...

Φίλε Πεπεισμένε φαίνεται ότι παρακολουθείς το φόρουμ του Lee:green:
Όλα αυτά που λες τα ξέρω και γω και χάζεψα όταν τα διάβασα :green:
Από τότε που έφαγε ban από την IFBB ήταν εκτός ΑΑΣ 4-5 χρόνια με μόνο φαϊ, λατρεύει το φαϊ. Ορκίζεται στα KFC:bbbiceps:

Αυτό για τα μυϊκά κιλά, ειλικρινά δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο μαζί σου :bowdown:
Έχουμε αγαπητέ τις ίδιες απόψεις περί φαρμάκων :toast:

savage
25-03-10, 17:42
Αυτο για τον priest οτι στον ογκο δεν παιρνει φαρμακα τα τελευταια χρονια το εχω διαβαει κ γω,χωρις να ξερω αν ειναι αληθεια η οχι.Παντως σιγουρα ολα τα προηγουμενα χρονια (ακομα κι αν αληθευουν αυτες οι ποσοτητες,οι οποιες απ'οτι λετε ειναι μικρες γιατι εγω ειμαι ο πλεον αναρμοδιος να κρινω το"πολυ" και το "λιγο"),λογικα τα προηγουνα χρονια θα πηρε τα αντερα του.
Και η πιο απλη αποδειξη του οτι οι pro πινουν ΤΟΝΟΥΣ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ και οτι οι δοσολογιες εχουν ξεφυγει, ειναι το γεγονος οτι 30 χρονια πριν, ο Θεος Απολλωνας aka Frank Zane,κερδισε το Mr Olympia στα 85 κιλα (παιρνοντας και φαρμακα φυσικα).Σημερα ο Mr Olympia κρινεται στα 130-135 κιλα (45-50 κλα παραπανω).Λυπαμαι αν χαλαω το ονειρο καποιων,αλλα αυτα τα 50 κιλα δεν ηρθαν με διατροφη και προπονηση.
Ειμαι ο πρωτος που υποστηριζει πως η ανθρωπινη θεληση μπορει να σε οδηγησει σε απιστευτα αποτελεσματα και το εχω δει ο ιδιος με τα ματια μου πανω στο σωμα μου,αλλα 135 κιλα δε θα γινω ποτε(και ας ειμαι ψηλοτερος απ'ολους τους Mr Olympia),ουτε καν 105.
ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΘΑ ΠΕΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ:Οποιος θελει να παιρνει φαρμακι,ας παιρνει.Καρφι δε μου καιγεται.Απο πιτα που δεν τρως αλλωστε,δεν σε νοιαζει κι αν καει.Δεκαρα τσακιστη δε δινω για το αν παθει κατι ο Coleman,o Cutler,o Heath και οποιοσδηποτε αλλος.Μεγαλα παιδι ειναι,εκαναν την επιλογη τους.
Αλλα επειδη στην ζωη μου εχω μαθει να λεω τα πραματα οπως ειναι,και να μην ειμαι κωλοτουμπας και δημοσιοσχετιστας,και επειδη πανω απ'ολα σαν δασκαλος,σαν αθλητης και πανω απ΄ολα σαν ανθρωπος εχω αισθημα κοινωνικης ευθυνης απεναντι σε νεα παιδια που τυχον διαβαζουν,σε αυτο το θεμα (φαρμακα) θα ειμαι παντα ΤΣΕΚΟΥΡΙ και ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ και θα τα λεω χυμα τσουβαλατα τα πραματα.
Και επειδη ηδη το τραβηξαμε πολυ παλι,και ετσι κι αλλιως οπως ειπα,κανενας δε θα πεισει τον αλλον,εγω κλεινω εδω το θεμα.Αυτα ειχα να πω και δεν σκοπευω να επανελθω,γιατι και ραψωδιες ολοκληρες να γραψουμε επι του θεματος,παλι πουθενα δε θα καταληξουμε

sTeLaKoS
25-03-10, 17:51
....γισ συτο αλλωστε βγηκε και η παροιμια οσα δεν φτανει η αλεπου τα κσνει κρεμασταρια...

:thumbup:

kutsup
25-03-10, 18:16
http://www.bodybuilders.com/priest103.jpg

Δηλαδή εσείς με τα Goody's πως θα γίνετε αν αυτός έγινε έτσι με KFC & BigMac?

The Rock
25-03-10, 18:23
Στα 13 του στον πρώτο του αγώνα(Πρώτες 2)
Στα 17 του στις άλλες 3.
(Στα 19,5 δοκίμασε πρώτη φορά αας, ενημερωτικά...)

mantus3
25-03-10, 18:44
http://www.bodybuilders.com/priest103.jpg

Δηλαδή εσείς με τα Goody's πως θα γίνετε αν αυτός έγινε έτσι με KFC & BigMac?

στην θεσσαλονικη εχουμε kfc k bigmac???

NASSER
25-03-10, 21:09
Δες τι δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω, δεν δίνει δεκάρα να παραδεχτεί τι ποσότητες παίρνεις ακόμη και αν ήταν μεγαλύτερες, δεν έχει να κερδίσει τίποτα από κανένα με το να πει ψέματα.
(Ότι γράφω ο ίδιος τα λέει υπόψην όσον αφορά της δοσολογίες)
Άποψή μου, αν δεν πιστεύεις ακόμα και συ με τις γνώσεις που έχεις ότι τα γονίδια παίζουν μεγάλη διαφορά πάω πάσο. Μια φορά έχω δει 100+ φωτος του, και στα 12 του είχε σώμα που άλλοι ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν βλέπουν σε τέτοια ηλικία πουθενά όμως. Τέλος πάντως....


Στα 13 του στον πρώτο του αγώνα(Πρώτες 2)
Στα 17 του στις άλλες 3.
(Στα 19,5 δοκίμασε πρώτη φορά αας, ενημερωτικά...)

Ενημερωτικα δεν μας λες τιποτα παραπανω απο οσα ξερουμε...
Εσυ απο τις φωτο εβγαλες τα συμπερασματα σου???
Ισως τωρα δεν παιρνει οσα επαιρνε, αλλα για να φτασει στα επιπεδα που ειναι εχει παρει.... επειτα εδω και 10 χρονια ιδιος και χειροτερος ειναι. Απο που και ως που θα πρεπει να ενθουσιαστουμε με τον Lee Prist.
Nα λεγαμε για τον Levrone που τους 6 μηνες του χρονου δεν εκανε καν προπονηση και τελος του χρονου ηταν παντα στην εξαδα του Olympia να το καταλαβω!
Τελος σε καμια προσωπικη ιστοσελιδα ή fan club δεν προκειται να διαβασεις αρνητικα για αυτον που διαφημιζουν. Καλο θα ηταν να διαβαζεις και να κρινεις αντικειμενικα καποιες καταστασεις.

Polyneikos
25-03-10, 22:01
Καλα ρε παιδια,τα πιστευετε αυτα που γραφετε;Αυτος ο ανθρωπος σε αυτη την φωτογραφία δεν εχει βαλει τίποτα;;

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9924&d=1269530572 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=9924&d=1269530572)



:rolf::rolf::rolf:

NASSER
25-03-10, 22:12
Oχι Κωστα δεν πήρε τιποτα.... απλα επεσε πισω στον κακτο και πριστηκε παντου :rolf::rolf::rolf:
:bowdown::bowdown::bowdown:

Machiavelli
25-03-10, 22:14
Τελος σε καμια προσωπικη ιστοσελιδα ή fan club δεν προκειται να διαβασεις αρνητικα για αυτον που διαφημιζουν. Καλο θα ηταν να διαβαζεις και να κρινεις αντικειμενικα καποιες καταστασεις.

Η σωστή λέξη.
Το μαλλί είναι βαμμένο; Πολύ πλατίνα.

korasanis
26-03-10, 19:51
Παιδια επηδη εχω μιλησει με επαγγελματιες στο εξωτερικο σας λεω με σιγουρια οτι οι δοσεις σε μερικους ειναι πολυ πανω απο 750mg τεστο και σε αλλους εξωφρενικα πανω!επισεις ''παιζουν'' με τις βασικες ορμονες (τεστο-ινσουλινη-θυροξινη-αυξηντικη-igf-mgf) και τωρα τελευταια και με την μυοστατινη!γνωστη εππαγγελματιες ειναι απο 5-10 χρονια μεσα στο φαρμακο για να μπορεσουν να πλασαρηστουν σε μια καλη θεση!!
χρειαζονται πολλα χρηματα και οχι απαρετητα τελεια γενετικα χαρακτηριστικα παρα μονο στο θεμα του σχηματος(μυικες κοιλοτητες μεγαλες σε σχεσει μικρων αρθρωσεων)
σιγουρα οι γενετικα προικησμενοι ''φτανουν'' πιο γρηγορα
Ειναι απιστευτες οι αντοχες του ανθρωπινου σωματος!!

a.minidis
26-03-10, 21:12
kαταρχειν θαθελα να πω την αποψη μου,αν και εχω τοποθετηθει στο παρελθον...ΑΛΛΟ πρωταθλητισμος..,και αλλο ο ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ!!,το τι περνουν καιτι δεν περνουν,δεν προκειται,νατο μαθουμε ποτε,και φυσικα δεν μπορεις να μαντεψεις καθως εκτος απο την χημεια καθοριστικο ρολο παιζει,η γεννετικη η προπονιση,και η ΔΙΑΤΡΟΦΗ!!!οσο και αν ξινιζει "μερικους"π.χ,αν δεν εχεις γαμπες,ποδια,οτι καινα κανεις,οτι και να παρεις.....απλα ισως βελτιωθουν..:green:,οΚολεμαν,ο πριστ,και αλλοι δεν φτιαχτηκαν σε μια μερα,και τα συμφεροντα ειναι μεγαλα!!!..Και το να λεγονται κουβεντες του τυπου..""δηλητηρια..φαρμακια''Κ.Τ.Λ.για μενα ειναι ατοπα,καθως ο καθενας ειναι υπευθυνος τον πραξεων του!!το θεμα ειναι να υπαρχει σωστη ενημερωση,και εκπαιδευση στο χωρο που τον ενδιαφερει!!!:weights:

beefmeup
27-03-10, 01:02
πωπωωω!!αυτος ο ατιμος ο πριστ,παλι εσπειρε τρομο κ πανικο με τις δηλωσεις του:P:P
ειμαι σιγουρος οτι αν ηξερε ελληνικα κ διαβαζε αυτα τα ποστ θα ετριβε σατανικα τα χερια του,κ θα γελαγε υποχθoνια λεγοντας"χνιεχ,χνιεχ,χνιεχ(τρις),παλι με εμενα ασχολουνται..η δουλέια μου πετυχε,τους εχω αποσυντονισει,για αλλη μια φορα:P:P:P:P"

Littlejohn
27-03-10, 02:21
O Lee, πρέπει να χρησιμοποιεί χημεία από τα 10 του... Στα 12-13 σου, οι φυσικές ορμόνες δεν έχουν καλά καλά ``ξυπνήσει`` και θα`χεις τόση μυική ανάπτυξη?

Άσε που άμα δεν έκανε από τόσο μικρός, τώρα θα ήταν σίγουρα ψηλότερος από το ``1,50 με τα χέρια στην ανάταση`` που είναι τώρα...:turtle::turtle:

_kwstas_
27-03-10, 08:46
συμφονω με ολα τα τελευταια ποστ! με τις ανακριβιες που γραφοντε για kfc και mc donalds θα παρασυροντε πολλα παιδια! Καλα ειπε ο κουτσουπιας αν εσεις τρογατε αυτα πως θα εισασταν??? και ειδικα στο ερασιτεχνικο επιπεδο αν εισαι και natural το παν ειναι η διατροφη ακου εκει οτι τα χοντ ντογκ ειναι το καλητερο αναβολικο.. ακου εκει..

psv
27-03-10, 18:55
Καλα καποια πραγματα ειναι τελειως αστεια....Εγω λυπαμαι τα νεα παιδια που τα διαβαζουν αυτα και τα πιστευουν και προσπαθουν σαν τρελα μεσα στο γυμναστηριο να γεμισουν...Ντροπη σ'αυτους που παραπλανουν ετσι τον κοσμο!Και οσο γι'αυτο που λεγεται για τον λι,οτι δεν παιρνει αας στον ογκο,θα μου επιτρεψετε να μην το πιστεψω ουτε αυτο...Γιατι αν ειναι αληθεια οτι δεν παιρνει,τοτε για ποιο λογο δεν ξεκιναει να παιρνει?Φοβαται να βγει σε καλυτερη θεση???


Οσο για τον αρχικο προβληματισμο που τιθεται σ'αυτο το τοπικ κι εγω πιστευω οτι παιζουν ρολο τα γεννετικα,αλλα κυριως τα αας και τα λεφτα που μπορει να διαθεσει ενας αθλητης...Σε καποια ξενα σαιτ διαβαζα για πιθανους κυκλους επαγγελματιων και ελεγαν οτι ο προαγωνιστικος κυκλος τους μπορει να κοστισει μεχρι και 20000-30000 δολαρια...Ποιος ελληνας θα εκανε μια τετοια επενδυση και για ποιο λογο?Για να ρισκαρει την υγεια του η μπας και καταφερει να παιξει καποια στιγμη στο εξωτερικο?Επισης στο εξωτερικο τα παιδια ξεκινουν τα αας απο πολυ μικρη ηλικια(ασχετα με το αν ειναι σωστο αυτο η οχι)....Εδω στην ελλαδα μονο η σκεψη να αρχισει καποιος τα αας πριν τα 21 φρικαρει κοσμο....

giannaras2
28-03-10, 14:46
http://www.youtube.com/watch?v=ygw0s0Vrz8g δειτε τι λεει ενας ελληνας ββερ....

kutsup
28-03-10, 17:52
http://www.youtube.com/watch?v=ygw0s0Vrz8g δειτε τι λεει ενας ελληνας ββερ....

Τι λέει που έχει σχέση με το post και δεν το άκουσα?

giannaras2
28-03-10, 18:51
Τι λέει που έχει σχέση με το post και δεν το άκουσα?

λεει οτι ειναι ο 1ος ελληνας που εχει φτασει τοσο ψηλα... οτι στν ελλαδα ΔΕΝ στιριζετε αυτο το α8λημα και ΔΕΝ βοη8ιουντε τα νεα παιδια!!οτι ΔΕΝ υπαρχει οικονομικη ενισχιση και οτι ειναι τυχερος που εχει καλους φιλους που τν στιριζουν!!!να ναι καλα οι φιλοι δλδ γιατι αν περιμενεις απο σπονσωρες........!!

kutsup
28-03-10, 19:34
Άσχετο με το topic αυτό που λέει αλλά τέλος πάντων υπάρχουν πολύ μεγαλύτερα προβλήματα από την ανάπτυξη του ΒΒ στην Ελλάδα.

ANGEL81
05-04-10, 19:41
το θιξατε αψογα το θεμα αναβολικα/αποτελεσματικοτητα:clap:.......κριμα που α αυτη τη χωρα μας πια ολα πανε πισω......:(

beefmeup
05-04-10, 19:46
παιδες εχω συνεντευξη(αυτου του μηνα,φρεσκια:P) του λη που λεει οτι περνει,κ επερνε κ παλια..κ εχω κ παλιοτερες επισης..ας μη κρυβομαστε πισω απτο δαχτυλο μας ετσι??οποιος ασχολειται ξερει..τα υπολοιπα ειναι φημες..

-------------------------------------------------

my pain is constant and sharp.

alextg
05-04-10, 21:20
Εγω πιστευω οτι ο Lee δεν παιρνει πανω απο 500mg τεστο ... Απλα την παιρνει αυτη τη ποσοτητα στα off του :P

D.ANTONIADIS
05-04-10, 21:35
kαταρχειν θαθελα να πω την αποψη μου,αν και εχω τοποθετηθει στο παρελθον...ΑΛΛΟ πρωταθλητισμος..,και αλλο ο ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ!!,το τι περνουν καιτι δεν περνουν,δεν προκειται,νατο μαθουμε ποτε,και φυσικα δεν μπορεις να μαντεψεις καθως εκτος απο την χημεια καθοριστικο ρολο παιζει,η γεννετικη η προπονιση,και η ΔΙΑΤΡΟΦΗ!!!οσο και αν ξινιζει "μερικους"π.χ,αν δεν εχεις γαμπες,ποδια,οτι καινα κανεις,οτι και να παρεις.....απλα ισως βελτιωθουν..:green:,οΚολεμαν,ο πριστ,και αλλοι δεν φτιαχτηκαν σε μια μερα,και τα συμφεροντα ειναι μεγαλα!!!..Και το να λεγονται κουβεντες του τυπου..""δηλητηρια..φαρμακια''Κ.Τ.Λ.για μενα ειναι ατοπα,καθως ο καθενας ειναι υπευθυνος τον πραξεων του!!το θεμα ειναι να υπαρχει σωστη ενημερωση,και εκπαιδευση στο χωρο που τον ενδιαφερει!!!:weights:


O ARNOLD IPE KAPOTE AN DOSIS ANAVOLIKA STO KANIS DEN THA GINI POTE DOPERMAN APLOS ENA PIO MEGALO KANIS.
AN ITAN MONO THEMA ANAVOLIKON KAI POSOTITAS TOTE OLI MAS THA IMASTAN ARNOLD,HANEY,YATES,COLEMAN,CUTLER ALLA DISTIXOS EIMASTE APLI BB KAPIOU EPIPEDOU.
OLI IMASTE MEGALA PAIDIA KAI IPETHINI TON PRAKSEON MAS.
I ROMI DEN EGINE SE MIA MERA.

albertob30
06-04-10, 15:32
O ARNOLD IPE KAPOTE AN DOSIS ANAVOLIKA STO KANIS DEN THA GINI POTE DOPERMAN APLOS ENA PIO MEGALO KANIS.
.

+2 :green:

radomer
30-11-10, 16:11
Θα θελα να ρωτησω (πληροφοριακα) τι παιζει με την αυξηντικη ορμονη. Πχ αν εχει καποιος μικρο στηθος η μικρα χερια η οτιδηποτε αλλο και θελει να τα αυξησει μπορει να παρει κατι σε ενεσιμο?
2-Το κανει τοπικα ?
3-Το κανει μια φορα και τελειωσε η θελει σειρα ενεσεων?
4-Τι αρνητικες επιδρασεις μπορει να εχει? εφοσον φανταζομαι θεωρειται και αναβολικο

Cheers

giannis64
30-11-10, 16:31
αν θα δεις και πιο πάνω δεν γίνονται αναφορές σε συγκεκριμένα χημικά.
αυτό δεν επιτρέπετε στο φόρουμ.
αν θες κάτι να μάθεις ψάξε στο google και θα βρεις τις απαντήσεις που θέλεις.

Gorillas
30-11-10, 23:17
Εγώ θα πω κάτι που έχω παρατηρήσει στα λίγα χρόνια που ασχολούμαι με τη σωματοδομική. Υπάρχουν πολλοί που επηρεάζονται από διάφορους που τους προσεγγίζουν και τους τάζουν μεγάλη μυική ανάπτυξη εύκολα και γρήγορα. Με σκοπό το προσωπικό όφελος. Είναι στη κρίση του καθενός το τι επιλογή θα κάνει και πώς θα το πράξει. Απλά πριν πράξει καλό είναι κάποιος να γνωρίζει και τις συνέπειες των πράξεων του, μη βρεθεί ξαφνικά προ εκπλήξεων. Μερικά από τα αρνητικά είναι πως το σώμα χάνει την ελαστικότητά του( δεν επανέρχεται στην αρχική του κατάσταση αν σταματήσεις δηλαδή), εκτός από τους μύες μεγαλώνουν και τα εσωτερικά όργανα με ότι αυτό συνεπάγεται.
Όλα καταλήγουν στο τι θέλεις να κάνεις είτε πρωταθλητισμό είτε αθλητισμό όπως προαναφέρθηκε.
Γενικά τοποθετούμαι κατά τέτοιων πρακτικών ιδίως όταν ακούω από νέα παιδιά πως θέλουν να το κάνουν για να βάλουν πιο γρήγορα μάζα. Πιο γρήγορα μάζα βάζεις αν τρως. Αυτά από μένα