PDA

Επιστροφή στο Forum : Η αρχή...



killer85
25-03-10, 00:37
Η αρχή...

NASSER
25-03-10, 01:02
Εχεις δρομο...
προπονηση, διατροφη και πανω απο ολα πιθαρχεια και υπομονη!

ioannis1
25-03-10, 01:20
μεινε σταθεροσ στη διατροφη και στη προπονηση και ολα θα γινουν με υπομονη.

killer85
25-03-10, 01:21
Το ξέρβ αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω την κατάλληλη διατροφή ή την προπόνηση...

Έχω πλήρη μεσάνυχτα... δουλεία χωρίς συμπληρώματα γίνεται...?
Δεν με ενδιαφέρει κάτι τρελό... τώρα είμαι στα 82 κιλά με 188cm ύψος, θέλω να φτάσω στα 85 μ 86 αλλά να περιορίσω σημαντικά το ποσοστό λίπους...

NASSER
25-03-10, 01:25
Πηγαινε στην ενοτητα αρθρα και διαβασε οτι εχει σχεση με τη διατροφη και θα την βρεις τι σου αντιστοιχεί.
Αν θες κανε ενα τοπικ στην ενοτητα διατροφης και ποσταρε την διατροφη που μπορεις να εφαρμοσεις για να σου πουμε τη γνωμη μας και να κανεις και τις αναλογες διορθωσεις. Πειθαρχία και υπομονη.....! Μην το ξεχνας...

killer85
25-03-10, 01:26
Έχω ανοίξει

δείτε εδώ
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7565

Machiavelli
25-03-10, 11:52
Εγώ λέω όγκο. Εφόσον δεν έχεις πρόβλημα με το πόσο θα σου πάρει να χτιστείς δηλαδή...

killer85
25-03-10, 14:51
Μην πάρει και τρία χρόνια...

Machiavelli
25-03-10, 14:58
Όχι ρε, απλά καλοκαίρι πλησιάζει και όλοι το ρίχνουν στη γράμμωση, αυτό εννοώ.

killer85
25-03-10, 15:20
Μου φαίνεται ότι και εγώ εκεί θα το ρίξω γιατί με ποσοστό λίπους πάνω από το 20% αν πάω για όγκο θα γίνω χάλια...

Έβγλαλα μια διατροφή καινούργια ρίξτε της μια ματία...

killer85
15-04-10, 00:53
Το ξέρω είναι νωρίς... ούτε 20 μέρες... αλλά πως το βλέπετε υπάρχει καμία βελτίωση?

Έχω δουλεία ακόμα, αλλά κινούμε σε σωστό δρόμο ή τζάμπα παιδέυομε...

savage
15-04-10, 00:59
:unsure::unsure::unsure: χμμμ... να σε στεναχωρησω???μαλλον οχι.Σορι

killer85
15-04-10, 01:03
Και εγώ αυτή την άποψη έχω αν και κάθε δευτέρα πρωί μου μετριέμε με την μεζούρα από 92 έχω πάει σους 89 αλλά και πάλι μπορεί να είναι απώλεια υγρών...

Τι να πω, είναι νωρίς το ξέρω αλλά δεν πρέπει να έχουν αρχίσει να φαίνονται αποτελέσματα?

Κάνω διατροφή γράμμωσης, έχω τρελή αεροβική... μήπως η διατροφή δεν είναι η κατάλληλη...

-Nikolakis-
15-04-10, 01:13
φιλαρακο υπομονη..Ειναι η μοναδικη ''ασκηση'' που πιανει σε ολους, ανεξαιρετου ηλικιας,φυλου,τυπου σωματος κτλ...Με ΥΠΟΜΟΝΗ και ΕΠΙΜΟΝΗ ΟΛΑ ειναι εφικτα!!

killer85
15-04-10, 01:16
Υπομονή και επιμονή έχω αρκετή, αλλά συγχρόνως έχω και άγνοια... Αυτό που φοβάμαι είναι ότι δεν κάνω τα πράγματα όπως πρεπει και παιδεύομε άδικα.

killer85
15-04-10, 01:55
Ας απομονώσω το στήθος διότι αδικείται από την γωνία, το κινητό και το φωτισμό...

killer85
16-04-10, 00:03
Ανεβάζω κάποιες πιο ενδυκτικές ακόμα...

Kolorizos
16-04-10, 00:12
υπομονη φαινεται εισαι καινουργιος στο χωρο
αποτελεσματα φαινονται ανα 2 μηνο..μην πω 3 μηνο και τα παρατησεις

killer85
16-04-10, 00:18
Σε πρόγραμμα γράμμωσης έτσι... δεν κάνω πρόγραμμα αύξησης όγκου διότι θέλω να κάψω το περιτό λίπος που έχω στην κοιλία και στα πλάγια...

AGGELOS.K
17-04-10, 12:34
Μην μπαίνεις στο τρυπάκι να κοιτιέσαι καθε μερα στον καθρέπτη σου να ανεβαίνεις στην ζυγαριά κ.λπ.ξεχασε τα αυτά προς το παρόν !!!!κανε σωστή διατροφή και σληρή προπόνηση και όλα θα έρθουν με την ώρα τους ΠΙΣΤΕΨΕ στον εαυτό σου!!!!

-beba-
17-04-10, 12:40
Σε πρόγραμμα γράμμωσης έτσι... δεν κάνω πρόγραμμα αύξησης όγκου διότι θέλω να κάψω το περιτό λίπος που έχω στην κοιλία και στα πλάγια...

Εγώ πάλι αναρωτιέμαι τι θα γραμμώσεις?

Πέρα από το σωσίβιο, είσαι πολύ λεπτος........................θα φαίνεσαι πολύ αδύνατος φαντάζομαι..............

GEORGEXX1
17-04-10, 12:50
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι τι θα γραμμώσεις?

Πέρα από το σωσίβιο, είσαι πολύ λεπτος........................θα φαίνεσαι πολύ αδύνατος φαντάζομαι..............

:thumbup::thumbup:

Ειναι λαθος να πιστευεις οτι ο ο ογκος προσθετει λυπος, απεναντιας με τη σωστη διατροφη προσθετεις μαζα,κατι που οπως φαινεται το χρειαζεσαι, παρα το να κανεις γραμωση

veteran29
17-04-10, 14:27
που λενε κ οι φιλοι μας οι Θεσσαλονικεις....
χ α λ α ρ α.........οσο κοιταζεσαι καθε 2 μερες κ μετριεσαι κ κ κ κ κ τοσο αγχωνεσαι κ απογοητευεσαι.
θαυματα δεν γινονται...απολαυσε το.κ θα ρθει η ωρα ν δεις αυτο που θελεις σε ρεαλιστικους στοχους μιλαμε!

veteran29
17-04-10, 14:29
:unsure::unsure::unsure: χμμμ... να σε στεναχωρησω???μαλλον οχι.Σορι

savage γιατρος πρεπει ν γινεις..γιατρε θα ζησω?
--- μπαααααααααααα δε σε βλεπω.ωρες μειναν
χαχα:):):):):):):)

killer85
17-04-10, 16:34
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι τι θα γραμμώσεις?

Πέρα από το σωσίβιο, είσαι πολύ λεπτος........................θα φαίνεσαι πολύ αδύνατος φαντάζομαι..............

Δεν θέλω να γραμμώσω, το έθετα λάθος τόσο καιρό, το σωσίβιο θέλω να χώσω, είχα προσπαθήσει με αυτό ο σωσίβιο να κάνω πρόγραμμα όγκου και ήμουν πολύ χάλια...

γιαννης93
17-04-10, 17:34
ωραια συνεχισε τον ογκο μηπως χα8ει το σωσιβιο

AGGELOS.K
17-04-10, 17:58
Φιλαράκι κάπως έτσι ξεκινήσαμε όλοι με σωσίβιο ....λόγω κακής διατροφής και πολλών άλλων παραγόντων!!
Θα σου πω το εξείς ξεκινησα γυμναστήριο τον περασμένο Ιούλιο κάνω την σωστή διατροφή μου απο τότε και τα αποτελέσματα στο σωσίβιο τα είδα πριν 3 μήνες δεν ήμουν και πολύ τραγικός αλλα και κοιλίτσα είχα και σωσίβιο...σου είπα ξανα όπως και πολλοι θα σου πουν θαυματα δεν γίνονται απο την μια μέρα στην άλλη κάνε υπομονή αρκέσου σε σωστή διατροφή και σκληρή προπόνηση και όλα θα έρθουν
Ξεκίνα απο εδώ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=5923&highlight=%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82
και εδώ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6233

killer85
17-04-10, 18:41
Άγγελε σε ευχαριστώ, έχω περίπου 20 μέρες που ακολουθώ την διατροφή που έφτιαξα με την βοήθεια των παιδίων, ελπίζω να αρχίσω να βλέπω αποελέσματα...

Geo84
18-04-10, 11:40
Είσαι πολύ αδύνατος για να προσπαθήσεις να χάσεις και άλλο μόνο και μόνο για την περιοχή της κοιλιάς. Μπορεί να χάσεις από την κοιλιά στην τελική αλλά θα έχεις γίνει ακόμα πιο αδύνατος σε πλάτη χέρια κτλ.

Το κακό με σένα από όσα ποστ σου διάβασα είναι ότι δεν έχεις υπομονή. Είσαι μικρός έχεις περιθώρια βελτίωσης και τα φρενάρεις. Μείνε έτσι όπως είσαι το καλοκαίρι αφού σε πειράζει τόσο πολύ το λίπος αλλά από χειμώνα γνώμη μου ρίξτο στο φαί και στην προπόνηση με βάρη κυρίως για να πάρεις όγκο. Σίγουρα θα πάρεις και λίπος αλλά αλλιώς δε γίνεται. Προσπάθησε τουλάχιστον όπως όλοι κάνουμε εδώ να πάρεις όσο το δυνατόν λιγότερο τρώγοντας μόνο καθαρές τροφές και όχι σαβούρα. Θα δεις ότι μετά από μερικά χρόνια θα ανταμοιφθείς καθώς χτίζοντας συνεχώς μυς ανα περιόδους θα έχεις την ευκαιρία να γραμμώσεις και να φτιάξεις ένα πολύ καλό σώμα.

killer85
18-04-10, 18:03
Είσαι πολύ αδύνατος για να προσπαθήσεις να χάσεις και άλλο μόνο και μόνο για την περιοχή της κοιλιάς. Μπορεί να χάσεις από την κοιλιά στην τελική αλλά θα έχεις γίνει ακόμα πιο αδύνατος σε πλάτη χέρια κτλ.

Το κακό με σένα από όσα ποστ σου διάβασα είναι ότι δεν έχεις υπομονή. Είσαι μικρός έχεις περιθώρια βελτίωσης και τα φρενάρεις. Μείνε έτσι όπως είσαι το καλοκαίρι αφού σε πειράζει τόσο πολύ το λίπος αλλά από χειμώνα γνώμη μου ρίξτο στο φαί και στην προπόνηση με βάρη κυρίως για να πάρεις όγκο. Σίγουρα θα πάρεις και λίπος αλλά αλλιώς δε γίνεται. Προσπάθησε τουλάχιστον όπως όλοι κάνουμε εδώ να πάρεις όσο το δυνατόν λιγότερο τρώγοντας μόνο καθαρές τροφές και όχι σαβούρα. Θα δεις ότι μετά από μερικά χρόνια θα ανταμοιφθείς καθώς χτίζοντας συνεχώς μυς ανα περιόδους θα έχεις την ευκαιρία να γραμμώσεις και να φτιάξεις ένα πολύ καλό σώμα.

Ναι η διατροφή που ακολουθώ είναι μέχρι το καλοκαίρι... μετά θα δώσω το βάρος μου στον όγκο, απλώς θέλω να ελαχιστοποιήσω όσο γίνεται το τοπικό λίπος τώρα ώστε να είναι πιο εύκολη η ζωή μου αργότερα...

savage
18-04-10, 18:27
από χειμώνα γνώμη μου ρίξτο στο φαί και στην προπόνηση με βάρη κυρίως για να πάρεις όγκο. Σίγουρα θα πάρεις και λίπος αλλά αλλιώς δε γίνεται.

Διαφωνω σε αυτο φιλε Geo84,χωρις αυτο να σημαινει οτι δε σεβομαι τη γνωμη σου. Στο επιπεδο που ειναι το παιδι (μηνδαμηνοι μυες,λιπος σε μετρια ποσοτητα,ουτε χοντρος,ουτε στεγνος),ο οργανισμος του μολις αρχισει εντονη προπονηση με βαρη (1 μυικη ομαδα ανα προπονηση),και αρχισει να τρωει πρωτεινουχα φαγητα σε ολα του τα γευματα,και κοψει τελειως τη σαβουρα,τοτε η καυση λιπους και παραλληλα η υξηση του μυικου ιστου του,ειναι μονοδρομος για τον οργανισμο του,οπως και σε ολους σχεδον τους αρχαριους,ακομα και με μια ελαφρως υποθερμιδικη διαιτα.
Ειναι λαθος οι αρχαριοι να πλακωνονται στον ογκο,και εις το ονομα του ογκου,να βαζουν κι αλλο λιπος που θα θα τους βγει το λαδι μετα να το χασουν,αν το χασουν ποτε.Εχουμε απειρα τετοια παραδειγματα τριγυρω μας.
Αυτο στο οποιο συμφωνω μαζι σου 1000% ειναι στο οτι ο killer85 δεν εχει σταγονα υπομονης.Δυστυχως ετσι δε γινεται δουλεια.Η Ρωμη δε χτιστηκε σε μια μερα.Ποσο μαλλον το σωμα σου...:green:

killer85
18-04-10, 22:06
Εντάξει ρε παιδία έχω υπομονή αρκεί να ξέρω ότι κάνω το σωστό γιατί από τον Άυγουστο ξεκίνησα και άκουσα επιστήμονες και μη και ήρθε ο Μάρτιος και δεν είδα κανένα αποτέλεσμα... για αυτό με βλέπετε λίγο ανυπόμονο, όχι για τα αποτελέσματα τόσο, όσο για την σωστή πορεία που πρέπει να ακολουθήσω...

superman79
23-04-10, 18:46
Γεια σου φιλε.Δουλεια δουλεια δουλεια.Πολυ προπονηση,βαρια προπονηση,σωστη διατροφη και τα αποτελεσματα ερχονται...