PDA

Επιστροφή στο Forum : xefo ??



soscagon
27-03-10, 15:58
παλικαρια ειχα ανοιξει ενα παλιο 8εμα με τραυματισμους στουσ τενοντες..στν περιπτση μου επικονδυλιτιδα.... λοιπον ρωτησα εναν <<παλιο>> κ <<μεγαλο>> γνωστο κ μου ειπε για τν ενεση xefo τν οποια τν χρησιμοποιουν για μετα απο ενγιρησεις κ απο ατυχηματα ειναι μη στεροιδη αντιφλεγμονοδες . τωρα ξερει κανεις αν κανει δουλεια??? αν εχει παρενεργιες γιατι εδω μιλαμε για τενοντιτιδα ας πουμε σχετικα απλο πραμα μπροστα σε ατυχηματα που χρησιμοποιουν το xefo... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

mpambis
27-03-10, 16:14
Πόσο καιρό την έχεις την τενοντίτιδα; Η ένεση είναι η τελευταία λύση. Έχω πάρει χάπια της xefo ήταν πολύ δυνατά αλλά δεν μου κάναν δουλειά.

savage
27-03-10, 16:39
εχω παρει κ γω xefo χαπια το 2005,εκαναν απιστευτα καλη δουλεια,αλλα ειναι παρα πολυ ασχημα για το στομαχι.

soscagon
27-03-10, 16:50
μια με πιανει μια με αφηνει τν παλευω με παγο κ το pennsaid απλα μου το προτναν ενας παλιος κ μαλιστα στν νυχτα δουλευει.... ξεφο ενεση.... τωρα τι να κανω δν ξερω

-beba-
27-03-10, 16:57
Περαστικά σου πάντως.

soscagon
27-03-10, 17:15
Περαστικά σου πάντως.
να σε καλα........

St3f
28-03-10, 13:35
μια με πιανει μια με αφηνει τν παλευω με παγο κ το pennsaid απλα μου το προτναν ενας παλιος κ μαλιστα στν νυχτα δουλευει.... ξεφο ενεση.... τωρα τι να κανω δν ξερω

Tα xefo ως χαπακια ειναι απο τα πιο διαδεδομενα αντιφλεγμονωδη στην ελλαδα τωρα οτι και να σ λεμε εμεις η ο φιλος σου αν δεν ρωτησεις ορθοπεδικο καλυτερα μην πραξεις.Περαστικα φιλε

St3f
28-03-10, 13:37
εχω παρει κ γω xefo χαπια το 2005,εκαναν απιστευτα καλη δουλεια,αλλα ειναι παρα πολυ ασχημα για το στομαχι.

Ισχυει πως οταν σου χορηγειται xefo δεν πρεπει να πινεις αλκοολ γιατι μπορει να παθεις διατρηση στομαχου(ενημερωτικα)

soscagon
28-03-10, 18:25
Ισχυει πως οταν σου χορηγειται xefo δεν πρεπει να πινεις αλκοολ γιατι μπορει να παθεις διατρηση στομαχου(ενημερωτικα)
ευχαριστω....αλκοολ δν πινω χαχαχαχαχ.... απλα τν κατασταση του χεριου μου τν εχω σε στασμη κατασταση.... με παγο κ πεν σειντ.... ποναει καπου καπου αλλα βγαζω τν προπονηση...

savage
28-03-10, 19:24
Ισχυει πως οταν σου χορηγειται xefo δεν πρεπει να πινεις αλκοολ γιατι μπορει να παθεις διατρηση στομαχου(ενημερωτικα)

αλκοολ δεν πινω ποτε οποτε δεν παιζει να με πειραξε αυτο,αλλα γενικα με οσους εχω μιλησει,ολοι συμφωνουν οτι τα xefo ειναι ο,τι πιο δυνατο υπαρχει,αλλα εχει και τις πιο πολλες παρενεργειες.γενικα,δεν υπαρχει φαρμακο χωρις παρενεργειες.
ευτυχως εμενα η τοτε τενοντιτιδα στον επιγονατιδιαιο συνδεσμο υποχωρησε αισθητα με 2-3 μερες ξεκουραση και φυσιοθεραπειες και ταυτοχρονη χορηγηση xefo.φυσικα πρεπει να προσεχεις απο κει και περα.πχ απο τοτε σταματησα να πηδαω σαν κατσικι και να προσπαθω να καρφωσω σε καθε φαση.
οποτε και το παλικαρι καλο θα ηταν να μην γυμναζει τρικεφαλους η τουλαχιστον να μην τους γυμναζει πολυ σκληρα,οσο το προβλημα εξακολουθει να υφισταται.