PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτείνες όγκου..help!! :P



johnny7
28-03-10, 17:10
Γειααα σας.. Επειδή εδώ βλέπω πολλούς σχετικούς για το θέμα κι εγώ είμαι άσχετος εντελώς θα ήθελα να με βοηθήσετε.. Όταν ρώτησα σε γνωστή αλυσίδα με προιόντα για bodybuilding για πρωτείνες όγκου μου έδειξαν 3.. Οι μάρκες ήταν οι εξής Stacker, Warriorlab και η τρίτη αν δεν κάνω λάθος λεγόταν WN.. Δεν έχω ξαναπάρει ποτέ γι'αυτό θα ήθελα να μου πέιτε αν γνωρίζεται κάποια από τις 3 και ποια θα προτιμούσατε.. Ευχαριστώ πολύ.. :)

St3f
28-03-10, 17:56
Γειααα σας.. Επειδή εδώ βλέπω πολλούς σχετικούς για το θέμα κι εγώ είμαι άσχετος εντελώς θα ήθελα να με βοηθήσετε.. Όταν ρώτησα σε γνωστή αλυσίδα με προιόντα για bodybuilding για πρωτείνες όγκου μου έδειξαν 3.. Οι μάρκες ήταν οι εξής Stacker, Warriorlab και η τρίτη αν δεν κάνω λάθος λεγόταν WN.. Δεν έχω ξαναπάρει ποτέ γι'αυτό θα ήθελα να μου πέιτε αν γνωρίζεται κάποια από τις 3 και ποια θα προτιμούσατε.. Ευχαριστώ πολύ.. :)

Πρωτα απ ολα αν δεν κανεις σωστη διατροφη και τις 3 μαρκες μαζι να παρεις ογκο δεν θα δεις:)Οποτε εφοσον επιβεβαιωσεις πως εχεις μια σωστη διατροφη και ασχολεισε σοβαρα με το γυμναστηριο τοτε μπορεις να τσιμπησεις μια whey!

johnny7
29-03-10, 21:25
Σαφώς και είναι αναγκαία η διατροφή.. Αν λοιπόν υποθέσουμε ότι κάνω τη σωστή διατροφή ποια από τις 3 πρωτείνες θεωρείτε καλύτερη??

TEFAAtzis
30-03-10, 00:20
καμια.Παρε μια απλη Whey και βαλε εσυ τον υδατανθρακα.
Για μενα πρωτεινες ογκου = τσαμπα πεταμενα λεφτα

johnny7
30-03-10, 17:38
Σόρυ που σας πρήζω αλλά τι ακριβώς είναι οι whey πρωτείνες και ποια μάρκα προτείνετε??
(Ένας φίλος παίρνει πρωτείνες της ΟΝ..Αυτή είναι whey ή όγκου??)
Ευχαριστώ.. :)

TEFAAtzis
30-03-10, 17:57
Οταν λεμε Whey εννοουμε τις καθαρες πρωτεινες ορου γαλακτος που δεν εχουν μεσα υδατανθρακες η εχουν παρα πολυ λιγους.Απο μαρκες υπαρχουν πολλες και ειναι δικια σου επιλογη να επιλεξεις.Παντως η Gold της On ειναι καλη επιλογη μιας και αναφερθηκες στην εν λογω εταιρεια

johnny7
31-03-10, 00:43
Ωραίος φίλε, αυτό ακριβώς θα κάνω πάντως.. 3 σωστά γεύματα τη μέρα, 3 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο (δεν προλαβαίνω παραπάνω), 1-2 φορές τη μέρα πρωτεϊνες whey (ίσως τελικά πάρω της MuscleMax) και συνδυασμός με υδατάνθρακες που θα φροντίζω να παίρνω από τροφή.. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου.. :)

TEFAAtzis
31-03-10, 02:26
Ωραίος φίλε, αυτό ακριβώς θα κάνω πάντως.. 3 σωστά γεύματα τη μέρα, 3 φορές την εβδομάδα γυμναστήριο (δεν προλαβαίνω παραπάνω), 1-2 φορές τη μέρα πρωτεϊνες whey (ίσως τελικά πάρω της MuscleMax) και συνδυασμός με υδατάνθρακες που θα φροντίζω να παίρνω από τροφή.. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου.. :)

Τιποτα:thumbup:

errikos
04-04-10, 01:38
na s pw egw mia kalh protein gia ogko na s dosei pl einai tis pvl i mutant mass pare gia 2 mines na se anebasi kai meta pare sketi whey me dextrose kai ta sxetika ...bazeis kai amino mazei kai ginese komatia

GEORGEXX1
04-04-10, 01:53
na s pw egw mia kalh protein gia ogko na s dosei pl einai tis pvl i mutant mass pare gia 2 mines na se anebasi kai meta pare sketi whey me dextrose kai ta sxetika ...bazeis kai amino mazei kai ginese komatia

για κανε ρε παληκαρι μια αναλυση στα ελληνικα.
γιατι μαλον επιασες αυτο που ονειρευομαι μια ζωη,να γινω χιλια κοματια δηλαδη.

για δωσε σχετικη αναλυση.

flowin_through
04-04-10, 02:06
Ναι περιμενε τωρα εσυ αναλυση...

errikos
04-04-10, 02:08
απλα λεω να παρει την mutant mas για κανα 2μηνο να τον ανεβασει και μετα να παρει καθαρη whey +δεξτροζη μεταπροπονητικα kai αμινοξεα να ρυθμισει τον μεταβολισμο του και να αρχισει και αεροβια φυσικα

GEORGEXX1
04-04-10, 02:18
απλα λεω να παρει την mutant mas για κανα 2μηνο να τον ανεβασει και μετα να παρει καθαρη whey +δεξτροζη μεταπροπονητικα kai αμινοξεα να ρυθμισει τον μεταβολισμο του και να αρχισει και αεροβια φυσικα

αααααα...... ο.κ ευχαριστω .

TEFAAtzis
04-04-10, 04:20
για κανε ρε παληκαρι μια αναλυση στα ελληνικα.
γιατι μαλον επιασες αυτο που ονειρευομαι μια ζωη,να γινω χιλια κοματια δηλαδη.

για δωσε σχετικη αναλυση.

Θεος:bowdown::bowdown::bowdown:

johnny7
09-04-10, 18:25
Mutant mass και δεξτροζες και τετοια, με τρομαζουν για καποιο λογο.. Και πιο πολυ η αεροβια!! :P
Καποια προτιμηση μεταξυ 2 whey πρωτεινων?? Θεωρειτε "καλυτερη" την ProMax της Maximuscle η καποια της Οptimum Nutrition?? (Mην αναφερετε αλλες, συγκριση αυτων των 2 θελω)

giannis64
09-04-10, 18:32
Mutant mass και δεξτροζες και τετοια, με τρομαζουν για καποιο λογο.. Και πιο πολυ η αεροβια!! ????????????????????????????????????????????

συγνωμη αλλα αμα σε τρομαζουν αυτα :thumbup: τοτε μην παρεις ουτε πρωτεινη.

Καποια προτιμηση μεταξυ 2 whey πρωτεινων?? Θεωρειτε "καλυτερη" την ProMax της Maximuscle η καποια της Οptimum Nutrition?? (Mην αναφερετε αλλες, συγκριση αυτων των 2 θελω)

και γιατι παρακαλω δεν το κανεις μονος σου???????
πανε εδω διαβασε Αξιολόγηση Συμπληρωμάτων (http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?f=25) :P:P:P

gkih1983
09-04-10, 18:35
Προσωπικά εκτιμώ σαν εταιρία την ΟΝ. Πάντως βεβαιώσου ΠΡΩΤΑ ότι έχεις τη σωστή διατροφή πριν πιάσεις τα συμπληρώματα, και ειδικά αυτά με πολλούς υδατάνθρακες. Αν θες την ποστάρεις και σε σχετικό topic στην ανάλογη κατηγορία.

Polyneikos
09-04-10, 19:18
Καποια προτιμηση μεταξυ 2 whey πρωτεινων?? Θεωρειτε "καλυτερη" την ProMax της Maximuscle η καποια της Οptimum Nutrition?? (Mην αναφερετε αλλες, συγκριση αυτων των 2 θελω)

H Promax εχει καλύτερες πηγες πρωτεινων :

Promax contains Biomax®, a blend of whey protein isolate, hydrolysed whey and whey peptides, which are exclusive to Maximuscle

σε αντίθεση με την Gold ας πούμε :

a blend of whey protein isolate, whey concetrate and whey peptides

Προσωπικα θα εμπιστευόμουνα την Maximuscle σε αυτη την σύγκριση που είναι μια εξίσου σοβαρη ,Αγγλικη εταιρία.

johnny7
10-04-10, 05:08
Polyneikos kai Gkih, ευχαριστω για τις γνωμες σας..Γιαννη δν εχω συγκεκριμενο λογο που δεν το κανω μονος μου, απλα ηθελα να ακουσω γνωμες μεταξυ των 2 αυτων πρωτεινων..Οσο για τους υδατανθρακες που λες, gkih, προτιμω να τους παρω φυσικα και οχι απο πρωτεινες γιαυτο επιλεγω whey..Και εννοειται οτι εχω ηδη σκεφτει τη διατροφη που θα ακολουθησω και ειναι καταλληλη για συνδυασμο με πρωτεινες whey..Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.. :green: