PDA

Επιστροφή στο Forum : Photos andreasaxo



andreasaxo
29-03-10, 22:45
10003 10004 10005
10006 10007 10008
10009 10010

Σήμερα παρέλαβα το Animal Cuts το Animal Nitro και το Animal Pak, πείτε μου τι να κάνω, τι πρόγραμμα να ακολουθήσω στο γυμναστήριο και τι πρόγραμμα διατροφής;
Έτσι όπως με βλέπετε χρειάζομαι πρόγραμμα γράμμωσης, πρόγραμμα όγκου η πρόγραμμα μυϊκής ενδυνάμωσης;
Πόση αερόβια (μόνο ποδήλατο κάνω) και κάθε πότε;
Το πρόγραμμα θέλω να είναι πενθήμερο, να κάθομαι μόνο Σαββατοκύριακο.
Εγώ χωρίς να έχω εμπειρία βλέπω όπως κι’εσυς ότι το μεγάλο πρόβλημα είναι στο λίπος της κοιλιακής χώρας και περιφερείας, έχω διαβάσει κάπου αιδώ ότι πρέπει ο κάθε ένας να φτιάχνει το πρόγραμμα του δίνοντας μεγαλύτερη σημασία στα προβληματικά του σημεία για να τα διορθώσει, αυτό θέλω να κάνω κι’εγω.
Παίρνοντας την τριπλετα Animal, με το πρόγραμμα που θα μου προτείνετε και με αερόβια νομίζω θα γίνει καλή δουλεία.
Βασικά θέλω όσο είναι εφικτό αυτό, να μην χάσω άλλη μυϊκή μάζα και κιλά, να παραμείνω και να δουλέψω σε αυτά τα κιλά, δεν με ενδιαφέρει αν θα παραμείνει το σώμα μου σε αυτόν τον όγκο που έχει τώρα η θα αυξηθεί, με ενδιαφέρει να μην ελαττωθεί.
Θέλω να δουλέψω όπως είμαι τώρα και να διώξω το λίπος από την κοιλιά.
Έχω σκεφτεί να ακολουθήσω ένα πενθήμερο πρόγραμμα μυϊκής ενδυνάμωσης με καθημερινή αερόβια (ποδήλατο) 30 λεπτών που σταδιακά θα ανεβάζω μέσα στο 30λεπτο την ένταση, εκεί που τα βρίσκω σκούρα είναι στην διατροφή, δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να βοηθηθώ παράλια και από τα Animal και από την διατροφή ώστε να διώξω το λίπος και να φανούν οι πολυπόθητοι κοιλιακοί.
Οποιοδήποτε επιπλέον πληροφορίες χρειάζεστε είμαι διατεθειμένος να της δώσω.
Είμαι 1,76, ξεκίνησα δίαιτα την πρώτη Οκτώβρι επειδή ήμουν 94 κιλά, τώρα είμαι 80 κιλά, γυμναστήριο ξεκίνησα πρώτη Φεβρουαρίου και ξεκίνησα με σκληρό πρόγραμμα.

Polyneikos
29-03-10, 23:01
Δεν φαίνεται κατι,ξανανεβασε την,μεσω του φόρουμ.

Polyneikos
30-03-10, 09:35
Ο πιο ενδεδειγμένος τρόπος πλεον είναι να ανεβαζουμε φωτογραφίες μέσω του φόρουμ.Τα βήματα είναι τα εξης :όταν ανοιγει το πλαισιο που γραφουμε μηνυμα παταμε το εικονίδιο του συνδετηρα.Απο εκει και πέρα πηγαίνοντας στην επιλογή Upload File from your Computer πατώντας την Αναζήτηση βρίσουμε την εικονα μεσα από τον υπολογιστη μας όπου είναι αποθηκευμενη.Παταμε ανεβασμα και η φωτογραφία επισυναπτεται στο μηνυμα μας.
Μεγάλη προσοχη στην αναλυση γιατί υπάρχει όριο,ειδικα για αυτες που είναι από ψηφιακες,αν εχουν μεγαλη αναλυση τις "κατεβαζουμε" μέσω καποιου προγραμματος.

andreasaxo
30-03-10, 09:57
10003 10004 10005
10006 10007 10008
10009 10010

Επιτέλους.

Kntrns_MD
30-03-10, 11:43
Φίλε μου η βάση σου είναι καλή, αλλά είσαι ακόμα στην αρχή. Με πείσμα και πειθαρχεία θα δεις σημαντικά αποτελέσματα. (και με τη βοήθεια του φόρουμ φυσικά) :green:

andreasaxo
30-03-10, 12:05
Φίλε μου η βάση σου είναι καλή, αλλά είσαι ακόμα στην αρχή. Με πείσμα και πειθαρχεία θα δεις σημαντικά αποτελέσματα. (και με τη βοήθεια του φόρουμ φυσικά) :green:

Έτσι κι’αλιος είμαι στην αρχή ακόμα και δεν παραλείπω ότι προέρχομαι από νηστεία 40 ημερών, που σημαίνει ότι κρέας δεν έχω φάει 40 μέρες και γενικός ζωικά, την Παρασκευή και την Κυριακή που μας πέρασε επιτρεπόταν να καταναλωθεί ψάρι, έφαγα την Παρασκευή δυο τόνους νερού και την Κυριακή που μπορώ να τρώω λάδι έφαγα καλαμάρια ροδέλες, μετά από τόσο καιρό.
Στο τέλος του Απριλίου έχω περιέργεια να δω πώς θα είμαι και τι θα έχει αλλάξει καθότι μετά την Ανάσταση ξεκινώ πάλι τα καθιερωμένα, λευκό κρέας, τόνους, κ.α και θα παίρνω μέχρι να τελειώσει και την τριπλέτα Animal.

Giannhs.
30-03-10, 12:48
Έτσι κι’αλιος είμαι στην αρχή ακόμα και δεν παραλείπω ότι προέρχομαι από νηστεία 40 ημερών, που σημαίνει ότι κρέας δεν έχω φάει 40 μέρες και γενικός ζωικά, την Παρασκευή και την Κυριακή που μας πέρασε επιτρεπόταν να καταναλωθεί ψάρι, έφαγα την Παρασκευή δυο τόνους νερού και την Κυριακή που μπορώ να τρώω λάδι έφαγα καλαμάρια ροδέλες, μετά από τόσο καιρό.
Στο τέλος του Απριλίου έχω περιέργεια να δω πώς θα είμαι και τι θα έχει αλλάξει καθότι μετά την Ανάσταση ξεκινώ πάλι τα καθιερωμένα, λευκό κρέας, τόνους, κ.α και θα παίρνω μέχρι να τελειώσει και την τριπλέτα Animal.

πολυ καλοι τραπεζοειδης πως λεγονται (traps) στα αγγλικα.
Τι ασκησεις κανεις για αυτους? αν δεν κτλβες ειναι οι μυες αναμεσα στους ωμους και τον λαιμο

andreasaxo
30-03-10, 13:51
πολυ καλοι τραπεζοειδης πως λεγονται (traps) στα αγγλικα.
Τι ασκησεις κανεις για αυτους? αν δεν κτλβες ειναι οι μυες αναμεσα στους ωμους και τον λαιμο

Ευχαριστώ, πάντα τους είχα μεγάλους, δεν ξέρω, ίσιος να παίζει κάποιο ρόλο το ότι από τα 11 μέχρι τα 19 που πήγα φαντάρος καθημερινά έπαιζα βόλεϊ η μπάσκετ.
Μετά το στρατό και μέχρι σήμερα τα παράτησα όλα λόγο δουλειάς, από όταν απολύθηκα έχω να αθληθώ, ενδιάμεσα είχα επιχειρήσει γυμναστήριο, το 2003 πρέπει να ήταν, κάνα τετράμηνο πρόλαβα να πάω.
Τώρα έχω σκοπό να μονιμοποιηθώ στο γυμναστήριο:).
Αυτό που λες, δεν ξέρω που αλλού μπορεί να οφείλετε, βέβαια για να μην λέω ψέματα, δυο φορές την εβδομάδα κάνω άρσης ώμων με 120 κιλά, κάνω δυο δεκάρες περίπου, πάντως πάντα τους είχα έντονους τους τραπεζοειδής.

Giannhs.
30-03-10, 15:36
Ευχαριστώ, πάντα τους είχα μεγάλους, δεν ξέρω, ίσιος να παίζει κάποιο ρόλο το ότι από τα 11 μέχρι τα 19 που πήγα φαντάρος καθημερινά έπαιζα βόλεϊ η μπάσκετ.
Μετά το στρατό και μέχρι σήμερα τα παράτησα όλα λόγο δουλειάς, από όταν απολύθηκα έχω να αθληθώ, ενδιάμεσα είχα επιχειρήσει γυμναστήριο, το 2003 πρέπει να ήταν, κάνα τετράμηνο πρόλαβα να πάω.
Τώρα έχω σκοπό να μονιμοποιηθώ στο γυμναστήριο:).
Αυτό που λες, δεν ξέρω που αλλού μπορεί να οφείλετε, βέβαια για να μην λέω ψέματα, δυο φορές την εβδομάδα κάνω άρσης ώμων με 120 κιλά, κάνω δυο δεκάρες περίπου, πάντως πάντα τους είχα έντονους τους τραπεζοειδής.
με μπαρα 120 κιλα? παντα εκανα με λιγα λογω ηληκιας (υψους) και προβλημα στη μεση. :/

Eddie
30-03-10, 15:38
Ωραιος!Εχεις καλη βαση,μπορεις να γινεις πολυ καλυτερος.:thumbup:

-beba-
30-03-10, 16:14
Εισαι σε καλό δρόμο. Συνέχισε.Σίγουρα σε έχει ταλαιπωρήσει και η νηστεία, αλλά λίγες μερες μείνανε και ξαναφτιάχνεις την διατροφή σου.
Καλή επιτυχία στους στόχους σου.:toast::toast::toast:

andreasaxo
30-03-10, 16:25
Σας ευχαριστώ, τώρα περιμένω και τους ποιο ψαγμένους να μου πουν περί προγραμμάτων γυμναστήριου και διατροφής.

Niiick
30-03-10, 17:34
Εγω θα ελεγα δευτερα στηθος - τριτη πλατη - τεταρτη ποδια - πεμπτη ωμους - παρασκευη χερια. Διατροφη πρωτεινη ψηλα λιπη μετρια και υδατανθρακα μετρια προς χαμηλα. Με καποια αεροβια στο τελος των προπονησεων ή το πρωι βλεποντας και κανοντας. Μη τρελλενεσαι ειναι ακομα αρχη και μπορεις να κανεις θαυματα και να βαλεις μυς και να βελτιωσεις αυτους που εχεις και να χασεις λιπος. Αν πινεις πρωτεινη θα εβαζα το νιτρο πριν τη προπονηση οπως και κανω. το πακ με το γευμα πριν τη προπονηση και το κατς δε θυμαμαι λεει το κουτι και το εχουν παρει και πολλα παιδια απο δω δες το τοπικ.

Ρόνης Κώλιας
30-03-10, 19:20
Υπάρχουν χιλιάδες αθλητές που έχουν πάρει αυτά τα "animal" και άλλα παρόμοια και έχουν ωφεληθεί, όπως υπάρχουν και χιλιάδες στομάχια που δεν μπορούν να τα αντέξουν. Συνεπώς το "σήμερα παρέλαβα τα animals" εμένα δεν μου λέει τίποτα.

Το να σου φανούν οι κοιλιακοί είναι θέμα χρόνου. Το να μονιμοποιηθείς στο γυμναστήριο, πάλι, δεν είναι για όλους. Όταν το κάνεις όμως το θέμα δεν είναι το split ή η αερόβια. Πάντως εάν δεν σε ενδιαφέρει ο όγκος μπορείς να βάλεις κάθε μέρα 30-40 λεπτά ήπια αερόβια. Τα χρονικά διαστήματα αυξημένης έντασης στην αερόβια δεν προσφέρουν κάτι από θερμιδικής άποψης. Βελτιώνουν όμως την αντοχή, συνιστάνται και σε όσους έχουν προβλήματα άγχους ή καρδιάς. Αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι οι θερμίδες τότε μπορείς να διατηρείς ήπια σταθερή ταχύτητα για να αντέξεις περισσότερο

Επίσης το ποδήλατο και το τρέξιμο δεν είναι η ίδια κίνηση. Στο ποδήλατο δεν ενεργοποιείς τόσο τους μύες της κοιλιάς όσο στο τρέξιμο. (Και νομίζω υπάρχει και μια διαφορά στις γάμπες, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα..). Για την περιφέρεια θα χρειαστείς και πλάγιους κοιλιακούς (όχι με βάρη)

η πλάτη σου δεν μου αρέσει.. η πλάτη είναι το αδύνατό σου σημείο όχι οι κοιλιακοί.

andreasaxo
30-03-10, 20:41
Υπάρχουν χιλιάδες αθλητές που έχουν πάρει αυτά τα "animal" και άλλα παρόμοια και έχουν ωφεληθεί, όπως υπάρχουν και χιλιάδες στομάχια που δεν μπορούν να τα αντέξουν. Συνεπώς το "σήμερα παρέλαβα τα animals" εμένα δεν μου λέει τίποτα.

Το να σου φανούν οι κοιλιακοί είναι θέμα χρόνου. Το να μονιμοποιηθείς στο γυμναστήριο, πάλι, δεν είναι για όλους. Όταν το κάνεις όμως το θέμα δεν είναι το split ή η αερόβια. Πάντως εάν δεν σε ενδιαφέρει ο όγκος μπορείς να βάλεις κάθε μέρα 30-40 λεπτά ήπια αερόβια. Τα χρονικά διαστήματα αυξημένης έντασης στην αερόβια δεν προσφέρουν κάτι από θερμιδικής άποψης. Βελτιώνουν όμως την αντοχή, συνιστάνται και σε όσους έχουν προβλήματα άγχους ή καρδιάς. Αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι οι θερμίδες τότε μπορείς να διατηρείς ήπια σταθερή ταχύτητα για να αντέξεις περισσότερο

Επίσης το ποδήλατο και το τρέξιμο δεν είναι η ίδια κίνηση. Στο ποδήλατο δεν ενεργοποιείς τόσο τους μύες της κοιλιάς όσο στο τρέξιμο. (Και νομίζω υπάρχει και μια διαφορά στις γάμπες, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα..). Για την περιφέρεια θα χρειαστείς και πλάγιους κοιλιακούς (όχι με βάρη)

η πλάτη σου δεν μου αρέσει.. η πλάτη είναι το αδύνατό σου σημείο όχι οι κοιλιακοί.

Απλά το αναφέρω γιατί είναι η αλήθεια και για να το λάβουν υπόψη όποιοι προθυμοποιηθούν και μου προτείνουν κάποιο πρόγραμμα, να γνωρίζουν δηλαδή ότι θα έχω και βοήθεια:).
Καλά, φαντάζεσαι να μην μπορεί να τα δεχθεί ο οργανισμός μου;
Θα φρικάρω, τσάμπα τα λεφτά που θα έχω δώσει, άσε φιλαράκι που είδα μέσα στο Pak κάτι χάπια σαν τσιμεντόλιθους:shock:, στο Nitro και το Cuts είναι φυσιολογικά.
Σιγά σιγά θα μπει και ο όγκος, πρώτο μου μέλημα είναι να διώξω το περιττό λίπος.
Το ξέρω ότι ο διάδρομος βοηθά καλύτερα από το ποδήλατο, θα πω κάτι και άμα θέλετε το πιστεύετε, ντρέπομαι γι’αυτο που θα πω αλλά είναι η αλήθεια, το γυμναστήριο που έχουμε εδο στο χωριό είναι ταλαιπωρημένο, ο ιδιοκτήτης το έχει παρατήσει γι’ατι δεν προλαβαίνει με της πολλές δουλείες που έχει, μπαίνει όποιος θέλει από το χωριό και γυμνάζετε, εγώ αυτή την περίοδο είμαι ο μόνος, αφού μόνο 20 euro του δίνω το μήνα, τόσα μου ζήτησε και κάνω ότι θέλω και όσο θέλω, αν μπεις μέσα και το δεις θυμίζει γυμναστήριο δεκαετίας του 80’ και ερημωμένο, κάνα δυο μηχανήματα χαλασμένα και άλλα οκτώ σε πολύ καλή λειτουργική κατάσταση, γιατί από εμφάνιση βραστα, έχουν ξηλωθεί η δερματίνες και φαίνονται τα βαμβάκια από μέσα.
Που θέλω να καταλήξω, έχει έναν παλαιό διάδρομο ο οποίος δεν λειτουργεί εδο και τέσσερα χρόνια τώρα, το ποδήλατο μια χαρά λειτουργεί, το μόνο του κακό είναι που το καντράν του δεν γράφει τίποτα, ούτε χιλιόμετρα ούτε τίποτα.
Απλά εγώ γουστάρω την ησυχία, μπαίνω και πλακώνομαι μόνος μου και δεν έχω κανέναν πάνω από το κεφάλι μου εκτός από την era sport;).
Μια περίοδο έκανα πλάγιους με αλτήρες αλλά στην παρία τους έκοψα, κάνω πλάγιους με στρίψιμο κορμού, αυτή την άσκηση την βρίσκω στο net με μια μπάρα και να κάνη ο άλλος περιστροφές κορμού, το γυμναστήριο εδο ευτυχώς έχει ένα μηχάνημα παλιό που πάλι ευτυχώς δουλεύει τέλια, βάζεις ένα 20ακιλο βάρος επάνω του, πατάς επάνω στο βάρος και περιστρέφεις τον κορμό σου, είναι παλιό μηχάνημα που ούτε καν στο net δεν το έχω βρει.
Και κάνω επιπλέον και τους κοινούς πλάγιους κοιλιακούς, επίσης κάνω τα κινά ροκανίσματα για τους εμπρόσθιους και για επιπλέον δυσκολία κάνω γονατιστός στην τροχαλία τραβώντας την και βυθίζοντας το κεφάλι μου προς τα κάτω.

andreasaxo
30-03-10, 21:13
Εγω θα ελεγα δευτερα στηθος - τριτη πλατη - τεταρτη ποδια - πεμπτη ωμους - παρασκευη χερια. Διατροφη πρωτεινη ψηλα λιπη μετρια και υδατανθρακα μετρια προς χαμηλα. Με καποια αεροβια στο τελος των προπονησεων ή το πρωι βλεποντας και κανοντας. Μη τρελλενεσαι ειναι ακομα αρχη και μπορεις να κανεις θαυματα και να βαλεις μυς και να βελτιωσεις αυτους που εχεις και να χασεις λιπος. Αν πινεις πρωτεινη θα εβαζα το νιτρο πριν τη προπονηση οπως και κανω. το πακ με το γευμα πριν τη προπονηση και το κατς δε θυμαμαι λεει το κουτι και το εχουν παρει και πολλα παιδια απο δω δες το τοπικ.

Σε ευχαριστώ, λυπάμαι πολύ αλλά δεν είμαι αρκετό καιρό στον χώρο και δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν μου λες (Διατροφή πρωτεΐνη ψηλά λίπη μέτρια και υδατάνθρακα μέτρια προς χαμηλά.), συγγνώμη.
Κάνω καθημερινά αερόβια μετά τα βάρη για 30 λεπτά ποδήλατο.
Πραγματικά έχω υπομονή, δεν τρελαίνομαι, απλά ήθελα γνώμες από ανθρώπους σαν και εσένα και γενικός από το forum που ασχολούνται και έχουν μεγαλύτερη εμπειρία από εμένα, να με καθοδηγήσουν και να μου πουν πώς να προχωρήσω και να συνεχίσω.
Κίτα, μαζί με την τριπλετα Animal θα πάρω και κάτι άλλα, από την ημέρα που τα σταμάτησα όλα λόγο νηστείας μου έχουν μήνη μισό κιλό whey isolate (Iso-Bolic της MRM), μου έχουν μείνει 10 από της 20 αμπούλες των 20 ml αμινοξέα (Supafit Muscle+ της INKO) και πολλοί λιποδιαλυτες (Stacker 4 της STACKER).
Έλεγα να κάνω το εξής, η δέκα αμπούλες αμινοξέα που μου έμειναν θα της πάρω μέχρι να τελειώσουν, θα κρατήσουν για δέκα μέρες προπόνησης και θα παίρνω μια πριν από κάθε προπόνηση και εννοείτε κανονικά μετά το τέλος της προπόνησης και το Nitro, μετά το τέλος τον αμπουλών απλά για αμινοξέα θα έχω μόνο το Nitro και θα το παίρνω κανονικά, μετά την προπόνηση.
Όσο αφορά τους λιποδιαλυτες τώρα, επειδή το Cuts είναι σοβαρός λιποδιαλυτης και όχι της πλάκας όπως τον stacker 4, θα το παίρνω μια ώρα πριν την προπόνηση, επειδή όμως η σωστή τακτική απ’οτι έχω καταλάβει είναι να παίρνουμε λιποδιαλυτη και το πρωί νηστικοί, λέω να παίρνω κάθε πρωί δυο χάπια stacker 4 και ένα μισή ώρα πριν το μεσημεριανό μου, αφού τους έχω που τους έχω λέω να τους χρησιμοποιήσω και ας μην λένε τίποτα.
Πρωτεΐνη θα παίρνω μόνο μετά το τέλος της προπόνησης.

Niiick
31-03-10, 02:25
Ποιος σου ειπε φιλε μου να παιρνεις το κατς πρωι και τοσες ωρες νηστικος? Νηστικος μπορεις να βρεθεις και πριν τη προπονηση 2- 2μιση ωρες και οχι μετα απο 8 ωρες υπνο ενα καρο χαπια δε ξερεις πως θα αντιδρασει το στομαχι σου.(εδω βλεπεις το τοπικ για το κατς γιατι δε θυμαμαι αλλα εχει γνωμες χρηστων)
Φιλαρακι διατροφικα οταν λεω πρωτεινη ψηλα ενοοω να εχεις τουλαχιστον 2 φορες το βαρος σου σε γραμμαρια πρωτεινης σπασμενα μεσα στη μερα. Βεβαια αλλοι θα σου πουνε 3 φορες και αλλοι 4. Εγω ετσι οπως σε βλεπω λεω πως 2 ειναι καλα. Λιπη παιρνε μια μεσαια ποσοτητα δε χρειαζεται να τα ψαχνεις οπως τη πρωτεινη. Λιγα ψαρολαδα λιγο ελαιολαδο θα κανουν τη δουλεια. Τωρα υδατανθρακα λεω λιγα προς χαμηλα γιατι ξερω αλλους που με 200γρ τη μερα γραμμωνουν και αλλους που για να γραμμωσουν πανε στα 50,οπως συνηθως παω και γω. Εδω μπαινει η αεροβια, καλυτερα να τρως 100 γρ υδατανθρακα παραπανω και τα καψεις παρα να μη κανεις αεροβιο και να φας λιγοτερο.
Καλα συμπηρωματα εχεις ψωνισει αλλα δουλεψε στη διατροφη και στη προπονηση σου και αυτα θα βοηθησουν.
Διαβασε τα αρθρα γενικα ασχολησου λιγο με το φορουν εχουν γινει πολλες συζητησεις τετοιου ειδους.
Οτι χρειαστεις ρωτα.

andreasaxo
31-03-10, 14:50
Ποιος σου ειπε φιλε μου να παιρνεις το κατς πρωι και τοσες ωρες νηστικος? Νηστικος μπορεις να βρεθεις και πριν τη προπονηση 2- 2μιση ωρες και οχι μετα απο 8 ωρες υπνο ενα καρο χαπια δε ξερεις πως θα αντιδρασει το στομαχι σου.(εδω βλεπεις το τοπικ για το κατς γιατι δε θυμαμαι αλλα εχει γνωμες χρηστων)
Φιλαρακι διατροφικα οταν λεω πρωτεινη ψηλα ενοοω να εχεις τουλαχιστον 2 φορες το βαρος σου σε γραμμαρια πρωτεινης σπασμενα μεσα στη μερα. Βεβαια αλλοι θα σου πουνε 3 φορες και αλλοι 4. Εγω ετσι οπως σε βλεπω λεω πως 2 ειναι καλα. Λιπη παιρνε μια μεσαια ποσοτητα δε χρειαζεται να τα ψαχνεις οπως τη πρωτεινη. Λιγα ψαρολαδα λιγο ελαιολαδο θα κανουν τη δουλεια. Τωρα υδατανθρακα λεω λιγα προς χαμηλα γιατι ξερω αλλους που με 200γρ τη μερα γραμμωνουν και αλλους που για να γραμμωσουν πανε στα 50,οπως συνηθως παω και γω. Εδω μπαινει η αεροβια, καλυτερα να τρως 100 γρ υδατανθρακα παραπανω και τα καψεις παρα να μη κανεις αεροβιο και να φας λιγοτερο.
Καλα συμπηρωματα εχεις ψωνισει αλλα δουλεψε στη διατροφη και στη προπονηση σου και αυτα θα βοηθησουν.
Διαβασε τα αρθρα γενικα ασχολησου λιγο με το φορουν εχουν γινει πολλες συζητησεις τετοιου ειδους.
Οτι χρειαστεις ρωτα.

Συγγνώμη αλλά έχει γίνει κάποιο λάθος, εγώ γράφω ότι το cuts θα το παίρνω μια ώρα πριν την προπόνηση.
Γράφω επίσης ότι έχω πολλούς λιποδιαλυτες stacker 4 και για να μην πάνε χαμένοι θα τους παίρνω μόνο το πρωί, η ένα η δυο χάπια stacker 4 το πρωί, δεν έγραψα ότι θα παίρνω το cuts το πρωί, το stacker 4 θα παίρνω το πρωί.
Μιας που τους έχω τους stacker 4 θα τους χρησιμοποιήσω.
Μου πρότεινες χθες ποια σημεία να γυμνάζω από Δευτέρα ως Παρασκευή και σ’ευχαριστω, τώρα θέλω να σε ρωτήσω κάποιες λεπτομέρειες περί του προγράμματος.
1ον.Ποσες ασκήσεις να βάλω για κάθε σημείο;
2ον.Να ακολουθησω πρόγραμμα γράμμωσης η όγκου;
Εγώ το πρόγραμμα γράμμωσης όλο αυτό το δίμηνο το έκανα με δισετ και είχα τέσσερις ασκήσεις για κάθε σημείο.
Τέλος πάντων, το πρόγραμμα του Μπουρναζου ακλουθούσα όλο αυτό το δίμηνο.
Για πρόγραμμα όγκου όσες φορές το έκανα, το κάνω με την κλασική πυραμίδα, κατεβάζω επαναλήψεις και ανεβάζω παράλληλα κιλά.
Μάλιστα για δυο εβδομάδες πειραματίστηκα σε κάτι άλλο, ακλουθούσα το πρόγραμμα πυραμίδα που λέω αλλά παράλληλα το εκτελούσα με δισετ, στο κάθε δισετ ένα λεπτό διάλυμα έκανα.
Αυτή την εβδομάδα δοκιμάζω τον οργανισμό μου στα drop sets, τρελό πρήξιμο.
Είμαι μπερδεμένος λιπών όσο αφορά το ποιο πρόγραμμα θα με βοηθήσει καλύτερα.

andreasaxo
10-08-11, 16:08
29717297252972429723297222972129720297192971829726

andreasaxo
10-08-11, 16:12
Έπειτα από 1,5 χρόνο gym και μετά από 1 χρόνο και 5 μήνες αφότου μπήκαν η πρώτες μου φοτο, ήρθε η ώρα για της νέες νομίζω.

andreasaxo
10-08-11, 16:14
Θέλω να αλλάξω των τίτλο (τίτλος είναι αυτός;).
Πώς να το κάνω;

sofos
10-08-11, 16:17
Έπειτα από 1,5 χρόνο gym και μετά από 1 χρόνο και 5 μήνες αφότου μπήκαν η πρώτες μου φοτο, ήρθε η ώρα για της νέες νομίζω.

ωραια χερια φιλε ανδρεα btw το gym ειναι δικο σου?:green: γιατι φαινεται να ναι μεσα στον τελευταιο οροφο της οικοδομης κ ετσι χεχε

GREEK POWER
10-08-11, 16:24
Ωραιος ο αντρεας !:thumbup: Εχω μια απορεια ,η τελευταια φωτο ειναι την ιδια περιοδο με τις αλλες ποιο πανω ?:unsure: γιατι ειναι αλλο σωμα ιδιος τα χερια:shock:

andreasaxo
10-08-11, 16:25
ωραια χερια φιλε ανδρεα btw το gym ειναι δικο σου?:green: γιατι φαινεται να ναι μεσα στον τελευταιο οροφο της οικοδομης κ ετσι χεχε

Ευχαριστώ!!
Όχι όχι, αυτός που το έχει το έχει πλέων κλιστώ λόγο μεγάλου φόρτου εργασίας, θέλει να ξανά βγάλει άδεια αλλά φοβάται ότι δεν θα προλαβαίνει να ασχολείται κι’ετσι δεν το ανοίγει.
Έχω αναλάβει και το συμμαζεύω και δεν μου παίρνει δραχμή, κάνω οπότε θέλω και για όσο θέλω.
Έχει τα τελευταία Ελληνικά όργανα, δεκαετίας 80’.
Τα έχω βέβαια ξανά αναφέρει αυτά, ότι είναι ταλαιπωρημένο και ότι δεν γυμνάζομε με όλα τα comfort.

sofos
10-08-11, 16:26
Ευχαριστώ!!
Όχι όχι, αυτός που το έχει το έχει πλέων κλιστώ λόγο μεγάλου φόρτου εργασίας, θέλει να ξανά βγάλει άδεια αλλά φοβάται ότι δεν θα προλαβαίνει να ασχολείται κι’ετσι δεν το ανοίγει.
Έχω αναλάβει και το συμμαζεύω και δεν μου παίρνει δραχμή, κάνω οπότε θέλω και για όσο θέλω.
Έχει τα τελευταία Ελληνικά όργανα, δεκαετίας 80’.
Τα έχω βέβαια ξανά αναφέρει αυτά, ότι είναι ταλαιπωρημένο και ότι δεν γυμνάζομε με όλα τα comfort.

δε πειραζει αφου ειναι τζαμπε κ ειναι σιδεραδικο εισαι μια χαρα,εμενα δε μ αρεσουν τα comfort-fitness κ τετοια χαχαχ,καλη συνεχεια στους στοχους σου :thumbup:

andreasaxo
10-08-11, 16:28
Ωραιος ο αντρεας !:thumbup: Εχω μια απορεια ,η τελευταια φωτο ειναι την ιδια περιοδο με τις αλλες ποιο πανω ?:unsure: γιατι ειναι αλλο σωμα ιδιος τα χερια:shock:

Όχι, δεν είναι την ίδια περίοδο, είναι 24 Μαιου τραβηγμένη η τελευταία φοτο.
Απλά επειδή σηκώνω κιλά εκεί δείχνουν έτσι, ενώ στης άλλες προσπαθώ να δήξω μέσω του ποζαρίσματος.

andreasaxo
10-08-11, 16:33
δε πειραζει αφου ειναι τζαμπε κ ειναι σιδεραδικο εισαι μια χαρα,εμενα δε μ αρεσουν τα comfort-fitness κ τετοια χαχαχ,καλη συνεχεια στους στοχους σου :thumbup:
Σ’ευχαριστω, να σε καλά!!
Παιδία, οι φοτο μπήκαν για να δεχτώ και προτάσεις βελτίωσης, όχι μόνο για απλό σχολιασμό, αν θέλετε και μπορείτε ευπρόσδεκτες η οποιεσδήποτε προτάσεις.

sofos
10-08-11, 16:35
μιας κ λες προτασεις βελτιωσης θα σου πω κατι που παρατηρησα,συνεχισε αυτο που κανεις αλλα προσεκτικα για να μη ξεφυγεις στο θεμα λιπους κατα τ αλλα χερια πολυ καλα με σκληροτητα κ γεματα κ πλατη ανοιχτη δωσε εμφαση πανω στηθος-ωμους και προσεξε μη ξεφυγεις σε λιπος :weights:

andreasaxo
10-08-11, 16:45
μιας κ λες προτασεις βελτιωσης θα σου πω κατι που παρατηρησα,συνεχισε αυτο που κανεις αλλα προσεκτικα για να μη ξεφυγεις στο θεμα λιπους κατα τ αλλα χερια πολυ καλα με σκληροτητα κ γεματα κ πλατη ανοιχτη δωσε εμφαση πανω στηθος-ωμους και προσεξε μη ξεφυγεις σε λιπος :weights:

Και πάλη σ’ευχαριστω!!
Έχω θέμα στην κοιλιά ε;
Παλεύω ρε γαμοτο, προσπαθώ, αλλά εκεί θέλω πολύ δουλειά.
Σε σύγκριση με πέρσι αυτό που έχω και δεν είχα τότε είναι ότι πλέων τους πιάνω τους κοιλιακούς μου κανονικά μέσα από το δέρμα, ξεχωρίζουν πολύ τα τετραγωνάκια με την αφή.
81 κιλά είμαι.

sofos
10-08-11, 16:50
Και πάλη σ’ευχαριστω!!
Έχω θέμα στην κοιλιά ε;
Παλεύω ρε γαμοτο, προσπαθώ, αλλά εκεί θέλω πολύ δουλειά.
Σε σύγκριση με πέρσι αυτό που έχω και δεν είχα τότε είναι ότι πλέων τους πιάνω τους κοιλιακούς μου κανονικά μέσα από το δέρμα, ξεχωρίζουν πολύ τα τετραγωνάκια με την αφή.
81 κιλά είμαι.

ναι προσεξε το κοιτα μεγαλο θεμα δεν εχεις απλα αν ξεφυγεις μπορει να βαλεις παραπανω εκει χεχε κ γω 8 πιανω αλλα για να τους εμφανισω μαλλον drugia θελει κ κανα διουρητικο μαζι μη σου πω χαχαχαχ,απλα δε λεω να γινεις φετας,απλα να προσεξεις μη ξεφυγεις σε θεμα λιπους γιατι εκει μπαινει πανευκολα :green:

andreasaxo
10-08-11, 16:55
ναι προσεξε το κοιτα μεγαλο θεμα δεν εχεις απλα αν ξεφυγεις μπορει να βαλεις παραπανω εκει χεχε κ γω 8 πιανω αλλα για να τους εμφανισω μαλλον drugia θελει κ κανα διουρητικο μαζι μη σου πω χαχαχαχ,απλα δε λεω να γινεις φετας,απλα να προσεξεις μη ξεφυγεις σε θεμα λιπους γιατι εκει μπαινει πανευκολα :green:

Αν μπαίνει πανεύκολα λέει;
Άστα να πάνε, εεεεεεε ρε καταραμένο DNA.

amateur666
10-08-11, 17:08
ναι προσεξε το κοιτα μεγαλο θεμα δεν εχεις απλα αν ξεφυγεις μπορει να βαλεις παραπανω εκει χεχε κ γω 8 πιανω αλλα για να τους εμφανισω μαλλον drugia θελει κ κανα διουρητικο μαζι μη σου πω χαχαχαχ,απλα δε λεω να γινεις φετας,απλα να προσεξεις μη ξεφυγεις σε θεμα λιπους γιατι εκει μπαινει πανευκολα :green:

μη παρεισ διουριτικα δεν συμφερει να υποβαλεις τον οργανισμο σ στα σιντ π προκαλει γ ελαχιστες μερες που θ κρατησει...εκτοσ αν πας γ αγωνες...

giannis64
10-08-11, 17:12
Έπειτα από 1,5 χρόνο gym και μετά από 1 χρόνο και 5 μήνες αφότου μπήκαν η πρώτες μου φοτο, ήρθε η ώρα για της νέες νομίζω.

εσυ δεν μπορεις να τον αλλαξεις.

πες μου πως θες να το ονομασεις για να το αλλαξω εγω. και αλλη φορα προσεχε εετσιι??;)

andreasaxo
10-08-11, 17:26
εσυ δεν μπορεις να τον αλλαξεις.

πες μου πως θες να το ονομασεις για να το αλλαξω εγω. και αλλη φορα προσεχε εετσιι??;)

Photos andreasaxo

Ευχαριστώ και συγγνώμη που δεν τα κατείχα καλά τότε τα θέματα.

andreasaxo
12-01-15, 19:33
90054

90053

90055

90056

90057

Ίσως είναι η τελευταίες φωτογραφίες που ανεβάζω (ίσως).
Είχα εκ'γενετης στένωση αορτής, έχω μεγαλοκαρδία, 10 χρόνια τώρα μετά από περιστατικό ενδοκαρδίτιδας τα ανακαλύψαμε αυτά και κάνω υπέρηχο καρδιάς ανά 6 μήνες.
Δεν έχει αλλάξει τίποτα, ευτυχώς, είμαι σταθερός, η ανεπάρκεια που έχω είναι άνω του μέτριου αλλά σταθερή σε όλες της μετρήσεις παρόλο που έκανα πολύ δυνατές προπονήσεις 6 χρόνια τώρα
Ο εδώ γιατρός επέμενε όλα αυτά τα χρόνια ότι κάνω κακώς που κάνω βάρη με το θέμα που έχω, πριν από ένα μήνα επισκέφθηκα τον γιατρό μου στην Αθήνα που με είχε αναλάβει όταν είχα περάσει το περιστατικό ενδοκαρδίτιδας και μόνο που δεν με έδειρε
Όπως είπε είμαι πλήρως ανεύθυνος, έχω γίνει γομάρι με συνέπεια να επιβαρύνω πάρα πολύ την καρδία μου.
Περιμένω παιδί, μου είπαν ότι πρέπει να τα βάλω κάτω, να πάρω μια απόφαση σοβαρή γιατί θα έχω οικογένεια πίσω μου.
Είμαι συντετριμμένος ψυχολογικά όλο αυτό το διάστημα, από την άλλη δεν θέλω να τα παρατήσω τελείως, πάω τώρα και κάνω συντήρηση ένα μήνα τώρα, με γελοία κιλά, παιδικά.
Θα φτιάξω ένα προγραμματάκι με ασκήσεις που να μην με κουράζουν γρήγορα και με βάση το σωματικό μου βάρος, κάτι σε Mass-Building Calisthenic Workout, αερόβιο και κανένα 5x5.
Τέρμα τα τρελά συμπληρώματα με διεγερτικά και τα ECA, μόνο multi ADAM, κρεατίνη για vegans Now Foods, cayenne, cinnamon και ω3, πρωτείνη ΠΑΑΑΑΑΑρα πολύ σπάνια, αν θα περισσεύει τίποτα (δύσκολο με τον ερχομό του παιδιού). :bbbiceps:

Billys51
12-01-15, 19:57
Φίλε εγώ σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την υγεία σου γτ η υγεία είναι το παν , ένας λόγος παραπάνω τώρα που περιμένεις και παιδί. Παίξε πολύ χαλαρά όπως κάνεις ίσα ίσα να έχεις μια καλή φυσική κατάσταση και γενικά ευ ζην. Οι μυες σήμερα είναι αύριο δν είναι σιγά. Εστίασε στην χαρά του παιδιού σου και το γυμναστήριο θα σου φενεται ένα τίποτα. Από συμπληρώματα ω3 και μια πολυβιταμινη πιστεύω είναι καλά και αρκετά. Πρωτεινες κρεατινες κτλ υπερβολή πλέον και αχρείαστα.

vaggan
12-01-15, 20:11
συγχαρητιρια που θα γινεις πατερας καταρχην...πες στον γιατρο σου να γραφει καμια συνταγη για κρυολογηματα γιατι για παραπανω δεν ειναι ο ανθρωπος γιατροι οπως παντα ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΡΑΓΙΚΑ απο την στιγμη που εδω και χρονια κανεις ανα εξαμηνο εξετασεις και δεν εχει παρουσιαστει επιδεινωση της καταστασης σου γιατι να σταματησεις να ασκεισαι με τον τροπο που σου αρεσει?αυτος ο αχαρακτηριστος εγω αγχος βλεπω να σου μετεδωσε παρα να σε βοηθησε αυριο μπορει να σου πει κοψε και το γ@μησι γιατι μπορει να παθεις ανακοπη θα τον ακουσεις? μεινε μακρυα απο καπνισμα ασκησου κανονικα και με τον νομο οπως θες εσυ και φυσικα ειναι αυτονοητο μεινε μακρυα απο ΦΑΡΜΑΚΑ απο την στιγμη που και η καρδια ειναι μυς και εκει ναι θα εχεις μεγαλο θεμα ειδικα εσυ

Mikekan
12-01-15, 20:19
Να σου πανε ολα καλα φιλαρακο, πάνω απο ολα η υγεία, μη το σκέφτεσαι καθόλου!

beegee
12-01-15, 20:29
βαγγαν πρεπει να σταματησει να γυμναζεται με τον τροπο που θελει γιατι εχει σοβαρο θεμα υγειας . καποιες φορες οντως οι γιατροι τα παρουσιαζουν τραγικα καποιες ομως θελουν να μας προφυλλαξουν απο τα χειροτερα .
στην περιπτωση του Ανδρεα απαγορευονται δια ροπαλου τα βαρη και επιβαλλεται η αεροβια .περπατημα ...ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ Ανδρεα ... μακρυα απο συμπληρωματα και προσοχη στη διατροφη σου .ειναι καλο οτι ακομα ελεγχεσαι με υπερηχο και οχι με αρτηριογραφιες και στρες εκο ..αν και το τελευταιο πιστευω θα σου δωσει πιο ακριβη εικονα της καταστασης σου .
συνεχισε να γυμναζεσαι σε χαμηλους ρυθμους και ολα θα ειναι μια χαρα ;) με το καλο να ερθει και το παιδακι σου και να σκεφτεσαι οτι θελει απλα καλα τον μπαμπα του και διπλα του ... δεν το ενδιαφερει αν ειναι γυμνασμενος ο πατερας του η οχι ... :thumbup:

vaggan
12-01-15, 21:10
γιατι να απαγορευονται τα βαρη και οχι η εντονη καρδιοαγγειακη δραστηριοτητα?δεν λεω συμπληρωματα τυπου eca σε καμια περιπτωση οπως και οποιαδηποτε φαρμακα αλλα αφου εδω και εξι χρονια η κατασταση του δεν εχει επιδεινωθει και νομιζω ηξερε απο την αρχη τι εκανε αφου γνωριζε το προβλημα που ειχε γιατι να διακοψει την προπονηση με τα βαρη τωρα επειδη ο γιατρος του τον κατατρομαξε προσωπικα θα συνεχιζα κανονικα την προπονηση μου μακρυα απο σκευασματα οπως ECA και θα εκανα καθε εξαμηνο τις προβλεπομενες εξετασεις

NASSER
12-01-15, 21:24
Μπορίς να συνεχίσεις ότι έκανες διαφοροποιώντας το σώμα σου. Τα συμπληρώματα πέραν από μια πολυβιταμίνη, δεν σου χρειάζονται. Κάνε αυτό που λέμε διατροφή γράμμωσης, μείωση του σωματικού λίπους όσο γίνεται περισσότερο και θα είσαι μια χαρά. Υπερβολές προπονητικές δεν έχεις λόγο να κάνεις από τη στιγμή που δεν υπάρχει αγωνιστικός στόχος...

Υ.Σ. Με το καλό να έρθει το παδί σου και πίστεψε με, δεν θα σε απασχολεί πλεον τίποτα εκτός από αυτό!

beegee
12-01-15, 22:12
γιατι να απαγορευονται τα βαρη και οχι η εντονη καρδιοαγγειακη δραστηριοτητα?δεν λεω συμπληρωματα τυπου eca σε καμια περιπτωση οπως και οποιαδηποτε φαρμακα αλλα αφου εδω και εξι χρονια η κατασταση του δεν εχει επιδεινωθει και νομιζω ηξερε απο την αρχη τι εκανε αφου γνωριζε το προβλημα που ειχε γιατι να διακοψει την προπονηση με τα βαρη τωρα επειδη ο γιατρος του τον κατατρομαξε προσωπικα θα συνεχιζα κανονικα την προπονηση μου μακρυα απο σκευασματα οπως ECA και θα εκανα καθε εξαμηνο τις προβλεπομενες εξετασεις

η καρδιαγγειακη δραστηριοτητα αυξανει τα αερια κ την ροη του αιματος ... οποτε μιλαμε για καλυτερη κυκλοφορια και κατα συνεπεια καλυτερη καρδιοαναπνευστικη λειτουργεια !!! η πιεση παλι απο τα βαρη μονο να τον επιβαρυνει μπορει χωρις να προσφερει τιποτα (αναφερομενοι παντα στην καλη λειτουργια της καρδιας ).
το οτι δεν εχει επιδυνωθει ειναι πολυ καλο , δεν σημαινει ομως οτι αυτο δεν θα συμβει μελλοντικα αν ασχοληθει με μεγαλα βαρη .δεν υπαρχει λογος να πηγαινει γυρευοντας .το θεμα ειναι να μενει σταθερος η ακομα καλυτερα αν ειναι δυνατον να βελτιωνεται .

Χρήστος Τριανταφύλλου
12-01-15, 22:22
Σε καταλαβαινω πως αισθανεσαι που δεν πρεπει πια να κανεις τις δυνατες προπονησεις που εκανες. Πρωτα απο ολα η υγεια ομως για να μπορουμε να χαρουμε τις χαρες της ζωης.
Οπως σου ειπαν κ τα παιδια ,με αναπροσαρμογη της προπονησης κ κυριως της διατροφης θα μπορεις ακομη κ να φαινεσαι καλυτερα.
Και οταν θα φαινεσαι καλυτερα σωματικα ,σιγουρα θα σου ανεβει κ η ψυχολογια . Υπομονη καποιο διαστημα λογο αλλαγης πλευσης ;) κ ειμαι σιγουρος οτι ολα θα σου πανε καλα. Προς θεου ομως μην αφησεις τελειως την γυμναστικη!;)

vaggan
12-01-15, 22:49
η καρδιαγγειακη δραστηριοτητα αυξανει τα αερια κ την ροη του αιματος ... οποτε μιλαμε για καλυτερη κυκλοφορια και κατα συνεπεια καλυτερη καρδιοαναπνευστικη λειτουργεια !!! η πιεση παλι απο τα βαρη μονο να τον επιβαρυνει μπορει χωρις να προσφερει τιποτα (αναφερομενοι παντα στην καλη λειτουργια της καρδιας ).
το οτι δεν εχει επιδυνωθει ειναι πολυ καλο , δεν σημαινει ομως οτι αυτο δεν θα συμβει μελλοντικα αν ασχοληθει με μεγαλα βαρη .δεν υπαρχει λογος να πηγαινει γυρευοντας .το θεμα ειναι να μενει σταθερος η ακομα καλυτερα αν ειναι δυνατον να βελτιωνεται .βρε τι λες?:Pαυτοι οι μυθοι εχουν καταριφθει προ πολλου ξερεις ποσοι εχουν αποδημησει εις κυριον την ωρα που εκαναν αεροβια ενω φαινομενικα δεν ειχαν προβληματα καρδιας?ειναι μυθος οτι η αεροβια χτιζει γερη καρδια ενω τα βαρη την χαλανε και αυτο που λενε καποιοι οτι ενας που κανει βαρη δεν εχει αντοχη ειναι επειδη δεν προπονειται με αυτη την μορφη ασκησης δεν ειναι μαθημενος σε αυτη την μορφη εξασκησης οχι επειδη εχει ο αλλος πιο δυνατη καρδια επειδη κανει αεροβια. ξεφυγαμε ομως και εχω να πω οτι αν ημουν στη θεση του αντρεα το ιδιο θα συνεχιζα να κανω με διαφοροποιηση βεβαια σε σκευασματα τυπου eca και λοιπα φαρμακα

beegee
12-01-15, 23:02
βρε τι λες?:Pαυτοι οι μυθοι εχουν καταριφθει προ πολλου ξερεις ποσοι εχουν αποδημησει εις κυριον την ωρα που εκαναν αεροβια ενω φαινομενικα δεν ειχαν προβληματα καρδιας?ειναι μυθος οτι η αεροβια χτιζει γερη καρδια ενω τα βαρη την χαλανε και αυτο που λενε καποιοι οτι ενας που κανει βαρη δεν εχει αντοχη ειναι επειδη δεν προπονειται με αυτη την μορφη ασκησης δεν ειναι μαθημενος σε αυτη την μορφη εξασκησης οχι επειδη εχει ο αλλος πιο δυνατη καρδια επειδη κανει αεροβια. ξεφυγαμε ομως και εχω να πω οτι αν ημουν στη θεση του αντρεα το ιδιο θα συνεχιζα να κανω με διαφοροποιηση βεβαια σε σκευασματα τυπου eca και λοιπα φαρμακα

μιλαω για την συγκεκριμενη περιπτωση ...τα βαρη επιβαρυνουν την κατασταση . εσυ θα συνεχιζες αλλα δεν εισαι στην θεση του Αντρεα . πιστευω μπορει να επιλεξει τι εχει πραγματικα αξια κ τι οχι .δεν γινεται να συνεχιζει να την καταπονει επειδη ειναι σταθερος .πρεπει να προσεξει πολυ την καρδια του, γυμναστικη με ορια ειναι οτι καλυτερο .

andreasaxo
13-01-15, 20:41
Σας ευχαριστω να'στε καλα!!

andreasaxo
24-09-16, 15:21
2010 vs 2016!!!
78 κιλά vs 101 κιλά!!!
Πρέσα ποδιών 550 - Άρσεις θανάτου 200 - Στήθος 140 και Ώμοι 105 κιλά.

109419

109420

procop
25-09-16, 14:22
Μεγαλη αλλαγη, βγαλε μια τα ποδια και πλατη να δουμε

andreasaxo
25-09-16, 15:45
Μεγαλη αλλαγη, βγαλε μια τα ποδια και πλατη να δουμε
Σ'ευχαριστω!!

109496

Ποδια, πρεπει να πω της γυναικας να βγαλουμε και ποδια, θα ανεβασω αυτες της μερες.

procop
25-09-16, 22:20
Να πω την αληθεια δεν σε κανω με τιποτα για τοσα κιλα..ισως σε αδικει η φωτο πλατης
Με 1.74 και 101 κιλα επρεπε να εισαι ντουλαπα

Χρήστος Τριανταφύλλου
25-09-16, 22:43
Αρα δεν εφαρμοσες αυτα που σου ειπε ο γιατρος πριν δυο χρονια περιπου. Γιατι οταν λες για αρσεις θανατου 200 κλ κ παγκο 140 , η ηταν υπερβολικη η διαγνωση του προβληματος που ειπες ,η τον ''εγραψες'' κανονικα κ πηρες τις αποφασεις σου.
Λογικο ειναι με την δυνατη προπονηση που κανεις να εχεις ανεβει ,ειδικα στη most muscular φαινεσαι πολυ ''φορτωμενος''

andreasaxo
26-09-16, 00:22
Να πω την αληθεια δεν σε κανω με τιποτα για τοσα κιλα..ισως σε αδικει η φωτο πλατης
Με 1.74 και 101 κιλα επρεπε να εισαι ντουλαπα

Σωστα, συμφωνώ 100%, η τριτη φωτο με αδικει,ειμαι λιγο παραπανω απο 1,74, ειμαι 1,77, κοιτα, θα σου πω τι λενε οι εδω, με αδικουν οι φωτο, φαίνομαι ποιο μεγαλος απο κοντα, αυτο, δεν ξερω τωρα.

andreasaxo
26-09-16, 00:27
Αρα δεν εφαρμοσες αυτα που σου ειπε ο γιατρος πριν δυο χρονια περιπου. Γιατι οταν λες για αρσεις θανατου 200 κλ κ παγκο 140 , η ηταν υπερβολικη η διαγνωση του προβληματος που ειπες ,η τον ''εγραψες'' κανονικα κ πηρες τις αποφασεις σου.
Λογικο ειναι με την δυνατη προπονηση που κανεις να εχεις ανεβει ,ειδικα στη most muscular φαινεσαι πολυ ''φορτωμενος''

Προσπαθησα να τα παρατησω, το αποτελεσμα ηταν ψυχοφθορο πολυ, δεν μπορουσα.
Η διάγνωση ειναι αυτη που εγραψα εδω, αλλα όπως ειπες, πηρα της αποφασεις μου και ειμαι καλυτερα και στην καλυτερη κατασταση που βρέθηκα ποτε και σωματικα και ψυχολογικα, αγαπαω να κανω αυτο που με κανει να αγαπω τους αλους.
Σ'ευχαριστω!!

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-09-16, 02:02
N αγαπας τους αλλους αλλα ν αγαπας κ τον εαυτο σου , κ τους δικους σου ανθρωπους. Αν δεις κ τοτε η γνωμη μου ηταν να μην τα παρατησεις ,αλλα να αποφυγεις τις υπερβολες με τα πολλα κιλα κ την ψηλη ενταση.
Ξαναπηγες στον γιατρο αυτο το διαστημα; Κ αν οχι ,για ξαναπηγαινε! Μπορει να ειναι καλυτερα τα πραγματα ,η γυμναστικη κανει θαυματα μερικες φορες. Οι γιατροι ειναι υπερβολικοι καποιες φορες αλλα δυστηχως δεν μπορουμε να τους αγνοουμε κιολας.

andreasaxo
26-09-16, 06:22
N αγαπας τους αλλους αλλα ν αγαπας κ τον εαυτο σου , κ τους δικους σου ανθρωπους. Αν δεις κ τοτε η γνωμη μου ηταν να μην τα παρατησεις ,αλλα να αποφυγεις τις υπερβολες με τα πολλα κιλα κ την ψηλη ενταση.
Ξαναπηγες στον γιατρο αυτο το διαστημα; Κ αν οχι ,για ξαναπηγαινε! Μπορει να ειναι καλυτερα τα πραγματα ,η γυμναστικη κανει θαυματα μερικες φορες. Οι γιατροι ειναι υπερβολικοι καποιες φορες αλλα δυστηχως δεν μπορουμε να τους αγνοουμε κιολας.

Σωστος σε ολα!!
Ναι θα ξανα παω, ετσι κι'αλλιος καθε χρονο μια φορα θα πρεπει να γινετε ο υπέρηχος, να βλεπουμε την πάχυνση των τοιχωμάτων, την διαστολη της στένωσης και τετοια.
Ευχαριστω!!

andreasaxo
28-09-16, 14:06
109610

Μια και ποδια, συγνώμη για την ανάλυση και για την πλαϊνή εικόνα.

procop
29-09-16, 15:53
Θες ξυρισμα

andreasaxo
29-09-16, 17:09
Θες ξυρισμα

Χαχαχαχα :)