PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρώματα για τους αδυνατους??



Arlond
30-03-10, 19:58
παιδια εχω ενα φιλο που εινε πετσι και κοκκαλο πως θα γινει να παρει λιγα κιλα?
τρωει τα παντα αλλα δεν παχαινει με τπτ!
τωρα του ειπα να ξεκινισει το γυμ τι προτεινετε να παρει?

Ramrod
30-03-10, 20:12
παιδια εχω ενα φιλο που εινε πετσι και κοκκαλο πως θα γινει να παρει λιγα κιλα?
τρωει τα παντα αλλα δεν παχαινει με τπτ!
τωρα του ειπα να ξεκινισει το γυμ τι προτεινετε να παρει?

Καλησπέρα!

Τι πάει να πει τρώει τα πάντα και δεν παχαίνει? Να κάνει συγκεκριμένη διατροφή, όχι οτι να ναι... Να υπολογίσει τα θρεπτικά συστατικά που χρειάζεται απο το φαϊ καθημερινά και να φροντίζει να τα λαμβάνει. Ας κάνει λιγο research στα θέματα διατροφής...να ξεκινήσει απο εδώ: http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=86:2009-09-25-06-37-51&catid=3&Itemid=4

και σιγά σιγά θα αποκτήσει και πιο εξειδικευμένες αποριες...αλλά μόνο με πρόγραμμα μπορείς να κερδίσεις τον εαυτό σου, αν με πιάνεις ;)

Μόλις φτιάξει τη διατροφή του σε πολύ καλό επίπεδο θα αποφασίσει αν χρειάζεται καποιο συμπλήρωμα (να τη συμπληρώσει με κάτι extra όπως λέει και η λέξη). Χωρίς φαϊ δε γίνεται τίποτα...

Καλή επιτυχία!:thumbup:

Doctorg
30-03-10, 20:55
Έχω και εγω ένα τέτοιο φίλο, ψαροντουφεκά. Ο άνθρωπος είναι γραμμωμένος και στα αυτιά.
Είναι μες στην ενέργεια (πάει το πρωί για ψαροντούφεκο 3-4 ώρες , και το απόγευμα παίζει μπάλα, χαφ, σαν σκύλος). Κι αυτός το ίδιο πρόβλημα, δεν μπορούσε να πάρει με τίποτα. Είχε φτιάξει την διατροφή του, πολλά γεύματα μέσα στην ημέρα με πολλές θερμίδες, είχε πάρει και πρωτείνη όγκου, αλλά τίποτα, στα ίδια έμεινε. Πήγαινε και για προπόνηση, όποτε μπορούσε μεσ' την εβδομάδα, λόγω δουλειάς. Τι να πω αυτοί οι άνθρωποι είναι μακάριοι :green:

giannis64
30-03-10, 21:02
ας κάνει μια εξέταση για θυρεοειδή, καλού κακού να ξέρει που βαδίζει!!!

TEFAAtzis
30-03-10, 22:48
ας κάνει μια εξέταση για θυρεοειδή, καλού κακού να ξέρει που βαδίζει!!!

Σε αυτην την περιπτωση τι γινεται τοτε Γιαννη?Εννοω αν καποιος εχει θυοειδη και θελει να βαλει κιλα.Του βαζουμε περισσοτερες τροφες με λιπος?

giannis64
30-03-10, 22:57
νομιζω πως γινετε θεραπεια με ορμονες του θυροειδη. χωρις να ειμαι σιγουρος. αυτο μπορει να μας το πει καποιος που εχει θυροειδη.

flowin_through
30-03-10, 23:07
Τι να πω αυτοί οι άνθρωποι είναι μακάριοι :green:

Ή καταραμενοι...

gj
30-03-10, 23:12
Έχω και εγω ένα τέτοιο φίλο, ψαροντουφεκά. Ο άνθρωπος είναι γραμμωμένος και στα αυτιά.
Είναι μες στην ενέργεια (πάει το πρωί για ψαροντούφεκο 3-4 ώρες , και το απόγευμα παίζει μπάλα, χαφ, σαν σκύλος). Κι αυτός το ίδιο πρόβλημα, δεν μπορούσε να πάρει με τίποτα. Είχε φτιάξει την διατροφή του, πολλά γεύματα μέσα στην ημέρα με πολλές θερμίδες, είχε πάρει και πρωτείνη όγκου, αλλά τίποτα, στα ίδια έμεινε. Πήγαινε και για προπόνηση, όποτε μπορούσε μεσ' την εβδομάδα, λόγω δουλειάς. Τι να πω αυτοί οι άνθρωποι είναι μακάριοι :green:

Ε που να πάρει κιλά έτσι. Ο τύπος καίει 2349361863271623740127634 θερμίδες καθημερινά :P:P
Πάντως γενικά όποιος προσπαθεί είτε να βάλει κιλά είτε να χάσει και δεν τα καταφέρνει αυτό που επιβάλεται να κάνει είναι εξέταση θυροειδή όπως είπε και ο γιάννης.
Αν όλα είναι κομπλέ με οργάνωση μέτρημα και υπομονή όλα γίνονται.

Arlond
31-03-10, 00:25
εχει κανει θυρωιδη δεν εχει απλα ειναι κοκκαλα καθολου μυες
ειναι δυσκολο βασικα οταν ξεκινας απο το 0 για να μην πω απο το μειον
και να παρεις κιλα στο μπαμ!!
κανα μηνα mcdonalds πρεπει να τρωει αυτοs και αν

The Rock
31-03-10, 00:28
Πες στον φίλο σου να ξεκινήσει μια διατροφή:
Πρωτεϊνη:2,2-2,5 γρ/κιλό
Υδατάνθρακα:3,5-4 γρ/κιλό
Λιπαρά:0,8-1 γρ/κιλό
Σιγά που δεν θα βάλει κιλά, εφόσον κάνει δυνατές προπονήσεις.

Arlond
31-03-10, 00:47
Πες στον φίλο σου να ξεκινήσει μια διατροφή:
Πρωτεϊνη:2,2-2,5 γρ/κιλό
Υδατάνθρακα:3,5-4 γρ/κιλό
Λιπαρά:0,8-1 γρ/κιλό
Σιγά που δεν θα βάλει κιλά, εφόσον κάνει δυνατές προπονήσεις.

ε ποσο δυνατα να παιξει τωρα στην αρχη!
να του παρω και καμια whey?

The Rock
31-03-10, 00:50
Όχι κάνε αυτό που σου λέω κατά γράμμα και θα δει διαφορά σου το εγγυώμαι.

Arlond
31-03-10, 00:52
Πες στον φίλο σου να ξεκινήσει μια διατροφή:
Πρωτεϊνη:2,2-2,5 γρ/κιλό
Υδατάνθρακα:3,5-4 γρ/κιλό
Λιπαρά:0,8-1 γρ/κιλό
Σιγά που δεν θα βάλει κιλά, εφόσον κάνει δυνατές προπονήσεις.

Αυτα που γραφεις ειναι αυτα που θα παιρνει την μερα?

Ramrod
31-03-10, 00:59
εχει κανει θυρωιδη δεν εχει απλα ειναι κοκκαλα καθολου μυες

και εγώ έτσι ξεκίνησα...και σιγά σιγά εμφανίστηκαν και οι μυες...θέλει πολύ υπομονή!


ειναι δυσκολο βασικα οταν ξεκινας απο το 0 για να μην πω απο το μειον
και να παρεις κιλα στο μπαμ!!

Το καλύτερο σημείο για να ξεκινάς είναι το μηδέν-ο πάτος...μόνο προς τα πάνω μπορεις να πας! Δεν έχει το αγχος της συντήρησης...μόνο να ανεβεί μπορεί! Το να πάρει κιλά στο μπαμ ξέχνα το! Οι εκτόμορφοι ανεβαίνουν πολυ πολύ πολύ δύσκολα. Θέλει πολύ φαϊ και πολύ σκληρή προπόνηση...



κανα μηνα mcdonalds πρεπει να τρωει αυτοs και αν

Και 10 σοκολάτες την ημέρα να τρώει=5000 θερμίδες άμα δε φάει τα σωστά φαγητά, αυτά που χρειάζεται ο οργανισμός, μυς δε προκειτε να δει...το πολυ πολύ να κάνει μπάκα και ο υπόλοιπος να είναι πετσί και κόκκαλο...σα τα παιδάκια της Αφρικής!

The Rock
31-03-10, 00:59
Ναι ας ξεκινήσει με αυτά με αυτά που μας λες και έτσι πως τον περιγράφεις είναι εκτόμορφος.