PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι θα προτιμουσατε να ειστε?



flowin_through
31-03-10, 13:54
Το ερωτημα ειναι παλιο και γεννιεται κυριως οταν εχουμε αμεση συγκριση μεταξυ δυο ανθρωπων, εν προκειμενω εμενα και ενος φιλου μου που γυμναζομαστε μαζι.
ΜΗΝ απαντησετε μεσομορφικος pls.

Eddie
31-03-10, 14:06
Εκτομορφικος φυσικα!!!Τρως τα παντα,κανεις τα παντα και κυριως δεν εχεις θεμα με την υγεια.Ο ενδομορφικος τρωει πολυ λιγο,πολυ λιγα και παρολα αυτα εχει ζαχαρο,χοληστερινη κλπ.

Littlejohn
31-03-10, 14:23
Κανονικά δεν υπάρχει απόλυτος εκτομορφισμός-ενδομορφισμός-μεσομορφισμός.
Κάθε άνθρωπος έχει χαρακτηριστικά, τουλάχιστον από δύο ομάδες σωματότυπου...
Ο βαθμός αλλάζει απλώς.

Πέρα απ`αυτό θα προτιμούσα να ήμουν 5 έκτο - 5 ένδο (αν και νομίζω ότι η κλίμακα πάει από 1 εώς 7, αλλά δεν το θυμάμαι καλά), παρά να τίνω πρός τα άκρα της μίας ή της άλλης ομάδας...


Προσωπικά υποθέτω ότι είμαι κάτι ανάμεσα σε μεσόμορφο με ενδόμορφο. Θα έλεγα (με βάση κλίμακα εώς το 10) περίπου 5-5...

psv
31-03-10, 16:21
λολ,αυτο το ερωτημα καθομαι και προσπαθω να απαντησω(χωρις να το εχω συνειδητοποιησει)εδω και μηνες.....Εγω ειμαι ενδομορφικος και μου αρεσει η μασα,αλλα καταφερνω να την περιορισω....Οταν κανω σοβαρη διαιτα χανω πολυ γρηγορα κιλα,αλλα αν ξυπνησω το βραδυ πχ σε περιοδο ογκου και φαω κανενα γλυκο,παει.........

Θα μου αρεσε να ημουν εκτομορφικος,αλλα απο αυτα που μου λενε κατι εκτομορφικοι οτι τρωνε ολη μερα σαβουρα και δεν βαζουν γραμμαριο λιπους(ποσο μαλλον μυων),προτιμω ενδομορφικος.Ασε που αν φτασεις σε ενα πολυ χαμηλο επιπεδο λιπους,πας κανεις μια λιποαναρροφηση στην κοιλια και τα βγαζεις τα πολλα λιποκυτταρα.Θα μου πειτε κοστιζει...Ε,ναι,αλλα τουλαχιστον υπαρχει λυση...

Τωρα για προβληματα υγειας,δεν ξερω τι παιζει με τους σωματοτυπους:unsure:

savage
31-03-10, 21:21
Δεν υπαρχει καλυτερο πραμα απο το να τρως,οποτε διαλεγω εκτομορφος!!!
Αν και μεταξυ μας ως μεσομορφος δε το αλλαζω με τιποτα:green::green:

ioannis1
31-03-10, 21:22
Εκτομορφικος φυσικα!!!Τρως τα παντα,κανεις τα παντα και κυριως δεν εχεις θεμα με την υγεια.Ο ενδομορφικος τρωει πολυ λιγο,πολυ λιγα και παρολα αυτα εχει ζαχαρο,χοληστερινη κλπ.
συμφωνω απολυτως:green:

flowin_through
31-03-10, 23:06
Ο ενδομορφικος τρωει πολυ λιγο,πολυ λιγα και παρολα αυτα εχει ζαχαρο,χοληστερινη κλπ.
Sorry αλλα μηπως εχει και καρκινο επειδη ειναι ενδομορφικος? Μιλαμε για σωστες διατροφες.



Θα μου αρεσε να ημουν εκτομορφικος,αλλα απο αυτα που μου λενε κατι εκτομορφικοι οτι τρωνε ολη μερα σαβουρα και δεν βαζουν γραμμαριο λιπους(ποσο μαλλον μυων),προτιμω ενδομορφικος.
Αυτο ειναι το βασανο.


Στην ουσια το ερωτημα αυτο δινει συγκαλυμμενα ενα αλλο ερωτημα: Γράμμωση ή Όγκος?

Haris Pilton
01-04-10, 00:02
Εμενα μου φαινεται οτι δεν εχω ιδεα τι σωματοτυπος ειμαι :green:

flowin_through
01-04-10, 01:42
Το πιο λογικο ειναι οτι εισαι ενας συνδυασμος.
Αν εισαι οπως θελεις και εχεις βρει τα κλειδια της διατροφης και της προπονησης τοτε δεν εχει και σημασια.
Μαλλον τα ακρα ειναι που προβληματιζονται.

Machiavelli
01-04-10, 01:53
Διάλεξα ενδομορφικός γιατί οι ενδομορφικοί είναι πιο συμπαθητικοί συνήθως. Δεν πιστεύω σε σωματότυπους.

flowin_through
01-04-10, 02:12
Διάλεξα ενδομορφικός γιατί οι ενδομορφικοί είναι πιο συμπαθητικοί συνήθως. Δεν πιστεύω σε σωματότυπους.
Χαχα μ`αρεσε.

Eddie
01-04-10, 03:25
Sorry αλλα μηπως εχει και καρκινο επειδη ειναι ενδομορφικος? Μιλαμε για σωστες διατροφες.



Φιλε μου εισαι ενδομορφος και κανεις αυτην την αστοχη ερωτηση?
Αν οχι,τοτε δε στα πανε καλα.Αν ναι,μπορει να εισαι εξαιρεση.Τι να πω,να ειμαι εγω η εξαιρεση λιγο δυσκολο γιατι ξερω κι αλλα περιστατικα.

flowin_through
01-04-10, 13:27
Μιλαμε για σωστες διατροφες.


:thumbup:

Svein
01-04-10, 19:44
Δεν υπαρχει καλυτερο πραμα απο το να τρως,οποτε διαλεγω εκτομορφος!!!
Αν και μεταξυ μας ως μεσομορφος δε το αλλαζω με τιποτα:green::green:

+1:toast::toast::toast::toast: !

-beba-
02-04-10, 17:39
Εκτομορφική διάλεξα και εγώ. Τον λόγο τον φαντάζεστε......είμαι αθεράπευτα λιχούδα αν και έχω πολύ πολύ καιρό να φάω γλυκό καθώς επίσης και άλλες λιχουδιες. Στην επόμενη μετεμψύχωση (αν υπάρχει) θα είμαι εκτομορφική, διαφορετικά δεν θα θα υπάρξει επόμενη.

TRIANTAFYLLOU
02-04-10, 17:46
καλύτερα είναι βέβαια ο μεσομορφος αλλα υπάρχουν περιπτώσεις που και με διαφορετικό σωματότυπο άτομα διακρίθηκαν στο ββ .

εγω ανήκω σ αυτούς που έτρωγα ότι ήθελα και λίπος δεν έβαζα με τίποτε , αλλα με προσπάθεια έβαζα και μύς εύκολα δεν είχα πρόβλημα αλλα δεν ξέρω μήπως παίζει ρόλο και ο σκελετός γιατι έχω βαρύ κόκκαλο και μπορώ ευκολα να φορτώνω μυς και εξωαγωνιστικα χωρίς να σαβουριάζω πολύ , αυτά βέβαια πιο παλια γιατι όσο μεγαλώνουμε αλλάζει και ο μεταβολισμός .

οπότε εμένα με βόλευε η κατηγορία που ανήκω και δεν θα την άλλαζα με τίποτε
επίσης η διατροφη και κάποιες ασθένειες η τάσεις για παθήσεις έχουν να κάνουν και με την ομάδα αίματος

manos_
05-04-10, 13:35
Τιποτα απο τα δυο.Εχω πολλους γνωστους εκτομορφους στο γυμναστηριο και τους βλεπω δεν βαζουν μαζα με τιποτα.Τι να το κανω που τρωνε οτι θελουνε μικρες πλατες κτλ κομματια μεν αλλα εμενα δεν μου κανει.Ουτε ο ενδομορφος δεν γραμμωνει με τιποτα και πολυ στρογγυλοι μυς.Προτιμω αυτο που ειμαι μεσομορφος την ενδοιαμεση κατασταση(σορρυ τοπικ σταρτερ)

flowin_through
05-04-10, 13:42
Δεκτο γιατι συμφωνω μαζι σου (στο πρωτο κομματι).

Mitsen
29-05-10, 04:59
Εκτομορφικος;)

Dreiko
01-06-10, 18:34
ενδομορφικος(που ουτως η αλλως ειμαι)προτιμω να περνω πιο ευκολα μυες,εστω κι αν χρειαζεται να ειμαι αυστηροτατος με τη διατροφη για να μην παρω και λιπος ως ενδομορφικος,παρα να μην μπορω να βαλω κιλο πανω μου.

PMalamas
10-02-11, 00:27
Εκτομορφικος ΟΓΚΟΣ!!!

luckyseven
26-07-11, 23:03
Εκτομορφικος ΟΓΚΟΣ!!!

Εκτομορφικός όγκος χμμ.. κάτι δε πάει καλά:unsure:.Εγώ θα διάλεγα κάτι μεταξύ μεσομορφικού και ενδομορφικού μάλλον γιατί κάπως έτσι είναι το σωματότυπο μου για εκτομορφικό ούτε συζήτηση μια χαρά λίπος βάζουνε απάνω τους και δείχνουν και άσχημα πάρε παράδειγμα τον λιάγκα ενώ οι ενδόμορφοι παρά το λίπος τους δείχνουν πιο μυώδεις και δεν βάζουνε δύσκολα μυικά κιλά όπως επίσης και λίπος.Οπότε τείνω προς αυτό το σωματότυπο γιατί δεν μπορώ να είμαι με ένα πιρούνι και με ένα κουτάλι νυχθημερόν για να πάρω κιλά άσε που δεν χρειάζομαι και πολύ φάρδεμα γιατί είμαι ήδη φαρδύς.:bodybuilder2:

Gaspari
27-07-11, 01:59
Εκτομορφικός θα διάλεγα... Δεν ξέρω τι είμαι όμως.. Έχω τριγωνικό σχήμα (μεγάλες πλάτες, λεπτή μέση, και λεπτά πολύ πόδια)

della
27-07-11, 02:04
ενδομορφικος γιατι σε μια φασαρια δεν θα ηθελα να το βαλω στα ποδια :P:P

amateur666
27-07-11, 02:15
χμμμ....καλυτερα κατι αναμεσα σε ενδο-μεσο....:green:

luckyseven
27-07-11, 11:27
Εκτομορφικός θα διάλεγα... Δεν ξέρω τι είμαι όμως.. Έχω τριγωνικό σχήμα (μεγάλες πλάτες, λεπτή μέση, και λεπτά πολύ πόδια)

Ε τότε δεν είσαι εκτομορφικός αλλά μεσομορφικός.;)

humanoid
27-07-11, 17:58
εκτομορφικος--ἆυτο που ειμαι δλδ.τρωω τα παντα οτι ωρα θελω κ δεν βαζω λιπος.
βεβαια το αρνητικο ειναι οτι δυσκολα βαζω κ μυικα κιλα.
αλλα απτο να προσεχω συνεχεια τι κ ποσο τρωω κ να ειμαι ολη την ωρα στην στερηση καλυτερα εκτο απο ενδο.

onymos
27-07-11, 22:18
εκτομορφικος--ἆυτο που ειμαι δλδ.τρωω τα παντα οτι ωρα θελω κ δεν βαζω λιπος.
βεβαια το αρνητικο ειναι οτι δυσκολα βαζω κ μυικα κιλα.
αλλα απτο να προσεχω συνεχεια τι κ ποσο τρωω κ να ειμαι ολη την ωρα στην στερηση καλυτερα εκτο απο ενδο.

Ενω ειμαι ενδο.. κ βαζω ευκολα λιπος...πολλεσ φορες λεω απο μεσα μου μακαρι να ετρωγα οτι ηθελα κ να μν παχαινα....αλλα απτην αλλη να ειμαι ρεγγα μια ζωη ειναιλιγω μλκια. τουλαχιστον ο ενδο εχει το θετικο πως ενω μπορει να βαλει ευκολα λιπος τουλαχιστον ειναι στο χερι του το ποσο θα εχει εννοω μπορει να το εχει υπο ελενχο ενω ο εκτο εγω ξερω περιπτωσεις παιδιων που δε μπορουν να βαλουν γραμμαριο

humanoid
28-07-11, 00:39
Ενω ειμαι ενδο.. κ βαζω ευκολα λιπος...πολλεσ φορες λεω απο μεσα μου μακαρι να ετρωγα οτι ηθελα κ να μν παχαινα....αλλα απτην αλλη να ειμαι ρεγγα μια ζωη ειναιλιγω μλκια. τουλαχιστον ο ενδο εχει το θετικο πως ενω μπορει να βαλει ευκολα λιπος τουλαχιστον ειναι στο χερι του το ποσο θα εχει εννοω μπορει να το εχει υπο ελενχο ενω ο εκτο εγω ξερω περιπτωσεις παιδιων που δε μπορουν να βαλουν γραμμαριο

βαζεις κιλα απλα παρα πολυ αργα με πολυ φαγητο αλλα πανω απολα ειναι οτι τρως οτι θες χωρισ να ανυσηχεις για το αν λιπωσεις η οχι.το πρωτιμω απτο να στερουμε φαγητο.
το καλυτερο οπως κ να χει ειναι μεσο,οτι κανεις το βλεπεις στο σωμα σου.

tasos2
28-07-11, 00:58
Ο εκτομορφος δε δυσκολευεται να βαλει μυς? Ο ενδομορφος εχει καλη μυικη μαζα απλως βαζει ευκολα λιπος. Εγω θα προτιμουσα ενδομορφος. Μονο το μεγεθος και η δυναμη μετρανε για μενα. Αν και τωρα που το σκεφτομαι το λιπος παραγει και οιστρογονα και αν ξεφυγεις πας στο αλλο ακρο δηλαδη περιοριζονται και οι μυς. Δε ξερω...

della
28-07-11, 01:29
εγω παντως δεν νομιζω να παιζει πολυ ρολο ο σωματοτυπος αλλα η διατροφη
τι παει να πει δεν βαζει λιπος ο εκτομορφος δηλαδη αν τρωει καθε μερα βρομικα φαγητα γλυκα δεν θα βαλει?η ο ενδομορφος αν κανει προσεγμεν διατροφη με το ζορι θα βαλει λιπος?
παντως ο εκτομορφος αν παει 30% λιπος σιγουρα θα γινει ενδομορφος και το αναποδο :P

onymos
28-07-11, 01:42
Ο εκτομορφος δε δυσκολευεται να βαλει μυς? Ο ενδομορφος εχει καλη μυικη μαζα απλως βαζει ευκολα λιπος. Εγω θα προτιμουσα ενδομορφος. Μονο το μεγεθος και η δυναμη μετρανε για μενα. Αν και τωρα που το σκεφτομαι το λιπος παραγει και οιστρογονα και αν ξεφυγεις πας στο αλλο ακρο δηλαδη περιοριζονται και οι μυς. Δε ξερω...

εαν προσεχης ομως με τη διατροφη θα μπορεις να κρατιεσαι σε σχετικα χαμηλο ποσοστο λιπους;)

sofos
28-07-11, 02:50
εγω παντως δεν νομιζω να παιζει πολυ ρολο ο σωματοτυπος αλλα η διατροφη
τι παει να πει δεν βαζει λιπος ο εκτομορφος δηλαδη αν τρωει καθε μερα βρομικα φαγητα γλυκα δεν θα βαλει?η ο ενδομορφος αν κανει προσεγμεν διατροφη με το ζορι θα βαλει λιπος?
παντως ο εκτομορφος αν παει 30% λιπος σιγουρα θα γινει ενδομορφος και το αναποδο :P

φιλε μου κ γω ετσι νομιζα αλλα δεν ειναι ετσι,θα σου πω γιατι τι συμβαινει....γυμναζομαι με τον κολλητο μου ο οποιος ειναι μεσομορφικος και κανει καθε μερα πλεον 2 ωρες cardio πρωι-βραδυ+βαρη και εχει τις θερμιδες στις 1500-1800 και δε χανει με τπτ μονο 3 κιλα εχασε κ αυτα νερα και πλεον δε χανει τπτ ουτε μαζες ουτε λιπος και το βλεπω κ γω με τα ιδια μου τα ματια....εγω που μαι εκτομορφικος αν μπω σ αυτη τη διαδικασια θα μεινω μισος,διοτι μονο κ μονο με χαμηλες θερμιδες χανω.....απλα νταξει αν το ξεσκισω και τρωω οτι να ναι για καιρο θα βαλω και λιπος εννοειται,αλλα χανω πανευκολα...

Αντωνης
28-07-11, 02:58
εκτομορφικος--ἆυτο που ειμαι δλδ.τρωω τα παντα οτι ωρα θελω κ δεν βαζω λιπος.
βεβαια το αρνητικο ειναι οτι δυσκολα βαζω κ μυικα κιλα.
αλλα απτο να προσεχω συνεχεια τι κ ποσο τρωω κ να ειμαι ολη την ωρα στην στερηση καλυτερα εκτο απο ενδο.

Mια απ τα ιδια φιλε μου,σωστος σ αυτα που λες.
Και γω στην αρχη καταριομουν την τυχη μου που εβαζα δυσκολα κιλα σε σχεση με αλλους,αλλα μετα καταλαβα πως εγω ουτε θελω ουτε μπορω να κανω αυστηρη διατροφη,οχι για ενα-δυο χρονια,αλλα ουτε για 2-3 βδομαδες.

Καλυτερα ετσι λοιπον,βαζω δυσκολοτερα μυς,αλλα τουλαχιστον ξερω πως αυτο που κανω θα εχει μεγαλη διαρκεια επειδη το απολαμβανω και δεν θα σπασω και θα στειλω ολα στον βροντο μια μερα,καθως δεν θα υπαρχει κατι να με καταπιεζει,δηλαδη αυστηρη διατροφη.

NASSER
28-07-11, 08:22
Εξωγήινος !!

gym
28-07-11, 08:27
Εξωγήινος !!

ενδιαφερον....:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

leftis
28-07-11, 22:05
Εκτομορφικός, διότι το σώμα που μπορεί να πετύχει ένας εκτομορφικός είναι πιο κοντά στα γούστα μου. Ας πούμε προτιμώ να έχω σώμα Frank Zane ( με λιγότερη μάζα φυσικά γιατι δεν παίρνω ΑΑΣ :green: ) παρά Dr.Dre.