PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια σε πλανο διατροφης και συμπληρωματα



Maxwell Wolfen
31-03-10, 22:35
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

το ξερω οτι εχει ερωτηθει πολλες φορες απλα θελω να σας περιγραψω το πλανο διατροφης που ακολουθω καθημερινα και να μου πειτε αν ειναι αρκετο για να βαλω κιλα μακροπροθεσμα,γυμναστηριο παω 2 χρονια και ειμαι 1,70 υψος και 65 κιλα..

πρωινο 1 κουπα δημητριακα με γαλα πληρες, 2 φετες ψωμι με μελι και βουτυρο
+1 χαπακι vital plus + 1 scoop metabolic whey MRM σε γαλα

αν εχω ξυπνησει νωρις τοτε τρωω στη σχολη και μια μπαγκετα (μαυρη) γαλοπουλα+κοτοπουλο+αυγο

αλλιως μεσημεριανο σηνηθως κοτοπουλο σε αρκετη ποσοτητα με ρυζι η μπιφτεκι η μακαρονια(γενικοτερα κατι πρωτεινουχο),δεν ετρωγα αλλα θα βαλω 2 φετες ψωμι

πριν την προπονηση κατα τις 5 το απογευμα
1 μπανανα
Προπονηση στισ 6-6.30 και μετα κατα τισ 7-.73 1 scoop whey με 1 μπανανα



βραδινο με οτι πρωτεινουχο γευμα ειπα και πριν (κοτοπουλο ,ρυζι ,μοσχαρι κτλπ οχι ολα μαζι,ενα τη φορα συνοδευομενο με ρυζι η πατατες φουρνου)+2 η 3 αυγα ολοκληρα


πριν τον υπνο 1 μπανανα η 1 χυμο



γυμναστηριο παω 5 φορες την εβδομαδα,,σπανιως και 6
Γενικα κιλα δεν περνω ευκολα ,επερνα παλια πρωτειινη ογκουα αλλα τη σταματησα και ξαναξεκινισα whey

χρειαζεται να προσθεσω κατι στη διατροφη η κανα συμπληρωμα οπως κρεατινη η κανα ΖΜΑ??ενοειται οτι το μεσημεριανο και το βραδινο αλλαζει καθε μερα δεν τρωω τα ιδια καθε μερα.


ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ελπιζω να μην σας κουρασα

NASSER
31-03-10, 23:15
Δεν μας λες ποσο καιρο κανει αυτη τη διατροφη, τι παρατηρησεις εχεις κανει στην αξομειωση στα κιλα σου ή της εικονας σου.
Γενικα καλο θα ηταν να μην βαζεις ψωμι στα γευματα που εχεις ρυζι ή μακαρονια για υδατανθρακα.

Οσο για συμπληρωματα ηδη παιρνεις πρωτεινη. Επιπλεον ισως θα βοηθουσε μια κρεατινη ωστε ν ανεβασεις κιλα αλλα και δυναμη για να ανταπεξελθεις στη προπονηση οπου θα πρεπει να δινεις εμφαση!!!
Μια πολυβιταμινη επιπλεον βοηθαει αν και ηδη εχεις στο πρωινο σου το οποιο θα πρεπει να ειναι πιο ανετο. Δημητριακα+γαλα+πρωτεινη χωρανε ολα αζι σε ενα μπολ :)
Επιλεον θα μπορουσες να εχεις ενα με δυο φρουτα ή μελι σε μια φετα σικαλεως.

Maxwell Wolfen
31-03-10, 23:42
Αυτη τη διατροφη την ξεκινισα στις αρχες του καλοκαιριου που μας περασε που ειμουν 57 κιλα.Εφτασα τα 65 καπου μεσα στο νοεμβρη και εκει εχω μεινει λιγο στασιμος.
ΚΑι πριν αλλα και μετα που εκανα μετρηση ειχα λιπος περιπου 7-8 %

χμμμ οντως το πρωινο ειναι λιγο βαρυ μαλλον θα το κανω οπως μ το λετε... επισησ το ψωμι που χρησιμοποιω ετσι και αλλιως ειναι σικαλεως..
κρεατινη που προτεινετε μονουδρικη να υποθεσω?

NASSER
01-04-10, 00:53
ναι μονουδρικη κρεατινη.
Αναλογικα απο εκει που ξεκινησες, εχεις κανει πλυ δρομο!! Συνεχισε :thumbup: