PDA

Επιστροφή στο Forum : Foam Roller



Exci
01-04-10, 18:32
http://bretcontreras.files.wordpress.com/2010/01/foam_roller_itb3.jpg

Ξερει κανεις που βρισκω?
Στους χορηγους που εψαξα δε βρηκα :turtle:

gym
01-04-10, 18:34
σε ποια περιοχη βρισκεσαι?


μπες στο σαιτ τησ TOGU ειναι μεγαλη εταιρια και με μεγλαη ποικιλα σε εξοπλισμο πιλατες,,,,γιατι το φοαμ ρολλερ ειναι κατα βαση οργανο πιλατες αν και εχουν γινει πλεον μαθηματα μονο με ασκησιολογιο με αυτο...ειναι πολυ ωραιο....και δουλευει καλα αναλογα πως θα το δουλεψεις αλλα προσεχε..!εχεις γνωσεις πανω σε αυτο?

vAnY
01-04-10, 19:24
:unsure:Nα ρωτησω τι χρησιμοτητα εχει αυτο??? Για κυτταριτιδα κι ετσι?
ειδα και η pauline Nordin να χρησιμοποιει ενα παρομοιο, αλλα πιο σκληρο---> η τρελη, πλαστη ζαχαροπλαστικης χρησημοπιει!!:shock:

gym
01-04-10, 19:33
:unsure:Nα ρωτησω τι χρησιμοτητα εχει αυτο??? Για κυτταριτιδα κι ετσι?
ειδα και η pauline Nordin να χρησιμοποιει ενα παρομοιο, αλλα πιο σκληρο---> η τρελη, πλαστη ζαχαροπλαστικης χρησημοπιει!!:shock:

οχι ,,,,,,,καμια σχεσηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!

ειναι ενα οργανο γυμναστικης που πρωτοχρησιμοποιηθηκε και απο εκει εγινε γνωστο βεβαια στο πιλατες!δεν θα διωξει κυτταριτιδα.......!δεν ειναι επειδη καθεσαι επανω και ζουλιεσαι οπως θα φανταζεστε και παει το κυματακι.!καμια σχεση...!απλα δουλευει πολυ καλα σε ασκησεις...και σε θεματα ισορροπιας!ενα ρολο το λεω εγω και φαντασια να εχεις!απλα...επειδη μπορεις να το δουλεψεις απο διαφορετικες θεσεις ειναι λιγο ζορι και θελει προσοχη!και πιλατες να μην ξερεις ,κανεις αλλες ασκησεις αλλα οχι οτι σου κατεβει...υπαρχει ασκησιολογιο και πρεπει να ξερεις καποια βασικα!με λιγα λογια δεν ειναι ενα βαρακι κ αντε κανω μπρατσακι!


υπαρχει και το MULTIROLLER που ειναι μαλακος κυλινδρος...!εγω τα εχω ολα αυτα στο σπιτι μου και τα δουλευω ειτε με ασκησιολογιο πιλατες ειτε καθαρα αλλες ασκησεις!ειναι ωραιο...τρελιαρικο...σου δινει ποικιλια και οποιος το ψαχνει ...γιατι οχι?αλλα θελει γνωσεις και οχι το παιρνω και μαθαινω.!να σας δειξει καποιος πρωτα και παλι με επιβλεψη μεχχρι να εξοικειωθειτε με αυτο το ρολο!

vAnY
01-04-10, 22:03
νασαι καλα βρε Gym δεν ειχα ιδεα τι ειναι:green:....
Θα ψαξω να δω κανα βιντεακι στο youtube ... δεν με εμπνεει ιδιαιτερα να σου πω την αληθεια... αλλα δεν θαχα προβλημα να το δοκιμασω ετσι να δω τι λεει.:thumbup:
Αντε να μας δειξεις !!!:turtle:

gym
01-04-10, 22:22
νασαι καλα βρε Gym δεν ειχα ιδεα τι ειναι:green:....
Θα ψαξω να δω κανα βιντεακι στο youtube ... δεν με εμπνεει ιδιαιτερα να σου πω την αληθεια... αλλα δεν θαχα προβλημα να το δοκιμασω ετσι να δω τι λεει.:thumbup:
Αντε να μας δειξεις !!!:turtle:

ε...ακου ειναι ωραιο.....σε ιντριγκαρει γιατι λες ..τι στο καλο ενα ματσουκι ειναι!κ ομως θελει πολυ δυναμη να κρατηθεις σε καποιες θεσεις εκει....δουλευει καλα κοιλια με αλλο τροπο....δεν το νιωθεις οπως τους κλασικους κοιλιακους!ωραιο ειναι...αλλα να μην ακουσω απο κανεναν ...ογκο...γραμμωση κ τετοια!!!!!!!!

θα σας δειξω....οτι θελετε!:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:

drago
01-04-10, 23:05
ε...ακου ειναι ωραιο.....σε ιντριγκαρει γιατι λες ..τι στο καλο ενα ματσουκι ειναι!κ ομως θελει πολυ δυναμη να κρατηθεις σε καποιες θεσεις εκει....δουλευει καλα κοιλια με αλλο τροπο....δεν το νιωθεις οπως τους κλασικους κοιλιακους!ωραιο ειναι...αλλα να μην ακουσω απο κανεναν ...ογκο...γραμμωση κ τετοια!!!!!!!!

θα σας δειξω....οτι θελετε!:bbbiceps::bbbiceps::bbbiceps:


εχω δει οτι χρησημοποιουν πολλοι στο powerlifting. κανει λεει καλο στο recovery. δεν εχω ασχοληθει να δω λεπτομερειες. gym για βαλε καμια ασκηση να δουμε.

Exci
01-04-10, 23:24
εχω δει οτι χρησημοποιουν πολλοι στο powerlifting. κανει λεει καλο στο recovery. δεν εχω ασχοληθει να δω λεπτομερειες. gym για βαλε καμια ασκηση να δουμε.
Γι αυτον ακριβως τον λογο θελω, soft tissue work.
Δε χρειαζομαι ασκησιολογιο, μονο το roller θελω :D

Εμμ, μπηκα στο site που λες gym, βρηκα αυτη (http://www.togu.de/index.php?artikeldetails=383&category_id=3&subcategory_id=3&lang=en-GB&merker=1) τη σελιδα, αλλα δεν βρισκω καποιο λινκ να αγορασω, και οταν ψαχνω για αντιπροσωπειες στην Ελλαδα μου βγαζει κατι τραμπαλες και κατι προιοντα υγιεινης :turtle:
Eχω βρει κατι link απο skroutz αλλα εχουν 35 ευρω και δεν ξερω και τι ποιοτητας ειναι..

8caF1Keg2XU
Ουσιαστικα ειναι σκληρο self-massage, χαλαρωνει τους μυς και τους βοηθαει να λειτουργουν καλυτερα (εκτος αλλων), αρα και διορθωνει ορισμενους πονους αρθρωσεων που μπορει να οφειλονται σε δυσλειτουργια μυων. Δεν ξερω τι χρηση του κανουν @ pilates.

gym
03-04-10, 15:37
λοιπον...ειναι ενα οργανο γυμναστικης...και οπως σε ολα τα οργανα παρτε και χρησιμοποιηστε το οπου θελετε!ναι κανει και για μασαζ...ενα σκληρο πραγμα ειναι....φαντασοθ να κυλας πανω σε μια μπαλα του μπασκετ....οκ?απλα ειναι κατα βαση οργανο του πιλατες....εχουν γινει και ξεχωριστα μαθηματα με αυτο σε αιθουσες πιο πολυ σε εξειδικευμενους χωρους οπωςστουντιο σε πολυ οργανωμενα γυμναστηρια.....μπορειτε να το δουλεψετε και σε χαλαρωση σε μασαζ......ειπα...φαντασια να εχετε και ολα δουλευουν!

θα εβαζα κανενα βιντεακι με ασκησεις αλλα υπαρχουν κ στο youtube απλα εκει βαζουν ολο κατι περιεργα για να εντυπωσιασουν κ δεν εξηγουν οπως θα επρεπε καθε ασκηση και τη σωστη τοποθετηση για να μην υπαρξουν τραυματισμοι....


εσυ που θελεις να αγορασεις υπαρχει και η exceed η αλλιως ΕΡΜΗς στην θεσσαλονικη που τα εχει αυτα και προμηθευει και σχολες φιτνες ....εχει σιγουρα απο εκει τα πηρα ολα....δεν κσερω αν υπαρχει παραρτημα εκει που εισαι η αν τα στελνουν οπου θες....κανε ενα σερτς και αν δεν βγαλεις ακρη πες μου......

η τιμη τους πανω κατω εκει κυμαινεται...το ρολλερ ειναι αυτο στο σιτε που βλεπεις αλλα αφου το θελετε για μασαζ παλι κανει ...υπαρχουν κ με αλλο εξωτερικο...οχι οτι δεν ειναι σκληρα κ αυτα η κακης ποιοτητας....

vAnY
03-04-10, 15:49
:shock:

http://www.youtube.com/watch?v=LRn_SAp1RgA

(πρεπει να πονααειιιι..)

gym
03-04-10, 16:47
:shock:

http://www.youtube.com/watch?v=LRn_SAp1RgA

(πρεπει να πονααειιιι..)


αυτο εννοω!!!!!!!!!!μπραβο ρε βανυ!!!!!!!1οποτε νοικοκυρες τον πλαστη στο χερι κ αντε!!!!!!παμε για μασαζ....!

με αυτο ποναει ρε συ...το ρολλερ επειδη εχει και πιο μεγαλη επιφανεια ειναι αλλιως....!πιο ωραια αισθηση!

Exci
05-04-10, 23:51
Βρηκα αυτο εδω (http://www.exceed-athletic.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=275&category_id=27&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=27).
Αυτο εχεις gym? Ξερεις μηπως τι διαμετρο εχει?

Eπισης, ελπιζω να μην υπαρχουν διαφορα ηδη foam rollers, να μη μου βγει δηλαδη τιποτα μαλακο ενω θελω κατι ημισκληρο..

gym
06-04-10, 00:02
Βρηκα αυτο εδω (http://www.exceed-athletic.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=275&category_id=27&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=27).
Αυτο εχεις gym? Ξερεις μηπως τι διαμετρο εχει?

Eπισης, ελπιζω να μην υπαρχουν διαφορα ηδη foam rollers, να μη μου βγει δηλαδη τιποτα μαλακο ενω θελω κατι ημισκληρο..

αυτο ειναι.....!κοιτα το αλλο ειναι multi roller...ενα μαλακο....εσυ αυτο το μωβ θα παρεις κ εισαι μια χαρουλααααααα!!!!!!

Exci
06-04-10, 00:09
αυτο ειναι.....!κοιτα το αλλο ειναι multi roller...ενα μαλακο....εσυ αυτο το μωβ θα παρεις κ εισαι μια χαρουλααααααα!!!!!!
ok, thnx :thumbup:

gym
06-04-10, 00:27
ok, thnx :thumbup:

τιποτα....αντε και καλο...μασαζ βρε!!!!!!!!

Exci
06-04-10, 12:25
Χελπ, εχω κανει registration με 3 email και δεν μου εχει σταλει mail επιβεβαιωσης σε κανενα :unsure:

Νever mind, παρηγγειλα απο αλλου.
Πονος μεχρι δακρυων

leftis
27-10-12, 11:50
Χελπ, εχω κανει registration με 3 email και δεν μου εχει σταλει mail επιβεβαιωσης σε κανενα :unsure:

Νever mind, παρηγγειλα απο αλλου.
Πονος μεχρι δακρυων


κανα νέο? σε έχει βοηθήσει καθόλου? άλλοι που το χρησιμοποιούν να μας πούν εντυπώσεις?