PDA

Επιστροφή στο Forum : λιγη βοηθεια παιδια!



TheWickerMan
02-04-10, 17:18
ειμαι 18 και εχω μπει και εγω...(αν και ειμαι ακομη στην αρχη) στον κοσμο του bodybuilding...ειμαι σε προγραμμα ογκου αυτην την πειροδο και θα ηθελα την συμβουλη σας.....απο μεριας συμπληρωματων χρησιμοποιω μια καθαρη whey πρωτεινη...και τον τελευταιο καιρο σκεφτομαι σοβαρα να παρω και κρεατινη...ακουγονται βεβαια διαφορα γυρω απο την κρεατινη αν και το forum με βοηθησε στο να ξεκαθαρισω πολλα απο αυτα ακομη ειμαι λιγο επιφυλακτικος...θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει περιπτωση η κρεατινη να μου δημιουργησει καποιο προβλημα εξαιτιας της ηλικιας.(18)..και επιπλεον..δεδομενου οτι αποφασιζω να παρω καποιο συμπληρωμα κρεατινης...προτεινετε καποια καθαρη μορφη η καποιου ειδους formulas(κρεατινη-πρωτεινη-υδατανθρακας ολα στο ιδιο συμπληρωμα)??

GEORGEXX1
02-04-10, 17:28
εχεις γραψει πουθενα την διατροφη που κανεις;;;;

για μενα καλυτερα να μην παρεις ακομα κρεατινη.
αλλα και αν παρεις δεν θα παθεις τιποτα μην στενοχωρησε,αρκει να μην υπερβαλεις

Svein
02-04-10, 20:42
Με τιποτα για εμενα στην αρχη μην κάνεις το ιδιο λαθος με εμενα... άπυρος τελιος πήρα κρεατινη ανέβηκα δυναμη πολυ (με ειχε πιασει τρελα ) και σκρατς παει το χεράκι το δεξι... πωρωμένος απο τα πρξιματα δεν μασάω .... παει και το αριστερο :bowdown::bowdown::bowdown: ! και μετα τρεχο για τους τενοντες μέχρι σημερα...!

Varaderistas
03-04-10, 00:38
Πρόβλημα λόγο ηλικίας ΔΕΝ θα έχεις! Εγώ σου προτείνω να πάρεις καθαρή κρεατίνη......5 γρ. την ημέρα και είσαι μία χαρά!

Γι' αυτό που λέει ο Svein δεν νομίζω οτι ευθύνεται η κρεατίνη αλλά η...:liftheavy: