PDA

Επιστροφή στο Forum : Aminocell (Nutrabolics)



Maxwell Wolfen
02-04-10, 18:25
μερικους μηνες πριν κυκλοφορισε αυτο το προιον στο xtreme.Μηπως το χει δοκιμασει κανεις να μας πει την αποψη του?αμινοξεα με κρεατινη φαινεται

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10122&stc=1&d=1270471757


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10123&stc=1&d=1270471775


AMINOCELL


AMINOCELL™: Η Επανάσταση στα συμπληρώματα διατροφής. Καλύπτει όλη την γκάμα προϊόντων που αφορούν στην διατροφή πριν, κατά τη διάρκεια και μετά την προπόνηση.

Όταν μας απασχολούσε η ιδέα να βελτιώσουμε την απόλυτα επιτυχημένη φόρμουλα αμινοξέων Growht Factor, πολλοί μας ρώτησαν «Γιατί;». Απόλυτα λογική ερώτηση αφού πραγματικά δεν υπήρχε λόγος να αλλάξεις ένα τέτοιο προϊόν. Μετά σκεφτήκαμε κάτι άλλο: «Τι θα συνέβαινε αν τελειοποιούσαμε την ιδέα που κρύβεται πίσω από το Growth Factor;» Μετά από αυτό οι ερωτήσεις τελείωσαν. Αυτόματα γνωρίζαμε ότι το προϊόν που θα σχεδιάζαμε θα ήταν το επιστέγασμα πολύχρονων ερευνών. Θα έκλεινε ένα κύκλο στο χώρο των συμπληρωμάτων διατροφής. Κι αυτό ακριβώς συνέβη. Μέρα με τη μέρα η ερευνητική ομάδα της Nutrabolics παρουσίασε το τελικό προϊόν. Ένα συμπλήρωμα διατροφής που θα το λάμβανε ο αθλητής κατά τη διάρκεια της προπόνησης και θα αποτελούσε τον καταλύτη που θα οδηγούσε στην απόλυτη δύναμη και μυϊκή ανάπτυξη. Τόσο πολύ που ούτε το αυθεντικό Growht Factor δεν θα μπορούσε να αντισταθεί.

Η φιλοσοφία του AMINOCELL είναι να μεγιστοποιήσει την ανάπτυξη των μυϊκών κυττάρων, ενώ παράλληλα θα μηδενίζει στην κυριολεξία την πιθανότητα μυϊκού καταβολισμού.

Όταν ένα προϊόν δουλεύει, είσαι σίγουρος ότι θα κερδίσει με την αξία του το σεβασμό και τη φήμη των αθλητών. Τα τελευταία χρόνια η εκπληκτική φόρμουλα Growth Factor είχε γίνει σημείο αναφοράς στην αγορά των συμπληρωμάτων. Όμως η Nutrabolics είναι μια εταιρία που στηρίζεται στη συνεχή έρευνα και την καινοτομία και ποτέ δεν χαλαρώνει με την επιτυχία της. Πολλές εταιρίες σχεδιάζουν διαφορετικά προϊόντα απλά και μόνο για να δείχνουν κινητικότητα, κάτι που πολλές φορές μπερδεύει τους αθλητές.

Με τη νέα φόρμουλα AMINOCELL, κάναμε μια δραματική βελτίωση στην αυθεντική φόρμουλα Growth Factor, προσφέροντας για ακόμη μια φορά νέες, φρέσκες ιδέες που θα οδηγήσουν στους φανατικούς υποστηρικτές της εταιρίας ένα βήμα μπροστά. Το αποτέλεσμα είναι ένα μυϊκό υπερόπλο που αναζητά τις ευκαιρίες για περαιτέρω ανάπτυξη, καταστρέφοντας παράλληλα κάθε πιθανότητα μυϊκού καταβολισμού κατά τη διάρκεια μιας εξαντλητικής προπόνησης ή μιας αυστηρής δίαιτας.

Το μυστικό πίσω από την επιτυχία:
> BCAA: Είτε ο στόχος σας είναι να αυξήσετε την άλιπη μυϊκή μάζα ή να μειώσεις τις πιθανότητες να κάψετε τους μυς από την σκληρή προπόνηση, τα αμινοξέα διακλαδωτής αλυσίδας (BCAA) είναι η πρώτη προτεραιότητά σας. Η δουλειά μας στην Nutrabolics είναι να παίρνουμε κάτι και να το κάνουμε πολύ καλύτερο. Έτσι πήραμε έναν τυπικό συνδυασμό BCAA αμινοξέων και τον κάναμε ακόμα πιο δυνατό και πιο εύκολα απορροφήσιμο, αφού προσθέσαμε τον εστέρα, ένα φυσικό στοιχείο το οποίο επιταχύνει την απορρόφηση των αμινοξέων (και άλλων θρεπτικών συστατικών) μέσα στα μυϊκά κύτταρα, μειώνοντας στο ελάχιστο την πιθανότητα να χαθεί ένα μέρος των αμινοξέων κατά τη διάρκεια της απορρόφησης.

> Magnesium Creatine Chelate: Σύμφωνα με το Πανεπιστήμιο της Δυτικής Ουάσιγκτον, η λήψη κρεατίνης και μαγνήσιου όχι μόνο βοηθάει στην αναερόβια δύναμη, όπως και όλες οι άλλες κρεατίνες, αλλά και την αερόβια ικανότητα. Αυτό σημαίνει ότι όλοι οι αθλητές, από τους μαραθωνοδρόμους μέχρι τους bodybuilder, μπορούν να ανεβάσουν κατακόρυφα τις επιδόσεις τους. Ιδιαίτερα όταν η συγκεκριμένη μορφή κρεατίνης συνδυάζεται με την μονοϋδρική κρεατίνη, όπως ακριβώς συμβαίνει στη φόρμουλα AMINOCELL.

> Creatine Glycerol Phosphate: Μια εντελώς νέα μορφή κρεατίνης, η CGP είναι η νέα πρόταση της Nutrabolics, μια κρεατίνη που ενυδατώνει όσο καμία άλλη τα μυϊκά κύτταρα. Οι έρευνες έδειξαν ότι οδηγείται ταχύτερα από οποιαδήποτε άλλη στους μυς, ενώ παράλληλα μεταφέρει μαζί της νερό και άλλα θρεπτικά συστατικά, παρέχοντας έτσι δύναμη και μέγεθος στους μυς, ενώ ακόμα ανεβάζει δραματικά τα επίπεδα του ΑΤΡ.

> Sustamine™ : Είναι η γνωστή L-Alanyl L-Glutamine, είναι η κορυφαία μορφή γλουταμίνης και άλλη μια απόδειξη του ότι η Nutrabolics είναι η πρωτοπόρος εταιρία στη δημιουργία διατροφικών συμπληρωμάτων. Η διαφορά με τις υπόλοιπες γλουταμίνες είναι ότι η Sustamine χρησιμοποιεί φυσικά ένζυμα αντί για συνθετικά αέρια που χρησιμοποιούνται σε άλλες γλουταμινικές φόρμουλες. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα την χρήση της γλουταμίνης χωρίς την ύπαρξη άχρηστων και βλαβερών συστατικών, ενώ παράλληλα αυξάνει την αντικαταβολική και ανοσοποιητική της δράση.

> Magnesium Glycyl Glutamine Chelate: Άλλη μια μορφή γλουταμίνης, η οποία συνοδεύεται με το μαγνήσιο, το οποίο παίζει ένα πολύ σημαντικό ρόλο στο ενδοκρινικό σύστημα (ορμόνες), την μυϊκή ανάπτυξη, το νευρικό και σκελετικό σύστημα. Αυτό σημαίνει ότι η συγκεκριμένη μορφή γλουταμίνης είναι ακόμα πιο ισχυρή στην δράση της για τη βελτίωση της υγείας, ανάρρωσης και επιδόσεων.

> Glycerol Monostearate: Η γλυκερίνη ήταν μια πολύ καλή λύση για τους bodybuilder λίγο πριν τον αγώνα γιατί τους βοηθούσε στην αύξηση της φλεβικότητας. Όταν πίνουμε νερό με γλυκερίνη, το νερό απορροφάται από τους μυς και έχει την τάση να μένει στους μυς περισσότερο χρονικό διάστημα. Αυτό από μόνο του μπορεί να μην λέει πολλά, όμως αν σκεφτούμε ότι το νερό που εισέρχεται και μένει στους μυς δεν έρχεται μόνο του αλλά με όλα τα θρεπτικά συστατικά που προέρχονται από τις τροφές και τα υπόλοιπα συμπληρώματα που λαμβάνουμε, τότε καταλαβαίνουμε ότι το πράγμα γίνεται πολύ ενδιαφέρον. Αυτό με λίγα λόγια σημαίνει μεγαλύτερα πρηξίματα και μεγαλύτερη μυϊκή δύναμη.

> Taurine: Ένα από τα πιο διαδεδομένα και πιο σημαντικά ελεύθερα αμινοξέα στο σώμα είναι η ταυρίνη, η οποία βρίσκεται στους σκελετικούς μυς, την καρδιά και το νευρικό σύστημα. Οι εξαντλητικές προπονήσεις προκαλούν ραγδαία μείωση των επιπέδων ταυρίνης στο σώμα, κάτι που σημαίνει λιγότερη ενέργεια και δύναμη. Η λήψη ταυρίνης κατά τη διάρκεια της άσκησης βοηθάει στην εξασφάλιση ικανής ποσότητας του συγκεκριμένου αμινοξέος το οποίο μάλιστα λειτουργεί και ως μεταβολικός διαβιβαστής.

> Orange Peel and Black Tea Extracts: Μια έρευνα του 2006 στο Πανεπιστήμιο του Καίμπρητζ έδειξε ότι συγκεκριμένες φλαβόνες που συνδυάζονται με σπόρους πορτοκαλιού και μαύρο τσάι αυξάνουν την αντοχή μέσω της ταχύτερης επαναπρόσληψης οξυγόνου. Επίσης μειώνουν τον χρόνο ανάρρωσης μετά την προπόνηση κατά 23%, κάτι που σημαίνει γρηγορότερη αποθεραπεία και αυξημένα επίπεδα ενέργειας.

BON
02-04-10, 20:17
Εγω το πηρα πριν 6-7 μερες απο τα x-treme. Διαφορα δεν εχω δει ακομα ενω με ζαλιζει οταν το πινω για κανα 2ωρο, δεν ξερω γιατι. Ηθελα να ανοιξω θεμα και εγω αλλα δισταζα επειδη μαλλον δεν ειναι πολυ διαδεδομενο. Βασικα λεει οτι δινει αντοχη κατα την προπονηση, προσωπικα λογω της ελαφρης ζαλαδας ειδα πτωση αποδοσης. Παρακαλω οποιος εχει δοκιμασει να μου πειι αποψεις, να το σταματησω???? Εστειλα και 3 e-mail στην εταιρεια για να μαθω ποση κρεατινη εχει αλλα καμια απαντηση εδω και 5 μερες.(3 σε διαφορετικεσ διευθυνσεις, δεν επρηξα τουσ ανθρωπους...). Αν βιαζομουν να εκφερω γνωμη θα ελεγα οτι δεν αξιζει...

Θα προτιμουσα να παρω κρεατινη με BCAA σε σκονη συνδιασμενα παρα ολα αυτα τα μαγικα φιλτρα που δεν ξερεις και τις αναλογιες και τις ποσοτητες, μετανιωσα για την αγορα(45 ευρω κιολας). Το πουλαω ενα 20αρικο...χαχαα

Svein
02-04-10, 20:44
Εγω το πηρα πριν 6-7 μερες απο τα x-treme. Διαφορα δεν εχω δει ακομα ενω με ζαλιζει οταν το πινω για κανα 2ωρο, δεν ξερω γιατι. Ηθελα να ανοιξω θεμα και εγω αλλα δισταζα επειδη μαλλον δεν ειναι πολυ διαδεδομενο. Βασικα λεει οτι δινει αντοχη κατα την προπονηση, προσωπικα λογω της ελαφρης ζαλαδας ειδα πτωση αποδοσης. Παρακαλω οποιος εχει δοκιμασει να μου πειι αποψεις, να το σταματησω???? Εστειλα και 3 e-mail στην εταιρεια για να μαθω ποση κρεατινη εχει αλλα καμια απαντηση εδω και 5 μερες.(3 σε διαφορετικεσ διευθυνσεις, δεν επρηξα τουσ ανθρωπους...). Αν βιαζομουν να εκφερω γνωμη θα ελεγα οτι δεν αξιζει...

Θα προτιμουσα να παρω κρεατινη με BCAA σε σκονη συνδιασμενα παρα ολα αυτα τα μαγικα φιλτρα που δεν ξερεις και τις αναλογιες και τις ποσοτητες, μετανιωσα για την αγορα(45 ευρω κιολας). Το πουλαω ενα 20αρικο...χαχαα

Δοκιμασε να φας κατι μια ωρα πριν και αμα συνεχιζουν οι ζαλαδες , αλλιώς στηλτο μου ;) !

BON
02-04-10, 22:06
Μα τρωω μια ωρα πριν παω γυμναστηριο, βρωμη με πρωτεινη. Αρχηγε η ατυχια σου χτυπα την πορτα, εδω κοντα εχω 2-3 προχειρα πειραματοζωα φιλαρακια που δεν θα δυστασουν να κατασπαραξουν την ασπρη σκονη πριν προλαβω να πω οτι την δινω. Παντως σοβαρα θα δοκιμασω ακομα 3-4 φορες και αν δεν φυγει η ζαλαδα(που μαζι με το διαδρομο γινεται ιση με 2 βοτκες) θα το σταματησω. Λεει φλεβικοτητα, τρελη δυναμη και μυικη αναπτυξη, μεχρι τωρα μονο λογια. 6 προπονησεις καμια διαφορα. Νωρις ειναι το ξερω αλλα δεν λεει πουθενα οτι πρεπει να περιμενεις 2 βδομαδες. Και το οτι δεν αναφερει ποσοτητες ειναι η αιτια που δεν ξανααγοραζω απο την εταιρεια προιον, εχω παρει 2 ισομπολικ μεχρι τωρα... Που ξερω εγω οτι το αμινοσελ δεν εχει 10 γραμμαρια μαυρο τσαι και τα υπολοιπα 2,5(του σκουπ) ειναι κρεατινη με BCAA???? Αντε και λιγη γλουταμινη με μαγνησιο. Δεν το ξερω.... Παντως οφειλω να ομολογησω οτι τα γραφουν πολυ δελεαστικα οι ατιμοι...

Svein
02-04-10, 22:26
Μα τρωω μια ωρα πριν παω γυμναστηριο, βρωμη με πρωτεινη. Αρχηγε η ατυχια σου χτυπα την πορτα, εδω κοντα εχω 2-3 προχειρα πειραματοζωα φιλαρακια που δεν θα δυστασουν να κατασπαραξουν την ασπρη σκονη πριν προλαβω να πω οτι την δινω. Παντως σοβαρα θα δοκιμασω ακομα 3-4 φορες και αν δεν φυγει η ζαλαδα(που μαζι με το διαδρομο γινεται ιση με 2 βοτκες) θα το σταματησω. Λεει φλεβικοτητα, τρελη δυναμη και μυικη αναπτυξη, μεχρι τωρα μονο λογια. 6 προπονησεις καμια διαφορα. Νωρις ειναι το ξερω αλλα δεν λεει πουθενα οτι πρεπει να περιμενεις 2 βδομαδες. Και το οτι δεν αναφερει ποσοτητες ειναι η αιτια που δεν ξανααγοραζω απο την εταιρεια προιον, εχω παρει 2 ισομπολικ μεχρι τωρα... Που ξερω εγω οτι το αμινοσελ δεν εχει 10 γραμμαρια μαυρο τσαι και τα υπολοιπα 2,5(του σκουπ) ειναι κρεατινη με BCAA???? Αντε και λιγη γλουταμινη με μαγνησιο. Δεν το ξερω.... Παντως οφειλω να ομολογησω οτι τα γραφουν πολυ δελεαστικα οι ατιμοι...

H κρεατινη θελει 7 μερες για να δείξει το 90% των δυνατοτήτων της (μιλαμε για συνεχόμενες μέρες ! ) oσο για ορατα αποτελεσματα με το γυμνο ματι εμενα θελει 9-15 μερες να παίρνω ! Υπομονή !

kyriakos23
11-06-10, 04:39
τα δοκιμασε κανεις παιδια?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12516&d=1276220303


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12517&d=1276220323

kyriakos23
13-06-10, 03:45
δεν εχει κανεις γνωμη?:green:

Nick Sotiralis
13-06-10, 15:27
απο οτι καταλαβα το παιρνεις κατα τη διαρκεια της προπονησης εγω θα σου προτεινα αν θες κατι για να το παιρνεις κατα τη διαρκεια παρε size on (Gaspari Nutrition) ;)

beefmeup
13-06-10, 18:06
δεν εχει κανεις γνωμη?:green:

εγω δε το χω χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο,αλλα αν θες γνωμη σε φαση"τι λετε,αξιζει?",αποτι βλεπω,αξιζει για μεσα στην προπο..δεν περνω τετοιου ειδους συπληρωματα,(για μεσα στην προπο)αλλα,θα το αγοραζα αβιαστα,αν επερνα.
κ ο λογος εκοτος απτα συστατικα,που φαινονται "τουμπανο",ειναι ο εξης..

0γρ ζακχαρα,κ υδατανθρακες γενικοτερα

Tasos Green
13-06-10, 22:24
Αυτή η φόρμουλα υπερενιδατωνει τους μυς… την χρησιμοποιεί ο κολλητός μου και θα έλεγα ότι σε περιόδους όγκου είναι πολύ καλή άλλα για περιόδους γράμμωσης καλό είναι να μην χρησιμοποιείτε… πολλά νερά…

beefmeup
13-06-10, 22:27
πολλά νερά…

απο που,τα κραταει ο κολλητος:unsure:??αφου δεν εχει υδατανθρακες?

λογω κρεατινης/glycerol?

Tasos Green
13-06-10, 22:44
απο που,τα κραταει ο κολλητος:unsure:??αφου δεν εχει υδατανθρακες?

λογω κρεατινης/glycerol?

μάλλον λόγο κρεατίνης/γλυκερίνης... την χρησιμοποίει 1 μηνα σχεδόν και έχει καλά αποτελέσματα σε θέμα boost άλλα από ότι μου λέει και ο ίδιος σε μερικά σημεία φαίνεται ότι ο όγκος είναι από νερά....
εγώ ήμουν ανάμεσα στο aminocell και το sizeon για τον Αύγουστο άλλα έφαγα ένα κόλλημα τώρα με το aminocell...
:unsure:
Glycerol Monostearate: Η γλυκερίνη ήταν μια πολύ καλή λύση για τους bodybuilder λίγο πριν τον αγώνα γιατί τους βοηθούσε στην αύξηση της φλεβικότητας. Όταν πίνουμε νερό με γλυκερίνη, το νερό απορροφάται από τους μυς και έχει την τάση να μένει στους μυς περισσότερο χρονικό διάστημα. Αυτό από μόνο του μπορεί να μην λέει πολλά, όμως αν σκεφτούμε ότι το νερό που εισέρχεται και μένει στους μυς δεν έρχεται μόνο του αλλά με όλα τα θρεπτικά συστατικά που προέρχονται από τις τροφές και τα υπόλοιπα συμπληρώματα που λαμβάνουμε, τότε καταλαβαίνουμε ότι το πράγμα γίνεται πολύ ενδιαφέρον. Αυτό με λίγα λόγια σημαίνει μεγαλύτερα πρηξίματα και μεγαλύτερη μυϊκή δύναμη. (αυτο αναγραφετε σε σιτε που την πουλαει το aminocell)

kyriakos23
14-06-10, 03:28
για μετα την προπονηση κανει?

Tasos Green
14-06-10, 21:32
για μετα την προπονηση κανει?
στο σιτε του προϊόντος αναφέρετε για κατανάλωση κατά την διάρκεια της προπόνησης... άλλα το προϊόν έχει τα πάντα μέσα εγώ θα το χρησιμοποιούσα και για μεταπροπονιτικο μαζί με δεξτροζη... δες εδω:http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=4474&category=436

sobral
28-01-11, 14:52
ποιά από τα συστατικά του μπορούν να σου φέρουν ζαλάδες?(οπως είχε ο φίλος παραπάνω) τα extract στο τέλος του μπλέντ? οι κρεατίνες που έχει νομίζω είναι από τις καλύτερες. Αυτό που φοβάμαι είναι τα αμινοξέα σε μορφή εστέρα γιατί έχω ακούσει κακά λόγια για τους εστέρες γενικότερα και σε θέμα αποδοτικότητας (ειδικά για creatine ethyl-ester) όσο και για ανεβασμένες τιμές σε εξετάσεις. Όποιος γνωρίζει ας μου πεί. Ευχαριστώ!:P

beefmeup
28-01-11, 15:42
ποιά από τα συστατικά του μπορούν να σου φέρουν ζαλάδες?(οπως είχε ο φίλος παραπάνω) τα extract στο τέλος του μπλέντ? οι κρεατίνες που έχει νομίζω είναι από τις καλύτερες. Αυτό που φοβάμαι είναι τα αμινοξέα σε μορφή εστέρα γιατί έχω ακούσει κακά λόγια για τους εστέρες γενικότερα και σε θέμα αποδοτικότητας (ειδικά για creatine ethyl-ester) όσο και για ανεβασμένες τιμές σε εξετάσεις. Όποιος γνωρίζει ας μου πεί. Ευχαριστώ!:P

συνηθως οτι εχει σχεση με διεγερτες του ΚΝΣ,σου προκαλουν ζαλαδες κλπ.
τα υπολοια που εχει αυτο,δεν νομιζω να ειναι θεμα.

απλα αυτο για την εθυλεστερικη κρεατινη ισχυει οτι ειναι ψιλο μουφα,αλλα γενικα για τους εστερες,επειδη ειναι ουσιαστικα δεμενα(τα αμινο/κρεατινη) με μορια αλκοολης μπορει να σου ψιλοτσιμπησουν το συκωτι λογω μεταβολισμου τους εκει,αλλα δεν νομιζω οτι μια στο στο τοσο που θα το περνεις θα εχεις προβλημα.

εγω επερνα το growth factor,της ιδιας εταιριας,που ειχε μεσα αμινο με εστερα κ δεν ειχα θεμα..καλο προιον ηταν.

sobral
28-01-11, 16:06
συνηθως οτι εχει σχεση με διεγερτες του ΚΝΣ,σου προκαλουν ζαλαδες κλπ.
τα υπολοια που εχει αυτο,δεν νομιζω να ειναι θεμα.

απλα αυτο για την εθυλεστερικη κρεατινη ισχυει οτι ειναι ψιλο μουφα,αλλα γενικα για τους εστερες,επειδη ειναι ουσιαστικα δεμενα(τα αμινο/κρεατινη) με μορια αλκοολης μπορει να σου ψιλοτσιμπησουν το συκωτι λογω μεταβολισμου τους εκει,αλλα δεν νομιζω οτι μια στο στο τοσο που θα το περνεις θα εχεις προβλημα.

εγω επερνα το growth factor,της ιδιας εταιριας,που ειχε μεσα αμινο με εστερα κ δεν ειχα θεμα..καλο προιον ηταν.

Eυχαριστώ για την απάντηση. Διεγερτές του Νευρικού συστήματος απο τα συστατικά είναι αυτά που γράφω παραπάνω? ρωτάω επειδή τα υπόλοιπα συστατικά είναι κρεατίνες,αμινοξέα Βcaa και γλουταμίνες. Λογικά θα είναι για χρήση μόνο τις μέρες προπόνησης.:weights:

beefmeup
28-01-11, 16:09
Eυχαριστώ για την απάντηση. Διεγερτές του Νευρικού συστήματος απο τα συστατικά είναι αυτά που γράφω παραπάνω? ρωτάω επειδή τα υπόλοιπα συστατικά είναι κρεατίνες,αμινοξέα Βcaa και γλουταμίνες. Λογικά θα είναι για χρήση μόνο τις μέρες προπόνησης.:weights:

μπα αυτο δεν εχει διεγερτες τετοιου τυπου,κ ναι καλυτερα μονο μετα την προπονα το περνεις.
μπορεις κ μεσα στην προπονα,αλλα δεν το πολυπρωτιμω για τετοια ληψη,δεδομενο οτι εχεις φαει πριν πας γυμν.κανα 2 καλα γευματα(τουλαχιστον)οποτε ψιλοαχρηστο ειναι.

sobral
28-01-11, 16:42
μπα κ εγώ δεν χρησιμοποιώ ούτε έχω χρησιμοποιήσει ποτέ intra-workout συμπληρώματα. Αλλά τι μπορεί να προκάλεσε ζαλάδες στο παιδί παραπάνω? αυτό ψάχνω γιατί δεν βλέπω κάποια διεγερτική ουσία. κ επίσης θα προτιμούσες αυτό το προιόν ή καλύτερα μία κρεατίνη μονουδρική με bcaa? να σαι καλά.

beefmeup
28-01-11, 21:55
μπα κ εγώ δεν χρησιμοποιώ ούτε έχω χρησιμοποιήσει ποτέ intra-workout συμπληρώματα. Αλλά τι μπορεί να προκάλεσε ζαλάδες στο παιδί παραπάνω? αυτό ψάχνω γιατί δεν βλέπω κάποια διεγερτική ουσία. κ επίσης θα προτιμούσες αυτό το προιόν ή καλύτερα μία κρεατίνη μονουδρική με bcaa? να σαι καλά.

ισως το glycerol,αλλα υποθετουμε τωρα κ ακρη δεν θα βγει.

κατα τα αλλα,ενας γενικος κανονας που ακολουθω,κ που για μενα δουλευει καλυτερα,ειναι οτι οταν μπορω να επιλεξω αυτουσια την καθε ουσια κ να την αναμιξω εγω,σε ποσοτητες που θελω ακριβως για να ξερω τι περνω,ειναι σαφως καλυτερα απο οποιδηποτε blend.

υπαρχουν ομως καποια προιοντα που ειναι καλα σαν blend,αλλα μονο αν εχουν 3-4 καλα συστατικα κ οχι ενα αχταρμα μεσα,κ τα δουλευω για ευκολια κυριως.
αυτο παντως δειχνει ενα "καλο" blend.

sobral
28-01-11, 23:54
ισως το glycerol,αλλα υποθετουμε τωρα κ ακρη δεν θα βγει.

κατα τα αλλα,ενας γενικος κανονας που ακολουθω,κ που για μενα δουλευει καλυτερα,ειναι οτι οταν μπορω να επιλεξω αυτουσια την καθε ουσια κ να την αναμιξω εγω,σε ποσοτητες που θελω ακριβως για να ξερω τι περνω,ειναι σαφως καλυτερα απο οποιδηποτε blend.

υπαρχουν ομως καποια προιοντα που ειναι καλα σαν blend,αλλα μονο αν εχουν 3-4 καλα συστατικα κ οχι ενα αχταρμα μεσα,κ τα δουλευω για ευκολια κυριως.
αυτο παντως δειχνει ενα "καλο" blend.

κ εγώ είμαι υπέρ των δικών μου ''δημιουργημάτων'' δεν έχω πάρει ποτέ μπλέντ (μου την σπάει να μην ξέρω τις ποσότητες) αλλά επειδή το συγκεκριμένο δείχνει καλό γι'αυτό ψάχνομαι..πήρα και μία παραπάνω άποψη από σένα :) ίσως το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

sobral
21-03-11, 21:57
κάποιο έμπειρο μάτι μπορεί να υπολογίσει πάνω κάτω το μπλέντ?:green: ρωτάω για το αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζί με μονουδρική χωρίς να υπάρξουν υπερβολές. πχ μονουδρική το πρωί με το πρωινό και αυτό τις ημέρες προπόνησης (μετά την προπόνα ή κατά την διάρκεια ως το τελείωμα της άσκησης).

Devil
22-03-11, 00:48
πανω απο 3γρ δυσκολο να εχει.... μαξιμουμ 4γρ....:unsure:

beefmeup
22-03-11, 00:59
πανω απο 3γρ δυσκολο να εχει.... μαξιμουμ 4γρ....:unsure:

το πολυ 3,αν υπολογισεις οτι τα αμινο θα ειναι σιγουρα 4-5γρ,κ η γλουταμινη τουλαχιστον 2γρ καπου εκει την βαζω την κρεατινη.

sobral
22-03-11, 01:09
αυτά τα έμπειρα μάτια ήθελα:green: χεχε! αν έχει 3-4γρ θα μπορούσες κανείς να το βάλει με 5γρ μονουδρικής? ή τις μέρες προπόνησης είναι υπερβολικά τα 8-9γρ (συνολικά)για διάστημα του ενός μηνός ας πούμε?

sobral
22-03-11, 01:16
κ εγώ πάντως έτσι όπως το κόβω 3γρ θα έχει. 5γρ το πρώτο κουτάκι (τα άμινος) 3γρ το δεύτερο (οι κρεατινες) 2γρ (οι γλουταμίνες) 1γρ (οι γλυκίνες κτλ) και 600μγρ τα υπόλοιπα.

COBRA_STYLE
22-03-11, 01:19
αυτά τα έμπειρα μάτια ήθελα:green: χεχε! αν έχει 3-4γρ θα μπορούσες κανείς να το βάλει με 5γρ μονουδρικής? ή τις μέρες προπόνησης είναι υπερβολικά τα 8-9γρ (συνολικά)για διάστημα του ενός μηνός ας πούμε?
oχι δεν ειναι υπερβολικο,εφοσον λες για 1 μηνα

sobral
13-05-11, 15:39
παιδιά το πήρα πρώτη φορά σήμερα σε γεύση grape! ΌΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ έχω πιει από γεύση. Αφού αναρωτιέμαι μήπως το πήρα σε γεύση χαλασμένο σταφύλι!! ποοο...έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει αν ήταν έτσι και το δικό του? και χάλια μυρωδιά, ελπίζω να μην είναι όντως χαλασμένο.:(:(

jay
22-05-11, 01:26
παιδες καλησπερα και απο εμενα.εχω εδω και μια εβδομαδα που παιρνω το aminocell μεσα στην προπονηση μπορω να πω οτι εχω μεινει ικανοποιημενος μου δωσε δυναμη εχω ανεβη σε κιλα σε καποιες ασκησεις δεν κουραζομαι απεκτησα αντοχη.το μονο μειονεκτημα και εδω θα ηθελα τις αποψεις σας οταν το πινω οχι τοσο κατα την διαρκεια της προπονησεις οσο μετεπειτα εχω ενα ΚΑΨΙΜΟ που με κραταει καμια μερα στον λαρυγγα [ισοφαγο]να το πω και ανησηχω για κανα θυροειδη μην εχω κανενα προβλημα.σκεφτομαι να το σταματησω.:(ευχαριστω εκ το προτερον!!!

sobral
22-05-11, 01:34
παιδες καλησπερα και απο εμενα.εχω εδω και μια εβδομαδα που παιρνω το aminocell μεσα στην προπονηση μπορω να πω οτι εχω μεινει ικανοποιημενος μου δωσε δυναμη εχω ανεβη σε κιλα σε καποιες ασκησεις δεν κουραζομαι απεκτησα αντοχη.το μονο μειονεκτημα και εδω θα ηθελα τις αποψεις σας οταν το πινω οχι τοσο κατα την διαρκεια της προπονησεις οσο μετεπειτα εχω ενα ΚΑΨΙΜΟ που με κραταει καμια μερα στον λαρυγγα [ισοφαγο]να το πω και ανησηχω για κανα θυροειδη μην εχω κανενα προβλημα.σκεφτομαι να το σταματησω.:(ευχαριστω εκ το προτερον!!!

χμμ περίεργο αυτό. Κ εγώ πόστ το χρησιμοποιώ και δεν μου δημιουργει τίποτα τέτοιο. Εκτός από την γεύση δεν έχω άλλο παράπονο.

karpoutzidis
22-05-11, 11:36
Πολύ κάλο τουμπανιασμα όταν το επερνα κατά την διάρκεια άλλα είχα αναγούλες και πόνους στο στομάχι.γενικά μια άσχημη εστηση με αποτέλεσμα να παρατάω την προπο στην μέση και να φεύγω!''εχω σχετικα ερεθησμενο στομαχη''

beefmeup
05-06-11, 23:06
μιας κ το περνω αυτη την περιοδο με το ποστ μου,να γραψω οτι απο πλευρας διαλυτοητας ειναι σουπερ.
η γευση grape ψιλοπαλευεται,αλλα δεν εχω θεμα γιατι το περνω με waxy κ το megaoxigreens το οποιο υπερκαλυπτει ευχαριστα τα παντα με μια δροσερη γευση μεντας..:thumbup:

sobral
06-06-11, 06:57
μιας κ το περνω αυτη την περιοδο με το ποστ μου,να γραψω οτι απο πλευρας διαλυτοητας ειναι σουπερ.
η γευση grape ψιλοπαλευεται,αλλα δεν εχω θεμα γιατι το περνω με waxy κ το megaoxigreens το οποιο υπερκαλυπτει ευχαριστα τα παντα με μια δροσερη γευση μεντας..:thumbup:

διαλυτότητα σούπερ βάση του ότι είναι bcaa? (που γενικότερα δεν διαλύονται πολύ) ή σούπερ γενικότερα? γιατί όλοι στα reviews του εξωτερικού + εμένα του εσωτερικού:green::green: που το έχω παίρνει 7/10. διαλύονται σχετικά αλλά πάντα κάτι μένει στον πάτο...:unsure: όσο για την γεύση πάει τη συνήθισα (μαζί με μία κουταλίτσα μαύρης ζάχαρης αλλιώς..)αλλά οκ η γεύση είναι υποκειμενικό θέμα. Καλό συμπλήρωμα πάντως.

Rourke
06-06-11, 12:33
Διαλυτότητα και γεύση μάπα για εμένα. Βαθμολογία 6/10.Για μία φορά δοκιμή αξίζει τα λεφτά. Δεν έκλαψα τα λεφτά μου αλλά παρακαλούσα μετά από κάποιο σημείο να τελειώσει.
Για ιντρα παίζει ακόμα δυνατά το :bowdown: Xtend παραδοσιακά.

beefmeup
06-06-11, 15:33
τι λετε ρε παιδια..:unsure:
τοσο πολυ?
εγω το πεταω μεσα σε waxy κ διαλυεται οπως κ το waxy..νερο δλδ...:unsure:

μηπως εχει διαφορα απο γευση σε γευση?

Rourke
06-06-11, 16:08
Φίλε χάλια , για εμένα, βέβαια εγώ αηδιάζω και με το waxy άλλα άλλο πάλι αυτό...

Γεύση δεν θυμάμαι ακριβώς από τα xtr stores το είχα πάρει. Θυμάμαι ήταν μοβ χρώμα και το διέλυα μέσα σε ένα σέικερ με χλιαρό νερό. Εντάξει σε ένα βαθμό όλα έχουν άσπρους κούκους λευκινης που δεν διαλύονται εύκολα. Αλλά στο συγκεκριμένο ήταν πιο χοντροκομμένοι και σκληροί σε βαθμό να γίνουν αισθητοί στο στόμα. Αυτό έχει να κάνει με την ποιότητα της λευκίνης νομίζω. Όσο πιο λεπτοί και μαλακοί κόκκοι τόσο πιο κρυστάλλινοι και pure. Η λευκίνη είναι που χαλάει και όλη την γεύση γενικά σε τέτοια συμπληρώματα. Άμα την πάρεις σκέτη σε καλή ποιότητα την λευκίνη θα δεις ότι είναι σκέτο δηλητήριο και δεν διαλύετε με τίποτα.



Θα δοκιμάσω και αυτό σύντομα, Genomyx Protocol.

beefmeup
06-06-11, 16:12
εγω το εχω παρει απο αμερικα,κ γευση grape που εγραψα κ απο πανω..
αλλα τοσο μεγαλη διαφορα με διαλυτοτηα,μου φαινεται περιεργο..
κ φαντασου οτι το ριχνω σε κρυο νερο μετα την προπονα,κ γινεται νερακι λεμε...

καλα η γευση ειναι υποκειμενικη..εμενα το waxy με γευση απο τοτε που ειχα δοκιμασει της ids(grape) καπου το 2005,δεν το ξαναπηρα ποτε παλι ετσι.
παντα το επερνα αγευστο γιατι αλλιως με αναγουλιαζει..:)

Rourke
06-06-11, 16:23
Χαχα..Ιδίως όταν κάνεις πόδια και έχεις και αυτό το αναγούλιασμα είσαι ένα κλικ για να ξεράσεις...Το waxy χωρίς γεύση δεν το έχω δοκιμάσει μόνο Vitargo άγευστο. Βέβαια να σου πω την αλήθεια τώρα τα έχω εγκαταλείψει αυτά τα συμπληρώματα (μετά την προπονα πλέον μόνο αμινο ή whey isolate και μετά από λίγο φαΐ)