PDA

Επιστροφή στο Forum : Στηθος problem



Arlond
04-04-10, 00:58
ρε παιδια κανω βαρη 2,μιση χρονια τωρα ξεκινησα με στηθος πλακα
δλδ μονο κοκκαλο και δεν λεω εχω δει καποια μικρη ομως διαφορα!
θελω κυριως να βαλω λιγο μυ στο πανω και εσωτερικο στηθος
εκτος απο παγκο επικληνη πεκ ντεκ και ανοιγματα αλλες ασκησεις που θα με βοηθησουν
ποιες ειναι???
και αν εχετε και κανα καλο συμπληρωμα για αυτο το θεμα
παιρνω κατι αμινοξεα τωρα αλλα δεν ξερω αν κανουν καμια δουλεια
δεν βλεπω κατι
ευχαριστω

thegravijia
04-04-10, 01:12
ποσα κιλα κανεις παγκο?

KATERINI 144
04-04-10, 01:20
εκτος απο τα κιλα που παιζουν ρολο, αλλαξε την τεχνικη σου, κανε την ποιο αυστηρή. Χρηστός ανέστη.

Rise above
04-04-10, 02:30
αληθώς ο κύριος!

δοκίμασε επικλινή πάγκο με αλτήρες αντί για μπάρα μήπως σε πιάνει καλύτερα.

μήπως στο πρόγραμμα σου έχεις την προηγουμενη μέρα τίποτα τρικέφαλα /ωμους και δε βγάζεις καλή προπόνηση στήθος?

όπως σου είπανε οι προλαλήσαντες τεχνική και κιλά από εκεί και πέρα δεν μου έρχεται τίποτα άλλο:unsure:

jGod
04-04-10, 02:30
γενικα εχεις μαζα και εκει όχι? πες μας αν θελεις τα stats σου,υψος,βαρος και αυτο π ρωτησε κ ο φιλος πιο πανω ,τι κιλα παιζει στηθος και τι ασκησεις.

ρε φωτη ... αναστήθηκε κανένας γνωστός σου εν ονόματι Χρήστος:bowdown::bowdown:

Eddie
04-04-10, 03:27
Δοκιμασε και αλλες τεχνικες σε περιπτωση που εχεις κολησει.Κατιοντα,πυραμιδα,ακομα και αρνητικες θα δωσουν αλλο τονο στην προπονηση.Επισης εγω θα προτεινα επικλινη παγκο και οχι αλτηρες για το λογο οτι χρησιμοποιεις πολλα περισσοτερα κιλα.(εκτως εαν οχι!?!)

Για το πανω και το εσωτερικο μερος δοκιμασε στον παγκο μια πιο κλειστη λαβη και στα ανοιγματα σε καθε επαναληψη στο ανω σημειο θα κολλας τους αλτηρες και θα σφιγγεις για ενα δευτερολεπτο.Εγω θα δοκιμαζα βεβαια και ενα αθανατο πουλοβερ:thumbup:

giannis64
04-04-10, 10:09
εκτος απο τα παραπανω που ειπαν τα αλλα παιδια, βαλε το στηθος δευτερα ετσι ωστε να εισαι ξεκουραστος απο το οφ της κυριακης!!!!

St3f
06-04-10, 23:19
Αν δν ειναι μονο στο στηθος το προβλημα τοτε μηπως να εκανες περισσοτερο διατροφη για ογκο?8α βοηθουσε αλλιως οταν φευγεις απο το γυμναστηριο καλο θα ειναι να κλαις απο την ενταση της προπονησης

albertob30
06-04-10, 23:34
εχω θεμα με το στηθος εδω και 7 χρονια που ασχολουμε..ειναι λιγοτερο ανεπτυγμενο απο τα αλλα σημεια..εχω δοκιμασει τα παντα και τελικα αυτο που με εχει βοηθησει ειναι : δες το βιντεο του milos sarcev chest training και κανε υπερβολικα αυστηρη τεχνικη..μην σε απασχολουν τα κιλα..εγω εχω κατεβασει τα μισα σχεδον κιλα απο οτι εκανα και κανω 15αρες πλεον και εχω μακραν καλυτερη αναπτυξη..

και βιγια πολλα κιλα δεν σημαινουν παντα καλυτερο πχ στηθος . καταλαβε το καποια στιγμη

thegravijia
07-04-10, 00:06
αλμπερτο
ο μιλος αρχισε να κανει αυτο το πραγμα ΑΦΟΥ τσακισε τον ομο του

πριν εκανε κανονικα βαρια προπονηση ετσι εφτιαξε τη μαζα του

δευτερον

τι να καταλαβω ... αμα ο αλλος κανει 50 κιλα εσυ του προτεινεις γιγαντοσετ του μιλος..

ωραιος....

τριτον δεν ηξερα πως εχεις παντα δικιο

και γω εχω δοκιμασει ολα αυτα που προτεινει ο μιλος και σιγα την διαφορα .εμενα πισω με πηγε

The Rock
07-04-10, 00:14
εχω θεμα με το στηθος εδω και 7 χρονια που ασχολουμε..ειναι λιγοτερο ανεπτυγμενο απο τα αλλα σημεια..εχω δοκιμασει τα παντα και τελικα αυτο που με εχει βοηθησει ειναι : δες το βιντεο του milos sarcev chest training και κανε υπερβολικα αυστηρη τεχνικη..μην σε απασχολουν τα κιλα..εγω εχω κατεβασει τα μισα σχεδον κιλα απο οτι εκανα και κανω 15αρες πλεον και εχω μακραν καλυτερη αναπτυξη..

και βιγια πολλα κιλα δεν σημαινουν παντα καλυτερο πχ στηθος . καταλαβε το καποια στιγμη
Θα σταθώ σε αυτό και θα προτείνω το rest pause σύστημα που προτείνει είναι πολύ αποτελεσματικό.

Kolorizos
08-04-10, 14:00
για εμενα στο στηθος πιανει πολυ το συστημα της πυραμιδας (12,10,8,6)
σε συνδιασμο με αρνητικες αμεσως μετα
και να χρησιμοποιεις πιεσεις και ανοιγματα

Jeik
08-04-10, 14:10
σωστός ο κολορίζος!!και εγώ τα ίδια ψηφίζω..πιέσεις με αλτήρες και ανοίγματα..πολύ πόνος!!:green:

Kolorizos
08-04-10, 15:08
και δεν πρεπει να ξεχναμε την κατακλινη σταση

Haris Pilton
08-04-10, 18:01
Ακουστε διαλογο.

-Κατακληνη παγκο εχουμε;
-Γυμναστρια: Απαγορευεται!!
-What the fuck?
-Tι ειπατε;
-Εεεμ,γιατι απαγορευεται;
-Γυμναστρια: Παει το αιμα στο κεφαλι.
-Μαλιστα (γυρναω πλατη,χτυπαω το κεφαλι μου με την παλαμη μου,και φευγω στο κροσοβερ)

-Giannis-
08-04-10, 18:08
Ακουστε διαλογο.

-Κατακληνη παγκο εχουμε;
-Γυμναστρια: Απαγορευεται!!
-What the fuck?
-Tι ειπατε;
-Εεεμ,γιατι απαγορευεται;
-Γυμναστρια: Παει το αιμα στο κεφαλι.
-Μαλιστα (γυρναω πλατη,χτυπαω το κεφαλι μου με την παλαμη μου,και φευγω στο κροσοβερ)

τότε και ο επικλινής απαγορευμένος έπρεπε να ήταν... πάει το αίμα στο άλλο κεφάλι

Haris Pilton
08-04-10, 18:14
:rolf: :rolf: :rolf:

albertob30
09-04-10, 01:11
τότε και ο επικλινής απαγορευμένος έπρεπε να ήταν... πάει το αίμα στο άλλο κεφάλι

axaxaxaxaxaxaxaxaxxaxax klaiw

Jeik
09-04-10, 01:14
χαχαχχαχα..:bowdown::bowdown:!!αυτό πρέπει να μπει γρήγορα στια ατάκες:green: