PDA

Επιστροφή στο Forum : κρεατινη πρωτεινη αμινοξεα λιποδιαλιτες



koulisss
04-04-10, 20:36
γεια σας παιδεια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και λιγο μπερδεμενος μετα συμπληρωματα που θελω να παρω.Λοιπον 8α σας πω για εμενα ειμαι 18 χρονων εχω υψος 1,75 ειμαι 89 κιλα και αρχισα γυμναστικη εδω και 5 μηνες για να χασω τα περιτα κιλα και να σφιξω.το θεμα ειναι οτι θελω να χασω τα περιτα κιλα μου αλα θελω να αυξησω και τον μυικο μου ογκο ι ασκησεις που κανω στο γιμναστηριο ειναι 20 λεπτα διαδρομο σε ρυθμο τζοκινκ, αρχιζω κανοντας 1 μερα ασκησεις μονο στηθους 2μερα ασκησεις μονο πλατης,3μερα ασκησεις μονο 2κεφαλου 3κεφαλου,και 4μερα ομους ποδια,τα σετ που κανω σε κα8ε ασκηση ειναι 4 μαζι με ενα σετ που ειναι το ζεσταμα και οι επαναληπσεις ειναι 1σετ 15,2σετ αυξανω κιλα 10 επαναληπσεις,3σετ παλι αυξανο κιλα 7 μ 8 επαναληπσης ειναι σωστο το προγραμα που ακολουθω ι κανω καποιο λαθος?σκεφτομουνα να παρω τα προιοντα τις scitech αλα αλαξα γνομι και 8α παρω της muscletech μιας και εχει πολυ μεγαλο ονομα στον χωρο αυτο 8ελω να παρω την προτεινη nitrotech,τα αμινοξεα prototype216,και σκευτικα να παρω και κρεατινη την cell-tech το 8εμα ειναι οτι εχω ειδη παραπανισια κιλα αν παρω κρεατινη 8α δυσκολευτω να τα χασω ετσι μου εχουνε πει επισης μπορω να τα συνδιασω με τους λιποδιαλητες που περνω?ευχαριστο. :thumbup:

flowin_through
04-04-10, 20:54
ειναι σωστο το προγραμα που ακολουθω
ναι


σκεφτομουνα να παρω τα προιοντα τις scitech αλα αλαξα γνομι και 8α παρω της muscletech
κακως


αν παρω κρεατινη 8α δυσκολευτω να τα χασω ετσι μου εχουνε πει
λαθος


μπορω να τα συνδιασω με τους λιποδιαλητες που περνω?ευχαριστο. :thumbup:
ναι, αλλα μην περιμενεις και πολλα

Varaderistas
05-04-10, 15:13
γεια σας παιδεια ειμαι καινουργιος στο φορουμ και λιγο μπερδεμενος μετα συμπληρωματα που θελω να παρω.Λοιπον 8α σας πω για εμενα ειμαι 18 χρονων εχω υψος 1,75 ειμαι 89 κιλα και αρχισα γυμναστικη εδω και 5 μηνες για να χασω τα περιτα κιλα και να σφιξω.το θεμα ειναι οτι θελω να χασω τα περιτα κιλα μου αλα θελω να αυξησω και τον μυικο μου ογκο ι ασκησεις που κανω στο γιμναστηριο ειναι 20 λεπτα διαδρομο σε ρυθμο τζοκινκ, αρχιζω κανοντας 1 μερα ασκησεις μονο στηθους 2μερα ασκησεις μονο πλατης,3μερα ασκησεις μονο 2κεφαλου 3κεφαλου,και 4μερα ομους ποδια,τα σετ που κανω σε κα8ε ασκηση ειναι 4 μαζι με ενα σετ που ειναι το ζεσταμα και οι επαναληπσεις ειναι 1σετ 15,2σετ αυξανω κιλα 10 επαναληπσεις,3σετ παλι αυξανο κιλα 7 μ 8 επαναληπσης ειναι σωστο το προγραμα που ακολουθω ι κανω καποιο λαθος?σκεφτομουνα να παρω τα προιοντα τις scitech αλα αλαξα γνομι και 8α παρω της muscletech μιας και εχει πολυ μεγαλο ονομα στον χωρο αυτο 8ελω να παρω την προτεινη nitrotech,τα αμινοξεα prototype216,και σκευτικα να παρω και κρεατινη την cell-tech το 8εμα ειναι οτι εχω ειδη παραπανισια κιλα αν παρω κρεατινη 8α δυσκολευτω να τα χασω ετσι μου εχουνε πει επισης μπορω να τα συνδιασω με τους λιποδιαλητες που περνω?ευχαριστο. :thumbup:

Φίλε αφού θέλεις να χάσεις κιλά και λίπος, η γνώμη μου είναι να πάρεις στην αρχή καθαρή WHEY πρωτεινη για γράμμωση και όχι κρεατίνη (η πρωτεινη nitrotech της mascletech έχει μέσα κρεατίνη κ.α.).

Φυσικά μπορείς να παίρνεις μαζί και λιποδιαλύτες.

Θα σε συνιστούσα πρίν τα βάρη να κάνεις 20 λεπτα γρήγορο περπάτημα στον διαδρομο, μετά τις ασκήσεις που αναφέρεις...και στο τέλος 20 λεπτά τζόκινγκ (3 ή 4 φορές την εβδομάδα) και κάθε εβδομάδα να ανεβαίνεις σε χρονο 5 λεπτά. Αφού χάσεις κιλά και ''στεγνώσεις'', τότε πάρε καθαρή κρεατίνη για να πρηστούν οι μυς και για να έχεις καλύτερη γράμμωση. Αν πάρεις απο τώρα κρεατίνη δεν θα έχεις απώλεια βάρους......το αντίθετο μάλιστα (καλά σου έχουνε πεί). ;)

giannis64
05-04-10, 16:00
Φίλε αφού θέλεις να χάσεις κιλά και λίπος, η γνώμη μου είναι να πάρεις στην αρχή καθαρή WHEY πρωτεινη για γράμμωση και όχι κρεατίνη (η πρωτεινη nitrotech της mascletech έχει μέσα κρεατίνη κ.α.).

Φυσικά μπορείς να παίρνεις μαζί και λιποδιαλύτες.

Θα σε συνιστούσα πρίν τα βάρη να κάνεις 20 λεπτα γρήγορο περπάτημα στον διαδρομο, μετά τις ασκήσεις που αναφέρεις...και στο τέλος 20 λεπτά τζόκινγκ (3 ή 4 φορές την εβδομάδα) και κάθε εβδομάδα να ανεβαίνεις σε χρονο 5 λεπτά. Αφού χάσεις κιλά και ''στεγνώσεις'', τότε πάρε καθαρή κρεατίνη για να πρηστούν οι μυς και για να έχεις καλύτερη γράμμωση. Αν πάρεις απο τώρα κρεατίνη δεν θα έχεις απώλεια βάρους......το αντίθετο μάλιστα (καλά σου έχουνε πεί). ;)



δεν είναι έτσι τα πράγματα. η κρεατίνη δεν έχει καμία σχέση με την απώλεια λίπους!!!


Η κρεατίνη έχει θέση στη δίαιτα της γράμμωσης προωθώντας την ενέργεια και τα πρηξίματά μας στην προπόνηση. Ωστόσο, συνήθως, η λήψη της θα πρέπει να περιοριστεί σε 5γρ ημερησίως. Η τάση της κρεατίνης να κρατά νερά στο σώμα είναι και στην περίπτωση μας επιθυμητή, καθώς κρατά τους μυς μας «γεμάτους» δίνοντας τους μια πιο πλήρη εικόνα. Ωστόσο πολλοί επιλέγουν να την αφαιρέσουν στα τελευταία στάδια της δίαιτας, θυσιάζοντας το πρήξιμο για μια ακόμη στεγνότερη εικόνα. Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αν η διατροφή σας είναι όπως προτείνει αυτό το άρθρο, τα νερά που θα κρατά η κρεατίνη θα είναι όλα ενδομυϊκά και δε θα χρειαστεί να την αφαιρέσετε σε κανένα στάδιο (δε μιλάμε για αγωνιστικές δίαιτες). Ωστόσο κάθε σώμα είναι διαφορετικό, άρα ίσως πρέπει να πειραματιστείτε με τη λήψη της.

το ειπαμε και το λεμε συναιχεια........ διαβαστε τα αρθρα του φορουμ http://www.bodybuilding.gr/index.php...10-00&Itemid=4 (http://www.bodybuilding.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=87:2009-09-25-06-39-02&catid=3:2009-09-23-07-10-00&Itemid=4)
__________________

Varaderistas
05-04-10, 16:41
Μα δέν λέω πουθενά οτι ''η κρεατίνη δεν έχει σχέσει με την απώλεια λίπους'' λέω οτι δεν έχει σχέσει με την απώλεια ΒΑΡΟΥΣ!!!

Στο τέλος του post μου του προτείνω να πάρει κρεατίνη...απλά του λέω πρώτα να ξεκινήσει με μια WHEY + λιποδιαλύτες!!!

Συμφωνώ απόλυτα με το άρθρο και είμαι υπέρ της κρεατίνης στην γράμμωση και απώλεια λίπους...απλά αν την πάρει απο την αρχή θα δεί το βάρος και τον όγκο του να μεγαλώνει (σύμφωνα με τις ασκήσεις με βάρη που λέει και χωρίς πολύ αερόβια) ;) :thumbup:

koulisss
05-04-10, 19:16
δηλαδη μου προτεινεται πρωτα να χασω το περιτο λιπος και μετα να παρω κρεατινη γιατη αλλιως 8α δυσκολευτω να χασω τα κιλα που 8ελω?

giannis64
05-04-10, 19:34
δηλαδη μου προτεινεται πρωτα να χασω το περιτο λιπος και μετα να παρω κρεατινη γιατη αλλιως 8α δυσκολευτω να χασω τα κιλα που 8ελω?


αφού θα πας σε μια υποθερμιδικη διατροφή θα την πάρεις από την αρχή. εσένα δεν σε ενδιαφέρει να χάσεις κιλά. λίπος σε ενδιαφέρει να χάσεις, και η κρεατίνη θα σε βοηθήσει να αυξήσεις την δύναμη σου για να μπορέσεις να αντεπεξέλθεις στης προπονήσεις σου, τα νερά που θα βάλεις θα τα χάσεις μέσα σε 2 εβδομάδες από την μέρα που θα την σταματήσεις.


και το ξανά λέω. μην κοιτάς την ζυγαριά, δώσε προτεραιότητα στον καθρέφτη!!!!

koulisss
05-04-10, 20:40
[QUOTE=giannis64;157390]αφού θα πας σε μια υποθερμιδικη διατροφή θα την πάρεις από την αρχή. εσένα δεν σε ενδιαφέρει να χάσεις κιλά. λίπος σε ενδιαφέρει να χάσεις, και η κρεατίνη θα σε βοηθήσει να αυξήσεις την δύναμη σου για να μπορέσεις να αντεπεξέλθεις στης προπονήσεις σου, τα νερά που θα βάλεις θα τα χάσεις μέσα σε 2 εβδομάδες από την μέρα που θα την σταματήσεις.


και το ξανά λέω. μην κοιτάς την ζυγαριά, δώσε προτεραιότητα στον καθρέφτη!!!![/QUOT


Σε ευχαριστο πολυ γιατις συμβουλες σου φιλε μου γιαννη.Αυριο κιολας θα παραγγειλω τα προιοντα που η8ελα:thumbup:

koulisss
05-04-10, 22:16
Κατι ακομη τελευταιο που ξεχασα ποσα γρ κρεατινης πρεπει να περνω σε αυτα τα κιλα που ειμαι?

sTeLaKoS
05-04-10, 22:19
Πριν κάνεις μια ερώτηση ψάχνε μήπως έχει ήδη απαντηθεί.

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=886