PDA

Επιστροφή στο Forum : Beta Ecdysterone (MYP)



Michaelangelo
05-04-10, 14:43
ECDY:

Τα στοιχεια είναι περνώντας το συμπλήρωμα 2 εβδομάδες περίπου οποτε τα θεωρώ και λίγο πρόωρα για συμπεράσματα, αλλα μια πρώτη γεύση μπορούμε να πάρουμε. Σε 2 βδομάδες θα κάνω ένα edit να γράψω περισσότερα σχετικά με αυτό. Πάντως. Μην περιμένετε να κάνω την τέλεια περιγραφή καθώς ποτε δεν ήμουν καλός στις περιγραφές. Καθώς να ενημερώσω ότι και λόγω των ασκήσεων/διατροφών μου που δεν κάνω για να πάρω κιλά δεν μπορείς να δεις σίγουρα πολλά. Καθώς επίσης γενικά να τονίσω ότι είμαι ΚΑΚΌΣ και ΔΎΣΠΙΣΤΟΣ στις αξιολογήσεις (σε όλων) μέχρι να δω 100% (η να μου αποδείξουν) τι και πως.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10121&d=1270465817

Το συμπλήρωμα αυτό άρχισα να το ξανασκέφτομαι μετά από παρότρυνση γνωστού μου για το τι δουλειά κάνει. Φυσικά αυτός επειδή εντυπωσιάζεται και εύκολα (και παίρνει 3-4 κάψουλες τι μέρα που με τόση ποσότητα το θεωρώ υπερβολή, καθώς η ποσόστητα που λένε για ΌΛΑ τα ecdy ανεξαρτήτως από που είναι, είναι συνιστώμενη δόση 5mg/kg) ρώτησα και εδώ πως και τι (ας το είχα ήδη στα χερια μου) και αν όντως κάνει κάτι πριν χρησιμοποιηθεί και για το πως, γιατί περισσότερες γνώμες το θεωρώ υπέρ.

Στο feedback τώρα:

Η ποσότητα που έπαιρνα είναι 2 κάψουλες τι μέρα (600mg). Σε days-off έπαιρνα καμια συνήθως η μια καμια φορα.
Η γυμναστική μου είναι 4-5 φορες την εβδομάδα (μακάρι να μπορούσα και 7/7) αλλα συμπεριλαμβάνονται και πολλά αερόβια αθλήματα (ποδόσφαιρο, hockey, basket και floorball-που είναι ότι πιο "εξουθενικο" για χάσιμο πολλών θερμιδwν) με γυμναστήριο φυσικά μετά την ίδια μέρα. Dεν κάνω μια ώρα γυμναστήριο, αλλα το λιώνω! Σκληρή και πολύ προπόνηση.

Στο θέμα διατροφής, είναι σχετικά υψηλή σε πρωτεΐνη (δεν ξέρω για 2,5-3gr/κιλό που θέλει το ecdy, σίγουρα είναι πάνω από 2gr/κιλό) αλλα πολύ χαμηλή σε υδατάνθρακα.

παρατnρnθnκε "αισθnτn" θα ελεγα αuξnσn δuναμnς.

Mues, δεν ειδα κατι ιδιαιτερο (οχι miden, αλλα τιποτα ιδιαιτερο), τουλαχιστον στο ματι. υπnρξε ομως μια σκλnρnνσn μυων!
κιλα δεν περίμενα να πάρω ετσι κι αλλιώϛ λόγω τιϛ διατροφιϛ και των αεροβιων αθλιματων, παρολα αφτα ενώ περίμενα να χασω είχα στιϛ τελεφταιεϛ μέρεϛ +0,5κg.

ποσοστο λιπουϛ χαθικε, αλλα ετσι κι αλλιώϛ είναι τα αεροβια αθλιματα σε αφτο.

τώρα εκεί που είδα κατι, που ίσωϛ να είναι από το σιμπλιρωμα, είναι petagmata στουϛ κοιλιακουϛ (ειναι και η αεροβια ομωσ pou fanikan), ίσωϛ πιο γριγορι γραμμωσι, iσως douleia στο στήθος και σίγουρα είδα δουλειά στα ποδια!

Eπισιναπτωντασ, αυτό που είδα ίσωϛ σιγουρα, ήταν σκλιρινσι μυων, αφξισι διναμισ, δουλειά στα πόδια ενώ και τα κιλά που δεν έχασα και ιμουν πανω-κατω στα ιδια, ίσωϛ είναι επειδή ενώ έχασα ποσοστο λιπουϛ και πείρα μυσ. θεωρω όμωϛ είναι νωρίϛ να πω με σιγουρια ακόμα και για κάποια από αφτα.

Aν το σινιστω; οχι... ακομα! δεν μπορώ να σινιστισω(και να πω δουλεύει καλα) κάτι το όποιο δεν έχω δεί αρκετι περίοδο και δεν είμαι σίγουροϛ ακόμα το τι κανει. αφτο που μπορώ να πω είναι οτι... μαγικα δεν κανει! (τουλαχιστον σε μενα, που δεν είμαι αγιμναστοσ). Aλλα μου αφινει ίσωϛ θετικα στοιχεια σχετικά με τα όσα ειδα, τουλάχιστον για εμενα. δεν μπορώ να πω και ότι δεν δουλεψε, προϛ θεου! καλό ήταν για μέχρι στιγμισ, απλά δεν μπορώ να ξέρω με σιγουρια κάποια πραγματα. από κει και περα, η συνέχεια θα δειξει!
(τωρα που 8a αρχίσω και ασκισειϛ γραμμωσισ, ισωϛ αρχίσω να περνω 3 καψουλεϛ να δω αν θα έχει διαφορα)



Aν κάποιοϛ έχει πάρει το εν λόγω σιμπλιρωμα και ξέρει κάτι παραπάνω αϛ γράψει το feedback του!



ps: Xρόνια πολλα και Xριστοϛ Aνεστn σε ολουs!

Michaelangelo
05-04-10, 14:46
"με" "σινχωρειτε" "για" "τα" greekglish "στο" "μισο" "μεσσαγε" "αλλα" "ρε" "παιδια" "πλεον" "το" http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp"κανει" "τετοια" "μεταφρασι" "μαι" einai "σπαστικο"! "ελεος" "διλαδι"!

ps: ακυρο, βρήκα άλλο τρανσλατορ, μαπa αφτο, αλλα τι να κανεισ;

The Rock
05-04-10, 14:49
:moderator::moderator::moderator::moderator::moderator::moderator:

flowin_through
05-04-10, 15:10
Μαλιστα. Νομιζω τα συμπερασματα σου ειναι αντιπροσωπευτικα ως προς το αναμενο για εκδυστερονη. Κυριως η σκληραδα που νομιζω οτι ειναι αληθεια.
Ενταξει, οι κοιλιακοι και η γραμμωση δε νομιζω να ειναι απο το συμπληρωμα αυτο. Κανεις πολλες φορες αεροβια και οπως ειπες δεν κανεις προπονηση ογκου ή/και δυναμης, οποτε απορω γιατι πηρες εκδυστερονη τωρα (οχι οτι ειναι το σουπερ ¨drug-like¨ συμπληρωμα). Για θετικο ισοζυγιο αζωτου και να μη χασεις μυς φανταζομαι.
Μου φαινεται θετικο οτι μπορεις να βγαλεις (εστω τα πρωτα) συμπερασματα στις 2 βδομαδες χρησης και φανταζομαι θα κανει δουλεια. Περιμενω εκδυστερονη και μεθοξυ-ισοφλαβονη απο ΜΥΡ αυτη την εβδομαδα και θα την παρω σε λιγο καιρο, οποτε θα δω και εγω...

Michaelangelo
05-04-10, 15:26
Μαλιστα. Νομιζω τα συμπερασματα σου ειναι αντιπροσωπευτικα ως προς το αναμενο για εκδυστερονη. Κυριως η σκληραδα που νομιζω οτι ειναι αληθεια.
Ενταξει, οι κοιλιακοι και η γραμμωση δε νομιζω να ειναι απο το συμπληρωμα αυτο. Κανεις πολλες φορες αεροβια και οπως ειπες δεν κανεις προπονηση ογκου ή/και δυναμης, οποτε απορω γιατι πηρες εκδυστερονη τωρα (οχι οτι ειναι το σουπερ ¨drug-like¨ συμπληρωμα). Για θετικο ισοζυγιο αζωτου και να μη χασεις μυς φανταζομαι.
Μου φαινεται θετικο οτι μπορεις να βγαλεις (εστω τα πρωτα) συμπερασματα στις 2 βδομαδες χρησης και φανταζομαι θα κανει δουλεια. Περιμενω εκδυστερονη και μεθοξυ-ισοφλαβονη απο ΜΥΡ αυτη την εβδομαδα και θα την παρω σε λιγο καιρο, οποτε θα δω και εγω...

μέχρι τώρα ασκισιϛ δύναμηϛ kai ogkou εκανα. απλά προσπαθω να πάρω καθαρα μυικα κιλα, n diatrofi nταν χαμιλι σε υδατανθρακα. τώρα θα αρχίσω ασκισειϛ γραμμωσισ. η εκδυστερονι υποτιθεται βοιθαει και στη γραμμωσι και ακόμα και σε περιοδουϛ γραμμωσιϛ egw περνω και ογκο, οποτε δεν βρισκω λογο να μην παρω. η αρκετι πρωτεινι ετσι κι αλλιώϛ βοιθαει να μην χασω μυσ.

ps: re mods, afto einai kalutero apo ta greekglish?

sTeLaKoS
05-04-10, 15:44
^^ Michaelangelo (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=4493) δοκίμασε αυτό (http://www.e-greeklish.gr/)

Michaelangelo
05-04-10, 15:51
^^ Michaelangelo (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=4493) δοκίμασε αυτό (http://www.e-greeklish.gr/)

Αυτό είναι που είπα είναι μάπα, τώρα χρησιμοποιώ αυτό:
http://services.innoetics.com/greeklish/Gadgets.aspx :D




ps: Προς mods:
μου κάνατε αλλαγή στο name (λες και δεν μπαίνει p.x. πρωτεΐνη στις αξιολογήσεις) τουλάχιστον κάντε το ecdy, beta-ecdysterone (MYP) (να ξέρει ο κόσμος τι είναι) η έστω βάλτε σωστά το ''ecdystrerone'' kai oxi ''ekdysterone''!

Hercules
06-04-10, 19:36
γραφεις σε αλλο τοπικ οτι εχεις μια ελαφρα μορφη γυναικομαστιας,με την εκδυστερονη που πηρες παρατηρησες καμια διαφορα ως προς το λιπος στο κατω μερος του στηθους,γιατι οπως λες ειδες καποιου ειδους γραμμωση και σκλυρηνση μυων τα οποια μπορει να ειναι αποτελεσμα και της αεροβιας,στο στηθος δεν ειδες διαφορα?

Haris Pilton
06-04-10, 20:23
Αλλος μικελατζελο ειναι

Hercules
06-04-10, 20:31
Αλλος μικελατζελο ειναι

σοοβαρα?σορυ τοτε..

Polyneikos
06-04-10, 21:27
Nαι,εδω εχουμε ένα θεματακι και μπορεί να σας μπερδευουμε...
Michaelangelo (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=4493) & michelangelo (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=1000)

Michaelangelo
07-04-10, 00:25
γραφεις σε αλλο τοπικ οτι εχεις μια ελαφρα μορφη γυναικομαστιας,με την εκδυστερονη που πηρες παρατηρησες καμια διαφορα ως προς το λιπος στο κατω μερος του στηθους,γιατι οπως λες ειδες καποιου ειδους γραμμωση και σκλυρηνση μυων τα οποια μπορει να ειναι αποτελεσμα και της αεροβιας,στο στηθος δεν ειδες διαφορα?

Όχι δεν ήμουν εγώ που είπα για γυναικομαστία. Φυσικά και η γράμμωση μπορεί να είναι και αποτέλεσμα αποκλειστικά τις αερόβιας, ίσως να βοηθησε να κάνω πιο γρήγορα αλλα δεν είμαι σίγουρος. Το μονο σίγουρο είναι η ελαφρώς αύξηση δύναμης και η σκλήρυνση (kai έκανε δουλειά στα πόδια νομίζω). Όλα τα αλλα είναι απλά τι είδα για αυτό και αναφέρω τι δουλειά έκανα.

Δεν τον κόβω για ΤΊΠΟΤΑ από αυτά που είπα! Νομίζω είναι νωρίς να βγάλω 100% συμπέρασμα.

Μια που ανέφερες όμως για γυναικομαστία, έχω ακούσει ότι η υπερβολική δόση "εκδυστερονις" (πολύ παραπάνω από το συνιστώμενο), έχει ενδεχόμενο να σου προκαλεί γυναικομαστία. Δεν ξέρω κατά ποσο ισχύει.

michelangelo
10-04-10, 01:31
Off topic, αλλά ψιλοσχετικό, εγώ έγραψα το άλλο τόπικ.
Άλλο michelangelo και άλλο michaelangelo....
Στην αρχή νόμιζα πως καποιος μου έκλεψε το account μέχρι να το δω και εγώ.....

Michaelangelo
03-01-11, 10:46
Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να κάνω αξιολόγηση των "εκδυστερονων" που χρησιμοποίησα. Sorry, αλλα καμια φορα να κανεις αξιολόγηση μεγάλου διαστήματος είναι βαρετό.

Anyway, on topic τώρα. Δυστυχώς το τελικό συμπέρασμα είναι ότι δεν μου έκανε τίποτα! Γενικά καμια "εκδυστερονι"! Ίσως στην αρχή να είχα placebo.

Αλλα μετά από χρήση δυο beta και μιας κανονικής, ένα ΑΠΟΛΥΤΟ μηδέν!

Ίσως, λέω ίσως, να έκανε κάτι μόλις ανέβασα στα 3-4 χάπια, αλλα και πάλι από ελάχιστα έως καθόλου.

Συνήθως την "εκδυστερονι" την "στακαρουν" με κρεατίνη και πιστεύω αυτή είναι που λειτουργεί. Η απλά δεν με πιάνει εμενα! Κλείνω προς το πρώτο.

TEFAAtzis
03-01-11, 12:53
Μετά από πολύ καιρό αποφάσισα να κάνω αξιολόγηση των "εκδυστερονων" που χρησιμοποίησα. Sorry, αλλα καμια φορα να κανεις αξιολόγηση μεγάλου διαστήματος είναι βαρετό.

Anyway, on topic τώρα. Δυστυχώς το τελικό συμπέρασμα είναι ότι δεν μου έκανε τίποτα! Γενικά καμια "εκδυστερονι"! Ίσως στην αρχή να είχα placebo.

Αλλα μετά από χρήση δυο beta και μιας κανονικής, ένα ΑΠΟΛΥΤΟ μηδέν!

Ίσως, λέω ίσως, να έκανε κάτι μόλις ανέβασα στα 3-4 χάπια, αλλα και πάλι από ελάχιστα έως καθόλου.

Συνήθως την "εκδυστερονι" την "στακαρουν" με κρεατίνη και πιστεύω αυτή είναι που λειτουργεί. Η απλά δεν με πιάνει εμενα! Κλείνω προς το πρώτο.

η εκδυστερονη δεν υποτιθεται οτι σου δινει μεγαλυτερη πρωτεινοσυνθεση???Αρα περα της περισσοτερης πρωτεινης που πρεπει να τρωμε δεν βλεπω κατι αλλο ως προς το τι πρεπει να περιμενουμε απο αυτη,εκτος αν κανω καπου λαθος

beefmeup
03-01-11, 12:55
η εκδυστερονη δεν υποτιθεται οτι σου δινει μεγαλυτερη πρωτεινοσυνθεση???

οπως το γραφεις..:green:

Michaelangelo
03-01-11, 12:57
η εκδυστερονη δεν υποτιθεται οτι σου δινει μεγαλυτερη πρωτεινοσυνθεση???Αρα περα της περισσοτερης πρωτεινης που πρεπει να τρωμε δεν βλεπω κατι αλλο ως προς το τι πρεπει να περιμενουμε απο αυτη,εκτος αν κανω καπου λαθος

Μιλάω σχετικά με τα αποτελέσματα που κερδίζεις από αυτήν. Επίσης... 'υποτίθεται'!!

TEFAAtzis
03-01-11, 12:59
οπως το γραφεις..:green:

καταλαβα αρα το m-stak που παιρνω τωρα και εχει εκδυστερονη που ελεγα αντε το κατηγορει που το κατηγορει ο Ντιο τουλαχιστον εχει εκδυστερονη και θα τρωω λιγη περισσοτερη πρωτεινη.Πφφφ μου κανες την καρδια περιβολι πρωινιατικα:(

beefmeup
03-01-11, 13:03
καταλαβα αρα το m-stak που παιρνω τωρα και εχει εκδυστερονη που ελεγα αντε το κατηγορει που το κατηγορει ο Ντιο τουλαχιστον εχει εκδυστερονη και θα τρωω λιγη περισσοτερη πρωτεινη.Πφφφ μου κανες την καρδια περιβολι πρωινιατικα:(

χαχα,ρε συ αυτος,ηταν ο λογος που το κατηγορουσα..αφου το εγραφα στο θεμα το μστακ..
αλλα μην τρελενεσαι,ποτε δεν ξερεις..παρτο κ βλεπεις.
κ γω πηρα τα e-bol/t-bol,για δοκιμη που μεταξυ αλλων εχουν κ τετοια μεσα,αλλα υπαρχουν καλες κριτικες για αυτα,κ καποια συστατικα τους κατι κανουν.
αν κ ο βασιλης δεν ειναι κ τρελη διαφορα αποτι θυμαμαι..

TEFAAtzis
03-01-11, 13:06
χαχα,ρε συ αυτος,ηταν ο λογος που το κατηγορουσα..αφου το εγραφα στο θεμα το μστακ..
αλλα μην τρελενεσαι,ποτε δεν ξερεις..παρτο κ βλεπεις.
κ γω πηρα τα e-bol/t-bol,για δοκιμη που μεταξυ αλλων εχουν κ τετοια μεσα,αλλα υπαρχουν καλες κριτικες για αυτα,κ καποια συστατικα τους κατι κανουν.
αν κ ο βασιλης δεν ειναι κ τρελη διαφορα αποτι θυμαμαι..

θελοντας και μη δεν μπορω να κανω και κατι διαφορετικο τωρα:green: