PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρωματα για γυναικες



ANGEL81
02-04-10, 22:52
παιδια καλησπερα........η ερωτηση μου ειναι η εξης...κατ αρχην εδω και κανα μηνα εχω προπονητη μου ενα πρωην body builder ,ο ανθρωπος φημιζεται για τις τεχνικες του και τα αποτελεσματα που φερνει σε ατομα που αγαπανε το αθλημα εχουν τα προσοντα και τον ακουνε,ετσι λοιπον κατεληξα να τον βρω και να με αναλαβει αυτος πλεον.....αλλα.....που κολαω εγω τωρα.....μου ειπε περα απο προπονησεις διατροφες ,να κοψω για ενα διαστημα καθε ειδους συμπληρωμα.....η αληθεια ειναι εχω δοκιμασει πολλα να δω τι πιανει πανω μου.....ο σκοπος μου ειναι να κατεβω σε αγωνες καποια στιγμη.....αλλα να μ παιρνω ουτε μια καλη πρωτεινη;φοβαμαι μηπως πλεον φυγει ολο το πρηξιμο απο πανω μου μειωθουν οι αντοχες μου η αλλαξει ολο μου το ειναι....ακουω διαορα απο γυρω γενικα και προβληματιζομαι....αν συνηθισει ο οργανισμος σε κατι, αν του το κοψεις αποτομα αυτο το κατι,συνεπειες;οποιος μπορει και ξερει καποιες καλες συμβουλες ας βοηθησει.....ευχαριστω προκαταβολικα!:rolf::)

Svein
02-04-10, 22:55
παιδια καλησπερα........η ερωτηση μου ειναι η εξης...κατ αρχην εδω και κανα μηνα εχω προπονητη μου ενα πρωην body builder ,ο ανθρωπος φημιζεται για τις τεχνικες του και τα αποτελεσματα που φερνει σε ατομα που αγαπανε το αθλημα εχουν τα προσοντα και τον ακουνε,ετσι λοιπον κατεληξα να τον βρω και να με αναλαβει αυτος πλεον.....αλλα.....που κολαω εγω τωρα.....μου ειπε περα απο προπονησεις διατροφες ,να κοψω για ενα διαστημα καθε ειδους συμπληρωμα.....η αληθεια ειναι εχω δοκιμασει πολλα να δω τι πιανει πανω μου.....ο σκοπος μου ειναι να κατεβω σε αγωνες καποια στιγμη.....αλλα να μ παιρνω ουτε μια καλη πρωτεινη;φοβαμαι μηπως πλεον φυγει ολο το πρηξιμο απο πανω μου μειωθουν οι αντοχες μου η αλλαξει ολο μου το ειναι....ακουω διαορα απο γυρω γενικα και προβληματιζομαι....αν συνηθισει ο οργανισμος σε κατι, αν του το κοψεις αποτομα αυτο το κατι,συνεπειες;οποιος μπορει και ξερει καποιες καλες συμβουλες ας βοηθησει.....ευχαριστω προκαταβολικα!:rolf::)

Aν δεν εχει κρεατινη μεσα δεν θα δεις καμια διαφορά πάνω στο σωμα σου ! Αυξησε την natural πρωτεινη και θα εισαι οκ :turtle::turtle::turtle: !

ANGEL81
03-04-10, 00:08
Aν δεν εχει κρεατινη μεσα δεν θα δεις καμια διαφορά πάνω στο σωμα σου ! Αυξησε την natural πρωτεινη και θα εισαι οκ :turtle::turtle::turtle: !
κοιτα διαφορες υπαρχουν πανω μου τα 2 τελευτ χρονια ειδικα.....ειδικα στη προπονηση του δινω κ καταλαβαινει........εσυ μου προτινεις καποια συμπληρωματα ετσι να χω μια ιδεα η καποια αμινοξεα;(η αληθεια ειναι δε θελω να μπω στα αναβολικα....εχω δοκιμασει κι απ αυτα κ μετανιωσα....ειπαμε η υγεια πανω απ ολα....)

giannis64
03-04-10, 00:11
δοκιμασες αασ χωρις να ξερεις απεξω και ανακατοτα τα συμπληρωματα????

:unsure::unsure:

ANGEL81
03-04-10, 00:25
δοκιμασες αασ χωρις να ξερεις απεξω και ανακατοτα τα συμπληρωματα????

:unsure::unsure:
κατ αρχην οταν λες αασ τι εννοεις;ποτε δε δοκιμασα κατι χωρις να ξερω,εψαξα εμαθα αυτα που επρεπε δοκιμασα αλλα δε θελω να το παρακανω....ο καθενας κανει τις επιλογες του...οτι δοκιμασα με θεραπειες κ αποθεραπειες ηταν με καθοδηγηση,εκανα εξετασεις κ κανω....τωρα με νοιαζει το απο δω κ περα να μπω στη τελικη ευθεια μου......

Littlejohn
03-04-10, 01:43
ΑΑΣ είναι τα ανδρογενή αναβολικά στεροειδή...

Τώρα αν έχεις πάρει τέτοια (εκτός αν τα μπερδεύεις με κάτι άλλο), μου φαίνεται περίεργο να ρωτάς για διατροφικα συμπληρώματα (με το συμπάθειο δλδ)...

ANGEL81
03-04-10, 01:53
ΑΑΣ είναι τα ανδρογενή αναβολικά στεροειδή...

Τώρα αν έχεις πάρει τέτοια (εκτός αν τα μπερδεύεις με κάτι άλλο), μου φαίνεται περίεργο να ρωτάς για διατροφικα συμπληρώματα (με το συμπάθειο δλδ)...
ναι οκ,δε τρεχει τιποτα...αλλα κανεις δε γεννηθηκε να τα ξερει ολα,συνεχεια μαθαινουμε....αυτα που ηθελα να ξερω τα εχω μαθει ηδη στο τομεα του bb.....εγω απλα γνωμες γενικα ζηταω.....τι θα προτινατε γενικα σε συμπληρωματα γραμμωσης.....δεν εχει σημασια τι παιρνει γενικα ο καθενας.....ουτε μπορει να κατεβει κανεις σε αγωνες απ τη μια μερα στην αλλη....εγω το παλευω σκληρα και θα το καταφερω.....εδω μεσα απλα συζητηση κανουμε,δεν εχω να χωρισω με κανεναν κατι.....

savage
03-04-10, 01:53
ο,τι να'ναι:unsure:

ANGEL81
03-04-10, 02:00
ο,τι να'ναι:unsure:
τελος παντων οκ ,δεν ειμαι τυπος του οτι να ναι...ευχαριστω φιλε οπως και να χει!

savage
03-04-10, 02:04
το ειπα για το thread,οχι απαραιτητα για τις γνωσεις/επιλογες σου.αυτο ειναι δικο σου θεμα.απο αλλου ξεκινησε,αλλου κατεληξε.βασικα ακομα δεν εχω καταλαβει που κολλανε οι αγωνες με την "καθαρη" πρωτεινη/κρεατινη κτλ.
τελος παντων,να'χαμε να λεγαμε:unsure:

Littlejohn
03-04-10, 02:14
ναι οκ,δε τρεχει τιποτα...αλλα κανεις δε γεννηθηκε να τα ξερει ολα,συνεχεια μαθαινουμε....αυτα που ηθελα να ξερω τα εχω μαθει ηδη στο τομεα του bb.....εγω απλα γνωμες γενικα ζηταω.....τι θα προτινατε γενικα σε συμπληρωματα γραμμωσης.....δεν εχει σημασια τι παιρνει γενικα ο καθενας.....ουτε μπορει να κατεβει κανεις σε αγωνες απ τη μια μερα στην αλλη....εγω το παλευω σκληρα και θα το καταφερω.....εδω μεσα απλα συζητηση κανουμε,δεν εχω να χωρισω με κανεναν κατι.....

Μη παίρνεις στραβά αυτά που έγραψα...Μια απορία εξέφρασα. Και εγώ δεν έχω να χωρίσω τίποτα με κανέναν εδώ μέσα...

Απλώς κάποιος που έχει ψαχτεί με αασ και ξέρει τι έχει πάρει (εσύ το είπες σε προηγούμενο ποστ) συνήθως γνωρίζει και αρκετά (για να μη πω πολύ περισσότερα) γύρω από τα συμπληρώματα...
:toast:

Machiavelli
03-04-10, 02:33
φοβαμαι μηπως πλεον φυγει ολο το πρηξιμο απο πανω μου μειωθουν οι αντοχες μου η αλλαξει ολο μου το ειναι....ακουω διαορα απο γυρω γενικα και προβληματιζομαι....αν συνηθισει ο οργανισμος σε κατι, αν του το κοψεις αποτομα αυτο το κατι,συνεπειες;οποιος μπορει και ξερει καποιες καλες συμβουλες ας βοηθησει.....ευχαριστω προκαταβολικα!:rolf::)
Αν απλώς κόψεις την whey φυσικά και θα πέσεις, γιατί (ας πούμε) έπαιρνες 60 γραμμάρια πρωτεΐνης τη μέρα από αυτή, ωστόσο είναι συμπλήρωμα και υπάρχει κάτι να το αντικαταστήσεις από την διατροφή, αν το αντικαταστήσεις όλα καλά, θα ανεβαίνεις κανονικά. Αλλά αφού έχεις υψηλούς στόχους νομίζω πως τα συμπληρώματα είναι απαραίτητα, εδώ εμείς τρέχουμε μη χάσουμε κάνα γεύμα όντας μη- αγωνιστικοί και με συμπληρώματα.
Τώρα για το κατά πόσο κάποιος που παίρνει ΑΑΣ (και μάλιστα έχει καλά αποτελέσματα και σωματικά άλλα και αγωνιστικά από αυτά) ξέρει καλά από συμπληρώματα (και από διατροφή) επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω. Και δεν έχω στο μυαλό μου περιπτώσεις σαν της ANGEL81 που ξέρει κάποια πράγματα και ρωτάει να μάθει, μιλάμε για ολική άγνοια.

ANGEL81
03-04-10, 04:17
το ειπα για το thread,οχι απαραιτητα για τις γνωσεις/επιλογες σου.αυτο ειναι δικο σου θεμα.απο αλλου ξεκινησε,αλλου κατεληξε.βασικα ακομα δεν εχω καταλαβει που κολλανε οι αγωνες με την "καθαρη" πρωτεινη/κρεατινη κτλ.
τελος παντων,να'χαμε να λεγαμε:unsure:
τελος παντων οκ....εγω προσωπικα δε μιλησα συγκεκρ για κρεατινη η καθαρη πρωτεινη,απλα ρωταω μηπως στις γυναικες αθλητριες πιανει καλυτερα καποιο συγκεκρμενο συμπληρωμα/τα και δε το ξερω ακομα η δε μου το χουν πει...........ενημερωση ψαχνω......και βλεποντας κ κανοντας......

ANGEL81
03-04-10, 04:25
Αν απλώς κόψεις την whey φυσικά και θα πέσεις, γιατί (ας πούμε) έπαιρνες 60 γραμμάρια πρωτεΐνης τη μέρα από αυτή, ωστόσο είναι συμπλήρωμα και υπάρχει κάτι να το αντικαταστήσεις από την διατροφή, αν το αντικαταστήσεις όλα καλά, θα ανεβαίνεις κανονικά. Αλλά αφού έχεις υψηλούς στόχους νομίζω πως τα συμπληρώματα είναι απαραίτητα, εδώ εμείς τρέχουμε μη χάσουμε κάνα γεύμα όντας μη- αγωνιστικοί και με συμπληρώματα.
Τώρα για το κατά πόσο κάποιος που παίρνει ΑΑΣ (και μάλιστα έχει καλά αποτελέσματα και σωματικά άλλα και αγωνιστικά από αυτά) ξέρει καλά από συμπληρώματα (και από διατροφή) επιτρέψτε μου να αμφιβάλλω. Και δεν έχω στο μυαλό μου περιπτώσεις σαν της ANGEL81 που ξέρει κάποια πράγματα και ρωτάει να μάθει, μιλάμε για ολική άγνοια.
σ ευχαριστω φιλε μου καλα τα λες.....και κακα τα ψεματα υπαρχουν ανθρωποι στο χωρο ,καλως η κακως, που παραπληροφορουν κ μαλιστα πολυ,οποτε εγω δε θελω να το παιζω οτι ταχα ξερω πολλα,ψαχνομαι για το καλυτερο κ πιστευω καλα κανω.....δεν ασχολουμαι με το αθλημα αυτο για να χω κατι προσωρινο πανω μου η να κανω το μοντελο στις παραλιες......οποτε ρωταω ακουω ψαχνομαι μαθαινω κι επιλεγω αυτο που δουλευει καλυτερα πανω μου..................:)ευχαριστω κ παλι για την ενημερωση!(ερη)