PDA

Επιστροφή στο Forum : IFBB-ΕΟΣΔ 23ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα 2010 (23 Μαϊου, Βελλίδειο)



Polyneikos
05-04-10, 16:36
Διέκρινα ότι δεν υπήρχε τόπικ για αυτον τον αγωνα και αποφασισα να ανοίξω ένα τόπικ έτσι ώστε να προβαλλουμε και αυτον τον αγωνα της IFBB - ΕΟΣΔ ο οποίος πραγματοποιείται στις 23.5.2010 στο Βελλίδειο Εκθεσιακό Κέντρο στην Θεσσαλονίκη,παράλληλα με το 1st Olympus Grand Prix (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4870) .
Καλό θα ήταν να μην επισκιαστει αυτος ο αγωνας που αποτελει το 23ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα καθως υπάρχουν αθλητες οι οποίοι θα συμμετασχουν μονο σε αυτον τον αγωνα και όχι στο grand prix που θα ακολουθησει την ίδια μερα.
Καθως ο Νίκος Παπαγεωργίου είναι και μελος του φόρουμ αλλα ηγείται και του αθλητικου συλλόγου Πολυνίκη Θεσσαλονίκης καλό είναι να μας ενημερωνει για ότι πληροφορίες μπορεί να υπάρχουν και φυσικα θα ακολουθησει και δικό μας ρεπορταζ αγωνων με πολλες φωτογραφίες κ σχόλια όπως σας έχουμε συνηθίσει !!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10127&stc=1&d=1270478981

γιαννης93
05-04-10, 17:32
8α γινει διαφορετικη ωρα απο τον αλλον?

Polyneikos
05-04-10, 17:37
Ναι,εφόσον είναι υπο την αιγίδα της ίδιας ομοσπονδίας και στον ίδιο χώρο δεν θα μπορουσαν να γίνουν παράλληλα,πρωτα θα γίνει το Πανελλήνιο και μετα το Grand Prix.

γιαννης93
05-04-10, 17:40
και τι ωρα 8α γινει?

Polyneikos
05-04-10, 17:50
Τωρα βρήκα την αφίσσα και την ανεβασα στο πρωτο μου ποστ.Στις 18:00 ξεκινα ο αγωνας.

γιαννης93
05-04-10, 17:59
σε ετουτο γραφει συνεδριακο κεντρο helexpo στο αλλο γραφει.. βελλιδειο αν δεν κανω λα8ος...δεν ειναι ιδιο μερος.. σωστα?

Polyneikos
05-04-10, 18:07
Εκθεσιακο Κεντρο Helexpo "Iωαννης Βελλίδης"

γιαννης93
05-04-10, 18:12
α οκ...ρωταω γιατι δεν ξερω κιολας και μην παω 8εσσαλονικη και δεν το βρισκω μετα

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
06-04-10, 16:48
Εκθεσιακο Κεντρο Helexpo "Iωαννης Βελλίδης"Ευχαριστώ για το άνοιγμα του θέματος τον Polyneiko.Να ενημερώσω οτι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα διξαχθεί στο Βελλίδειο συνεδριακό κέντρο στην helexpo.Ειναι πολύ εύκολο να το βρεί κανείς απλά γιατί το ξέρουν όλοι.Βρίσκεται 2 λεπτά απ τον Λευκό Πύργο,απέναντι απ το αρχαιολογικό μουσείο.Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα αρχίσει στις 6.00 μ.μ. και αμέσως μετά θα διεξαχθεί το Grand Prix.Οι αθλητές που θα συμμετέχουν θα πρέπει να έχουν δελτίο αθλητού.για τον σκοπό αυτό μπορούν να επικοινωνήσουν στα τηλέφωνα πυ έχουν δοθεί στο topic για το Grand Prix. Οι συμμετοχές είναι ήδη πολλές και αναμένεται να ξεπεράσουν κατά πολύ τις προσδοκίες μας.Οι κατηγορίες θα έναι 1.juniors 2.Classic B.B. ανδρών δύο κατηγορίες -75 και +75. 3.Β.Β.ανδρών ,-75,-80,-87.5,-95,+95, 4.Body Fitness γυναικων δυο κατηγορίες με υψος -1.63 και +1.63. 5. Fitness γυναικών μάλλον μια κατηγορία.Για λεπτομέρειες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο 6944311469 να σας ενημερώσω.Καλή προετοιμασία.

KATERINI 144
06-04-10, 19:36
πραγματοποιείται στις 23.5.2010 στο Βελλίδειο Εκθεσιακό Κέντρο στην Θεσσαλονίκη,παράλληλα με το 1st Olympus Grand Prix (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4870) .

θα είμαστε εκει. :thumbup:

Muscleboss
23-05-10, 23:53
Μετά από επικοινωνία μου με τον Νάσσερ μεταφέρω τα παρακάτω:

Γενικός Νικητής του Πρωταθλήματος ο Τσιρνοβίτης Πασχάλης, νικητής της κατηγορίας -85 κιλών.

Ενώ ο Τάσος Μηνίδης αναδείχθηκε νικητής της κατηγορίας -90 κιλών.

Άλλοι νικητές Βodybuilding
Κιαχοπουλος -100 κιλά,
Κιοκούλης Σωκράτης -75

Classic Bodybuilding
Καπετάνος , ύψος έως 1.75μ.

Συνολικά οι συμμετοχές ξεπερνούν τις 70, ίσως και παραπάνω.

ΜΒ

Polyneikos
23-05-10, 23:57
Συγχαρητηρια στους νικητες αλλα και σε όλους τους συμμετεχοντες,αναμενουμε σύντομα φωτογραφικο ρεπορταζ !!:thumbup:

KATERINI 144
24-05-10, 01:02
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11035&stc=1&d=1274652022


μια φωτο απο τις γυναικες για πρωτη γευση, θα βαλουν αργοτερα τα παιδια καθαροτερες, η Κρητικοπουλου φοβερη παρουσια. :clap:

KATERINI 144
24-05-10, 01:12
στην κατηγορία τζουνιορ 1ος βγηκε ο pepeismenos (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=1399) μελος του φορουμ, πολυ καλη παρουσία στη σκηνή ποζαρισε ωραία και αξια βγήκε πρώτος με αρκετα ατομα να παίζουν στην κατηγορία του, πολλα μπραβο απο μενα, να σημειωθεί πως κατεβαίνει πρωτη φορα σε αγωνες για οσους δεν το γνωριζουν.
:clap::clap::clap::clap::clap:

KATERINI 144
24-05-10, 13:05
δεξια ο πεπισμενος οπου κερδισε την κατηγορια, βαζω καποιες, αν και θολες ώσπου να μπουνε οι σωστες φωτο.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11041&stc=1&d=1274695491

sTeLaKoS
24-05-10, 14:49
Ξεκινάω με φωτογραφίες του εφηβικού, όπου το μέλος του φόρουμ μας Δημήτρης (username: pepeismenos_karga) (No 86) κατέλαβε τη 1η θέση.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11057&stc=1&d=1274701523

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11058&stc=1&d=1274701536

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11059&stc=1&d=1274701551

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11060&stc=1&d=1274701658

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11061&stc=1&d=1274701670

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11062&stc=1&d=1274701686

iakovosaek
24-05-10, 15:10
παιδια ξερει κανεις τα γενικα αποτελεσματα για ολες τις κατηγοριες και τις σημετοχες?

DusWS
24-05-10, 15:48
νασσερ να σε ρωτησω κατι εγκυρο... στα -85 κιλα δηλαδη ο πασχαλης και το αλλο το παιδι με την κοτσιδα, πιστευεις πως ηταν ανδρων και οχι master? και ποσο μαλλον ηταν εως -85? και οχι τελικα 91? εφ'οσον πριν λιγες μερες 2-3 ηταν 91 οπου επαιξε στο βαλκανικο και εκτος αυτου προλαβε να χασει 6-7 κιλα σε 2 μερες? και εκτος αυτου μηπως ξερατε οτι τον βαλανε την τελευταια στιγμη απο τα -90 στα -85 απλα και μονο για να συμπληρωσουνε τα ατομα της κατηγοριας(χαριστικα και καλα δηλαδη), συν να προσθεσω πως εχει και μια εμπειρια και ενα πλεον ονομα ισαξιο της ηλικιας και των χρονων που ασχολειται.

προσεξε τι θα πεις....εγω ειμαι 92 κιλα και μπροστα στον πασχαλη και τον κοτσιδα εμοιαζα μυγα και σκεψου πως με περναει και 1 κεφαλι σχεδον..

γιατι εχω και φωτο να ανεβασω απο το stage των -85 κιλα να δουμε ξανα τις διαφορες καλυτερα.

στις κατηγοριες -75 και -85 πιστευω πως δεν εδωσαν σωστη κριση και φυσικα αναλογο αποτελεσμα

και στην τελικη τελικη αν ειναι ετσι εεε πχ στα -75 μαζι με τα παιδια της κατηγοριας κριμα αλλα γιατι δεν βαλανε και τον γερμανο η τα παιδια των 90+ να ειναι πιο αξιολογο το παιχνιδι και φυσικα η κριση της κατηγοριας....η ακομα καλυτερα γιατι να μην φερναμε κανενα mr.olympia να κατσει διπλα τους μιας και ειναι και στην κατηγορια τους...η μαλλον μιας και εδω στην ελλαδα ο καθενας που εχει γνωστο η καποιο μεσον στην ομοσπονδια επιλεγει και παει οπου θελει αυτος για να χτυπησει τα ευκολοτερα γιατι στην κατηγορια του δεν θα ειχε καμια ελπιδα...

οπου εχω αδικο με διορθωνεις...

Polyneikos
24-05-10, 15:51
Το ποστ σου αναφερεται στο Πανελληνιο Πρωταθλημα,εκει υπήρχαν κατηγορίες,στο Olympus Grand prix ηταν όλη μια κατηγορία.Μεταφερονται τα ποστς στο σωστό τοπικ.

Georges
24-05-10, 15:54
Καμιά πιο κοντινή ρε παιδιά του Μήτσου δεν παίζει; Να δούμε τι κατάσταση έπιασε

TRIANTAFYLLOU
24-05-10, 16:14
ο αγώνας είχε μεγάλη επιτυχία και δικαίωσε τους διοργανωτές πιστεύω , όσο για συμμετοχές θύμισε παλιές εποχές και το επίπεδο πολύ υψηλό με πολλούς καλα φορμαρισμένους αθλητές .

όπως είπε και ο πολύνικος η κατηγορία όπεν δεν έχει κιλα ούτε ύψος όλοι παίζουν μαζί όπως τα επαγγελματικά πρωταθλήματα , γι αυτό βλέπουμε και περιπτώσεις αθλητες με πολύ λιγότερο σωματικό βάρος να κερδίζουν βαρύτερους και κοντύτεροι ψηλότερους και το αντίθετο

Panoz
24-05-10, 16:27
νασσερ να σε ρωτησω κατι εγκυρο... στα -85 κιλα δηλαδη ο πασχαλης και το αλλο το παιδι με την κοτσιδα, πιστευεις πως ηταν ανδρων και οχι master? και ποσο μαλλον ηταν εως -85? και οχι τελικα 91? εφ'οσον πριν λιγες μερες 2-3 ηταν 91 οπου επαιξε στο βαλκανικο και εκτος αυτου προλαβε να χασει 6-7 κιλα σε 2 μερες? και εκτος αυτου μηπως ξερατε οτι τον βαλανε την τελευταια στιγμη απο τα -90 στα -85 απλα και μονο για να συμπληρωσουνε τα ατομα της κατηγοριας(χαριστικα και καλα δηλαδη), συν να προσθεσω πως εχει και μια εμπειρια και ενα πλεον ονομα ισαξιο της ηλικιας και των χρονων που ασχολειται.

προσεξε τι θα πεις....εγω ειμαι 92 κιλα και μπροστα στον πασχαλη και τον κοτσιδα εμοιαζα μυγα και σκεψου πως με περναει και 1 κεφαλι σχεδον..

γιατι εχω και φωτο να ανεβασω απο το stage των -85 κιλα να δουμε ξανα τις διαφορες καλυτερα.

στις κατηγοριες -75 και -85 πιστευω πως δεν εδωσαν σωστη κριση και φυσικα αναλογο αποτελεσμα

και στην τελικη τελικη αν ειναι ετσι εεε πχ στα -75 μαζι με τα παιδια της κατηγοριας κριμα αλλα γιατι δεν βαλανε και τον γερμανο η τα παιδια των 90+ να ειναι πιο αξιολογο το παιχνιδι και φυσικα η κριση της κατηγοριας....η ακομα καλυτερα γιατι να μην φερναμε κανενα mr.olympia να κατσει διπλα τους μιας και ειναι και στην κατηγορια τους...η μαλλον μιας και εδω στην ελλαδα ο καθενας που εχει γνωστο η καποιο μεσον στην ομοσπονδια επιλεγει και παει οπου θελει αυτος για να χτυπησει τα ευκολοτερα γιατι στην κατηγορια του δεν θα ειχε καμια ελπιδα...

οπου εχω αδικο με διορθωνεις...

Φιλε μου, ετσι για την "ιστορια", το βαλκανικο ηταν πριν 2 βδομαδες ακριβως και οχι πριν "2-3 μερες" οπως αναφερεις.

kutsup
24-05-10, 17:57
ο αγώνας είχε μεγάλη επιτυχία και δικαίωσε τους διοργανωτές πιστεύω , όσο για συμμετοχές θύμισε παλιές εποχές και το επίπεδο πολύ υψηλό με πολλούς καλα φορμαρισμένους αθλητές .

Όντως έτσι ήταν. Ειδικά για μένα που είχα να παρακολουθήσω αγώνα από το 94 μου θύμισε τις παλιές εποχές. Ειδικά η ατμόσφαιρα στα αποδυτήρια.
Τα συγχαρητήριά μου στον Τάσο Μηνίδη που είχα να τον δω από το 1990κάτι. Για όποιους τον ξέρουν από παλιά είναι η απόδειξη ότι όλα γίνονται.



PS: Τα συγχατητήριά μου και στον Δημήτρη Αθανασόπουλο για την πρώτη του θέση παρόλο που τον "αδίκησα" κάποια στιγμή.

efklidis oyst
24-05-10, 19:38
Τα συγχατητήριά μου για την διωργανωση πολυ κοαλο επιπεδο μπραβο σε ολλα τα παιδια

DusWS
24-05-10, 20:31
Φιλε μου, ετσι για την "ιστορια", το βαλκανικο ηταν πριν 2 βδομαδες ακριβως και οχι πριν "2-3 μερες" οπως αναφερεις.


thanx που με διορθωσες πανος αλλα το ζητημα ειναι οτι απο την παρασκευη που ηταν 91 κιλα εως και την κυριακη πως εχασε 7 κιλα? και ειπε χωρις να ζυγιστει οτι ηταν 84..η μηπως τον εκανες για 84?

χωρις να ζυγιστει μπηκε στην κατηγορια αυτη.

οταν ζυγιζονταν τα παιδια της κατηγοριας -85 ο πασχαλης ηταν εξω κανονικα με τα ρουχα και καθοταν...

οποτε μας τιμησε ο κ.λεβεντελης για αλλη μια φορα...
τωρα θα μου πεις ο πασχαλης ειχε δηλωσει πως θα κατεβει σε αυτους τους αγωνες για τελευταια φορα και ισως τον βγαλανε λογο οτι σαν παλιος αθλητης και διακεκριμενος καποιες φορες...ισως λεω τιμητικα του δωσανε θεση η μαλλον να πω...θεσεις...

αλλα και παλι συνεχιζω να λεω πως δεν ειναι τιμιο...

η να αναφερθω για το πιο καλο σωμα στην κατηγορια masters οπου ουτε καν στην 5αδα δεν τον βαλανε, που ηρθε απο την αγγλια μιας και εκει παιζει οπου και ειναι και πρωταθλητης εκει...και μιας και ειπε να παρει αδεια για να παιξει στην ελληνικη ομοσπονδια και να τιμησει τα χρωματα απο οπου και προερχεται...εδω οι κυριοι κριτε οχι δεν ειπανε που αξιζε με 1000 και ολοι τον ειχανε και για το γενικο...για να παρει εστω μια α θεση στην 3αδα...αλλα ουτε καν στην 5αδα δεν τον βαλανε και χωσανε κατι κρεατα...

αυτο ειναι ντροπη αδικια και κρυβει τρομερα συμφεροντα απο καποιους πιστευω...

στα -75 ποιος βγηκε? το παλλικαρι οπου σε ποιο γυμναστηριο ανηκει?

ελατε τωρα αφου ολοι ξερουμε που ανηκει..και ας μην αξιζε να βγει.

περυσι παλι ο ιδιος που βγηκε στα-75 φετος ειχε παιξει στα -85 και παλι ολος τυχαιος αν και παλι δεν αξιζε καθολου σε σχεση με τους αλλους 2 αθλητες...παλι βγηκε 1ος.

τετοιες πρωτιες ουτε στο ονειρο μου παιδια...ουτε στο ονειρο μου να μη δω...

πρωτια απο συμφερων αλλων και ας μην αξιζουνε οι αθλητες αυτοι απλα γιατι ειναι στο γυμναστηριο του ταδε που ειναι στην επιτροπη η που ειναι ενος φιλου του ταδε απο την επιτροπη και την καθε επιτροπη στην καθε οποια ομοσπονδια.

λυπαμαι πολυ που ειδα ολα αυτα χθες. πιστευα πως στο ΒΒ κρινουν αναλογως το σωμα, το σχημα γενικα το επιπεδο που κανει μπαμ οταν καποιος εχει επιπεδο...αλλα τελικα εσφαλα χυδαιως....

iakovosaek
24-05-10, 21:26
thanx που με διορθωσες πανος αλλα το ζητημα ειναι οτι απο την παρασκευη που ηταν 91 κιλα εως και την κυριακη πως εχασε 7 κιλα? και ειπε χωρις να ζυγιστει οτι ηταν 84..η μηπως τον εκανες για 84?

χωρις να ζυγιστει μπηκε στην κατηγορια αυτη.

οταν ζυγιζονταν τα παιδια της κατηγοριας -85 ο πασχαλης ηταν εξω κανονικα με τα ρουχα και καθοταν...

οποτε μας τιμησε ο κ.λεβεντελης για αλλη μια φορα...
τωρα θα μου πεις ο πασχαλης ειχε δηλωσει πως θα κατεβει σε αυτους τους αγωνες για τελευταια φορα και ισως τον βγαλανε λογο οτι σαν παλιος αθλητης και διακεκριμενος καποιες φορες...ισως λεω τιμητικα του δωσανε θεση η μαλλον να πω...θεσεις...

αλλα και παλι συνεχιζω να λεω πως δεν ειναι τιμιο...

η να αναφερθω για το πιο καλο σωμα στην κατηγορια masters οπου ουτε καν στην 5αδα δεν τον βαλανε, που ηρθε απο την αγγλια μιας και εκει παιζει οπου και ειναι και πρωταθλητης εκει...και μιας και ειπε να παρει αδεια για να παιξει στην ελληνικη ομοσπονδια και να τιμησει τα χρωματα απο οπου και προερχεται...εδω οι κυριοι κριτε οχι δεν ειπανε που αξιζε με 1000 και ολοι τον ειχανε και για το γενικο...για να παρει εστω μια α θεση στην 3αδα...αλλα ουτε καν στην 5αδα δεν τον βαλανε και χωσανε κατι κρεατα...

αυτο ειναι ντροπη αδικια και κρυβει τρομερα συμφεροντα απο καποιους πιστευω...

στα -75 ποιος βγηκε? το παλλικαρι οπου σε ποιο γυμναστηριο ανηκει?

ελατε τωρα αφου ολοι ξερουμε που ανηκει..και ας μην αξιζε να βγει.

περυσι παλι ο ιδιος που βγηκε στα-75 φετος ειχε παιξει στα -85 και παλι ολος τυχαιος αν και παλι δεν αξιζε καθολου σε σχεση με τους αλλους 2 αθλητες...παλι βγηκε 1ος.

τετοιες πρωτιες ουτε στο ονειρο μου παιδια...ουτε στο ονειρο μου να μη δω...

πρωτια απο συμφερων αλλων και ας μην αξιζουνε οι αθλητες αυτοι απλα γιατι ειναι στο γυμναστηριο του ταδε που ειναι στην επιτροπη η που ειναι ενος φιλου του ταδε απο την επιτροπη και την καθε επιτροπη στην καθε οποια ομοσπονδια.

λυπαμαι πολυ που ειδα ολα αυτα χθες. πιστευα πως στο ΒΒ κρινουν αναλογως το σωμα, το σχημα γενικα το επιπεδο που κανει μπαμ οταν καποιος εχει επιπεδο...αλλα τελικα εσφαλα χυδαιως....

esi ti nomizes oti tha eperne ta lefta o kalyteros?????? ( xaxaxaxaxa) den hmoun ekei alla me ta legomena sou... fadazome ti egine!:shock::shock::shock:

***Ιάκωβε, αν ξαναγράψεις με λατινικούς χαρακτήρες, θα εφαρμόσουμε τους κανόνες του φόρουμ και θα αποκλειστείς για 1 εβδομάδα. είναι η πολλοστή φορά που σου γίνεται παρατήρηση*** Mod team

TRIANTAFYLLOU
24-05-10, 23:04
βάζω και μερικές που είναι η κατηγορία με τον γιάννη τον τσούνο με τον περικλή τον τσουρή απο λάρισα
ο γιάννης είχε πρόβλημα και κράτησε νερα πρίν τον αγώνα αν και έκανε μόνο 2 εβδομάδες προετοιμασία παρ όλα αυτα θα μπορούσε να βγεί πολύ καλύτερος , αυτό του στοίχησε ώστε να κατεβεί και άδειος αλλα και με νερα υποδόρια

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11091&stc=1&d=1274731736

Polyneikos
24-05-10, 23:09
Ηλία τι κατηγορία είναι τα παιδια; -100, +100;

alextg
24-05-10, 23:14
Κωστα η κατηγορια αυτη ηταν η 100+ .... ο νικητης πραγματικα τεραστιος.Κριμα για το Γιαννη το Τσουνο που δεν προλαβε να εχει την καταλληλη προετοιμασια ...

ioannis1
24-05-10, 23:17
o τσουρης τι υψος εχει;

Polyneikos
24-05-10, 23:20
Κωστα η κατηγορια αυτη ηταν η 100+ .... ο νικητης πραγματικα τεραστιος.Κριμα για το Γιαννη το Τσουνο που δεν προλαβε να εχει την καταλληλη προετοιμασια ...

:thumbup::thumbup:

efklidis oyst
24-05-10, 23:22
Το μοναδικο πραγμα που με ενωχλησε ειναι οτι ο κος λ... εκανε οτι τον συμφερε η ζυγαρια εδειχνε οτι ηθελε και ορισμενοι την ωρα του αγωνα αλαζανε κατηγωριες κατα ταλα ηταν απο της καλυτερες διωργανωσεις που εχουν γινει και μπραβο στον Νικο και σε ολλα τα παιδια που αχωληθηκανε και βγηκε αυτο το αριστο αποτελεσμα οσο αφορα την οραγανωση,

Kaskani Konstantina
24-05-10, 23:32
esi ti nomizes oti tha eperne ta lefta o kalyteros?????? ( xaxaxaxaxa) den hmoun ekei alla me ta legomena sou... fadazome ti egine!:shock::shock::shock:

***Ιάκωβε, αν ξαναγράψεις με λατινικούς χαρακτήρες, θα εφαρμόσουμε τους κανόνες του φόρουμ και θα αποκλειστείς για 1 εβδομάδα. είναι η πολλοστή φορά που σου γίνεται παρατήρηση*** Mod team


Ιακωβε εσυ γιατί μιλάς σε αδίκησε κανείς???? Οποιος το πιστευει ποτέ δεν θα βελτιωθεί!!Κ γω σου λεω οτι οκ καμιά φορά μπορεί να γίνεται κ καμία αδικία αλλα κάτι που εσυ κ καποιοι αλλοι βλέπετε τέλειο ................ αφήστε το να το κρίνουν αυτοί που γνωρίζουν παραααααααα πολλά χρόνια πολύ καλύτερα, τα εχουν βιώσει στο κορμί τους ΚΑΙ ας σεβαστούμε κ λίγο την γνώμη τους!!Κ τα λεω πάρα πολύ φιλικά, δεν εχω ανάγκη ΚΑΝΕΝΑΝ απλά είμαι πολύ ευθύς!!

alekoukosmyconian
24-05-10, 23:33
ade na dumne kai kamia DIKI MAS PHOTO

****γράφουμε ΜΟΝΟ ελληνικά *****

Kaskani Konstantina
24-05-10, 23:39
ade na dumne kai kamia DIKI MAS PHOTO

Μικρό μου γράψε με ελληνικούς ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ!!!!!!!!!!!!!Δεν ακούτε??????

Polyneikos
24-05-10, 23:44
Παιδια καντε υπομονη και ο Νασσερ εχει τεραστιο φωτογραφικο αρχείο αλλα και βιντεο από όλες τις κατηγορίες...Αλεκο τι κατηγορία επαιξες;;

ΦΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
25-05-10, 00:10
Συγχαρητιρια σε ολους τους αθλητες που ελαβαν μερος στον αγωνα, καθως και στους διοργανωτες για την αψογη διοργανωση

TRIANTAFYLLOU
25-05-10, 01:58
μερικές ακόμη απο τον γιάννη και περικλή

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11114&stc=1&d=1274758126


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11113&stc=1&d=1274758117

NASSER
25-05-10, 01:58
νασσερ να σε ρωτησω κατι εγκυρο... στα -85 κιλα δηλαδη ο πασχαλης και το αλλο το παιδι με την κοτσιδα, πιστευεις πως ηταν ανδρων και οχι master? και ποσο μαλλον ηταν εως -85? και οχι τελικα 91? εφ'οσον πριν λιγες μερες 2-3 ηταν 91 οπου επαιξε στο βαλκανικο και εκτος αυτου προλαβε να χασει 6-7 κιλα σε 2 μερες? και εκτος αυτου μηπως ξερατε οτι τον βαλανε την τελευταια στιγμη απο τα -90 στα -85 απλα και μονο για να συμπληρωσουνε τα ατομα της κατηγοριας(χαριστικα και καλα δηλαδη), συν να προσθεσω πως εχει και μια εμπειρια και ενα πλεον ονομα ισαξιο της ηλικιας και των χρονων που ασχολειται.

προσεξε τι θα πεις....εγω ειμαι 92 κιλα και μπροστα στον πασχαλη και τον κοτσιδα εμοιαζα μυγα και σκεψου πως με περναει και 1 κεφαλι σχεδον..

γιατι εχω και φωτο να ανεβασω απο το stage των -85 κιλα να δουμε ξανα τις διαφορες καλυτερα.

στις κατηγοριες -75 και -85 πιστευω πως δεν εδωσαν σωστη κριση και φυσικα αναλογο αποτελεσμα

και στην τελικη τελικη αν ειναι ετσι εεε πχ στα -75 μαζι με τα παιδια της κατηγοριας κριμα αλλα γιατι δεν βαλανε και τον γερμανο η τα παιδια των 90+ να ειναι πιο αξιολογο το παιχνιδι και φυσικα η κριση της κατηγοριας....η ακομα καλυτερα γιατι να μην φερναμε κανενα mr.olympia να κατσει διπλα τους μιας και ειναι και στην κατηγορια τους...η μαλλον μιας και εδω στην ελλαδα ο καθενας που εχει γνωστο η καποιο μεσον στην ομοσπονδια επιλεγει και παει οπου θελει αυτος για να χτυπησει τα ευκολοτερα γιατι στην κατηγορια του δεν θα ειχε καμια ελπιδα...

οπου εχω αδικο με διορθωνεις...


Καταρχην κανεις το λαθος να συγκρινεις τους αθλκητες με τον εαυτο σου καθως ειστε σε διαφορετικη σωματικη κατασταση.
ΟΛΟΙ οι αθλητες ζυγιστηκαν και ΟΛΟΙ εχουν το δικαιωμα να παιξουν στη κατηγορια που τους αναλογοι ειτε ειναι 22 χρονων (εφηβοι) ειτε +40 χρονων!
Ειδικα τα αποτελεσματα στις δυο κατηγοριες που αναφερεις ηταν αντικειμενικα τα αποτελεσματα και ειδικα ο Σωκρατης Κουκουλης, για τον οποιο κανεις ντορο, ηταν σε καταπληκτικη κατασταση και αξιος νικητης της κατηγοριας του.
Επειτα αν ειχες μαθει τα νεα του Βαλκανικου, θα ειχες δει πως οι αθλητες ηταν στην ιδια κατηγορια που διαγωνιστηκαν και λιγο πιο ελαφροι καθως επιασαν καλυτερη φορμα!
Εφοσον τοποθετήθηκες και ειχες καποιες αποριες, πιστευω να σου διευκρινίστηκαν αποριες. Μην κανεις το λαθος να κατακρινεις καθως δεν γνωριζεις την πραγματικοτητα.

NASSER
25-05-10, 02:05
thanx που με διορθωσες πανος αλλα το ζητημα ειναι οτι απο την παρασκευη που ηταν 91 κιλα εως και την κυριακη πως εχασε 7 κιλα? και ειπε χωρις να ζυγιστει οτι ηταν 84..η μηπως τον εκανες για 84?

χωρις να ζυγιστει μπηκε στην κατηγορια αυτη.

οταν ζυγιζονταν τα παιδια της κατηγοριας -85 ο πασχαλης ηταν εξω κανονικα με τα ρουχα και καθοταν...

οποτε μας τιμησε ο κ.λεβεντελης για αλλη μια φορα...
τωρα θα μου πεις ο πασχαλης ειχε δηλωσει πως θα κατεβει σε αυτους τους αγωνες για τελευταια φορα και ισως τον βγαλανε λογο οτι σαν παλιος αθλητης και διακεκριμενος καποιες φορες...ισως λεω τιμητικα του δωσανε θεση η μαλλον να πω...θεσεις...

αλλα και παλι συνεχιζω να λεω πως δεν ειναι τιμιο...

η να αναφερθω για το πιο καλο σωμα στην κατηγορια masters οπου ουτε καν στην 5αδα δεν τον βαλανε, που ηρθε απο την αγγλια μιας και εκει παιζει οπου και ειναι και πρωταθλητης εκει...και μιας και ειπε να παρει αδεια για να παιξει στην ελληνικη ομοσπονδια και να τιμησει τα χρωματα απο οπου και προερχεται...εδω οι κυριοι κριτε οχι δεν ειπανε που αξιζε με 1000 και ολοι τον ειχανε και για το γενικο...για να παρει εστω μια α θεση στην 3αδα...αλλα ουτε καν στην 5αδα δεν τον βαλανε και χωσανε κατι κρεατα...

αυτο ειναι ντροπη αδικια και κρυβει τρομερα συμφεροντα απο καποιους πιστευω...

στα -75 ποιος βγηκε? το παλλικαρι οπου σε ποιο γυμναστηριο ανηκει?

ελατε τωρα αφου ολοι ξερουμε που ανηκει..και ας μην αξιζε να βγει.

περυσι παλι ο ιδιος που βγηκε στα-75 φετος ειχε παιξει στα -85 και παλι ολος τυχαιος αν και παλι δεν αξιζε καθολου σε σχεση με τους αλλους 2 αθλητες...παλι βγηκε 1ος.

τετοιες πρωτιες ουτε στο ονειρο μου παιδια...ουτε στο ονειρο μου να μη δω...

πρωτια απο συμφερων αλλων και ας μην αξιζουνε οι αθλητες αυτοι απλα γιατι ειναι στο γυμναστηριο του ταδε που ειναι στην επιτροπη η που ειναι ενος φιλου του ταδε απο την επιτροπη και την καθε επιτροπη στην καθε οποια ομοσπονδια.

λυπαμαι πολυ που ειδα ολα αυτα χθες. πιστευα πως στο ΒΒ κρινουν αναλογως το σωμα, το σχημα γενικα το επιπεδο που κανει μπαμ οταν καποιος εχει επιπεδο...αλλα τελικα εσφαλα χυδαιως....

Εδω εισαι τελειως ακυρος και καλο ειναι να μην τοποθετησε! Δεν εισαι κριτης και δεν εχεις αντικειμενική αποψη!

TRIANTAFYLLOU
25-05-10, 03:31
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11112&stc=1&d=1274758054

Anakin71
25-05-10, 06:53
Τον Γιάννη τον έχω γνωρίσει από κοντά πραγματικά τεράστιος :)
Κρίμα που δεν είχε χρόνο να κάνει καλή προετοιμασία.

kutsup
25-05-10, 08:04
Αυτός ο Λεβεντέλης από υποχρέωση κάνει την παρουσίαση του αγώνα? Από το 90 που κατέβηκα εγώ κάνει τις παρουσιάσεις, δεν έχουν βρει κάποιον καλύτερο ακόμη? Έχω την εντύπωση ή έκανε ότι του κατέβαινε στο κεφάλι? Έβαζε - έβγαζε κατηγορίες και ξανά από την αρχή. Κάποια στιγμή μάλιστα δεν ανακοίνωσε καν ποια κατηγορία βγήκε στη σκηνή.
Γενικώς η παρουσία του ήτανε και μη χειρότερα.
Η παρουσία του για μένα ήταν το μεγαλύτερο μείον του αγώνα.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
25-05-10, 08:12
Καταρχην κανεις το λαθος να συγκρινεις τους αθλκητες με τον εαυτο σου καθως ειστε σε διαφορετικη σωματικη κατασταση.
ΟΛΟΙ οι αθλητες ζυγιστηκαν και ΟΛΟΙ εχουν το δικαιωμα να παιξουν στη κατηγορια που τους αναλογοι ειτε ειναι 22 χρονων (εφηβοι) ειτε +40 χρονων!
Ειδικα τα αποτελεσματα στις δυο κατηγοριες που αναφερεις ηταν αντικειμενικα τα αποτελεσματα και ειδικα ο Σωκρατης Κουκουλης, για τον οποιο κανεις ντορο, ηταν σε καταπληκτικη κατασταση και αξιος νικητης της κατηγοριας του.
Επειτα αν ειχες μαθει τα νεα του Βαλκανικου, θα ειχες δει πως οι αθλητες ηταν στην ιδια κατηγορια που διαγωνιστηκαν και λιγο πιο ελαφροι καθως επιασαν καλυτερη φορμα!
Εφοσον τοποθετήθηκες και ειχες καποιες αποριες, πιστευω να σου διευκρινίστηκαν αποριες. Μην κανεις το λαθος να κατακρινεις καθως δεν γνωριζεις την πραγματικοτητα.

Πολύ σωστά.Γιά να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.Οι αθλητές ζυγίστηκαν με Ψηφιακή ζυγαριά ώστε τοποθετηθούν ακριβώς στην κατηγορία τους και μάλιστα παρουσία των προπονητών των συλλόγων.Οσο για τους δύο αθλητές που γίνεται λόγος,πριν 2 εβδομάδες στο Βαλκανικό Ο Μηνίδης Αναστάσιος ζυ γίστηκε 89 κιλά και ο Τσιορνοβίτης Πασχάλης 88 κιλά.Επίσης,στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημ και γενικά στους αγώνες της Ε.Ο.Σ.Δ. δεν συναγωνίζονται γυμναστήρια,αλλά αθλητικοί σύλλογοι που υπάγονται στην Γ.Γ.Α., άσχετα σε ποιό γυμναστήριο προπονείται ο καθένας,δεδομένου ότι σε έναν σύλλογο μπορεί να υπάρχουν αθλητές από διαφορετικές πόλεις.Οσο γιά τις αδικίες,ναι μπορεί και εγώ που ήμουν κριτής κάποιους να αδίκησα.Οχι εσκεμμένα,καθόσον η εντολή από την Ομοσπονδία ήταν να κρίνουμε δίκαια και αντικειμενικά.Και αυτό προσπαθήσαμε να κάνουμε.Επιπλέον η κατάταξη έγινε για όλους είτε ήταν κατηγορία με 5 αθλητές είτε με 15.Ετσι όλοι θα μάθουν ποιά θέση πήραν.Το να κατατάξεις 17 αθλητές (όπωσ ήταν το classic B.B.-1.75) δεν ήταν και το ευκολότερο πράγμα.Εξάλλου οι περισσότεροι αθλητές ήταν σε καταπληκτική φόρμα και οι διφορές πολύ μικρές.Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για την υπομονή τους και για το ήθος κυρίως που επέδειξαν τόσο στην σκηνή όσο και στα αποδυτήρια.Μπράβο!!

Panoz
25-05-10, 09:28
Φαινεται πως ο προεδρος της εοσδ εχει χαλασει πολλες ζαχαρενιες εδω μεσα.

sTeLaKoS
25-05-10, 10:08
Μερικές φωτογραφίες από τις απονομές των κατηγοριών.

Fitness Aνδρών
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11115&stc=1&d=1274770655

Μάστερ
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11117&stc=1&d=1274770655

Classic Bodybuilding
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11118&stc=1&d=1274770655

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11119&stc=1&d=1274770655


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11120&stc=1&d=1274770655

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11121&stc=1&d=1274770655


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11116&stc=1&d=1274770655

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11122&stc=1&d=1274770655




http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11123&stc=1&d=1274770655

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11124&stc=1&d=1274770655

iakovosaek
25-05-10, 11:31
Ιακωβε εσυ γιατί μιλάς σε αδίκησε κανείς???? Οποιος το πιστευει ποτέ δεν θα βελτιωθεί!!Κ γω σου λεω οτι οκ καμιά φορά μπορεί να γίνεται κ καμία αδικία αλλα κάτι που εσυ κ καποιοι αλλοι βλέπετε τέλειο ................ αφήστε το να το κρίνουν αυτοί που γνωρίζουν παραααααααα πολλά χρόνια πολύ καλύτερα, τα εχουν βιώσει στο κορμί τους ΚΑΙ ας σεβαστούμε κ λίγο την γνώμη τους!!Κ τα λεω πάρα πολύ φιλικά, δεν εχω ανάγκη ΚΑΝΕΝΑΝ απλά είμαι πολύ ευθύς!!

απλα οπως τα παρουσιασε ο φιλος τα πραγματα φανικε οτι εγιναν αδικιες... αλλα για να λενε οι ποιο εμπειρη αυτα... αλλαζω κατευθηνση.. ομως μερικοι δεν μπορουνε να καταλαβουν οτι δεν γινεται να βγουνε ολοι πρωτοι καποιος πρεπει να βγει και δευτερος αλλα και τελευταιος... απλα οι κριτες πολλες φορες βλεπουν πραγματα και σημεια που εμεις δεν προσεχουμε και δεν δινουμε ιδιαιτερη σημασια αυτα λοιπον ειναι που κρινουν τιν θεση η λεπτομεριες. :toast::toast::toast:

TRIANTAFYLLOU
25-05-10, 14:44
η κρήση παρ όλο που υπάρχουν κρητήρια αξιολόγησης είναι υποκειμενική , γι αυτό υπάρχουν και πολλοι κριτές και δεν είναι μόνο ένας και βγαίνει ο μέσος όρος της βαθμολογίας .

επίσης παρατηρείτε πολλες φορές το φαινόμενο ενας πολύ καλός αθλητής που σε τέλεια φόρμα να κερδίζει παγκόσμιο η και να έχει κερδίσει και στην συγκεκριμένη μέρα ενω έχει το καλούπι και τα προσόντα να μην έχει καταφέρει να πιάσει φόρμα και να μην βγεί πρώτος αυτό δεν σημαίνει δεν είναι καλός η μειώνετε η αξία του , απλα βαθμολογούνται βάση της κατάστασης που βρίσκονται εκείνη την μέρα ούτε πρίν ούτε μετα

επίσης ακόμη και όταν είναι πολυ καλοί αθλητές πάλι κάποιος θα βγεί πρώτος και κάποιος δεύτερος , σίγουρα δεν γίνετε να βγούν όλοι πρώτοι , ακόμη και λάθος εκτίμηση να γίνει απο κάποιον κριτή και αυτό θεμιτό είναι , το μόνο που δεν είναι θεμιτό είναι να είναι κάτι στημένο και δέν αποδεικνύεται κάτι τέτοιο .

και ώς γνωστο και το έχω πεί πολλες φορές όλοι τους δικούς τους τους βλέπουν για πρώτους και εγω τα έχω ακούσει αυτα αλλα τα εκτιμούσα αλλα δεν τα έπαιρνα πάντα τις μετρητοίς γιατι ξέρω ότι τα δικά μου άτομα πάντα με θέλουν ψηλά στην κατάταξη και λογικό είναι λόγω συμπάθειας , αλλα πολλες φορές αυτα φορτίζουν τούς αθλητές και δημιουργούνται εντάσεις και παρεξηγήσεις .

ο αγώνας είχε όλα τα χαρακτηριστικα για να χαρακτηριστεί πετυχημένος πιστεύω δικαίωσε τις προσπάθειες των διοργανωτών απο όλες τις απόψεις και θα μείνει σαν ενας απο τούς καλύτερους αγώνες ββ σε πανελλήνιο επίπεδο .

στο θεμα της παρουσίασης όντως ήταν το μελανό σημείο υπήρχε ενα μπέρδεμα και μια οχι καλή ροη , αλλα και αυτό πιστεύω οφείλετε στο γεγονός οτι ήταν έκπληξη η τόσο μεγάλη συμμετοχή αθλητών προτοφανής για την ομοσπονδία οπότε και γι αυτό βρέθηκαν πρό εκπλήξεων και έγιναν κάποιες περικοπές όπως τα ποζαρίσματα πολλων αθλητών λόγω έλλειψης χρόνου και όπως φάνηκε άλλωστε στις τελευταίες κατηγορίες είχε κουραστεί ο κόσμος .

πάντως αξίζουν συγχαριτήρια στον δημήτρη παπαντώνη και τον νίκο παπαγεωργίου γιατι όλη αυτη η προσπάθεια απέδωσε τα μέγιστα :clap::clap::clap::clap::clap:

DusWS
25-05-10, 15:54
τεσπα νασσερ τhanx για την υποσημειωση....και γενικα αφου ηρθανε οπως ηρθανε τα πραγματα δεν εχω να πω τιποτε αλλο παρα μονο ενα μεγαλο συγχαρητηρια για ολους τους αθλητες αδικημενους και μη, σε καλυτερη φορμα η και σε χειροτερη...

τουλαχιστον υπαρχουνε συμμετοχες που σημαινει πως ακομα ο κοσμος το αγαπαει το αθλημα...

NASSER
25-05-10, 16:50
Πολύ σωστά.Γιά να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.Οι αθλητές ζυγίστηκαν με Ψηφιακή ζυγαριά ώστε τοποθετηθούν ακριβώς στην κατηγορία τους και μάλιστα παρουσία των προπονητών των συλλόγων.Οσο για τους δύο αθλητές που γίνεται λόγος,πριν 2 εβδομάδες στο Βαλκανικό Ο Μηνίδης Αναστάσιος ζυ γίστηκε 89 κιλά και ο Τσιορνοβίτης Πασχάλης 88 κιλά.Επίσης,στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημ και γενικά στους αγώνες της Ε.Ο.Σ.Δ. δεν συναγωνίζονται γυμναστήρια,αλλά αθλητικοί σύλλογοι που υπάγονται στην Γ.Γ.Α., άσχετα σε ποιό γυμναστήριο προπονείται ο καθένας,δεδομένου ότι σε έναν σύλλογο μπορεί να υπάρχουν αθλητές από διαφορετικές πόλεις.Οσο γιά τις αδικίες,ναι μπορεί και εγώ που ήμουν κριτής κάποιους να αδίκησα.Οχι εσκεμμένα,καθόσον η εντολή από την Ομοσπονδία ήταν να κρίνουμε δίκαια και αντικειμενικά.Και αυτό προσπαθήσαμε να κάνουμε.Επιπλέον η κατάταξη έγινε για όλους είτε ήταν κατηγορία με 5 αθλητές είτε με 15.Ετσι όλοι θα μάθουν ποιά θέση πήραν.Το να κατατάξεις 17 αθλητές (όπωσ ήταν το classic B.B.-1.75) δεν ήταν και το ευκολότερο πράγμα.Εξάλλου οι περισσότεροι αθλητές ήταν σε καταπληκτική φόρμα και οι διφορές πολύ μικρές.Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για την υπομονή τους και για το ήθος κυρίως που επέδειξαν τόσο στην σκηνή όσο και στα αποδυτήρια.Μπράβο!!


Αυτα που λεει ο Νικος κραταμε και προχωραμε στη παρουσιαση της διοργανωσης!

NASSER
25-05-10, 17:09
Αυτός ο Λεβεντέλης από υποχρέωση κάνει την παρουσίαση του αγώνα? Από το 90 που κατέβηκα εγώ κάνει τις παρουσιάσεις, δεν έχουν βρει κάποιον καλύτερο ακόμη? Έχω την εντύπωση ή έκανε ότι του κατέβαινε στο κεφάλι? Έβαζε - έβγαζε κατηγορίες και ξανά από την αρχή. Κάποια στιγμή μάλιστα δεν ανακοίνωσε καν ποια κατηγορία βγήκε στη σκηνή.
Γενικώς η παρουσία του ήτανε και μη χειρότερα.
Η παρουσία του για μένα ήταν το μεγαλύτερο μείον του αγώνα.


Φαινεται πως ο προεδρος της εοσδ εχει χαλασει πολλες ζαχαρενιες εδω μεσα.


Να σταθω σαυτα τα δυο ποστ για να σταματησουν τα παρατραγουδα.

Καταρχην ο κ. Λεβεντελης δεν ηταν κριτης αλλα εκφωνητης του αγωνα!

Οταν εχεις να παρουσιασεις 86 αθλητες και 4 guest δεν ειναι το πιο ευκολο καθως ο αγωνας διεξαγόταν σε μια φαση και οχι σε δυο, λογο έλλειψης χρονου!

Ο ιδιος ο κ. Λεβεντελης δεν χαρακτηριζει τον εαυτο του ως καλο παρουσιαστη αγωνων αλλα προσπαθει για το καλυτερο απο αγαπη στο αθλημα και στην ομοσπονδια που καθοδηγει. Για οσους δεν ξερουν παρουσιαστης ηταν ο Σπυρος Κατσουρης τα περισσοτερα χρονια και δεν πιστευω να υπηρχε πιο κοσμιος και σοβαρος παρουσιαστης. Στη συγκεκριμένη διοργανωση ειχε προσκληθει ο κ. Αλεξης Κωσταλας αλλα δεν μπορεσε να παρευρεθει!

Για του χρονου που θα εχουμε το 2nd Olympus Grand Prix Θεσ/νικη,με χρηματικα έπαθλα (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=8585) (δεστε εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=177787#post177787) και λογικα θα γινει παλι με το πανελληνιο πρωταθλημα ολα θα ειναι προγραμματισμενα καλυτερα!

Τελος δεν πιστευω να εχουμε κανενα να πει πως δεν ηταν καλη η αιθουσα... πως δεν ειχε 1800 ατομα θεατες αλλα μονο 1200-1300 λόγω τριημερου... πως τα αποδυτήρια δεν ηταν τεραστια και δεν μπορουσαν να παιξουν μπαλα οι αθλητες μεχρι να ανεβουν στη σκηνη... και δεν ειχε κοκκινο χαλι η σκηνη αλλα μπλε! :)

flexakis
25-05-10, 17:19
νασσερ να σε ρωτησω κατι εγκυρο... στα -85 κιλα δηλαδη ο πασχαλης και το αλλο το παιδι με την κοτσιδα, πιστευεις πως ηταν ανδρων και οχι master? και ποσο μαλλον ηταν εως -85? και οχι τελικα 91? εφ'οσον πριν λιγες μερες 2-3 ηταν 91 οπου επαιξε στο βαλκανικο και εκτος αυτου προλαβε να χασει 6-7 κιλα σε 2 μερες? και εκτος αυτου μηπως ξερατε οτι τον βαλανε την τελευταια στιγμη απο τα -90 στα -85 απλα και μονο για να συμπληρωσουνε τα ατομα της κατηγοριας(χαριστικα και καλα δηλαδη), συν να προσθεσω πως εχει και μια εμπειρια και ενα πλεον ονομα ισαξιο της ηλικιας και των χρονων που ασχολειται.

προσεξε τι θα πεις....εγω ειμαι 92 κιλα και μπροστα στον πασχαλη και τον κοτσιδα εμοιαζα μυγα και σκεψου πως με περναει και 1 κεφαλι σχεδον..

γιατι εχω και φωτο να ανεβασω απο το stage των -85 κιλα να δουμε ξανα τις διαφορες καλυτερα.

στις κατηγοριες -75 και -85 πιστευω πως δεν εδωσαν σωστη κριση και φυσικα αναλογο αποτελεσμα

και στην τελικη τελικη αν ειναι ετσι εεε πχ στα -75 μαζι με τα παιδια της κατηγοριας κριμα αλλα γιατι δεν βαλανε και τον γερμανο η τα παιδια των 90+ να ειναι πιο αξιολογο το παιχνιδι και φυσικα η κριση της κατηγοριας....η ακομα καλυτερα γιατι να μην φερναμε κανενα mr.olympia να κατσει διπλα τους μιας και ειναι και στην κατηγορια τους...η μαλλον μιας και εδω στην ελλαδα ο καθενας που εχει γνωστο η καποιο μεσον στην ομοσπονδια επιλεγει και παει οπου θελει αυτος για να χτυπησει τα ευκολοτερα γιατι στην κατηγορια του δεν θα ειχε καμια ελπιδα...

οπου εχω αδικο με διορθωνεις...
Φιλε μου ετυχε να ειμαι το πρωι στην ζυγιση,και ο Τσιρνοβιτης ηταν 85,100 και ο Λεβεντελης δεν τον δεχτηκε του λεει ελα σε λιγο,ομως ξεχασε να βγαλει το φανελακι,του λεω εγω βγαλτω και οταν ζυγιστηκε ηταν 84,900!
Οποτε μην λες οτι τον κοβεις με το ματι σου πανω απο 90kg γιατι ειναι αδικο.
Οσο για το υψος δεν ξερω αλλα ειναι γυρω στο 1,70.
Οι κριτες ειναι ολοι παλιοι πρωταθλητες και ανγνωρισμενοι προπονητες απο την Γ.Γ Αθλητισμου.
Οποιος δεν αποδεχεται το αποτελεσμα ας μην κατεβαινει σε αγωνες ειτε ως αθλητης ειτε ως θεατης.
Απο οτι ξερω δεν υπαρχει κανενας αγωνας που να μην ειπε καποιος οτι δεν αδικηθηκε.
Περσι στη WABBA αρπαχτηκαν κριτης με θεατη γιατι κατι του ειπε ο θεατης περι αδικιας!
Παιδια ας σεβαστουμε αθλητες και κριτες και ας τους αφησουμε να κανουν την δουλεια τους.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
25-05-10, 18:12
Φιλε μου ετυχε να ειμαι το πρωι στην ζυγιση,και ο Τσιρνοβιτης ηταν 85,100 και ο Λεβεντελης δεν τον δεχτηκε του λεει ελα σε λιγο,ομως ξεχασε να βγαλει το φανελακι,του λεω εγω βγαλτω και οταν ζυγιστηκε ηταν 84,900!
Οποτε μην λες οτι τον κοβεις με το ματι σου πανω απο 90kg γιατι ειναι αδικο.
Οσο για το υψος δεν ξερω αλλα ειναι γυρω στο 1,70.
Οι κριτες ειναι ολοι παλιοι πρωταθλητες και ανγνωρισμενοι προπονητες απο την Γ.Γ Αθλητισμου.
Οποιος δεν αποδεχεται το αποτελεσμα ας μην κατεβαινει σε αγωνες ειτε ως αθλητης ειτε ως θεατης.
Απο οτι ξερω δεν υπαρχει κανενας αγωνας που να μην ειπε καποιος οτι δεν αδικηθηκε.
Περσι στη WABBA αρπαχτηκαν κριτης με θεατη γιατι κατι του ειπε ο θεατης περι αδικιας!
Παιδια ας σεβαστουμε αθλητες και κριτες και ας τους αφησουμε να κανουν την δουλεια τους.
Ετσι είναι ακριβώς.Το μόνο λάθος,όσον αφορά τις κατηγορίες, έγινε στο classic B.B. και ο αθλητής σημειώθηκε να αγωνιστεί στα +1.75 ενώ ήταν 1.73 κάτι το οποίο διορθώθηκε την ώρα του αγώνα και ο συγκεκριμένος αθλητής αγωνίστηκε κανονικά στα -1.75.Οι ζυγίσεις επαναλαμβάνω έγιναν παρουσία και δεύτερων και όχι μόνο απο έναν.Οσο γιά τις κρίσεις ας κρατήσουμε την απάντηση του Ηλία (έχει κρίνει αμέτρητους αθλητές).

jemstone
25-05-10, 18:39
Ξεκινάω να ανεβάζω και εγώ Φώτο… και αρχίζω από τους guest
Monica Becht

:thumbup::thumbup:

jemstone
25-05-10, 18:44
Μανωλης Καραμανλακης guest posing

:thumbup::thumbup::thumbup:

jemstone
25-05-10, 18:49
Body Fitness Γυναικων +1.63

:thumbup::thumbup:

NASSER
25-05-10, 19:42
Κατηγοριες body fitness -1.63 & +1.63


http://www.youtube.com/watch?v=2ZkdACVKb_c

Polyneikos
25-05-10, 19:44
Να δωσουμε συγχαρητηρια στα μελη του φόρουμ οι οποιοι ήταν αγωνιζόμενοι,οι περισσότεροι και στα 2 events :

Αναστάσιος Μηνιδης: (a.minidis) (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=1641)
Αθλητης σταθερος και εξελισσόμενος όλα αυτα τα χρόνια,σε καθε αγωνα σαφως βελτιωμενος,ίσως στις λεπτομερειες εχασε τον Γενικο Τίτλο

Διονυσης Αντωνιαδης: (D.ANTONIADIS) (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=1677)
Η παλια φρουρα !!Τελικα το bodybuilding είναι σαν το ποδήλατο,δεν ξεχνιεται!!Νικητης στους Masters o Διονυσης,πολύ καλα γραμμωμενος όπως διακρίνω

Φανης Αντωνόπουλος (ΦΑΝΗΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ) (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=4403)
Πολύπειρος αθλητης,έπεσε θυμα του σκληρου ανταγωνισμου αλλα ο Φανης παντα κατεβαινει ετοιμοπόλεμος.


Ναντια Κεραμιδάκη (crow) (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2388)
H Ναντια είναι ποιοτικη αθλητρια,με πολλη προπόνηση πανω στο σωμα της.Παντα οι παρουσίες της αφηνουν εντυπωσεις!


Δημητρης Αθανασόπουλος (pepeismenos karga) (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2314)
Σαφως υποσχόμενος αθλητης,πρωτη του εμφανιση,μπορεί να μην του βγηκαν όλα όπως τα είχε προγραμματισει αλλα το μελλον είναι μπροστα

Δημητρα Μουρατιδου (dimitra mouratidou) (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2491)
Ολοενα και καλύτερη η Δημητρα,σαφως εμπειρότερη από τις περσινες πρωτες τις εμφανισεις...

Ανασταστιος Βασσος (Anastasios Vassos) (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2508)
Πολυ καλή φυσικη κατασταση, δημιουργησε πολυ θετικες εντυπωσεις.

Αλεκος alekoukosmyconian (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=1132) (δεν εχω δει φωτο ακομα)

efklidis oyst (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?u=2559) (επίσης δεν εχω δει φωτο)

Παιδια και εις ανωτερα,ελπίζω να μην ξεχασα καποιον!!

jemstone
25-05-10, 19:55
Κατηγορία Classic Bodybuilding

:thumbup::thumbup::thumbup:

jemstone
25-05-10, 20:02
Κατηγορία Body Fitness Γυναικων -1.63, +1.63.

:):):)

jemstone
25-05-10, 20:14
Κατηγορία Classic Bodybuilding -1.75

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

jemstone
25-05-10, 20:25
Κατηγορία -90 κ.

:thumbup::thumbup::thumbup:

jemstone
25-05-10, 20:34
Κατηγορία -90 κ.

:clap::clap::clap::clap:

Polyneikos
25-05-10, 20:44
Τζουλια άψογη!!Μας εβαλες στο πνευμα του αγωνα !!:clap::clap:

KATERINI 144
25-05-10, 20:46
τζουλια αψογη :thumbup::thumbup:

jemstone
25-05-10, 20:56
Κατηγορία Μasters

:thumbup:

Polyneikos
25-05-10, 22:25
Tι κατηγορία ήσουν Αλεκο;

jemstone
25-05-10, 22:49
Τέλος παιδια δεν έχω άλλες Φώτο … συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και στους διοργανωτές
Και για να προσθέσω και κάτι κατά την ταπεινή μου γνώμη..
Τίποτα σε αυτόν το κόσμο δεν είναι τέλειο σίγουρα σε μια ζωντανή εκδήλωση θα υπάρχουν και απρόβλεπτα και δυσκολίες καλό είναι να μην στεκόμαστε να κοιτάμε το ποτήρι μισό άδειο δεν έχει νόημα αλλά μισό γεμάτο ευχόμενη ότι την επόμενη φορά θα το δούμε γεμάτο και ίσως αν είμαστε τυχερή να ξεχειλίζει κιόλας… ΑΥΤΑ:thumbup::thumbup:

alekoukosmyconian
25-05-10, 22:51
φωτός απο ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ -80 ΜΠΟΝΤΙΜΠΙΛΝΙΤΝΚ Η εμενα στο ατομικο με έχουμε?

elias1988
26-05-10, 02:44
φωτός απο ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ -80 ΜΠΟΝΤΙΜΠΙΛΝΙΤΝΚ Η εμενα στο ατομικο με έχουμε?

Ειδικά το ατομικό σου Αλεξ.

Και fitness ανδρών οτι υπάρχει παιδιά...

Anastasios Vassos
26-05-10, 10:04
Πήρα και εγώ μέρος στα 90+.Δυστυχώς δεν μπήκα 3αδα αλλα μου έμειναν δυο καλές φώτο με τον Τάσο απο τα παρασκήνια και τις παραθέτω.
Επίσης μια φώτο απο τα comparison σε μια πόζα κοιλιακών με τους φιναλίστ της 3άδας και εμένα δεξιά με το Νο77....

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11205&d=1274856696

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11206&d=1274857367

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11207&d=1274857394

Anastasios Vassos
26-05-10, 11:23
'Επρεπε να βάλουν κριτή και τον Έκτορα Botrini...θα τα μαγείρευε καλύτερα. :clap:

Muscleboss
26-05-10, 11:30
Aναστάσιε η κοιλιά σου δε παίζεται... :thumbup:

Όσο για τον Μποτρίνι, ας τον αφήσουμε προς το παρών και τον επισκεφτόμαστε μετά τους αγώνες για καμια σαβούρα.
Όποιος έχει παράπονα απλά ας μη ξανασυμμετέχει, δεν αλλάζει κάτι υποτιμώντας τους κριτές.

ΜΒ

Anastasios Vassos
26-05-10, 12:22
Kαι το houmor και τα παραπονα χρειάζονται,έστω και καυστικά,υποδηλώνουν και κάποιο ενδιαφέρον.
Καλό καλοκαίρι σε όλους και του χρόνου να συναντηθούμε ξανά με υγεία και δύναμη. :toast:

Polyneikos
26-05-10, 12:28
Τασο δεν θα συμμετασχεις σε καποιον αλλο αγωνα;Τερμα για φετος;

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
26-05-10, 14:20
Kαι το houmor και τα παραπονα χρειάζονται,έστω και καυστικά,υποδηλώνουν και κάποιο ενδιαφέρον.
Καλό καλοκαίρι σε όλους και του χρόνου να συναντηθούμε ξανά με υγεία και δύναμη. :toast:

Τάσο ήσουν ο πιό γραμμωμένος αν όχι του αγώνα,τουλάχιστον της κατηγορίας σου.Αν τα πόδια ήταν ανάλογα με το πάνω μέρος ,σίγουρα θα ήσουν πολύ ψηλότερα.Πάρε τηλ. .....

TRIANTAFYLLOU
26-05-10, 15:04
εγω πάντως δεν θέλω να κρίνω το αποτέλεσμα γιατι δεν είδα καλά την κατηγορία επειδή ήμουν στα αποδυτήρια , αλλα εκείνο που έχω να πω είναι πως ο τάσος ήταν πολύ καλός και μάλιστα αισθητά βελτιωμένος απο πέρυσι και του το είπα , την άποψή μου για την κρητική επιτροπή την έχω πεί και σίγουρα πιστεύω ο κάθε κριτής μπορεί να αιτιολογήσει την κρίση του και ποτε δεν πίστεψα οτι μπορεί να είναι κάτι στημένο , εκείνο όμως που με σιγουριά μπορώ να πω είναι πως ο τασος ήταν πολύ καλός και έπαιξε σε μια πολύ δύσκολη κατηγορία με κορυφαίους αθλητές και η θέση που πήρε δεν αφαιρεί κάτι απο την αξία του :thumbup::thumbup::thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
26-05-10, 15:26
εγω πάντως δεν θέλω να κρίνω το αποτέλεσμα γιατι δεν είδα καλά την κατηγορία επειδή ήμουν στα αποδυτήρια , αλλα εκείνο που έχω να πω είναι πως ο τάσος ήταν πολύ καλός και μάλιστα αισθητά βελτιωμένος απο πέρυσι και του το είπα , την άποψή μου για την κρητική επιτροπή την έχω πεί και σίγουρα πιστεύω ο κάθε κριτής μπορεί να αιτιολογήσει την κρίση του και ποτε δεν πίστεψα οτι μπορεί να είναι κάτι στημένο , εκείνο όμως που με σιγουριά μπορώ να πω είναι πως ο τασος ήταν πολύ καλός και έπαιξε σε μια πολύ δύσκολη κατηγορία με κορυφαίους αθλητές και η θέση που πήρε δεν αφαιρεί κάτι απο την αξία του :thumbup::thumbup::thumbup:

Ετσι ακριβώς είναι Ηλία Να προσθέσω ότι ο Τάσος ήταν στο όριο (λίγο κάτω από 100 κιλά) και αν αγωνιζόταν στα +100 ξέρουμε τι θα γινόταν.Πάντως ήταν σε φοβερή φόρμα και του αξίζουν συγχαρητήρια!!!

Anastasios Vassos
26-05-10, 15:59
Νίκο,Ηλία σας υπερευχαριστώ.Τιμή μου να δέχομαι θετικά σχόλεια απο παλιούς καταξιωμένους αθλητές σαν και εσάς.
Γνωρίζεται την ψυχολογία του αθλητή καλύτερα...δυστυχώς αν απογοητευτεί λίγο το παίρνει κατάκαρδα.Ευχαριστώ για την υποστήριξη. ;)

TRIANTAFYLLOU
26-05-10, 16:18
Νίκο,Ηλία σας υπερευχαριστώ.Τιμή μου να δέχομαι θετικά σχόλεια απο παλιούς καταξιωμένους αθλητές σαν και εσάς.
Γνωρίζεται την ψυχολογία του αθλητή καλύτερα...δυστυχώς αν απογοητευτεί λίγο το παίρνει κατάκαρδα.Ευχαριστώ για την υποστήριξη. ;)


δεν χρειάζετε να ευχαριστείς καθόλου τάσο απλα την αλήθεια λέμε και αυτό πρέπει να είναι δεδομένο και σε κατανοούμε απόλυτα , έχουμε περάσει και μείς απο καταστάσεις και μάθαμε και απο τα λάθη μας , απλα αν παλιότερα δεν αντιδρούσα όπως πρέπει σε περίπτωση που δεν είχα βγεί πρώτος , απλα τωρα δεν θα είχα μούτρα να πω κουβέντα , εκείνο που φοβόμουν πάντα σε αγώνες ήταν ο ίδιος μου ο εαυτός μην κάτι δεν πάει καλα και δεν πετύχω καλή φόρμα η θαμπώσω , γι αυτό τούς αγώνες κοιτούσα να τους χαίρομαι και να απολαμβάνω και οι χαρές να είναι περισσότερες απο κάποιες πιθανόν στεναχώριες , ενα μόνο να σκευτούμε φανταστείτε αυτούς στο ολύμπια που άλλος δεν βγαίνει εξάδα τι πίκρα τρώνε και εκεί δεν είναι μόνο η ηθική ικανοποίηση αλλα και οικονομικά συμφέροντα , απλα αυτοί έχουν παιδεία στο ββ γιατι αλλιώς θα έπρεπε να τραβάν πιστόλια

αυτα τα λέω γιατι τα ξέρω απο κοντα και εχω ζήσει φίλο επαγγελματία

Polyneikos
26-05-10, 16:33
Εμενα παντως μου αρεσει που το φόρουμ λειτουργει και κατευναστικα,πλην της ενημερωσης των φιλων του αθλήματος,ειναι σημαντικο να δίνονται εξηγησεις εκατερωθεν και να καταγραφονται με αποτελεσμα να πηγαινουμε μπροστα και να μην μενουμε πίσω.

NASSER
26-05-10, 19:05
Kαι το houmor και τα παραπονα χρειάζονται,έστω και καυστικά,υποδηλώνουν και κάποιο ενδιαφέρον.
Καλό καλοκαίρι σε όλους και του χρόνου να συναντηθούμε ξανά με υγεία και δύναμη. :toast:


Τασο ήσουν οντως πολυ καλος και αξιζεις συγχαρητηρια. Καλα κανεις και αντιμετωπιζεις τις καταστασεις με χιουμορ γιατι πολυ απλα για προσωπικη ευχαριστηση συμμετασχουν οι αθλητες στο αθλημα, καθως τα εξοδα ειναι πολυ περισσοτερα οσα θα μπορουσες να παρεις και αν ησουν επαγγελαμιας.
Φυσικα αν εχεις επαγγελματικες βλεψεις καλο θα ειναι να μας δινεις ραντεβου για του χρονου στην ιδια σκηνη της ιδιας ομοσπονδιας και με εμφανη βελτιωση, οπως εκανες φετος σε σχεση με πέρσι!

NASSER
26-05-10, 23:36
Κατηγορια Bodybuilding Classic -1.75 και απονομη ,νικητής Κωστας Καπετανος


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11234&stc=1&d=1274906254



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11235&stc=1&d=1274906254


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11236&stc=1&d=1274906254

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11237&stc=1&d=1274906254


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11238&stc=1&d=1274906254

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11239&stc=1&d=1274906254

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11240&stc=1&d=1274906254


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11245&stc=1&d=1274906254

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11316&stc=1&d=1274990745



http://www.youtube.com/watch?v=bU80kvtWKoM


http://www.youtube.com/watch?v=s_ug9tWi_HE


http://www.youtube.com/watch?v=VibhIo9uXZ8&hl=

Polyneikos
26-05-10, 23:54
Εδω θα πρεπει να πουμε ότι πίσω από την επιτυχία του Κωστα Καπετανου,νικητη της Bodybuilding Classic -1.75 αλλα και Γενικου Νικητη των 2 κατηγοριων Bodybuilding Classic βρίσκεται ο Νασσερ !!:clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
27-05-10, 00:37
Εδω θα πρεπει να πουμε ότι πίσω από την επιτυχία του Κωστα Καπετανου,νικητη της Bodybuilding Classic -1.75 αλλα και Γενικου Νικητη των 2 κατηγοριων Bodybuilding Classic βρίσκεται ο Νασσερ !!:clap::clap:


πολύ σωστα αναφέρθηκε :clap::clap::clap::clap::clap::clap:

ioannis1
27-05-10, 12:09
νασερ ευγε:clap::clap:

Μαρία
27-05-10, 12:14
Μπραβο στον Νασερ για την καθοδηγηση και επιμονη του πανω στον Κωστα στο να ερθει το ζητουμενο αποτελεσμα μπραβο και στον Κωστα για την στρατιωτικη πειθαρχια του!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

efklidis oyst
27-05-10, 19:53
το παλικαρι κοματια ειναι μπραβο νασερ

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
27-05-10, 20:01
το παλικαρι κοματια ειναι μπραβο νασερ

Είναι πάρα πολύ καλός και πειθαρχειμένος ο Κώστας.Καί έχει σίγουρα πολύ μέλλον μπροστά του.Νάσερ ξέρεις εσύ....

efklidis oyst
27-05-10, 20:05
μαστιγιο

KATERINI 144
27-05-10, 20:15
μαστιγιο:green:

νασσερ :thumbup:

jGod
27-05-10, 21:08
το παλικαρι στην body classic 3 με το κοκκινο μαγιο νομιζω επρεπε να παρει την πρωτια,θα θελα να πει μια αποψη κ καποιος εμπειρος.

KATERINI 144
27-05-10, 21:19
μητσο ο καπετανος που βγήκε πρωτος ηταν ποιο στεγνός :thumbup:

Μαρία
27-05-10, 21:35
Κατηγορία Bodybuilding classic +1.75


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11314&d=1274985280 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11314&d=1274985280)


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11315&d=1274985308 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11315&d=1274985308)

Polyneikos
27-05-10, 23:21
Καποια ποστς σβηστηκαν καθως δεν είχαν καμια σχεση με το τόπικ του αγωνα.
Παρακαλω να μην συνεχιστεί,όποιος θελει επικοινωνια υπαρχουν και τα π.μ.

KATERINI 144
27-05-10, 23:23
θα σας παρακαλεσω να μη συνεχιστεί αυτο, δε θελω να παρω καποιου το μερος γιατι ειναι δύσκολη η θεση μου, ελπιζω να με καταλάβουν αυτοι που πρεπει.

αν το συνεχίσετε θα κλειδώσω το θεμα.

Andrikos
28-05-10, 00:03
Συγχαρητήρια για τον αγώνα στους διοργανωτές , αν και δεν είχα την δυνατότητα να το παρακαλουθήσω από κοντά περνά μία αίσθηση "τάξης" , το επίπεδο των αθλητών ήταν πολύ καλό , επίσης ο κύριος Παπαγεωργίου μου έκανε πολύ καλή εντύπωση από το πώς μιλάει , μακάρι να έχουμε εκπροσώπους με ευφράδεια λόγου.
Κάτι μόνο που θέλω να θίξω είναι το θέμα της κατάχρησης (σε όλους τους αγώνες ανεξαρτήτως ομοσπονδιών) , διαπιστώνω πως δυστυχώς η προσπάθεια που γίνεται από τα forum δεν αρκεί και πάμε στο 2010 και υπάρχει ακόμη έλλειψη γνώσης σε παιδιά που κατεβαίνουν , όπως είπε και ο κύριος Παπαγεωργίου στη συνέντευξη στο Greekmuscle.Net "το άθλημα θέλει γνώσεις βιοχημείας, διαιτολογίας και φυσιολογίας " . Συμφωνώ και επαυξάνω, και όταν λέμε "γνώσεις" δεν χρειάζεται να είμαστε πτυχιούχοι βιοχημικοί με λευκές ρόμπες και προστατευτικά γυαλιά ή διατροφολόγοι για να κατέβουμε σε αγώνα αλλά από την άλλη αν έχουμε μαύρα μεσάνυχτα από βασικές γνώσεις μπορεί εύκολα να την πατήσουμε ή να παροδηγηθούμε από ακατάλληλα άτομα που πλασάρονται ως προπονητές.
Να σταθώ τέλος στον Νάσσερ , συγχαρητήρια για τον Κώστα που βοήθησες , εύχομαι και του χρόνου ακόμα καλύτερους αγώνες , και μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν για το εγχείρημα αυτού του αγώνα.

NASSER
28-05-10, 00:06
Ευχαριστουμε Αντρικο για την τοποθετηση σου :toast:

Polyneikos
28-05-10, 00:24
Κάτι μόνο που θέλω να θίξω είναι το θέμα της κατάχρησης (σε όλους τους αγώνες ανεξαρτήτως ομοσπονδιών) , διαπιστώνω πως δυστυχώς η προσπάθεια που γίνεται από τα forum δεν αρκεί και πάμε στο 2010 και υπάρχει ακόμη έλλειψη γνώσης σε παιδιά που κατεβαίνουν , όπως είπε και ο κύριος Παπαγεωργίου στη συνέντευξη στο Greekmuscle.Net "το άθλημα θέλει γνώσεις βιοχημείας, διαιτολογίας και φυσιολογίας " . Συμφωνώ και επαυξάνω, και όταν λέμε "γνώσεις" δεν χρειάζεται να είμαστε πτυχιούχοι βιοχημικοί με λευκές ρόμπες και προστατευτικά γυαλιά ή διατροφολόγοι για να κατέβουμε σε αγώνα αλλά από την άλλη αν έχουμε μαύρα μεσάνυχτα από βασικές γνώσεις μπορεί εύκολα να την πατήσουμε ή να παροδηγηθούμε από ακατάλληλα άτομα που πλασάρονται ως προπονητές.


Πολυ σωστο αυτο που αναφερεις Andriko,θα πρεπει όλοι οι αθλητες να το εχουν υπόψην τους για να εχουν τα επιθυμητα αποτελεσματα και χωρίς κόστος.:thumbup:

jemstone
28-05-10, 09:23
Συγχαρητήρια για τον αγώνα στους διοργανωτές , αν και δεν είχα την δυνατότητα να το παρακαλουθήσω από κοντά περνά μία αίσθηση "τάξης" , το επίπεδο των αθλητών ήταν πολύ καλό , επίσης ο κύριος Παπαγεωργίου μου έκανε πολύ καλή εντύπωση από το πώς μιλάει , μακάρι να έχουμε εκπροσώπους με ευφράδεια λόγου.
Κάτι μόνο που θέλω να θίξω είναι το θέμα της κατάχρησης (σε όλους τους αγώνες ανεξαρτήτως ομοσπονδιών) , διαπιστώνω πως δυστυχώς η προσπάθεια που γίνεται από τα forum δεν αρκεί και πάμε στο 2010 και υπάρχει ακόμη έλλειψη γνώσης σε παιδιά που κατεβαίνουν , όπως είπε και ο κύριος Παπαγεωργίου στη συνέντευξη στο Greekmuscle.Net "το άθλημα θέλει γνώσεις βιοχημείας, διαιτολογίας και φυσιολογίας " . Συμφωνώ και επαυξάνω, και όταν λέμε "γνώσεις" δεν χρειάζεται να είμαστε πτυχιούχοι βιοχημικοί με λευκές ρόμπες και προστατευτικά γυαλιά ή διατροφολόγοι για να κατέβουμε σε αγώνα αλλά από την άλλη αν έχουμε μαύρα μεσάνυχτα από βασικές γνώσεις μπορεί εύκολα να την πατήσουμε ή να παροδηγηθούμε από ακατάλληλα άτομα που πλασάρονται ως προπονητές.
Να σταθώ τέλος στον Νάσσερ , συγχαρητήρια για τον Κώστα που βοήθησες , εύχομαι και του χρόνου ακόμα καλύτερους αγώνες , και μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν για το εγχείρημα αυτού του αγώνα.




Όπως πάντα Ανδρέα ένα καλό συνταγμένο ποστ .. χάρηκα που σε βλέπω και από δω.. εύχομαι να μας εμπλουτίζεις με της γνώσεις σου και λόγο μόρφωσης πάνω στη διαιτολόγια αλλά και από το πάθος σου για το άθλημα…:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

LION
28-05-10, 11:58
η κρήση παρ όλο που υπάρχουν κρητήρια αξιολόγησης είναι υποκειμενική , γι αυτό υπάρχουν και πολλοι κριτές και δεν είναι μόνο ένας και βγαίνει ο μέσος όρος της βαθμολογίας .

επίσης παρατηρείτε πολλες φορές το φαινόμενο ενας πολύ καλός αθλητής που σε τέλεια φόρμα να κερδίζει παγκόσμιο η και να έχει κερδίσει και στην συγκεκριμένη μέρα ενω έχει το καλούπι και τα προσόντα να μην έχει καταφέρει να πιάσει φόρμα και να μην βγεί πρώτος αυτό δεν σημαίνει δεν είναι καλός η μειώνετε η αξία του , απλα βαθμολογούνται βάση της κατάστασης που βρίσκονται εκείνη την μέρα ούτε πρίν ούτε μετα

επίσης ακόμη και όταν είναι πολυ καλοί αθλητές πάλι κάποιος θα βγεί πρώτος και κάποιος δεύτερος , σίγουρα δεν γίνετε να βγούν όλοι πρώτοι , ακόμη και λάθος εκτίμηση να γίνει απο κάποιον κριτή και αυτό θεμιτό είναι , το μόνο που δεν είναι θεμιτό είναι να είναι κάτι στημένο και δέν αποδεικνύεται κάτι τέτοιο .

και ώς γνωστο και το έχω πεί πολλες φορές όλοι τους δικούς τους τους βλέπουν για πρώτους και εγω τα έχω ακούσει αυτα αλλα τα εκτιμούσα αλλα δεν τα έπαιρνα πάντα τις μετρητοίς γιατι ξέρω ότι τα δικά μου άτομα πάντα με θέλουν ψηλά στην κατάταξη και λογικό είναι λόγω συμπάθειας , αλλα πολλες φορές αυτα φορτίζουν τούς αθλητές και δημιουργούνται εντάσεις και παρεξηγήσεις .

ο αγώνας είχε όλα τα χαρακτηριστικα για να χαρακτηριστεί πετυχημένος πιστεύω δικαίωσε τις προσπάθειες των διοργανωτών απο όλες τις απόψεις και θα μείνει σαν ενας απο τούς καλύτερους αγώνες ββ σε πανελλήνιο επίπεδο .

στο θεμα της παρουσίασης όντως ήταν το μελανό σημείο υπήρχε ενα μπέρδεμα και μια οχι καλή ροη , αλλα και αυτό πιστεύω οφείλετε στο γεγονός οτι ήταν έκπληξη η τόσο μεγάλη συμμετοχή αθλητών προτοφανής για την ομοσπονδία οπότε και γι αυτό βρέθηκαν πρό εκπλήξεων και έγιναν κάποιες περικοπές όπως τα ποζαρίσματα πολλων αθλητών λόγω έλλειψης χρόνου και όπως φάνηκε άλλωστε στις τελευταίες κατηγορίες είχε κουραστεί ο κόσμος .

πάντως αξίζουν συγχαριτήρια στον δημήτρη παπαντώνη και τον νίκο παπαγεωργίου γιατι όλη αυτη η προσπάθεια απέδωσε τα μέγιστα :clap::clap::clap::clap::clap:

Καταρχην χαιρετω ολα τα μελη του forum.Στη συνεχεια εκφραζω τον σεβασμο μου στον Ηλια Τριανταφυλλου για το ηθος του,την αξιοπρεπεια και την αγαπη του για το Β.Β.Ως ενας απο τους κριτες θελω να διαβεβαιωσω οτι κριναμε αμεροληπτα και δικαια,γνωριζοντας οτι ολα τα παιδια κουραστηκαν.Οι πρωτες θεσεις κριθηκαν στις λεπτομερειες.Δεν ειναι τυχαιο οτι και στις κατηγοριες με πολλες συμμετοχες η επιτροπη κατεληγε στην τριαδα κρινοντας φυσικα ο καθενας μονος του.Δεν θα ηθελα να υπαρχει υπονοια για τετοιο θεμα.Ευχαριστω.Χρηστος Γκολιας.

kaiowas
28-05-10, 12:09
Καταρχην χαιρετω ολα τα μελη του forum.Στη συνεχεια εκφραζω τον σεβασμο μου στον Ηλια Τριανταφυλλου για το ηθος του,την αξιοπρεπεια και την αγαπη του για το Β.Β.Ως ενας απο τους κριτες θελω να διαβεβαιωσω οτι κριναμε αμεροληπτα και δικαια,γνωριζοντας οτι ολα τα παιδια κουραστηκαν.Οι πρωτες θεσεις κριθηκαν στις λεπτομερειες.Δεν ειναι τυχαιο οτι και στις κατηγοριες με πολλες συμμετοχες η επιτροπη κατεληγε στην τριαδα κρινοντας φυσικα ο καθενας μονος του.Δεν θα ηθελα να υπαρχει υπονοια για τετοιο θεμα.Ευχαριστω.

Ως κριτής του αγώνα θεωρώ λάθος να μιλάς ανώνυμα.

Welcome to the forum:welcome:

ioannis1
28-05-10, 13:30
χρηστο οπως ειδα στον αγωνα τα αποτελεσματα στη τελικη τριαδα ηταν οντως αμεροληπτα και χωρις λαθη παρα τη μεγαλη συμετοχη αθλητων.:thumbup:

Μαρία
28-05-10, 14:45
Και καποιοες ακομα απο την κατηγορια body building classic -1.75 με νικητη τον Κωστα Καπετανο

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11319&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11320&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11321&stc=1&d=1275047215



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11322&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11323&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11324&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11325&stc=1&d=1275047215

ioannis1
28-05-10, 16:06
πολυ καλος αθλητης οντως με προοποπτικη:clap:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
28-05-10, 17:00
[LEFT]Συγχαρητήρια για τον αγώνα στους διοργανωτές , αν και δεν είχα την δυνατότητα να το παρακαλουθήσω από κοντά περνά μία αίσθηση "τάξης" , το επίπεδο των αθλητών ήταν πολύ καλό , επίσης ο κύριος Παπαγεωργίου μου έκανε πολύ καλή εντύπωση από το πώς μιλάει , μακάρι να έχουμε εκπροσώπους με ευφράδεια λόγου.
Κάτι μόνο που θέλω να θίξω είναι το θέμα της κατάχρησης (σε όλους τους αγώνες ανεξαρτήτως ομοσπονδιών) , διαπιστώνω πως δυστυχώς η προσπάθεια που γίνεται από τα forum δεν αρκεί και πάμε στο 2010 και υπάρχει ακόμη έλλειψη γνώσης σε παιδιά που κατεβαίνουν , όπως είπε και ο κύριος Παπαγεωργίου στη συνέντευξη στο Greekmuscle.Net "το άθλημα θέλει γνώσεις βιοχημείας, διαιτολογίας και φυσιολογίας " . Συμφωνώ και επαυξάνω, και όταν λέμε "γνώσεις" δεν χρειάζεται να είμαστε πτυχιούχοι βιοχημικοί με λευκές ρόμπες και προστατευτικά γυαλιά ή διατροφολόγοι για να κατέβουμε σε αγώνα αλλά από την άλλη αν έχουμε μαύρα μεσάνυχτα από βασικές γνώσεις μπορεί εύκολα να την πατήσουμε ή να παροδηγηθούμε από ακατάλληλα άτομα που πλασάρονται ως προπονητές.
Να σταθώ τέλος στον Νάσσερ , συγχαρητήρια για τον Κώστα που βοήθησες , εύχομαι και του χρόνου ακόμα καλύτερους αγώνες , και μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν για το εγχείρημα αυτού του αγώνα..
Ευχαριστώ Ανδρέα γιά τα καλά σου λόγια αν και δεν με γνωρίζεις.Απ ότι κατάλαβα είσαι διατροφολόγος και αυτό είναι θετικό για όσους θέλουν να εξελιχθούν στο άθλημά μας.Μπορούν να σε συμβουλευτούν.Και πάλι ευχαριστώ.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
28-05-10, 17:07
Καταρχην χαιρετω ολα τα μελη του forum.Στη συνεχεια εκφραζω τον σεβασμο μου στον Ηλια Τριανταφυλλου για το ηθος του,την αξιοπρεπεια και την αγαπη του για το Β.Β.Ως ενας απο τους κριτες θελω να διαβεβαιωσω οτι κριναμε αμεροληπτα και δικαια,γνωριζοντας οτι ολα τα παιδια κουραστηκαν.Οι πρωτες θεσεις κριθηκαν στις λεπτομερειες.Δεν ειναι τυχαιο οτι και στις κατηγοριες με πολλες συμμετοχες η επιτροπη κατεληγε στην τριαδα κρινοντας φυσικα ο καθενας μονος του.Δεν θα ηθελα να υπαρχει υπονοια για τετοιο θεμα.Ευχαριστω.Χρηστος Γκολιας.

Ετσι όπως τα λες είναι.Εγώ ήμουν κριτής για πρώτη φορά και κανείς απ την Ομοσπονδία δεν μου είπε το παραμικρό γιά τις κρίσεις ,ούτε πριν ούτε κατά την διάρκεια ούτε και μετά τον αγώνα.Επίσης κατά τη διάρκεια του αγώνα δεν υπήρξε ούτε μία στιγμή διαλόγου μεταξύ των κριτών πάνω σε θέματα κρίσης.Η οδηγία επαναλαμβάνω απο την Ομοσπονδία ήταν να κρίνουμε δίκαια.

NASSER
28-05-10, 17:52
Καταρχην χαιρετω ολα τα μελη του forum.Στη συνεχεια εκφραζω τον σεβασμο μου στον Ηλια Τριανταφυλλου για το ηθος του,την αξιοπρεπεια και την αγαπη του για το Β.Β.Ως ενας απο τους κριτες θελω να διαβεβαιωσω οτι κριναμε αμεροληπτα και δικαια,γνωριζοντας οτι ολα τα παιδια κουραστηκαν.Οι πρωτες θεσεις κριθηκαν στις λεπτομερειες.Δεν ειναι τυχαιο οτι και στις κατηγοριες με πολλες συμμετοχες η επιτροπη κατεληγε στην τριαδα κρινοντας φυσικα ο καθενας μονος του.Δεν θα ηθελα να υπαρχει υπονοια για τετοιο θεμα.Ευχαριστω.Χρηστος Γκολιας.


Σας καλωσοριζουμε στο φορουμ κ. Γκολια.
Ειναι προς τιμη μας ενας κριτης ενος τετοιου αγωνα να συνομιλησει με τα νεα του φορουμ για την κριση βαθμολογησης των αθλητων.
Σας τιμαει και εσας δεοντως να τοποθετηθειτε για οσα εχουν λεχθει, ειτε θετικα ειτε αρνητικα.
Ελπιζουμε να σας εχουμε ενεργα στη παρεα του φορουμ!

LION
28-05-10, 18:03
Ευχαριστω και παλι.Διαβαζω το forum απο την αρχη του σχεδον και βλεπω οτι γινεται φιλοτιμη προσπαθεια για την αναδειξη του αθληματος.Μπραβο παιδια!!!

NASSER
28-05-10, 18:23
Κατηγορια master

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11338&stc=1&d=1275069754

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11339&stc=1&d=1275069754

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11340&stc=1&d=1275069754

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11341&stc=1&d=1275069754

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11342&stc=1&d=1275069754

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11343&stc=1&d=1275069754

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11344&stc=1&d=1275069754

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11345&stc=1&d=1275069754

NASSER
28-05-10, 18:25
Νικητης της κατηγοριας master ο Διονυσης Αντωνιαδης, ενεργο μελος του φορουμ!
Διονυση συγχαρητηρια και παλι!!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11346&d=1275060304 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11346&d=1275060304)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11347&d=1275060321 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11347&d=1275060321)

Polyneikos
28-05-10, 18:49
Καταρχην χαιρετω ολα τα μελη του forum.Στη συνεχεια εκφραζω τον σεβασμο μου στον Ηλια Τριανταφυλλου για το ηθος του,την αξιοπρεπεια και την αγαπη του για το Β.Β.Ως ενας απο τους κριτες θελω να διαβεβαιωσω οτι κριναμε αμεροληπτα και δικαια,γνωριζοντας οτι ολα τα παιδια κουραστηκαν.Οι πρωτες θεσεις κριθηκαν στις λεπτομερειες.Δεν ειναι τυχαιο οτι και στις κατηγοριες με πολλες συμμετοχες η επιτροπη κατεληγε στην τριαδα κρινοντας φυσικα ο καθενας μονος του.Δεν θα ηθελα να υπαρχει υπονοια για τετοιο θεμα.Ευχαριστω.Χρηστος Γκολιας.

Κυριε Γκολια καλησπερα.Σας ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας στο διαδικτυακο μας στεκι.Ελπίζουμε να βρείτε ενδιαφερον ότι καταγραφεται εδω μεσα και εποικοδομητικο για το αθλημα που αγαπαμε.
Ενδιαφερον θα είχε καποια χρονικη στιγμη να ανοιξουμε ενα θεμα και όσοι κριτες υπάρχουν εδω στο φόρουμ να μας πείτε καποιες λεπτομερειες που είναι καθοριστικες για την βαθμολογηση των αθλητων.Η αληθεια είναι ότι λειπει η παιδεια σε αυτον τον τομεα με αποτελεσμα αθλητες-θεατες-αναγνωστες να βγαζουν λαθος συμπερασματα και να νομίζουν ότι γίνονται αδικιες.
Καλως ήρθατε.:toast:

Polyneikos
28-05-10, 18:54
Και καποιοες ακομα απο την κατηγορια body building classic -1.75 με νικητη τον Κωστα Καπετανο

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11319&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11320&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11321&stc=1&d=1275047215



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11322&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11323&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11324&stc=1&d=1275047215


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11325&stc=1&d=1275047215

Ο Καπετανος εχει πιασει top shape σε αυτον τον αγωνα,αν και παντα οι φωτογραφίες αδικουν συνηθως το τελικο αποτελεσμα,είμαι σιγουρος ότι απο κοντα ο Κωστας φαινοταν ακομα καλυτερος,πολυ γραμμωμενος.Αξιος νικητης.

Μαρία
29-05-10, 12:26
Κατηγορία fitness γυναικων απονομη!!!!!
Με την Μινα Καλιακουδα(Γιαννα)νικητρια!!!!!!



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11358&d=1275125004 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11358&d=1275125004)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11359&d=1275125059 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11359&d=1275125059)


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11360&d=1275125074 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11360&d=1275125074)

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11357&d=1275124950 (http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11357&d=1275124950)



http://www.youtube.com/watch?v=avsS2hi-YR8&hl=

Μαρία
31-05-10, 00:12
Κατηγορια Bodybuilding ανδρων -85Kg


http://www.youtube.com/watch?v=Zh4wv7TKEcs

Μαρία
31-05-10, 00:31
Κατηγορία Bodybuilding ανδρων -90 Kg


http://www.youtube.com/watch?v=nLyGkN9xs8Q

Μαρία
31-05-10, 19:57
BODYBUILDING OVER ALL ΑΠΟΝΟΜΗ



http://www.youtube.com/watch?v=f7NjxhpDJ6k

NASSER
31-05-10, 21:10
Ειναι πολυ ομορφο να βλεπεις αρκετους αθλητες να διεκδυκουν το επαθλο του γενικου νικητη! Ολοι ηταν πολυ κοντα μεταξυ τους και η αγωνια ειχε κορυφωθει!!!

LION
01-06-10, 20:49
χρηστο οπως ειδα στον αγωνα τα αποτελεσματα στη τελικη τριαδα ηταν οντως αμεροληπτα και χωρις λαθη παρα τη μεγαλη συμετοχη αθλητων.:thumbup:

Ο στοχος πρεπει να ειναι να αγαπησουν περισσοτεροι το αθλημα και οχι να απογοητευονται.Καλη επιτυχια στη δικη σου προσπαθεια!!!

ioannis1
01-06-10, 21:58
Ο στοχος πρεπει να ειναι να αγαπησουν περισσοτεροι το αθλημα και οχι να απογοητευονται.Καλη επιτυχια στη δικη σου προσπαθεια!!!

σε ευχαριστω πολυ και ειναι προς το συμφερον τελικα του ελληνικου ββ που υπαρχουν τετοια ατομα σαν εσενα και οχι μονο στο χωρο.ευχομαι παντα πετυχημενους αγωνες.:clap::clap:

Polyneikos
01-06-10, 22:28
Ενδιαφερον θα είχε καποια χρονικη στιγμη να ανοιξουμε ενα θεμα και όσοι κριτες υπάρχουν εδω στο φόρουμ να μας πείτε καποιες λεπτομερειες που είναι καθοριστικες για την βαθμολογηση των αθλητων.Η αληθεια είναι ότι λειπει η παιδεια σε αυτον τον τομεα με αποτελεσμα αθλητες-θεατες-αναγνωστες να βγαζουν λαθος συμπερασματα και να νομίζουν ότι γίνονται αδικιες.Καλως ήρθατε.:toast:

Αυτο που προανεφερα αλλα δεν απαντηθηκε γιατι προφανως σας διεφυγε θα ηταν πολυ ενδιαφερον παντως.

TRIANTAFYLLOU
01-06-10, 22:52
Αυτο που προανεφερα αλλα δεν απαντηθηκε γιατι προφανως σας διεφυγε θα ηταν πολυ ενδιαφερον παντως.


είναι ενα μεγάλο θέμα με πολύ κουβεντολόι , αλλα παράληλα τόσο απλό για όσους νομίζουν ότι επειδή το ββ κρίνετε με το μάτι δεν υπάρχουν κριτήρια αξιολόγησης πολύ απλα και κατανοητά , απο κεί και πέρα υπάρχουν και τα διάφορα τρύκ που κάνουν οι αθλητές προκειμένου να επηρεάσουν θετικά τους κριτες , απο τον τρόπο παρουσίασης τού σώματος τους και το στήσιμο πάνω στην σκηνή , κρύβοντας αδυναμίες και παρουσιάζοντας τα δυνατα σημεία .

αλλα πέρα απο τα βασικα υπάρχει και ο παράγοντας της αισθητικής που έχει ο κάθε κριτής γιατι όλα ανθρωπινα είναι δεν είναι πχ όπως στον στίβο που κρίνονται όλα στο φωτο φίνις η ακόμη και σε αθλήματα που κάποια φαντάζουν ξεκάθαρα υπάρχουν αμφισβητήσεις .

καλό θα είναι να το συζητήσουμε ίσως να βοηθήσει και σε ενδιαφερόμενους που τους αρέσει το ββ και είναι φίλαθλοι να κατανοήσουν τον τρόπο αξιολόγησης και μερικούς που μόνιμα γκρινιάζουν για δικούς τους, εκτός μόνο τις φορές που βγαίνουν πρώτοι, να χαλαρώσουν και να μην τους τρώει το άγχος .

γιατι υπάρχουν περιπτώσεις που εκεί που χάνει ένας αθλητής υπερτερεί κάποιος άλλος και η κρίση εκεί γίνετε καθαρα υποκειμενική , οπότε είτε ο ένας η ό άλλος όποιος και να βγεί πρώτος το αξίζει και μάλιστα ο κάθε κριτής να έχει και τους λόγους του για την βαθμολογία που έβαλε χωρίς να θεωρείτε οτι αδικεί τον αθλητή .

και για να είναι αντικειμενική η κρίση δεν πρέπει να χωράν συναισθηματισμοί , γιατι και αυτό είναι ανθρώπινο

crow
02-06-10, 10:38
Αυτο που προανεφερα αλλα δεν απαντηθηκε γιατι προφανως σας διεφυγε θα ηταν πολυ ενδιαφερον παντως.

Χαχαχαχαχα Μη περιμενεις αδικα απαντηση, εμενα ο ιδιος ο κριτης (δεν μπορω να αναφερω ονομα) μου ειπε την επομενη μερα<< Ναντια κ εμεις δεν ξερουμε ακριβως τελικα ποια ειναι τα κριτηρια Fitness ή Body fitness.>>
Γενικος τα κριτηρια στην Ελλαδα προφανος αλλαζουνε συμφωνα μετα συμφεροντα τους.....γιατι με οποιο διεθνη κριτη εχω μιλησει μου εχει πει τελειως διαφορετικα πραγματα απο οτι οι Ελληνες κριτες, που αλληλοβαπτιστικαν Κριτες.
Ασε που επηρεαζονται κ απο την ""κερκιδα""

LION
02-06-10, 10:46
Αυτο που προανεφερα αλλα δεν απαντηθηκε γιατι προφανως σας διεφυγε θα ηταν πολυ ενδιαφερον παντως.

Ευχαριστως,αν και ο κ.Τριανταφυλλου τα γραφει πολυ σωστα και συμφωνω.Στην τελικη κριση(για δυσκολο αγωνα)παιζουν ρολο και η εμπειρια,η αυτοπεποιθηση και το πως θα ποζαρει ο καθε αθλητης.(Δυσκολος αγωνας θεωρειται ενας αγωνας οταν οι αθλητες ειναι πολυ κοντα βαθμολογικα,τοτε προσεχεις και συγκρινεις λεπτομερειες).Χρηστος Γκολιας

Polyneikos
02-06-10, 11:38
Ευχαριστως,αν και ο κ.Τριανταφυλλου τα γραφει πολυ σωστα και συμφωνω.Στην τελικη κριση(για δυσκολο αγωνα)παιζουν ρολο και η εμπειρια,η αυτοπεποιθηση και το πως θα ποζαρει ο καθε αθλητης.(Δυσκολος αγωνας θεωρειται ενας αγωνας οταν οι αθλητες ειναι πολυ κοντα βαθμολογικα,τοτε προσεχεις και συγκρινεις λεπτομερειες).Χρηστος Γκολιας

Καλημερα σας.Δεν θα ηθελα να το συνεχισω μεσω αυτου του τόπικ που εχει να κανει με τον αγωνα,εγω βασικα εννουσα για χειροπιαστα κριτηρια,όχι ψυχολογικα κριτηρια όπως π.χ. τον αερα που βγαζει καποιος στην σκηνη ,την αυτοπεποιθηση κτλ.
Αυτο για να το ξανανεφερω θα ήταν πολυ σημαντικο γιατι λείπει η παιδεια στο κοσμο στο πως βαθμολογείται ενας αθλητης και ο καθενας λεει ότι του κατεβει,ετσι συντηρείται συνεχεια μια παραφιλολογία ότι καποιοι αδικουνται,ευνοουνται από τους κυκλους του καθε αθλητη.προπονητες,φίλους κτλ.

ioannis1
02-06-10, 13:32
εισαι γνωστος χρηστο στο χωρο ,ολοι οι παλιοι σε ξερουμε καθως και την αντικειμενικοτητα σου.

crow
02-06-10, 13:55
Δεν σας αμφισβητησε κανεις Κ.Γκολια.
Ομως σαν αναγνωρισμενο αθλημα που ειμαστε οι ''κριτες'' πρεπει να περασουν απο σχολη που μαθαινουν κ τα διεθνης κριτηρια για καθε κατηγορια ετσι ωστε να μην υπαρχουν αντιπαραθεσεις.
Εχτετε δει εσεις σε κανα πρωταθλημα ενοργανης να μπαινουν καθε χρονο αλλοι κριτες, οι οποιοι ειναι απλα γνωστοι στο χωρο??? ή επειδη υπηρξαν αθλητες του συγκεκριμενου αθληματος???
Δεν νομιζω......σε ολα αυτα τα αθληματα ειναι κριτες που εχουν κανει σεμιναρια απο της διεθνης ομοσπονδιες για να υπαρχη σωστη κριση.
Αλλα τοοοοσα βλεπουμε κ το βουλονουμε σε αυτη την ομοσπονδια,ας το κανουμε αλλη μια φορα.
Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθως δεν αγωνιστηκα, αλλωστε εμενα με ενδιαεφερει μονο η γνωμη των διεθνων κ καταξιωμενων κριτων, που γνωριζουν τα κριτιρια.
Ειναι κριμα ομως για τα παιδια που καταβαλουν τοοοοσο μεγαλη προσπαθεια να απογοητευονται απο τη σταση της ομοσπονδιας κ των κριτων

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
02-06-10, 15:16
Δεν σας αμφισβητησε κανεις Κ.Γκολια.
Ομως σαν αναγνωρισμενο αθλημα που ειμαστε οι ''κριτες'' πρεπει να περασουν απο σχολη που μαθαινουν κ τα διεθνης κριτηρια για καθε κατηγορια ετσι ωστε να μην υπαρχουν αντιπαραθεσεις.
Εχτετε δει εσεις σε κανα πρωταθλημα ενοργανης να μπαινουν καθε χρονο αλλοι κριτες, οι οποιοι ειναι απλα γνωστοι στο χωρο??? ή επειδη υπηρξαν αθλητες του συγκεκριμενου αθληματος???
Δεν νομιζω......σε ολα αυτα τα αθληματα ειναι κριτες που εχουν κανει σεμιναρια απο της διεθνης ομοσπονδιες για να υπαρχη σωστη κριση.
Αλλα τοοοοσα βλεπουμε κ το βουλονουμε σε αυτη την ομοσπονδια,ας το κανουμε αλλη μια φορα.
Εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθως δεν αγωνιστηκα, αλλωστε εμενα με ενδιαεφερει μονο η γνωμη των διεθνων κ καταξιωμενων κριτων, που γνωριζουν τα κριτιρια.
Ειναι κριμα ομως για τα παιδια που καταβαλουν τοοοοσο μεγαλη προσπαθεια να απογοητευονται απο τη σταση της ομοσπονδιας κ των κριτωνΕγώ είμαι ο περιβόητος κριτής,"Γιαγκούλας"και καλό θα ήταν εξ αρχής να αναφερθεί.Η κρίση στο μπόντυ μπίλντιγκ βασίζεται στο τρίπτυχο,1.μέγιστη μυική μάζα2.ελάχιστο λίπος3.ιδανικές αναλογίες.Πέρα όμως απ αυτά τα τρία και σε όλα τα άλλα που ανέφερε ο Ηλίας.Αλλιώς θα ζυγίζαμε,θα μετρούσαμε λίπος και θα είχαμε ένα στάνταρτ για αναλογίες και θα τέλειωναν οι αγώνες έτσι.Και δεν θα μιλούσε κανένας.Το μπόντυ μπίλντινγκ όμως πάνω απ όλα είναι θέαμα.Γουστάρουμε να βλέπουμε όχι να μετράμε.Ετσι επόμενο έιναι η κρίση να είναι και υποκειμενική.Μήπως ΜΗνίδης και Τσιορνοβίτης δεν αδικήθηκαν στο Βαλκανικό?ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΚΡΙΤΕΣ?Μήπως στη ενόργανη δεν αδικήθηκε ο Βλάσσης Μάρρας στην Ολυμπιάδα της Αθήνας?(8ος αντί 1ος).Οπου υπάρχει κρίση υπάρχει και αδικία και είναι επόμενο.Κανείς δεν διεκδικεί εδώ τον χαρακτηρισμό του τέλειου κριτή αλλά και κανείς δεν μπορεί να διεκδικεί τον χαρακτηρισμό του τέλειου αθλητή.Ακόμη και στο Mr Olympia.Τώρα για το Bodyfitness,Fitness και γυναικείο μποντυμπιλντινγκ η μυικότητα πάει με την ίδια σειρά.Κι ας είδαμε το τελέιως ανάποδο.(Αυτό εννοούσα ΄΄οταν είπα δεν ξέρουμε και μεις μερικές φορές τους κανόνες)Η ευθύνη ανήκει σε όλους .Στους συλλόγους που δεν κατατοπίζουν τις αθλήτριες,αλλά και στις αθλήτριες που τελευταίο μήνα αποφασίζουν να αγωνιστούν.Οι έτοιμες φαίνονται πάνω στην σκηνή.τα υπόλοιπα είναι δικαιολογίες.Τέλος μακάρι και εμείς που έχουμε σταματήσει το αγωνιστικό να είχαμε τότε σπόνσορες και εταιρίες από πίσω μας και όχι μόνο δεν θα μιλούσαμε αλλά θα κάναμε τα αδύνατα δυνατά να βγούμε στη σκηνή "ΞΥΡΑΦΙΑ".Τέτοιο παράδειγμα προς μίμηση είναι ο Μανώλης Καραμανλάκης τόσο για το ήθος του όσο και γιά τηνβελτίωση που παρουσιάζει κάθε χρόνο.Και αυτό επίσης βαθμολογείται....

TRIANTAFYLLOU
02-06-10, 15:51
Ευχαριστως,αν και ο κ.Τριανταφυλλου τα γραφει πολυ σωστα και συμφωνω.Στην τελικη κριση(για δυσκολο αγωνα)παιζουν ρολο και η εμπειρια,η αυτοπεποιθηση και το πως θα ποζαρει ο καθε αθλητης.(Δυσκολος αγωνας θεωρειται ενας αγωνας οταν οι αθλητες ειναι πολυ κοντα βαθμολογικα,τοτε προσεχεις και συγκρινεις λεπτομερειες).Χρηστος Γκολιας


πολύ καλά τα λές χρήστο , εγω θα κάνω μια γρήγορη τοποθέτηση , να γίνω όσο δυνατόν κατανοητός γιατι ο γραπτός λόγος δεν είναι και το καλύτερο μου να εξηγώ κάποια πράγματα .

θα μιλήσω κατ αρχήν για το ββ εγω όταν κάθομαι στο τραπέζι της κρητικής επιτροπής αγχώνομαι πάρα πολύ γιατι θέλω να βγεί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα αν και δεν εξαρτάτε αυτό απο ενα κριτή , γι αυτό και είναι πολλοι και ποτε ζυγός αριθμός .

έχουμε 3 γύρους βαθμολόγισης.
1ος είναι τα ρηλάξ , εκεί βαθμολογούμε την συμμετρία και γενικότερη αισθητική του αθλητή αφού δεν ποζάρει απλα βαθμολογείτε σε πόζες ρηλάξ απο όλες τις πλευρές .

έπειτα 2ος είναι το ελεύθερο ποζάρισμα , που εγω πχ στο ββ δεν θα βαθμολογούσα αρνητικα ενα αθλητή επειδη δεν ποζάρισε τόσο καλά , αν αξίζει σωματικα και παρουσιάσει σωστά το σώμα του ασχετα αν το ποζάρισμα είναι μέτριο (στο φίτνες όμως θα το έκρινα γιατι άλλη είναι η φιλοσοφία του φίτνες )

και ο 3ος γύρος τα κομπάριζον που για να είμαστε σωστοί και αντικειμενικοί θα πρέπει να βγάζουμε κατα ομάδες σύμφωνα με επιλογή των κριτών αυτούς που θα συγκρίνουμε και εκεί πάλι κρίνουμε πόζα-πόζα και πολλές φορες εκεί γίνονται παρεξηγήσεις και γκρίνιες , γιατι πρέπει να ξέρουν όσοι παρακολουθούν ενα αγώνα πως αλλιώς βλέπει ενας που κάθετε μπροστα στην επιτροπή και αλλιώς ενας στα πίσω καθίσματα .

επίσης μπορεί κάποιος αθλητής να είναι απο πάνω πολύ καλός ογκώδης και γραμμωμένος και να μην είναι ανάλογα στα πόδια , αλλα δεν σημαίνει αν κάποιος έχει μεγαλύτερα θα βγεί και πρώτος αν ο άλλος παρ όλο που είναι μικρότερα δεν υστερεί σε συμμετρία στο δικό του σώμα , η μπορεί σε περίπτωση δύσκολης κατηγορίας και ισάξιων αθλητών να κριθούν και μύς μικρότερης αλλα διόλου ευκαταφρόνητης σημασίας όπως οι γάμπες η τραπεζοειδής , η λεπτομέρεις σε συγκεκριμένες πόζες .

αυτα σαν γενικός κανόνας , απο κεί και πέρα επειδή κρίνουν άνθρωποι και όχι ρομπότ σίγουρα κάποιος μπορεί να επηρεαστεί και απο το όνομα και την παρουσία ενός αθλητή απο προηγούμενες εμφανήσεις και όπως και στα ολύμπια και επαγγελματικούς το μάτι λογικό είναι να πάει στα ονόματα , αυτό γίνετε όμως υποσυνείδητα δεν είναι κάτι στημένο και δεν αναφέρομαι εδω σε περιπτώσεις που θα ήταν στημένο αλλα στον γενικό κανόνα .

εδω γίνονται όλοι κριτές της κερκίδας και ενω παραδέχονται οτι δεν είναι γνώστες και οι κριτές πρέπει να έχουν εκπαίδευση , παρ όλα αυτα αυτοί δημιουργούν εντάσεις .

τωρα δεν χρειάζετε να βγάλει και κανένα πανεπιστήμιο κάποιος για να είναι στην επιτροπή αρκεί να έχει συνείδηση πάνω απ όλα και εμπειρία απο αγώνες υπάρχουν κριτες με ιστορία χρόνων στο χώρο αγωνιστικα αλλα δεν αρκεί αν δεν έχουν παιδεία και δεν κρίνουν τους αθλητές σαν να είναι οι ίδιοι στην σκηνή επάνω ,η επειδη είχαν παίξει και μαζί στο παρελθόν , όπως υπάρχουν και κάποιοι που μπορεί να μην έχουν δεί σε βίντεο ούτε εναν ελληνικό αγώνα εκτός απο κανένα ολύμπια , αλλα αυτα είναι σπάνια . εκεί πρέπει να είναι αντικειμενικοί

όπως και ενας που παίζει χρόνια μπάλα και ξέρει τους κανονισμούς θα μπορούσε να κάνει και τον διαιτητή , απλα εκεί είναι στάνταρ οι κανόνες και η τα βλέπεις η δεν τα βλέπεις

στο φίτνες αν μιλήσω για την WFF εκεί όλα ξεκινάν απο τον διαχωρισμό των κατηγοριών που κατατάσονται ανάλογα με την μυικότητα τους και τον όγκο σε ανάλογες κατηγορίες ώστε να μην αισθάνονται αδικημένοι , αλλα και κεί πάλι υπάρχουν γκρίνιες , εκτός απο τον πρώτο.

και τι ενοώ αν κάποιος εχει ενα σωμα χωρίς υπερβολή παει κατηγορία απλό φίτνες , αν είναι λίγο πιο μυώδης και γραμωμένος πηγαίνει σε κατηγορία φίτνες περφόρμανς, αν έχει περισσότερη μάζα στο φίτνες αθλέτικ και αν τίνει περισσότερο στο ββ τότε φιτνες σούπερ μποντυ καμία φορα συμμετέχουν και αθλητές με υπερβολικό όγκο και επειδη δεν είναι σωστο να είναι σε κάποια απο αυτες τις κατηγορίες υπάρχει και η εξτρίμ μπόντυ

και στην συνέχεια κρίνονται σε 3 γύρους ρηλάξ, ποζάρισμα και κομπάριζον

η κάθε ομοσπονδία έχει τους δικούς της κανονισμούς στην wabba πχ παίζει ρόλο και αν τα χέρια είναι σε γροθιές (αυτό απαγορεύεται πράγμα που δεν ισχύει στην ναββα ) η τα τζούνιορ είναι μέχρι 25 ετών ενω στην ναββα είναι όπως πάντα εως 21 ,οι κατηγορίες είναι με άλλα κρητήρια όπως και στην ιφββ.

γι αυτό και επειδή υπάρχουν κάποιοι κανονισμοί ανάλογα με την ομοσπονδία και μερικοί δεν το ξέρουν να μην μιλάν εκ του ασφαλούς και να μην λέν πχ αυτός πήγε στην μια ομοσπονδία και κέρδισε και αλλου βγήκε τρίτος παίζει ρόλο και με ποιούς και τι κριτήρια κατατάχτηκε .

αυτά όλα υπο νορμάλ συνθήκες και αντικειμενικα δεν θα κάνω και την κατίνα να λέω τωρα για αδικίες και τέτοια γιατι δεν παίζονται στο δικό μας άθλημα και τα τεράστια συμφέροντα οικονομικα να μπεί κανείς στην διαδικασία να "σφάξει " κάποιον , λάθη γίνονται όπως και λάθος εκτιμήσεις αλλα και αυτο είναι υποκειμενικό

ioannis1
02-06-10, 15:54
ευχαριστουμε Ηλια για τα φωτα σου.πολυ χρησιμο.:thumbup:

Polyneikos
02-06-10, 16:16
Νice post Ηλια !!:toast:

LION
02-06-10, 16:28
πολύ καλά τα λές χρήστο , εγω θα κάνω μια γρήγορη τοποθέτηση , να γίνω όσο δυνατόν κατανοητός γιατι ο γραπτός λόγος δεν είναι και το καλύτερο μου να εξηγώ κάποια πράγματα .

θα μιλήσω κατ αρχήν για το ββ εγω όταν κάθομαι στο τραπέζι της κρητικής επιτροπής αγχώνομαι πάρα πολύ γιατι θέλω να βγεί το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα αν και δεν εξαρτάτε αυτό απο ενα κριτή , γι αυτό και είναι πολλοι και ποτε ζυγός αριθμός .

έχουμε 3 γύρους βαθμολόγισης.
1ος είναι τα ρηλάξ , εκεί βαθμολογούμε την συμμετρία και γενικότερη αισθητική του αθλητή αφού δεν ποζάρει απλα βαθμολογείτε σε πόζες ρηλάξ απο όλες τις πλευρές .

έπειτα 2ος είναι το ελεύθερο ποζάρισμα , που εγω πχ στο ββ δεν θα βαθμολογούσα αρνητικα ενα αθλητή επειδη δεν ποζάρισε τόσο καλά , αν αξίζει σωματικα και παρουσιάσει σωστά το σώμα του ασχετα αν το ποζάρισμα είναι μέτριο (στο φίτνες όμως θα το έκρινα γιατι άλλη είναι η φιλοσοφία του φίτνες )

και ο 3ος γύρος τα κομπάριζον που για να είμαστε σωστοί και αντικειμενικοί θα πρέπει να βγάζουμε κατα ομάδες σύμφωνα με επιλογή των κριτών αυτούς που θα συγκρίνουμε και εκεί πάλι κρίνουμε πόζα-πόζα και πολλές φορες εκεί γίνονται παρεξηγήσεις και γκρίνιες , γιατι πρέπει να ξέρουν όσοι παρακολουθούν ενα αγώνα πως αλλιώς βλέπει ενας που κάθετε μπροστα στην επιτροπή και αλλιώς ενας στα πίσω καθίσματα .

επίσης μπορεί κάποιος αθλητής να είναι απο πάνω πολύ καλός ογκώδης και γραμμωμένος και να μην είναι ανάλογα στα πόδια , αλλα δεν σημαίνει αν κάποιος έχει μεγαλύτερα θα βγεί και πρώτος αν ο άλλος παρ όλο που είναι μικρότερα δεν υστερεί σε συμμετρία στο δικό του σώμα , η μπορεί σε περίπτωση δύσκολης κατηγορίας και ισάξιων αθλητών να κριθούν και μύς μικρότερης αλλα διόλου ευκαταφρόνητης σημασίας όπως οι γάμπες η τραπεζοειδής , η λεπτομέρεις σε συγκεκριμένες πόζες .

αυτα σαν γενικός κανόνας , απο κεί και πέρα επειδή κρίνουν άνθρωποι και όχι ρομπότ σίγουρα κάποιος μπορεί να επηρεαστεί και απο το όνομα και την παρουσία ενός αθλητή απο προηγούμενες εμφανήσεις και όπως και στα ολύμπια και επαγγελματικούς το μάτι λογικό είναι να πάει στα ονόματα , αυτό γίνετε όμως υποσυνείδητα δεν είναι κάτι στημένο και δεν αναφέρομαι εδω σε περιπτώσεις που θα ήταν στημένο αλλα στον γενικό κανόνα .

εδω γίνονται όλοι κριτές της κερκίδας και ενω παραδέχονται οτι δεν είναι γνώστες και οι κριτές πρέπει να έχουν εκπαίδευση , παρ όλα αυτα αυτοί δημιουργούν εντάσεις .

τωρα δεν χρειάζετε να βγάλει και κανένα πανεπιστήμιο κάποιος για να είναι στην επιτροπή αρκεί να έχει συνείδηση πάνω απ όλα και εμπειρία απο αγώνες υπάρχουν κριτες με ιστορία χρόνων στο χώρο αγωνιστικα αλλα δεν αρκεί αν δεν έχουν παιδεία και δεν κρίνουν τους αθλητές σαν να είναι οι ίδιοι στην σκηνή επάνω ,η επειδη είχαν παίξει και μαζί στο παρελθόν , όπως υπάρχουν και κάποιοι που μπορεί να μην έχουν δεί σε βίντεο ούτε εναν ελληνικό αγώνα εκτός απο κανένα ολύμπια , αλλα αυτα είναι σπάνια . εκεί πρέπει να είναι αντικειμενικοί

όπως και ενας που παίζει χρόνια μπάλα και ξέρει τους κανονισμούς θα μπορούσε να κάνει και τον διαιτητή , απλα εκεί είναι στάνταρ οι κανόνες και η τα βλέπεις η δεν τα βλέπεις

στο φίτνες αν μιλήσω για την WFF εκεί όλα ξεκινάν απο τον διαχωρισμό των κατηγοριών που κατατάσονται ανάλογα με την μυικότητα τους και τον όγκο σε ανάλογες κατηγορίες ώστε να μην αισθάνονται αδικημένοι , αλλα και κεί πάλι υπάρχουν γκρίνιες , εκτός απο τον πρώτο.

και τι ενοώ αν κάποιος εχει ενα σωμα χωρίς υπερβολή παει κατηγορία απλό φίτνες , αν είναι λίγο πιο μυώδης και γραμωμένος πηγαίνει σε κατηγορία φίτνες περφόρμανς, αν έχει περισσότερη μάζα στο φίτνες αθλέτικ και αν τίνει περισσότερο στο ββ τότε φιτνες σούπερ μποντυ καμία φορα συμμετέχουν και αθλητές με υπερβολικό όγκο και επειδη δεν είναι σωστο να είναι σε κάποια απο αυτες τις κατηγορίες υπάρχει και η εξτρίμ μπόντυ

και στην συνέχεια κρίνονται σε 3 γύρους ρηλάξ, ποζάρισμα και κομπάριζον

η κάθε ομοσπονδία έχει τους δικούς της κανονισμούς στην wabba πχ παίζει ρόλο και αν τα χέρια είναι σε γροθιές (αυτό απαγορεύεται πράγμα που δεν ισχύει στην ναββα ) η τα τζούνιορ είναι μέχρι 25 ετών ενω στην ναββα είναι όπως πάντα εως 21 ,οι κατηγορίες είναι με άλλα κρητήρια όπως και στην ιφββ.

γι αυτό και επειδή υπάρχουν κάποιοι κανονισμοί ανάλογα με την ομοσπονδία και μερικοί δεν το ξέρουν να μην μιλάν εκ του ασφαλούς και να μην λέν πχ αυτός πήγε στην μια ομοσπονδία και κέρδισε και αλλου βγήκε τρίτος παίζει ρόλο και με ποιούς και τι κριτήρια κατατάχτηκε .

αυτά όλα υπο νορμάλ συνθήκες και αντικειμενικα δεν θα κάνω και την κατίνα να λέω τωρα για αδικίες και τέτοια γιατι δεν παίζονται στο δικό μας άθλημα και τα τεράστια συμφέροντα οικονομικα να μπεί κανείς στην διαδικασία να "σφάξει " κάποιον , λάθη γίνονται όπως και λάθος εκτιμήσεις αλλα και αυτο είναι υποκειμενικό

ΣΩΣΤΟΣ!:thumbup::thumbup::thumbup:(Καλα που ο γραπτος σου λογος δεν ειναι και οτι καλυτερο!:shock:χαχαχα)

a.minidis
02-06-10, 16:44
Σκεφτομουν αν επρεπε να παρω θεση σε ολο αυτο το "παρατραγουδο"να μου επιτραπει η εκφρασει,και ας ειναι λιγο "βαρια".!!! ομως ο βασικος λογος που μεταπηδισα στην ιfbb,ο βασικος τουλαχιστον,ειναι οτι ειναι μια επισιμη αναγνωρισμενη ομοσπονδια,με οτι αυτο συνεπαγεται!!!!Με λυπη ομως βλεπω στοιχεια που υπηρχαν και υπαρχουν αλλου,οπως οταν γινεται μια "ξερει"δικαιολογουμε τα αδικαιολογιτα!!δεν κρινο,δεν αδικο,αλλα οταν κατι παει λαθος πρεπει καποιος να αναλαμβανει εστω τιν "ηθικη"ευθυνη,και να πει οτι θα γινουμε καλητερη,ΚΑΙ οχι ξαφνικα ολοι να συμφωνουν και να ""χαιδευουν τα γενια ""τους!!!!!που μεχρι χτες κατηγορουν νο ενας τον αλλο απο πισω φυσικα !!μιλαω ετσι ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,καθως ο αθλητικος κοσμος με γνωριζει,κι εχω ΠΑΙΞΕΙ,με ολες τισ ομοσπονδιες,και εχω διακριθει!!!και εχω αποψη εκ τον εσο...δεν γινεται ο αθλητης να πληρωνη παντα το "μαρμαρο"οταν ρισκαρη υγεια,λεφτα,σχεσης!!! και επηδει πραγματη υπαρχουν και αρκετοι σοβαροι ανθρωποι του χωρου χαρις σε αυτους ακομα καποιοι απο μας δεν τα παρατανε...ακομα!!!και ακομα δεν μου αρεσει εμενα τουλαχιστον να κρυβω την δυσαρεσκεια μου,δεν γινεται ειναι ΗΘΙΚΑ απαραδεκτο να ζητας απο αθλητες να πληρωσουν τα εισιτηρια τους για να ΕΚΠΡΟΣΟΠΟΙΣΟΥΝ,την χωρα σε ενα μεγαλο γεγονος!!!και οτι δικαιολογια και αν υπαρχει,δεν εχει βαση!!!:(

TRIANTAFYLLOU
02-06-10, 16:47
τι να κάνω με το φόρουμ στο τέλος τυφλό σύστημα γραφής θα μάθω γιατι προσπαθω αντι να κάνω διευκρινήσεις μετα να είμαι πιο κατανοητός

a.minidis
02-06-10, 16:59
Πραγματικα σε εκτιμω σαν αθλητρια.Την απαντηση την εχει δωσει ο Νικος Παπαγεωργιου οσο αφορα για σχολη κριτων.Ενα βημα εγινε με τη σχολη προπονητων απο τη Γ.Γ.Α. οπου και συμμετειχα.Το ¨¨αστει﨨στην ολη υποθεση ειναι πως αν δεις τη βαθμολογια οσο αφορα τη δικη σου συμμετοχη, απο εμενα,δεν ξερω τι θα πεις!Αλλα κι εγω σεβομαι την πλειοψηφια.
Για την "ιστορια "απλως να αναφερω,οτι η συμμετοχη τις ναντιας στο πανελληνιο ηταν καθαρα απο υποχρεωση ως προς τον συλλογο που ανηκει και οχι οτι αδικιθηκε στο πανελληνιο καθως ηθελε να καθιερωθει και το γυναικειο Β.Β.και ετσι να σπασει ενα "ταμπου"που υπηρχε!!:welcome:στοχος ηταν το βαλκανικο και σαν προτοεμφανιζομενη στο Β.Β. πηγε πολλη καλα!!:thumbup:

LION
02-06-10, 17:04
Σκεφτομουν αν επρεπε να παρω θεση σε ολο αυτο το "παρατραγουδο"να μου επιτραπει η εκφρασει,και ας ειναι λιγο "βαρια".!!! ομως ο βασικος λογος που μεταπηδισα στην ιfbb,ο βασικος τουλαχιστον,ειναι οτι ειναι μια επισιμη αναγνωρισμενη ομοσπονδια,με οτι αυτο συνεπαγεται!!!!Με λυπη ομως βλεπω στοιχεια που υπηρχαν και υπαρχουν αλλου,οπως οταν γινεται μια "ξερει"δικαιολογουμε τα αδικαιολογιτα!!δεν κρινο,δεν αδικο,αλλα οταν κατι παει λαθος πρεπει καποιος να αναλαμβανει εστω τιν "ηθικη"ευθυνη,και να πει οτι θα γινουμε καλητερη,ΚΑΙ οχι ξαφνικα ολοι να συμφωνουν και να ""χαιδευουν τα γενια ""τους!!!!!που μεχρι χτες κατηγορουν νο ενας τον αλλο απο πισω φυσικα !!μιλαω ετσι ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ,καθως ο αθλητικος κοσμος με γνωριζει,κι εχω ΠΑΙΞΕΙ,με ολες τισ ομοσπονδιες,και εχω διακριθει!!!και εχω αποψη εκ τον εσο...δεν γινεται ο αθλητης να πληρωνη παντα το "μαρμαρο"οταν ρισκαρη υγεια,λεφτα,σχεσης!!! και επηδει πραγματη υπαρχουν και αρκετοι σοβαροι ανθρωποι του χωρου χαρις σε αυτους ακομα καποιοι απο μας δεν τα παρατανε...ακομα!!!και ακομα δεν μου αρεσει εμενα τουλαχιστον να κρυβω την δυσαρεσκεια μου,δεν γινεται ειναι ΗΘΙΚΑ απαραδεκτο να ζητας απο αθλητες να πληρωσουν τα εισιτηρια τους για να ΕΚΠΡΟΣΟΠΟΙΣΟΥΝ,την χωρα σε ενα μεγαλο γεγονος!!!και οτι δικαιολογια και αν υπαρχει,δεν εχει βαση!!!:(

Ολοι συμφωνουμε σ'αυτο,να προσπαθουμε για το καλυτερο!Για θεματα της ομοσπονδιας δεν ειμαι αρμοδιος,αν και γνωριζω οτι εχουν κοπει επιχορηγησεις απο πολλα αθληματα.

a.minidis
02-06-10, 17:12
Ολοι συμφωνουμε σ'αυτο,να προσπαθουμε για το καλυτερο!Για θεματα της ομοσπονδιας δεν ειμαι αρμοδιος,αν και γνωριζω οτι εχουν κοπει επιδοτησεις απο πολλα αθληματα. Φιλε μου καλητερα να μην το αναφερεις αυτο περι κοπσιματος επιδοτισεων,διοτι ειναι ιδιετερα προκλητικο!!και το λεω γιατι οταν αλλες μη ""αναγνωρισμενες""" στελνουν αποστολες σε ολο το κοσμο χωρις καμια επιβαρινσει, προς στους αθλητες, ΕΙΝΑΙ προκλητικο!!!!!μην το σκαλιζουμε,και ας βρεθει καποια λυση ,γιατι βλεπω αν παρουν αλλη τροπη τα πραγματα πολλης κοσμος θα "στεναχωρεθει"!!!!!!;):green:

LION
02-06-10, 17:23
Tην προσωπικη μου αποψη διατυπωσα.Μακαρι να βρεθει λυση!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
02-06-10, 19:34
Tην προσωπικη μου αποψη διατυπωσα.Μακαρι να βρεθει λυση!

Πιστεύω θα βρεθεί λύση με γνώμωνα το καλό των αθλητών.Υπάρχουν αθλητές που χρόνια ανελλειπώς συμμετέχουν σε αγώνες χωρίς απαιτήσεις,χωρίς διεκδικήσεις ,χωρίς παράπονα, χωρίς απολαβές, χωρίς βοήθεια από κανέναν αθλητές που κερδίζουν αλλά που ξέρουν και να χάνουν.Τουλάχιστον γι αυτούς αξίζει να βελτιώσουμε τα πράγματα.Χωρίς αθλητές δεν υπάρχουν και αγώνες.από την άλλη πρέπει και οι αθλητές να καταλάβουν τι σημαίνει αθλητικό δελτίο,σύλλογος και Ομοσπονδία.Επιφυλλάσσομαι γιά πιό αναλυτικό ρεπορταζ το χειμώνα.

NASSER
02-06-10, 20:10
Ευχαριστουμε τον κ. Παπαγεωργιου και τον κ. Γκολια που σαν κριτες της ομοσπονδιας ΕΟΣΔ μας κατατοπιζουν οπως και τον κ Τριανταφυλλου που ειναι σεβαστος και αγαπητος στο χωρο του αθληματος. Οταν υπαρχει καλοπροαίρετη πρόθεση ειναι πιο εύκολο να δοθούν λύσεις για το μέλλον αλλα και σωστη ενημέρωση γύρω απο το άθλημα.
Σιγουρα οι αθλητες δεν μπορουν να ειναι παντα ευχαριστημενοι με το αποτελεσμα και εκφραζουν την αποψη τους απο την πλευρα τους! Το ιδιο μπορουν να κανουν και οι θεατες!

Οσο για τις ομοσπονδιες, οταν ενας αθλητης δεν κανει βλεψεις για επαγγελματικο αγωνιστικο bodybuilding εχει επιλογες που θελει να αγωνιστει. Οι αποφασεις που λαμβανονται σε καθε ομοσπονδια ειναι αποφασεις της γραμματείας της και θα πρεπει να ειναι σεβαστες. Διαφορετικα οπως ειπαμε υπαρχουν και αλλες επιλογες.
Το σωστο ειναι οι αθλητες να υποστηριζουν τις επιλογες τους ή αν αποδεχονται πως καναν λαθος επιλογες και να αλλαξουν σχεδια πλευσης.

a.minidis
02-06-10, 21:28
Ευχαριστουμε τον κ. Παπαγεωργιου και τον κ. Γκολια που σαν κριτες της ομοσπονδιας ΕΟΣΔ μας κατατοπιζουν οπως και τον κ Τριανταφυλλου που ειναι σεβαστος και αγαπητος στο χωρο του αθληματος. Οταν υπαρχει καλοπροαίρετη πρόθεση ειναι πιο εύκολο να δοθούν λύσεις για το μέλλον αλλα και σωστη ενημέρωση γύρω απο το άθλημα.
Σιγουρα οι αθλητες δεν μπορουν να ειναι παντα ευχαριστημενοι με το αποτελεσμα και εκφραζουν την αποψη τους απο την πλευρα τους! Το ιδιο μπορουν να κανουν και οι θεατες!

Οσο για τις ομοσπονδιες, οταν ενας αθλητης δεν κανει βλεψεις για επαγγελματικο αγωνιστικο bodybuilding εχει επιλογες που θελει να αγωνιστει. Οι αποφασεις που λαμβανονται σε καθε ομοσπονδια ειναι αποφασεις της γραμματείας της και θα πρεπει να ειναι σεβαστες. Διαφορετικα οπως ειπαμε υπαρχουν και αλλες επιλογες.
Το σωστο ειναι οι αθλητες να υποστηριζουν τις επιλογες τους ή αν αποδεχονται πως καναν λαθος επιλογες και να αλλαξουν σχεδια πλευσης. Το θεμα ειναι ο καθε αθλητης ΠΑΝΤΑ εχει βλεψεις,οταν ομως μπαινει ο παραγοντας ''ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ''εχει απαιτησεις,μην χρησιμοποιουμε την ευκολη λυση,
του τυπου,"οι ταδε" δεν ειναι ευχαριστημενοι,οι ειναι θεμα επιλογων,και τετοια επιφωνηματα!!!Ειπα και πιο πανω....... αλλα μαλλον το προσπερναμε....υπαρχει καποιο προβλημα??πρεπει να βρεθει λυση !!!Απο αυτους που θελουν να υπαρχει σοβαρο,''νομιμο''για αλλους ΒΒ!!...και ας αφησουμε επιτελους τους αθλητες να αγωνιζονται χωρις επιπλεον ανχος...:(

NASSER
02-06-10, 21:59
Το θεμα ειναι ο καθε αθλητης ΠΑΝΤΑ εχει βλεψεις,οταν ομως μπαινει ο παραγοντας ''ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ''εχει απαιτησεις,μην χρησιμοποιουμε την ευκολη λυση,
του τυπου,"οι ταδε" δεν ειναι ευχαριστημενοι,οι ειναι θεμα επιλογων,και τετοια επιφωνηματα!!!Ειπα και πιο πανω....... αλλα μαλλον το προσπερναμε....υπαρχει καποιο προβλημα??πρεπει να βρεθει λυση !!!Απο αυτους που θελουν να υπαρχει σοβαρο,''νομιμο''για αλλους ΒΒ!!...και ας αφησουμε επιτελους τους αθλητες να αγωνιζονται χωρις επιπλεον ανχος...:(

Σιγουρα οταν οι αναγνωρισμενοι εχουν απαιτησεις, θα πρεπει να εχουν και υποχρεωσεις απεναντι στους αθλητες. Το ΚΟΣΤΟΣ του αθληματος δεν πληρωνεται! Σιγουρα ομως ολοι το κανουν με ευχαριστηση, γιατι απλα ειναι επιλογη τους, αλλα θελουν και κινητρα για να συνεχισουν!
Το αγχος και οι προβληματισμοι θα πρεπει να τεθουν στο τραπεζι των υπευθυνων και να παρθουν οι σωστες αποφασεις.

Να επισημανο για οσους δεν ξερουν ή δεν καταλαβαν, τόσο ο Τασος οσο και αλλοι αθλητες ειναι σε διλημμα για συμμετοχή σε διεθνη αγώνες της IFBB, καθως τα εξοδα που πρεπει να επιβαρυνθούν οι αθλητε για τα μεταφορικα τους, ειναι πολλα! Ελπιζουμε η τελικη αποφαση και επιλογη των υπευθυνων να τους βγαλει απο το διλλημα και οι συζητήσεις στο φορουμ του bodybuilding.gr να ειναι αποδοτικές :)

Panoz
03-06-10, 08:30
Πιστεύω θα βρεθεί λύση με γνώμωνα το καλό των αθλητών.Υπάρχουν αθλητές που χρόνια ανελλειπώς συμμετέχουν σε αγώνες χωρίς απαιτήσεις,χωρίς διεκδικήσεις ,χωρίς παράπονα, χωρίς απολαβές, χωρίς βοήθεια από κανέναν αθλητές που κερδίζουν αλλά που ξέρουν και να χάνουν.Τουλάχιστον γι αυτούς αξίζει να βελτιώσουμε τα πράγματα.Χωρίς αθλητές δεν υπάρχουν και αγώνες.από την άλλη πρέπει και οι αθλητές να καταλάβουν τι σημαίνει αθλητικό δελτίο,σύλλογος και Ομοσπονδία.Επιφυλλάσσομαι γιά πιό αναλυτικό ρεπορταζ το χειμώνα.

Τι θα γινει ομως με αυτους που καθε βδομαδα τους βλεπουμε να παιζουν και σε διαφορετικη ομοσπονδια? υπαρχει καποια ποινη ή κανουμε τα στραβα ματια...
Λιγοι ειναι αυτοι που παραμενουν "πιστοι" σε καποια ομοσπονδια κ απ οτι καταλαβα ο Τασος ειναι αποφασισμενος να μεινει στην ιφββ η οποια ανεβαινει... :thumbup:

ioannis1
03-06-10, 09:14
εγω παιζω φιλαρακι και συ τι κανεις;

Panoz
03-06-10, 09:38
εγω παιζω φιλαρακι και συ τι κανεις;
:???:

gym
03-06-10, 10:16
Κατηγορια Bodybuilding Classic -1.75 και απονομη,νικητής Κωστας Καπετανος


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=11234&stc=1&d=1274906254


μπραβο στον αθλητη και στον προπονητη του!!!!!!!!!!!!;)

κομματια .....:clap::clap::clap::clap::clap:

ioannis1
03-06-10, 10:18
:???:
τι εννοεις αυτοι παιζουν εσεις αγωνιζεστε;

Panoz
03-06-10, 11:07
τι εννοεις αυτοι παιζουν εσεις αγωνιζεστε;

Μαλλον δεν το εθεσα σωστα...:unsure::( Προς αποφυγη παρεξηγησεων το σβηνω να εχω και το κεφαλι μου ησυχο.

ioannis1
03-06-10, 13:06
διαβλεπω χρηστο ενα σοβαρο ανθρωπο σε σενα-σε ξερω σαν κριτη απο τον κωνσταντινιδη-και χαιρομαι που αντιμετωπιζεις ετσι τα θεματα.η κεντρικη ιδεα ειναι η ανοδος τουββ και αν οχι η στηριξη ,τουλαχιστον η αμεροληπτη σταση απεναντι στις αλλες ομοσπονδιες για να το επιτυχουμε αυτο.δεν νομιζω να βαζουμε κατι στην τσεπη μας απο την ενασχοληση μας με το ββ περα απο την αγαπη που του εχουμε.:toast:

LION
03-06-10, 13:25
διαβλεπω χρηστο ενα σοβαρο ανθρωπο σε σενα-σε ξερω σαν κριτη απο τον κωνσταντινιδη-και χαιρομαι που αντιμετωπιζεις ετσι τα θεματα.η κεντρικη ιδεα ειναι η ανοδος τουββ και αν οχι η στηριξη ,τουλαχιστον η αμεροληπτη σταση απεναντι στις αλλες ομοσπονδιες για να το επιτυχουμε αυτο.δεν νομιζω να βαζουμε κατι στην τσεπη μας απο την ενασχοληση μας με το ββ περα απο την αγαπη που του εχουμε.:toast:

Eυχαριστω Γιαννη.Το καλυτερο για ολους ειναι να ειμαστε φιλοι και να προχωραμε, προσπαθωντας να λυσουμε τα προβληματα κι οχι να τα μεγενθυνουμε.Καλη επιτυχια και παλι!:thumbup:

ioannis1
03-06-10, 13:29
:clap::toast:σε ευχαριστω.

TRIANTAFYLLOU
03-06-10, 15:20
όπως σε πολλα πράγματα στην ζωή έτσι και στο ββ και στίς ομοσπονδίες πρέπει να υπάρχει και κάποια συνέπεια .

και τι ενοώ για να έχεις απαιτήσεις απο κάπου , πρέπει να έχεις και υποχρεώσεις , αυτα πάνε μαζί , σίγουρα όταν κάποιος στηρίζει μια ομοσπονδία πρέπει και η ομοσπονδία να τον στηρίξει με οποιονδήποτε τρόπο.

και κάποια πράγματα δεν απαιτούνται ο καθένας μπορεί να αποφασίσει μετα απο ώριμη σκέψη που τον εκφράζει, να κατεβεί εκεί που θέλει , όταν είναι σοβαρός αθλητής δεν έχει να φοβηθεί τίποτε και αν θέλει ο τίτλος που θα κερδίσει να έχει κάποια υπόσταση να είναι απο μια ομοσπονδία με υπόσταση και ιστορία .

απο κεί και πέρα δεν μπορώ να λέω υπερβολές και ψεύτικα επιχειρήματα να πείσω κάποιον ότι είναι καλύτερα στην μια η στην άλλη ομοσπονδία , το βασικότερο είναι ότι το ββ δεν έχει γίνει ολυμπιακό άθλημα με ότι προνόμιο συνεπάγετε απο αυτό , που τώρα ακόμη και για τα ολυμπιακά αθλήματα έχουν γίνει περικοπές και έχουν χαθεί προνόμια .

έπειτα πολλοι μπορούν και έχουν το ταλέντο να γίνουν επαγγελματίες , αλλα λίγοι θέλουν και εχω πολλα παραδείγματα αθλητών που θέλουν να παραμείνουν ερασιτέχνες , μέσα σε αυτούς πάντα ήμουν και γω .
απο κεί και πέρα και ενας ερασιτέχνης μπορεί να εξαργυρώσει τον τίτλο του όπου και να είναι σε όποια χώρα , είτε ανεβάζοντας την δουλειά του που έχει σχέση με τον χώρο είτε είναι γυμναστηριούχος είτε ασχολείτε με οτιδήποτε που μπορεί ο τίτλος να του δώσει μπόνους .
στον επαγγελματία όμως ο τίτλος εξαργυρώνετε κυρίως στην αμερική όπου και βρίσκονται οι μεγάλες εταιρίες που μπορούν να στηρίξουν αθλητές υψηλών απαιτήσεων .

έπειτα ο καθένας μπορεί να έχει μια δουλεια που να του αποφέρει κέρδος και να έχει την δυνατότητα να προετοιμάζετε για αγώνες , αυτός μπορεί να είναι καλλύμένος οπότε το ββ δεν το κάνει για βιοποριστικούς λόγους , γιατι η δουλειά του είναι κινητήριος δύναμη , αλλα το κάνει γιατι του αρέσει και το αγαπάει η για διάφορους λόγους .

η ομοσπονδία για να έχει απαιτήσεις απο εναν αθλητη πρέπει να έχει και υποχρεώσεις και απλα να πράτει αυτα που υπόσχεται τίποτε περισσότερο και ο αθλητης να δείχνει συνέπεια στους κανονισμούς , τα τελευταία χρόνια λόγω μιας πτώσης στούς αθλητές ως αναφορα τις συμμετοχές και ενα μπέρδεμα που έγινε ξεφυτρώνοντας 2 καινούριες ομοσπονδίες (που σε κάποια φάση ήταν περισσότερες απο τους αθλητες ) είχαν μπερδευτεί μη ξέροντας ποια είναι η σωστη και η γνήσια και ποια η μαιμού , βέβαια ξεκαθαρίστηκε αλλα το ββ έχασε εδαφος , τωρα σε όλες υπάρχουν πολυ καλοι αθλητες .

το θέμα είναι αυτα να γίνονται χωρίς πίεση γιατι μην συγκρίνουμε τωρα ανόμοια πράγματα , δηλαδή αν κάποιος αθλητης σε ενα άλλο άθλημα φάει εναν αποκλεισμό ανάλογα δεν θα μπορεί να συμετάσχει για κάποια χρόνια σε αγώνες και απλα μόνο μπορεί να προπονείτε .

αν αυτο γίνει στο ββ απλα πάει σε άλλη ομοσπονδία και συμμετέχει , βέβαια καλό θα ήταν να υπήρχε μια μόνο η δύο αλλα τώρα υπάρχουν αυτές και αντι να λιγοστέψουν άγιναν άλλες 2 που στο τέλος κατέλειξαν σε 1

οπότε δεν ιδρώνει το αυτί κανενός , αν όμως υπήρχε παιδεία τότε και χωρίς ποινή ό άλλος θα σεβόταν και θα στήριζε μια ομοσπονδία

αλλα ο σεβασμός κερδίζετε και δεν απαιτείτε

LION
03-06-10, 16:43
Ηλια ειλικρινα δεν εχω καμμια δικαιοδοσια να μιλησω επισημα για την ομοσπονδια οπου ανηκω.Απλα μεταφερω τις σκεψεις μου στο forum.
Βλεπω οτι στο τελος χανουμε ολοι.Ολοι θελουμε το ιδιο, να αγαπησει ο κοσμος το αθλημα και να το παρακολουθει με τον ιδιο θαυμασμο οπως εμεις.Πολλα παιδια δεν ασχοληθηκαν οσο θαπρεπε και να γινουν μεγαλοι αθλητες(με μεγαλη καρριερα εννοω),λογω αυτης της καταστασης.

TRIANTAFYLLOU
03-06-10, 17:04
Ηλια ειλικρινα δεν εχω καμμια δικαιοδοσια να μιλησω επισημα για την ομοσπονδια οπου ανηκω.Απλα μεταφερω τις σκεψεις μου στο forum.
Βλεπω οτι στο τελος χανουμε ολοι.Ολοι θελουμε το ιδιο, να αγαπησει ο κοσμος το αθλημα και να το παρακολουθει με τον ιδιο θαυμασμο οπως εμεις.Πολλα παιδια δεν ασχοληθηκαν οσο θαπρεπε και να γινουν μεγαλοι αθλητες(με μεγαλη καρριερα εννοω),λογω αυτης της καταστασης.


όλοι το ίδιο είμαστε χρήστο απλα λέμε την γνώμη μας , εγω έχω φίλο κολητό τον γιάννη ελευθεριάδη επαγγελματία χρόνια της ιφββ και ξέρω απο πρώτο χέρι γι αυτό μιλάω και μάλιστα είχε χορηγό την ολ σταρ , αν δεν κοιτούσε την δουλειά του με την χορηγία μόνο δεν έφτανε να καλύψει τα έξοδα του έπρεπε να βρίσκετε για μεγάλο διάστημα αμερική , αλλα δεν μπορούσε γιατι εκτός την δουλειά του δεν του άρεσε να εξαρτάτε απο άλλους που μόλις είχε ενα πρόβλημα με την καρδιά του , αμέσως την έκαναν όλοι λέγοντας πάει τωρα αυτός καθάρισε και μόλις αποκατασταθηκε η υγεία του ξανα τον προσέγγισαν , αυτα είναι κατα πόσο τα ανέχετε κάποιος .

αλλα τι να λέμε τωρα γι αυτα εδω εμείς το 95% είμαστε ερασιτεχνικό ββ που δεν έχουμε καμία σχέση με αυτές τις περιπτώσεις και τα παιδιά που είχαν ταλέντο για επαγγελματίες μερικά απλα δεν θέλαν , τούς άρεσε αλλα μέχρι εκεί .

και για να μην λέω αερολογίες ενα όνομα θα πώ που είχα ξανααναφέρει τον στρατο αργυράκη που και κάρτα μπορούσε να πάρει επαγγελματία απο την ιφββ αλλα και πρόταση για αμερική είχε απο τον μίλος σάρτσεφ και ντένις τζέιμς να τον αναλάβουν για επαγγελματική κατηγορία , αλλα χωρίς σκέψη την απέριψε και είναι δικαίωμα του ούτε και απογοητεύτηκε ποτε γιατι αυτούς τους στόχους που είχε τους πραγματοποίησε και αυτο είναι υποκειμενικό .

ο κόσμος θα το αγαπήσει μόνο αν βλέπει επίπεδο όχι μόνο στην σκηνή αλλα και κάτω απο αυτήν απο τους αθλητες σε θέματα συμπεριφορας γιατι αυτοί εκπροσωπούν το ββ αλλα και απο τους υπευθύνους ομοσπονδιών και διοργανοτών να παρουσιάζουν ενα όμορφο θέαμα να τραβήξει τον κόσμο και να περιμένουν με αγωνία να παρακολουθήσουν αγώνες .

γιατι αυτό είναι το ββ μια γιορτή της σωματικής διάπλασης , με μουσική και ρυθμό και θέαμα απο εντυπωσιακούς αθλητές , που παρουσιάζουν με τον καλύτερο τρόπο το σώμα τους που είναι αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς , που όλα γίνονται γι αυτή την μέρα και αυτό θα δυναμώσει αν καταφέρουμε να κάνουμε όσο το δυνατόν περισσότερους φιλάθλους και οι τελευταίες διοργανώσεις εκτός κάποιων λεπτομερειών είχαν καλό αντίκτυπο

a.minidis
03-06-10, 17:31
όλοι το ίδιο είμαστε χρήστο απλα λέμε την γνώμη μας , εγω έχω φίλο κολητό τον γιάννη ελευθεριάδη επαγγελματία χρόνια της ιφββ και ξέρω απο πρώτο χέρι γι αυτό μιλάω και μάλιστα είχε χορηγό την ολ σταρ , αν δεν κοιτούσε την δουλειά του με την χορηγία μόνο δεν έφτανε να καλύψει τα έξοδα του έπρεπε να βρίσκετε για μεγάλο διάστημα αμερική , αλλα δεν μπορούσε γιατι εκτός την δουλειά του δεν του άρεσε να εξαρτάτε απο άλλους που μόλις είχε ενα πρόβλημα με την καρδιά του , αμέσως την έκαναν όλοι λέγοντας πάει τωρα αυτός καθάρισε και μόλις αποκατασταθηκε η υγεία του ξανα τον προσέγγισαν , αυτα είναι κατα πόσο τα ανέχετε κάποιος .

αλλα τι να λέμε τωρα γι αυτα εδω εμείς το 95% είμαστε ερασιτεχνικό ββ που δεν έχουμε καμία σχέση με αυτές τις περιπτώσεις και τα παιδιά που είχαν ταλέντο για επαγγελματίες μερικά απλα δεν θέλαν , τούς άρεσε αλλα μέχρι εκεί .

και για να μην λέω αερολογίες ενα όνομα θα πώ που είχα ξανααναφέρει τον στρατο αργυράκη που και κάρτα μπορούσε να πάρει επαγγελματία απο την ιφββ αλλα και πρόταση για αμερική είχε απο τον μίλος σάρτσεφ και ντένις τζέιμς να τον αναλάβουν για επαγγελματική κατηγορία , αλλα χωρίς σκέψη την απέριψε και είναι δικαίωμα του ούτε και απογοητεύτηκε ποτε γιατι αυτούς τους στόχους που είχε τους πραγματοποίησε και αυτο είναι υποκειμενικό .

ο κόσμος θα το αγαπήσει μόνο αν βλέπει επίπεδο όχι μόνο στην σκηνή αλλα και κάτω απο αυτήν απο τους αθλητες σε θέματα συμπεριφορας γιατι αυτοί εκπροσωπούν το ββ αλλα και απο τους υπευθύνους ομοσπονδιών και διοργανοτών να παρουσιάζουν ενα όμορφο θέαμα να τραβήξει τον κόσμο και να περιμένουν με αγωνία να παρακολουθήσουν αγώνες .

γιατι αυτό είναι το ββ μια γιορτή της σωματικής διάπλασης , με μουσική και ρυθμό και θέαμα απο εντυπωσιακούς αθλητές , που παρουσιάζουν με τον καλύτερο τρόπο το σώμα τους που είναι αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς , που όλα γίνονται γι αυτή την μέρα και αυτό θα δυναμώσει αν καταφέρουμε να κάνουμε όσο το δυνατόν περισσότερους φιλάθλους και οι τελευταίες διοργανώσεις εκτός κάποιων λεπτομερειών είχαν καλό αντίκτυπο Ηλια ,εμεις ταχουμε εκαντονταδες φορες...αυτο που προσπαθησα να δωσο να καταλαβουν μερικοι...και εξακολουθουν να κανουν οτι δεν καταλαβαινουν,!!δεν ειναι αν καποιος θελει να κανει καριερα η" οχι,...αλλα να στηριζεται σε αυτα που του 'ΘΕΤΟΥΝ""ως επιχειρημα,για το καλο το δικο τουσ αλλα και του αθληματος!.ειμαι αθλητης απο 8 χρονων ,και ειμουν 20 χρονια σε συλλογους,οι οποιοι ειχαν καποιες υποχρεωσεις απεναντη στον αθλητη,και αυτος να προσπαθει να γινει καλητερος!!!!ΑΥΤΟ ειναι το ""ΡΕΖΟΥΜΕ"" στην υποθεση,και οχι οπως αναφερθηκε το οικονομικο,για τα εισιτηρια...!!!το οποιο ειναι το τελευτεο,καθως δεν μπορει να υπαρχει ως δικαιολογια,του τυπου σταματησαν οι επιδοτισεις!!!προσωπικα εγω οικονομικο προωλιμα ιδιετερο δεν εχω,αλλοι ομως???και τι να λεμε ,οτι πηγαμε σε μια ""γιορτη ""και γιορτασαμαι???ειναι αστειεα πραγματα πολλα απο αυτα αλλα μονο εδω συμωαινουν σε αυτο το βαθμο!!και αν θυμασε αδερφε μου Ηλια,τον λογο που εφυγα απο την ναββα ποιος ηταν.....που δεν ειχα κανενα παραπονο σε οτι ειχε να κανει με οικονομικα,μιας και εσυ συνηθως ""χρεωνοσουν ""απο την αγαπη στο χωρο και τους αθλητες!!!για αυτο ας ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΑΙ, να χαιδευουμαι τα "αυτια" ο ενας του αλλου, και ας "τραβηξουμαι "διακριτικα μερικα,..!!καθως πολλοις κοσμος "κονομαεο"απο την αφελια,και την καυ......α:sneaky::sneaky:,τον αθλητων!!σταματαω εδω ζητω συγγνωμη απο το φορουμ,που ειμουν καπως επιθετικος,αλλα προκειμενου να μην πω αλλα και στεναχωρισω παρααααα πολλους ,καθοτι ΠΑΝΤΑ ,αυτα που λεω μπορω να τα ΑΠΟΔΕΙΞΩ!!!,ας γινει το καλητερο..για ολους!!!:thumbup::thumbup:

crow
03-06-10, 18:01
Ηλια ,εμεις ταχουμε εκαντονταδες φορες...αυτο που προσπαθησα να δωσο να καταλαβουν μερικοι...και εξακολουθουν να κανουν οτι δεν καταλαβαινουν,!!δεν ειναι αν καποιος θελει να κανει καριερα η" οχι,...αλλα να στηριζεται σε αυτα που του 'ΘΕΤΟΥΝ""ως επιχειρημα,για το καλο το δικο τουσ αλλα και του αθληματος!.ειμαι αθλητης απο 8 χρονων ,και ειμουν 20 χρονια σε συλλογους,οι οποιοι ειχαν καποιες υποχρεωσεις απεναντη στον αθλητη,και αυτος να προσπαθει να γινει καλητερος!!!!ΑΥΤΟ ειναι το ""ΡΕΖΟΥΜΕ"" στην υποθεση,και οχι οπως αναφερθηκε το οικονομικο,για τα εισιτηρια...!!!το οποιο ειναι το τελευτεο,καθως δεν μπορει να υπαρχει ως δικαιολογια,του τυπου σταματησαν οι επιδοτισεις!!!προσωπικα εγω οικονομικο προωλιμα ιδιετερο δεν εχω,αλλοι ομως???και τι να λεμε ,οτι πηγαμε σε μια ""γιορτη ""και γιορτασαμαι???ειναι αστειεα πραγματα πολλα απο αυτα αλλα μονο εδω συμωαινουν σε αυτο το βαθμο!!και αν θυμασε αδερφε μου Ηλια,τον λογο που εφυγα απο την ναββα ποιος ηταν.....που δεν ειχα κανενα παραπονο σε οτι ειχε να κανει με οικονομικα,μιας και εσυ συνηθως ""χρεωνοσουν ""απο την αγαπη στο χωρο και τους αθλητες!!!για αυτο ας ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΑΙ, να χαιδευουμαι τα "αυτια" ο ενας του αλλου, και ας "τραβηξουμαι "διακριτικα μερικα,..!!καθως πολλοις κοσμος "κονομαεο"απο την αφελια,και την καυ......α:sneaky::sneaky:,τον αθλητων!!σταματαω εδω ζητω συγγνωμη απο το φορουμ,που ειμουν καπως επιθετικος,αλλα προκειμενου να μην πω αλλα και στεναχωρισω παρααααα πολλους ,καθοτι ΠΑΝΤΑ ,αυτα που λεω μπορω να τα ΑΠΟΔΕΙΞΩ!!!,ας γινει το καλητερο..για ολους!!!:thumbup::thumbup:

:thumbup::thumbup::thumbup:
Μα κ βεβαια συμβαινουν μονο εδω.....η Ελληνες παντα προτοτυπουν!!!!!
Κ βεβαια μετα ολοι προσπαθουν να δικαιολογηθουν μεταξυ τους κ στο τελος κανεις δεν φταιει,δεν εγινε τιποτα κ τα ξεχναμε ολα.

Α!!!!πολυ ωραιο το ποστ του Κ.Τριανταφυλλου σε σχεση με τα κριτιρια,δυστηχως ομως δεν ειδα να πολυ ισχυουν στους δικους μας αγωνες.
Ισως να χρειαζομαι φακους επαφης δεν ξερω,παντος με αυτα τα κριτηρια δεν ειδα να κρινουν.....ουτε εγω αλλα ουτε οι διεθνης κριτες που ετυχε να βρισκονται εκει.
Ισως κ αν θελουμε ολοι μια επισκεψη στον οφθαλμιατρο:green:

Polyneikos
03-06-10, 20:24
Τασο δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη από το φόρουμ,είσαι αθλητης μιας ομοσπονδίας και με βημα το τοπικ του αγωνα βεβαιως και μπορείς να θεσεις καποια ζητηματα.
Το φόρουμ περα από παρουσιασεις αθλητων,αγωνων κτλ είναι ενα μεσο όπου καταγραφονται απόψεις και αυτο πολλες φορες είναι πλεονεκτημα καθως τα γραπτα μενουν ,τα λόγια των διαδρομων ερχονται και παρερχονται,αρα μεσω των συζητησεων που καταγραφονται μπορεί να προκύψουν εποικοδομητικα αποτελέσματα...
Το να επίλεξεις να κανεις ενα παραπονο ή μια παρατηρηση δημοσίως σημαινει ότι κατι έχεις να πεις και θα πρεπει να εισακουστει και να προβληματισει τους αρμόδιους...
Μην ξεχναμε,η πνοη του αθλήματος είναι οι αθλητες,κακα τα ψέματα.

ioannis1
03-06-10, 20:37
:clap::clap::clap:

a.minidis
03-06-10, 20:37
Τασο δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη από το φόρουμ,είσαι αθλητης μιας ομοσπονδίας και με βημα το τοπικ του αγωνα βεβαιως και μπορείς να θεσεις καποια ζητηματα.
Το φόρουμ περα από παρουσιασεις αθλητων,αγωνων κτλ είναι ενα μεσο όπου καταγραφονται απόψεις και αυτο πολλες φορες είναι πλεονεκτημα καθως τα γραπτα μενουν ,τα λόγια των διαδρομων ερχονται και παρερχονται,αρα μεσω των συζητησεων που καταγραφονται μπορεί να προκύψουν εποικοδομητικα αποτελέσματα...
Το να επίλεξεις να κανεις ενα παραπονο ή μια παρατηρηση δημοσίως σημαινει ότι κατι έχεις να πεις και θα πρεπει να εισακουστει και να προβληματισει τους αρμόδιους...
Μην ξεχναμε,η πνοη του αθλήματος είναι οι αθλητες,κακα τα ψέματα.
:welcome::welcome::welcome:;)

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
03-06-10, 22:55
Εδώ υπάρχει θέμα ως προς το αναγνωρισμένο και ολυμπιακό(όχι Ολυμπιακό .Σ.Φ.Π)Νομικά και τα δύο είναι το ίδιο πράγμα με τα ίδια δικαιώματα στα αθλήματά τους.Γνωρίζετε ότι φέτος οι αθλητές της πάλης (ολυμπιακό)θα παν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα με δικά τους έξοδα?(όσοι τα έχουν).Οι επιχορηγήσεις κόπηκαν(οι τελευταίες ήταν το 2009)΄.Ενώ οι παίκτες του Ολυμπιακού Σ.Φ.Π. απολαμβάνουν χλίδα.θέλω να πω ότι η ιδιωτική πρωτοβουλία είναι αυτή που συνήθως σώζει τα πράγματα και θα έρθει σύντομα καιρός που εκεί θα οδηγηθούμε.Στους χορηγούς.Κακό δεν είναι και ωφελεί και τους τρείς (άθλημα,αθλητή και χορηγό).
Τα άλλα περί αδικιών,προσωπικών συμφερόντων,επηρεασμούς από κερκίδες και άλλα που μέρες τώρα ακούγονται μόνο απ τον Τάσο και την Νάντια και όχι από ανθρώπους που εκπροσωπούν άλλες διεθνείς Ομοσπονδίες όπως ο Ηλίας(και μπράβο του),και θα ήταν πιο αναμενόμενο,δεν ξέρω που αποσκοπούν.Οι χαρακτηρισμοί γιά τους ανθρώπους που έκατσαν και κάθονται 6 ώρες σε μία καρέκλα χωρίς καμμία απολαβή(και συμβαίνει και στην NABBA) για να βγάλουν ένα αποτέλεσμα,είναι επιεικώς απαράδεκτοι.Οι μόνοι που εκτίθενται είναι οι γράφοντες.Κι ας είναι οι μόνοι απ όσους αγωνίστηκαν που είχαν καθολική χορηγία.Μπράβο Αργυράκη για τον επαγγελματικό ερασιτεχνισμό σου(σου βγάζω το καπέλλο).Εδώ συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο (ερασιτεχνικός επαγγελματισμός)

a.minidis
03-06-10, 23:49
Εδώ υπάρχει θέμα ως προς το αναγνωρισμένο και ολυμπιακό(όχι Ολυμπιακό .Σ.Φ.Π)Νομικά και τα δύο είναι το ίδιο πράγμα με τα ίδια δικαιώματα στα αθλήματά τους.Γνωρίζετε ότι φέτος οι αθλητές της πάλης (ολυμπιακό)θα παν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα με δικά τους έξοδα?(όσοι τα έχουν).Οι επιχορηγήσεις κόπηκαν(οι τελευταίες ήταν το 2009)΄.Ενώ οι παίκτες του Ολυμπιακού Σ.Φ.Π. απολαμβάνουν χλίδα.θέλω να πω ότι η ιδιωτική πρωτοβουλία είναι αυτή που συνήθως σώζει τα πράγματα και θα έρθει σύντομα καιρός που εκεί θα οδηγηθούμε.Στους χορηγούς.Κακό δεν είναι και ωφελεί και τους τρείς (άθλημα,αθλητή και χορηγό).
Τα άλλα περί αδικιών,προσωπικών συμφερόντων,επηρεασμούς από κερκίδες και άλλα που μέρες τώρα ακούγονται μόνο απ τον Τάσο και την Νάντια και όχι από ανθρώπους που εκπροσωπούν άλλες διεθνείς Ομοσπονδίες όπως ο Ηλίας(και μπράβο του),και θα ήταν πιο αναμενόμενο,δεν ξέρω που αποσκοπούν.Οι χαρακτηρισμοί γιά τους ανθρώπους που έκατσαν και κάθονται 6 ώρες σε μία καρέκλα χωρίς καμμία απολαβή(και συμβαίνει και στην NABBA) για να βγάλουν ένα αποτέλεσμα,είναι επιεικώς απαράδεκτοι.Οι μόνοι που εκτίθενται είναι οι γράφοντες.Κι ας είναι οι μόνοι απ όσους αγωνίστηκαν που είχαν καθολική χορηγία.Μπράβο Αργυράκη για τον επαγγελματικό ερασιτεχνισμό σου(σου βγάζω το καπέλλο).Εδώ συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο (ερασιτεχνικός επαγγελματισμός) ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ,οτι δεν αναφερεσαι στο προσωπο μου,,,,,,οσο αφορα τον επαγελματισμο μου,,,, αγωνιζομαι απο το 97..συνεχομενα!!!!!!και εχω αποδειξη αν ειμουν σωστος η οχι!!,ουδεποτε ανεφερα οτι ειμαι επαγγελματιας,αλλα εθειξα ενα θεμα που κατα καιρους ολοι μιλαν,αλλα οταν οταν καθονται στο ιδιο τραπεζι "λουφαζουν"οι ""χαρακτιρισμοι "" φιλε Νικο ,{αν φυσικα θεωρεις οταν καποιος λεει την φνωμη του απο εμπειριες ετων,και οχι γιατι ξυπνησε στραβα} ,..ειναι γιατι ολοι κατηγορουν τους αλλους με διαφορα επιχειρηματα,και οταν μιλαν για τον εαυτο τους υπαρχει δικαιολογια!!!ενοχλοι δηλαδη που τα λεμε με το ονομα τους??δεν κατηγορουμε κανενα ,ισος λιγο πιο 'ΚΑΥΣΤΙΚΑ' αλλα πρεπει επιτελους να υπαρχει γενικη τοποθετησει,και οχι ξαφνικα ΝΑΒΒΑ,WΑΒΒΑ,IFBB,να τα συμφωνουν,και ποτε να μην τα βρισκουν...ελεος!!!μερικα πραγματα ειναι τοσο απλα που δεν χρειαζεται νασε επιστημων!!Καποιοι ΑΠΟ ΜΑς ηρθαν στιν αναγνωρισμενη ομοσπονδια ,εχοντας την συμπαρασταση καποιον με γνωμονα οτι θα αλλαξουν τα πραγματα στο χωρο προς το καλητερο...συγουρα δεν ειναι ευκολο.σιγουρα υπαρχουν ,και θα υπαρξουν προβληματα,αλλα αν δεν τονιζωνται και δεν αναφερονται ΔΥΝΑΜΗΚΑ,θα πεσουμαι στα λαθη του παρελθοντος.......και καλο ταπεινη αποψει να μην προσπαθουμαι να αναφερουμαι προσωπα και ανθρωπους για οποιες επιλογες κανα στο χωρο,διοτι θυγονται αλλοι ....δεν μιλω για μενα, δεν με ενδιαφερη ,εγω πειρα θεση{κακος βεβαια,διαπιστωνο}μο0νο και μονο να μην ειμαστε στο ιδιο εργο ΠΑΛΙ ΘΕΑΤΕΣ!!!..και το σταματω εδω γιατι θλεπω οτι ακομη "δεν οριμασαν"οι καταστασεις στο να μιλαμε για το κοινο συμφερον!!:unsure:

S. KTISTAKIS
03-06-10, 23:56
ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΝΩ,οτι δεν αναφερεσαι στο προσωπο μου,,,,,,οσο αφορα τον επαγελματισμο μου,,,, αγωνιζομαι απο το 97..συνεχομενα!!!!!!και εχω αποδειξη αν ειμουν σωστος η οχι!!,ουδεποτε ανεφερα οτι ειμαι επαγγελματιας,αλλα εθειξα ενα θεμα που κατα καιρους ολοι μιλαν,αλλα οταν οταν καθονται στο ιδιο τραπεζι "λουφαζουν"οι ""χαρακτιρισμοι "" φιλε Νικο ,{αν φυσικα θεωρεις οταν καποιος λεει την φνωμη του απο εμπειριες ετων,και οχι γιατι ξυπνησε στραβα} ,..ειναι γιατι ολοι κατηγορουν τους αλλους με διαφορα επιχειρηματα,και οταν μιλαν για τον εαυτο τους υπαρχει δικαιολογια!!!ενοχλοι δηλαδη που τα λεμε με το ονομα τους??δεν κατηγορουμε κανενα ,ισος λιγο πιο 'ΚΑΥΣΤΙΚΑ' αλλα πρεπει επιτελους να υπαρχει γενικη τοποθετησει,και οχι ξαφνικα ΝΑΒΒΑ,WΑΒΒΑ,IFBB,να τα συμφωνουν,και ποτε να μην τα βρισκουν...ελεος!!!μερικα πραγματα ειναι τοσο απλα που δεν χρειαζεται νασε επιστημων!!Καποιοι ΑΠΟ ΜΑς ηρθαν στιν αναγνωρισμενη ομοσπονδια ,εχοντας την συμπαρασταση καποιον με γνωμονα οτι θα αλλαξουν τα πραγματα στο χωρο προς το καλητερο...συγουρα δεν ειναι ευκολο.σιγουρα υπαρχουν ,και θα υπαρξουν προβληματα,αλλα αν δεν τονιζωνται και δεν αναφερονται ΔΥΝΑΜΗΚΑ,θα πεσουμαι στα λαθη του παρελθοντος.......και καλο ταπεινη αποψει να μην προσπαθουμαι να αναφερουμαι προσωπα και ανθρωπους για οποιες επιλογες κανα στο χωρο,διοτι θυγονται αλλοι ....δεν μιλω για μενα, δεν με ενδιαφερη ,εγω πειρα θεση{κακος βεβαια,διαπιστωνο}μο0νο και μονο να μην ειμαστε στο ιδιο εργο ΠΑΛΙ ΘΕΑΤΕΣ!!!..και το σταματω εδω γιατι θλεπω οτι ακομη "δεν οριμασαν"οι καταστασεις στο να μιλαμε για το κοινο συμφερον!!:unsure:

AΔΕΛΦΕ καποτε εγραψα (οταν εθηξα το θεμα):

Ο Κολομβος οταν ξεκινουσε δεν ηξερε που πηγαινε και οταν εφτασε δεν ηξερε που βρισκοταν!

a.minidis
04-06-10, 00:34
Πιστεύω θα βρεθεί λύση με γνώμωνα το καλό των αθλητών.Υπάρχουν αθλητές που χρόνια ανελλειπώς συμμετέχουν σε αγώνες χωρίς απαιτήσεις,χωρίς διεκδικήσεις ,χωρίς παράπονα, χωρίς απολαβές, χωρίς βοήθεια από κανέναν αθλητές που κερδίζουν αλλά που ξέρουν και να χάνουν.Τουλάχιστον γι αυτούς αξίζει να βελτιώσουμε τα πράγματα.Χωρίς αθλητές δεν υπάρχουν και αγώνες.από την άλλη πρέπει και οι αθλητές να καταλάβουν τι σημαίνει αθλητικό δελτίο,σύλλογος και Ομοσπονδία.Επιφυλλάσσομαι γιά πιό αναλυτικό ρεπορταζ το χειμώνα.
Επιδη αποτι καταλαβα ενοχλησε η σταση μου,ως προς τις προσωπικες αποψεις που εχω......και τονιζω οτι ειναι καθαρα προσωπικες!!!!,θα μεινω στο παραπανω τοπικ,ως θεσμευση για το τι μελλον γενεσθε....{και ναμαστε πιο προσεκτικοι,οσο αναφορα ..ονοματα,καθως ισως περαση το μηνυμα οτι εχω προσωπικο προβλημα,........αν ειχα θα ειχα ειδη φυγη....αλλα επειδη πιστευο σε καποιους ανθρωπους,πιστευω οτι ειναι και η μονη ομοσπονδια, που μπορει να κανει την διαφορα}}

TRIANTAFYLLOU
04-06-10, 00:52
παιδια να ξέρετε πέρα απο τις αντιπαραθέσεις και διαφορετικές απόψεις , σε καμία περίπτωση εγω προσωπικα δεν θυμώνω με κανέναν πόσο μάλιστα με άτομα που γνωρίζω χρόνια όπως όλοι εσείς που γράφετε , τασος ,στέλιος , νίκος , ειδικα εμένα που δεν είναι μαγαζί μου η ομοσπονδία και έχω καθαρίσει την θέση μου .

απλα απ ότι ξέρω δεν είναι σωστό και δεν πρέπει κανένας κριτής να λέει και να δικαιολογείτε μετα τούς αγώνες , αυτό είναι νόμος , ακόμη πχ και να έχει ευνοήσει η καλύτερα να συμφωνεί η άποψή του με του αθλητή , αυτα στο εξωτερικό απ ότι ξέρω δεν γίνονται , η καλύτερα σε χώρες που το ββ είναι πιο ανεπτυγμένο .

καμια φορα παρασυρόμαστε και φταίνε και οι αθλητες με την επιμονή τους και λέμε πχ εγω το είδα έτσι εγω αλλιώς και αυτό είναι λάθος αλλα βλέπετε και η οικειότητα φέρνει αυτό το αποτέλεσμα τι να κάνουμε , λάθος βέβαια αλλα το κάνω και γω καμία φορα .

τι να πούνε και αυτοί οι έρμοι επαγγελματίες που όλοι είναι ονόματα και καμία φορα ενω το κοινό τους έχει για πρώτους βγαίνουν εκτός εξαδας και ενα παράδειγμα θα αναφέρω στο NOC του 99 στην νεα υόρκη βγάλαν τον ντιλέτ ενω ο ρούλ ήταν καλύτερος για τον κόσμο και απο κάτω γιουχάραν τους κριτές ο κόσμος , αλλα οι αθλητές κλαρίνο δεν έδειξαν το παραμικρό , αυτα που λέω τα εχω μάθει και απ τον γιόχαν που έβλεπα πως σκευτόταν γιατι στην γερμανία που έζησε έτσι έμαθε και έχει νοιώσει και τρομερα αδικημένος

γιατι απλα δεν βοηθάει , κάποτε υπήρχαν κατι τεστ ας το πούμε που αν κάποιος κριτής επι συνεχόμενους αγώνες είχε μεγάλη απόκληση η βαθμολογία του , σε σχέση με το τελικό αποτέλεσμα τότε απλα αποκλειόταν , εκείνο που πειράζει είναι αν έρθει κάποιος παράγοντας και μου πεί ξέρεις ηλία θα βγάλουμε αυτόν , εκεί υπάρχει θέμα , αλλα ακόμη και λάθος να έγινε η έτσι να εκτίμησε δεν είναι κατακριτέο αρκεί να μην είναι στημένο , άλλωστε η μεγαλύτερη και μικρότερη ψήφος διαγράφονται .

και αν εγω τωρα αρχίσω να λέω για αδικίες στην ιφββ χωρίς να έχω αποδείξεις και μάλιστα γνωρίζοντας κάποια άτομα όπως και τον νίκο , που δεν μπορώ να βάλω λόγο στο μυαλό μου να γίνει κατι τέτοιο , ακόμη και διαφορετική άποψη να έχω και είπαμε αλλιώς βλέπουν αυτοί που είναι μπροστα και αλλιώς οι θεατές .

έπειτα ενα πολύ καλό παράδειγμα θα αναφέρω βγαίνει το καλεντάρι της χρονιάς για επαγγελματικούς αγώνες και ξεκινάν πχ ευρωπαικο γκραν πρί γκασπάρι , ελληνικό γκραν πρί λαμπράντα , νέα υόρκη σον ρευ , τι θέλω να πω οι θέσεις εναλάσονται , τι να πεί ο άλλος αυτον τον κέρδισα πρίν ενα μήνα τώρα με αδίκησαν ? η φόρμα ποτε δεν είναι ίδια και πολλες φορές είναι και η πολιτική τέτοια που ενω οι αθλητες είναι πολύ κοντα άνετα αλλάζουν οι θέσεις .

εδω στο ποδόσφαιρο δίνει πέναλτυ και οι μισοί μπορεί να το αμφισβητούν και ώς συνήθως όπου παίζει χρήμα υπάρχουν και συμφέροντα , σε μας ακόμη το χρήμα είναι άγνωστο εκτός απο κανένα γκράν πρί , γιατι στον ερασιτεχνικό αθλητισμό δεν υπάρχουν αμοιβές μεγάλες , ούτε μεγάλα συμφέροντα

a.minidis
04-06-10, 01:32
παιδια να ξέρετε πέρα απο τις αντιπαραθέσεις και διαφορετικές απόψεις , σε καμία περίπτωση εγω προσωπικα δεν θυμώνω με κανέναν πόσο μάλιστα με άτομα που γνωρίζω χρόνια όπως όλοι εσείς που γράφετε , τασος ,στέλιος , νίκος , ειδικα εμένα που δεν είναι μαγαζί μου η ομοσπονδία και έχω καθαρίσει την θέση μου .

απλα απ ότι ξέρω δεν είναι σωστό και δεν πρέπει κανένας κριτής να λέει και να δικαιολογείτε μετα τούς αγώνες , αυτό είναι νόμος , ακόμη πχ και να έχει ευνοήσει η καλύτερα να συμφωνεί η άποψή του με του αθλητή , αυτα στο εξωτερικό απ ότι ξέρω δεν γίνονται , η καλύτερα σε χώρες που το ββ είναι πιο ανεπτυγμένο .

καμια φορα παρασυρόμαστε και φταίνε και οι αθλητες με την επιμονή τους και λέμε πχ εγω το είδα έτσι εγω αλλιώς και αυτό είναι λάθος αλλα βλέπετε και η οικειότητα φέρνει αυτό το αποτέλεσμα τι να κάνουμε , λάθος βέβαια αλλα το κάνω και γω καμία φορα .

τι να πούνε και αυτοί οι έρμοι επαγγελματίες που όλοι είναι ονόματα και καμία φορα ενω το κοινό τους έχει για πρώτους βγαίνουν εκτός εξαδας και ενα παράδειγμα θα αναφέρω στο NOC του 99 στην νεα υόρκη βγάλαν τον ντιλέτ ενω ο ρούλ ήταν καλύτερος για τον κόσμο και απο κάτω γιουχάραν τους κριτές ο κόσμος , αλλα οι αθλητές κλαρίνο δεν έδειξαν το παραμικρό , αυτα που λέω τα εχω μάθει και απ τον γιόχαν που έβλεπα πως σκευτόταν γιατι στην γερμανία που έζησε έτσι έμαθε και έχει νοιώσει και τρομερα αδικημένος

γιατι απλα δεν βοηθάει , κάποτε υπήρχαν κατι τεστ ας το πούμε που αν κάποιος κριτής επι συνεχόμενους αγώνες είχε μεγάλη απόκληση η βαθμολογία του , σε σχέση με το τελικό αποτέλεσμα τότε απλα αποκλειόταν , εκείνο που πειράζει είναι αν έρθει κάποιος παράγοντας και μου πεί ξέρεις ηλία θα βγάλουμε αυτόν , εκεί υπάρχει θέμα , αλλα ακόμη και λάθος να έγινε η έτσι να εκτίμησε δεν είναι κατακριτέο αρκεί να μην είναι στημένο , άλλωστε η μεγαλύτερη και μικρότερη ψήφος διαγράφονται .

και αν εγω τωρα αρχίσω να λέω για αδικίες στην ιφββ χωρίς να έχω αποδείξεις και μάλιστα γνωρίζοντας κάποια άτομα όπως και τον νίκο , που δεν μπορώ να βάλω λόγο στο μυαλό μου να γίνει κατι τέτοιο , ακόμη και διαφορετική άποψη να έχω και είπαμε αλλιώς βλέπουν αυτοί που είναι μπροστα και αλλιώς οι θεατές .

έπειτα ενα πολύ καλό παράδειγμα θα αναφέρω βγαίνει το καλεντάρι της χρονιάς για επαγγελματικούς αγώνες και ξεκινάν πχ ευρωπαικο γκραν πρί γκασπάρι , ελληνικό γκραν πρί λαμπράντα , νέα υόρκη σον ρευ , τι θέλω να πω οι θέσεις εναλάσονται , τι να πεί ο άλλος αυτον τον κέρδισα πρίν ενα μήνα τώρα με αδίκησαν ? η φόρμα ποτε δεν είναι ίδια και πολλες φορές είναι και η πολιτική τέτοια που ενω οι αθλητες είναι πολύ κοντα άνετα αλλάζουν οι θέσεις .

εδω στο ποδόσφαιρο δίνει πέναλτυ και οι μισοί μπορεί να το αμφισβητούν και ώς συνήθως όπου παίζει χρήμα υπάρχουν και συμφέροντα , σε μας ακόμη το χρήμα είναι άγνωστο εκτός απο κανένα γκράν πρί , γιατι στον ερασιτεχνικό αθλητισμό δεν υπάρχουν αμοιβές μεγάλες , ούτε μεγάλα συμφέροντα Το θεμα ηλια ειναι αυτο ,και συμφωνο,εχω μιλισα για μια καταστασει που στην τελικη δεν με ενδιαφερη ουσιαστικα,αλλα να γινουν αλλαγες και ο κοσμος να μιλα και οχι απο πισω,και ο καθενας να λεει το κοντο και το μακρη του,οι ""αδικιες""παντα θα υπαρχουν γιατι εμπλεκεται ο ανθρωπινος παραγοντας,και ειναι λογικο,ομως οπως ειδες μεσα απο αυτο το θεμα πρωτη φορα διευκρινιστικαν και πραγματα που ο κοσμος δεν ξερει και μονο κρινει{{και ας χρεωθηκα εγω..δεν πειραζει}},:(,και δεν μιλησα οπως ειδες ποτε για λαθος αποτελεσμα,δεν τοκανα οταν επρεπε ,δεν θα το κανω ουτε τωρα,μιλησα μονο για καταστασεις που πρεπει να βελτιωθουν προς απαντηση σε αλλο τοπικ,

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
04-06-10, 01:59
Ως προπονητής του Συλλόγου που εκπροσωπώ έχω την υποχρέωση και απέναντι στον σύλλογό μου και απέναντι στην ομοσπονδία να είμαι άψογος.Που σημαίνει ότι αν διαφωνώ με οτιδήποτε που συμβαίνει στο άθλημα , πρέπει να ακολουθήσω την ιεραρχία(έκθεση στον Σύλλογο και στην συνέχεια διαβίβαση στην ομοσπονδία για περαιτέρω εξέταση) γιατί απλά έτσι λέει ο αθλητικός νόμος.Αν βγω έτσι απλά σε μιά εφημερίδα τότε έχω κάνει παράπτωμα.το ίδιο ακριβώς ισχύει και για τους αθλητές.ακόμη και στο ποδόσφαιρο βλέπετε τι γίνεται.Τιμωρούνται παίκτες επειδή απλά δεν πήγαν στην προπόνηση!Αν θέλουμε όπως λέμε να βελτιώσουμε το άθλημα και να παν τα πράγματα καλλίτερα , πρέπει και εμείς να ακολουθήσουμε τους ίδιους ακριβώς κανόνες με τα υπόλοιπα αθλήματα.Επομένως όταν θέλουμε να διεκδικήσουμε κάτι είτε σαν αθλητές είτε σαν σύλλογοι επιβάλλεται να ακολουθήσουμε αυτή την οδό έτσι ώστε να έχει και ο λόγος μας επίσημη "σφραγίδα" αλλά και να μας πάρουν στα σοβαρά.Το ίδιο όταν έχουμε παράπονα τα θέτουμε στον σύλλογό μας έτσι ώστε να έχουμε επίσημο λόγο και τότε μπορεί κάτι να βελτιωθεί(γιατι υπάρχουν και συνελεύσεις και ψηφοφορίες).Δεν δικαιούται από κανέναν κανονισμό και νόμο ένας αθλητής να χαρακτηρίζει κριτές , αγώνες και ομοσπονδίες ατιμώρητα (ίσως εκτός απ το μποντυμπίλντινγκ).Αλλο πράγμα η άποψη π.χ.δεν ήταν καλός ο φωτισμός ή δεν έγιναν ατομικά ποζαρίσματα και άλλο η κατάκριση ατόμων .κριτών και ομοσπονδίας.Οι δηλώσεις όπως εκμετάλευση αθλητών,κονόμα,κ.λ.π. είναι απαράδεκτες.Αν χωρούσε θα έβαζα τον αθλητικό νόμο εδώ.Ισως θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ενα τόπικ να μπει όλος για να μην λέμε αλλά να ξέρουμε.

a.minidis
04-06-10, 02:19
Ως προπονητής του Συλλόγου που εκπροσωπώ έχω την υποχρέωση και απέναντι στον σύλλογό μου και απέναντι στην ομοσπονδία να είμαι άψογος.Που σημαίνει ότι αν διαφωνώ με οτιδήποτε που συμβαίνει στο άθλημα , πρέπει να ακολουθήσω την ιεραρχία(έκθεση στον Σύλλογο και στην συνέχεια διαβίβαση στην ομοσπονδία για περαιτέρω εξέταση) γιατί απλά έτσι λέει ο αθλητικός νόμος.Αν βγω έτσι απλά σε μιά εφημερίδα τότε έχω κάνει παράπτωμα.το ίδιο ακριβώς ισχύει και για τους αθλητές.ακόμη και στο ποδόσφαιρο βλέπετε τι γίνεται.Τιμωρούνται παίκτες επειδή απλά δεν πήγαν στην προπόνηση!Αν θέλουμε όπως λέμε να βελτιώσουμε το άθλημα και να παν τα πράγματα καλλίτερα , πρέπει και εμείς να ακολουθήσουμε τους ίδιους ακριβώς κανόνες με τα υπόλοιπα αθλήματα.Επομένως όταν θέλουμε να διεκδικήσουμε κάτι είτε σαν αθλητές είτε σαν σύλλογοι επιβάλλεται να ακολουθήσουμε αυτή την οδό έτσι ώστε να έχει και ο λόγος μας επίσημη "σφραγίδα" αλλά και να μας πάρουν στα σοβαρά.Το ίδιο όταν έχουμε παράπονα τα θέτουμε στον σύλλογό μας έτσι ώστε να έχουμε επίσημο λόγο και τότε μπορεί κάτι να βελτιωθεί(γιατι υπάρχουν και συνελεύσεις και ψηφοφορίες).Δεν δικαιούται από κανέναν κανονισμό και νόμο ένας αθλητής να χαρακτηρίζει κριτές , αγώνες και ομοσπονδίες ατιμώρητα (ίσως εκτός απ το μποντυμπίλντινγκ).Αλλο πράγμα η άποψη π.χ.δεν ήταν καλός ο φωτισμός ή δεν έγιναν ατομικά ποζαρίσματα και άλλο η κατάκριση ατόμων .κριτών και ομοσπονδίας.Οι δηλώσεις όπως εκμετάλευση αθλητών,κονόμα,κ.λ.π. είναι απαράδεκτες.Αν χωρούσε θα έβαζα τον αθλητικό νόμο εδώ.Ισως θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ενα τόπικ να μπει όλος για να μην λέμε αλλά να ξέρουμε. Αυτο θα ηταν το καλητερο,καθως κανεις δεν ξερει περι αθλητικων νομον,η να μοιραζοταν απο τους εκαστοτε συλλογους αντυτιπα του νομου σε καθε αθλητη ,ωστε να ξερει τις τυχον υποχρεωσεις,!!!Οσο αφορα η λεξει "κονομαη....."αγαπητε Νικο ειχε να κανει με τους "" κατα-κορων""ειδημωνες και "ειδικους"του β.β.!!!!Συνηθως ατομα που τρεφονται απο το χωρο εχωντας μαγαζια,με συμληρωματα,και πολλοι πεσαμε "θυματα"και πιστευαμε αυτα που λενε,ξερεις γαι ποιους μιλω,που αποτι βλεπω προσπαθουν να πλησιασουν ξανα!!!!οσο για τις "τιμωριες"θα τις δεχομουν ευχαριστως αν ηταν το εππαγελμα μου,και οχι το χομπι μου,...!!!δεν θυμαμαι ως ερασιτεχνεις σε αλλα αθληματα που ειμουν {και ειμουν σε διαφορετικα}να τιμωρουσαν επιδη καποιος ελεγε την αποψει του εστω και καυστικα:green:.......Παρολα αυτα ,συμφωνο ετσι οπως το θετης!!

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
04-06-10, 02:53
Αυτο θα ηταν το καλητερο,καθως κανεις δεν ξερει περι αθλητικων νομον,η να μοιραζοταν απο τους εκαστοτε συλλογους αντυτιπα του νομου σε καθε αθλητη ,ωστε να ξερει τις τυχον υποχρεωσεις,!!!Οσο αφορα η λεξει "κονομαη....."αγαπητε Νικο ειχε να κανει με τους "" κατα-κορων""ειδημωνες και "ειδικους"του β.β.!!!!Συνηθως ατομα που τρεφονται απο το χωρο εχωντας μαγαζια,με συμληρωματα,και πολλοι πεσαμε "θυματα"και πιστευαμε αυτα που λενε,ξερεις γαι ποιους μιλω,που αποτι βλεπω προσπαθουν να πλησιασουν ξανα!!!!οσο για τις "τιμωριες"θα τις δεχομουν ευχαριστως αν ηταν το εππαγελμα μου,και οχι το χομπι μου,...!!!δεν θυμαμαι ως ερασιτεχνεις σε αλλα αθληματα που ειμουν {και ειμουν σε διαφορετικα}να τιμωρουσαν επιδη καποιος ελεγε την αποψει του εστω και καυστικα:green:.......Παρολα αυτα ,συμφωνο ετσι οπως το θετης!!
Τον ξέρω και εγώ αυτόν που θα μας έκανε όλους επαγγελματίες.μακριά από εμάς.
για τον νόμο θα προσπαθήσω να το κάνω.Για τα άλλα επικοινωνούμε τηλ.

stelios30
04-06-10, 17:16
Γεια σας παιδια,θα ηθελα να πω πανω σ αυτο που λες νασσερ οτι δεν πρεπει καποιος να ναι κριτης για να λεει την γνωμη του εξαλλου δημοκρατια εχουμε.
Δεν ειναι κακο καποιος να τοποθετητε εστω και αν εχει αδικο.

crow
04-06-10, 18:44
Εδώ υπάρχει θέμα ως προς το αναγνωρισμένο και ολυμπιακό(όχι Ολυμπιακό .Σ.Φ.Π)Νομικά και τα δύο είναι το ίδιο πράγμα με τα ίδια δικαιώματα στα αθλήματά τους.Γνωρίζετε ότι φέτος οι αθλητές της πάλης (ολυμπιακό)θα παν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα με δικά τους έξοδα?(όσοι τα έχουν).Οι επιχορηγήσεις κόπηκαν(οι τελευταίες ήταν το 2009)΄.Ενώ οι παίκτες του Ολυμπιακού Σ.Φ.Π. απολαμβάνουν χλίδα.θέλω να πω ότι η ιδιωτική πρωτοβουλία είναι αυτή που συνήθως σώζει τα πράγματα και θα έρθει σύντομα καιρός που εκεί θα οδηγηθούμε.Στους χορηγούς.Κακό δεν είναι και ωφελεί και τους τρείς (άθλημα,αθλητή και χορηγό).
Τα άλλα περί αδικιών,προσωπικών συμφερόντων,επηρεασμούς από κερκίδες και άλλα που μέρες τώρα ακούγονται μόνο απ τον Τάσο και την Νάντια και όχι από ανθρώπους που εκπροσωπούν άλλες διεθνείς Ομοσπονδίες όπως ο Ηλίας(και μπράβο του),και θα ήταν πιο αναμενόμενο,δεν ξέρω που αποσκοπούν.Οι χαρακτηρισμοί γιά τους ανθρώπους που έκατσαν και κάθονται 6 ώρες σε μία καρέκλα χωρίς καμμία απολαβή(και συμβαίνει και στην NABBA) για να βγάλουν ένα αποτέλεσμα,είναι επιεικώς απαράδεκτοι.Οι μόνοι που εκτίθενται είναι οι γράφοντες.Κι ας είναι οι μόνοι απ όσους αγωνίστηκαν που είχαν καθολική χορηγία.Μπράβο Αργυράκη για τον επαγγελματικό ερασιτεχνισμό σου(σου βγάζω το καπέλλο).Εδώ συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο (ερασιτεχνικός επαγγελματισμός)

Δεν θα κατσω να σχολιασω τιποτα απο ολα αυτα που γραφτηκαν ομως επειδη αναφερεσε στο ονομα μου πρεπει να μιλησω.
Καταρχην εγω δεν αναφερα κ δεν εκριναν κανεναν ονομαστικα.
Δημιουργηθηκε ενα θεμα κ απαντησα διακομοδοντας το.Εσυ εισαι αυτος που το εδωσες τοσο μεγαλη εκταση ,.....αλλα οποιος εχει τη μυγα μυγιαζετε!
Εγω σιγουρα δεν εχω συμφεροντα,δεν αγωνιστηκα ουτε κριθηκα στην Θεσσαλονικη.Εγω ειπα αυτα που ειδα σαν θεατης-αθλητρια.
Καλο εινα επισης να μαθαινουν κ τα νεα παιδια τι γινετε,γιατι μεχρι τωρα μονο να γραφουμε καλα λογια ξεραμε για την IFBB κ να θαβουμε τις αλλες ομοσπονδιες.
Εγω νιωθω υποχρεωση να πω απλα τη ειδα κ τη ακουσα για να μην νομιζουν οι νεοι οτι η δικια μας ομοσπονδια ειναι η τελεια.
Αν κανεις δεν μιλαει ειναι γιατι αυριο θας σας εχει μπροστα του σαν κριτη κ πως να μιλησει......αν το κανει θα τον καταδικασετε πανω στη σκηνη.
Αληθεια Νικο.........εκτιθομαι ε?????
Γιατι επειδη γραφω σε ενα απλο φορουμ τη γνωμη μου??????
Δεν καταδικασα, δεν εκρινα κ δεν αναφερθηκα σε ονοματα.
Δεν ηξερα οτι απαγορευετε???? Τα χιτλερικα σου αλλου αγορακι μου,οχι εδω.
Κ απειλες του τυπου< Δεν δικαιούται από κανέναν κανονισμό και νόμο ένας αθλητής να χαρακτηρίζει κριτές , αγώνες και ομοσπονδίες ατιμώρητα > σε κανα παιδακι που το εχεις υποχειριδιο σου.
Ασε που ειναι ατοπο οτι λες για το λογο που αναφερα πιο πανω.
Μπες σε κανα στιβικο φορουμ να δεις τι γινετε απο σχολια....που μου εγινες απο το πουθενα κ ανθρωπος που θελει να τιμωρηση κ ξερει κ τους αθλητικους νομους.
Δεν ηξερα να βουλωσω το στομα μου κ να μην μπορω να πω τη γνωμη μου λες κ ζω στη χουντα κ θα παω εξορια.Εγω σας γραφω ολους στα Α.......... μου για αυτο μιλαω,ουτε με ενδιαφερει αν θα χρειαστει να με κρινετε αυριο.
Κ οσο για τον ερασιτεχνικο επαγγελματισμο..........μαλλον πειραξε πολλους που εμεις εχουμε χορηγο κ αλλοι οχι.Οσο για το αν κανουμε καλα ή οχι τη δουλεια μας το ξερει ο κοσμος.Εσυ εισαι πολυ λιγος για να κρινεις

Επισης δεν ειναι κ κατι ψεμματα απο οτι εχει υποθει.....κ ας μην ανοιξω το στομα μου για τις επιχορηγησεις κτλ κ για το ποσα λεφτα εχετε παρει κ τα εχετε φαει.
Εγω εδω σταματαω να ασχολουμε αλλο.......καντε οτι θελετε με την ομοσπονδια σας.Εσεις τι χαλασατε,εγινε μια προσπαθεια να ανεβει αλλα του χρονου παλι με 10 αθλητες σας βλεπω.Παρολο αυτα ευχομαι οτι καλυτερο

S. KTISTAKIS
04-06-10, 18:52
Δεν θα κατσω να σχολιασω τιποτα απο ολα αυτα που γραφτηκαν ομως επειδη αναφερεσε στο ονομα μου πρεπει να μιλησω.
Καταρχην εγω δεν αναφερα κ δεν εκριναν κανεναν ονομαστικα.
Δημιουργηθηκε ενα θεμα κ απαντησα διακομοδοντας το.Εσυ εισαι αυτος που το εδωσες τοσο μεγαλη εκταση ,.....αλλα οποιος εχει τη μυγα μυγιαζετε!
Εγω σιγουρα δεν εχω συμφεροντα,δεν αγωνιστηκα ουτε κριθηκα στην Θεσσαλονικη.Εγω ειπα αυτα που ειδα σαν θεατης-αθλητρια.
Καλο εινα επισης να μαθαινουν κ τα νεα παιδια τι γινετε,γιατι μεχρι τωρα μονο να γραφουμε καλα λογια ξεραμε για την IFBB κ να θαβουμε τις αλλες ομοσπονδιες.
Εγω νιωθω υποχρεωση να πω απλα τη ειδα κ τη ακουσα για να μην νομιζουν οι νεοι οτι η δικια μας ομοσπονδια ειναι η τελεια.
Αν κανεις δεν μιλαει ειναι γιατι αυριο θας σας εχει μπροστα του σαν κριτη κ πως να μιλησει......αν το κανει θα τον καταδικασετε πανω στη σκηνη.
Αληθεια Νικο.........εκτιθομαι ε?????
Γιατι επειδη γραφω σε ενα απλο φορουμ τη γνωμη μου??????
Δεν καταδικασα, δεν εκρινα κ δεν αναφερθηκα σε ονοματα.
Δεν ηξερα οτι απαγορευετε???? Τα χιτλερικα σου αλλου αγορακι μου,οχι εδω.
Κ απειλες του τυπου< Δεν δικαιούται από κανέναν κανονισμό και νόμο ένας αθλητής να χαρακτηρίζει κριτές , αγώνες και ομοσπονδίες ατιμώρητα > σε κανα παιδακι που το εχεις υποχειριδιο σου.
Ασε που ειναι ατοπο οτι λες για το λογο που αναφερα πιο πανω.
Μπες σε κανα στιβικο φορουμ να δεις τι γινετε απο σχολια....που μου εγινες απο το πουθενα κ ανθρωπος που θελει να τιμωρηση κ ξερει κ τους αθλητικους νομους.
Δεν ηξερα να βουλωσω το στομα μου κ να μην μπορω να πω τη γνωμη μου λες κ ζω στη χουντα κ θα παω εξορια.Εγω σας γραφω ολους στα Α.......... μου για αυτο μιλαω,ουτε με ενδιαφερει αν θα χρειαστει να με κρινετε αυριο.
Κ οσο για τον ερασιτεχνικο επαγγελματισμο..........μαλλον πειραξε πολλους που εμεις εχουμε χορηγο κ αλλοι οχι.Οσο για το αν κανουμε καλα ή οχι τη δουλεια μας το ξερει ο κοσμος.Εσυ εισαι πολυ λιγος για να κρινεις

Επισης δεν ειναι κ κατι ψεμματα απο οτι εχει υποθει.....κ ας μην ανοιξω το στομα μου για τις επιχορηγησεις κτλ κ για το ποσα λεφτα εχετε παρει κ τα εχετε φαει.
Εγω εδω σταματαω να ασχολουμε αλλο.......καντε οτι θελετε με την ομοσπονδια σας.Εσεις τι χαλασατε,εγινε μια προσπαθεια να ανεβει αλλα του χρονου παλι με 10 αθλητες σας βλεπω.Παρολο αυτα ευχομαι οτι καλυτερο

Τελικα καποιοι εδω μεσα αρχησαν να ΚΤΙΣΤΑΚΙΖΟΥΝ!

Επιτελους δεν ειμαι μονος πλεον στο δωματιο της ΑΛΗΘΕΙΑΣ!

TRIANTAFYLLOU
04-06-10, 19:32
Τελικα καποιοι εδω μεσα αρχησαν να ΚΤΙΣΤΑΚΙΖΟΥΝ!

Επιτελους δεν ειμαι μονος πλεον στο δωματιο της ΑΛΗΘΕΙΑΣ!

καλα εσύ να μην χάσεις ψωφας για παρεξήγηση , καλά που δεν ήσουν πεθερα γιατι θα ήσουν κακιά :P:P

πές μας και σύ οτι είσαι αδικημένος να κόβουμε και φλέβες εδω μέσα , στέλιο χαλάρωσε και εχω να προτείνω κάτι όποιος απο δω και πέρα λέει κατι θα το στηρίζει με επιχειρήματα , μπάς και βγεί κατι καλό για το κοινό όφελος .

γιατι επειδή δεν γίνετε άμεσα διάλογος να υπάρχει αντιπαράθεση και μπορεί να βγεί λάθος εντύπωση δηλαδή γράφω κατι για σενα και είναι λάθος η ανακριβές , αν εσυ κάνεις μέρες να μπείς στο φόρουμ θα διαβάσουν το δικό μου πόστ χωρίς αντιπαράθεση δική σου και θα είναι άδικο αυτό

που κολάν τωρα αυτα που έλεγες εσύ με αυτα που λέει η νάντια , είπαμε την γνώμη μπορεί να την εκφράζει ο καθένας να γίνετε και κανένας επικοδομητικός διάλογος , αλλα χωρίς χαρακτηρισμούς και επιθετικότητα , γιατι και δίκιο να έχει κάποιος έτσι δεν το βρίσκει .

εγω δεν θέλω να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου ούτε είμαι πλέον στην ιφββ , απλα καταλαβαίνω μπορεί να υπάρχουν νεύρα σε κατι που μας ενοχλεί αλλα δεν μου αρέσουν οι χαρακτηρισμοί και αφού λέμε την γνώμη μας λέω και γω την δική μου .

ξέρω υπάρχουν κάποιοι νόμοι στα ολυμπιακά αθλήματα , τα ξέρω καλα γιατι εχω κάνει σύλλογο ταεκβοντο , απ ότι κατάλαβα αυτο είπε ο νίκος δεν νομίζω να είπε θα μπούν και φυλακή οι παραβάτες , στο κάτω κάτω αυτοί είναι οι κανονισμοι και κανένας δεν πάει με το ζόρι , εγω ήμουν χρόνια στην ιφββ και αργότερα έφυγα γιατι πίστευα με εκφράζει καλύτερα η ναββα τίποτε άλλο

το μεμπτό είναι όταν αποδεδειγμένα πάντα οι κανονισμοί ισχύουν σε κάποιους και σε άλλους δεν ισχύουν και εγω ξέρω αθλητες που παίζουν ιφββ και παίζουν και αλλου .

εγω μπορούσα τωρα να μην πάρω θεση καθόλου απλα το κάνω να πω την σκέψη μου μήπως εκτονωθεί η κατασταση και φτάσει σε επίπεδο (χωρίς χαρακτηρισμούς), ενός ΕΠΙΚΟΔΟΜΗΤΙΚΟΥ διαλόγου , τίποτε άλλο .

απλα δεν μ αρέσει επειδή όλοι είμαστε γνωστοί να ανταλλάσονται εκατέρωθεν άσχημοι χαρακτηρισμοί και αντι για ενα επικοδομητικό διάλογο έχουμε διαμάχη και υπάρχει και δικαιολογία δεν λέω, για τα φραστικα , είναι τα νεύρα , εδω λέμε υπάρχει το ελαφρυντικό εν "βρασμώ ψυχής " απλα δεν χρειάζονται αυτα σε ενα φόρουμ που σκοπό έχει να κάνουμε καλύτερο τον χώρο .

γι αυτο τα λογάκια καμια φορα μπορεί να μην έχουν άσχημες λέξεις , αλλα το νόημα μπορεί να είναι πιο άσχημο και απο χυδαίες εκφράσεις και δεν έχει σημασία αν κάποιος μιλάει ωραία η χρησιμοποιεί ωραίες εκφράσεις η ουσία και το ρεζουμέ έχει σημασία

γι αυτό ηρεμία παιδια :toast::toast:

a.minidis
04-06-10, 22:33
Δεν θα κατσω να σχολιασω τιποτα απο ολα αυτα που γραφτηκαν ομως επειδη αναφερεσε στο ονομα μου πρεπει να μιλησω.
Καταρχην εγω δεν αναφερα κ δεν εκριναν κανεναν ονομαστικα.
Δημιουργηθηκε ενα θεμα κ απαντησα διακομοδοντας το.Εσυ εισαι αυτος που το εδωσες τοσο μεγαλη εκταση ,.....αλλα οποιος εχει τη μυγα μυγιαζετε!
Εγω σιγουρα δεν εχω συμφεροντα,δεν αγωνιστηκα ουτε κριθηκα στην Θεσσαλονικη.Εγω ειπα αυτα που ειδα σαν θεατης-αθλητρια.
Καλο εινα επισης να μαθαινουν κ τα νεα παιδια τι γινετε,γιατι μεχρι τωρα μονο να γραφουμε καλα λογια ξεραμε για την IFBB κ να θαβουμε τις αλλες ομοσπονδιες.
Εγω νιωθω υποχρεωση να πω απλα τη ειδα κ τη ακουσα για να μην νομιζουν οι νεοι οτι η δικια μας ομοσπονδια ειναι η τελεια.
Αν κανεις δεν μιλαει ειναι γιατι αυριο θας σας εχει μπροστα του σαν κριτη κ πως να μιλησει......αν το κανει θα τον καταδικασετε πανω στη σκηνη.
Αληθεια Νικο.........εκτιθομαι ε?????
Γιατι επειδη γραφω σε ενα απλο φορουμ τη γνωμη μου??????
Δεν καταδικασα, δεν εκρινα κ δεν αναφερθηκα σε ονοματα.
Δεν ηξερα οτι απαγορευετε???? Τα χιτλερικα σου αλλου αγορακι μου,οχι εδω.
Κ απειλες του τυπου< Δεν δικαιούται από κανέναν κανονισμό και νόμο ένας αθλητής να χαρακτηρίζει κριτές , αγώνες και ομοσπονδίες ατιμώρητα > σε κανα παιδακι που το εχεις υποχειριδιο σου.
Ασε που ειναι ατοπο οτι λες για το λογο που αναφερα πιο πανω.
Μπες σε κανα στιβικο φορουμ να δεις τι γινετε απο σχολια....που μου εγινες απο το πουθενα κ ανθρωπος που θελει να τιμωρηση κ ξερει κ τους αθλητικους νομους.
Δεν ηξερα να βουλωσω το στομα μου κ να μην μπορω να πω τη γνωμη μου λες κ ζω στη χουντα κ θα παω εξορια.Εγω σας γραφω ολους στα Α.......... μου για αυτο μιλαω,ουτε με ενδιαφερει αν θα χρειαστει να με κρινετε αυριο.
Κ οσο για τον ερασιτεχνικο επαγγελματισμο..........μαλλον πειραξε πολλους που εμεις εχουμε χορηγο κ αλλοι οχι.Οσο για το αν κανουμε καλα ή οχι τη δουλεια μας το ξερει ο κοσμος.Εσυ εισαι πολυ λιγος για να κρινεις

Επισης δεν ειναι κ κατι ψεμματα απο οτι εχει υποθει.....κ ας μην ανοιξω το στομα μου για τις επιχορηγησεις κτλ κ για το ποσα λεφτα εχετε παρει κ τα εχετε φαει.
Εγω εδω σταματαω να ασχολουμε αλλο.......καντε οτι θελετε με την ομοσπονδια σας.Εσεις τι χαλασατε,εγινε μια προσπαθεια να ανεβει αλλα του χρονου παλι με 10 αθλητες σας βλεπω.Παρολο αυτα ευχομαι οτι καλυτερο:2guns::2guns::welcome::welcome:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
05-06-10, 00:28
Χαχαχαχαχα Μη περιμενεις αδικα απαντηση, εμενα ο ιδιος ο κριτης (δεν μπορω να αναφερω ονομα) μου ειπε την επομενη μερα<< Ναντια κ εμεις δεν ξερουμε ακριβως τελικα ποια ειναι τα κριτηρια Fitness ή Body fitness.>>
Γενικος τα κριτηρια στην Ελλαδα προφανος αλλαζουνε συμφωνα μετα συμφεροντα τους.....γιατι με οποιο διεθνη κριτη εχω μιλησει μου εχει πει τελειως διαφορετικα πραγματα απο οτι οι Ελληνες κριτες, που αλληλοβαπτιστικαν Κριτες.
Ασε που επηρεαζονται κ απο την ""κερκιδα"" Αν αυτό λέγεται γνώμη και όχι κακοπροαίρετη κριτική εγώ είμαι όντως ο Χίτλερ,ο άνθρωπος που ήρθε από το πουθενά,ο τιμωρός,ο λίγος,ο δικαστής,το αγοράκι(47 χρονών),ο απειλών θεούς και δαίμονες,γεμάτος τόσες μύγες που μυγιάζομαι,απατεώνας πού έφαγα λεφτά(κι ας πλήρωσα μαζί με τον χορηγό συμμετοχές 36 αθλητών.και το γνωρίζουν και οι 36).Προφανώς τα ζήτησα πάλι πίσω.μου φτάνουν αυτοί οι 36 κι αν μείνω με 10 πάλι θα μου φτάνουν. Δεν ντρεπόμαστε λίγο?Δεν θυμόμαστε λίγο(ποιός σε ανέβασε πρώτη φορά στη σκηνή , όταν έτρεμες απ τον φόβο της ήττας κι ας νικήσαμε?τότε που οι κριτές ήταν όλοι από άλλους συλλόγους?Φαίνεται είχαν συμφέρον μη χάσουν το κελεπούρι) .Πολοί άλλοι θα μου λέγα ν να απαντήσω χυδαία και να πω τα ......α να τα βάλεις εκεί που ξέρεις.Αλλά δεν το κάνω, γιατί ούτε είναι του τύπου μου ούτε καλή αντίληψη του χώρου έχω.

a.minidis
05-06-10, 19:59
Αν αυτό λέγεται γνώμη και όχι κακοπροαίρετη κριτική εγώ είμαι όντως ο Χίτλερ,ο άνθρωπος που ήρθε από το πουθενά,ο τιμωρός,ο λίγος,ο δικαστής,το αγοράκι(47 χρονών),ο απειλών θεούς και δαίμονες,γεμάτος τόσες μύγες που μυγιάζομαι,απατεώνας πού έφαγα λεφτά(κι ας πλήρωσα μαζί με τον χορηγό συμμετοχές 36 αθλητών.και το γνωρίζουν και οι 36).Προφανώς τα ζήτησα πάλι πίσω.μου φτάνουν αυτοί οι 36 κι αν μείνω με 10 πάλι θα μου φτάνουν. Δεν ντρεπόμαστε λίγο?Δεν θυμόμαστε λίγο(ποιός σε ανέβασε πρώτη φορά στη σκηνή , όταν έτρεμες απ τον φόβο της ήττας κι ας νικήσαμε?τότε που οι κριτές ήταν όλοι από άλλους συλλόγους?Φαίνεται είχαν συμφέρον μη χάσουν το κελεπούρι) .Πολοί άλλοι θα μου λέγα ν να απαντήσω χυδαία και να πω τα ......α να τα βάλεις εκεί που ξέρεις.Αλλά δεν το κάνω, γιατί ούτε είναι του τύπου μου ούτε καλή αντίληψη του χώρου έχω.
Λοιπον...επειδη το θεμα ηταν αλλο και πηγε αλλου....ας το σταματησουμε ΕΔΩ!!!:weights: ετεθη ενα θεμα για το οποιο πολλοι μιλαγαν και κανεις δεν επαιρνε θεση σε γενικες γραμμες,και απο πισω διαφορα "παπαγαλακια""εκραζαν ,και κατηγορουσαν!! Και ακομα ηταν μια ευκαιρια,να την"ακουσουν"""καποιοι"" που προσπαθουν,να μας πλησιαζουν ταζοντας παλι "λαγους"και "πετραχειλια""που μονο ζημια καναν στο παρελθον!!!ας κοιτακσουμαι ολοι μπροστα,και να κανουμε,ενα χωρο ασφαλει,για το σπορ,και τους αθλητες..! υπαρχει υλικο,και υπαρχουν ανθρωποι,που ακομη ενδιαφερονται!!:thumbup::thumbup:

Nick Anthony
06-06-10, 11:38
ας κοιτακσουμαι ολοι μπροστα,και να κανουμε,ενα χωρο ασφαλει,για το σπορ,και τους αθλητες..! υπαρχει υλικο,και υπαρχουν ανθρωποι,που ακομη ενδιαφερονται!!:thumbup::thumbup:
:thumbup:
Ξέρω ότι δεν μου πέφτει λόγος να πω τίποτα;) διότι δεν πήρα μέρος σε αυτούς τους αγώνες ούτε ήμουν εκεί ως θεατής.Απλώς γράφω μια γνώμη ως ‘‘αθλητήs''

Enough is enough:turtle:

Move on for the better :thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
06-06-10, 12:14
Λοιπον...επειδη το θεμα ηταν αλλο και πηγε αλλου....ας το σταματησουμε ΕΔΩ!!!:weights: ετεθη ενα θεμα για το οποιο πολλοι μιλαγαν και κανεις δεν επαιρνε θεση σε γενικες γραμμες,και απο πισω διαφορα "παπαγαλακια""εκραζαν ,και κατηγορουσαν!! Και ακομα ηταν μια ευκαιρια,να την"ακουσουν"""καποιοι"" που προσπαθουν,να μας πλησιαζουν ταζοντας παλι "λαγους"και "πετραχειλια""που μονο ζημια καναν στο παρελθον!!!ας κοιτακσουμαι ολοι μπροστα,και να κανουμε,ενα χωρο ασφαλει,για το σπορ,και τους αθλητες..! υπαρχει υλικο,και υπαρχουν ανθρωποι,που ακομη ενδιαφερονται!!:thumbup::thumbup:

Αν εννοείς τον απίστευτο αυτό τύπο με τα ρόζ μαγουλάκια που θα αναλάμβανε λέει τα ηνία του Ελληνικού μποντυμπίλντιγκ,που είχε υποτίθεται αγωνιστεί σε δεκάδες αγώνες αλλά τον θυμάμαι μόνο στο μίστερ χρυσή αμμουδιά,εκείνο το καλοκαίρι σε ένα αναψυκτήριο... τις όμορφες στιγμές μας δεν θα τις ξαναζήσω(γιατί θα με έκανε επαγγελματία μαζί με άλλους 50 που τους έλεγε το ίδιο πράγμα).Εγινα όσο πιο συγκεκριμένος μπορούσα.Αυτόν εννοείς για να μην πέσουν στην παγίδα τα νέα παιδιά.Πες το.....Για μια στιγμή μονάχα και τη ζωή μου δίνω, να ξαναρχόταν πάλι το καλοκαίρι εκείνο.

a.minidis
06-06-10, 19:57
:thumbup:
Ξέρω ότι δεν μου πέφτει λόγος να πω τίποτα;) διότι δεν πήρα μέρος σε αυτούς τους αγώνες ούτε ήμουν εκεί ως θεατής.Απλώς γράφω μια γνώμη ως ‘‘αθλητήs''

Enough is enough:turtle:

Move on for the better :thumbup:;):welcome::welcome:

a.minidis
06-06-10, 19:59
Αν εννοείς τον απίστευτο αυτό τύπο με τα ρόζ μαγουλάκια που θα αναλάμβανε λέει τα ηνία του Ελληνικού μποντυμπίλντιγκ,που είχε υποτίθεται αγωνιστεί σε δεκάδες αγώνες αλλά τον θυμάμαι μόνο στο μίστερ χρυσή αμμουδιά,εκείνο το καλοκαίρι σε ένα αναψυκτήριο... τις όμορφες στιγμές μας δεν θα τις ξαναζήσω(γιατί θα με έκανε επαγγελματία μαζί με άλλους 50 που τους έλεγε το ίδιο πράγμα).Εγινα όσο πιο συγκεκριμένος μπορούσα.Αυτόν εννοείς για να μην πέσουν στην παγίδα τα νέα παιδιά.Πες το.....Για μια στιγμή μονάχα και τη ζωή μου δίνω, να ξαναρχόταν πάλι το καλοκαίρι εκείνο.......:bbbiceps:MISTER AGIA TRIADA Ε.Ο.Τ.:rolf::rolf::rolf:με τιμη εισιτηριου,12..Δραχμουλες.{αξια τοτε!!}:turtle::turtle::turtle:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
06-06-10, 20:54
......:bbbiceps:MISTER AGIA TRIADA Ε.Ο.Τ.:rolf::rolf::rolf:με τιμη εισιτηριου,12..Δραχμουλες.{αξια τοτε!!}:turtle::turtle::turtle:και μετά ένας παπάς έδινε ζάχαρη για την υπογλυκαιμία?

NASSER
06-06-10, 21:10
Παιδια λιγο STOP στα off topic, αφηστε και τον Εβραιο να αγιασει και παμε παρακατω :toast:

a.minidis
06-06-10, 21:16
Παιδια λιγο STOP στα off topic, αφηστε και τον Εβραιο να αγιασει και παμε παρακατω :toast::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:χαχαχαχαχαχαχαχαχααχχ!!!!!:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
07-06-10, 22:30
Παιδια λιγο STOP στα off topic, αφηστε και τον Εβραιο να αγιασει και παμε παρακατω :toast:

Εχεις δίκιο.Φτάνει τόσο.Ο κόσμος κατάλαβε.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
08-06-10, 17:10
Να πληροφορήσω ότι μετά την μεγάλη επιτυχία που είχε το φετεινό Πανελλήνιο πρωτάθλημα υπάρχει η πρόταση να ξαναγίνει του χρόνου στην Θεσσαλονίκη,καθώς και μετά από πρόταση στελέχους της διεθνούς ομοσπονδίας IFBBένας αγώνας έκπληξη.Επιφυλάσσομαι για περισσότερες διευκρινήσεις πολύ σύντομα.

Polyneikos
08-06-10, 17:11
Ωραια! Περιμενουμε ενημερωση λοιπον!:thumbup:

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
08-06-10, 17:17
Ωραια! Περιμενουμε ενημερωση λοιπον!:thumbup:

Μόλις θα έχουμε το τελικό ο.κ. θα ενημερώσω αμέσως.

efklidis oyst
11-06-10, 15:29
μπραβο ρε νικολα γιατι φετος ηταν οτι καλητερο εχει γινει ποτε και μακαρι να υπαρχει συνεχεια

teoprasari
18-06-10, 12:44
θα ηθελα να γραψω καποια σχολια και εγω γιατι διαβαζω προσεκτικα τα οσα γραφετε και καλω ειναι να ακουτε και τις γνωμες των αθλητων.εγω εγωνιζουμουν απο το 99 εως το 2004 οπου και σταματισα για 6 χρονια γιατι ειχα απογοητευτη πληρως απο τις διαφωρες ομοσπονδιες.αγωνιζομουν στην ναββα στην αρχη και μετα ειπα να κατεβενω στην αναγνωρισμενη ομοσπονδια τις ιφββ.
αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οι αγωνες και το αποτελεσμα δεν πολυ ενδιαφεροι τους υπευθυνους,γιατι αν τους ενδιεφερε θα ηταν πιο προσεκτικοι και θα σεβοτανε τους αθλητες.πραγμα που δεν γινετε.για τους υπευθυνους που διοργανονουν αγωνες δεν τους νιαζει αν βγεις πρωτος η εκτος.τους νιαζει μονο να σημετεχεις.εμενα ομως με ενδιαφερει να παρω αυτο που μου αξιζει.για πιο λογο να ετοιμαζομαι για εναν αγωνα και να με δινεις μια θεση που ειναι οτι να ναι.αν αξιζω να βγω 6 να βγω 6 αν αξιζω να βγω 4 να βγω 4.αυτο θελουν ολοι η αθλητες να κερδιζει ο καλυτερος.
ειμαι πολυ ευτυχεις οταν αγωνιζομαι και χανω απο καλυτερους αθλητες γιατι το αθλημα μας δεν το θεορουνε καν αθλημα.και σε αυτο δεν φταιμε εμεις η αθλητες αλλα οι υπευθηνει που θελουν να λεγονται προεδροι και τετοια.εγω ομως κανω προπονηση σαν αθλητης,κανω διατροφη ολο τον χρονο και προσπαθω να βελτιωθω.αν λοιπον θελετε να λετε αναγνωρισμενοι ομοσπονδια να πρατετε και αναλογα.και σε ποιον ειστε αναγνωρισμενοι ρε παιδια στην γγα?και τι εγινε αφου το αθλημα μας δεν ειναι αναγνωρισμενο απο την ολυμπιακη επιτροπη και ουτε προκειτε.το ευχομαι αλλα δεν προκειτε.
τερμα τα ψεματα αφιστε τα παιδια να παιζουν οπου θελουν και να το χαιρονται,γιατι ειναι μεγαλη υποθεση να ανεβενεις πανω σην σκηνη.οποιος δεν ανεβηκε δεν ξερει.αυτα που λεει ο κυριος τριανταφιλου ειναι πολυ σωστα περι κρισεως,μονο που δεν γινονται και λυπαμε πολυ γιαυτο.στο πανελινιο τις ιφββ στην θεσαλονικη ουτε καν μας εβγαλαν να ποζαρουμε.ειναι δυνατον ρε παιδια ελλεος.και εγω που υστερω απο καποιον αλλο αθλητη και τον κερδιζω στο ποζαρισμα τι γινετε?δεν βαθμολογουμε.σωστα?κανω καπου λαθος?θα μου πουνε δεν ειχαμε χρονο σας απαντω δεν με νιαζει κυριοι μου ειστε απαραδεκτοι.και μετα βγαζεις τουσ τρεις πρωτους και τους βραβευεις πως το εκρινες οτι ειναι καλυτεροι?πειτε μου πως?και οι υπολοιπη οι αθλητες ειναι ζωα?ουτε ανακινοσατε τι θεση πειραμε.ενα μεταλιο μεσα στα αποδυτηρια μας δωσατε,γιατι δεν μας βγαλατε ολουσ μαζι?
θα επρεπε να ντρεπεστε με αυτα που κανετε.και αν θελετε να ξερετε παρτε 6 κυπελα δεν στοιχιζουν πανω απο 10 ευρω αυτα που μας δινετε και βραυεστε ολα τα παιδια αυτο μενει,τα αλλα ολα ειναι μουφες.εμενα ηρθαν να με δουν 30 φιλοι μου περιμεναν υπομονετικα 4 ωρες να με δουν με ειδαν τρια λεπτα δεν ποζαρα και δεν ξερω και τι θεση πειρα.κρατηστε την αναγνωρισει παντως αν θελετε να κανετε αγωνες σοβαρευτιτε και σεβαστητε τους αθλητες.οι ιφββ ενω ειχε τελεια αιθουσα τελεια σκηνη και μπραβο για τον κυριο παπαντωνη απο θεμα παρουσιασης και οργανωσης του αγωνα ο κυριος λεβεντελης δεν τα καταφερε για ακομα μια φωρα,κριμα πιστευα οτι μετα απο 6 χρονια θα εβλεπα κατι το διαφορετικο δεν το ειδα.επαιξα και στην ναββα πολυ πιο οραιως αγωνας να παροθσιαζουν ολους τους αθλητες να τους αφηνουν να ποζαρουν και προπαντων να μην κουραζουν τον κοσμο.ενιωθα οτι αγωνιστικα,τωρα αν πειρα την θεση που μου αξιζε δεν νομιζω να την πειρα αλλα τουλαχιστον το χαρικα.
αυτο με ενδιαφερει εμενα.εγω θα πω ενα να σεβεστε τους αθλητες με οτι συνεπαγετε.παρτε ωραια κυπελα αξια τον αθλητων βγαινει ο αλλος πρωτος και του δινετε ενα κυπελακι του χεριου και ο ανθρωπος μπορει να ειναι τεραστιος τον κοροιδευετε νομιζω.δωστε κυπελα και στους εξι οπως και στο παγκοσμιο που επαιξα για να θημουντε κατι απο αυτο τον αγωνα .γιατι οταν καπιοι τρωνε πιτσες και βλακειες εμεις υδρωνουμε και κανουμε διαιτα.καποιοι αλλοι ρισκαρουν και την υγεια τους.ειναι κριμα γιαυτο να ειστε αντικιμενικοι.
ενας κυριος που σεβεται τους αθλητες στους αγωνες ειναι ο κυριος κτιστακης με οραια σκινικα με πολυ ωραια κυπελα σε κανει να νιωθεις οραια γιαυτο και θα κατεβω και στην κρητη στους αγωνες του,και δεν χαιδευω κανεναν ουτε τον ξερω τον κυριο απλα βλεπω φωτο απο τους αγωνες του και χαιρομαι απο το αποτελεσμα.και δεν με ευχαριστη ιδιαιτερα ο κυριος κτιστακης γιατι παντα παιζω με αθλητες του και χανω.ομως η αληθεια να λεγεται.εγω χαιρομαι να μπορω ν ακοντραρομαι με καλους αθλητες.αν επελεγα ομοσπονδια να αγωνιζομαι μονο μια θα επελεγα την ναββα.και ας μην ειναι αναγνωρισμενοι.κυριε παπαγεωργιου ειμαι πολυ ευχαριστημενως απο εσας και την συμπεριφορα σας στον αγωνα τις θεσαλονικης μπραβο σας αλλα παρτε υποψιν σας αυτα που σας εγραψα για την ιφββ.
κυριε τριανταφιλου ειστε ανθρωπος με ειθος και αγαπη στο αθλημα μας και φενεται αυτο.μπραβο σας.συνεχιστε και κοιταξτε μπροστα να ανεβασουμε το αθλημα και να κανουμε τους αθλητες να νιωθουν χαρουμενοι που συμετεχουν στους αγωνες.πολα ταλεντα χαθηκαν εξαιτιας καποιον ανθρωπον.και παραδειγμα ο μεγαλυτερος ελληνας bodybilder ολων τον εποχων ο ΚΥΡΙΟς ΚΕΦΑΛΙΑΝΟς κατεβενει με την αυστραλια?γιατι αραγε?α και κυριε κτιστακη την επομενη φωρα ελπιζω να κερδισω τους αθλητες σας...χα χα χα.θα τα πουμε στους επομενους αγωνες ελπιζω να αλαξει κατι μεχρι τοτε...

S. KTISTAKIS
18-06-10, 14:53
θα ηθελα να γραψω καποια σχολια και εγω γιατι διαβαζω προσεκτικα τα οσα γραφετε και καλω ειναι να ακουτε και τις γνωμες των αθλητων.εγω εγωνιζουμουν απο το 99 εως το 2004 οπου και σταματισα για 6 χρονια γιατι ειχα απογοητευτη πληρως απο τις διαφωρες ομοσπονδιες.αγωνιζομουν στην ναββα στην αρχη και μετα ειπα να κατεβενω στην αναγνωρισμενη ομοσπονδια τις ιφββ.
αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι οι αγωνες και το αποτελεσμα δεν πολυ ενδιαφεροι τους υπευθυνους,γιατι αν τους ενδιεφερε θα ηταν πιο προσεκτικοι και θα σεβοτανε τους αθλητες.πραγμα που δεν γινετε.για τους υπευθυνους που διοργανονουν αγωνες δεν τους νιαζει αν βγεις πρωτος η εκτος.τους νιαζει μονο να σημετεχεις.εμενα ομως με ενδιαφερει να παρω αυτο που μου αξιζει.για πιο λογο να ετοιμαζομαι για εναν αγωνα και να με δινεις μια θεση που ειναι οτι να ναι.αν αξιζω να βγω 6 να βγω 6 αν αξιζω να βγω 4 να βγω 4.αυτο θελουν ολοι η αθλητες να κερδιζει ο καλυτερος.
ειμαι πολυ ευτυχεις οταν αγωνιζομαι και χανω απο καλυτερους αθλητες γιατι το αθλημα μας δεν το θεορουνε καν αθλημα.και σε αυτο δεν φταιμε εμεις η αθλητες αλλα οι υπευθηνει που θελουν να λεγονται προεδροι και τετοια.εγω ομως κανω προπονηση σαν αθλητης,κανω διατροφη ολο τον χρονο και προσπαθω να βελτιωθω.αν λοιπον θελετε να λετε αναγνωρισμενοι ομοσπονδια να πρατετε και αναλογα.και σε ποιον ειστε αναγνωρισμενοι ρε παιδια στην γγα?και τι εγινε αφου το αθλημα μας δεν ειναι αναγνωρισμενο απο την ολυμπιακη επιτροπη και ουτε προκειτε.το ευχομαι αλλα δεν προκειτε.
τερμα τα ψεματα αφιστε τα παιδια να παιζουν οπου θελουν και να το χαιρονται,γιατι ειναι μεγαλη υποθεση να ανεβενεις πανω σην σκηνη.οποιος δεν ανεβηκε δεν ξερει.αυτα που λεει ο κυριος τριανταφιλου ειναι πολυ σωστα περι κρισεως,μονο που δεν γινονται και λυπαμε πολυ γιαυτο.στο πανελινιο τις ιφββ στην θεσαλονικη ουτε καν μας εβγαλαν να ποζαρουμε.ειναι δυνατον ρε παιδια ελλεος.και εγω που υστερω απο καποιον αλλο αθλητη και τον κερδιζω στο ποζαρισμα τι γινετε?δεν βαθμολογουμε.σωστα?κανω καπου λαθος?θα μου πουνε δεν ειχαμε χρονο σας απαντω δεν με νιαζει κυριοι μου ειστε απαραδεκτοι.και μετα βγαζεις τουσ τρεις πρωτους και τους βραβευεις πως το εκρινες οτι ειναι καλυτεροι?πειτε μου πως?και οι υπολοιπη οι αθλητες ειναι ζωα?ουτε ανακινοσατε τι θεση πειραμε.ενα μεταλιο μεσα στα αποδυτηρια μας δωσατε,γιατι δεν μας βγαλατε ολουσ μαζι?
θα επρεπε να ντρεπεστε με αυτα που κανετε.και αν θελετε να ξερετε παρτε 6 κυπελα δεν στοιχιζουν πανω απο 10 ευρω αυτα που μας δινετε και βραυεστε ολα τα παιδια αυτο μενει,τα αλλα ολα ειναι μουφες.εμενα ηρθαν να με δουν 30 φιλοι μου περιμεναν υπομονετικα 4 ωρες να με δουν με ειδαν τρια λεπτα δεν ποζαρα και δεν ξερω και τι θεση πειρα.κρατηστε την αναγνωρισει παντως αν θελετε να κανετε αγωνες σοβαρευτιτε και σεβαστητε τους αθλητες.οι ιφββ ενω ειχε τελεια αιθουσα τελεια σκηνη και μπραβο για τον κυριο παπαντωνη απο θεμα παρουσιασης και οργανωσης του αγωνα ο κυριος λεβεντελης δεν τα καταφερε για ακομα μια φωρα,κριμα πιστευα οτι μετα απο 6 χρονια θα εβλεπα κατι το διαφορετικο δεν το ειδα.επαιξα και στην ναββα πολυ πιο οραιως αγωνας να παροθσιαζουν ολους τους αθλητες να τους αφηνουν να ποζαρουν και προπαντων να μην κουραζουν τον κοσμο.ενιωθα οτι αγωνιστικα,τωρα αν πειρα την θεση που μου αξιζε δεν νομιζω να την πειρα αλλα τουλαχιστον το χαρικα.
αυτο με ενδιαφερει εμενα.εγω θα πω ενα να σεβεστε τους αθλητες με οτι συνεπαγετε.παρτε ωραια κυπελα αξια τον αθλητων βγαινει ο αλλος πρωτος και του δινετε ενα κυπελακι του χεριου και ο ανθρωπος μπορει να ειναι τεραστιος τον κοροιδευετε νομιζω.δωστε κυπελα και στους εξι οπως και στο παγκοσμιο που επαιξα για να θημουντε κατι απο αυτο τον αγωνα .γιατι οταν καπιοι τρωνε πιτσες και βλακειες εμεις υδρωνουμε και κανουμε διαιτα.καποιοι αλλοι ρισκαρουν και την υγεια τους.ειναι κριμα γιαυτο να ειστε αντικιμενικοι.
ενας κυριος που σεβεται τους αθλητες στους αγωνες ειναι ο κυριος κτιστακης με οραια σκινικα με πολυ ωραια κυπελα σε κανει να νιωθεις οραια γιαυτο και θα κατεβω και στην κρητη στους αγωνες του,και δεν χαιδευω κανεναν ουτε τον ξερω τον κυριο απλα βλεπω φωτο απο τους αγωνες του και χαιρομαι απο το αποτελεσμα.και δεν με ευχαριστη ιδιαιτερα ο κυριος κτιστακης γιατι παντα παιζω με αθλητες του και χανω.ομως η αληθεια να λεγεται.εγω χαιρομαι να μπορω ν ακοντραρομαι με καλους αθλητες.αν επελεγα ομοσπονδια να αγωνιζομαι μονο μια θα επελεγα την ναββα.και ας μην ειναι αναγνωρισμενοι.κυριε παπαγεωργιου ειμαι πολυ ευχαριστημενως απο εσας και την συμπεριφορα σας στον αγωνα τις θεσαλονικης μπραβο σας αλλα παρτε υποψιν σας αυτα που σας εγραψα για την ιφββ.
κυριε τριανταφιλου ειστε ανθρωπος με ειθος και αγαπη στο αθλημα μας και φενεται αυτο.μπραβο σας.συνεχιστε και κοιταξτε μπροστα να ανεβασουμε το αθλημα και να κανουμε τους αθλητες να νιωθουν χαρουμενοι που συμετεχουν στους αγωνες.πολα ταλεντα χαθηκαν εξαιτιας καποιον ανθρωπον.και παραδειγμα ο μεγαλυτερος ελληνας bodybilder ολων τον εποχων ο ΚΥΡΙΟς ΚΕΦΑΛΙΑΝΟς κατεβενει με την αυστραλια?γιατι αραγε?α και κυριε κτιστακη την επομενη φωρα ελπιζω να κερδισω τους αθλητες σας...χα χα χα.θα τα πουμε στους επομενους αγωνες ελπιζω να αλαξει κατι μεχρι τοτε...

EIΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ :clap:

ΜΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕΣ ΦΕΤΟΣ........ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΗΤΑΝ Η ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΥΣ :chinese::chinese::chinese:

Πρεπει ομως να ανγνωρησουμε και την προσπαθεια που εκαναν ΟΛΟΙ οι διοργανωτες φετος με οσες ελληψεις η παρατραγουδα υπηρξαν! Σημασια εχει οτι ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ αλλα οπως εσυ στους αγωνες βγαινεις 1ος, 2ος, 3ος ετσι πανε και οι θεσεις στις διοργανωσεις!

Εισαι ΑΛΗΘΙΝΟΣ γιατι εισαι ΑΘΛΗΤΗΣ ! :awesome:

vAnY
18-06-10, 15:19
:clap: Μου αρεσε το κειμενο που εγραψε ο teoprasari διοτι πιστευω ειναι πιο ενδιαφερουσα η γνωμη ενος αθλητη για τις διοργανωσεις παρα ενος διοργανωτη ο οποιος θα προσπαθησει να κανει "διαφημηση" για τη δικια του διοργανωση ειτε λεγεται Κτιστακης, ειτε Ναββα ειτε Ιφββ.
teoprasari αν οντως ειναι ετσι στην Ελλαδα καλα κανει ο κ.Κεφαλιανος και κατεβαινει με την Αυστραλια (μη ξεχναμε πως απο εκει καταγεται η γυναικα του).
Ειναι κριμα αυτη η ελλειψη σεβασμου για εναν αθλητη, κι ας βγαινει στους τελευταιους στη καταταξη, ο ανθρωπος εχει μοχθησει ολο το χρονο για να γινει δεχτος και να ανεβει στη σκηνη. Αλλα μην ξεχναμε στη Ελλαδα ειμαστε και οπως ολοι ξερουμε απο οργανωση δεν ξερουμε τιποτα, ολα ειναι της αρπαχτης.
Εγω ως απλος θεατης θεωρω ντροπη σαν εικονα να εχουν τους αθλητες να τους βαφουν σε διαδρομους μεσα στο κοσμο η σε μια γωνια με παραβαν... δειχνει μια παρακατιανη εικονα, η οποια δεν αρμοζει στη προσπαθεια που εχουν κανει ορισμενοι για να ανεβουν σε μια σκηνη. Και συμφωνω στο οτι ενα "ενθυμιο" απο τον αγωνα το αξιζει και ο τελευταιος αθλητης, ας μην ειναι κουπα, ας ειναι εστω ενα χαρτι βρε αδερφε....;)

S. KTISTAKIS
18-06-10, 15:21
:clap: Μου αρεσε το κειμενο που εγραψε ο teoprasari διοτι πιστευω ειναι πιο ενδιαφερουσα η γνωμη ενος αθλητη για τις διοργανωσεις παρα ενος διοργανωτη ο οποιος θα προσπαθησει να κανει "διαφημηση" για τη δικια του διοργανωση ειτε λεγεται Κτιστακης, ειτε Ναββα ειτε Ιφββ.
teoprasari αν οντως ειναι ετσι στην Ελλαδα καλα κανει ο κ.Κεφαλιανος και κατεβαινει με την Αυστραλια (μη ξεχναμε πως απο εκει καταγεται η γυναικα του).
Ειναι κριμα αυτη η ελλειψη σεβασμου για εναν αθλητη, κι ας βγαινει στους τελευταιους στη καταταξη, ο ανθρωπος εχει μοχθησει ολο το χρονο για να γινει δεχτος και να ανεβει στη σκηνη. Αλλα μην ξεχναμε στη Ελλαδα ειμαστε και οπως ολοι ξερουμε απο οργανωση δεν ξερουμε τιποτα, ολα ειναι της αρπαχτης.
Εγω ως απλος θεατης θεωρω ντροπη σαν εικονα να εχουν τους αθλητες να τους βαφουν σε διαδρομους μεσα στο κοσμο η σε μια γωνια με παραβαν... δειχνει μια παρακατιανη εικονα, η οποια δεν αρμοζει στη προσπαθεια που εχουν κανει ορισμενοι για να ανεβουν σε μια σκηνη. Και συμφωνω στο οτι ενα "ενθυμιο" απο τον αγωνα το αξιζει και ο τελευταιος αθλητης, ας μην ειναι κουπα, ας ειναι εστω ενα χαρτι βρε αδερφε....;)

:clap: :wink: :clap:

chrisberg
18-06-10, 16:28
Παιδια λιγο STOP στα off topic, αφηστε και τον Εβραιο να αγιασει και παμε παρακατω :toast:


Αγίαζουν και οι εβραίοι?:green::green::green:

chrisberg
18-06-10, 16:32
:clap: :wink: :clap:


Ας "στήσει ο Πολύνικος ένα topic για το πώς πρέπει να είναι ένας σωστός αγώνας στην Ελλάδα και μετά θα σας πώ γιατί "ξενέρωσα" που μια αδερφή
αποκάλεσε άψογο απο κάθε πλευρά αγώνα που ήταν για τα πανυγήρια...:bbbiceps::bbbiceps:

NASSER
18-06-10, 16:58
Αγίαζουν και οι εβραίοι?:green::green::green:

Eτσι λενε chrisberg...


Ας "στήσει ο Πολύνικος ένα topic για το πώς πρέπει να είναι ένας σωστός αγώνας στην Ελλάδα και μετά θα σας πώ γιατί "ξενέρωσα" που μια αδερφή
αποκάλεσε άψογο απο κάθε πλευρά αγώνα που ήταν για τα πανυγήρια...:bbbiceps::bbbiceps:


Απο προσελευση κοσμου και αθλητων εγω δηλωσα πως η διοργανωση ΝΑΙ ηταν πετυχημενη!!
Αμα φωτογραφιζεις και εμενα με τον ορο ''αδελφη'', πες το καθαρα για να διαχωρισουμε και να δωσουμε τους ορους ''αδελφη'' και ''αντρας''.

Καλο θα ηταν να εκφραζομαστε πιο κοσμια γιατι μονο το επιπεδο συζήτησης ρίχνουμε! Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.

GEORGEXX1
18-06-10, 17:06
Ας "στήσει ο Πολύνικος ένα topic για το πώς πρέπει να είναι ένας σωστός αγώνας στην Ελλάδα και μετά θα σας πώ γιατί "ξενέρωσα" που μια αδερφή
αποκάλεσε άψογο απο κάθε πλευρά αγώνα που ήταν για τα πανυγήρια...:bbbiceps::bbbiceps:

Σοβαρα;;; οποιοσδηποτε εχει αλλη γνωμη και αποψη απο αυτο που πιστευετε,επιδιωκετε,εσεις χαρακτηριζετε σαν αδελφη;;;

δεν ειμαι αγωνιστικος, αλα μου αρεσει να ξερω τη γινετε στον χωρο
αλα οχι και ετσι ρε μεγαλε <αδελφη> ο αθλητης;;;

πολυ καλα θα κανει να κατεβει του χρονου κρητη και να σου στειλει και φωτο του αγωνα.

chrisberg
18-06-10, 17:14
Eτσι λενε chrisberg...




Απο προσελευση κοσμου και αθλητων εγω δηλωσα πως η διοργανωση ΝΑΙ ηταν πετυχημενη!!
Αμα φωτογραφιζεις και εμενα με τον ορο ''αδελφη'', πες το καθαρα για να διαχωρισουμε και να δωσουμε τους ορους ''αδελφη'' και ''αντρας''.

Καλο θα ηταν να εκφραζομαστε πιο κοσμια γιατι μονο το επιπεδο συζήτησης ρίχνουμε! Ελπιζω να γινομαι κατανοητος.

Καταρχάς δεν ξέρω πως σου ήρθε τώρα αυτό.
Για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους θα προσπαθήσω να γίνω ποιό κατανοητός.
Βλέπω τις προσπάθιες κάπιων διοργανοτών βλέπε Κτιστάκης να προσπαθούν
να ξοδεύουν, να προσφέρουν και να τα ακούν και απο πάνω.
Απο την άλλη θα πρέπει να δούμε και τα παράπονα των αθλητών.
Η ιδέα να ανοιχτεί ένα topic είμαι σίγουρος ότι θα αποδώσει γιατί έτσι θα μπορεί
να ξέρει ο κάθε διοργανοτής τι είναι αυτό που ζητά ο κόσμος (και έτσι δεν θα έχει κανένα άλοθι).
Οταν διοργάνωσα το Grand Prix το 2008 στη Ρόδο πίστεψα ότι έκανα ότι μπορούσα και ότι είχα σκεφτεί τουλάχιστον για να μπορώ να έχω μία πραγματικά καλή διοργάνωση.
Το αποτέλεσμα ποιό ήταν?
Ειμαι σίγουρος και δεν είμαι υπερβολικός στο ότι ούτε μεχρι τότε είχε γίνει ΄κάτι τόσο καλό αλλά και ούτε πρoκειταi γίνει ποτέ (λόγο κρίσης)
Ποιό ήταν το αποτέλεσμα? ποιός με στήριξε πρίν και ποιός μετά τον αγώνα?
Ακόμα αναρωτιέμαι πως μπόρεσαν λίγες μέρες μετά κάπιοι αθηλητές να συμμετέχουν ξανά σε αγώνες "σκουπίδια".
Ας θέσουμε λοιπόν σαν αθλητές ή έστω και σαν φίλοι του αθλήματος κάποια
standars και ας μήν συμμετέχουμε σε αγώνες που δεν τα έχουν.
Επιδεί λόγο κρίσης και λόγο αγ...ίας κάπιοι είναι έτοιμοι να επιτεθούν να τους πώ ότι αυτό δε με απασχολεί τη γνώμη μου λέω.
Χάρηκα που είχε τόσο κόσμο και η επίσημη ομοσπονδία αλλά η διοργάνωση της Ναββα.
Αυτό σημαίνει ότι καρδιά του αθλήματος ακόμα χτυπάει.
Χαίρωμαι που υπάρχουν και άνθρωποι πο ακόμα στηρίζουν το άθλημα (χορηγοί).
Αλήθεια όλοι εμείς που αγαπάμε το άθλημα τους το ανταπιδίδουμε?

Nasser δεν ξέρω πάντως πως πίστεψες ότι έχεις κάποια σχέση με αυτό.
Μπορεί κάποια στιγμή να είχαμε μια αντιπαράθεση αλλά αυτό δεν είναι κακό.
:toast::toast::toast: Ελπίζω να έχω γίνει αυτή τη φορά κατανοητός.

chrisberg
18-06-10, 17:20
Σοβαρα;;; οποιοσδηποτε εχει αλλη γνωμη και αποψη απο αυτο που πιστευετε,επιδιωκετε,εσεις χαρακτηριζετε σαν αδελφη;;;

δεν ειμαι αγωνιστικος, αλα μου αρεσει να ξερω τη γινετε στον χωρο
αλα οχι και ετσι ρε μεγαλε <αδελφη> ο αθλητης;;;

πολυ καλα θα κανει να κατεβει του χρονου κρητη και να σου στειλει και φωτο του αγωνα.


Κανέναν αθλητή δεν αποκάλεσα αδελφή.
Δεν ξέρω καν εάν υπάρχουν τέτοιοι στο χώρο μας. (Απο τις απαντήσεις θα το καταλάβω).
Σέβομαι τη γνώμη των άλλων (Εάν έχουν σχέση με το χώρο).
Αυτός είναι και ο λόγος που ζήτησα το topic.
Δεν κατάλαβα το σχόλιο (για Κρήτη και φώτο) εγώ δεν είπα κάτι για αυτό!
Εαν πάλι λές κάτι για το παληκάρι που έγραψε τα παράπονα του, μπράβο του:clap::clap: και με βρίσκει μαζί του σε πολλά απο αυτά που ανέφερε...

S. KTISTAKIS
18-06-10, 17:37
CHRISPERG :welcome: ερχετε καταιγιδα :rolleyes:

chrisberg
18-06-10, 17:48
CHRISPERG :welcome: ερχετε καταιγιδα :rolleyes:

Ο καλός ο καπετάνιος τις φουρτούνες δε φοβάται!:green::green::green:

NASSER
18-06-10, 17:51
chrisberg σεβαστη η αποψη σου, απλα το κοσμητικο επιθετο δεν μαρεσε. Και δεν μαρεσε γιατι ειμαι απο τους ανθρωπους που στηριξαν αυτην την προσπαθεια στη Θεσσαλονικη και αμα κοιταξεις στο φορουμ ξεκινησα να το κανω σχεδον ενα χρονο πριν.
Με τον Στελιο Κτιστακη βρεθηκαμε στην αντιπαραθεση αν θα ειναι πετυχημενος αυτος ο αγωνας. Τελικο συμπερασμα ειναι πως πετυχε καλες εντυπωσεις ασχετα αν καποια πραγματα δεν αρεσαν ειτε σε μερικους που εχουν συμφερον να ερχονται σε αντιπαραθεση με οτι διαφορετικο γινεται στο χωρο, ειτε ακομα και απο μενα και απο ανθρωπους που συντελεσαν σαυτη τη προσπαθεια και δεν ηταν οπως ηθελαν. Εγω βοηθησα δυο φιλους μου τον Νικο Παπαγεωργιου και Δημητρη Παπαντωνη με καθε τροπο να πετυχουν τη διοργανωση αυτου του αγωνα. Δεν ετρεξα να βοηθησω την υποστηριξη της ομοσπονδιας κατι που εχω κατι για αλλες ομοσπονδιες και γιαυτο δεν δεχομαι κριτικη πανω σαυτο. Καθως γνωριζεις πως δεν ειναι κατι ευκολο η διοργανωση ενος αγωνα, πραγματικα ηθελε κοπο και τρέξιμο.
Σαν συνολο πετυχε πολλα αυτη η διοργανωση. Μαζεψε αθλητες, 86 στον αριθμο, θεατες, πανω απο 1200 και οι χωροι τοσο της αιθουσας, της σκηνης και των αποδητηριων ηταν πραγματικα σεβαστοι!
Η παρουσιαση των αθλητων και η σκηνικη επιμελεια ΝΑΙ δεν ηταν οτι καλυτερο και επι του θεματος ηδη οι διοργανωτες εκφρασαν τη λυπη τους και υποσχεθηκαν βελτιωση στη επομενη διοργανωση.
Η διοργανωση ηταν κοπος δυο ανθρωπων και ΟΧΙ της ομοσπονδιας, επομενως κακως φωτογραφιζουμε με χαρακτηρισμους καποιους ανθρωπους, ενω πραγματικη δυσαρεσκια προκαλει η ομοσπονδια που ειχε δωσει τα στιγματα της στη διοργανωση. Και τι εννοω με αυτο? Βραβευονται μονο οι τρεις πρωτοι, και εκ των πλειστων δινει μονο μεταλλια και οχι κυπελλα, οι αθλητες επιβαλεται να υπακουν στα παραγγελματα και να συμμορφωνονται με τις υποδειξεις των υπευθυνων, δεν δινεται η ευκαιρια να εκφραστει ο αθλητης οσο θελει, καθως εχει καθαρα αθλητικη παρουσιαση επι της σκηνης λογο κανονισμων της ομοσπονδιας. Για την ομοσπονδια και για ανωτερα στελεχη της η διοργανωση ισως ηταν οτι καλυτερο. Για ενα bodybuilding show οχι και γιαυτο εκφραζονται δυσαρεσκιες.
Επομενως για τους οπαδους της ομοσπονδιας ηταν οτι καλυτερο. Για τους υπολοιπους απλα μια διοργανωση και ισως και απαραδεχτη.

Δεν θα μπω στη διαδικασια να κρινω αλλες διοργανωσεις για συγκριση καθως δεν εχει νοημα! Επειδη αγαπαω το αθλημα κοιταω μπροστα! Αλλα δεν θα δεχτω να δινουμε εκταση στις αντιπαραθεσεις γιατι μονο ζημια προκαλουν και κυριως δυσαρεσκια στους ΑΘΛΗΤΕΣ που και αυτοι εχουν μεριδιο ευθυνης!

Συμφωνω να αναλυσουμε το θεμα ''πετυχημενης διοργανωσης'' σε διαφορετικο τοπικ, καθως Παπαγεωργιου και Παπαντωνης ηδη εχουν ξεκινησει τον αγωνα τους για μια διοργανωση που θα εχει μεγαλυτερη εκταση απο ενα απλο αγωνα-πανελληνιο. Πιστευω πως αυτων των ανθρωπων αξιζει να τους λεμε συγχαρητηρια ειτε λειτουργησαν με τελειωτητα ειτε με λαθη, γιατι ΑΠΛΑ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ!

chrisberg και εσυ αγαπας το αθλημα και θα ηθελα να δω να συμβαλλεις στην βελτιωση του αθληματος με οποιο τροπο ξερεις. Πολλες φορες χανουμε το δικιο μας επειδη εκφραζομαστε λαθος, καθως ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα.

:toast::toast::toast:

chrisberg
18-06-10, 18:09
Συμφωνω να αναλυσουμε το θεμα ''πετυχημενης διοργανωσης'' σε διαφορετικο τοπικ, καθως Παπαγεωργιου και Παπαντωνης ηδη εχουν ξεκινησει τον αγωνα τους για μια διοργανωση που θα εχει μεγαλυτερη εκταση απο ενα απλο αγωνα-πανελληνιο. Πιστευω πως αυτων των ανθρωπων αξιζει να τους λεμε συγχαρητηρια ειτε λειτουργησαν με τελειωτητα ειτε με λαθη, γιατι ΑΠΛΑ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ!

chrisberg και εσυ αγαπας το αθλημα και θα ηθελα να δω να συμβαλλεις στην βελτιωση του αθληματος με οποιο τροπο ξερεις. Πολλες φορες χανουμε το δικιο μας επειδη εκφραζομαστε λαθος, καθως ο γραπτος λογος παρεξηγειται ευκολα.

:toast::toast::toast:
Κράτησα (λόγο χρόνου) μόνο το τέλος.
Μπράβο στα παιδιά Παπαγεωργίου και Παπαντώνη για την προσπάθια τους.
Και εγώ μόνος μου έτρεχα και ξέρω τι μου λές.
Το άν αγαπώ ή όχι το άθλημα δε είναι ανάγκη να στο δείξω.
174 συμμετοχές αθλητών μου σε αγώνες και 4 Διοργανώσεις 1994 1995 2007 2008 πιστεύω ότι το αποδικνείουν.
Το κατάλαβα ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται. Πράγματι.

Καλή συνέχεια σε όσους μοχθούν με κάθε τρόπο γι αυτό το άθλημα.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΣ
26-06-10, 14:18
Κράτησα (λόγο χρόνου) μόνο το τέλος.
Μπράβο στα παιδιά Παπαγεωργίου και Παπαντώνη για την προσπάθια τους.
Και εγώ μόνος μου έτρεχα και ξέρω τι μου λές.
Το άν αγαπώ ή όχι το άθλημα δε είναι ανάγκη να στο δείξω.
174 συμμετοχές αθλητών μου σε αγώνες και 4 Διοργανώσεις 1994 1995 2007 2008 πιστεύω ότι το αποδικνείουν.
Το κατάλαβα ότι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται. Πράγματι.

Καλή συνέχεια σε όσους μοχθούν με κάθε τρόπο γι αυτό το άθλημα.

Συγγνώμη που άργησα αλλά ήμουν στο Mundial με τα λεφτά που έφαγα από τις χορηγίες (λές?).Λοιπόν ,ακόμα και στούς Ολυμπιακούς αγώνες μόνο οι 3 πρώτοι βραβέβονται και οι υπόλοιποι δεν παίρνουν απολύτως τίποτα,ούτε ένα χαρτί.Τώρα αν θέλουμε να λέμε πετυχημένη μιά διοργάνωση με 11 συμμετοχές ,μπορούμε να ντύνουμε τους αθλητές με φτερά και πούπουλα όπως οι Ζουλού εκεί κάτω για να πηγαίνει το μάτι στα φτερά και όχι στον αθλητή.Απο εκεί και πέρα ότι λάθη κάναμε θα προσπαθήσουμε να τα διορθώσουμε.δεν καβαλάμε καλάμια και όσοι το κάνουν να κατέβουν γρήγορα γιατί ήδη κοντεύουν να σπάσουν.Οι περισσότεροι αθλητές γνωρίζουν οι ίδιοι τι βοήθεια είχαν στο να συμμετάσχουν και τους ευχαριστώ.Τώρα αν είναι να κρίνει η τσικουδιά τους άντρες,ε τι να πω.Αυτό είναι το επίπεδό μας και να το χαιρόμαστε.Ου μία η γνώμη είναι τη πόλη διότι εξ ανομοίων η πόλις.

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
07-10-15, 19:58
Μια με το θρυλικό δάσκαλο μας,Σπύρο Μπουρνάζο

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=98503&stc=1

Και άλλη μια με τον Μανώλη Καραμανλάκη,ενεργό επαγγελατία τότε,στα 125 κιλά.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=98504&stc=1

και με τον πολυνίκη Τάσο Μινίδη

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=98505&stc=1