PDA

Επιστροφή στο Forum : Top συμπληρωματα που εχω δοκιμασει



manos_
05-04-10, 16:50
Ενδιαφερει κανεναν να γραψω ποια ειναι τα καλυτερα που εχω δοκιμασει?

Varaderistas
05-04-10, 16:54
Ενδιαφερει κανεναν να γραψω ποια ειναι τα καλυτερα που εχω δοκιμασει?

Για πές...

καλύτερα απο ποιά αποψή???

manos_
05-04-10, 17:07
Λοιπον παμε κανω μια αρχη

Απωλεια λιπους

1)Μιτοτροπιν 2)ANIMAL CUTS Ολα τα αλλα δεν κανανε απολυτως τιποτα.

Αμινοξεα

Ολη η σειρα αμινοξεων universal amino 1000 ,1900,2700,3000 Μεγαλη διαφορα απο τον συναγωνισμο μερα με την νυχτα.

animal νιτρο- φοβερο για κατακρατηση αζωτου και δουλευει σε οποιαδηποτε φαση ογκο γραμμωση συντηρηση.

Βιταμινες

ανιμαλ πακ μετα το χαος ειναι τεραστια η διαφορα.
Σαν δευτερη βαζω την ανταμ αλλα πολυ πιο κατω σε αποδοση.Μια καλη εναλακτικη παντως

Πρωτεινες

optimum whey για γραμμωση
myofusion σε ογκο

Pre workout

ΟΚ εδω πανικος. Επιλεγω το noxplode λογω της ψυχολογικης καταστασης που σε βαζει.
Δευτερο το shock therapy της universal μια πληρης φορμουλα που βγαζει και πολλες δοσεις.
Τριτο το armageddon που εχει μεσα γλυκερολη.

Τest boosters

Νουμερο ενα και πολυ μακρια απο τα υπολοιπα το mass fx της anabolic xtreme.Μεγαλο ανεβασμα σε δυναμη και γρηγορα.

Νουμερο δυο novedex xt(εγω το θεωρω προορμονικο παρολαυτα)Σε φαση γραμμωσης ειναι σουπερ για ογκο οχι δεν τα οιστρογονα ειναι απαιραιτητα.Παρολαυτα δεν θα το ξαναπαρω διοτι εχω κακη αναλογια τεστοστερονης οιστρογονων απο την φυση μου και μου διαλυει την λιμπιντο

Νουμερο τρια animal stack.Πολυ καλο για ανεβασμα σε δυναμη.Ισως πιο πληρης φορμουλα απο το novedex.

Nιτρικα

Το plasmajet παιζει μονο του.Πολυ δυνατο προιον.Οχι για πρωτη χρηση νιτρικου θελει εξοικειωση.

Δευτερο το νιτριξ.Εχει και κρεατινη μεσα ανεβασμα σε δυναμη δηλαδη.

Τριτο το nox 3 απο universal Καλη φορμουλα νιτρικου η δευτερη πιο δυνατη μετα το πλασματζετ.



Ιntra training

Μονο το προιον της bsn μου αρεσε δεν θυμαμαι ονομα ενα ειναι θα το βρειτε.Μεγαλο ανεβασμα στην αντοχη μεσα στην προπονηση δεν ηθελα να φυγω.


Ξεχωριζω επισης το animal flex και το gh max απο universal επισης.Το πρωτο θαυματουργο για τις αρθρωσεις το δευτερο ενα αρκετα υποτιμημενο συμπληρωμα που βοηθαει και σε ογκο και σε γραμμωση.

Eddie
05-04-10, 17:33
Δηλωμενος universal ε?:P

Το μιτοτροπιν ειναι απο gaspari?Για δωσε μια βοηθεια για λιποδιαλυτες επειδη με κανενα δεν ειδα φως.Βασικα παιρνω και τη συνιστωμενη δωση.Μια φορα που ανεβασα δε μ επιανε υπνος με τιποτα,μαλλον λογο των 600mg καφεινης.

Απο αυτα τα δυο,παρατηρησες καμια δυσκολια στον υπνο?

Τα αμινοξεα που ανεφερες ειναι ολα βραδειας ε?Bcaa δεν παιρνεις?

Littlejohn
05-04-10, 18:53
Το novedex είχε κατηγορηθεί ότι περιείχε άνδρο- , αλλά ποτέ δεν απεδείχτει κάτι τέτοιο...
Εμένα μου δούλεψε καλούτσικα σε θέματα δύναμης. Και χωρίς παρενέργειες. Κατά τ`άλλα δεν θα το ξανάπερνα γιατί με μια απλή καθαρή κρεατίνη ανεβάζω καλύτερα δύναμη και με το 1/5 του κόστους του novedex...

Γενικά όλα αυτά τα test-boost τα θεωρώ ολίγο ημίμετρα. Άμα είναι να μπεις σε τέτοια διαδικασία, πας κατευθείαν σε προορμόνες, όπου και γνωρίζεις εξαρχής τι παίρνεις...
Εδώ να ξεκαθαρίσω, πριν βιαστούν κάποιοι να τρέξουν να πάρουν, ότι οι προορμόνες είναι ελαφριά στεροειδή (γι`αυτό τα λένε και pre-steroids) και έχουν περίπου τις ίδιες παρενέργειες...

Parakelsos
05-04-10, 19:03
Για την πρωτεινη βρε θηριο..πως καταλαβες ποια δουλευει και ποια οχι?:bowdown::bowdown:

beefmeup
05-04-10, 19:07
Δηλωμενος universal ε?:P

Το μιτοτροπιν ειναι απο gaspari?Για δωσε μια βοηθεια για λιποδιαλυτες επειδη με κανενα δεν ειδα φως.Βασικα παιρνω και τη συνιστωμενη δωση.Μια φορα που ανεβασα δε μ επιανε υπνος με τιποτα,μαλλον λογο των 600mg καφεινης.

Απο αυτα τα δυο,παρατηρησες καμια δυσκολια στον υπνο?

Τα αμινοξεα που ανεφερες ειναι ολα βραδειας ε?Bcaa δεν παιρνεις?

για λιποδιαλυτες:venom +3.0 ths ALRI..απλα επερνα την παλια φορμουλα που απαγορευτικε λογω υπαρξης φαρμακου μεσα..γιαυτο δουλευε τοσο καλα:P:P
η καινουρια δεν ξερω τι λεει..

αμινοξεα:BCAA+EEA,ths LG..για μετα την προπο..

pre workout:shock therapy(πολυ ολοκληρομενο),κ δευτερο ANADRAULIC PUMP παλι της LG.

φορμουλα κρεατινης:cell tech(αλλα πολυ υδατανθρακας ρε παιδι μου..)ασε που ειναι το μοναδικο συμπληρομα της εταιριας που αξιζει.

νιτρικο:EPONOX,της XERO LIMITS,κ τα μυαλα στα καγκελα:rocking::rocking:

προτεινη:ON 100%GOLD..TELOS!!

κ κατι ασχετο για ογκο,που δουλεψε πολυ περιεργα..X-FACTOR apo MOLECULAR NUTRITION,που στην ουσια ειναι αραχιδονικο οξυ..

βιταμινες:animal pak,αλλα ακριβο στην ευρωπη..αλλιως ON opti men.

το καλυτερο test booster ηταν(κλαψ,παλιααααα)το 6-οχο..αλλα μαλλον estrogen suppressor ηταν:P

---------------------------------------

my pain is constant and sharp.

The Rock
05-04-10, 19:11
Το novedex είχε κατηγορηθεί ότι περιείχε άνδρο- , αλλά ποτέ δεν απεδείχτει κάτι τέτοιο...
Εμένα μου δούλεψε καλούτσικα σε θέματα δύναμης. Και χωρίς παρενέργειες. Κατά τ`άλλα δεν θα το ξανάπερνα γιατί με μια απλή καθαρή κρεατίνη ανεβάζω καλύτερα δύναμη και με το 1/5 του κόστους του novedex...

Γενικά όλα αυτά τα test-boost τα θεωρώ ολίγο ημίμετρα. Άμα είναι να μπεις σε τέτοια διαδικασία, πας κατευθείαν σε προορμόνες, όπου και γνωρίζεις εξαρχής τι παίρνεις...
Εδώ να ξεκαθαρίσω, πριν βιαστούν κάποιοι να τρέξουν να πάρουν, ότι οι προορμόνες είναι ελαφριά στεροειδή (γι`αυτό τα λένε και pre-steroids) και έχουν περίπου τις ίδιες παρενέργειες...
Ποιος ακριβώς ήρθε ?
Δεν ξέρω ανδρό- ξέρω ATD το οποίο είναι AI και μια χαρά απεδείχθη και προορμονικό, λόγο του ότι μεταβολίζεται σε bo*****ne.

manos_
05-04-10, 19:13
Για την πρωτεινη βρε θηριο..πως καταλαβες ποια δουλευει και ποια οχι?:bowdown::bowdown:
Βλεπεις να γραφω πουθενα την λεξη δουλευει?Ειπα οτι η πρωτη ειναι whey και μου κανει καλυτερα στην γραμμωση εμενα γιατι αποροφαται ποιο γρηγορα για ναμην εχω μυικες απωλειες(τι σου λεω τωρα ε?)και η δευτερη προσφερει ποιο αργη αποδευσμευση αμινοξεων στο αιμα(ναι αμινοξεων οι δομικοι λιθοι της πρωτεινης.)Επισης επειδη το παιζεις εξυπνος αυτες οι δυο εχουν υψηλοτερης βιολογικης αξιας πρωτεινη και το καταλαβαινεις γιατι ειναι καλυτερες στην αναρωση.Καταλαβες τωρα η να στα αναλυσω ποιο πολυ?

manos_
05-04-10, 19:16
Δηλωμενος universal ε?:P

Το μιτοτροπιν ειναι απο gaspari?Για δωσε μια βοηθεια για λιποδιαλυτες επειδη με κανενα δεν ειδα φως.Βασικα παιρνω και τη συνιστωμενη δωση.Μια φορα που ανεβασα δε μ επιανε υπνος με τιποτα,μαλλον λογο των 600mg καφεινης.

Απο αυτα τα δυο,παρατηρησες καμια δυσκολια στον υπνο?

Τα αμινοξεα που ανεφερες ειναι ολα βραδειας ε?Bcaa δεν παιρνεις?

Τα αμινοξεα ειναι διπεπτιδια τριπεπτιδια πολυ πιο καλα απο τα απλα εχουν σταθερη αποροφηση απο το αιμα.Οχι bcaa δεν παιρνω δεν μου λενε κατι ιδιαιτερο στην πραξη.Το μιτο ειναι γκασπαρι ναι.Πανω απο την συνιστωμενη δοση δεν θα παρεις ποτε γιατι θα παθεις οτι επαθα εγω γαστριτιδα και παιδευομαι ακομα.Το στομαχι ειναι εργαλειο μην παιζεις με αυτο οχι πολλη καφφεινη γιατι ο υμενας του στομαχιου παθαινει ζημια.Με τον υπνο εγω 6-7 ωρες μετα κοιμαμαι.

manos_
05-04-10, 19:24
Το novedex είχε κατηγορηθεί ότι περιείχε άνδρο- , αλλά ποτέ δεν απεδείχτει κάτι τέτοιο...
Εμένα μου δούλεψε καλούτσικα σε θέματα δύναμης. Και χωρίς παρενέργειες. Κατά τ`άλλα δεν θα το ξανάπερνα γιατί με μια απλή καθαρή κρεατίνη ανεβάζω καλύτερα δύναμη και με το 1/5 του κόστους του novedex...

Γενικά όλα αυτά τα test-boost τα θεωρώ ολίγο ημίμετρα. Άμα είναι να μπεις σε τέτοια διαδικασία, πας κατευθείαν σε προορμόνες, όπου και γνωρίζεις εξαρχής τι παίρνεις...
Εδώ να ξεκαθαρίσω, πριν βιαστούν κάποιοι να τρέξουν να πάρουν, ότι οι προορμόνες είναι ελαφριά στεροειδή (γι`αυτό τα λένε και pre-steroids) και έχουν περίπου τις ίδιες παρενέργειες...

Αλλο οι προορμονες αλλο τα designer steroids.Προορμονη εχει παρει και εγω 4ad με 1ad stack τσαμπα τα λεφτα λιγα αποτελεσματα τα δευτερα ειναι πολυ πιο δυνατα.

The Rock
05-04-10, 19:30
Αλλο οι προορμονες αλλο τα designer steroids.Προορμονη εχει παρει και εγω 4ad με 1ad stack τσαμπα τα λεφτα λιγα αποτελεσματα τα δευτερα ειναι πολυ πιο δυνατα.
Ακριβώς, τα DS είναι στεροιδή τα οποίο πωλούνται ως OTC συμπληρώματα, ουσίες που απέτυχαν να χρησιμοποιηθούν για άγνωστους λόγους στην ιατρική και τα χρησιμοποιούν έτσι.
Δεν συνιστώνται τόσο γτ είνα ινέα και δεν έχουν πολύ έρευνα από πίσω.
Οι προορμόνες είνα ιουσίες που μεταβολίζονται σε κανονικές ορμόνες. Το θέμα με αυτά είναι ότι έχεις στις περισσότερες φορές τα ίδια sides με πολύ λιγότερη αποτελεσματικότητα με τα αας.

manos_
05-04-10, 19:35
Ακριβώς, τα DS είναι στεροιδή τα οποίο πωλούνται ως OTC συμπληρώματα, ουσίες που απέτυχαν να χρησιμοποιηθούν για άγνωστους λόγους στην ιατρική και τα χρησιμοποιούν έτσι.
Δεν συνιστώνται τόσο γτ είνα ινέα και δεν έχουν πολύ έρευνα από πίσω.
Οι προορμόνες είνα ιουσίες που μεταβολίζονται σε κανονικές ορμόνες. Το θέμα με αυτά είναι ότι έχεις στις περισσότερες φορές τα ίδια sides με πολύ λιγότερη αποτελεσματικότητα με τα αας.

Και οπως ειχε γραψει και καποιος εδω πολυ σωστα για να συμπληρωσω τον ροκ το αιμα ειναι χιλιες φορες καλυτερο απο το στομαχι.

Littlejohn
05-04-10, 19:44
Εγώ δε μίλησα για DS...
Για προορμόνες μίλησα...Και διαφορά ουσιαστική ανάμεσα σε προορμόνες και προστεροειδή δεν υπάρχει. Η μόνη διαφορά είναι ότι στα προστεροειδή βγαίνει από την μέση, η διαδικάσια μετατροπής σε ορμόνη που αναλαμβάνει να κάνει το σώμα (όπως στην περίπτωση με τις προορμόνες). Το ``τελικό προιόν`` είναι ίδιο και στις δύο κατηγορίες...

beefmeup
05-04-10, 19:48
κσσσσεεεεεεφευγουμε απτο θεμααααααααα:turtle:

---------------------------------------

my pain is constant and sharp.

giannis64
05-04-10, 19:54
συγνώμη ρε παιδία αλλά αυτό περί προορμονων και διάφορα τέτοια σε συμπληρώματα, όπως και κάποια αλλά που έχτε αναφέρει για μένα σίγουρα βάση των χρημάτων τους (και όχι μόνο) δεν δουλεύει τίποτα και δε αξιζουν. αυτές οι αναλύσεις είναι σε λόγια να βρισκόμαστε. εδώ χάπια στεροειδή παίρνεις και πολλές φορές δεν δουλεύουν και είναι πεταμένα λεφτά!!!!

TEFAAtzis
05-04-10, 20:22
Για το Shock Therapy που λετε παντως το πηρα την Πεμπτη και το δοκιμασα την ιδια μερα αλλα αποτελεσματα απο δυναμη δεν ειδα παρα μονο ενα τσιτομα.Ισως εφταιγε οτι δεν ημουν με αδειο αδειο στομαχι οταν το πηρα.Απο αυριο που ξανανηγουν τα γυμναστηρια και μεχρι το τελος της βδομαδας θα εχω καλυτερες εντυπωσεις

Polyneikos
05-04-10, 20:27
Για το Shock Therapy που λετε παντως το πηρα την Πεμπτη και το δοκιμασα την ιδια μερα αλλα αποτελεσματα απο δυναμη δεν ειδα παρα μονο ενα τσιτομα.Ισως εφταιγε οτι δεν ημουν με αδειο αδειο στομαχι οταν το πηρα.Απο αυριο που ξανανηγουν τα γυμναστηρια και μεχρι το τελος της βδομαδας θα εχω καλυτερες εντυπωσεις

Σε αυτα τα συμπληρωματα,ειδικα αν τα παίρνεις για πρωτη φορα,θα δίνεις ένα χρονικο περιθωριο 7-10 ημερων για ασφαλή συμπερασματα,να κανεις τουλαχιστον 4-5 προπονησεις για να καταλαβεις τι διαφορετικο σου προσφερουν στην προπόνηση σου..Συνηθως αλλα έχουμε στο μυαλό μας ότι θα συμβουν και παντα οι προσδοκίες είναι αυξημενες...

beefmeup
05-04-10, 20:31
εγω βασικα την διαφορα την ειδα οταν σταματησα να το χρησιμοποιω...κσσσεεενεερααααα:green:

Polyneikos
05-04-10, 20:32
Αμινοξεα

Ολη η σειρα αμινοξεων universal amino 1000 ,1900,2700,3000 Μεγαλη διαφορα απο τον συναγωνισμο μερα με την νυχτα.

animal νιτρο- φοβερο για κατακρατηση αζωτου και δουλευει σε οποιαδηποτε φαση ογκο γραμμωση συντηρηση.



Δεν μπορω παρα να συμφωνήσω...Εχω δοκιμασει και τα Amino 1000 και τα 2700 τα οποια καταλαβαινα ότι με βοηθούσαν ειδικα στην αναρρωση.
Χωρίς πολλές φαμφαρες και πολύχρωμα εξωφυλλα η Universal είναι μια πολύ καλή επιλογη..Τα nitro δεν τα εχω δοκιμασει γιατί απλα είναι ακριβα και δεν μπορω να δίνω τοσα λεφτα στα συμπληρωματα,ειδικα για αμινοξέα....

manos_
05-04-10, 20:39
Εγώ δε μίλησα για DS...
Για προορμόνες μίλησα...Και διαφορά ουσιαστική ανάμεσα σε προορμόνες και προστεροειδή δεν υπάρχει. Η μόνη διαφορά είναι ότι στα προστεροειδή βγαίνει από την μέση, η διαδικάσια μετατροπής σε ορμόνη που αναλαμβάνει να κάνει το σώμα (όπως στην περίπτωση με τις προορμόνες). Το ``τελικό προιόν`` είναι ίδιο και στις δύο κατηγορίες...

Καμια σχεση.Οι προορμονες ειναι καραμελιτσες μπροστα στα ds.

Eddie
05-04-10, 21:00
Τα αμινοξεα ειναι διπεπτιδια τριπεπτιδια πολυ πιο καλα απο τα απλα εχουν σταθερη αποροφηση απο το αιμα.Οχι bcaa δεν παιρνω δεν μου λενε κατι ιδιαιτερο στην πραξη.Το μιτο ειναι γκασπαρι ναι.Πανω απο την συνιστωμενη δοση δεν θα παρεις ποτε γιατι θα παθεις οτι επαθα εγω γαστριτιδα και παιδευομαι ακομα.Το στομαχι ειναι εργαλειο μην παιζεις με αυτο οχι πολλη καφφεινη γιατι ο υμενας του στομαχιου παθαινει ζημια.Με τον υπνο εγω 6-7 ωρες μετα κοιμαμαι.

Οκ,τοτε θα το δοκιμασω το mitotropin.Τους τελευταιους 6 μηνες περιπου χρησιμοποιω το xenadrine RFA-X το οποιο ειναι ο μονος λιποδιαλυτης που καταλαβα εστω και μια μικρη διαφορα.

Ακομα μια ερωτηση.Για τα αμινοξεα που λες,οι αριθμοι αναφερονται σε mg?Η ειναι διαφορα μοντελα?Εγω ποια να παρω,τωρα παιρνω και bcaa και παλιοτερα επερνα και βραδειας.

manos_
05-04-10, 21:25
Οκ,τοτε θα το δοκιμασω το mitotropin.Τους τελευταιους 6 μηνες περιπου χρησιμοποιω το xenadrine RFA-X το οποιο ειναι ο μονος λιποδιαλυτης που καταλαβα εστω και μια μικρη διαφορα.

Ακομα μια ερωτηση.Για τα αμινοξεα που λες,οι αριθμοι αναφερονται σε mg?Η ειναι διαφορα μοντελα?Εγω ποια να παρω,τωρα παιρνω και bcaa και παλιοτερα επερνα και βραδειας.

Οι αριθμοι αναφερονται στο βαρος του καθε χαπιου.Παρε τα 1900 που ειναι μια ενδοιαμεση κατασταση.

Eddie
05-04-10, 21:50
Οι αριθμοι αναφερονται στο βαρος του καθε χαπιου.Παρε τα 1900 που ειναι μια ενδοιαμεση κατασταση.

Οκ,ευχαριστω :thumbup:

deluxe
05-04-10, 23:02
Pre-workout, Νιτρικα και test-boost πανω-κατω την ιδια δουλεια κανουν..

Το Noxplode ειναι νιτρικο και το εχεις στο Pre-workout.

Ποια η γνωμη σας για την πρωτεινη syntha-6;

Niiick
05-04-10, 23:07
απο universal καλυτερα για σενα τα νιτρο ή τα amino 1000 ,1900,2700,3000?

Haris Pilton
05-04-10, 23:09
Μαλιστα.

manos_
05-04-10, 23:11
Pre-workout, Νιτρικα και test-boost πανω-κατω την ιδια δουλεια κανουν..

Το Noxplode ειναι νιτρικο και το εχεις στο Pre-workout.

Ποια η γνωμη σας για την πρωτεινη syntha-6;

Ακομα δεν τα εχετε ξεκαθαρισει.Νιτρικο ειναι το πλασματζετ το nitrix to nox3 κτλ.Το no xpolde einai PRE WORKOUT ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΜΕ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΑΝ HEMODILATORS.

manos_
05-04-10, 23:12
απο universal καλυτερα για σενα τα νιτρο ή τα amino 1000 ,1900,2700,3000?

Τα 3000 και τα 2700.Τα 3000 βεβαια ειναι σαν τουβλα δυομιση φορες τα μεγαλα του πακ εγω πηγα να πνιγω τρεις φορες.θελει μεγαλη προσοχη μετα την προπονα που δεν εχεις ανασες.Δεν κανω πλακα.Aπο αυριο οτι αλλο θελετε ξεπατωθηκα να απανταω.

flowin_through
05-04-10, 23:46
Συμφωνω με ολο το Post του manos, καθως και γω Universal-ANIMAL follower...μακραν η καλυτερη. Εκτος απο το οτι δεν εχω δοκιμασει συμπλ. τυπου Plasmajet και το Novedex. Α, και το shock therapy το κατατασω στην κορυφη.
Μια ερωτηση μονο, τα Amino 2700 τωρα δε βγηκανε? προλαβατε και τα δοκιμασατε-αξιολογησατε?

Polyneikos
06-04-10, 00:31
Δεν ξερω σε ποια αναφερεσαι και αν εχουν κανει καποιο face-lift στην συσκευασια,εγω αναφερομουν σε αυτα που είναι παλια:
Αmino 2700 (Universal) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=6544&highlight=Universal)

flowin_through
06-04-10, 00:47
Οποτε μαλλον για πολυ καιρο ειχαν σταματησει και πριν λιγες εβδομαδες τα ξαναεβγαλαν. Φυσικα οι συσκευασιες εχουν αλλαξει ολες της Universal (και να πω εδω οτι η ποιοτητα των Universal φαινεται ακομα και απο τη συσκευασια, χωρις να θελω να μιλαμε και για συσκευασιες πια), αλλα τα amino 2700 που βγαινουν τωρα ειναι διπεπτιδια-τριπεπτιδια(που ειναι και πιο απορροφησιμα) και απλα αμινοξεα, σε αντιθεση με τα παλια (και καλα αργης απορροφησης). Ακομα δεν τα εχω δοκιμασει (σε μεθεπομενη παραγγελια θα πανε), αλλα ψιλιαζομαι οτι ειναι τα καλυτερα αμινοξεα.

beefmeup
06-04-10, 01:08
παιδια,τα αμινο αυτα επειδη δεν τα χω παρει,ειναι ταμπλετες(τυπου ανιμαλ πακ??),η καψουλες???

--------------------------------

my pain is constant and sharp.

flowin_through
06-04-10, 01:26
Δεν υπαρχει τοσο μεγαλη καψουλα.

Eddie
06-04-10, 01:28
Ωχχ θυμηθηκα τα amino 3000 της all stars που μου γδερναν το λαρυγγι:shock:

Hercules
06-04-10, 02:18
mano ειναι ευκολο να ριξεις ενα feedback για το mass fx που με ενδιαφερει?επισης γιατι λες οτι κατατασεις το νοβεντεξ στα προορμονικα?ουτως η αλλως και στα δυο που προανεφερα βρεθηκαν ανδρογονα μεσα

manos_
06-04-10, 02:23
mano ειναι ευκολο να ριξεις ενα feedback για το mass fx που με ενδιαφερει?επισης γιατι λες οτι κατατασεις το νοβεντεξ στα προορμονικα?ουτως η αλλως και στα δυο που προανεφερα βρεθηκαν ανδρογονα μεσα

Υπαρχει feedback καπου μεσα στο φορμου. ψαχτο.Και το mass fx και το νοβεντεξ προορμονικα ειναι μην το ψαχνεις.Ασε που λεει αυτος οτι οταν το κοψεις δεν πεφτεις πεφτεις και παραπεφτεις.Το atd μετατρεπετε σε ενα ποσοστο σε ανδρογονο αρα ειναι προορμονικο το αλλο πιστευω οτι εχει πολυ περισοτερα μεσα απο αυτα που γραφει ειναι πολυ δυνατο.Εταιρεις οπως anabolic xtreme,gaspari,alri κτλ ολο και κατι βαζουν μεσα δεν παιζει.

flowin_through
06-04-10, 03:16
Και το mass fx και το νοβεντεξ προορμονικα ειναι μην το ψαχνεις.Ασε που λεει αυτος οτι οταν το κοψεις δεν πεφτεις πεφτεις και παραπεφτεις.Το atd μετατρεπετε σε ενα ποσοστο σε ανδρογονο αρα ειναι προορμονικο το αλλο πιστευω οτι εχει πολυ περισοτερα μεσα απο αυτα που γραφει ειναι πολυ δυνατο.Εταιρεις οπως anabolic xtreme,gaspari,alri κτλ ολο και κατι βαζουν μεσα δεν παιζει.

Και γιατι τετοια συμπληρωματα προτεινονται για PCT? και μαλιστα θεωρουνται light και δεν κανουν παντα. Μετα απο κυκλο με ΑΑΣ οι ορμονες κανουν παρτυ και αν αυτα κανουν το ιδιο τοτε θα ηταν η απολυτη καταστροφη. Φυσικα, δεν ειναι ολα αθωα, αλλα τοτε πως λεμε οτι ενα συμπληρωμα (Mass FX, M-STAK) δουλευει? Μονο αν εχει προορμονες θα δουλευει? Πως ειναι δυνατον να μην πεσεις αφου σταματας να το παιρνεις? Λογικο δεν ειναι?
Συμφωνα με αυτα, αφου πιστευεις οτι τα φαρμακα ειναι ¨ολα¨ και τα συμπληρωματα... ¨μηδεν¨, τοτε προσπαθεις να μαζεψεις πολλα ¨μηδεν¨ για να κανεις ¨κατι¨?

Parakelsos
06-04-10, 12:24
Βλεπεις να γραφω πουθενα την λεξη δουλευει?Ειπα οτι η πρωτη ειναι whey και μου κανει καλυτερα στην γραμμωση εμενα γιατι αποροφαται ποιο γρηγορα για ναμην εχω μυικες απωλειες(τι σου λεω τωρα ε?)και η δευτερη προσφερει ποιο αργη αποδευσμευση αμινοξεων στο αιμα(ναι αμινοξεων οι δομικοι λιθοι της πρωτεινης.)Επισης επειδη το παιζεις εξυπνος αυτες οι δυο εχουν υψηλοτερης βιολογικης αξιας πρωτεινη και το καταλαβαινεις γιατι ειναι καλυτερες στην αναρωση.Καταλαβες τωρα η να στα αναλυσω ποιο πολυ?

Αρα εχουμε...Whey----για γραμμωση γιατι απορροφαται γρηγοροτερα και δεν χανεις μυς.Ενω εαν για παραδειγμα παρεις λακταλμπουμινη (χαμηλοτερης βιολογικης αξιας πρωτεινη) θα χασεις....
Με Whey εχει καποιος γρηγοροτερη αναρωση.....

Δεν το παιζω εξυπνος.Οχι δεν χρειαζεται να τα αναλυσεις παραπανω....καταλαβα!

manos_
06-04-10, 14:36
Αρα εχουμε...Whey----για γραμμωση γιατι απορροφαται γρηγοροτερα και δεν χανεις μυς.Ενω εαν για παραδειγμα παρεις λακταλμπουμινη (χαμηλοτερης βιολογικης αξιας πρωτεινη) θα χασεις....
Με Whey εχει καποιος γρηγοροτερη αναρωση.....

Δεν το παιζω εξυπνος.Οχι δεν χρειαζεται να τα αναλυσεις παραπανω....καταλαβα!

Δεν ειπα αυτο.Ειπα οτι εμενα με βολευει στην γραμμωση.Αυτο με την βιολογικη αξια απλα λεω οτι αν καταλαβαινω κατι ειναι οτι οσο καλυτερης ποιοτητας η πρωτεινη τοσο περισοτερο με βοηθαει στην αναρωση δηλαδη ειναι το μονο που μπορω να καταλαβω.

The Rock
06-04-10, 20:48
Δεν ειπα αυτο.Ειπα οτι εμενα με βολευει στην γραμμωση.Αυτο με την βιολογικη αξια απλα λεω οτι αν καταλαβαινω κατι ειναι οτι οσο καλυτερης ποιοτητας η πρωτεινη τοσο περισοτερο με βοηθαει στην αναρωση δηλαδη ειναι το μονο που μπορω να καταλαβω.
Ναι εκτός αυτού που λες και είναι σωστό, το άλλο είναι ότι όσο πιο υψηλής βιολογικής αξίας είναι μια πηγή πρωτεϊνης τόσο μεγαλύτερο είναι το ποσόστό αποροφησιμότητάς της. Δλδ ένα απλό παράδειγμα είναι η σύγκριση οσπρίων και δημητριακών σε σχέση με τα αυγά και το κοτόπουλο.
Το κατάλαβες καλύτερα ?

beefmeup
06-04-10, 21:24
Δεν υπαρχει τοσο μεγαλη καψουλα.

αν ειναι ταμπλετα ειναι μουφα..τα αμινοξεα που δεχονται τετοιου τυπου επεξεργασια για να γινουν σκληρες τεραστιες ταμπλετες,ειναι κατι σαν το γαλα υψηλης παστεριωσης..χανουν πολυ απτην βιολογικη αξια τους..

η καλυτερη μορφη για αμινο ειναι καψουλες με σκονη μεσα..καθαρα,κ απλα,χωρις επεξεργασιες.

------------------------------------------

she said:"time is a healer".

The Rock
06-04-10, 21:30
αν ειναι ταμπλετα ειναι μουφα..τα αμινοξεα που δεχονται τετοιου τυπου επεξεργασια για να γινουν σκληρες τεραστιες ταμπλετες,ειναι κατι σαν το γαλα υψηλης παστεριωσης..χανουν πολυ απτην βιολογικη αξια τους..

η καλυτερη μορφη για αμινο ειναι καψουλες με σκονη μεσα..καθαρα,κ απλα,χωρις επεξεργασιες.------------------------------------------

she said:"time is a healer".

Ακριβώς :thumbup: Ειδικά σε σε bulk μορφή είναι τζάμπα :turtle:

Polyneikos
06-04-10, 21:57
Τα amino 1000 από αυτα που εχει αναφερει ο Μανος ήταν σε καψουλες...Τα 2700 ήταν σε ταμπλέτες που αν δεν ησουν εξοικιωμενος στην καταποση είχες πρόβλημα,εμενα μου τα είχε πασαρει ο Ραμπο γιατί δεν τα πάλευε !!

salpas18
07-05-10, 01:22
μετα απο πολυ σκευψη και καλη μελετη κατεληξα στην επομενη μ παραγκελια τη θα παρο να δοκημασο και ειπα να παρο την γνωμη σου μανο και πως να τα συνδιασο λοιπον ξεκηναω! πρωτα θα σας πω τη περνω αυτο το μηνα περνω whey gold standar 100% (on)
creatin monoxydrate (on) καθαρη souper pump 250 και mstak


και μολης τελιοση ο κυκλος τους θελω να παρο για (pre-w no-xplode ή shock therapy) ειμαι αναμεσα σε αυτα τα δυο ακομα δεν καταληξα (animal pak πολυβηταμηνη) και θα κανο μια δοκημη στο mass fx να δω τη παιζει και για αμινοξεα δεν ξερω αν μου χρειαζοντε ακομα συγνωμη αμα λεω βλακια αλλα απο τοτε που πηρα whey εχω πολυ καλη αναροση εξαλου εχει και λιγα το pak και η whey εχει νομιζω με καληπτουν για τα κυλα μ κιολας 59-60 και ειμαι περιοδο ογκου... (αν προτηνετε και αμινοξεα να παρο λεω animal nitro) και κατι αλλο επιδη θα εχω κανει ιδει ενα κυκλο (1 μινα κρεατηνη) πηραζη αμα σηνεχησο να περνω μονο απο το νιτρικο που δν πρεπει να εχει και πολυ αν δν κανο λα8ος... ?

salpas18
08-05-10, 15:12
?:unsure:

gj
08-05-10, 15:30
Xωρις να θέλω να φανώ σπασοκλαμπάνιας αλλά μηπως θα ήταν καλύτερα να έγραφες στο review του κάθε προιόντος τις εμπειρίες σου? Το λέω αυτό επειδή κάποια στιγμή το τόπικ αυτό θα "πεθάνει" και οι εμπειρίες σου θα χαθούν ένω αν το γραφες σε κάθε προιον θα βοηθούσες πιο άμεσα κάποιον που θέλει να αποφασίσει.
Οπως και να χει πάντως σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες τις εμπειρίες σου μαζί μας :)

Machiavelli
08-05-10, 15:31
Παίρνεις super pump, mstak, κρεατίνη και θέλεις mass fx,shock therapy, animal pak και αναρωτιέσαι και για αμινοξέα. Είσαι 59 κιλά δε προπονείσαι πάνω από χρόνο και από όλα αυτά σε πειράζει αν θα πάρεις 2 γραμμάρια κρεατίνη από το νιτρικό. Ναι είσαι πάρα πολύ λάθος, κυρίως από άποψη φιλοσοφίας.

salpas18
08-05-10, 15:45
Παίρνεις super pump, mstak, κρεατίνη και θέλεις mass fx,shock therapy, animal pak και αναρωτιέσαι και για αμινοξέα. Είσαι 59 κιλά δε προπονείσαι πάνω από χρόνο και από όλα αυτά σε πειράζει αν θα πάρεις 2 γραμμάρια κρεατίνη από το νιτρικό. Ναι είσαι πάρα πολύ λάθος, κυρίως από άποψη φιλοσοφίας.

δεν πειραζει τα λαθη ειναι για να τα κανουμε και στο μελον να τα διορθονουμε οσο πιο καλα μπορουμε.... ετσι και αλιος θα τα δοκημασο απλα ζηταω και την γνωμη σας η εμπειρια μετραει και να την ακους και να την βιονης

Haris Pilton
08-05-10, 15:52
πρωτα θα σας πω τη περνω αυτο το μηνα περνω whey gold standar 100% (on)
creatin monoxydrate (on) καθαρη souper pump 250 και mstak


και μολης τελιοση ο κυκλος τους 59-60 και ειμαι περιοδο ογκου...

Είπαμε ,συμπλήρωμα πρωτεΐνης ,όπως και το κρέας ,το παντρεύεσαι ,δεν εχει κύκλους.

Φαι ,ΠΟΛΥ φαι ,παρα πολυ φαι , 6-7 φορες τη μερα ,πολυ κρεας και πολυ υδατανθρακα .
Αν δεν τα κανεις αυτα ,τσάμπα τα συμπληρωματα και ολα.




My two yen.

salpas18
08-05-10, 16:04
Είπαμε ,συμπλήρωμα πρωτεΐνης ,όπως και το κρέας ,το παντρεύεσαι ,δεν εχει κύκλους.

Φαι ,ΠΟΛΥ φαι ,παρα πολυ φαι , 6-7 φορες τη μερα ,πολυ κρεας και πολυ υδατανθρακα .
Αν δεν τα κανεις αυτα ,τσάμπα τα συμπληρωματα και ολα.




My two yen.

ε ναι αυτο ειναι στανταρ το ξερω απλα εγραψα ολα τα συμπληροματα διατροφη κανο εχω και αναλογο ποστ... και κατι αλλο ενο στο σομα και φουσκονο και ειμαι σφιχτος τα κιλα ανεβενουν παρα πολυ σιγα παιζει να βαζο μυες και να μιονο ελαχιστα και το λιπος:P

salpas18
08-05-10, 16:10
και κατι αλλο παιδια συγνωμη κιολας αν φαινεται καπως αυτο που λεω αλλα εγω ρωτησα τον μανο η οπιος αλλος ξερει για τα συμπληροματα οχι να μου πειτε αυτα που μου τα εχουν πει ειδη πολλες φορες διατροφη γυμναστικη τα κυριοτερα νομηζο τα εχω μαθει λιγο πολυ οχι οτι ξερω τα παντα αλλα εχω διαβαση αρκετα απο το φορουμ και καθε μερα διορθονομαι

manos_
08-05-10, 16:27
Παρε μονο το mass fx που δινει και pumps με animal pak και whey και εισαι οκ.

salpas18
08-05-10, 18:24
Παρε μονο το mass fx που δινει και pumps με animal pak και whey και εισαι οκ.

οκ ευχαριστω μανο!:bowdown:

flowin_through
08-05-10, 18:54
Η λυτρωση!

salpas18
08-05-10, 20:14
Η λυτρωση!

yeap!!! :P:turtle:

deluxe
09-05-10, 16:30
Ακομα δεν τα εχετε ξεκαθαρισει.Νιτρικο ειναι το πλασματζετ το nitrix to nox3 κτλ.Το no xpolde einai PRE WORKOUT ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΜΕ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΣΑΝ HEMODILATORS.Δλδ τι εννοεις ρε φιλε; Δε καταλαβαινω. Τι διαφορα εχει το νιτρικο απο την pre-workout φορμουλα; Πανω-κατω ολα τα προιοντα τα ιδια συστατικα εχουν μεσα.

beefmeup
09-05-10, 17:59
Δλδ τι εννοεις ρε φιλε; Δε καταλαβαινω. Τι διαφορα εχει το νιτρικο απο την pre-workout φορμουλα; Πανω-κατω ολα τα προιοντα τα ιδια συστατικα εχουν μεσα.

εεε,κοιτα...υπαρχουν τα χαπια κ οι σκονες..συνηθως τα χαπια ειναι για ληψη μεσα στη μερα(2-3 φορες)τυπου νιτριξ..κ υποσχονται συνεχη πρηξιματα κ περισσοτερη μυυικη αιματωση,κλπ..

οι σκονες τωρα ειναι πιο αμεσης αποροφησης,κ ειναι παντα για πριν την προπο,καθως εχουν κ ελαφρα διεγερτικα γιε τσιτες..

κατα τα αλλα ειναι ιδια συστατικα οπως λες..

δεν ξερω αν εννοει αυτο το μανος,εγω τουλαχιστον αυτην την διαφορα βλεπω..
κ δε υπαρχει αλλη βασικα.

Eddie
09-05-10, 18:07
Κατσε βρε Διονυση,διαφορα δεν ειναι μονο τα διεγερτικα αλλα και η κρεατινη που περιεχουν πολλα Pre Workout.Ετσι δεν ειναι?

Polyneikos
09-05-10, 18:26
Ακριβως,τα preworkouts είναι φόρμουλες με νιτρικο που εμπεριεχουν πολλα πράγματα ακομα όπως καφεινη για διεγερτικο,κρεατινες κτλ
Τα nitrix,Nox3 ειναι τα καθαυτου νιτρικα..

deluxe
09-05-10, 19:14
Ε οποτε καλυτερα ειναι μια φορμουλα. Παιρνω το no-xlplode τωρα. Λεει να παιρνω και τις ημερες που δε γυμναζομαι. Τι να κανω; Μολις το τελειωσω θα ξεκινησω mitotropin+plasmajet.

Polyneikos
09-05-10, 19:28
Για μενα τα συμπληρωματα τυπου No-explode δεν είναι αναγκη να τα παιρνουμε και στις μερες οφ προπονησης για λόγους πρακτικους αλλα και οικονομίας,τωρα να τσιτωσεις και να είσαι αραχτος στο σπίτι είναι αστοχο..Οι εταιρίες το προτείνουν και για λόγους καταναλωσης.

beefmeup
09-05-10, 23:11
Κατσε βρε Διονυση,διαφορα δεν ειναι μονο τα διεγερτικα αλλα και η κρεατινη που περιεχουν πολλα Pre Workout.Ετσι δεν ειναι?

γιαυτο εγραψα "συνηθως"μπιλ;)
γιατι υπαρχουν κ νιτρικα σε χαπια που εχουν κρεατινη..κατα βαση ομως τα χαπια δεν εχουν.


Ακριβως,τα preworkouts είναι φόρμουλες με νιτρικο που εμπεριεχουν πολλα πράγματα ακομα όπως καφεινη για διεγερτικο,κρεατινες κτλ
Τα nitrix,Nox3 ειναι τα καθαυτου νιτρικα..

πολυνικε κ τα παραπανω εχουν κρεατινη..λιγη βεβαια,αλλα ας μην ξεχναμε οτι υπαρχουν πρε workout,κ χωρις κρεατινη σε σκονη(εγω αυτα πρωτιμω βασικα,για να περνω ξεχωριστα την κρεατινη κ να ξερωτ ι μου γινεται με τις ποσοτητες


Για μενα τα συμπληρωματα τυπου No-explode δεν είναι αναγκη να τα παιρνουμε και στις μερες οφ προπονησης για λόγους πρακτικους αλλα και οικονομίας,τωρα να τσιτωσεις και να είσαι αραχτος στο σπίτι είναι αστοχο..Οι εταιρίες το προτείνουν και για λόγους καταναλωσης.

σιγουρα..κ γω ετσι κανω.δεν εχει νοημα διαφορετικα.ασε που καθε μερα,θα συνηθισει γρηγρα ο οργανισμος στην εκαστοτε φορμουλα

manos_
10-05-10, 20:20
Για μενα τα συμπληρωματα τυπου No-explode δεν είναι αναγκη να τα παιρνουμε και στις μερες οφ προπονησης για λόγους πρακτικους αλλα και οικονομίας,τωρα να τσιτωσεις και να είσαι αραχτος στο σπίτι είναι αστοχο..Οι εταιρίες το προτείνουν και για λόγους καταναλωσης.

Αυτο ακριβως και αδικα κουραζεις το νευρικο συστημα και πετας λεφτα.

deluxe
10-05-10, 21:42
Ξερει κανεις ποση περιπου καφεινη εχει το no-xplode το καθε scoop; Θελω να χασω κιλα και παιρνω το no-xplode πριν την προπονηση, 5 γρ μονοϋδρικη κρεατινη μετα την προπονηση. Εχω και χαπακια καφεΐνης, αλλα δε ξερω ποτε να τα παρω. Ισως τις ημερες που παω μονο για αεροβια.

salpas18
23-05-10, 22:27
manos γεια! ηρθε το mass fx πως να το περνω δοσολογια?

sTeLaKoS
25-05-10, 10:31
manos γεια! ηρθε το mass fx πως να το περνω δοσολογια?

Όπως προτείνει η εταιρία. Γράφει στο κουτί.

GEORGEXX1
25-05-10, 10:55
manos γεια! ηρθε το mass fx πως να το περνω δοσολογια?

2 πρωι νηστικος,και 2 πριν την προ η προ πρεπει να εχει τουλαχιστον εξι ωρες διαφορα με την πρωινη δοση.
Μετα απο μια εβδομαδα χρησης παρε και 2 το βραδυ.

TEFAAtzis
25-05-10, 13:26
2 πρωι νηστικος,και 2 πριν την προ η προ πρεπει να εχει τουλαχιστον εξι ωρες διαφορα με την πρωινη δοση.
Μετα απο μια εβδομαδα χρησης παρε και 2 το βραδυ.

Γιωργο το εχεις δοκιμασει???

GEORGEXX1
25-05-10, 15:21
Γιωργο το εχεις δοκιμασει???

οχι δημητρη,αλα το παιρνει ενας φιλος και με εχει ζαλισει για το ποσο καλο ειναι.
Εγω εχω το STAΚ αμα το τελειωσω βλεπουμε.

dhmhtrhs
25-05-10, 20:24
manos γεια! ηρθε το mass fx πως να το περνω δοσολογια?

αν εχω καταλαβει καλα εισαι 18 και πηρες το massfx???:bowdown::bowdown:

romberto
25-05-10, 20:49
Ξερει κανεις ποση περιπου καφεινη εχει το no-xplode το καθε scoop; Θελω να χασω κιλα και παιρνω το no-xplode πριν την προπονηση, 5 γρ μονοϋδρικη κρεατινη μετα την προπονηση. Εχω και χαπακια καφεΐνης, αλλα δε ξερω ποτε να τα παρω. Ισως τις ημερες που παω μονο για αεροβια.

το no explode εχει ήδη κρεατίνη μέσα, νομίζω ενάμισι γρ το σκούπ. Αν παίρνεις δύο σκουπάκια είσαι κομπλέ και δεν την χρειάζεσαι τη mono.
Για τα χαπάκια καφεϊνης πάρτα πριν την αεροβική. Το no έχει και καφεϊνη.

manos_
25-05-10, 22:53
2 πρωι νηστικος,και 2 πριν την προ η προ πρεπει να εχει τουλαχιστον εξι ωρες διαφορα με την πρωινη δοση.
Μετα απο μια εβδομαδα χρησης παρε και 2 το βραδυ.

Και με γεματο στομαχι να το παρεις πιανει.Κατα τα αλλα εγω επαιρνα 3 το πρωι και 3 πριν την προπονηση αλλα καλυτερα να παρεις 4 εγω ημουνα 100 κιλα και.

GEORGEXX1
25-05-10, 22:58
Και με γεματο στομαχι να το παρεις πιανει.Κατα τα αλλα εγω επαιρνα 3 το πρωι και 3 πριν την προπονηση αλλα καλυτερα να παρεις 4 εγω ημουνα 100 κιλα και.

Μανο και που τα πηρε λαθος του, ειναι πιτσιρικας η τεστο του λογικα χτυπαει στα κοκκινα,ας αρχισει με δυο,δυο φορες την ημερα.

για πες εντυπωσεις με τη το δουλεψες;; τη κυκλο;;αποτελεσμα ειδες;;

manos_
25-05-10, 23:02
Μανο και που τα πηρε λαθος του, ειναι πιτσιρικας η τεστο του λογικα χτυπαει στα κοκκινα,ας αρχισει με δυο,δυο φορες την ημερα.

Μην σου πω να παιρνει δυο μονο πριν την προπονηση.

TEFAAtzis
25-05-10, 23:03
Μανο και που τα πηρε λαθος του, ειναι πιτσιρικας η τεστο του λογικα χτυπαει στα κοκκινα,ας αρχισει με δυο,δυο φορες την ημερα.
Εγω που ειμαι 20 στα 21 θα με βοηθησει λες Γιωργο η ειναι ασκοπο???Σκεφτομαι απο οταν ξαναμπω γερα στον ογκο να το δοκιμασω αν ειναι μαζι με τπτ αλλο

manos_
25-05-10, 23:05
Μανο και που τα πηρε λαθος του, ειναι πιτσιρικας η τεστο του λογικα χτυπαει στα κοκκινα,ας αρχισει με δυο,δυο φορες την ημερα.

για πες εντυπωσεις με τη το δουλεψες;; τη κυκλο;;αποτελεσμα ειδες;;

Ειναι το πιο δυνατο συμπληρωμα που εχω δοκιμασει σε ανεβασμα δυναμης.Για μενα πολυ καλο αλλα το θεωρω προορμονικο.

GEORGEXX1
25-05-10, 23:06
Εγω που ειμαι 20 στα 21 θα με βοηθησει λες Γιωργο η ειναι ασκοπο???Σκεφτομαι απο οταν ξαναμπω γερα στον ογκο να το δοκιμασω αν ειναι μαζι με τπτ αλλο

Οχι Δημητρη μην το παρεις δεν το χρειαζεσαι.

TEFAAtzis
25-05-10, 23:17
Οχι Δημητρη μην το παρεις δεν το χρειαζεσαι.

Οκ σε ευχαριστω:toast:

salpas18
25-05-10, 23:32
αν εχω καταλαβει καλα εισαι 18 και πηρες το massfx???:bowdown::bowdown:

oxi 21 ειμαι απλα το nik name το εχω παντου! ετσι:turtle:

salpas18
25-05-10, 23:38
Μην σου πω να παιρνει δυο μονο πριν την προπονηση.

λες μια εβδομαδα να περνω 2 + 2 ? για να δοκημασω και κατι αλλο μεσα σε ποσες μερες καταλαβενεις διαφορα?

manos_
26-05-10, 00:35
λες μια εβδομαδα να περνω 2 + 2 ? για να δοκημασω και κατι αλλο μεσα σε ποσες μερες καταλαβενεις διαφορα?

Ε σε καμια βδομαδα κατι θα καταλαβεις.Ε παρε 2 το πρωι και δυο πριν την προπονα.

TEFAAtzis
26-05-10, 00:40
Ε σε καμια βδομαδα κατι θα καταλαβεις.Ε παρε 2 το πρωι και δυο πριν την προπονα.

ο Γιωργος λεει πως στην ηλικια μας δεν προκειται να δουλεψει και πολυ και τον εμπιστευομαι.Αν ειναι γιατι να μην δωσεις τα λεφτα σου σε καναν αλλο συνδιασμο που 8α σε πιασει και σιγουρα???

salpas18
26-05-10, 00:45
ο Γιωργος λεει πως στην ηλικια μας δεν προκειται να δουλεψει και πολυ και τον εμπιστευομαι.Αν ειναι γιατι να μην δωσεις τα λεφτα σου σε καναν αλλο συνδιασμο που 8α σε πιασει και σιγουρα???

κοιτα ετσι και αλλιος το εχω απλα 8ελω να δω πως 8α μου δουλεψη..

salpas18
26-05-10, 00:50
ο Γιωργος λεει πως στην ηλικια μας δεν προκειται να δουλεψει και πολυ και τον εμπιστευομαι.Αν ειναι γιατι να μην δωσεις τα λεφτα σου σε καναν αλλο συνδιασμο που 8α σε πιασει και σιγουρα???

εσυ τι αλλο συνδιασμο θα μου προτινες δλδ? :bowdown: :thumbup:

TEFAAtzis
26-05-10, 01:00
εσυ τι αλλο συνδιασμο θα μου προτινες δλδ? :bowdown: :thumbup:

Αν το εχεις τοτε αλαζει το θεμα!!!
Περα απο νιτρικο - κρεατινη - η (πρωτεινη εννοειται( που λενε οτι δουλευει καλα(αν και δεν τον εχω κανει)εχω παρει μονο κρεατινη-πρωτεινη ,μπορεις να βαλεις σε αυτα και αμινοξεα και γενικα υπαρχουν συνδιασμοι αρκει να κραταει και η τσεπη σου!!!

salpas18
27-05-10, 15:27
λοιπόν το κουτί λέει 1 χάπι ανά 23 κιλά την ήμερα και λέει και το άλλο μια δόση το πρωί 2 χάπια και μια μετά από 8 ώρες αλλά 2 εγώ πως να το πάρω? μανο εσύ πότε άρχισες να ένιωσες αυτή τη διάφορα στην δύναμη?

beefmeup
27-05-10, 19:46
μια παρατηρηση για το μαςς φχ..το συμπληρωμα αυτο ΔΕΝ ειναι προορμονικο σε καμια περιπτωση.κ αυτο γιατι,για να θεωρηθει κατι προορμονικο πρεπει να εχει μια ουσια(τουλαχιστον)που να μετατρεπεται στο σωμα,με βοηθεια ενζυμων,σε αυτουσια ορμονη.
το μασσ,ΔΕΝ εχει κατι τετοιο,αλλα η βαση του ειναι απο φυτο.

κ επισης δεν ειναι τυχαιο οτι η εταιρια που το πουλαει,ΔΕΝ προτεινει αποθεραπεια μετα την χρηση του.

deluxe
27-05-10, 21:02
το no explode εχει ήδη κρεατίνη μέσα, νομίζω ενάμισι γρ το σκούπ. Αν παίρνεις δύο σκουπάκια είσαι κομπλέ και δεν την χρειάζεσαι τη mono.
Για τα χαπάκια καφεϊνης πάρτα πριν την αεροβική. Το no έχει και καφεϊνη.3 scoop παιρνω απο το no-xplode. Την κρεατινη τη σταματησα τελικα. Τα χαπακια καφεινης το ενα εχει μεσα 200mg καφεινη + guarana και πρασινο τσαι, μπολικο πραμα δλδ. Το θεμα ειναι οτι αεροβια κανω μετα τα βαρη, ενω λεει να το παιρνω μιση ωρα πριν. Πως να το συνδιασω;

manos_
27-05-10, 21:21
μια παρατηρηση για το μαςς φχ..το συμπληρωμα αυτο ΔΕΝ ειναι προορμονικο σε καμια περιπτωση.κ αυτο γιατι,για να θεωρηθει κατι προορμονικο πρεπει να εχει μια ουσια(τουλαχιστον)που να μετατρεπεται στο σωμα,με βοηθεια ενζυμων,σε αυτουσια ορμονη.
το μασσ,ΔΕΝ εχει κατι τετοιο,αλλα η βαση του ειναι απο φυτο.

κ επισης δεν ειναι τυχαιο οτι η εταιρια που το πουλαει,ΔΕΝ προτεινει αποθεραπεια μετα την χρηση του.

Προορμονικο ειπα οχι προορμονη.Επισης απο ποτε οι εταιριες απεκτησαν ειλικρινεια?

beefmeup
27-05-10, 21:25
Προορμονικο ειπα οχι προορμονη
ποια η διαφορα??:???:
.Επισης απο ποτε οι εταιριες απεκτησαν ειλικρινεια?
αυτο ναι,αλλα δε μπορουμε να κανουμε τους μαγους κ να μαντευουμε καθε φορα.η ποιο ασφαλης μεθοδος ειναι να πιστευουμε οτι γραφει το κουτι μεχρι να αποδειχθει το αντιθετο.ασε που μαντευοντας δεν θα βγαλουμε ακρη οσον αφορα τα συμπληρωματα.


.

manos_
27-05-10, 21:28
Ενοω οτι εχουν πιο ηπια δραση απο τις προορμονες αλλα τα συστατικα δεν παυουν να καταπιεζουν τις ορμονες σου σε ενα μικρο βαθμο.Εγω προσωπικα παντως γενικα αν δεν δοκιμασω κατι δεν εχω καμια αποψη κρινω με βαση την εμπειρια.

TEFAAtzis
27-05-10, 21:40
Ενοω οτι εχουν πιο ηπια δραση απο τις προορμονες αλλα τα συστατικα δεν παυουν να καταπιεζουν τις ορμονες σου σε ενα μικρο βαθμο.Εγω προσωπικα παντως γενικα αν δεν δοκιμασω κατι δεν εχω καμια αποψη κρινω με βαση την εμπειρια.

το λεει και το ονομα σου εξαλου supplement beta tester:green:!!!

salpas18
28-05-10, 02:12
λοιπόν το κουτί λέει 1 χάπι ανά 23 κιλά την ήμερα και λέει και το άλλο μια δόση το πρωί 2 χάπια και μια μετά από 8 ώρες αλλά 2 εγώ πως να το πάρω? μανο εσύ πότε άρχισες να ένιωσες αυτή τη διάφορα στην δύναμη?

καποιος να μου απαντηση?:turtle:

GEORGEXX1
28-05-10, 09:53
ΚΟΨΤΕ ΡΕ ΣΕΙΣ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΑΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.

ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ

Εχετε τα παντα μεσα σας που δουλευουν φουλ, ορμονες,τεστο,ινσουλινες που θα ζηλευαν και οι εταιριες που παρασκευαζουν τα συμπληρωματα.

10 ρωτανε για διατροφη και 50 για ΣΥ-ΜΠΛΗ-ΡΩ-ΜΑ-ΤΑ(η διατροφη του τεμπελη).

ΚΑΘΑΡΟ(ποιοτικο φαγητο),και βαρια γυμναστικη)

δεν ξερω πως την ειδα πρωι-πρωι αλα μου την εδωσε που καποιοι ανισορροποι σας λενε πως αμα παρεις συμπληρωματα θα γινεις ΤΕΡΑΣ.

-beba-
28-05-10, 09:57
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

salpas18
28-05-10, 13:41
ΚΟΨΤΕ ΡΕ ΣΕΙΣ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΑΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.

ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ

Εχετε τα παντα μεσα σας που δουλευουν φουλ, ορμονες,τεστο,ινσουλινες που θα ζηλευαν και οι εταιριες που παρασκευαζουν τα συμπληρωματα.

10 ρωτανε για διατροφη και 50 για ΣΥ-ΜΠΛΗ-ΡΩ-ΜΑ-ΤΑ(η διατροφη του τεμπελη).

ΚΑΘΑΡΟ(ποιοτικο φαγητο),και βαρια γυμναστικη)

δεν ξερω πως την ειδα πρωι-πρωι αλα μου την εδωσε που καποιοι ανισορροποι σας λενε πως αμα παρεις συμπληρωματα θα γινεις ΤΕΡΑΣ.

δεν θελω την γνωμη σ εγω θελω να μου απαντηση καπιος σε αυτο που ροτησα το τι θα κανο με την υγεια μ ειναι δικο μ θεμα και οχι δικο σου

manos_
28-05-10, 14:00
ΚΟΨΤΕ ΡΕ ΣΕΙΣ 20 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΑΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.

ΝΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ

Εχετε τα παντα μεσα σας που δουλευουν φουλ, ορμονες,τεστο,ινσουλινες που θα ζηλευαν και οι εταιριες που παρασκευαζουν τα συμπληρωματα.

10 ρωτανε για διατροφη και 50 για ΣΥ-ΜΠΛΗ-ΡΩ-ΜΑ-ΤΑ(η διατροφη του τεμπελη).

ΚΑΘΑΡΟ(ποιοτικο φαγητο),και βαρια γυμναστικη)

δεν ξερω πως την ειδα πρωι-πρωι αλα μου την εδωσε που καποιοι ανισορροποι σας λενε πως αμα παρεις συμπληρωματα θα γινεις ΤΕΡΑΣ.

Προβληματα με την υγεια του δεν θα εχει εκτος και αν υπαρχει ηδη προβλημα.Απο εκει και περα ειναι θεμα του καθενος τι θα παρει και τι οχι εγω ποτε δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να παρει η να μην παρει κατι ετσι και αλλοιως ο καθενας θα κανει αυτο που θελει ανεξαρτητα απο τι του λες η δεν του λες.

manos_
28-05-10, 14:04
λοιπόν το κουτί λέει 1 χάπι ανά 23 κιλά την ήμερα και λέει και το άλλο μια δόση το πρωί 2 χάπια και μια μετά από 8 ώρες αλλά 2 εγώ πως να το πάρω? μανο εσύ πότε άρχισες να ένιωσες αυτή τη διάφορα στην δύναμη?

Παρε ρε δυο οταν ξυπνας και δυο πριν την προπονηση το απογευμα.Δεν θυμαμαι τωρα να σου πω μετα απο 5-6 μερες αν θυμαμαι καλα.

salpas18
28-05-10, 14:07
Παρε ρε δυο οταν ξυπνας και δυο πριν την προπονηση το απογευμα.Δεν θυμαμαι τωρα να σου πω μετα απο 5-6 μερες αν θυμαμαι καλα.

:bowdown::bowdown: οκ ευχαριστω!:toast:

salpas18
28-05-10, 14:10
Προβληματα με την υγεια του δεν θα εχει εκτος και αν υπαρχει ηδη προβλημα.Απο εκει και περα ειναι θεμα του καθενος τι θα παρει και τι οχι εγω ποτε δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να παρει η να μην παρει κατι ετσι και αλλοιως ο καθενας θα κανει αυτο που θελει ανεξαρτητα απο τι του λες η δεν του λες.

:thumbup::thumbup::thumbup: etsi akrybos!

flowin_through
28-05-10, 14:21
εγω ποτε δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να παρει η να μην παρει κατι ετσι και αλλοιως ο καθενας θα κανει αυτο που θελει ανεξαρτητα απο τι του λες η δεν του λες.
Δεν προσπαθεις να πεισεις κανεναν, αλλα οπως βλεπεις και παρακατω, του λες αυτο που θελει να ακουσει.
Ο καθενας νομιζει οτι κανει αυτο που θελει, αλλα στην ουσια ειναι μια συνισταμενη ολων των επιρροων που δεχεται. Οταν μαλιστα προκειται για επιρρεπες ατομο και με δειγματα επιπολαιοτητας, συντηρεις μια κατασταση ( γραφει τις δοσολογιες το κουτι) που , αν δε βλαψει μακροπροθεσμα την υγεια του, τουλαχιστον παιρνει λαθος καθοδηγηση.


:bowdown::bowdown: οκ ευχαριστω!:toast:

salpas18
28-05-10, 14:44
Δεν προσπαθεις να πεισεις κανεναν, αλλα οπως βλεπεις και παρακατω, του λες αυτο που θελει να ακουσει.
Ο καθενας νομιζει οτι κανει αυτο που θελει, αλλα στην ουσια ειναι μια συνισταμενη ολων των επιρροων που δεχεται. Οταν μαλιστα προκειται για επιρρεπες ατομο και με δειγματα επιπολαιοτητας, συντηρεις μια κατασταση ( γραφει τις δοσολογιες το κουτι) που , αν δε βλαψει μακροπροθεσμα την υγεια του, τουλαχιστον παιρνει λαθος καθοδηγηση.

ρε παιδια ολοκληρο θεμα το εχετε κανει τι ειναι αναβοληκο η στεοηδες η ορμονες οχι ετσι δεν ειναι ? ενα συμπληρομα ειναι που θελω να δοκημασω και ειναι επιλογι μου εαν δν μου πιτε εσεις που το εχετε χρησιμοποίηση θα δο τη δοσολογια που λεει το κουτι η θα ρωτησω σε αλλο φορουμ εδω αμαν ειστε ολοι θα πιτε και κατι τεσπα ουτε έξυπνος το παίζω ούτε τιποτα απλα ρςταω για να ενιμεροση καπια πραγματα...

flowin_through
28-05-10, 14:49
απλα ρςταω για να ενιμεροση καπια πραγματα...

Αυτο ακριβως ΔΕΝ κανεις. Θελεις μασημενη τροφη. Και οταν μπεις στη διαδικασια της ερευνας και της αμφισβητισης θα καταλαβεις αν πρεπει να παρεις κατι ή οχι και πότε.

manos_
28-05-10, 14:52
Δεν προσπαθεις να πεισεις κανεναν, αλλα οπως βλεπεις και παρακατω, του λες αυτο που θελει να ακουσει.
Ο καθενας νομιζει οτι κανει αυτο που θελει, αλλα στην ουσια ειναι μια συνισταμενη ολων των επιρροων που δεχεται. Οταν μαλιστα προκειται για επιρρεπες ατομο και με δειγματα επιπολαιοτητας, συντηρεις μια κατασταση ( γραφει τις δοσολογιες το κουτι) που , αν δε βλαψει μακροπροθεσμα την υγεια του, τουλαχιστον παιρνει λαθος καθοδηγηση.

Δεν του λεω αυτο που θελει να ακουσει του απανταω στην ερωτηση του χωρις περαιτερω ψυχαναλυτικες υποθεσεις.Απο εκει και περα ο καθενας λυνει τα προβληματα του μονος του εγω δεν παιξω ρολο ουτε κηδεμονα ουτε ψυχαναλυτη.

flowin_through
28-05-10, 14:54
Ναι να πουμε και ποιες ειναι οι ασφαλεις δοσεις κοκας που δεν αποτελουν θανασιμη δοση και να αφησουμε τα περαιτερω για τους ψυχαναλυτες.

GEORGEXX1
28-05-10, 14:54
δεν θελω την γνωμη σ εγω θελω να μου απαντηση καπιος σε αυτο που ροτησα το τι θα κανο με την υγεια μ ειναι δικο μ θεμα και οχι δικο σου

Αν και οταν εγραψα δεν ενοουσα εσενα αλα την γενικοτερη κατασταση που επικρατει στο θεμα των συμπληρωματων στα νεα παιδια.
Για να ειμαστε ειλικρινεις δεν θες την γνωμη μου γιατι ειναι αρνητικη σε αυτο που θες εσυ.
Κατα τα αλα εχεις απολυτο δικιο το τη θα κανεις με την υγεια σου


Προβληματα με την υγεια του δεν θα εχει εκτος και αν υπαρχει ηδη προβλημα.Απο εκει και περα ειναι θεμα του καθενος τι θα παρει και τι οχι εγω ποτε δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να παρει η να μην παρει κατι ετσι και αλλοιως ο καθενας θα κανει αυτο που θελει ανεξαρτητα απο τι του λες η δεν του λες.

Μανο δεν κυριολεκτω οταν λεω για προβλημα υγειας,αλα αν απο τωρα λαμβανει εξωγενες




συμπληρωματα αυξησης της τεστο τοτε σε δυο-τεσσερα χρονια τη θα παρει;;



Παρε ρε δυο οταν ξυπνας και δυο πριν την προπονηση το απογευμα.Δεν θυμαμαι τωρα να σου πω μετα απο 5-6 μερες αν θυμαμαι καλα.

δυο το πρωι-δυο πριν την προ και μετα απο δεκα μερες και δυο το βραδι.


:bowdown::bowdown: οκ ευχαριστω!:toast:
Σημασια εχει φιλε salpas18 να εισαι ευχαριστημενος τα αλα χεστα.

ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ

manos_
28-05-10, 14:55
Ναι να πουμε και ποιες ειναι οι ασφαλεις δοσεις κοκας που δεν αποτελουν θανασιμη δοση και να αφησουμε τα περαιτερω για τους ψυχαναλυτες.

Λιγο αδικο το παραδειγμα σου δεν νομιζεις?

flowin_through
28-05-10, 14:56
Αναφερομαι στη λογικη, οχι στις ουσιες.

manos_
28-05-10, 15:00
Αναφερομαι στη λογικη, οχι στις ουσιες.

Η λογικη που χρησιμοποιει ο καθενας εχει σαν συνισταμενη και τις ουσιες που αναφερετε.Τεσπα ξαναλεω ο καθενας κανει τις επιλογες του εγω δεν το παιζω κηδεμονας οπως δεν γουσταρω και να μου το παιζουν γενικα,απο την στιγμη που εχω την ευθυνη των πραξεων μου.

Machiavelli
29-05-10, 20:22
Δεν είναι το θέμα αν θα επηρεαστείς στο κοτόπουλο, στην πρωτεΐνη, στην δεξτρόζη, στο mass fx, σε μια προορμόνη ή σε ένα στεροειδές. Όταν είσαι άσχετος είσαι επικίνδυνος για τον εαυτό σου ακόμα και με το πρώτο. Και αν δεν φανεί την πρώτη φορά θα φανεί την επόμενη...

salpas18
29-05-10, 22:21
Δεν είναι το θέμα αν θα επηρεαστείς στο κοτόπουλο, στην πρωτεΐνη, στην δεξτρόζη, στο mass fx, σε μια προορμόνη ή σε ένα στεροειδές. Όταν είσαι άσχετος είσαι επικίνδυνος για τον εαυτό σου ακόμα και με το πρώτο. Και αν δεν φανεί την πρώτη φορά θα φανεί την επόμενη...

:clap:

flowin_through
29-05-10, 22:58
:clap:

:shock:

GEORGEXX1
29-05-10, 23:07
:shock:

:rolf::rolf:

beefmeup
30-05-10, 02:55
μμμμααααααλλιιιισσσσταααααα...:turtle:

σαλπας ακου κ την δικη μου γνωμη αφου ακουσες κ ολα τ αλλα..

παρε το μασσ αφοβα,ουτε με την υγεια σου παιζεις ουτε τπτ..κ να εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα σου ανεβασει την τεστο η οτι αλλο λεει οτι ανεβαζει οσο κ μια παστα.

απτην αλλη,το θεμα της υγειας ειναι αποκληστικα δικο σου,κ κανεις δεν μπορει να σου πει τι θα κανεις ουτε δαιμονοποιει κανεις τπτ,απλα η ληψη γενικα συμπληρωματων η οτι αλλο τεσπα,θελει μια πιο υπευθυνη προσεγγειση..
θα επρεπε δλδ,να ξερεις τι κανει η τι δεν κανει αυτο που περνεις,πριν το παρεις κ να μην ρωτας δεξια αριστερα..απο κει ξεκιναμε,κ αυτο νομιζω θελουν να σου πουν ολοι οι προλαλλησαντες..τουλαχιστον εγω,παντα αυτο εκανα,κ ειμουν κομπλε,κ με λιγοτερες απορειες για τους γυρω μου..

τωρα το ΤΙ θα παρεις ειναι δικο σου θεμα κ δεν το κρινει κανεις,πιστευω..
ολοι ειμαστε υπευθυνοι των πρξεων μας κ των αποτελεσματων τους..

Haris Pilton
30-05-10, 03:41
Δεν είναι το θέμα αν θα επηρεαστείς στο κοτόπουλο, στην πρωτεΐνη, στην δεξτρόζη, στο mass fx, σε μια προορμόνη ή σε ένα στεροειδές. Όταν είσαι άσχετος είσαι επικίνδυνος για τον εαυτό σου ακόμα και με το πρώτο. Και αν δεν φανεί την πρώτη φορά θα φανεί την επόμενη...

Tι θεσπέσια έκφραση ,πολύ θα ήθελα να μου την πουν και έμενα κάποτε.

flowin_through
30-05-10, 18:52
Tι θεσπέσια έκφραση ,πολύ θα ήθελα να μου την πουν και έμενα κάποτε.

Εγω παλι να ακουσω μεταξυ τριτων : ¨τον βλεπεις αυτον? φαντασου ποσα φαρμακα παιρνει¨

salpas18
30-05-10, 20:27
μμμμααααααλλιιιισσσσταααααα...:turtle:

σαλπας ακου κ την δικη μου γνωμη αφου ακουσες κ ολα τ αλλα..

παρε το μασσ αφοβα,ουτε με την υγεια σου παιζεις ουτε τπτ..κ να εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα σου ανεβασει την τεστο η οτι αλλο λεει οτι ανεβαζει οσο κ μια παστα.

απτην αλλη,το θεμα της υγειας ειναι αποκληστικα δικο σου,κ κανεις δεν μπορει να σου πει τι θα κανεις ουτε δαιμονοποιει κανεις τπτ,απλα η ληψη γενικα συμπληρωματων η οτι αλλο τεσπα,θελει μια πιο υπευθυνη προσεγγειση..
θα επρεπε δλδ,να ξερεις τι κανει η τι δεν κανει αυτο που περνεις,πριν το παρεις κ να μην ρωτας δεξια αριστερα..απο κει ξεκιναμε,κ αυτο νομιζω θελουν να σου πουν ολοι οι προλαλλησαντες..τουλαχιστον εγω,παντα αυτο εκανα,κ ειμουν κομπλε,κ με λιγοτερες απορειες για τους γυρω μου..

τωρα το ΤΙ θα παρεις ειναι δικο σου θεμα κ δεν το κρινει κανεις,πιστευω..
ολοι ειμαστε υπευθυνοι των πρξεων μας κ των αποτελεσματων τους..


η δουλεια ενος φορουμ δεν ειναι το να ρωταμε καπια πραγματα που θελουμε? αν δεν ρωτησω δεξια αριστερα δλδ εσεσας πιον 8α ρωτησω τελος παντον πολυ τραβιξε το 8εμα οταν 8α 8ελω να παρο κατι 8α ρωταω σε εναν προσοπικα να μου απανταει η σε κανενα αλλο φορουμ .... και κατι αλλο δλδ εσυ τωρα μας λες οτι το μασσ εφεξ δεν κανει τιποτα και οτι ο μανος μας λεει μασαλια οτι του δουλεψε παρα πολυ καλα? πφφφ οκ οτι πιτε....:bowdown::bowdown::bowdown::clap::clap::clap::thumbup::thumbup::thumbup:

salpas18
30-05-10, 20:28
η δουλεια ενος φορουμ δεν ειναι το να ρωταμε καπια πραγματα που θελουμε? αν δεν ρωτησω δεξια αριστερα δλδ εσεσας πιον 8α ρωτησω τελος παντον πολυ τραβιξε το 8εμα οταν 8α 8ελω να παρο κατι 8α ρωταω σε εναν προσοπικα να μου απανταει η σε κανενα αλλο φορουμ .... και κατι αλλο δλδ εσυ τωρα μας λες οτι το μασσ εφεξ δεν κανει τιποτα και οτι ο μανος μας λεει μασαλια οτι του δουλεψε παρα πολυ καλα? πφφφ οκ οτι πιτε....:bowdown::bowdown::bowdown::clap::clap::clap::thumbup::thumbup::thumbup:

μασαλια = ψεματα + παραμι8ια για οσους δν κτλβαν :P:turtle::turtle:

flowin_through
30-05-10, 20:59
δλδ εσυ τωρα μας λες οτι το μασσ εφεξ δεν κανει τιποτα και οτι ο μανος μας λεει μασαλια οτι του δουλεψε παρα πολυ καλα?

Δεν εχεις καταλαβει τιποτα.

Ειδικα εσενα θα σου δουλεψει καλυτερα και απ`το μανο.

Machiavelli
30-05-10, 21:04
Μπλουμ έκανε το κουνελάκι στη γαλάζια λιμνούλα και πέταξε πάλι πίσω στον στάβλο να δει τα αυγουλάκια του.

Manos1989
30-05-10, 22:32
Μπλουμ έκανε το κουνελάκι στη γαλάζια λιμνούλα και πέταξε πάλι πίσω στον στάβλο να δει τα αυγουλάκια του.

χαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα τι είναι τούτο πάλι:turtle::turtle:

No Cash
31-05-10, 03:56
Εγω παλι να ακουσω μεταξυ τριτων : ¨τον βλεπεις αυτον? φαντασου ποσα φαρμακα παιρνει¨



ή ...... "λιγο να γυμναστω θελω να φτιαξω σωμα.... αλλα οχι κι ΕΤΣΙ!!"

KATERINI 144
31-05-10, 19:39
η δουλεια ενος φορουμ δεν ειναι το να ρωταμε καπια πραγματα που θελουμε? αν δεν ρωτησω δεξια αριστερα δλδ εσεσας πιον 8α ρωτησω τελος παντον πολυ τραβιξε το 8εμα οταν 8α 8ελω να παρο κατι 8α ρωταω σε εναν προσοπικα να μου απανταει η σε κανενα αλλο φορουμ ....
salpas18 δουλεια ενος φορουμ ειναι να δίνει βημα στο οποιονδήποτε θέλει να ανταλλάξει απόψεις, εφόσον αυτός τηρεί τους κανόνες, ειναι κόσμιος, λογικός, και δεν εχει απαιτήσεις του τύπου ''φτιάξτε μου μια διατροφή γιατί δεν ξέρω''
μήπως μπέρδεψες τα φορουμ με τους περσοναλ τρεινερ?! το τελευταίο που λες για αλλο φορουμ ασχολίαστο, μπορείς να ρωτήσεις όπου θέλεις.

salpas18
31-05-10, 19:49
salpas18 δουλεια ενος φορουμ ειναι να δίνει βημα στο οποιονδήποτε θέλει να ανταλλάξει απόψεις, εφόσον αυτός τηρεί τους κανόνες, ειναι κόσμιος, λογικός, και δεν εχει απαιτήσεις του τύπου ''φτιάξτε μου μια διατροφή γιατί δεν ξέρω''
μήπως μπέρδεψες τα φορουμ με τους περσοναλ τρεινερ?! το τελευταίο που λες για αλλο φορουμ ασχολίαστο, μπορείς να ρωτήσεις όπου θέλεις.

ναι να ανταλλαξει αποψεις αλλα οχι και να κρήνη το τι 8α κανεις και εγω δεν 8υμαμαι να ζητησα κατι παραλογο παρα μονο τον μαν0 πως να ειναι η δοσις μου και τπτ αλλο δεν βλεπω κατι παραλογω και "εσεις" αρχισατε και λεγατε και λεγατε και λεγατε αλλα για αλλα εαν μου ελεγε ο μανος που μου ειπε κιολας παρε τοσο και τοσο δεν προκιτε να γινοταν ολο αυτο το 8εμα αλλα μπικαν πολλα ατομα που ειπαν διαφορα αλλα... και δεν μπερδεψα και το φορουμ ξερω πολυ καλα τι μου γινετε απλα επιδι τα λεω καπος ειναι σαν να παρεξιγιστε ....

KATERINI 144
31-05-10, 19:58
ναι να ανταλλαξει αποψεις αλλα οχι και να κρήνη το τι 8α κανεις και εγω δεν 8υμαμαι να ζητησα κατι παραλογο παρα μονο τον μαν0 πως να ειναι η δοσις μου και τπτ αλλο δεν βλεπω κατι παραλογω και "εσεις" αρχισατε και λεγατε και λεγατε και λεγατε αλλα για αλλα εαν μου ελεγε ο μανος που μου ειπε κιολας παρε τοσο και τοσο δεν προκιτε να γινοταν ολο αυτο το 8εμα αλλα μπικαν πολλα ατομα που ειπαν διαφορα αλλα... και δεν μπερδεψα και το φορουμ ξερω πολυ καλα τι μου γινετε απλα επιδι τα λεω καπος ειναι σαν να παρεξιγιστε ....

δεν παρεξηγείτε κανενας, τα παιδια να σε προστατέψουν θέλουν, φυσικά ειναι δικο σου θεμα το τη θα κάνεις αλλα καλα ειναι οταν σου το λενε τόσοι πολλοί να προβληματίζεσαι.

salpas18
31-05-10, 20:02
δεν παρεξηγείτε κανενας, τα παιδια να σε προστατέψουν θέλουν, φυσικά ειναι δικο σου θεμα το τη θα κάνεις αλλα καλα ειναι οταν σου το λενε τόσοι πολλοί να προβληματίζεσαι.

οκ σωστο αυτο που λες αλλα δεν ειναι και στεροηδη η κατι αναλογο ενταξει πρεπει να ειναι δυνατο αλλα οχι και αναβοληκο υποθετο... και μερηκη αν δεν κανο λαθος λενε οτι ειναι μουφα αμα ειναι μουφα απο τι να με προστατεψουν? οκ τεσπα κριμα ειναι να βγενουμε τοσο οφ τοπικ....;)

manos_
31-05-10, 20:12
δεν παρεξηγείτε κανενας, τα παιδια να σε προστατέψουν θέλουν, φυσικά ειναι δικο σου θεμα το τη θα κάνεις αλλα καλα ειναι οταν σου το λενε τόσοι πολλοί να προβληματίζεσαι.

Δηλαδη εγω τι θελω να του δημιουργησω προβλημα?

KATERINI 144
31-05-10, 20:16
Δηλαδη εγω τι θελω να του δημιουργησω προβλημα?
οχι ρε μανο, εγώ όπως και οι περισσότεροι που του απάντησαν είμαι αντίθετος με το σκεπτικό του.

manos_
31-05-10, 20:19
οχι ρε μανο, εγώ όπως και οι περισσότεροι που του απάντησαν είμαι αντίθετος με το σκεπτικό του.

Ε δεν εχει καποιο σκεπτικο βασικα απλα θελει να παρει κατι δυνατο για τους δικους του λογους το οποιο ειναι θεμιτο κατ εμε και απο την στιγμη που το εχω δοκιμασει και το θεωρω ασφαλεσταστο εγω δεν βρισκω κατι κακο στο να το παρει ασχετα αν δεν θα παρει το μαξιμουμ του αποτελεσματος λογω επιπεδου,διατροφης κτλ.Ολοι μας εχουμε παρει διαφορα πριν την ωρα μας αν μη τι αλλο.

salpas18
31-05-10, 20:43
Ε δεν εχει καποιο σκεπτικο βασικα απλα θελει να παρει κατι δυνατο για τους δικους του λογους το οποιο ειναι θεμιτο κατ εμε και απο την στιγμη που το εχω δοκιμασει και το θεωρω ασφαλεσταστο εγω δεν βρισκω κατι κακο στο να το παρει ασχετα αν δεν θα παρει το μαξιμουμ του αποτελεσματος λογω επιπεδου,διατροφης κτλ.Ολοι μας εχουμε παρει διαφορα πριν την ωρα μας αν μη τι αλλο.

:thumbup:

Levrone
31-05-10, 21:03
Παιδια αυτα τα πραγματα δε συζητιουνται ετσι..ουτε λυνονται ετσι.
Αν θελει να το παρει θα το παρει και ας το παρει.
Εγω και αν ειμαι αντιθετος, αλλα δεν ειμαι και πατερας του salpa.
Στο φιναλε ας κανει ο καθενας οτι τον φωτησει ο Θεος.
Απλο ειναι.
Τωρα αν ο οποιοσδηποτε (οχι ο salpas) αλλα ο οποιοσδηποτε δεν εχει κριση ή φραγμους αυτος θα το βρει μπροστα του σε καθε ενεργεια. Ειναι λιγο και η λογικη του "απο πιτα που δεν τρως τι σε νοιαζει και αν καει"..Πως να το κανουμε δηλαδη?

Αφηστε που συνηθως ο εγκεφαλος λειτουργει αντιθετα , και ειδικα ενος νεου, και οσο του πας κοντρα τοσο τον φανατιζεις.
Αφηστε τον να παρει οτι θελει να ηρεμησει. Που ετσι κι αλλιως δηλαδη θα παρει.

Απλα να πω και εγω στον καθενα οτι ανθρωποι μεγαλοι, που εχουν και παιδια, οπως ο Γιωργοςxxl , ο Γιαννης64, ο Φωτης , δεν τα λενε για να τα πουν , για καλο τα λενε.

salpas18
31-05-10, 21:18
Παιδια αυτα τα πραγματα δε συζητιουνται ετσι..ουτε λυνονται ετσι.
Αν θελει να το παρει θα το παρει και ας το παρει.
Εγω και αν ειμαι αντιθετος, αλλα δεν ειμαι και πατερας του salpa.
Στο φιναλε ας κανει ο καθενας οτι τον φωτησει ο Θεος.
Απλο ειναι.
Τωρα αν ο οποιοσδηποτε (οχι ο salpas) αλλα ο οποιοσδηποτε δεν εχει κριση ή φραγμους αυτος θα το βρει μπροστα του σε καθε ενεργεια. Ειναι λιγο και η λογικη του "απο πιτα που δεν τρως τι σε νοιαζει και αν καει"..Πως να το κανουμε δηλαδη?

Αφηστε που συνηθως ο εγκεφαλος λειτουργει αντιθετα , και ειδικα ενος νεου, και οσο του πας κοντρα τοσο τον φανατιζεις.
Αφηστε τον να παρει οτι θελει να ηρεμησει. Που ετσι κι αλλιως δηλαδη θα παρει.

Απλα να πω και εγω στον καθενα οτι ανθρωποι μεγαλοι, που εχουν και παιδια, οπως ο Γιωργοςxxl , ο Γιαννης64, ο Φωτης , δεν τα λενε για να τα πουν , για καλο τα λενε.

+++fono! :toast:

deluxe
08-07-10, 16:19
Παιδια μπορουμε να γραψουμε μια λιστα με ποια συμπληρωματα ειναι για γραμμωση και ποια για ογκο; Και απο αυτα τα 2,3 καλυτερα.


Τα νιτρικα τυπου plasmajet,nitrix ειναι για γραμμωση, σωστα; Υπαρχουν τετοια σε σκονη;

Οι φορμουλες οπως το No-xplode για ογκο.

Τι γινεται με τα νιτρικα φορμουλες τυπου jack3d, Hemorush; Τα οποια δεν εχουν μεσα καθολου υδατανθρακα;

Τα test-boosters ( Novedex, Animal Stak κτλ ) ειναι και αυτα για γραμμωση. Το tribulus;

Πρωτεϊνη εξαρταται απο την περιεκτικοτητα της σε ζαχαρη.

Η κρεατινη κυριως για ογκο και αντοχη.


Μπορει να εχω κανει και λαθη, οποτε με διορθωνετε.

Τελος αμα μπορειτε να πειτε καποιον καλο συνδιασμο για γραμμωση και για ογκο. Και καποιους κυκλους. Πχ 1ο μηνα γραμμωσης αυτο, 2ο μηνα το αλλο κ.ο.κ.

No Cash
08-07-10, 18:05
μερικα συμπληρωματα δεν ειναι αποκλειστικα για ογκο η γραμμωση..


αναλογα τη διατροφη σου και πως τα χρησιμοποιεις... τα στρεφεις στη δικη σου κατευθυνση...

deluxe
14-08-10, 20:58
Θα γραψει καποιος αλλος τα top συμπληρωματα για αυτον;

Εγω το μονο που εχω δοκιμασει και εχει δουλεψει και με το παραπανω ειναι το mitotropin.

koulisss
14-08-10, 21:59
για μενα ως τωρα καλη μου φανηκε η cell-tech,απο λιποδιαλητη δουλεψε για μενα το lipo6x και εξησου καλα το hydroxycut,απο νιτρικα το super pump δεν μου εκανε τπτ απολυτος και ηταν η 1 φορα που επερνα νιτρικο πολυ καλα δουλεψε και εχω να πω τα καλητερα λογια γιαυτο ειναι το νιτρικο της bsn κορυφαιο,και το τελευταιο που περνω αυτη την στιγμη ειναι το καινουργιο νιτρικο της muscletech nanovapor αλλα σε μορφη χαπιων βεβαια δεν συνγκρινετε με της bsn αλλα για μενα πολυ καλητερο απο το super pump μου εδωσε ενεργεια και καλη συγκεντροση στην προπονηση ενω το super pump τπτ! αυτα απο εμενα! :-D

deluxe
14-08-10, 23:56
Το nitrix λες ή το noxplode;

Απο πολλα νιτρικα που εχω δοκιμασει ( noz, noxplode, nano vapor, jack3d, super pump ) πλακα-πλακα το noxplode νομιζω δουλευε καλυτερα..

Βεβαια απο το jack3d, ειχα παρει μονο 3 δοσεις, μετα το σταματησα, οποτε δε ξερω ακομα αν δουλευει ή οχι.

TEFAAtzis
15-08-10, 00:16
Το nitrix λες ή το noxplode;

Απο πολλα νιτρικα που εχω δοκιμασει ( noz, noxplode, nano vapor, jack3d, super pump ) πλακα-πλακα το noxplode νομιζω δουλευε καλυτερα..

Βεβαια απο το jack3d, ειχα παρει μονο 3 δοσεις, μετα το σταματησα, οποτε δε ξερω ακομα αν δουλευει ή οχι.

σε μενα περα απο την πρωτη μερα οπως και το Therapy δεν δουλεψε παντως.Θα δοκιμασω απο εναν γνωστο μου και το xplode και αν δεν με πιασει και αυτο δεν ξαναπαιρνω νιτρικο για κανεναν λογο

deluxe
15-08-10, 00:39
Παντως μου φαινεται ανουσιο να παιρνουμε 2+ scoops. Πιστευω καλυτερα θα ηταν 1 scoop + 200mg καφεϊνης. Δε ξερω ομως σιγουρα.

koulisss
15-08-10, 01:09
Το nitrix λες ή το noxplode;

Απο πολλα νιτρικα που εχω δοκιμασει ( noz, noxplode, nano vapor, jack3d, super pump ) πλακα-πλακα το noxplode νομιζω δουλευε καλυτερα..

Βεβαια απο το jack3d, ειχα παρει μονο 3 δοσεις, μετα το σταματησα, οποτε δε ξερω ακομα αν δουλευει ή οχι.

το noxplode ηταν που ειχα παρει και εκανε πολυ καλη δουλεια!