PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποσα (λιπώδη) κιλά πήρατε το Πάσχα?



Michaelangelo
05-04-10, 23:30
Μιας και το Πάσχα πέρασε και η πλειοψηφία των Body-Builders και αθλητών μας εδώ μέσα, την ξέσκισε την δίαιτα του, πλέον βλέπουμε τα αρνητικά αποτελέσματα που έχει το αρνάκι και ξίδια στο σώμα μας. Να δούμε λοιπόν αυτές οι λίγες μέρες ποσο κακό μας έκαναν και σε τι ποσοστό. :D



ps: Το topic είναι για την πλακα μας λόγω Εορτών! Χριστός Ανέστη!

manos_
05-04-10, 23:43
Τιποτα μηδεν.Και την κυριακη του πασχα εφαγα σκετο κρεας.Οταν πλησιαζει το καλοκαιρι σκυλιαζω με την διατροφη ουτε ξυδια λιγος υδατανθρακας ουτε αναψυκτικα ουτε ζαχαρες τιποτα.

savage
06-04-10, 00:07
Εμενα η ζυγαρια με εβγαλε λιγο πιο βαρυ σημερα(800-900 γραμ),αλλα μαλλον ηταν τυχαιο γιατι δεν εκανα καμια ιδιαιτερη κρεπαλη:unsure:

Levrone
06-04-10, 00:08
δεν εφαγα ΤΙΠΟΤΑ! σεν "εσπασα" λεπτο! και ειμαι και ενα κιλο λιγοτερο την εβδομαδα που μπηκε!

savage στην κανω ρε!

Bigmama
06-04-10, 00:14
Και εγώ μειον είμαι. Το μόνο πασχαλινό που έφαγα ήταν 3 ασπράδια :turtle::turtle::turtle:

savage
06-04-10, 00:15
δεν εφαγα ΤΙΠΟΤΑ! σεν "εσπασα" λεπτο! και ειμαι και ενα κιλο λιγοτερο την εβδομαδα που μπηκε!

savage στην κανω ρε!

:P:P:P:P:P:P:P:toast::toast:

Levrone
06-04-10, 00:18
Και εγώ μειον είμαι. Το μόνο πασχαλινό που έφαγα ήταν 3 ασπράδια :turtle::turtle::turtle:

σsavage και η Bigmama στην κανει ρεεεε!!! :P:P:P

gym
06-04-10, 00:29
εγω κανονικα στη διατροφη μου ...μια χαρα......ουτε μου ελειψε κατι...ισα ισα,,,,τα εβλεπα και μπιαχχχχχχχχχχχχχχ!οποτε 00000000000000000000!!!!!!!!!

Bigmama
06-04-10, 00:30
σαφώς :rolf::rolf:

Μήπως ήταν λίγο παρααλατισμένα αυτά που έφαγες;

savage
06-04-10, 00:39
σαφώς :rolf::rolf:

Μήπως ήταν λίγο παρααλατισμένα αυτά που έφαγες;

εγω η η gym???:P:green:

Bigmama
06-04-10, 00:53
εγω η η gym???:P:green:

Εσύ, επειδή είπες οτι έβαλες χωρίς κραιπάλες. Μήπως είναι απλά καμιά κατακράτηση.

(μη δω αγκιστρι αμέσως να τσιμπίσω)

Polyneikos
06-04-10, 00:57
Εγω σας κοροιδεψα παντως.Εφαγα τα παντα και σε καλές ποσότητες και δεν πηρα καθόλου..:P:P

savage
06-04-10, 01:09
Εσύ, επειδή είπες οτι έβαλες χωρίς κραιπάλες. Μήπως είναι απλά καμιά κατακράτηση.

(μη δω αγκιστρι αμέσως να τσιμπίσω)

Ναι και γω ετσι νομιζω.Δεν νομιζω οτι 4 πηρουνιες πατατες τηγανητες και 2 πηρουνιες σαγανακι μετα απο δεν ξερω και γω ποσο καιρο που ειχα να φαω σαβουρα, δικαιολογουν αυξηση βαρους σχεδον 1 κιλου μεσα σε 2 μερες.
Αλλωστε για να παρεις 1 κιλο λιπος (και να το διατηρησεις) πρεπει να φας 7000 θερμιδες παραπανω απ'οσο σου αναλογουν,και αυτο δεν εγινε φυσικα!:thumbup:

Jeik
06-04-10, 01:32
μηδέν..μείναμε στο κλασσικό φιλέτο κοτόπουλο:green:..καμία παρασπονδία..δεν μ έκανε αίσθηση τίποτα!!

sTeLaKoS
06-04-10, 01:42
400-500 γραμ πάνω. Εντάξει, μικρό το κακό...

manos_
06-04-10, 02:09
Λοιπον βρηκα μιση πιτσα πεταμενη μεσα τις μανας μου και κανω ασκησεις την εχω βαλει μπροστα μου και δεν την τρωω.αχαχαχαχαχχααχ

-beba-
06-04-10, 12:10
Τίποτα.

Χαχαχα μπορεί να μην τήρησα ακριβώς την διατροφή μου, αλλά δεν έφαγα αρνί-κατσίκι που έχουν πολλά λίπη. Ηπια ελάχιστο κρασάκι και δοκίμασα και λίγο γλυκάκι.

sTeLaKoS
06-04-10, 12:15
Εγω σας κοροιδεψα παντως.Εφαγα τα παντα και σε καλές ποσότητες και δεν πηρα καθόλου..:P:P

Όντως μας κορόιδεψες! Είπες θα πάρεις 2-3 κιλά! :green:

masistas
06-04-10, 12:19
Ζυγίστηκα σήμερα το πρωί στο γυμναστήριο. Καμιά διαφορά στο βάρος μου, αν και το τσάκισα το αρνί με τις πατάτες. Λουκούμι έγιναν :)

stelios77
06-04-10, 12:31
Εγω ολο το Πασχα ετρωγα οπως καθε αλλη φορα και απλα την Κυριακη εφαγα ενα κομματακι γλυκο εκτος προγραμματος.Γυμναζομουν κανονικα οποτε ειμαι στα κιλα μου.

Polyneikos
06-04-10, 12:37
Όντως μας κορόιδεψες! Είπες θα πάρεις 2-3 κιλά! :green:

Tελικα το ότι ημουν εξω το τετραημερο και όχι στο σπίτι που τσιμπολογας συνεχεια αυτες τις ημερες συντελεσε στο να μην κανω τα κλασσικα 5-6 γευματα αλλά 3,πρωι,μεσημερι-βραδυ οπότε ισοζυγίστηκαν καπως έτσι φαντάζομαι !!:green:

Haris Pilton
06-04-10, 12:57
Παρακαλω,να μπει επιλογη,εχασα κιλα.

Μολις μετριθηκα μεζουρα και ζυγαρια.
Και εχω χασει 3,5cm απο κοιλια και 3 κιλα.

Εχω φαει αμετριτη σαβουρα,αλλα καμια σχεση με τα 7 γευματα που κανω στην Αθηνα.

sTeLaKoS
06-04-10, 13:01
Παρακαλω,να μπει επιλογη,εχασα κιλα.


Ρίξε τη ψήφο Χάρη! :toast:

Haris Pilton
06-04-10, 13:03
Γιουπι :turtle:

Thanks sTeLaKo :green:

GEORGEXX1
06-04-10, 13:59
Τιποτα,ολα τα ισοζυγια σε κατασταση ισοροπιας.
Δεν πηραμε, δεν δωσαμε,παρολο που οι σειρηνες της κραιπαλης εκραζαν δυνατα.

μεσημερι:100γραμ. κατσικακι + χορτο σαλατα + μια φετα ψωμι +ρετσινα

απογευμα:8 αυγα + 1 φετα τσουρεκι+μια μπαννανα

βραδι: ενα πιατο μαγειριτσα + μια φετα ψωμι

Michaelangelo
06-04-10, 15:17
Νομίζω κάποιοι μας δουλεύουνε! Περίμενα να δω κάποιον να βάζει κάνα 3ri, αντιθέτως βλέπω 'έχασα κιόλας''! Ντρέπεστε ρε κρετίνοι να πείτε ότι τα τσακίσατε όλα και το παίζεται υπεράνω! Ου να μου χαθείτε!

vAnY
06-04-10, 15:52
χαχαχαχα!!! ουτε εγ ειχα την τυχη να φαω πασχαλινο τραπεζι! ουτε ενα αβγο ουτε μπουκια απο αρνι-κατσικακι-πατατουλες...απλα....γιατι δεν ειχα!!!!:green:
....Αλλα χθες ειχα ενα ωραιοτατο cheat meal μια pizza hut ατομικη βεβαια με λεπτη ζυμη...αλλα ...κορυφη !!:turtle:
...την "εκαψα" με μια ωρα τρεξιματακι το πρωι....:P αρα..στα ιδια κιλα ειμαι..:P

Orc
07-04-10, 00:26
1 σπαλομπριζόλα μοσχαρίσια, πολύ μαρουλοσαλάτα, 2 αυγά και ένα κομμάτι τσουρέκι μια κοκα κόλα και λίγο κουλίκι.

Svein
08-04-10, 15:26
φιλέτο κοτόπουλο , ρύζι και νερο :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:!

Lasen
09-04-10, 00:33
Μετα απο 3 συνεχομενες γιορτες που εχανα βαρος(χριστουγεννα-πασχα-χριστουγεννα) αυτη τη φορα εβαλα σε 5 μερες 1 κιλο καθαρου λιπους αφου ετρωγα οτι γλυκο εβρισκα στο περασμα μου.

Michaelangelo
09-04-10, 23:31
Βλέπω το topic έχει αρχίσει να γίνεται πιο ειλικρινές και πάλι όμως πολλοί μας δουλεύουν! Παρόλα αυτά θέλω να μιλήσει και αυτός που έβαλε τα 5kg! hahaha!

Πλακα στη πλακα, κάθε Πάσχα καταστρέφω ότι διατροφές έκανα όλη τι χρονια. Πάλι καλά φέτος ήμουν εκτος Ελλάδας!

NASSER
10-04-10, 00:10
Εγω σας κοροιδεψα παντως.Εφαγα τα παντα και σε καλές ποσότητες και δεν πηρα καθόλου..:P:P
+1 :thumbup:

Τελικα ολα τα μελη του bodybuilding.gr ειναι πιθαρχημενοι με τη διατροφη???
ή τους επιασαν οι ντροπες και λενε πως δεν εφαγαν.... :green:

Για να εισαι μελος του φορουμ και της παρεας του φορουμ, στις συγκεντρωσεις πρεπει να τα τσακιζεις ΟΛΑ!!!! :P

Michaelangelo
12-04-10, 21:41
+1 :thumbup:

Τελικα ολα τα μελη του bodybuilding.gr ειναι πιθαρχημενοι με τη διατροφη???
ή τους επιασαν οι ντροπες και λενε πως δεν εφαγαν.... :green:

Για να εισαι μελος του φορουμ και της παρεας του φορουμ, στις συγκεντρωσεις πρεπει να τα τσακιζεις ΟΛΑ!!!! :P

Το παίζουν Παναγίες εδώ, αλλα τα τσακίσανε όλα! ’σε τι λένε! Και γω που προσπάθησα ο καημένος να μην, ένα κιλό το πείρα!

Κρίμα να μην έχουμε ειλικρίνεια. Πείτε το ρε ''ΝΑΙ ΈΦΑΓΑ ΌΛΟ ΤΟ ΑΡΝΊ!!!''

Μαρία
12-04-10, 21:45
Θα ετρωγα ολο το αρνι και θα τσακιζα ολα τα γλυκα αλλα λογω καταστασης φοβομουν μην γυρισω στον γιατρο και με ζυγισει και με μαλωσει ετσι εχασα μισο κιλο και ο γιατρος χαρηκε κιολας(ειναι της αποψης να μην βαζουμε πολλα κιλα στην εγκυμοσυνη και συμφωνω )!!!!

Rise above
13-04-10, 03:31
εγώ στη θέση σου θα εκμεταλλευόμουν την κατάσταση θα έτρωγα τα πάντα και μετά θα τα έριχνα στο παιδί και την εγκυμοσύνη:evil2:

veteran29
14-04-10, 13:39
πολυ ξενερα...πηρα 2 τσουρεκια για δωρακαι ολοι τρωγανε κ μενα ουτε ψιχουλο και τι νοστιμο κ τι ωραιο κλπ κλπ ...ελεος δεν βλεπετε οτι ειμαι στην κοκκινη γραμμη να το ριμαξω το τσουρεκι κ οτι βρω? δεν βλεπετε στο ματι μου οτι απεικονιζεται το αρνι να ψηνεται?....δοξα τω θεω ειχαμε πολλα αυγα ετοιμα και εφαγα πολυ ασπραδι.......κ μοσχαρισιες ψητες....κ αφθονο νερακι...κ πολυ αεροβια με τη μορφη μπασκετ εξ ου κ ο μεσοπονος ...
καμια αισθηση...βεβαια τωρα π περασε μετανιωσα π δεν εφαγα λιγη πετσα...αλλα καλυτερα το επομενο Πασχα....
τραγικο ολοι μπουκωμενοι κ ν σε κοιτανε σαν εξωγηινο θειαδες συγγενεις κλπ.τραγικο...:toast:

stamthedrum
14-04-10, 21:32
Λίγο τσουρέκι, λίγο κρασί, λίγο σοκολατένιο αυγό, λίγο ναξιώτικο τυρί αλλά γραμμάριο δεν πήρα! Ευτυχώς, τα μόνα κρέατα που ποτέ δεν έτρωγα είναι το αρνί και το κατσίκι. Επίσης, δε μου αρέσουν οι τηγανητές πατάτες :P Άλλωστε, και γυμναστήριο πήγαινα και
5x5. Μόνο 3 μέρες πριν γυρίσω έφαγα 3 μπαλες παγωτό με σοκολάτα από πάνω αλλά με τόσους λίγους υδατάνθρακες τον προηγούμενο καιρό, ούτε αυτό μου έκανε τπτ!

eri_87
18-04-10, 21:57
Εγώ αρνί κ κατσίκι κ κοκορέτσια κτλ δεν τα τρώω... Είπα όμως να γιορτάσω με μια πάστα σοκολατίνα κ όλο κ κανένα κουλουράκι τσίμπαγα... Η ζυγαριά ίδια με έδειχνε! Τώρα τί έγινε από λίπος.... :???: Επιστροφή στο πρόγραμμα όμως!!!