PDA

Επιστροφή στο Forum : Mass-Tech (Muscletech)



BIG THANOS
07-12-06, 22:41
Χρειάζομαι κάποια κιλά και θέλω να πάρω ένα νέο συμπλήρωπα πρωτείνης όγκου.Θέλω τη δική σας γνώμη για την πρωτείνη Mass-tech της Muscle-Tech:


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7499&stc=1&d=1260434392

Διατροφική ανάλυση (ανά δόση)
Calories 830
Calories from fat 45
Total fat 5 g
Saturated fat 3g
Trans fat 0g
Cholesterol 85mg
Total carbohydrate 150 g
Dietary Fiber 5 g
Sugars 6 g
Protein 45 g

*Περιέχει και μονουδρική κρεατίνη

Ευχαριστώ!

ajax
07-12-06, 23:07
ποσο κανει και ποσο καιρο κραταει η συσκευασια?

BIG THANOS
07-12-06, 23:14
Κοστίζει 50 euro και η συσκευασία ειναι: 2270 gr

Duke-Nukem
07-12-06, 23:24
Την είχα χρησιμοποιήσει στην αρχή της σταδιοδρομίας μου στο bb. Προσωπικά δεν με βοήθησε σε κάτι. Να προτιμάς καθάρη πρωτείνη και τους υδατάνθρακεσ που χρειάζεσαι τους παίρνεις ευκολότερα από το φαγητό σου. Μπορείς να αγοράσεις ξεχωριστά υδατάνθρακες αν θέλεις.

Muscleboss
07-12-06, 23:24
Κοστίζει 50 euro και η συσκευασία ειναι: 2270 gr

ρίξε μια ματιά στον κάτάλογό μας και θα βρείς καλύτερα προιόντα για το σκοπό σου και φτηνότερα. ο κατάλογος δεν περιέχει τυχαία συμπληρώματα.

ΜΒ

BIG THANOS
08-12-06, 00:04
Την είχα χρησιμοποιήσει στην αρχή της σταδιοδρομίας μου στο bb. Προσωπικά δεν με βοήθησε σε κάτι. Να προτιμάς καθάρη πρωτείνη και τους υδατάνθρακεσ που χρειάζεσαι τους παίρνεις ευκολότερα από το φαγητό σου. Μπορείς να αγοράσεις ξεχωριστά υδατάνθρακες αν θέλεις.

Τι εννοείς δεν σε βοήθησε?Δηλαδή δεν πήρες ούτε ένα κιλό?

ΚΑΙ

muscleboss στείλε μου έναν κατάλογο:
thanosbouros777@yahoo.gr

Muscleboss
08-12-06, 01:04
muscleboss στείλε μου έναν κατάλογο

δεν ασχολούμε εγώ με τους καταλόγους. ρίξε ένα email εδώ: store@bodybuilding.gr

και ζήτα τον.

ΜΒ

ANONIO
08-12-06, 19:06
εγω ειχα χρησημοποησει την mass tech αλλα δεν ειδα τιποτα!! απο αλλα πρωτεινη ογκου ειδα και πριξιματα και ογκο και πηρα 2-3 κιλα. η πρωτεινη που λεω ειναι η gain fast 3100 (δεν κανω διαφημηση) παρα πολυ καλη αν και θα σου συνιστουσα την mass factor eas, δεν την εχωχρησημοποισει αλλα εχω ακουσει καλα λογια..

BIG THANOS
08-12-06, 20:05
Tην Μass-Factor την έχω χρησιμοποιήσει και εγώ και δεν με βοήθησε ΚΑΘΟΛΟΥ!!Τι να πώ ρε παιδιά?Ίσως είναι θέμα οργανισμού του καθενός!! :evilno:

Κανένας άλλος για mass-tech τπτ?

gpol
08-12-06, 20:24
Ρε παιδια η <<πρωτεινες ογκου>> που κακως εχουν ονομαστει ετσι ειναι πεταμενα λεφτα. Παρτε καθαρη πρωτεινη και βαλτε εσεις τους υδατανθρακες. Ουτως η αλλως δεν εχουν <<καλους>> υδατανθρακες μεσα, παρα ζαχαρη, δεξτοζη, μαλτοδεξτ και φρουκτουζη

Gasturb
08-12-06, 20:28
Πολυ σωστός ο gpol

Gasturb

BIG THANOS
08-12-06, 20:41
Ρε παιδιά εμένα προσωπικά αυτό το καιρό με ενδιαφέρει να πάρω μόνο κιλά και να φουσκώσω τα πόδια μου!Η καθαρή πρωτε'ι'νη αργεί πολύ να δώσει όγκο και χρειάζεται και πολύ άσκηση! :wink:
Εγώ θέλω να την αγοράσω επειδή έχει σε κάθε δόση κοντά 1000 θερμίδες!!

Gasturb
08-12-06, 20:47
Να το γεμίσεις με καθαρη μυικη μάζα κ ας αργήσεις περισσότερο. Το 'σώμα' μην ξεχνάς θέλει υπομονή κ επιμονή. Οι 'γρήγορες' φόρμουλες δεν δίνουν κ τα καλύτερα αποτελέσματα, οπότε gym, καθαρή whey κ συχνά γεύματα.

Gasturb

gpol
08-12-06, 22:57
Ρε παιδιά εμένα προσωπικά αυτό το καιρό με ενδιαφέρει να πάρω μόνο κιλά και να φουσκώσω τα πόδια μου!Η καθαρή πρωτε'ι'νη αργεί πολύ να δώσει όγκο και χρειάζεται και πολύ άσκηση! :wink:
Εγώ θέλω να την αγοράσω επειδή έχει σε κάθε δόση κοντά 1000 θερμίδες!!

ποσα scoup θα ριχνεις για να παρεις 1000 θεριδες;;;;; για υπολογισε να δεις αμα θα σου κρατησει μισο μηνα. Αν το μονο που σε ενδιαφερει ειναι να παρεις κιλα ,αδιαφορωντας για το αν ειναι <<καλα>> τρωγε θερμιδογονα φαγητα. Για να βαλεις κιλα πρεπει να τρως περισσοτερο απο οσο ξοδευεις. Ειναι απλο! δεν μπορεις να τρως 300 θερμιδες επιπλεον καθημερινα;; δεν ειναι και δυσκολο πραγμα. Βαλε στην διατροφη σου επιπλεον 1 λιτρο γαλα που εχει 480 θερμιδες! Βαλε 2 κουταλιες της σουπας ελαιολαδο, μια απο τις καλυτερες πηγες λιπους που χρειαζεται ... και θα δεις σε ενα μηνα το αποτελεσματα!

ANONIO
10-12-06, 03:14
ρε παιδια η mass tech τα scoop που εχει ειναι τεραστια και θα τελειωσει γρηγορα. πρεπει να παραμεινεισ στην καθαρη πρωτεινη που παιρνεισ οποια και αν ειναι αυτη,και να θυμασαι πριν το γυμναστηριο παρε απλουσ υδατανθρακεσ και αμεσωσ μετα την προπονηση πρωτεινη και κρεατινη αν θεσ.την επομενη μερα μην πασ γυμναστηριο γιατι ο οργανισμοσ θελει 24 ωρεσ να κσεκουραστει.*και κατι αλλο με τα γαινερσ που εχω χρησημοποιησει εχω δει φουσκωματα και ογκο πολυ γρηγορα αλλα χανονταν ευκολα και εξισου ευκολα ενω με την whey το ογκο και τα φουσκωματα που θα παρεισ θα ξερεισ οτι θα ειναι καθαρα και θα παραμεινουν. εξαρταται βεβαια απο την προπονηση η οποια πρεπει να ειναι σκληρη ακι συντομη περιπου 1 ωρα και επισησ να βαζεισ+ 5 κιλα σε καθε σετ

BIG THANOS
12-12-06, 21:09
OK Euχαριστώ πολύ παιδιά!Επειδή όμως θέλω γρήγορα αποτελέσματα θα μου προτείνετε μια καλή κρεατίνη ή πρωτείνη που έχει μέσα και κρεατίνη?

ANONIO
12-12-06, 21:35
απο κρεατινη θα σου ελεγα την BSN NO-Xplode τωρα πρωτεινη με κρεατινη την nitro tech(γνωμη μου ειναι αυτα)

billys15
12-12-06, 23:36
Εγω θα σου ελεγα Θανο μια κρεατινη καθαρη μονουδρικη και βαζε μεσα υδατανθρακες.Αν αγορασεις και πρωτεινη ξεχωριστα,περνε τα σε ενα ροφημα,μετα το γυμναστηριο.Την υπολοιπη ημερα παρτα και ξεχωριστα.Δεν πειραζει.Και εν ολιγοις,αν ειναι δυνατον ακολουθησε το αρθρο του ΜΒ.Αnonio το προιον που αναφερεις νομιζω ειναι νιτρικο οξυ και η κρεατινη που περιεχει ειναι σε μικρη ποσοτητα

muaythaispirit
12-12-06, 23:55
επειδη χρησιμοποιουσα πολλα χρονια πρωτεινες αυξησης βαρους το mass factor ειναι οντως το καλυτερο!εχει την περισοτερη πρωτεινη μεσα,γλουταμινη,πολυ καλες γευσεις ειναι πιστευω απο τα κορυφαια gainer!οσο για τους υδατανθρακες που περιεχει ειναι τετοιας μορφης για να σου προσφερουν την αυξηση ινσουλινης μετα την προπονηση!
επισης δεν ειναι καλο οι πρωτεινη σου να εχει κ κρεατινη μεσα!
αν θες κρεατινη παρτην ξεχωριστα αρα αυτο δεν ειναι πλεονεκτημα της mass tech αλλα μειον!αν θες σονυ κ καλα giainer σου προτεινω αυτο αλλα η καλυτερη λυση ειναι καθαρη πρωτεινη και υδατανθρακες ξεχωριστα

Saitek
15-02-07, 23:55
Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο gainer ,τι γνώμη έχετε ;

gpol
16-02-07, 01:35
Αμα εψαχνες λιγο το forum θα εβλεπες οτι γενικα δεν συστηνονται οι πρωτεινες "ογκου" οπως αυτην μου αναφερεις. Οι λογοι ειναι:

α) ελαχιστη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη
β) "κακοι" υδατανθρακες. Τετοιες σκονες περιεχουν απλους υδατανθρακες (ζαχαρη), που προαγωνουν την αποθηκευση λιπους

Επομενως παρε καθαρη πρωτεινη και προσθεσε τους υδατανθρακες εσυ

ajax
16-02-07, 11:04
συμφωνω

Saitek
16-02-07, 15:02
Αμα εψαχνες λιγο το forum θα εβλεπες οτι γενικα δεν συστηνονται οι πρωτεινες "ογκου" οπως αυτην μου αναφερεις. Οι λογοι ειναι:

α) ελαχιστη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη
β) "κακοι" υδατανθρακες. Τετοιες σκονες περιεχουν απλους υδατανθρακες (ζαχαρη), που προαγωνουν την αποθηκευση λιπους

Επομενως παρε καθαρη πρωτεινη και προσθεσε τους υδατανθρακες εσυ

καταρχάς οι πρωτεΐνες όγκου....πάντα περιέχουν γλυκαντικές ουσίες όπως ζάχαρη φρουκτόζη και αυτό για να ανεβάζουν τα επίπεδα της γλυκόζης στο αίμα
που αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να εκκρίνει το ήπαρ μαγαλύτερες ποσότητες ινσουλίνης
και κατά δεύτερον αν δεν χτυπήσω αναβολές είναι φύση αδύνατος,να πάρω μυϊκή μάζα χωρίς να πάρω λίπος
γιαυτο εξάλλου υπάρχει και η περίοδος όγκου και η περίοδος γράμμωσης

gpol
16-02-07, 15:24
δεν αλλαζει κατι με τα λεγομενα σου, πανω σε αυτο που σου ειπα

Saitek
16-02-07, 15:32
μα πως τους χαρακτηρίζεις "κακούς" υδατάνθρακες τότε,και μάλιστα δεν συστήνεται καν τα gainers? Επίσης δεν νομίζω να έχει χαμηλής περιεκτικότητας πρωτεΐνης το συγκεκριμένο προϊόν "αποσο" είδα

gpol
16-02-07, 15:40
αυτοι οι υδατανθρακες ειναι απαραιτητοι σχεδον μονο για μετα την προπονηση (αντε λιγο και το πρωι). Επομενως ειναι καλυτερο να παρεις μια whey και να προσθεσεις εσυ την γλυκοζη μετα την προπονηση. .... Και μην μπερδευεσαι μπορει να εχει επαρκη ποσοτητα πρωτεινης (πχ 30γρ) αλλα στα ποσα γρ ????

muaythaispirit
16-02-07, 18:02
Eπισης αυτα τα σκευασματα εχουν συνηθως πρωτεινες απο διαφορες πηγες οι οποιες δεν ειναι οι πιο αποδοτικες για μετα την προπονηση ..
ενω περνωντας μια whey or isolate εχεις καλυτερη αποροφηση ..
και εγω αυξησης βαρους επαιρνα εδω κ χρονια αλλα εμαθα μεσω του φορουμ και τα γυωσα!

ΖΗΤΩ ΤΟ Β.Β.GR :bodybuilder2: :D :D :wink:

ajax
17-02-07, 15:46
Eπισης αυτα τα σκευασματα εχουν συνηθως πρωτεινες απο διαφορες πηγες οι οποιες δεν ειναι οι πιο αποδοτικες για μετα την προπονηση ..
ενω περνωντας μια whey or isolate εχεις καλυτερη αποροφηση ..
και εγω αυξησης βαρους επαιρνα εδω κ χρονια αλλα εμαθα μεσω του φορουμ και τα γυωσα!

ΖΗΤΩ ΤΟ Β.Β.GR :bodybuilder2: :D :D :wink:

αμα δειτε το avatar μου θα δειτε muscletech μεσα......πριν μπω στο bb ειμουν rookie εγω.....ακουγα τον καθενα.......ζητω το bb!!!!!

top_gun
17-02-07, 23:36
Το έχω πάρει το συγκεκριμενοκαι εχω μεινει αρκετα ευχαριστιμενος γιατι πηρα 3 κιλα σε ενα μηνα!οι υδατανθρακες που εχει ειναι καλης ποιοτητας(καφε ρυζιου) κ η πρωτεινη ειναι πολθ καλης ποιοτιτας(ορου γαλακτος)απλα θα η δωση που πρεπει να περνεις ειναι λιγο μεγαλη!γιατι στα 2 scoop περνεις 20γρ πρωτεινη!οποτε μετα την προπονηση μπορει να χρειαστει να παρεισ κ 3 scoop!αν εισαι σε περιοδο ογκου κ γενικα δεν περνεις ευκολα κιλα παρτο!50 euro κανει κ θα σου κρατησει περιπου ενα μηνα

muaythaispirit
18-02-07, 00:15
μετα την προπονηση ομως χρειαζεσαι υδατανθρακες οπως μαλτο, δεξτροζη...
γιαυτο ειναι καλυτερα να τους βαζεις εσυ αναλογα τις αναγκες σου κ να μην περιοριζεσαι με τετοια σκευασματα :wink:

anastasisk
18-02-07, 01:12
Aν και ειμαι κατα του συγκεκριμενου τυπου συμπληρωματων τα χρεισιμοποιω καποιες περιοδους οπου ειμαι αναγκασμενος να ξυπναω 5.30 το πρωι για να παω στην δουλεια.Αποτελουν αρκετα καλο και γρυγορο πρωινο ειδικα χτυπημενο σε γαλα και με κουακερ.Οι υδατανθρακες που περιεχουν μεσα ειναι πολυ ευκολο να τους βρεις σε αλλες πηγες τροφης οπως ψωμι,μελι,ζυμαρικα,ρυζι και αλλα.Απο εκει και επειτα ειναι καθαρα στην δικια σου κριση αν σου ειναι απαραιτητο ενα weight gainer η οχι.
Το mass-tech ειναι αρκετα καλο(το εχω χρησιμοποιησει)αλλα θεωρω αρκετα καλητερο το
Mass της Optimum το οποιο βγαινει και σε μεγαλυτερη συσκευασια και πιο φτηνο.Αναλογα απο που ψωνιζεις βεβαια . . .

Gasturb
18-02-07, 03:03
πηρα 3 κιλα σε ενα μηνα!

3 μυικα κιλά το μήνα? αποκλείεται.. οπότε σε γεμισε με τουλάχιστον 2.5 κιλά λίπος.. Ότι λέμε τόσο καιρό για αυτά τα σκευάσματα, η απόδειξη στην ζυγαριά σου.

Gt

Gasturb
18-02-07, 03:08
τα χρεισιμοποιω καποιες περιοδους οπου ειμαι αναγκασμενος να ξυπναω 5.30 το πρωι για να παω στην δουλεια.Αποτελουν αρκετα καλο και γρυγορο πρωινο ειδικα χτυπημενο σε γαλα και με κουακερ.

Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά αν βάζεις εκείνη την ώρα σε shaker 25-30 gr whey, 10-15 gr casein κ 5-10 gr δεξτρόζη είναι δύσκολο?? Δεν νομίζω αντίθετα πανεύκολο, γρήγορο, πιο οικονομικό και πιο θρεπτικό.

Gt

top_gun
18-02-07, 17:33
καλυτερα να μην υπερβαλουμε...πιρα 3 κιλα ειπα σε ενα μηνα...σαυτο με βοηθησαν πρωτα το φαγητο, μετα η γυμναστικη, μετα η καλη ξεκουραση και τελος το mass tech.τωρα αν απο τα 3 κιλα που εβαλα λες οτι τα 2.5 κιλα ειναι λιπος gasturb τι να πω δεν εκανα λυπομετριση παντος το σιγουρο ειναι οτι ηθελα να βαλω καποια κιλα γιατι ημουν πολυ αδινατος κ δεν μου φενετε παρολα αυτα οτι εχω ιχνος περιτου λιπους πανω μου!απο την αλλη καλη λυση ειναι κ αυτην που λες να βάζεις εκείνη την ώρα σε shaker 25-30 gr whey, 10-15 gr casein κ 5-10 gr δεξτρόζη,αλλά καποιοι δεν θελουν να αγοραζουν τοσα πολλα κ ειναι πιο πρακτικο να τα έχεις όλα σε ένα!εγω παντος προτιμω την δικη σου λυση τωρα πια..

Gasturb
18-02-07, 23:12
καλυτερα να μην υπερβαλουμε...

Το σωματικό βάρος είναι η άθροιση
- του λίπους,
- της μυικής μάζας, και
- το βάρος των οργάνων & των οστών.

Oί εβδομαδιαίες / μηνιαίες διακυμάνσεις του σωματικού μας βάρους / ζυγαριά ρυθμίζονται κατά κύριο λόγο απο

- την μυική μάζα κ
- το σωματικό μας λίπος

αφού τα όργανα κ τα οστά δεν προσθέτουν ή χάνουν βάρος τόσο γρήγορα.

Οπότε όταν μου λες ότι έβαλες 3 κιλά σε ένα μήνα κ σου είπα αποκλείεται να ειναι 3 μυικά κιλά αλλά σε πρόσθεσε ανεπιθύμητο λίπος, την υπερβολή που την βλέπεις ?

Gt

top_gun
19-02-07, 00:54
δεν αντιλεγω σαυτα που λες.το να μην υπερβαλουμε σημαινει οτι δεν πιστεβω οτι ενα σιμπλιρομα θα σου δωσει τοσο πολυ λιπος.το λιπος το παιρνουμε κυριος απο την κακη διατροφη και οχι απο τα σιμπλιροματα!εκτως κ αν ειμαι η εξερεση κ περνω τοσο δισκολα λιπος. που δεν το νομιζω!δεν χρειαζοταν να μου γραξεις τα αυτονοητα:τι ειναι σωματικο βαρος κτλ κτλ...πανω απολα δεν ισχιριστικα οτι εβαλα σε ενα μηνα 3 κιλα μυες!αυτο που ειπες ομως οτι εβαλα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2.5 κιλα σε λιπος μου φανικε πολυ υπερβολικο.σορρυ

Gasturb
19-02-07, 03:00
...πανω απολα δεν ισχιριστικα οτι εβαλα σε ενα μηνα 3 κιλα μυες!
Δεν είπα ότι ειπες κάτι τέτοιο.. απλά διαβάζοντας το προηγούμενο post σου


Το έχω πάρει το συγκεκριμενο και εχω μεινει αρκετα ευχαριστιμενος γιατι πηρα 3 κιλα σε ενα μηνα!
αν τώρα εννοεις ότι τα 3 σωματικά κιλά προήλθαν από κακή διατροφή κ όχι από το gainer, τότε λάθος καταλαβα.

--

Tέλοσπάντων, για να καταλήξουμε κάπου, τo ζητούμενο είναι ότι όταν παίρνουμε τόσα η περισσότερα κιλά σε μικρό χρονικό διάστημα κ δεν χρησιμοποιούμε τίποτα περίεργες ουσίες (..) δεν είναι κ τόσο ενθαρρυντικό σημάδι αφού αυτό το σωματικό gain που αποκτήσαμε περισσότερο fat θα είναι παρά muscle mass.


Gt

YΓ1. Διατροφή όγκου (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=135) + Δέκα τρόποι να αποκτήσεις μυϊκή μάζα (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1007) = Πουθενά δεν υπάρχουν τα ψευτο 'mass gainers'.
YΓ2. Μην το παίρνει προσωπικά, δεν κρίνω εσένα αλλά αποκλειστικά κ μόνο αυτα τα προϊόντα οποιασδήποτε εταιρείας, όπότε keep using only good stuff

top_gun
19-02-07, 07:15
:D

anastasisk
19-02-07, 16:15
τα χρεισιμοποιω καποιες περιοδους οπου ειμαι αναγκασμενος να ξυπναω 5.30 το πρωι για να παω στην δουλεια.Αποτελουν αρκετα καλο και γρυγορο πρωινο ειδικα χτυπημενο σε γαλα και με κουακερ.

Καταλαβαίνω τι θέλεις να πεις αλλά αν βάζεις εκείνη την ώρα σε shaker 25-30 gr whey, 10-15 gr casein κ 5-10 gr δεξτρόζη είναι δύσκολο?? Δεν νομίζω αντίθετα πανεύκολο, γρήγορο, πιο οικονομικό και πιο θρεπτικό.

Gt
Δεν εχεις αδικο Gast,μονο που αντι για καζεινη η οποια ειναι ακριβη θα προτιιμισω το γαλατακι το οποιο το θεωρω αρκετα θρεπτικο.Αλλωστε καζεινη περνουμε και το βραδυ.

Gasturb
19-02-07, 19:37
Αλλωστε καζεινη περνουμε και το βραδυ.

Άλλη ποσότητα το βράδυ, άλλη το πρωϊ.

Gt

mantus3
26-07-08, 15:41
σορυ αμα γυνομαι κακος απο τα πρωτα μου ποστ αλλα 3 κιλα σε 2 μηνες δεν περνεις με τιποτε κ οτι γενετικα χαρακτιριστηκα κ αν εχεις.
το συγκεκριμενο gainer ΕΧΕΙ ενα μεγαλο ελατομα : μικρη συσκεβασια - μεγαλες δωσεις. Η συσκεβασια πανω γραφει 5 scoop ανα δωση, κ οτι γενικα το ενα κουτακι βγαζει 14 δωσεις, αρα στην ουσια μια ευδομαδα χρησης, αμα μπορεις καθε ευδομαδα να δινεις 50ευρουλακια δινε τα...

Επισεις, εχει το κακο οτι δεν διαλιετε ευκολα... κ για να λεμε την αληθεια η gainers συνηθως ειναι παμφτινει (αν κ τελευτεα ειναι της μαδας)...

Κ μια κ που τα εχουν βαλει ορισμενοι εδω μεσα με την muscletech κατι ανθρωπακια που τα διχνουν στις διαφημισεις τους να γινοντε τερατα σε 3μηνες, ανοικουν στα γνωστα transformation packs που εχουν πολες εταιριες για promotion. δηλαδη εχουν τον p.s τους, προπονουντε σιστηματικα κ εχουν μια πληθορα συμπλιροματον κ οχι μονο...
Οσο για το σε καθε διαφημιση της μπορει να εχει τον ιδιο αθλιτη απλα συμενει οτι εκτως απο dekka επερνε κ απο αυτο... τα σχολεια δικα σας.... :eleph:

RUHL
26-07-08, 16:16
σορυ αμα γυνομαι κακος απο τα πρωτα μου ποστ αλλα 3 κιλα σε 2 μηνες δεν περνεις με τιποτε κ οτι γενετικα χαρακτιριστηκα κ αν εχεις.


Mην βαλεις το χερι σου στην φωτια :clown:

panagiotisf
26-07-08, 23:43
οπου ακους πολλα κερασια παρε μικρο καλαθι
και η συγκεκριμενη εταιρια πολυ διαφημιση
το θεμα γιατι να μην παρεις τα συγκεκριμενα σκυασματα το καλυψαν τα παιδια
τωρα αν θελεις να παρεις ισως να κοιτουσες καποια αλλη εταιρια

morales
16-01-09, 16:30
kalispera eimai kainoyrgios sto site.na rotiso gymnazomai edo k 5 mines k pira mia kreatinh cell-teck k proteini ogoy mass-teck.ebala se mia ebdomada 3 kila katharotata.blepo kalh doyleia apla i kreatinh stin aggliki dosologia leei 2 scoop thn mera=1 service k sta ellinika leei 1 scoop hmerisios.ti apo ta 2 akoloytho?pantos paidia ego pira miden loipos thanks a lot

slaine
16-01-09, 16:32
εδώ είναι θέμα για τη μασ τεκ κι εσύ ρωτάς για χιλιοστή φορά για κρεατίνη... διάβασες τι σου απαντήσαμε?

tezaman
16-01-09, 17:01
εσύ είσαι natures freak!!! :rocking: :rocking: :rocking: :rocking:

peris
16-01-09, 17:11
kalispera eimai kainoyrgios sto site.na rotiso gymnazomai edo k 5 mines k pira mia kreatinh cell-teck k proteini ogoy mass-teck.ebala se mia ebdomada 3 kila katharotata.blepo kalh doyleia apla i kreatinh stin aggliki dosologia leei 2 scoop thn mera=1 service k sta ellinika leei 1 scoop hmerisios.ti apo ta 2 akoloytho?pantos paidia ego pira miden loipos thanks a lot

ρε φιλε οποιο τοπικ και να ανοιξω αυτο το ποστ βλεπω :lol: :lol: :lol:

τελικα ορισμενοι δε πατε καλα :box1:

οσο για τα 3 κιλα καθαροτατα σε μια εβδομαδα που λες ουτε με αας και με ποσοτητες για αγελαδα και ποσο καθαρα μαλιστα ελεος :shock: :shock: :lol:

RAMBO
16-01-09, 17:30
την πηρα εγω μεγαλυτερη μ*****α δεν ηπαρχει. :puke: :puke: :puke:


**** εκφραζομαστε πιο ευγενικα RAMBO****

morales
17-01-09, 12:59
ΦΙΛΕ PERIS ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΑΠΛΑ ΑΝΕΒΗΚΑ ΣΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ Κ ΕΙΔΑ 3 ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙΛΑ ΜΕ ΤΣΕΚΑΡΕ Κ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ Κ ΛΕΕΙ ΛΙΠΟΣ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΜΑΧΙ ΟΥΤΕ ΑΛΛΟΥ Κ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ Κ ΔΥΝΑΜΩΣΑΝ Κ ΣΤΗΘΟΣ ΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ.ΥΠΟΘΕΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΠΟΣ ΕΚΕΙ.ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΗΚΟ ΤΟ ΛΕΩ :army2: :awesome: :welcome:

RUHL
17-01-09, 13:30
Aφου δεν πηρες λιπος? ουτε μυεις τοτε ειναι νερο :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

morales
17-01-09, 13:37
ΦΙΛΕ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΟΜΟΥΣ Κ ΣΤΗΘΟΣ.ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ Κ ΦΑΙΝΕΤΕ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΓΡΑ ΣΩΣΤΑ? :awesome:

Polyneikos
17-01-09, 14:04
Φίλε Μorales σε παρακαλω γραφε με μικρους χαρακτηρες γιατι στην γλώσσα του ιντερνετ είναι σαν να φωναζουμε με τα κεφαλαια.
Η κρεατίνη αυτό που κανει είναι κατακράτηση υγρων μεσα στους μυς ,μην ξεχνας ότι το 60% του ανθρωπινου οργανισμού είναι νερο,οπότε τα 3 κιλά που έχεις πάρει μεσα σε μια εβδομαδα σου τα έχει δώσει κυρίως η κρεατίνη.Σε αυτό που συμβάλλει η κρεατινη είναι στο ότι ανεβάζεις κιλα στην προπόνηση ,άρα μεγαλύτερο μυικο ερέθισμα και φορτίο ,άρα αν το επενδυσεις και με σωστη διατροφη πάνω στην ανάρρωση σίγουρα θα βαλεις εν καιρω και μυικά κιλά.Δεν μπορώ να σου πω στανταρ από τα 3 κιλα πόσα είναι υγρα,πάντως αν έχεις ζυγαρια ακριβειας και ζυγιστείς 5 φορές την ημερα,ποτέ δεν θα έχεις το ίδιο ακριβως βάρος για αυτό μην κολλάτε τόσο με τις ζυγαριες,ο καθρεφτης είναι ο καλύτερος κριτής όταν έχουμε εμπειρια για αξιολόγηση.

morales
17-01-09, 14:25
ευχαριστω πολυ για την πληροφορια οποτε πηρα υγρα.παντος ανεβασα αρκετα κιλα για το δικο μου επιπεδο παντοτε.κ στον καθρεφτη ειδα διαφορα.συγνωμη για τα κεφαλαια πριν δεν γνωριζα.κ διατροφη κανω καλη ουτε ψωμια ουτε λιποι σε φαγητα οχι αλατι.παιρνω οσο το δυνατον περισσοτερη πρωτεϊνη κ υδατανθρακες τωρα που παω για ογκο.σωστα? :D :clapping: :bbbiceps:

RUHL
17-01-09, 14:33
διατροφη κανω καλη ουτε ψωμια ουτε λιποι σε φαγητα οχι αλατι.
Xαλια! διαβασε λιγο το υποφορουμ της διατροφης

morales
17-01-09, 14:46
k αντε φιλε λεμε οτι δεν ειναι καλη η διατροφη μου αλλα εσυ που αποδιδεισ αλλα 3 κιλα που πηρα πριν την κρεατινη κ πρωτεινη χωρις ιχνος λιπους?αλλα πραγματα δουλεουν στον καθε ανθρωπο.με αυτο το στυλ που ειπα ειχα χασει 16κιλα φυσικα χωρις λιποδιαλυτικα σε 1μιση μηνα.απλα τωρα εβαλα πιο μεγαλες ποσοτητες φαγητου στο κυριος γευμα κ πιο πολλα μικρα ενδιαμεσα γευματα.το θεμα πιστευω ειναι να πιασεις την βαση κ να την μετατρεψεις αναλογα με τον οργανισμο σου κ τις αναγκεσ σου.δεν χρειαζεται να μενεις στασημος σε μερικα καλουπια(διατροφης). :wave: :awesome: :bowdown:

slaine
17-01-09, 15:02
:lol:

peris
17-01-09, 15:04
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

X2

RUHL
17-01-09, 16:12
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

X2
χ3 :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:


αλλα εσυ που αποδιδεισ αλλα 3 κιλα αλλα πραγματα δουλεουν στον καθε ανθρωπο.με αυτο το στυλ που ειπα ειχα χασει 16κιλα φυσικα χωρις λιποδιαλυτικα σε 1μιση μηνα
Δεν ξερω ποτε δεν ασχηληθηκα πως "δουλευει" η μαγεια και ο μερλιν μαγος ο γκανταλφ κτλ κτλ απλος τους πηστευωhttp://www.imageshack.gr/files/w97u61noj6nashnkvrhg.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=w97u61noj6nashnkvrhg.gif)http://www.imageshack.gr/files/w97u61noj6nashnkvrhg.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=w97u61noj6nashnkvrhg.gif)



απλα τωρα εβαλα πιο μεγαλες ποσοτητες φαγητου στο κυριος γευμα κ πιο πολλα μικρα ενδιαμεσα γευματα.το θεμα πιστευω ειναι να πιασεις την βαση κ να την μετατρεψεις αναλογα με τον οργανισμο σου κ τις αναγκεσ σου.δεν χρειαζεται να μενεις στασημος σε μερικα καλουπια(διατροφης)
Ευχαρηστω για τις πληροφοριες ενδιαφεροντα πραγματα λες συνεχησε εχεις αλλες θεωριες κατσε να φερω φαγητο να βλεπω οσο τις αναλυειςhttp://www.imageshack.gr/files/xppyw63ufxnu1l41rv28.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=xppyw63ufxnu1l41rv28.gif)http://www.imageshack.gr/files/xppyw63ufxnu1l41rv28.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=xppyw63ufxnu1l41rv28.gif)http://www.imageshack.gr/files/xppyw63ufxnu1l41rv28.gif (http://www.imageshack.gr/view.php?file=xppyw63ufxnu1l41rv28.gif)

mantus3
17-01-09, 17:40
με αυτο το στυλ που ειπα ειχα χασει 16κιλα φυσικα χωρις λιποδιαλυτικα σε 1μιση μηνα.

αντε εστο κ οτι δεχομαστε τετοιες μυικες αυξομιοσεις στο σωμα σου, απο μεση κ ραγαδες πως πας?

morales
17-01-09, 18:51
ρε παιδια δεν ειπα οτι εγινα φετες απλα εχω φτιαξει στηθος κ ομουσ πιο πολυ απο οτι ημουν πριν.ουτε ραγαδες ουτε τιποτα απλα κοιταω να μην παρω στομαχι.εχω λιπος πανω μου αλλα οχι πολλα πραγματα.πειτε μου αν κανω λαθος πρωτα θελω να παρω κιλα κ ογκο κ μετα να καψω το λιπος.σωστος? :weights: :wcourt:

slaine
17-01-09, 18:56
πε΄ριπου. αλλά γιατί δνε κάνεις ένα search και γενικά να διαβάσεις το φόρουμ έτσι ώστε να καταλάβεις τι παίζει και ταυτόχρονα να μην ποστάρεις σε άκυρα πράγματα σε άσχετο τόπικ.

morales
17-01-09, 20:28
σε αυτο εχεισ δικιο φιλε απλα ειμαι καινουργιος κ ειμαι λιγο ακυρος.παιδια sorry αν σας τρελανα.παντως ευχαριστω για τις πληροφοριες βοηθανε αρκετα :wave: :army2:

the_big_litho
17-01-09, 21:54
αν εχεις αρχισει να διαβαζεις τις πληροφοριες των αρθρων του φορουμ θα βοηθηθεις ακομα περοσσοτερο και μετα οτι αποριες εχεις ολα τα παιδια εδω θα στα εξηγησουν....

ποιος ειπε οτι δεν γινεται να βαλεις 3 μυικα κιλα σε 2 μηνες ????????

slaine
17-01-09, 21:57
δε διάβασες καλά, είπε 3 κιλά σε μία βδομάδα

RUHL
17-01-09, 22:15
ποιος ειπε οτι δεν γινεται να βαλεις 3 μυικα κιλα σε 2 μηνες ????????
Εγω
Αν εισαι σε καποιο επιπεδο πχ 3-4χρονια προπονηση σοβαρα ολα χωρις muscle memory να παρατησεις και να αρχησεις
Νατουραλ με καμια παναγια

Αλλα ο φιλος πανω^ ειναι υπερανθρωπος ουτε με αναβολικα τετοιες επιτυχειες 3 την εβδομαδα

the_big_litho
17-01-09, 22:50
sorry, λαθος διαβασα, με πειραζει το πολυ tugagym...

alex αυτο θα ελεγα, muscle memory... μαλλον ο φιλος θα ξεχυλησε απο τα νερα πανω του και πηρε 3 κιλα

RUHL
17-01-09, 23:58
Ναι με muscle memory εχω παρει και εγω αρκετα κιλα καθαρα πολυ γρηγορα

morales
18-01-09, 00:07
Ενταξει ρε παιδια δολοφονιστε με για το λαθος θα ειναι μαλλον υγρα παντοσ λιποσ δεν ειναι :2guns:

RAMBO
18-01-09, 00:07
τι ειναι το muscle memory?????????

napstor
18-01-09, 00:21
ειναι η μνημη που εχουν οι μυς.δηλαδη να σταματησει το bodybuilding καποιος και μολις ξαναρχισει να ερθει παλι στην κατασταση που ηταν

xectR
03-08-09, 19:56
Kalispera paidia!

Katarxas, sugnwmi gia ta greeklish apla grafw apo to iMAC tis kopelas mou
kai den exw idea pws allazei i glwssa... :S

Loipon 8a i8ela na mou lisete mia aporia pou mou dimiourgi8ike simera.

Exw stamatisei to gym 8 mines peripou, den exw pesei tragika logo poluxronis kai kalis gumnastikis kai genika den to eriksa stin masa otan stamatisa.

Skeftomai apo aurio na ksekinisw pali, epsaksa loipon gia to ti sumpliroma na parw
apo forum pou diavasa kateliksa stin MT- nitro-tech hardcore
apo oti katalava apo psaksimo, einai proteini me kapoia gramaria kreatinis kai genika oti einai kali...

Piga simera loipon na tin agorasw
alla o tupos mou tin parousiase san ka8ari kreatini kai pou edwse na parw tin
Mass-tech i opoio apo oti vlepw einai ligo eleini!

Ti na kanw na tin gurisw pisw kai na parw tin alli?
i ontos einai mono kreatini i alli?


Euxaristw kai sigoura auto to post 8a einai to prwto kai teleutaio me greeklish! kai pali sugnwmi...

thegravijia
03-08-09, 20:07
θα πρεπει να σαι πιο ισχυογνωμων και να περνεις αυτο που θες εσυ - οχι συτο που θελει να σου πλάσαρει ο εμπορας...

αν εχεις ανοιξει την πρωτεινη δεν νομιζω να την δεχτει πισω κι ας εχεις αποδειξη..οποτε μεινε με αυτη που εχεις τωρα...

την επομενη πρωτα ρωτα και μετα να ενεργεις...

Polyneikos
03-08-09, 20:11
Kαλα πες του γενικα οτι ο τυπος ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ,εκτός αν ειναι ο τύπος που αντικαθιστα τα παιδια που εχουν φυγει για διακοπες....Ενα αλλο σεναριο είναι να του εχουν μεινει στοκ οι Mass-Tech και να σου τις πρωωθησε....
Για να βγαλεις τα συμπερασματα σου σου επισυναπτω τα συστατικα της Nitrotech:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3930&stc=1&d=1249319454

ότι περιεχει μονουδρικη κρεατινη αναμφισβητητο αλλα όχι ότι είναι καθαρη κρεατινη,τότε γιατί αναφερει ότι περιεχει 40 % πρωτεϊνη;;Εκτος αν αμφισβητουν τις ταμπελες τους με τα συστατικα οποτε εκει παμε αλλου....
Γενικα καλο είναι να είμαστε προσανατολισμενοι στο τι θελουμε όταν μπαινουμε σε ενα μαγαζι γιατί μας παρασυρουν σε επιλογες με το μεγιστο περιθωριο κερδους ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ......

xectR
03-08-09, 20:43
Euxaristw polu gia tis apantiseis sas!

Ennoite pws den tin exw anoiksei, 8a tin paw aurio gia antikatastasi.
Genika pairnw auto pou 8elw, alla skalwsa + oti mou tin eipe kai kala den ksereis ti 8es...
kai eipa na tin parw kai vlepoume "mporei egw na min eixa katalavei swsta..."

O tipos to exei to magazi ton vlepw kairo ekei...
Pantws paizei na min kanei gia tin douleia...

Eseis pantws mou protinete tin Hardcore? i na paw se kati allo?

Sorry kai pali gia ta greeklish...

Polyneikos
03-08-09, 21:58
Aν θες να παρεις κρεατινη πηγαινε παρε μια κρεατινη με 25-30 Ευρω ,θα κανεις την δουλεια σου για κανα 2 μηνες,τωρα αν θες πρωτεϊνη πηγαινε παρε καμια της On,ειδικα τωρα υπαρχουν τα τσουβαλακια σε καλες τιμες,γενικα μην προτιμας τα πολυσυμπληρωματα γιατί έτσι δεν μπορεις να κανεις καλο προγραμματισμο του καθημερινου supplementation σου,να σου δωσω ένα παραδειγμα με την Νιτρο αν θες να πιεις πρωτεϊνη το πρωι ή το βραδυ είσαι υποχρεωμενος να λαβεις και το ποσοστο της κρεατινης που περιεχεται μεσα σε καθε δόση κτλ.Ασε που σου κοστίζει κατι τις παραπανω αυτες οι multiφόρμουλες...

xectR
04-08-09, 03:27
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

Ναι καταλαβαίνω τι εννοείς, απλά πιστεύω πως η καλύτερη λύση τώρα για το ξεκίνημα(τον πρώτο μίνα)
για να πάρω λίγο τα πάνω μου πάλι, είναι να πάρω κάτι που να περιέχει λίγο από όλα...

Μετά εννοείτε πιο συγκεκριμένα πράγματα!

Geo84
04-08-09, 13:21
Δεν είναι πυρηνική φυσική άκου τι σου λέει ο πολ.

Πήγαινε πάρε την on http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1597&category=562

και αργότερα πάρε και μια καθαρή μονουδρική κρεατίνη http://www.x-tremestores.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=1621&category=566

xectR
04-08-09, 21:19
Τελικά δεν μου την άλλαξε (και καλά, πολιτική του μαγαζιού) έχε χάρη που δεν είχα την ώρα και την όρεξη για τσακωμό...

Θα πάω να πάρω όμως και την κρεατίνη που προτείνεις!

toubanix
06-08-09, 13:24
Και μένα όταν είχα παέι να αλλάξω κάτι που ήθελα δεν μου το άλλαζαν(και αναφέρομαι σε γνωστή αλυσίδα καταστημάτων συμπληρωμάτων διατροφής).Έτσι κάνουν αυτοί οι τύποι..Το γιατί δεν το ξέρω.Τεσπα για να μην ξεφευγω τη Μass-tech την είχα δοκιμάσει πριν περίπου 3 χρόνια(πρωτάρης τότε στο άθλημα μη γνορίζοντας απο συμπληρώματα) και η προσοπική μου αποψη είναι ότι είναι μεγάλη μαπα.Και η συγκεκριμένη εταρεία απάτη!!

liosis
22-08-09, 12:25
kalispera eimai kainoyrgios sto site.na rotiso gymnazomai edo k 5 mines k pira mia kreatinh cell-teck k proteini ogoy mass-teck.ebala se mia ebdomada 3 kila katharotata.blepo kalh doyleia apla i kreatinh stin aggliki dosologia leei 2 scoop thn mera=1 service k sta ellinika leei 1 scoop hmerisios.ti apo ta 2 akoloytho?pantos paidia ego pira miden loipos thanks a lot
3 κιλα σε ποσο καιρο σε 5 μηνεσ π λεσ η λιγοτερο ΄΄΄΄τιν καλησπερα μ κιολασ

liosis
22-08-09, 12:38
Kαλα πες του γενικα οτι ο τυπος ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ,εκτός αν ειναι ο τύπος που αντικαθιστα τα παιδια που εχουν φυγει για διακοπες....Ενα αλλο σεναριο είναι να του εχουν μεινει στοκ οι Mass-Tech και να σου τις πρωωθησε....
Για να βγαλεις τα συμπερασματα σου σου επισυναπτω τα συστατικα της Nitrotech:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=3930&stc=1&d=1249319454

ότι περιεχει μονουδρικη κρεατινη αναμφισβητητο αλλα όχι ότι είναι καθαρη κρεατινη,τότε γιατί αναφερει ότι περιεχει 40 % πρωτεϊνη;;Εκτος αν αμφισβητουν τις ταμπελες τους με τα συστατικα οποτε εκει παμε αλλου....
Γενικα καλο είναι να είμαστε προσανατολισμενοι στο τι θελουμε όταν μπαινουμε σε ενα μαγαζι γιατί μας παρασυρουν σε επιλογες με το μεγιστο περιθωριο κερδους ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ......
μια που μιλισατε για νιτρο-τεχ...επι ευκαιριασ θα θελα να πο 1 αν εκανα καλα π τιν πηρα 2 αν η ασπαρταμη π εχει ειναι καρκινογονοσ ουσια η οχι τελικα κ 3 εχο δοκιμαση κ αλλεσ πρωτεινες αλλα με αυτη τι συγκεκριμενη μολισ τιν πινο μετα απο 10 λεπτα με πιανει κοξιμο τι φταιη γιαυτο ...???

flowin_through
22-08-09, 13:06
Δεν ειναι ολα τα σκευασματα ανεκτα απο ολους. Εμενα η πρωτη πρωτεΐνη που πηρα (μια Spotpharma) με πειραζε στο στομαχι. Μαλλον αυτη η πρωτεΐνη δεν κανει για σενα. Αλλαξε μαρκα. Η ασπαρταμη ειναι πιθανη καρκινογονος ουσια, αλλα σε τεραστιες ποσοτητες. Θα πρεπει να πινεις 500 κοκα κολες light και αλλα προϊοντα με ασπαρταμη την ημερα για να σε πιασει.

liosis
22-08-09, 15:19
dhladh dike m den kanei eee rinai gia petama,,,,,,;;;;;;

*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,είναι κανονας του φόρουμ.Mods Team****

flowin_through
22-08-09, 15:48
Δεν ξερω αν ειναι για πεταμα. Αν σε ενοχλει ομως... τι να κανεις? Αν σε πιανει καθε φορα χωρις εξαιρεση, δωσε και σε κανεναν αλλο να τη δοικμασει μηπως ειναι τπτ χαλασμενη. Αλλιως χαρισε τη/ πουλα τη

liosis
23-08-09, 01:18
κ σενα φιλο παλι α ιδια μαλλον φταιει η ασπαρταμη.. τελοσ παντον τσαμπα πανε 60 ευρο... καμια προτεινη ογκου πρωτεινη κανεισ ????[εκτοσ απο τηn εταιρια τησ musletech γιατι μονο λογια ειναι αυτοι τελικα]

thegravijia
23-08-09, 12:30
παρε καθαρη ! και βαζεις εσυ των υδατανθρακα μεσα! / οτι υδατανθρακα θελεις!

liosis
23-08-09, 12:41
συμφςνο σε ολλα οσα λεσ αλλα επειδη ειμαι μικρος κ δεν τα ξερο καλα τα πραγματα π μπορο να βρψ υδατανθρακεσ???

Polyneikos
23-08-09, 13:50
Υδατανθρακα όταν λεμε κυριως ενοουμε δεξτρόζη ή μαλτοδεξτρίνη..Τα ενωνεις με την καθαρη σου πρωτεϊνη και έχεις έναν ωραίο συνδυασμο πρωτεινων-υδατανθρακων.Τσεκαρε αυτό το τόπικ : Μαλτοδεξτρίνη και Δεξτρόζη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2448&page=11)

thegravijia
23-08-09, 14:03
Υδατανθρακα όταν λεμε κυριως ενοουμε δεξτρόζη ή μαλτοδεξτρίνη..Τα ενωνεις με την καθαρη σου πρωτεϊνη και έχεις έναν ωραίο συνδυασμο πρωτεινων-υδατανθρακων.Τσεκαρε αυτό το τόπικ : Μαλτοδεξτρίνη και Δεξτρόζη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2448&page=11)

αυτο ειναι για μετα την προπονηση - για αλλες ωρες μπορεις να προσθεσεις βρωμη πχ

liosis
25-08-09, 23:37
εχει παρει κανεισ nanovapor ths musletech?????? ο κεφαλιανοσ μ προτεινε μια προτεεινη τησ musletech me 60/100 alla pia ennoouse /????????

Polyneikos
26-08-09, 11:09
Αν στο πρότεινε ο ίδιος ο Κεφαλιανος γιατί δεν τον ξαναρωτας;;
Eδω έχει ξανασυζητηθει,χρησιμοποιησε λίγο την αναζητηση του φόρουμ :
Nano Vapor (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=27618#post27618)

liosis
26-08-09, 18:34
Αν στο πρότεινε ο ίδιος ο Κεφαλιανος γιατί δεν τον ξαναρωτας;;
Eδω έχει ξανασυζητηθει,χρησιμοποιησε λίγο την αναζητηση του φόρουμ :
Nano Vapor (Muscletech) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?p=27618#post27618)

πιστευω ποσ εχει σημαντικοτερα πραγματα απτο να κατσει να ασχοληθει μαζι μ για αυτο....

Polyneikos
26-08-09, 19:24
Εμεις φιλε έχουμε ηδη ένα τόπικ,εσυ όταν αναφερεις για τον Κεφαλιανο,η γνωμη μας περισσευει.....

liosis
26-08-09, 20:31
Εμεις φιλε έχουμε ηδη ένα τόπικ,εσυ όταν αναφερεις για τον Κεφαλιανο,η γνωμη μας περισσευει.....

τι εννοεισ δεν το καταλαβα????

Polyneikos
26-08-09, 22:50
τι εννοεισ δεν το καταλαβα????

Εννοω ότι υπάρχει ήδη ένα τόπικ στο φόρουμ μας για το συγκεκριμενο προϊον,εκει που σε παρέπεμψα,κοιταξε το,μην κανεις συνεχεια οφ τόπικ.

The Rock
21-10-09, 15:46
************************ τσεκαρετε αφτο το προιον και ακουω γνωμες
Φίλε δεν επιτρέπονται λίνκ από άλλα καταστήματα ......
θα σου το σβήσουν ! Μόνο από τους χορηγούς του φόρουμ !

ΑΥΤΟ που θα σου παραθέσω ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις όταν θες κριτική για κάποιο προϊόν και θα το τοποθετείς στην ενότητα "Αξιολόγηση Συμπληρωμάτων"

http://bodybuildingclub.gr/photos/products/24_PRD_MSS_CHL.jpg

Amount Per Serving

Calories 830
Total Fat 5g
saturated fat 3g
Cholesterol 85mg
Total Carbohydrate 150g
Dietary fiber 5g
Sugars 6g
Protein 45g
MASS-PRO 3.8g
Creatine monohydrate, Glutamine peptides, L-Isoleucine, L-Leucine, L-Glutamine, Taurine, L-Valine, N-acetyl cysteine, Alpha lipoic acid, Fenugreek (Trigonella foenum-graecum) leaf extract (Standardized for 20% 4-Hydroxyisoleucine), D-pinitol
Vitamins & Minerals %DV:
Vitamin A (as vitamin A palmitate) 50%
Vitamin C (as sodium ascorbate) 50%
Vitamin D (as cholecalciferol) 50%
Vitamin E (as vitamin E acetate) 15IU
Thiamin (as thiamin mononitrate) 50%
Riboflavin 50%
Niacin (as niacinamide) 50%
Vitamin B6 50%, Folic Acid 50%
Vitamin B12 50%, Biotin 50%
Pantothenic Acid (as d-calcium pantothenate) 50%
Calcium (as milk calcium complex & dicalcium phosphate) 64%
Phosphorus (as milk calcium complex, dicalcium & dipotassium phosphate) 46%
Magnesium (as milk calcium complex) 55%
Sodium (as milk calcium complex) 23%
Potassium (as milk calcium complex, dipotassium phosphate) 11%
Other Ingredients:
Maltodextrin, whey protein concentrate, brown rice powder, wheat flour, oat fiber, inulin, cellulose gum, natural and artificial flavors, whey protein isolate (ion-exchanged 97% purity), sunflower oil powder, salt, flaxseed oil powder, sucralose, borage oil, gelatin.

Ballbreaker
21-10-09, 15:47
Διατροφική ανάλυση (ανά δόση) : Calories 830
ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ :Πάρτε 2 scoοp MASS-TECH 2 φορες την μερα.Για πιο άμεσα αποτελέσματα,πάρτε 2 scoup 3 φορές την μέρα.


Δηλαδη δοσολογια εως 2.500 θερμιδες την ημερα μονο απο αυτο το σκευασμα :shock:
Αν χρειαζεσαι 7.500 θερμιδες την ημερα (απίθανο),ταιριαζει!

liakosDRAMA
21-10-09, 16:44
*********************

ειμαι 16 ετων κανει να το παρω??


θα μου αλλαξει το μεταβολισμο?

εχει παρενεργιες??

*** Aπαγορευονται τα links πλην των χορηγων του φόρουμ,το ποστ μεταφερθηκε σε ήδη υπάρχων τόπικ για την εν λογω πρωτεϊνη,διαβασε ότι έχει γραφτεί ήδη.Mods Team ***

korasanis
24-10-09, 11:36
εγω παιδια εχω να πω οτι τα προιοντα της συγκεκριμενης εταιριας ειναι πολυδιαφυμησμενα .εινα τα ιδια με οποιδιποτε αλλα απο σοβαρες εταιριες και αυτο που με τσατιζει περισοτερο ειναι οτι πριν μερικα χρονια τα αγοραζαμαι μαυρο χαβιαρη γιατι ο εν λογο εισαγωγεας ειχε την διαθεση να κανει χονδρεμποριο ενω τωρα που εχει φτιαξει μαγαζια σε ολη την ελλαδα και ασχολητε με το λιανεμποριο τα εχει πολυ τσαμπα!!! επερνα την nitrotech 105euro και το muscle-tech 80 euro!!!δειτε σε ενα περιοδικο ποσο κανουν τωρα......

ANONIO
24-10-09, 14:22
Σταυρο εγ ειχα παει σε ενα μαγαζι με συμπληρωματα στον αγιο μηνα σε ενα στενακι και του λεω θελω την νιτροτεκ μικρη συσκευασια και μου την εδινε 75 ευρω!και πηγα στην εθνικησ αντιστασεως εκει που εχει αυτεσ τις μαρκεσ και συνεργαζεται με αυτεσ και την πηρα 25!το τι γινετε δεν περιγραφεται..

foko
27-11-09, 21:02
Την ειχα παρει παλια αλλα δεν μου αρεσαν καθολου τα αποτελεσματα.
πηρα οντως ογκο αλλα οχι αυτον που επρεπε και μαλιστα χωρις να περνω την δοσολογια που προτεινουν και η διαλυτοτητα της καθολου καλη

Σωτηρης
17-02-11, 20:28
mia apo tis kaluteres prwteines einai tis AST vp2..oso gia grhgora apotelesmata p lete parapanw ligo duskolo me tetoia proionta..apla auta einai h vash gia na proxwriseis k einai aparaithta gia kapoion p gumnazete arketa..

*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες,είναι κανόνας του φόρουμ.Mods Team ***

RAMBO
17-02-11, 22:20
ηταν η πρωτη που πηρα κακη γευση σοκολατα δυσδιαλυτη και με ενοχλουσε στο στομαχι α και επρεπε να βαζεισ με φτυαρι την δοση

lef
17-02-11, 22:34
αυτη αν δεν κανω λαθος ηταν η πρωτη μου πρωτεινη
καλως λαλακας ημουν μικρος:green:

PanosDeu
02-04-11, 15:12
Εχει δοκιμασει κανεις την Mass-Tech απο Muscletech?

giannis64
02-04-11, 20:45
Εχει δοκιμασει κανεις την Mass-Tech απο Muscletech?

ρε συ.... ψαξε λιγο στο φορουμ που ρωτας σηνεχως για συμπληρωματα που υπαρχουν αξιολογησεις.

Mass-Tech (Muscletech) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?774-Mass-Tech-(Muscletech))

PanosDeu
02-04-11, 20:48
Το ειχα δει αυτο το θεμα,αλλα δεν ξερω αν διαφερει γιατι η Mass-Tech που εχω δει εχει αλλη συσκευασια,δεν ξερω αν ειναι καινουρια.

Polyneikos
04-04-11, 16:25
Χρειάζομαι κάποια κιλά και θέλω να πάρω ένα νέο συμπλήρωπα πρωτείνης όγκου.Θέλω τη δική σας γνώμη για την πρωτείνη Mass-tech της Muscle-Tech:


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7499&stc=1&d=1260434392

Διατροφική ανάλυση (ανά δόση)
Calories 830
Calories from fat 45
Total fat 5 g
Saturated fat 3g
Trans fat 0g
Cholesterol 85mg
Total carbohydrate 150 g
Dietary Fiber 5 g
Sugars 6 g
Protein 45 g

*Περιέχει και μονουδρική κρεατίνη

Ευχαριστώ!


Το ειχα δει αυτο το θεμα,αλλα δεν ξερω αν διαφερει γιατι η Mass-Tech που εχω δει εχει αλλη συσκευασια,δεν ξερω αν ειναι καινουρια.

Απλα εχει αλλάξει η συσκευασία εξωτερικα,δεν νομίζω να υπάρχουν ουσιαστικες διαφορες.
Εσυ εχευς υπόψην σου αυτην;

23703

PanosDeu
04-04-11, 20:33
Yes:thumbup:

vasillis13
06-09-12, 20:28
Έψαξα πολύ στο φορομ και δεν βρήκα κάτι για αυτή την πρωτείνη και γι` αυτό είπα
να ρωτήσω την έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν αν ναι ας μου πει εντυπώσεις γιατί σκευτομαι να την πάρω


53093

53094

Polyneikos
06-09-12, 20:31
Έψαξα πολύ στο φορομ και δεν βρήκα κάτι για αυτή την πρωτείνη και γι` αυτό είπα
να ρωτήσω την έχει δοκιμάσει κανείς αυτήν αν ναι ας μου πει εντυπώσεις γιατί σκευτομαι να την πάρω

Πολύ δεν εψαξες :green:
Το τόπικ συγχωνευτηκε στο ήδη προυπάρχων .

vasillis13
06-09-12, 20:33
Πολύ δεν εψαξες :green:
Το τόπικ συγχωνευτηκε στο ήδη προυπάρχων .

Συγνώμη κιταταξα μόνο στις πρωτείνες

AlexSk
31-01-15, 18:47
Ελαααα γνωμεςςςς ! :D λοιπον ως γνωστον οι φορμουλες πρωτεινης για ογκο εχουν πολλους υδατανθρακες και πρωτεινες αλλα εχουν και τη ζαχαριτσα τους...οποτε για πειτε μου για αυτο το προιν, τι παιζει :P
90436
90435

beefmeup
31-01-15, 20:37
8 σελιδες θεμα,δεν το διαβασες να παρεις μια αποψη για το τι παιζει?
μια φορμουλα ογκου ειναι..υπαρχουν κ καλυτερες ,οπως συμβαινει σε ολα τα συμπληρωματα..παντα υπαρχουν καλυτερα κ καπου καπου υπαρχουν κ χειροτερα.

Billys51
31-01-15, 21:42
Εκτός του ότι υπάρχουν καλύτερες με αυτή εδώ θα πρέπει κάθε 2 εβδομάδες να αγοράζεις κουβάδες