PDA

Επιστροφή στο Forum : Monster Milk (Cytosport)



Orc
09-04-10, 02:38
Mετά απο δοκιμή 3 μηνών είπα να γράψω ένα review για την Monster Milk μια καινούρια πρωτείνη μιας επίσης καινούριας εταιρείας στο χώρο. Αυτό που πάντα ήθελα ήταν μια πρωτείνη που δε θα φουσκώνω, δε θα παχαίνει θα δίνει αρκετή πρωτείνη στο 1 scoop και θα έχει την καλύτερη γέυση. Την παίρνω το πρωί μετά την προπόνηση και πριν κοιμηθώ. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα. Παραθέτω supplement facts στα 2 scoop

http://img18.imageshack.us/img18/1429/75006219.jpg

http://img392.imageshack.us/img392/7167/monstermilkll.gif

Orc
09-04-10, 02:58
Γράψτε γνώμες.(freedom of speech is respected):green:

Georges
09-04-10, 04:18
Το μόνο που θα πω είναι ότι σίγουρα δεν είναι καινούργια πρωτεΐνη, στην αμερική είναι πολύ δημοφιλής. Από ριβιού που έχω δει η γεύση της τα σπάει και είναι πολλών πηγών που την κάνει ιδανική για m.r.

Polyneikos
09-04-10, 08:58
Αυτό που πάντα ήθελα ήταν μια πρωτείνη που δε θα φουσκώνω, δε θα παχαίνει θα δίνει αρκετή πρωτείνη στο 1 scoop

Μαλιστα...Αυτο που βλεπω ότι έχει ένα καλο blend πρωτεινων,βεβαια εαν παρατηρησουμε την περιεκτικότητα της σε πρωτεινη δεν είναι και από τις πιο υψηλες,δηλαδή δίνει στα 84 γρ σκευασματος 50 γρ πρωτεινης αρα αναλογικα στα 100 είναι κοντα στα 60 γρ. πρωτ.
Επίσης έχει και kre-alkalyn κρεατινη μεσα,δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει...


και θα έχει την καλύτερη γέυση.

Καλη ;;

Orc
09-04-10, 10:32
George νομίζω ίσως κάνω λάθος απο αυτά που διάβασα η συγκεκριμένη πρωτείνη έχει βγει περίπου 3 χρόνια. Polyneike ξέρω για την κρεατίνη δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό όμως τι λες? Απο γεύση είναι οτι καλύτερο έχω πιεί. Για να την περιγράψω έχει πλούσια γεύση σοκολάτας και μια δόση καραμέλας.

Polyneikos
09-04-10, 10:51
Δεν στο αναφερω για καλό ή για κακό,απλα με αυτόν τον τρόπο ακούσια 2 φορες την ημερα λαμβανεις κ κρεατινη.

Orc
09-04-10, 16:27
Ok. Τhanks. Έτσι και αλλιώς δεν πίνω πολύ κρεατίνη. 1 φορά τη μέρα 1 scoop cell mass. Αυτό είναι όλο.

Devil Randime
18-08-10, 03:27
Το μόνο που θα πω είναι ότι σίγουρα δεν είναι καινούργια πρωτεΐνη, στην αμερική είναι πολύ δημοφιλής. Από ριβιού που έχω δει η γεύση της τα σπάει και είναι πολλών πηγών που την κάνει ιδανική για m.r.

Την κανει ιδανικη για m.r. οντως , αλλα απο τη στιγμη που εχει μεσα και τα whey συστατικα ειναι ιδανικη και για μετα προπονηση. Η ουσια των blend ειναι οτι ειναι συμφερουσες (επειδη περιεχουν ολα τα ειδη πρωτεινων και ετσι δε χρειαζεται να αγορασεις διαφορετικες) και οτι μπορεις να τις παιρνεις ολες τις ωρες...

Σωστα πραττει νομιζω ο φιλος και την παιρνει και μετα την προπό..

Toumpan0s
18-08-10, 14:52
σήμερα αγόρασα 1κιλη σοκολάτας ανυπομωνώ να τη δοκιμάσω :P

Devil Randime
18-08-10, 15:04
σήμερα αγόρασα 1κιλη σοκολάτας ανυπομωνώ να τη δοκιμάσω :P

Εγω παθει πλακα με δαυτη. ΔΕν την εχω ξαναπαρει ποτε μου αλλα ανυπομονω να τελειωσει η mesotech να την παρω!!! Απο τα xtr την πηρες? Τη μονοκιλη ή τη μεγαλη συσκευασια?? :unsure:

amateur666
17-02-11, 19:39
ρε παιδια δεν ειναι πολυ τσιμπιμενη η τιμη της..???...σε σχεση με την myofusion-muscle milk-monster milk.... ποια θεωρειτε καλυτερη?.. :turtle:

Dreiko
25-03-11, 13:20
μολις ηπια ενα φακελακι απο δειγμα....γευση σοκολατα....
διαλυτοτητα οχι πολυ καλη....αφησε πολλα μπαλακια....(προστυχα μυαλα....:green:)
η γευση πικριζε αρκετα....δε μου αρεσε...
βρισκεις και καλυτερες και φθηνοτερες θαρρω....;):thumbup:

TheWorst
25-03-11, 16:16
Δεν αξιζει η τιμη της..

dhmhtrhs 1979
25-03-11, 17:01
ΔΟΚΊΜΑΣΑ:thumbup::thumbup:
ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adamz
17-04-11, 16:09
εμενα μου αρεσε επδ εχει και κρεατινη μεσα...
γιατι ειμαι στο να παρω να μν παρω ..και ετσι με μικρες δοσεις νομιζω θα με ικανοποιει (ψυχολογικα τουλαχιστον :p)


ΕDIT: Mολις με Γ****** ψυχολογικα :P ειδα την τιμη της !!!

sobral
10-06-11, 00:31
http://www.monstermilk.com/product-info/media/images/monster-milk-supp.jpg

και σε αυτό έχουμε νέα facts, επίσης βελτιωμένα. με εκπλήσει ευχάριστα η cytosport.

naturalgiaourtaki
10-06-11, 00:33
άλλαξε και τούτη δω η πρωτείνη http://monstermilk.com/product-info/monster-milk.html καλύτερα on hydro builder εκτός και αν βγει σε καλύτερη τιμή...

naturalgiaourtaki
10-06-11, 00:35
λολ με πρόλαβες για κάτι λεπτά sobral

sobral
10-06-11, 01:03
λολ με πρόλαβες για κάτι λεπτά sobral

:turtle::turtle::P:P:P χαχαχα! στο νήμα σε πρόλαβα! καλό re-make πάντως σε όλη την σειρά η cytosport.:thumbup:

naturalgiaourtaki
10-06-11, 09:39
:turtle::turtle::P:P:P χαχαχα! στο νήμα σε πρόλαβα! καλό re-make πάντως σε όλη την σειρά η cytosport.:thumbup:

ναι συμφωνώ :clap:

bb4
08-10-11, 12:19
Aξίζει για £17.99 (21,5 euro) ;

spyros92
12-10-11, 00:34
παιδεια σημερα αγορασα την συγκεκριμενη πρωτεινη. πως την χρησιμοποιω? πριν κ μετα την προπονηση? η μπορω να την βαλω κ πρωι?

Tasos Green
12-10-11, 00:40
και τα 3 μπορείς που ειπες.

spyros92
12-10-11, 00:49
οριστε? τι εννοεις σου ειπα? εγω ρωταω επειδη εχει κρεατινη... αν αξιζει να βαλω την συγκεκριμενη πρωι

Tasos Green
12-10-11, 00:54
παιδεια σημερα αγορασα την συγκεκριμενη πρωτεινη. πως την χρησιμοποιω? πριν κ μετα την προπονηση? η μπορω να την βαλω κ πρωι?


και τα 3 μπορείς που ειπες.

και πριν και μετα την προπόνηση μπορεις και το πρωι... τι δεν καταλαβες?

1 γρ κρεατίνη εχει δεν εχει να λεει κατι... 3 γρ συνολο στις 3 δώσεις.

spyros92
12-10-11, 00:57
οκ, διαβασα λαθος το ποστ σου απο την βιασυνη μου. οταν κανω αργα το βραδυ δεν εχω κανενα θεμα να την παρω ετσι?

Tasos Green
12-10-11, 01:00
ναι δεν υπάρχει θεμα παρτην οτι ωρα και αν τελειώνεις τις προπονήσεις σου... δεν εχει κατι για να επηρεάσει τον υπνο σου..

john john
13-10-11, 14:50
αυτη?..ηηηη την PRO-COMPLEX (optimum nutrition)????

Kaloutsikos
13-10-11, 16:14
αυτη?..ηηηη την PRO-COMPLEX (optimum nutrition)????

είναι δύο διαφορετικές πρωτεΐνες, ανάλογα για πια στιγμή την θέλεις!

john john
13-10-11, 16:22
είναι δύο διαφορετικές πρωτεΐνες, ανάλογα για πια στιγμή την θέλεις!

ε κατσε ρε..πανω κατω ιδιες ειναι..μπλεντ και τα 2

sofos
13-10-11, 16:29
ε κατσε ρε..πανω κατω ιδιες ειναι..μπλεντ και τα 2

παρε το καινουργιο monster milk εχει και κρεατινη(creapure) μεσα...εκτος κ αν θες κατι διχως κρεατινη..

john john
13-10-11, 16:34
δεν εχω παρει ποτε κρεατινη...αρχιζω και την βλεπω με καλο ματι..επειτα απο την προπαγανδα που ειχα ακουσει..

salvator
15-10-11, 12:43
η συγκεκριμενη ειναι παλια παιδια. εδω ελλαδα ειναι σχετικα καινουργια. το μισο γραμμαριο κρεαλκαλικης που εχει μεσα μονο καλο μπορεις να το χαρακτιρισεις...και απο γευση?απλα απιστευτη.και γευση και διαλυτοτητα και τα παντα παιδια.με κλειστα ματια

sobral
15-10-11, 14:02
η συγκεκριμενη ειναι παλια παιδια. εδω ελλαδα ειναι σχετικα καινουργια. το μισο γραμμαριο κρεαλκαλικης που εχει μεσα μονο καλο μπορεις να το χαρακτιρισεις...και απο γευση?απλα απιστευτη.και γευση και διαλυτοτητα και τα παντα παιδια.με κλειστα ματια

όχι φίλε! αυτή που έχεις εσύ είναι η παλιά. να διαβάζεις πιο προσεκτικά το θέμα και να ενημερώνεσαι από τα επίσημα χείλη της εκάστοτε εταιρίας κ ΌΧΙ να ακούς ότι σου λέει ο κάθε καταστηματάρχης...Η καινούργια, η οποία δεν έχει έρθει ακόμη Ελλάδα, είναι αυτή που έχω ποστάρει εγώ στην προηγούμενη σελίδα με τα 3γρ μονουδρικής creapure. Και τέλος, γενικά η νέα σειρά της cytosport είναι μίλια μακρυά από την προηγούμενη, πολύ καλύτερη. . :welcome:

salvator
15-10-11, 14:13
εξηγησε μου λιγο αυτην που εχεισ ποσταρει εσυ που λεει οτι εχει 3 γρ κρεατινη? γιατι αυτη που βλεπω στη προηγουμενη σελιδα εχει 0,5 γρ κρεαλκαλικης κρεατινης στο scoop...η στο ειπαν απο τη cytosport??

sobral
15-10-11, 14:21
εξηγησε μου λιγο αυτην που εχεισ ποσταρει εσυ που λεει οτι εχει 3 γρ κρεατινη? γιατι αυτη που βλεπω στη προηγουμενη σελιδα εχει 0,5 γρ κρεαλκαλικης κρεατινης στο scoop...η στο ειπαν απο τη cytosport??

:banghead: μπες στο επίσημο σάιτ της εταιρίας να μου πεις εσύ από μόνος σου τι λέει το label. Και επίσης βλέπε και καμία ημερομηνία στα ποστς! Έχω ποστάρει την νέα ετικέτα στην μέση (προς τέλος) της προηγούμενης σελίδας.

salvator
15-10-11, 14:39
ok εγω ειδα την αρχικη φωτο η οποια ειναι διπλη.απλα οταν ποσταρεις κατι νεο ανεβαζεις το νεο και ζητας γνωμη για το νεο προϊον. σιγα μη κατσω να διαβασω οτι ανεβαζεις.και δε μου αρεσει το υφακι σου.χαλαρωσε λιγο.forum ειναι εξαλου για να λεμε γνωμες για προιοντα.δεν ειμαστε σχολειο για να γραψουμε τεστακι.

sobral
15-10-11, 14:50
ok εγω ειδα την αρχικη φωτο η οποια ειναι διπλη.απλα οταν ποσταρεις κατι νεο ανεβαζεις το νεο και ζητας γνωμη για το νεο προϊον. σιγα μη κατσω να διαβασω οτι ανεβαζεις.και δε μου αρεσει το υφακι σου.χαλαρωσε λιγο.forum ειναι εξαλου για να λεμε γνωμες για προιοντα.δεν ειμαστε σχολειο για να γραψουμε τεστακι.

επειδή είσαι καινούργιος, να σου πω ότι δεν ανοίγεις νέο θέμα, είσαι λάθος πάλι κι εδώ...Καλοπροαίρετα στο λέω γιατί θα τρως κράξιμο μετά ότι δεν έκανες αναζήτηση, κ με το δίκιο τους δηλ. Όταν αλλάζει η ετικέτα σε ένα προϊόν την βάζουμε στο ήδη υπάρχον θέμα. Γιατί αλλιώς θα γινόταν ένας χαμός στο αρχείο. Όσο για το ύφος σόρρυ αν σε πήρα απ τα μούτρα. Καλώς ήρθες:)

salvator
15-10-11, 15:19
ok φιλος.ευχαριστω

kleiza7
24-11-11, 16:57
παιδια σημερα την πηρα και θα την ξεκινησω....
θα ακολουθησω τον κανονα ενα σκουπ το πρωι και αλλο ενα μετα την προπονηση(τις 4 μερες που πηγαινω δηλαδη) και θα σας πω εντυπωσεις! εχω ακουσει καλα λογια και την ειχαν σε προσφορα τα xtr με το ενα επαιρνες το δευτερο κιλο στη μιση τιμη οποτε την τσιμπησα....

αντε να δουμε:liftheavy:

Kaloutsikos
24-11-11, 17:07
παιδια σημερα την πηρα και θα την ξεκινησω....
θα ακολουθησω τον κανονα ενα σκουπ το πρωι και αλλο ενα μετα την προπονηση(τις 4 μερες που πηγαινω δηλαδη) και θα σας πω εντυπωσεις! εχω ακουσει καλα λογια και την ειχαν σε προσφορα τα xtr με το ενα επαιρνες το δευτερο κιλο στη μιση τιμη οποτε την τσιμπησα....

αντε να δουμε:liftheavy:

τσεκ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9706-Pro-Complex-%28ON%29/page2

kleiza7
24-11-11, 17:11
τσεκ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9706-Pro-Complex-%28ON%29/page2

:thumbup:

Dimitrios
08-12-11, 20:30
Παιδιά ποια γεύση προτείνετε; Το στοκ από το μαγαζί που αγοράζω είναι μπανάνα-φράουλα-βανίλια

murder
09-12-11, 00:25
και πριν και μετα την προπόνηση μπορεις και το πρωι... τι δεν καταλαβες?

1 γρ κρεατίνη εχει δεν εχει να λεει κατι... 3 γρ συνολο στις 3 δώσεις.

υπαρχει καποια πρωτεινι με πιο πολυ περιεκτικοτητα σε κρεατινη??αν γνωριζεις:welcome:

TheWorst
15-12-11, 19:56
Ειναι ομως πολυ ακριβη , εχω δοκιμασει μονο μια φορα αυτην και απο γευση λεει πολυ.

Niven
11-02-12, 17:00
Εχω :bowdown:εθιστεί με την συγκεκριμένη πρωτεΐνη κ πρέπει να την σταματήσω, διότι χαλαω 300ευρο το μήνα κ με μισθό 550 εύρο δεν βγαίνω:(:(:( Άμα την μιξαρω με μια 80αρα πρωτεΐνη λέτε να με πειράξει??

Tasos Green
11-02-12, 17:19
γιατι να σε πειράξει?

δεν βρίσκω λογο να την αναμίξεις με αλλη πρωτεινη. αμα δεν βγαίνεις οικομονικα παρε μια αλλη (η και καθολου μη σου πω :green:) ... υπαρχουν φθηνότερες και πιο καθαρες απο αυτη.

Niven
11-02-12, 17:32
γιατι να σε πειράξει?

δεν βρίσκω λογο να την αναμίξεις με αλλη πρωτεινη. αμα δεν βγαίνεις οικομονικα παρε μια αλλη (η και καθολου μη σου πω :green:) ... υπαρχουν φθηνότερες και πιο καθαρες απο αυτη.

Απλά ήθελα μια πρωτεΐνη π να περιέχει κ καζεΐνη για να την χρησιμοποιώ κ το βράδυ δεν με πειράζει αν είναι καθαρή η όχι γιατί κ στις 80αρες ρίχνω
μαλτοδεξτροζη:thumbup:

koukoutsaki
18-02-13, 15:35
τελικα απο οσες κιαν εχω δοκιμασει ..σαν αυτη καμια :bowdown::bowdown::bowdown:
δεν υπαρχει πιο νοστιμη κι ας ειναι ακριβη ...

οσο για το 1,5 γρ κρεατινης ανα σκουπ ε δε νομιζω να πειραζει ..