PDA

Επιστροφή στο Forum : Sida Cordifolia



danai
09-08-06, 16:20
Geia xara se olous! :wink:
Eimai kainourgia sto site. Kanw 10 xronia aerobiki kai tous teleytaious 3 mhnes body building!
Mou proteinan na parw kati thermogenetika pou legontai sida cordifolia (cnp) to exw hdh kanei kai exw dei trela apotelesmata se syndiasmo me eidikh diatrofh kai prwteinh( pro-peptide) oyte egw den pisteyw ayto pou vlepw sto swma mou . Alla ayto pou thelw na rwthsw einai poso kako mporei na kanei ayto to thermogennetiko ston organismo, an kapoios gnwrizei as mou pei dyo pragmata. (Fysika exw rwthsei to gymnasth kai mou exei pei oti den kanoun kako otan ta pareis me metro apla tha hthela kai mia allh apopsh)


Eyxaristw poly!!!!! :hantel:[/u][/b]

Gasturb
09-08-06, 16:28
Kalwshrthes Danai. Ypothetw eisai panw apo 18, afou kaneis 10 xronia aerovikh, opote den exeis provlhma. To metro pou sou eipe o gymnasths exei dikio mias k ta fat burners prepei na ta pernoume gia 3 evdomades k meta diakoph gia 1 2 evdomades giati o organismos mas 'to pernei xabari' k antidraei opote exei elaxista apotelesmata. Ta thermegenetika einia ta pio akindyna se sxesh me allou typou fat burners k se atoma pou den pinoun kafe exei akoma megalyteres epidraseis. To proion sou einai ths Reflex mia poly kaly etaireia k vlepw einia katharo proion xwris trellh xhmeia sta systatika tou kalo auto! Kalh synexeia loipon

danai
09-08-06, 16:34
Eimai 29 xronon, to sida einai apo ta proionta tou Doryan Yates kai h proteinh epishs thn gnwrizeis? kai an nai thn vriskeis kalh?
Prin epairna thn Iso 100 (Dymatize) eyxaristw poly kai pali!!!!!! :D

Albert_Wesker
11-08-06, 05:13
Γεια σου δανάη και μπράβο σου που ασχολείσαι με το άθλημα. σπάνια βλέπεις γυναίκα να ασχολείται με κάτι τέτοιο...
εγώ γενικά δεν είμαι υπέρ των φαρμάκων... μα δεν είναι προτιμότερο να κάνεις μια λιποδιάλυση και να δώσεις την ευκαιρία στον οργανισμό σου να κάψει το λίπος?αν δεν μπορούμε να κάψουμε το τόπικο φταίνει πολλά πράγματα και πάνω απο όλα η τάση του να αποθηκεύεται(αυτην η καρ...ολα λολ)
Δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω αλλα θα σου πρότεινα να κάνεις ένα γενικό τσεκ απ ήπατος και νεφρών γενικών βρε συ να δεις που είσαι.κι αν δεις όλα νορμάλ τότε συνέχισε.
εγώ πάντως ποτέ δεν θα στρεφόμουνα σε προιόντα που περιέχουν εφεδρίνη για τους γνωστούς λόγους... θα κάνω σύντομα λιποδιάλυση και τότε το λιπος θα αρχίσει να φεύγει σαν νεράκι λοοοοοολ.(κάπως έτσι φέυγει σαν λάδι)Η μέθοδος που θα ακολουθήσω εκμεταλεύετια την δερματικη χαλάρωση. τρέλλα σου λέω. γίνετια με λέιζερ και είναι τελείως ακίνδυνο. ΤΕΛΕΙΩΣ. ψάξτο και θα βρείς πολλά.
όσο για το τι σου είπε ο γυμναστής καλά τα έχουμε ξανα ακούσει αυτά...να μην εμπιστεύεσαι κανέναν γυμναστή γιατί το μόνο που τους νοιάζει να σε φτάσουνε εκεί που θέλεις(να ασφαλές είναι το έχω ελέγξει το προιόν ναι βέβαια απο πιστοποιημένη εταιρία κοκη ασχετοσυνη και η βλακεια που τους δέρνει δεν έχει όριο πφφφ). ίσως στην συγκεκριμένη περίπτωση να μην ισχύει μιας και αγοράζεις μόνη σου το προιόν αλλά ΠΟΤΕ μην δεχτείς κάτι απο γυμναστή-εκτός αν ξέρεις ότι πραγματικά αξίζει(πράγμα σπάνιο)
καλή συνέχεια και μπράβο σου που έκανες τέτοια κοιλίτσα-συνέιχσε να φανούνε οι φετούλες αλλά πρόσεχε μην σε δούνε οι κολλητές σου γιατι θα σε φάνε απο την ζήλια!

Muscleboss
12-08-06, 09:36
Καλωσ ήρθες Δανάη,

Έχε απλά υπόψην ότι το sida cordifolia είναι μια άλλη ονομασία της εφεδρίνης αλλά τα αλκαλοειδή που περιέχει είναι σε μικρότερη ποσότητα. Μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις συνεχόμενα για διάστημα 6 εβδομάδων χωρίς κανένα πρόβλημα κάνοντας μετά ένα διάλειμμα ίσου διαστήματος.

Σχετικά με τα προιόντα Dorian Yates, έχε τους απόλυτη εμπιστοσύνη.

Muscleboss

jiujitSu
16-08-06, 15:40
Καλως ήλθες στο Forum danai,

Λοιπόν αν και αργοπορημένα θα προσπαθήσω να απαντήσω στην απορία σου. Το ‘Cida Cordifolia’ όπως και το ‘Μa huang ή Ephedra’ είναι βότανα τα οποία περιέχουν κάποια αλκαλοειδή(ουσίες) που μιμούνται την συμπεριφορά της αδρεναλίνης(επινεφρίνης) και την νοραδρεναλίνης(νορεπινεφρίνης) στο ανθρώπινο σώμα. Οι τελευταίες 2 ουσίες ονομάζονται κατεχολαμίνες και μπορούν να δράσουν είτε σαν ορμόνες είτε σαν νευροβιαβιβαστές.Οι ουσίες αυτές εκκρίνονται από το σώμα όταν αυτό βρεθεί σε κάποια στρεσογόνα κατάσταση π.χ να βρεθείς στα 2 μέτρα από ένα λιοντάρι κτλ. Eκκρίνονται για να προετοιμάσουν το σώμα για το λεγόμενο ‘Fight or Flight’ ‘μάχη ή φυγή’ στα ελληνικα. Η απάντηση του σώματος σε αυτές τις ορμόνες είναι:
Αύξηση της ταχύτητας με την οποία χτυπά η καρδία έτσι ώστε να μεταφέρεται περισσότερο καθαρό αίμα (το οποίο περιέχει το οξυγόνο) από αυτήν στους μυς και ακάθαρτο (που περιέχει το διοξείδιο του άνθρακα) από τους μυς στους πνεύμονες. Το οποίο συνεπάγεται και αύξηση της αρτηριακής πίεσης.
Μεγαλώνει την διάμετρο των βρόγχων και των βρογχιδίων στους πνεύμονες ώστε να επιταχύνεται ο ρυθμός αναπνοής.
Συστέλλει τα αιμοφόρα αγγεία στην επιφάνεια του δέρματος ώστε να πηγαίνει λιγότερο αίμα στο δέρμα ώστε σε περίπτωση που πληγωθείς στην μάχη να μην πεθάνεις από αιμορραγία.
Διαστέλλει της αρτηρίες στους μυς ώστε να τροφοδοτούνται με περισσότερο αίμα(οξυγονο+ενεργεια) για ευνόητους λόγους. Επίσης δίνει σήμα ετοιμότητας στους μυς ώστε να ενεργοποιηθούν περισσότερες μυϊκές ίνες όταν δοθεί η εντολή για κίνηση εξου και η αυξημένη δύναμη που παρουσιάζεται υπό την επίδραση αυτών των ουσιών. Όλοι έχουμε ακούσει για την μαμά που σηκώνει το αυτοκίνητο για να σώσει το παιδί της χεχε. Ενταξει δεν είναι και τόσο δραματικά τα κέρδη στην δύναμη.
Μέσω τις λιπόλυσης και της γλυκογονόλυσης φροντίζει ώστε να παράγεται με πιο γρήγορο ρυθμό ενέργεια για να υπάρχει έτοιμη σε περίπτωση που την χρειαστεί το σώμα
Αυξάνει την δυνατότητα συγκέντρωσης και διαστέλλει τις κόρες των ματιών.
Αυτές είναι οι κύριες λειτουργίες των κατεχολαμινων στο σωμα. Υπαρχουν και άλλες αλλά δεν αξίζει να αναφερθούν γιατί δεν ενδιαφέρουν το άθλημα.

Οι ουσίες τώρα που περιέχονται στο Cida Cordifolia και στο Μa huang είναι τα γνωστά Αλκαλοειδή της Ephedra(εφεδρίνη, ψευδοεφεδρίνη, νορεφεδρίνη και νορψευδοεφεδρίνη).Το ποσοστό αυτών των ουσιών στο φυτό εξαρτάται από το είδος και την ανατροφή του φυτού. Πάντα όμως η περιεκτικότητα της εφεδρίνης είναι μεγαλύτερη(μέχρι και 90%) με αμέσως επόμενη την ψευδοεφεδρινη(μέχρι και 30%).Οι άλλες 2 είναι αμελητεες. Επισης η εφεδρινη είναι πολύ πιο δραστική στο σώμα από ότι η ψευδοεφεδρίνη.

ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/2/21/Adrenaline_structure.png/200px-Adrenaline_structure.png<-- -->http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/98/Ephedrine_structure.png/200px-Ephedrine_structure.png ΕΦΕΔΡΙΝΗ

Τώρα όπως βλέπεις και στο σχήμα με τους χημικούς τύπους της αδρεναλίνης και της εφεδρίνης η 2 ουσίες μοιάζουν μεταξύ τους. Έχουν την ίδια αμινοομάδα(το ΝΗ) και τον ίδιο κυκλικό δακτύλιο. Δηλαδή η εφεδρίνη έχει πολλές πιθανότητες να δέσει στους ίδιους υποδοχείς που δένει η αδρεναλίνη ανά τα κύτταρα, νεύρα, αγγεία κτλ του ανθρωπίνου σώματος, σε άλλους ασθενά και σε άλλους ισχυρά. Το αποτέλεσμα είναι να δρα σαν συμπαθητικομιμητικό δηλαδή σαν την αδρεναλίνη όποτε έχεις όλες τις αντιδράσεις της αδρεναλίνης άλλες στον ίδιο και άλλες σε πιο ήπιο βαθμό(πχ στα ίδια mg η εφεδρίνη δεν προκαλεί την ίδια αύξηση στους καρδιακούς παλμούς και την πίεση όπως το Clenbuterol μια ακόμη συμπαθητικομιμητική ουσία (όσοι δοκίμασαν ξέρουν χεχε, μια φορά δοκίμασα 25mg εφεδρίνη 200mg καφεΐνη 80mg Clenbuterol 50mcg T3 kai 200mcg T4 σαν πρωινό! Μάλλον είμαι επταψυχος .DON’T TRY IT )).Η Εφεδρινη στον κόσμο του fitness/bodybuilding χρησιμοποιήθηκε και χρησιμοποιείτε σε συνδυασμό με καφεΐνη αφού κάποιες έρευνες που έγιναν έδειξαν ότι ο συνδυασμός εφεδρινης/καφεινης έδωσε την μεγαλύτερη δυνατότητα λιπόλυσης. Εξου και το λεγόμενο ‘ECA stack’ (E/C/A Ephedrine/Caffeine/Aspirin 20mg Ephedrine / 200mg Caffeine ήταν το στάνταρ).Αυτό που κάνει την εφεδρινη το απόλυτο ΘΕΡΜΟΓΕΝΝΕΤΙΚΟ είναι η δυνατότητα της να αυξάνει την θερμογένεση στον καφέ λιπώδη ιστό με αποτέλεσμα να ανεβάζει την θερμοκρασία του σώματος μερικά δέκατα(κρατάει περίπου 5-6 ώρες ενώ η υπερδιέγερση που προκαλεί κρατάει 1-2 ώρες ).Όποτε στην ουσία καις περισσότερη ενέργεια για να διατηρήσει το σώμα σου την υψηλότερη θερμοκρασία. Δηλαδή δημιουργείς ένα έχτρα θερμιδικό ελλειμα. Συν το γεγονός ότι προκαλεί λιπόλυση και ότι σε τσιτώνει για πολύ POWER προπονησεις. Το αποτέλεσμα…? ένα ΓΡΑΜΜΩΜΕΝΟ ΣΩΜΑ χεχε.
Επίσης ένα ακόμη πλεονέκτημα της εφεδρινης είναι ότι μετριάζει την επίδραση της κορτιζόλης, της κακιάς εκείνης ορμόνης που σε περιόδους δίαιτας η βαριάς αεροβικής άσκησης διασπάσει τους μυς μας για ενέργεια. Σύμφωνα με έρευνες δηλαδή βρέθηκε ότι τα άτομα που αδυνάτισαν χρησιμοποιώντας εφεδρινη είχαν διασώσει περισσότερη μυϊκή μάζα από άλλα άτομα που αδυνάτισαν χωρίς εφεδρινη.

Η εφεδρινη έχει απαγορευτεί επίσημα από το αμερικανικό κράτος(FDA) επειδή είχε προκαλέσει κάποιους θανάτους από εγκεφαλικά και καρδιακα.Βεβαια περισσότεροι άνθρωποι πεθαίνουν κάθε μέρα από απλά κρυολογήματα ανά τον κόσμο παρά από εφεδρινη αλλά το θέμα με την εφεδρινη είχε πάρει μεγάλη έκταση στα MEDIA και έγινε κυριολεκτικά της ΠΟΥΤ_ΝΑΣ.Τα ελπιδοφόρα νέα είναι ότι έγινε μια έφεση στο δικαστήριο της UTAH στην αμερικη και αφού δεν μπόρεσε κανείς να αποδείξει ότι 10mg εφεδρινης μπορούν να προκαλέσουν θάνατο το δικαστήριο αποφάσισε προσωρινή αναστολή της απαγόρευσης για την πολιτεία της UTAH για δόσεις που δεν ξεπερνούν τα 10mg.

Όσον αφορά τώρα το σκεύασμα που σε απασχολεί το έριξα μια ματιά και 1ον δεν είδα πουθενά να λέει τίποτα για καφεΐνη και 2ον λέει Sida Cordifolia extract 300mg(standardised at 8% alkaloids) δηλαδή σε 2 κάψουλες περιέχει 24mg αλκαλοειδή Ephedras θα μαντέψω, χωρίς να λέει τι αλκαλοειδή είναι αυτά.Η τιμή είναι σχετικά καλή αλλά ρίξε μια ματιά και τα παρακάτω.

Τώρα τα κακά που μπορεί να προκαλέσει η εφεδρινη στο σώμα σου είναι από ένα απλό εγκεφαλικό η καρδιακό μέχρι σύνδρομο υπερπροπονησης. Επίσης αλλά που έχω δει είναι αυξημένη θερμοκρασία σώματος(γύρω στους 37) αρκετό καιρό μετά την διακοπή του προϊόντος και ιδιαίτερα σε γυναίκες μια μικρή μορφή ψευδό- υπερθυρεοειδισμού(ελεύθερη Τ3(ορμόνη θυρεοειδή) αίματος στα ανώτερα επιτρεπτά όρια)

Εγώ συνήθως συνιστώ ένα πρωτόκολλο λήψης 2μερες ON - 1μερα OFF η 3 ΟΝ - 2 OFF γιατί έχω παρατηρήσει ότι μετά τις 3 μέρες ο οργανισμος ανταποκρίνεται πιο ανέμελα.

P.S 'ama eisai esy sthn foto tote NICE JOB ...ti thn thes thn efedrinh ? YOU ARE SUPER LEAN ! '

Gasturb
25-08-06, 05:10
jiujitSu pkalo to arthraki sou prepei na to valeis k sthn allh kathgoria

danai
25-08-06, 14:10
Καλωσ ήρθες Δανάη,

Έχε απλά υπόψην ότι το sida cordifolia είναι μια άλλη ονομασία της εφεδρίνης αλλά τα αλκαλοειδή που περιέχει είναι σε μικρότερη ποσότητα. Μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις συνεχόμενα για διάστημα 6 εβδομάδων χωρίς κανένα πρόβλημα κάνοντας μετά ένα διάλειμμα ίσου διαστήματος.

Σχετικά με τα προιόντα Dorian Yates, έχε τους απόλυτη εμπιστοσύνη.

Muscleboss


Muscleboss σ'ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου!!!! Η αλήθεια είναι οτι φοβήθηκα λίγο στην αρχή αλλά νομίζω οτι η λογική χρήση και όχι η κατάχρηση σε κάθετι ειναι η καλύτερη λύση!!! Σ'ευχαριστώ και πάλι πολύ!!!! :lol:

danai
25-08-06, 14:18
Φίλε jiujitSu, σ'ευχαριστώ πραγματικά που ασχολήθηκες τόσο με το θέμα μου με κατατόπισες πλήρως για το προϊόν κάτι που ήθελα πολύ. Η τύπισα είναι όλα τα λεφτά πολύ καλή, όσο για την φώτο...ναι εγώ και σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ξέρεις...θέλει πολύ κόπο το αποτέλεσμα που βλέπεις φαντάσου οτι γυμνάζομαι 10 χρόνια οχι bodybuilding αλλα aerobic και pilates τους τελευταιους 3 μήνες κάνω bodybuilding και έχω πέσει σε πολύ καλό τύπο ο οποίος ασχολείται επαγγελματικά με αγώνες bodybuilding...σκέφτομαι σοβαρά να κατέβω κι εγώ κάποια στιγμή αλλα κατηγορία fitness!!!

Σ'ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ take care!!!! :box1: :P :P :P

danai
25-08-06, 14:29
Γεια σου δανάη και μπράβο σου που ασχολείσαι με το άθλημα. σπάνια βλέπεις γυναίκα να ασχολείται με κάτι τέτοιο...
εγώ γενικά δεν είμαι υπέρ των φαρμάκων... μα δεν είναι προτιμότερο να κάνεις μια λιποδιάλυση και να δώσεις την ευκαιρία στον οργανισμό σου να κάψει το λίπος?αν δεν μπορούμε να κάψουμε το τόπικο φταίνει πολλά πράγματα και πάνω απο όλα η τάση του να αποθηκεύεται(αυτην η καρ...ολα λολ)
Δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω αλλα θα σου πρότεινα να κάνεις ένα γενικό τσεκ απ ήπατος και νεφρών γενικών βρε συ να δεις που είσαι.κι αν δεις όλα νορμάλ τότε συνέχισε.
εγώ πάντως ποτέ δεν θα στρεφόμουνα σε προιόντα που περιέχουν εφεδρίνη για τους γνωστούς λόγους... θα κάνω σύντομα λιποδιάλυση και τότε το λιπος θα αρχίσει να φεύγει σαν νεράκι λοοοοοολ.(κάπως έτσι φέυγει σαν λάδι)Η μέθοδος που θα ακολουθήσω εκμεταλεύετια την δερματικη χαλάρωση. τρέλλα σου λέω. γίνετια με λέιζερ και είναι τελείως ακίνδυνο. ΤΕΛΕΙΩΣ. ψάξτο και θα βρείς πολλά.
όσο για το τι σου είπε ο γυμναστής καλά τα έχουμε ξανα ακούσει αυτά...να μην εμπιστεύεσαι κανέναν γυμναστή γιατί το μόνο που τους νοιάζει να σε φτάσουνε εκεί που θέλεις(να ασφαλές είναι το έχω ελέγξει το προιόν ναι βέβαια απο πιστοποιημένη εταιρία κοκη ασχετοσυνη και η βλακεια που τους δέρνει δεν έχει όριο πφφφ). ίσως στην συγκεκριμένη περίπτωση να μην ισχύει μιας και αγοράζεις μόνη σου το προιόν αλλά ΠΟΤΕ μην δεχτείς κάτι απο γυμναστή-εκτός αν ξέρεις ότι πραγματικά αξίζει(πράγμα σπάνιο)
καλή συνέχεια και μπράβο σου που έκανες τέτοια κοιλίτσα-συνέιχσε να φανούνε οι φετούλες αλλά πρόσεχε μην σε δούνε οι κολλητές σου γιατι θα σε φάνε απο την ζήλια!

Σ'ευχαριστώ πολυ, όσο για την ζήλια η αλήθεια είναι οτι την εισπράττω συνέχεια γύρω μου αλλά δεν μασάω, το θέμα είναι όταν θαυμάζεις κάτι να προσπαθείς να το φτάσεις και να το ζηλεύεις επικοδομητικά....θέλει πειθαρχία για να έχεις αποτέλεσμα και φυσικά πολλές θυσίες, κάτι που πρέπει να έχεις και λίγο ψώνιο για να υποστείς...εγώ είμαι λίγο ψώνιο χα χα χα αλλά με την καλή έννοια. Χα χα σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Να περνάς καλά και καλή συνέχεια στην προσπάθειά σου και καλή δύναμη...αν και είμαι σίγουρη οτι τη έχεις!!!! Βye .... :bodybuilder1:

LEWNIDAS
02-05-08, 03:49
Geia xara se olous! :wink:
Eimai kainourgia sto site. Kanw 10 xronia aerobiki kai tous teleytaious 3 mhnes body building!
Mou proteinan na parw kati thermogenetika pou legontai sida cordifolia (cnp) to exw hdh kanei kai exw dei trela apotelesmata se syndiasmo me eidikh diatrofh kai prwteinh( pro-peptide) oyte egw den pisteyw ayto pou vlepw sto swma mou . Alla ayto pou thelw na rwthsw einai poso kako mporei na kanei ayto to thermogennetiko ston organismo, an kapoios gnwrizei as mou pei dyo pragmata. (Fysika exw rwthsei to gymnasth kai mou exei pei oti den kanoun kako otan ta pareis me metro apla tha hthela kai mia allh apopsh)


Eyxaristw poly!!!!! :hantel:[/u][/b]

Geia s kai gw molis to arxisa......kai eimai kai gw skeftikos alla tha to sinexisw mias kai mena m eipane oti den trexei tpt kai einai fitiko!Opws kai naxei ti kako pia tha mporouse na kanei pia kati tetio?
Eyxaristw :)

billys15
02-05-08, 09:11
Και η κοκαϊνη ειναι φυτικο,δεν σημαινει κατι αυτο.Αν δεν προσεξεις θα παθεις κακο,αν ομως μεινεις με τις νορμαλ δοσολογιες δεν παθαινεις τιποτα.

RUHL
02-05-08, 10:42
αμα εχεις προβληματα υπερτασης και καρδιας αλαζουν τα πραγματα και αντι για παραλια καταληξης καπου αλλουhttp://imageshack.gr/files/zso64jo0fflq9sc2x1qa.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=zso64jo0fflq9sc2x1qa.gif)http://imageshack.gr/files/zso64jo0fflq9sc2x1qa.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=zso64jo0fflq9sc2x1qa.gif)http://imageshack.gr/files/zso64jo0fflq9sc2x1qa.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=zso64jo0fflq9sc2x1qa.gif)http://imageshack.gr/files/zso64jo0fflq9sc2x1qa.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=zso64jo0fflq9sc2x1qa.gif)

LEWNIDAS
02-05-08, 13:15
Και η κοκαϊνη ειναι φυτικο,δεν σημαινει κατι αυτο.Αν δεν προσεξεις θα παθεις κακο,αν ομως μεινεις με τις νορμαλ δοσολογιες δεν παθαινεις τιποτα.

E kita paw gym 3 fores tin evdomada epidi kanw ena eidiko programma anaplasis swmatos kai dinamis,opote pairnw apo 1 xapaki misi wra tin proponisi.Synolika diladi 3 xapakia tin evdomada,e den nomizw na vlaptei auto!
Vsika to pita gt douleuw kai nyxta kai eimai poli kourasmenos kai to programa pou kanw apaitei to max twn dinatotitwn mou!

Eyxaristw pou apantate :lift2hand:

RUHL
02-05-08, 14:01
αναπλασης σωματος ουτε bodyline διαφημιση να ακουγα :rolf:

κατι μου λεει δεν ειναι τοσο "σκληρο" αυτο το προγραμα τελος παντων :green:

γραφε ελληνικα :box1:

βασικα τσαμπα το περνεις ετσι οπως το περνεις :chinese:

LEWNIDAS
05-05-08, 16:30
Παιρνω ενα μισι ωρα πριν τιν προπονηση και παω 3 φορες τιν εβδομαδα οποτε 3 χαπακια Cordifolia τιν εβδομαδα!

RUHL
05-05-08, 16:49
οκ το ακουσαμε :smash: παντως λιποτροπικες ιδιοτητες αποκληετε να δεις ετσι για ενεργια επιφυλασομε επειδη οταν τα συνηθηζει ο οργανισμος πρεπει να αυξησης την δοση

eas2000
15-06-09, 00:29
Πήρα to Optimum Health Sida Cordifolia

Amount Per Serving
Each capsule contains;

Sida Cordifolia 180mg
Bitter Orange 139mg
Caffeine 135mg
L-Carnitine 15mg
White Willow Bark 15mg

Other Ingredients
Maize Starch, Silicone Dioxide, Magnesium Stearate.

Μπορεί να μου πει κάποιος πως να το παίρνω; ποσες φορές τη μέρα, δοσολογία και πως πριν την προπόνηση; αληθεύει οτι καλο ειναι να παω 2 μερες in μια out?

Δεν μοιάζει λιγο με ECA το συγκεκριμενο? αφού περιέχει και καφεινη και ασπιρινη.

sctp
15-06-09, 08:29
Πήρα to Optimum Health Sida Cordifolia

Amount Per Serving
Each capsule contains;

Sida Cordifolia 180mg
Bitter Orange 139mg
Caffeine 135mg
L-Carnitine 15mg
White Willow Bark 15mg

Other Ingredients
Maize Starch, Silicone Dioxide, Magnesium Stearate.

Μπορεί να μου πει κάποιος πως να το παίρνω; ποσες φορές τη μέρα, δοσολογία και πως πριν την προπόνηση; αληθεύει οτι καλο ειναι να παω 2 μερες in μια out?

Δεν μοιάζει λιγο με ECA το συγκεκριμενο? αφού περιέχει και καφεινη και ασπιρινη.

2 την ημερα οπως προτεινει ι οπτιμουμ ισως την 3η-4η εβδομαδα να τα κανεις 3 αν το σηκωνεις.Την ασπιρινη που την ειδες ?:unsure:

eas2000
15-06-09, 11:22
White Willow Bark 15mg
Αυτό δεν είναι;

Stephany Thes
03-10-09, 12:40
White Willow Bark 15mg
Αυτό δεν είναι;
να ρωτήσω, όλα τα προιόντα με sida cordifolia είναι από Αθήνα? Σε Θεσσαλονίκη παίζει να τα βρούμε πουθενά?

Polyneikos
03-10-09, 14:26
Aν δεν βρίσκεις από μαγαζί της Θεσσαλονικης(πραγμα απίθανο) κανε παραγγελία από μαγαζί της Αθηνας να στο αποστείλουν...

xrist0s4
19-03-10, 03:31
Γεια σας, ξερετε το συγκεκριμενο προιον με τι προετινη ειναι καλυτερα να το συνδιασω?? επισης μπορω να το βρω ηρακλειο κρητης η εχει στην αθηνα αντιπροσοποια? :unsure:

Orc
19-03-10, 03:34
Υπάρχει ΕΔΩ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=217) ίδιο θέμα να δείς.

Manos1989
19-03-10, 10:44
Τελικά πόσο επικίνδυνη ή ακίνδυνη είναι η εφεδρίνη?Οι θάνατοι προκλήθηκαν αποκλειστικά από τη χρήση εφεδρίνης ή τα συγκεκριμένα άτομα είχαν πρόβλημα με την καρδιά τους?Έχω ακούσει τα καλύτερα για την εφεδρίνη στο θέμα της λιποδιάλυσης και το σκέφτομαι εδώ και καιρό αλλά δεν λέει να τα παίζουμε όλα για όλα!Εσείς θα το παίρνατε?:unsure:

giannis64
19-03-10, 11:28
η εφεδρινη ειναι απογορευμενη ουσια οποτε κακος το σηζητατε!!!!

Bane
19-03-10, 17:41
Σχετικά με τα προιόντα Dorian Yates, έχε τους απόλυτη εμπιστοσύνη.



Word :thumbup:

TEFAAtzis
19-03-10, 22:50
Τελικά πόσο επικίνδυνη ή ακίνδυνη είναι η εφεδρίνη?Οι θάνατοι προκλήθηκαν αποκλειστικά από τη χρήση εφεδρίνης ή τα συγκεκριμένα άτομα είχαν πρόβλημα με την καρδιά τους?Έχω ακούσει τα καλύτερα για την εφεδρίνη στο θέμα της λιποδιάλυσης και το σκέφτομαι εδώ και καιρό αλλά δεν λέει να τα παίζουμε όλα για όλα!Εσείς θα το παίρνατε?:unsure:

προσωπικα οχι.Παρε εναν αλλο λιποδιαλυτη.Η καλη αεροβια και το σωστο φαι 8α σε βοηθησουν περισσοτερο πιστευω παρα ο λιποδιαλυτης

michael-nrg
20-03-10, 12:46
το sida δεν περιεχει εφεδρινη αλλα αλκοολες αυτης ετσι??? λειτουργει οπως οι λιποδιαλυτες (θερμογεννεση) ?

manos_
20-03-10, 12:50
Η εφεδρινη ειναι απαγορευμενη επειδη καποιοι με υπερταση παιρνανε και ειχανε προβλημα με την καρδια.Εγω αν ειχα ευκολη προσβαση ευχαριστως θα επαιρνα.

Bane
20-03-10, 13:06
Η εφεδρινη ειναι απαγορευμενη επειδη καποιοι με υπερταση παιρνανε και ειχανε προβλημα με την καρδια.Εγω αν ειχα ευκολη προσβαση ευχαριστως θα επαιρνα.

Για την ακρίβεια τα περιστατικά που οδήγησαν την απαγόρευσή της απ το FDA ήταν μια φάλαινα 140 κιλά που κάπνιζε 3 πακέτα τιν ημέρα και έπερνε κάπου 160mg την ημέρα καθώς και ένα ανήλικο κοριτσάκι με καρδιακή ανεπάρκεια. Πάντως δεν έχει σημασία γιατί πλέον στην Αμερική πωλείται ελεύθερα ακόμα και σε σούπερ μάρκετ ως φάρμακο για το κρυολόγημα(Bayer bronkaid ftw)

Manos1989
20-03-10, 13:29
Για την ακρίβεια τα περιστατικά που οδήγησαν την απαγόρευσή της απ το FDA ήταν μια φάλαινα 140 κιλά που κάπνιζε 3 πακέτα τιν ημέρα και έπερνε κάπου 160mg την ημέρα καθώς και ένα ανήλικο κοριτσάκι με καρδιακή ανεπάρκεια. Πάντως δεν έχει σημασία γιατί πλέον στην Αμερική πωλείται ελεύθερα ακόμα και σε σούπερ μάρκετ ως φάρμακο για το κρυολόγημα(Bayer bronkaid ftw)

Καλά είναι σοβαροί?Απαγόρεψαν ένα τόσο χρήσιμο και εγγυημένα αποτελεσματικό προιόν για αυτές τις 2 περιπτώσεις?
Bane απότι έχω καταλάβει είσαι μέσα στα πράγματα λόγω και της δουλειάς σου.Αυτό ισχύει στο ακέραιο όπως το είπες ή ''ράδιο αρβύλα''?:P

Bane
20-03-10, 13:32
Καλά είναι σοβαροί?Απαγόρεψαν ένα τόσο χρήσιμο και εγγυημένα αποτελεσματικό προιόν για αυτές τις 2 περιπτώσεις?
Bane απότι έχω καταλάβει είσαι μέσα στα πράγματα λόγω και της δουλειάς σου.Αυτό ισχύει στο ακέραιο όπως το είπες ή ''ράδιο αρβύλα''?:P

Άμα το ψάξεις λίγο στο google θα βρεις τα σχετικά άρθρα. @@ριες δεν λέω, έχουμε και ένα e-όνομα;) Ήταν βέβαια και μερικά άλλα διάσπαρτα cases, όπως του Belcher που ζήγηζε 160 κιλά και πέθανε απο έμφραγμα μέρα με καύσονα

Bane
20-03-10, 13:40
Θυμήθηκα κάτι αστείο τώρα



Suspected caffeine and ephedrine toxicosis resulting from ingestion of an herbal supplement containing guarana and ma huang in dogs: 47 Cases (1997-1999). Journal- american veterinary medical association
Records of dogs that had ingested an herbal supplement containing ma huang and guarana between July 1997 and October 1999 were retrieved from the National Animal Poison Control Center database. Results: Most dogs (80%) developed clinical signs of toxicosis within 8 hours of ingestion, and clinical signs persisted for up to 48 hours. Hyperactivity, tremors, seizures, and behavior changes were reported in 83% of dogs; other signs included vomiting (47%), tachycardia (30%), and hyperthermia (28%). Seventeen percent of the dogs died. Conclusions and Clinical Relevance: Accidental ingestion of herbal supplements containing primarily guarana and ma huang in dogs can lead to a potentially lethal condition that may require prompt detoxification and supportive treatment for several days. Most dogs recovered with supportive treatment.

dream420
21-03-10, 02:51
Θυμήθηκα κάτι αστείο τώρα

[/SIZE][/FONT]
[/INDENT]


ROFL :rolf::rolf::rolf:

The Rock
21-03-10, 03:06
Υπάρχει και μια πρόσφατη μελέτη,του 2008 μελέτη όπου διασταυρώθηκαν όλα τα καταγεγραμμένα περιστατικά με την εφεδρίνη και τα "προβλήματα" στο καρδειαγγειακό που και καλά δημιούργησε.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18756018

Johnny21a
09-04-10, 15:43
Για σας παιδια, σκεφτομαι να αγορασω ενα συμπληρωμα με Sida Cordifolia της εταιριας CNP, απο Αγγλια...

Αυτο που θελω να ρωτησω, γιατι εχω μπερδευτει με οσα εχω διαβασει, ειναι κατα ποσο ειναι παρανομο το συγκεκριμενο (δε με ενδιαφερει ελεγχος doping) και αν υπαρχει περιπτωση να εχω κανενα μπλεξιμο παραγγελνοντας το (π.χ αν το ανοιξουν στο τελωνειο ή αν γενικα τα κυνηγανε αυτα)

θα το εκτιμουσα αν μπορει να απαντησει καποιος που να ξερει σιγουρα τι παιζει και οχι υποθεσεις (δε θελω να ακουστω αγενης απλα δεν θα ηθελα να εχω μπλεξιματα επειδη καποιος νομιζει πως δεν υπαρχει προβλημα)

Επισης ξερει καποιος αν θα μπορουσα να βρω καποιο αντιστοιχο προιον απο Ελλαδα ?

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

-panos-
09-04-10, 18:21
Για σας παιδια, σκεφτομαι να αγορασω ενα συμπληρωμα με Sida Cordifolia της εταιριας CNP, απο Αγγλια...

Αυτο που θελω να ρωτησω, γιατι εχω μπερδευτει με οσα εχω διαβασει, ειναι κατα ποσο ειναι παρανομο το συγκεκριμενο (δε με ενδιαφερει ελεγχος doping) και αν υπαρχει περιπτωση να εχω κανενα μπλεξιμο παραγγελνοντας το (π.χ αν το ανοιξουν στο τελωνειο ή αν γενικα τα κυνηγανε αυτα)

θα το εκτιμουσα αν μπορει να απαντησει καποιος που να ξερει σιγουρα τι παιζει και οχι υποθεσεις (δε θελω να ακουστω αγενης απλα δεν θα ηθελα να εχω μπλεξιματα επειδη καποιος νομιζει πως δεν υπαρχει προβλημα)

Επισης ξερει καποιος αν θα μπορουσα να βρω καποιο αντιστοιχο προιον απο Ελλαδα ?

Ευχαριστω για τον χρονο σας...

φιλε μου τελικα βρηκες ακρη με αυτο το προιον?
αν ναι μπορεισ να μου πεις που το βρηκες γιατι το ψαχνω κι εγω αλλα χωρις αποτελεσμα...

Polyneikos
09-04-10, 19:02
Παραγγελία από το εξωτερικό δεν Eχω κανει αυτό το προιον για να ξερω αν "κολλαει",παντως το εχω βρει και στην Αθηνα από μαγαζί που είχε προϊόντα CNP.

-panos-
09-04-10, 22:03
υπαρχει καποιος τροπος να μας πει για το συγκεκριμενο μαγαζι?
φανταζομαι δεν επιτρεπεται να το ποσταρεις...:thumbup:

Polyneikos
09-04-10, 22:18
p.m. me.

Michaelangelo
09-04-10, 22:59
Μια ερώτηση από τους έμπειρους:

έφεδρα vs Σίντα Cordifolia τι προτείνεται?

Bane
10-04-10, 00:13
Μια ερώτηση από τους έμπειρους:

έφεδρα vs Σίντα Cordifolia τι προτείνεται?

Τίποτα από τα 2.
Καθαρή φαρμακευτική Ephedrine HCl For the mother F*****g win

Michaelangelo
10-04-10, 14:11
Τίποτα από τα 2.
Καθαρή φαρμακευτική Ephedrine HCl For the mother F*****g win

Και πως βρίσκουμε καθαρή φαρμακευτική?

sTeLaKoS
10-04-10, 14:23
Μη γίνει περαιτέρω αναφορά στην εφεδρίνη. Υπάρχουν και τα pm.

Michaelangelo
10-04-10, 14:42
Μη γίνει περαιτέρω αναφορά στην εφεδρίνη. Υπάρχουν και τα pm.

Η φαρμακευτική δεν είναι απαγορευμένη!

flowin_through
10-04-10, 14:43
Η φαρμακευτική δεν είναι απαγορευμένη!

:P Mods team.

Michaelangelo
10-04-10, 14:48
:P Mods team.

:box1:

Haris Pilton
10-04-10, 14:59
Απαγορευεται μονο η πωληση ως διαιτητικο προιον απο οτι ξερω.

αρα Bronkaid ελλαδα που θα βρουμε; χαχα :rolf:

sTeLaKoS
10-04-10, 15:24
Η φαρμακευτική δεν είναι απαγορευμένη!

Αν έχεις συνταγή από ιατρό θα βρεις στο φαρμακείο, αν όχι η κουβέντα σταματάει εδώ.

Michaelangelo
12-04-10, 09:13
Αν έχεις συνταγή από ιατρό θα βρεις στο φαρμακείο, αν όχι η κουβέντα σταματάει εδώ.

Με λίγα λόγια, bres γνωστό φαρμακοποιό η γιατρό και είσαι καλuμενος!

Michaelangelo
04-09-10, 14:00
Ότι λέει το title. Ποιο θεωρείτε είναι καλύτερο 1. σαν ποιότητα και 2. poio san best value of money?

Έχω δει διαφορα ακόμα και καλών υποτίθεται εταιρειών με μεγάλες ποσότητες Sida αλλα δεν τα βλέπω να τα προτιμούν πολλοί από του Yates p.x. (24e έχει έξω), οποτε αντί να βάλω για review ένα-ένα προτίμησα ένα topic για το ποιο είναι καλύτερο :)

Qlim4X
04-09-10, 16:59
reflex.

τους δοκιμασα και εκαναν δουλεια.

Michaelangelo
10-10-10, 11:40
Επειδή δεν έχω εμπειρία με τα Σίντα, θέλω τα φώτα σας!

Περνώ το Σίντα τις CNP (einai pure Sida, αλλα μονο τις μέρες που κάνω αερόβια αθλήματα (ποδόσφαιρο, floorbal, volley, jocking k.t.l.). Το θέλω εκτος από καύση λίπους και για ενέργεια κυρίως.
Δυστυχώς, αν και ίσως να έδωσε ενέργεια και να δουλεύει (δεν το ξέρω αυτό), δεν το ένοιωσα όπως κάποιοι λένε.

Το συνδυάζω (περνώ 3 κάψουλες) καμια φορα με καφεΐνη (η αν δεν δεν έχω με κάνα προϊόν τύπου red bull) και ασπιρίνη.

Οι ερωτήσεις μου τώρα,
1. αν δεν το χρησιμοποιώ όπως λέει η συσκευασία (μαζί με φαγητό k.t.l.), θα λειτουργεί στο θέμα λίπους?
2. Με το θέμα ενέργειας τι παίζει?
3. Λειτουργεί ο συνδυασμός που κάνω η κάνω πατάτα?

beefmeup
10-10-10, 11:54
Οι ερωτήσεις μου τώρα,
1. αν δεν το χρησιμοποιώ όπως λέει η συσκευασία (μαζί με φαγητό k.t.l.), θα λειτουργεί στο θέμα λίπους?
2. Με το θέμα ενέργειας τι παίζει?
3. Λειτουργεί ο συνδυασμός που κάνω η κάνω πατάτα?

red bull αστο,αν περνεις σκετη σιντα,κ παρε καφεινη μαζι.200-250 μιλι ειναι καλα.
η ασπιρινη δεν σου χρειαζεται.

οπως κ να το παρεις λειτουρει γιατι θα σου αυξησει την ενεργεια κ τις καυσεις επειδη δρα στους β υποδοχεις.

Michaelangelo
10-10-10, 19:49
red bull αστο,αν περνεις σκετη σιντα,κ παρε καφεινη μαζι.200-250 μιλι ειναι καλα.
η ασπιρινη δεν σου χρειαζεται.

οπως κ να το παρεις λειτουρει γιατι θα σου αυξησει την ενεργεια κ τις καυσεις επειδη δρα στους β υποδοχεις.

μονο 250 ml? Το red bull (υποκατάστατο του βασικά) ο μονος λόγος να το πάρω είναι επειδή δεν έβρισκα καφεΐνη!!!

Θα το συνεχίσω έτσι λοιπόν. Τy! :)

giannis64
10-10-10, 20:16
μιχαλη αν η καφεινη δεν σε πιανει οση και να παρεις δεν θα κανεις τιποτα!

δοκιμασε σε δοση 200-250μγ και αν δεν σε πιασει μην περνεις αδικα!

οσο για την ασπιρινη εγω περνω αν και ξερω οτι ο διονυσης ειναι αντιθετος!

Michaelangelo
10-10-10, 20:23
μιχαλη αν η καφεινη δεν σε πιανει οση και να παρεις δεν θα κανεις τιποτα!

δοκιμασε σε δοση 200-250μγ και αν δεν σε πιασει μην περνεις αδικα!

οσο για την ασπιρινη εγω περνω αν και ξερω οτι ο διονυσης ειναι αντιθετος!

γιαννι λογω ότι αποφεβγω να πίνω καφε (σπανια διλαδι) , νομίζω pros to paron με ποιανει η καφεινι. θα δοκιμασω όπωϛ το λέτε :)

arisfwtis
10-10-10, 20:28
για ποιο λογο να το συνδιασεις με καφεινη και ασπιρινη
για καλυτερα αποτελεσματα?

giannis64
10-10-10, 20:53
η ασπιρίνη μπαίνει για να αραιώνει το αίμα και να μειώνει τα όποια sides, χωρίς να έχει καμία σχέση με την λιποδιάλυση.
η καφεΐνη σε συνδυασμό με το σιντα κατά πάσα πιθανότητα μπορούν να συνεργαστούν όπως και με την εφεδρινη!

arisfwtis
10-10-10, 20:57
η ασπιρίνη μπαίνει για να αραιώνει το αίμα και να μειώνει τα όποια sides, χωρίς να έχει καμία σχέση με την λιποδιάλυση.
η καφεΐνη σε συνδυασμό με το σιντα κατά πάσα πιθανότητα μπορούν να συνεργαστούν όπως και με την εφεδρινη!

:toast:

Bane
10-10-10, 21:54
η ασπιρίνη μπαίνει για να αραιώνει το αίμα και να μειώνει τα όποια sides, χωρίς να έχει καμία σχέση με την λιποδιάλυση.
η καφεΐνη σε συνδυασμό με το σιντα κατά πάσα πιθανότητα μπορούν να συνεργαστούν όπως και με την εφεδρινη!

H ασπιρίνη βασικά μπαίνει γιατί υπήρχε μια παλιά έρευνα σε ποντίκια που έδειχνε πως η συνχορήγηση ασπιρίνης μείωνε την εξασθένιση του λιπολιτικού αποτελέσματος overtime.

Προσωπικά δεν είμαι ιδιαίτερος φαν της ασπιρίνης, ανεβάζει τις πιθανότητες για κάποια sides (έλκος κτλ)

beefmeup
11-10-10, 00:24
γιαννι λογω ότι αποφεβγω να πίνω καφε (σπανια διλαδι) , νομίζω pros to paron με ποιανει η καφεινι. θα δοκιμασω όπωϛ το λέτε :)

εχε υποψη σου,οτι πινεις δεν πινεις καφε κ παλι μπορει να μην σε πιανει η καφεινη,γιατι απλα ειναι κ αυτο θεμα γονιδιων.
δεν εχει να κανει απαραιτητα με την υπερβολικη,η συνεχη ληψη της.

Michaelangelo
11-10-10, 11:51
εχε υποψη σου,οτι πινεις δεν πινεις καφε κ παλι μπορει να μην σε πιανει η καφεινη,γιατι απλα ειναι κ αυτο θεμα γονιδιων.
δεν εχει να κανει απαραιτητα με την υπερβολικη,η συνεχη ληψη της.

Γιατί μου τα καταρρίπτεις όλα?
Άσε με να έχω το placebo μου ρε άνθρωπε!

Marine
20-10-10, 00:41
Εγω λεω η Δαναη να μας δειξει καμια photo με μαγιο...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ SIDA..αμεσως να κρινετε..:thumbup: :P

nhiperios
14-01-11, 04:01
κεφτομαι να παρω το SIDA CORDIFOLIA απο την REFLEX εχω αρκετη μυηκη μαζα
κ λιπος σε σιγκελριμενα σημεια δλδ: στο κατω μερος της κοιλιας, λιγο στα ποδια κιριως στο πανω μερος κ στα χερια....αααα κ στο προσωπο αλλα αθτο ειναι το γνωστο σε ολουσ μας προγουλι οποτε μαλον δεν πεζει μεγαλο ρολο.... χD το σκευασμα θα κανει δουλια?? ειμαι: 1.75 106 κιλα κ ι τελεφταια μετρηση εδειξε πως εχω 17% λιπος πριν μερικους μηνες τα κιλα δν αλλαξαν απο τοτε αρκετα ιμουν στα 116 κ τωρα στα 105...

onymos
16-01-11, 02:54
εχω χιλιομπερδευτει! πως γινεται μια εταιρια συμπληρωματων να βγαζει στην κυκλοφορια στην ουσια ενα φαρμακο με τν εννοια πωσ αμα κανω αιματολογικες 8α ειμαι ντοπε...μπορει καποιος να μ το εξηγηση γτ εχω σκεφτει να το δοκιμασω αλλα λογω του οτι αυτο poυ 8α ακολουθησω εππαγελματικα δεν μ το επιτρεπει..

michael-nrg
16-01-11, 03:22
εχω χιλιομπερδευτει! πως γινεται μια εταιρια συμπληρωματων να βγαζει στην κυκλοφορια στην ουσια ενα φαρμακο με τν εννοια πωσ αμα κανω αιματολογικες 8α ειμαι ντοπε...μπορει καποιος να μ το εξηγηση γτ εχω σκεφτει να το δοκιμασω αλλα λογω του οτι αυτο poυ 8α ακολουθησω εππαγελματικα δεν μ το επιτρεπει..

ναι.... σκετο φαρμακι ειναι......:banghead:

Manos1989
16-01-11, 03:58
Για το ότι θα βγεις ντοπέ το καταλαβαίνω.....τώρα φάρμακο σόρρυ αλλά δεν είναι,μη τρελαθούμε!
Εγώ απορώ με αυτά που διαβάζω στο νετ για παρενέργειες από εφεδρίνη κλπ.....τι στο καλό? τόση ευαισθησία? :unsure:

sTeLaKoS
16-01-11, 12:55
εχω χιλιομπερδευτει! πως γινεται μια εταιρια συμπληρωματων να βγαζει στην κυκλοφορια στην ουσια ενα φαρμακο με τν εννοια πωσ αμα κανω αιματολογικες 8α ειμαι ντοπε...μπορει καποιος να μ το εξηγηση γτ εχω σκεφτει να το δοκιμασω αλλα λογω του οτι αυτο poυ 8α ακολουθησω εππαγελματικα δεν μ το επιτρεπει..


Έχε στο νου σου πως ακόμη και με καφείνη σε μεγάλη ποσότητα μπορεί να πιαστείς ντοπέ.
Αυτό δε τη κάνει φάρμακο.

onymos
16-01-11, 20:29
δεν επηρεαζει τους υποδοχεις τετοστερονης? αν το παρω για ενα μηνα ποσο χρειαζεται για να κα8αρισει απτο αιμα?

Devil
16-01-11, 20:33
^^^ η καφεινη???

onymos
16-01-11, 20:52
ρωταω να μα8ω! devil η ειρωνια σου κοθραζει ρε ψηλε!:evil2:

beefmeup
16-01-11, 20:54
^^^ η καφεινη???

ναι ρε,για αθλητικους οργανισμους λεει ο στελιος.

onymos,δεν απαντησε σε σενα ο ντεβιλ.

το σιντα δεν εχει σχεση με τους υποδοχεις που λες..

onymos
16-01-11, 20:59
ok λα8ος καταλαβα!:toast:

andreasaxo
27-02-11, 11:31
Εγώ από εβδομάδας θα ξεκινήσω ECY STACK που το θεωρούν πλέον στο εξωτερικό ανώτερο του ECA STACK.
Με την διαφορά ότι εγώ θα το κάνω νόμιμα και από ECY STACK θα το κάνω SCY STACK.
Sida cordifolia-Caffeine-Yohimbine.
Σαν ECY STACK η αναλογίες είναι 25 mg Ephedrine HCL, 200 mg Caffeine και 5 mg Yohimbe.
Σαν SCY STACK τώρα που θα το κάνω η αναλογίες είναι 24 mg Sida cordifolia (24 mg αλκαλοειδή βγαίνουν σε δυο κάψουλες sida cordifolia της CNP), 200 με 250 mg Caffeine και 8 mg Yohimbine (το μοναδικό συμπλήρωμα που βρίσκω μέσο net που να περιέχει σκέτη αυτήν την ουσία είναι το Alfa-Burn της Scitec και δεν είναι Yohimbe, είναι η ποιο ήπια Yohimbine).
Η δοσολογία είναι δυο φόρες την ημέρα, μια το πρωί και μια πριν την προπόνηση.

ionos1
02-05-11, 00:57
Φιλος ανα καταφερω και εγω να κανω αυτο που εκανες θα ειμαι 3χευτυχισμενος - 3%bf και μονο 3,5 κιλα μειον!!! :clap::clap::clap::clap::clap:
ποση πρωτεινη επαιρνες σε σχεση με το σωματικο σου βαρος??? ειμαι στο 1,5-1,7χσωματικο βαρος για αυτο ρωταω

jimmy007
02-05-11, 02:23
Φιλος ανα καταφερω και εγω να κανω αυτο που εκανες θα ειμαι 3χευτυχισμενος - 3%bf και μονο 3,5 κιλα μειον!!! :clap::clap::clap::clap::clap:
ποση πρωτεινη επαιρνες σε σχεση με το σωματικο σου βαρος??? ειμαι στο 1,5-1,7χσωματικο βαρος για αυτο ρωταω

Bασικά μερικά είναι υγρά. Η απώλεια λίπους είναι μεγαλύτερη αν αναλογιστείς ότι πήρα και λίγο μυικό ιστό..
Κάπου στο 2 με 2,2 ήμουν από πρωτείνη αν και τύχαινε κάποιες μέρες να πάρω 1,5 και άλλες 2,5 αλλά εντάξει πρακτικά το ίδιο πράγμα είναι..
Για πες stats..

Michaelangelo
02-05-11, 03:33
Ρε παιδιά εσείς που λέτε για τη διατροφή σας φαίνεται λογικό σε 25 μέρες να χάσεις 3-4% λίπος?

Λογικότατο! Εγώ από 1ν Ιανουαρίου μέχρι 17 Απριλίου είχα πάει από 90 κιλά στα 78!!! (και μην νομίζεις ότι από πριν είχα κανένα μεγάλο ποσοστό λίπους). Όλα λίπος (άντε και υγρά που δεν ήταν πολλά όμως)! Πιστεύω ότι βοήθησε το Μίτο και το Σίντα όσο να 'χει, αλλά και η διατροφή μου π.χ. ήταν με πολύ χαμηλούς υδατάθρακες αλλά με ανεβασμένη πρωτείνη.

jimmy007
02-05-11, 09:15
Λογικότατο! Εγώ από 1ν Ιανουαρίου μέχρι 17 Απριλίου είχα πάει από 90 κιλά στα 78!!! (και μην νομίζεις ότι από πριν είχα κανένα μεγάλο ποσοστό λίπους). Όλα λίπος (άντε και υγρά που δεν ήταν πολλά όμως)! Πιστεύω ότι βοήθησε το Μίτο και το Σίντα όσο να 'χει, αλλά και η διατροφή μου π.χ. ήταν με πολύ χαμηλούς υδατάθρακες αλλά με ανεβασμένη πρωτείνη.

Ε δεν είναι το ίδιο πράγμα το να παίρνεις μεταβολίτες της Τ-3 και εφεδρίνη με το να παίρνεις ένα μη ορμονικό συμπλήρωμα. Μην λέμε και ότι θέλουμε..
Και δεν γίνεται να χάνεις 12 κιλά και να μην έχεις πριν μεγάλο ποσοστό λίπους, εκτός αν είσαι τώρα σε αγωνιστική φόρμα..
Επίσης, με τις low-carb και τις κετο χάνεις αρκετά υγρά.....

Michaelangelo
02-05-11, 14:07
Ε δεν είναι το ίδιο πράγμα το να παίρνεις μεταβολίτες της Τ-3 και εφεδρίνη με το να παίρνεις ένα μη ορμονικό συμπλήρωμα. Μην λέμε και ότι θέλουμε..
Και δεν γίνεται να χάνεις 12 κιλά και να μην έχεις πριν μεγάλο ποσοστό λίπους, εκτός αν είσαι τώρα σε αγωνιστική φόρμα..
Επίσης, με τις low-carb και τις κετο χάνεις αρκετά υγρά.....

Καταρχήν μην συγκρίνεις το Σίντα με εφεδρίνη θα φάμε και οι 2 φάπες! Με το Μίτο έχασα 4 κιλά εκείνη την περίοδο. Οπότε σε βγάζω λίγο εκτός. Και ναι, γίνεται να χάσω 12 κιλά χωρίς μεγάλο ποσοστό λίπους χωρίς να είμαι σε αγωνιστική φόρμα, απλά είμαι σε πολύ καλή φόρμα. Αν υπολογίσεις ότι ένας πολύ ''καλός'' αθλούμενος του body-building έχει 20% ποσοστό λίπος (με τις μετρήσεις που κάνουν οι περισότεροι εδώ κανά 12% το κόβω) μια χαρά μου ακούγεται! Καλή διατροφή-αρκετή αερόβια+ καλός λιποδιαλύτης.

Τα υγρά τα έκανα πείραμα από την κρεατίνη και έγραψα ότι έγραψα.

deluxe
02-05-11, 16:35
Καταρχήν μην συγκρίνεις το Σίντα με εφεδρίνη θα φάμε και οι 2 φάπες!Τι εννοεις;

Michaelangelo
02-05-11, 17:48
Τι εννοεις;

Εννοώ στο θέμα αποτελέσματος! Καλό το Σίντα και το πάω με χίλια, αλλά η σύγκριση με την εφεδρίνη για κάποιους (δεν το είπα λόγω εμένα) τους φαίνεται αστεία! Και μάλλον έχουν δίκιο, πριν κάτι χρόνια είχα πάρει κάτι συμπληρώματα με εφεδρίνη και μα-χουάν. Δεν το συζητάμε ότι ο καλύτερος λιποδιαλύτης που κυκλοφορεί τώρα παίζει και να ήταν ο χειρότερος τότε εφεδρινούχος!

ionos1
02-05-11, 22:25
Bασικά μερικά είναι υγρά. Η απώλεια λίπους είναι μεγαλύτερη αν αναλογιστείς ότι πήρα και λίγο μυικό ιστό..
Κάπου στο 2 με 2,2 ήμουν από πρωτείνη αν και τύχαινε κάποιες μέρες να πάρω 1,5 και άλλες 2,5 αλλά εντάξει πρακτικά το ίδιο πράγμα είναι..
Για πες stats..

1,78 82κιλα ... και οσο για bodybfat... http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13958-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CE%B7%CE%B3%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CF%8C-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%99%CE%B8%CE%AC%CE%BA%CE%B7! οσο δειχνει η φωτο δεν εχω μετρηθει! επειδη δεν εχω και πολλα να κάψω λεω να κατεβασω ελαφρως του υδατανθρακες μονο απο το βραδινο γευμα και προγραμμα ενα καινουργιο που εχω φτιαξει! το goal ειναι να μην χασω πανω απο 2-3 κιλα!

jimmy007
03-05-11, 01:41
Καταρχήν μην συγκρίνεις το Σίντα με εφεδρίνη θα φάμε και οι 2 φάπες! Με το Μίτο έχασα 4 κιλά εκείνη την περίοδο. Οπότε σε βγάζω λίγο εκτός. Και ναι, γίνεται να χάσω 12 κιλά χωρίς μεγάλο ποσοστό λίπους χωρίς να είμαι σε αγωνιστική φόρμα, απλά είμαι σε πολύ καλή φόρμα. Αν υπολογίσεις ότι ένας πολύ ''καλός'' αθλούμενος του body-building έχει 20% ποσοστό λίπος (με τις μετρήσεις που κάνουν οι περισότεροι εδώ κανά 12% το κόβω) μια χαρά μου ακούγεται! Καλή διατροφή-αρκετή αερόβια+ καλός λιποδιαλύτης.

Τα υγρά τα έκανα πείραμα από την κρεατίνη και έγραψα ότι έγραψα.

Περιμένε λίγο. Το Sida δεν έχει εφεδρίνη? Αυτά τα αλκαλοειδή τι νομίζεις ότι είναι? Εφεδρίνη,ψευδοεφεδρίνη κτλ... Δεν λέω είναι σχετικά μικρές οι ποσότητες αλλά αυτό δεν αναιρεί τα συστατικά.
Πήρες ταυτόχρονα Mito και Sida? Πως μπορείς να λες ότι εξαιτίας του Mito έχασες 4 κιλά?
Κάποιος που έχει 20% λίπος, έχει λογικά λίπος στο πρόσωπο οπότε κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον δεν είναι καλός αθλητής, ούτε μπορεί κατ΄εμέ να λέει ότι κάνει bodybuilding.
Στο 12% λογικά φαίνονται οι κοιλιακοί σου και έχεις κάποιες γραμμές. Στο 20% ούτε κατά διάνοια. Δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να μπερδέψεις το 12% με το 20%.
Τι πείραμα εννοείς ότι έκανες με την κρεατίνη?


Εννοώ στο θέμα αποτελέσματος! Καλό το Σίντα και το πάω με χίλια, αλλά η σύγκριση με την εφεδρίνη για κάποιους (δεν το είπα λόγω εμένα) τους φαίνεται αστεία! Και μάλλον έχουν δίκιο, πριν κάτι χρόνια είχα πάρει κάτι συμπληρώματα με εφεδρίνη και μα-χουάν. Δεν το συζητάμε ότι ο καλύτερος λιποδιαλύτης που κυκλοφορεί τώρα παίζει και να ήταν ο χειρότερος τότε εφεδρινούχος!

Όλα είναι θέμα ποσότητας και ανταπόκρισης του οργανισμού. Σαφώς δεν είναι το ίδιο το να πάρεις Sida(κάτω από 10 mg εφεδρίνη λογικά ανά δόση) και άλλο να πάρεις κανονική δόση εφεδρίνης(πάνω από 80-100 mg,μέχρι και δόση 240 mg έχω ακούσει:P:P).

Υ.Γ. Παρακαλώ οι mods να σβήσουν ότι θεωρήσουν ακατάλληλο στα posts μου περί εφεδρίνης...



παραγγειλα τελικα το OEP, και λεω να ξεκινησω με μια καψουλα την ημερα μονο πρωι και αργοτερα να το κανω 2, μια πρωι μια πριν την προπονηση... μιση ωρα πριν ειναι καλα?

θα περνω καθημερινα και για οχι παραπανω απο 8 βδομαδες, σωστα?

Καλύτερα θα σου έλεγα να ξεκινήσεις με 1+1 ,μετά 2+1 και τέλος 2+2, από 10 μέρες το καθένα. Εξαρτάται βέβαια και τα κιλά σου..
Just my point of view...


1,78 82κιλα ... και οσο για bodybfat... http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13958-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CE%B7%CE%B3%CE%B1%CE%B9%CE%BC%CF%8C-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%99%CE%B8%CE%AC%CE%BA%CE%B7! οσο δειχνει η φωτο δεν εχω μετρηθει! επειδη δεν εχω και πολλα να κάψω λεω να κατεβασω ελαφρως του υδατανθρακες μονο απο το βραδινο γευμα και προγραμμα ενα καινουργιο που εχω φτιαξει! το goal ειναι να μην χασω πανω απο 2-3 κιλα!

Κάπου στο 10-11% σε κόβω με πολλά υγρά...green::green: Aλλά εντάξει μπορεί να πέφτω και έξω...
Σε τι θερμίδες είσαι δηλαδή? Μην σε φοβίζει τόσο πολύ η απώλεια κιλών γιατί βλέπω ότι έχεις αρκετά υγρά...

ionos1
03-05-11, 11:55
ημουν στις 3000(+-100) περιπου και τωρα λεω να παω στις 2600-2700

jimmy007
03-05-11, 15:01
ημουν στις 3000(+-100) περιπου και τωρα λεω να παω στις 2600-2700

Ναι μια χαρά. Αν δεις ότι δεν χάνεις με τον ρυθμό που θες μείωσε και άλλο ή βάλε αερόβια..:thumbup:

Michaelangelo
03-05-11, 16:22
Περιμένε λίγο. Το Sida δεν έχει εφεδρίνη? Αυτά τα αλκαλοειδή τι νομίζεις ότι είναι? Εφεδρίνη,ψευδοεφεδρίνη κτλ... Δεν λέω είναι σχετικά μικρές οι ποσότητες αλλά αυτό δεν αναιρεί τα συστατικά.
Πήρες ταυτόχρονα Mito και Sida? Πως μπορείς να λες ότι εξαιτίας του Mito έχασες 4 κιλά?
Κάποιος που έχει 20% λίπος, έχει λογικά λίπος στο πρόσωπο οπότε κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον δεν είναι καλός αθλητής, ούτε μπορεί κατ΄εμέ να λέει ότι κάνει bodybuilding.
Στο 12% λογικά φαίνονται οι κοιλιακοί σου και έχεις κάποιες γραμμές. Στο 20% ούτε κατά διάνοια. Δεν νομίζω ότι είναι εύκολο να μπερδέψεις το 12% με το 20%.
Τι πείραμα εννοείς ότι έκανες με την κρεατίνη?



Όλα είναι θέμα ποσότητας και ανταπόκρισης του οργανισμού. Σαφώς δεν είναι το ίδιο το να πάρεις Sida(κάτω από 10 mg εφεδρίνη λογικά ανά δόση) και άλλο να πάρεις κανονική δόση εφεδρίνης(πάνω από 80-100 mg,μέχρι και δόση 240 mg έχω ακούσει:P:P).

Υ.Γ. Παρακαλώ οι mods να σβήσουν ότι θεωρήσουν ακατάλληλο στα posts μου περί εφεδρίνης...


Αλκαλοειδή της εφεδρίνης αμφισβητούμενα κατά πόσο, αλλά εφεδρίνη... ΔΕΝ είναι! Ότι και να κάνεις, ούτε τα αποτελέσματα της θα δεις ούτε τίποτα, παρόλα αυτά, είναι ένα συμπλήρωμα που το εκτιμώ και το τιμώ.
Έκανα κύκλο Σίντα-Μίτο-Σίντα, φυσικά και ΔΕΝ τα πείρα μαζί. Κάθε μια από αυτές τις περιόδους έχασα από 4 κιλά (Η 1η Σίντα ήταν μισή, 2 βδομάδες δηλαδή που χάθηκαν τα πρώτα εύκολα).

Νομίζω ότι το Σίντα δρα καλά με το να κάνεις αερόβια αθλήματα. Η κανονική ημερήσια δόση εφεδρίνης ποτέ δεν ξεπέρασε τα 30!!! (άντε 50 για κάποιους). Τώρα αν κάποιοι πέρνανε τις ποσότητες που λες, είναι και ο λόγος που απαγορεύτηκε.


Στο 20% φαίνονται μια χαρά οι γραμμές των κοιλιακών και οι κοιλιακοί! Έλεος δηλαδή! Μιλάω για το ''πραγματικό'' % λίπους και όχι των Ελληνικών γυμναστηρίων! Στο 12% πετάγονται οι μυς έξω! (αν έχεις). 12-14% λίπος έχουν οι αθλητές του στίβου,
οπότε με 20%, ούτε στο πρόσωπο έχεις λίπος και είσαι μια χαρά αθλητής.

Το 95% εδώ μέσα θα παθαίνατε πλάκα αν ξέρατε το ''πραγματικό'' % λίπους που έχετε!

jimmy007
03-05-11, 19:43
Αλκαλοειδή της εφεδρίνης αμφισβητούμενα κατά πόσο, αλλά εφεδρίνη... ΔΕΝ είναι! Ότι και να κάνεις, ούτε τα αποτελέσματα της θα δεις ούτε τίποτα, παρόλα αυτά, είναι ένα συμπλήρωμα που το εκτιμώ και το τιμώ.
Έκανα κύκλο Σίντα-Μίτο-Σίντα, φυσικά και ΔΕΝ τα πείρα μαζί. Κάθε μια από αυτές τις περιόδους έχασα από 4 κιλά (Η 1η Σίντα ήταν μισή, 2 βδομάδες δηλαδή που χάθηκαν τα πρώτα εύκολα).

Νομίζω ότι το Σίντα δρα καλά με το να κάνεις αερόβια αθλήματα. Η κανονική ημερήσια δόση εφεδρίνης ποτέ δεν ξεπέρασε τα 30!!! (άντε 50 για κάποιους). Τώρα αν κάποιοι πέρνανε τις ποσότητες που λες, είναι και ο λόγος που απαγορεύτηκε.


Στο 20% φαίνονται μια χαρά οι γραμμές των κοιλιακών και οι κοιλιακοί! Έλεος δηλαδή! Μιλάω για το ''πραγματικό'' % λίπους και όχι των Ελληνικών γυμναστηρίων! Στο 12% πετάγονται οι μυς έξω! (αν έχεις). 12-14% λίπος έχουν οι αθλητές του στίβου,
οπότε με 20%, ούτε στο πρόσωπο έχεις λίπος και είσαι μια χαρά αθλητής.

Το 95% εδώ μέσα θα παθαίνατε πλάκα αν ξέρατε το ''πραγματικό'' % λίπους που έχετε!

Aνάμεσα στα αλκαλοειδή αυτά περιλαμβάνεται και η εφεδρίνη. Επίσης, 30 mg εφεδρίνης μπορείς να πάρεις μέχρι και από το Sida. Οι δοσολογίες ξεκινούν πιο ψηλά από τα 50 αν και δεν είναι αυτό το θέμα μας.... Επίσης, ο λόγος απαγόρευσης της εφεδρίνης είναι άλλος. Δεν γίνεται να απαγορευτεί κάτι επειδή κάποιον κάνουν υπερδοσολογία.
Όσο αφορά το ποσοστό λίπους, θα σου συνιστούσα να μην κοιτάς τις μ@λ@κίες που γράφουν οι ζυγαριές γιατί μόνο εκεί θα δεις άτομο με κοιλιακούς να του βγάζει 20% ποσοστό λίπους.
Μάλλον δεν μπορείς να καταλάβεις ότι το να έχεις 20% λίπος, σημαίνει ότι το 1/5 του βάρους σου είναι λίπος.
Σε λίγο θα μας πεις ότι οι BBers κατεβαίνουν στους αγώνες με 10% λίπος.....

skiadis
03-05-11, 19:54
εχετε βγει off! :green::green:

Michaelangelo
04-05-11, 05:22
Aνάμεσα στα αλκαλοειδή αυτά περιλαμβάνεται και η εφεδρίνη. Επίσης, 30 mg εφεδρίνης μπορείς να πάρεις μέχρι και από το Sida. Οι δοσολογίες ξεκινούν πιο ψηλά από τα 50 αν και δεν είναι αυτό το θέμα μας.... Επίσης, ο λόγος απαγόρευσης της εφεδρίνης είναι άλλος. Δεν γίνεται να απαγορευτεί κάτι επειδή κάποιον κάνουν υπερδοσολογία.
Όσο αφορά το ποσοστό λίπους, θα σου συνιστούσα να μην κοιτάς τις μ@λ@κίες που γράφουν οι ζυγαριές γιατί μόνο εκεί θα δεις άτομο με κοιλιακούς να του βγάζει 20% ποσοστό λίπους.
Μάλλον δεν μπορείς να καταλάβεις ότι το να έχεις 20% λίπος, σημαίνει ότι το 1/5 του βάρους σου είναι λίπος.
Σε λίγο θα μας πεις ότι οι BBers κατεβαίνουν στους αγώνες με 10% λίπος.....

Θέλω να μου πεις πόσες κάψουλες Σίντα θέλω για να πάρω 30! Επίσης θέλω να ξέρω πως γίνεται να περιλαμβάνεται εφεδρίνη στα αλκαλοειδή ενώ αυτά τα αλκαλοειδή είναι της εφεδρίνης.

Επειδή τυχάνει να ξέρω με τι ζμηχανηματα τα βγάζετε και εγώ να βλέπω τις αξιόπιστες ιατρικές των χιλιάδων ευρώ, εγώ θα σου πω ότι το ποσοστό που θα δεις εσύ για να χαίρεσαι με 16%, είναι ίσως και 25%!!! (Εγώ με 90 κιλά μια χαρά κοιλιακούς είχα, με 78 απλά είναι πολύ πιο κομμάτια, αλλά και στα 90 δεν ήταν άσχημα και σίγουρα είχα πάνω από 20% τότε!). Πάτε και βλέπετε ότι βλακώδεις μετρήσεις κάνουν στα γυμναστήρια και στα body-line η με ζυγαριές από τα LIDL, που γράφουν κατά μέσο όρο τουλάχιστον 30% κάτω από το πραγματικό λίπος για να χαίρεστε!

noz1989
04-05-11, 11:25
Θέλω να μου πεις πόσες κάψουλες Σίντα θέλω για να πάρω 30! Επίσης θέλω να ξέρω πως γίνεται να περιλαμβάνεται εφεδρίνη στα αλκαλοειδή ενώ αυτά τα αλκαλοειδή είναι της εφεδρίνης.

Επειδή τυχάνει να ξέρω με τι ζμηχανηματα τα βγάζετε και εγώ να βλέπω τις αξιόπιστες ιατρικές των χιλιάδων ευρώ, εγώ θα σου πω ότι το ποσοστό που θα δεις εσύ για να χαίρεσαι με 16%, είναι ίσως και 25%!!! (Εγώ με 90 κιλά μια χαρά κοιλιακούς είχα, με 78 απλά είναι πολύ πιο κομμάτια, αλλά και στα 90 δεν ήταν άσχημα και σίγουρα είχα πάνω από 20% τότε!). Πάτε και βλέπετε ότι βλακώδεις μετρήσεις κάνουν στα γυμναστήρια και στα body-line η με ζυγαριές από τα LIDL, που γράφουν κατά μέσο όρο τουλάχιστον 30% κάτω από το πραγματικό λίπος για να χαίρεστε!
Εγω οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι δεν σε πιστευουμε!!!

Βαλε φωτο, να μας διαψευσεις!! και πως ησουν στο +20% λιπος και τωρα!!!

Δηλαδη οι μας λες οτι στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει μονοψηφιο % λιπους???

Οι (σωστες) μετρησεις με dexa και bod pod και αυτες αχρηστες ειναι?

Δεν καταλαβαινω...:unsure:

jimmy007
04-05-11, 13:35
Θέλω να μου πεις πόσες κάψουλες Σίντα θέλω για να πάρω 30! Επίσης θέλω να ξέρω πως γίνεται να περιλαμβάνεται εφεδρίνη στα αλκαλοειδή ενώ αυτά τα αλκαλοειδή είναι της εφεδρίνης.

Επειδή τυχάνει να ξέρω με τι ζμηχανηματα τα βγάζετε και εγώ να βλέπω τις αξιόπιστες ιατρικές των χιλιάδων ευρώ, εγώ θα σου πω ότι το ποσοστό που θα δεις εσύ για να χαίρεσαι με 16%, είναι ίσως και 25%!!! (Εγώ με 90 κιλά μια χαρά κοιλιακούς είχα, με 78 απλά είναι πολύ πιο κομμάτια, αλλά και στα 90 δεν ήταν άσχημα και σίγουρα είχα πάνω από 20% τότε!). Πάτε και βλέπετε ότι βλακώδεις μετρήσεις κάνουν στα γυμναστήρια και στα body-line η με ζυγαριές από τα LIDL, που γράφουν κατά μέσο όρο τουλάχιστον 30% κάτω από το πραγματικό λίπος για να χαίρεστε!

Η εφεδρίνη είναι ένα από τα διάφορα αλκαλοειδή.Μάλλον έχεις μπερδέψει την εφεδρίνη με το φυτό στο οποίο παράγεται, την εφέδρα.
Για να πάρεις 30 mg από το Sida, πρέπει να πάρεις παραπάνω από 30 mg αλκαλοειδή, δηλαδή περίπου πάνω από 300-350 Sida. Tώρα το πόσο ακριβώς δεν μπορώ να σου το πω αν δεν ξέρω την ακριβή % περιεκτικότητα σε εφεδρίνη.
Τώρα για το ποσοστό λίπους δεν πρόκειται να ασχοληθώ με αυτά που λες. Σου είπα αυτά που πιστεύω, αν 8ες ξαναδιάβασε τα για να διαπιστώσεις τι σημαίνει 20 και 30% λίπος. Καλά αυτό για απόκλιση 30% είναι γελοίο...
Δημοκρατία έχουμε. Μπορείς να πιστεύεις ότι θες. Απλά πρόσεχε μην εκτίθεσαι με αυτά που λες...
Και η συζήτηση κλείνει εδώ γιατί το topic αφορά την αξιολόγηση του OEP και έχουμε ξεφύγει πολύ..
Αν θες να πεις κάτι σχετικά με αυτό,τότε πες το..

beefmeup
05-05-11, 15:07
μεταφερθηκαν καποια ποστ απο εδω OxyElite Pro (USPlabs)

pikolo
05-05-11, 21:29
Καθως δεν εχω αδεια στη χημικη υποστηριξη αποφασισα να το γραψω εδω μιας και το sida cordifolia εφεδρινη ειναι....Μια γνωστη μου παίρνει εφεδρινη HCL 8mg ΚΑΙ 100mg καφεινη.1 /10 δλδ.Το θέμα που με απασχολεί είναι οτι όταν την πιάνει το crash δλδ ακριβώς μετα απο 6 ώρες μ λεει οτι νιώθει τσιμπήματα στην καρδιά οχι στο στέρνο ουτε στην πλάτη....απλα ψηλα στο πάνω μέρος της καρδιας τα οποια είναι στιγμιαία και αραιά μεταξύ τους.Το θέμα είναι οτι γίνεται όταν ξεκουράζεται και όχι όταν είναι σε εγρήγορση...μπορεί κάποιος να μ απαντήσει στο αν και πόσο σημαντικά είναι αυτα τα τσιμπήματα?Σας ευχαριστώ πολύ

υ.γ το άτομο είναι υγιές και πέρνει δύο δόσεις την ημέρα ανα 6 ώρες.(εγω ο ίδιος έχω δοκιμάσει στο παρελθόν αλλα δεν μ το κανε τοσο συχνα)

sofos
05-05-11, 21:32
Καθως δεν εχω αδεια στη χημικη υποστηριξη αποφασισα να το γραψω εδω μιας και το sida cordifolia εφεδρινη ειναι....Μια γνωστη μου παίρνει εφεδρινη HCL 8mg ΚΑΙ 100mg καφεινη.1 /10 δλδ.Το θέμα που με απασχολεί είναι οτι όταν την πιάνει το crash δλδ ακριβώς μετα απο 6 ώρες μ λεει οτι νιώθει τσιμπήματα στην καρδιά οχι στο στέρνο ουτε στην πλάτη....απλα ψηλα στο πάνω μέρος της καρδιας τα οποια είναι στιγμιαία και αραιά μεταξύ τους.Το θέμα είναι οτι γίνεται όταν ξεκουράζεται και όχι όταν είναι σε εγρήγορση...μπορεί κάποιος να μ απαντήσει στο αν και πόσο σημαντικά είναι αυτα τα τσιμπήματα?Σας ευχαριστώ πολύ

υ.γ το άτομο είναι υγιές και πέρνει δύο δόσεις την ημέρα ανα 6 ώρες.(εγω ο ίδιος έχω δοκιμάσει στο παρελθόν αλλα δεν μ το κανε τοσο συχνα)

δεν εχει σχεση φιλε μου το sida με την ephedrine hcl η hcl θελει τεραστια προσοχη διοτι ακομη και στα 30μγ μπορει να σου κανει ζημιες....και απορω που την βρηκατε ειναι απαγορευμενη και ισως η μονη δραστικη....

pikolo
05-05-11, 21:36
αμα θες μπορω να σ πω σε pm :P.... μπορείς όμως να μ πεις για τα τσιμπήματα π ρώτησα?σε ευχαριστω :)

sofos
05-05-11, 21:38
αμα θες μπορω να σ πω σε pm :P.... μπορείς όμως να μ πεις για τα τσιμπήματα π ρώτησα?σε ευχαριστω :)

κοιταξε εγω αυτα τα τσιμπηματα τα χα οταν επινα 3-4 μετριους,ισως ειναι απ την καφεινη,ισως και απο τα 2,αν πινει καφεδες και το παιρνει καλυτερα να τους κοψει...

pikolo
05-05-11, 21:40
είναι κάτι το επικίνδυνο λες?Απο τις γενικές απαντησεις π χω πάρει μ λένε οτι είναι λογο κούρασης....τωρα δεν ξερω....

sofos
05-05-11, 21:41
είναι κάτι το επικίνδυνο λες?Απο τις γενικές απαντησεις π χω πάρει μ λένε οτι είναι λογο κούρασης....τωρα δεν ξερω....

δε ξερω,απλα πες της να κοψει καφεδες κ εννοειται τσιγαρα-ποτα αν καπνιζει....

pikolo
05-05-11, 21:44
δεν καπνιζει και η μονη καφεινη ειναι απο καψουλα μαζι με την εφεδρινη.....κανεισ αλλοσ παιδια?

beefmeup
10-05-11, 14:07
καποια ποστ μεταφερθηκαν στα οφ τοπικ.

Michaelangelo
12-05-11, 18:47
καποια ποστ μεταφερθηκαν στα οφ τοπικ.

Έπρεπε να μεταφερθούν και αλλα εφόσον έγινε αυτό. Δεν μπορεί να λέει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του, ενώ δεν ξέρει την τυφλά του να με λέει ψεύτη και να μην απαντάω, e?

evdoxis
17-05-11, 23:28
ρε παιδια που μπορω να αγορασω Sida Cordifolia? ειμαι απο θεσνικη

beefmeup
17-05-11, 23:29
ellada δεν πουλανε φιλε..μονο απεξω..

evdoxis
17-05-11, 23:32
α ναι? και αλλη μια ερωτηση!φαρμακεφτικη εφεδρινη εχουν τα φαρμακεια?

beefmeup
17-05-11, 23:33
μπα οχι δεν θα βρεις..

Sida Cordifolia (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7769-Sida-Cordifolia)

sofos
20-05-11, 09:56
σιντα=καραμουφια :green::turtle::P

Michaelangelo
20-05-11, 13:20
σιντα=καραμουφια :green::turtle::P

Για σένα!

Marios1991
21-05-11, 15:19
Για σένα!

:thumbup:

θα συμφωνησω μαζι σου φιλε.. παντως σε εμενα δουλευει μια χαρα!

nostos
30-08-12, 19:09
καλισπερα σε ολους
μποριτε να μου πιτε πλζ που σκατα μπορω να βρω το sida cordifolia τις cnp γιατι δεν βρησκω? καπιο λινκ κατι?
ευχαρηστω :welcome:

SHRED
31-08-12, 01:39
Παιδιά να ρωτήσω αυτα τα θερμογενετικά προκαλλούν έντονη εφίδρωση με το παραμικρό? Έχεις εξάψεις μήπως ή κάποιο άλλο σύμπτωμα???