PDA

Επιστροφή στο Forum : Γυναικείο Bodybuilding!Ρατσισμος



ANGEL81
10-04-10, 04:16
δε μπορω να το καταλαβω αυτο το πραγμα......ειναι ενα αθλημα που αν το προσεξεις και το ακολουθησεις σωστα,εχοντας βεβαια καποιες βασικες προυποθεσεις σωματικα,αποκτας με το καιρο το ονειρεμενο σωμα...γιατι ειναι τοσο παρεξηγημενο αθλημα απο καποιους ειδικα στην ελλαδα;το χω παρατηρησει προσεχτικα...ειδικα οι αντρες και μαλιστα αυτοι που υστερουν σε σωματικα προσοντα η βαριονται κ που ζουνε,το παρεξηγουν πολυ οταν μια γυναικα ασχολειται σοβαρα με το μποντι μπιλντινγκ.....το χω ακουσει πολλες φορες και το χω δει κι εγω η ιδια.......γιατι καποιοι ανθρωποι εχουν τοσα χαζα κομπλεξ σε καποια πραγματα;;:unsure:εγω που το ζω χρονια αυτο το αθλημα δε σημαινει μποντι μπιλντινγκ =φαρμακα κ μονο η κανω μπρατσα και πουλαω μουρη η δερνω ολο το κοσμο...:shock:υπαρχουν ανθρωποι που το βρισκουν αθλημα αξιο θαυμασμου!μονο η πειθαρχια και ο αυτοελεγχος που αποκτας,σωματικη ψυχικη υγεια φτανει...απο μικρο παιδι που ημουν το λατρεψα αυτο το αθλημα και για τη δυσκολια του,ασχετα οτι ασχοληθηκα και με αλλα αθληματα και θυληκοτητα κρατας αν το προσεξεις....αλλο ελλαδα ομως αλλο αμερικη.....!!!:clap::turtle::turtle:

Ramrod
10-04-10, 04:47
υπαρχουν ανθρωποι που το βρισκουν αθλημα αξιο θαυμασμου!μονο η πειθαρχια και ο αυτοελεγχος που αποκτας,σωματικη ψυχικη υγεια φτανει...απο μικρο παιδι που ημουν το λατρεψα αυτο το αθλημα και για τη δυσκολια του,ασχετα οτι ασχοληθηκα και με αλλα αθληματα και θυληκοτητα κρατας αν το προσεξεις...

Λοιπόν...ξεκινώ λέγοντας ότι εγώ ψήφισα ναι.
Είμαι άνθρωπος που δε κρίνω τους άλλους απο την εξωτερική τους εμφάνιση, οπότε δεν έχει σημασία αν κάποιος έχει πολλούς μυες ή μπυροκοιλιά.

Σε ότι αφορά τις κοπέλες, αν μιλήσουμε για το τι μου αρέσει στην προσωπική μου ζωή θα σου πω πως το πρότυπο γυναίκας που προτιμώ δεν είναι η πολύ αθλητική, σιγουρα όχι ακρότητες (πολύ αδύνατη ή πολύ παχιά) και όχι πολύ μυώδης. Παρ όλα αυτά θα παρέβλεπα εύκολα το "πρότυπο" αυτό που έχω στο μυαλό μου αν με κέντριζε ο χαρακτήρας. Πιστεύω μάλιστα πως αυτό που έχω σε quote δείχνει κάποια θετικά στοιχεία για το χαρακτήρα ενός ατόμου και κατ επέκταση είναι "συν". Χώρια ότι θα μου άρεσε να έχω ένα πολύ μεγάλο κοινό ακόμα, την αγάπη μου για το άθλημα. Αυτά κυρίως για το προσωπικό επίπεδο (ξέρω δε σας ενδιαφέρει αλλά το ανέλυσα :P ).

Γενικότερα όπως είπα και ξεκινώντας δε με απασχολεί τι κάνει ο καθένας ούτε θα τον κρίνω απο το σώμα του, είτε είναι κατα τα δικά μου πρότυπα, είτε όχι. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις κοπέλες BB και θεωρώ ότι είναι δικαίωμά τους να το ακολουθούν αφού τις ευχαριστεί.

Σε ότι αφορα τη θυληκότητα, θεωρώ ότι χάνεται με την υπερβολή, όχι με το σωστό BB.

ANGEL81
10-04-10, 04:51
ok φιλε μου ,καλα εκανες και ανελυσες τη σκεψη σου και τα πιστευω σου,γι αυτο ανοιξα το τοπικ.......σωστα τα εθεσες τα πραγματα.....καλη σου μερα!:)

Levrone
10-04-10, 10:31
επισης ψηφισα ναι.
ειναι ωραιο ενας ανθρωπος να ειναι γυμνασμενος, και ακριβως το ιδιο και μια γυναικα..οσοι κοροιδευουν γενικα οποιον γυμναζεται ας κατσουν σπιτι να τρωνε σουβλακια..

μ αρεσει το προτυπο της γυμνασμενης και της πολυ γυμνασμενης γυναικας θα ελεγα αλλα οχι της παραμορφωμενης προφανως..

κακως μπλεκουμε την πολλη γυμναστικη με το φαρμακο. οντως υπαρχει κομπλεξισμος με καποιον που γυμναζεται γιατι πολυ απλα διαφερει. οπως μπορει να υπαρχει και ανασφαλεια στον αντρα ή στη γυναικα που θα μπλεξει με μια γυμνασμενη ή ενα γυμνασμενο αντιστοιχα. ολα στο προγραμμα ειναι. και μη γελιομαστε, σε καμια που εχει μαθει να ειναι σπιτι και να τρωει ντολμαδες σην τι βι δεν αρεσει να παει ο καλος της να γραφτει γυμναστηριο. εκει εχουμε φτασει. ασε σου λεει μην κανει σωμα και κοιταει αλλες. ουτε οτι ειναι θεμα υγειας δε μας ενδιαφερει πλεον.

Haris Pilton
10-04-10, 11:51
Η δημοσκοπηση ρωταει αν θα πρωτιμουσα μια γυναικα με αρκετους μυες.
Οχι,γιατι δεν μαρεσουν οι μυς σε μια κοπελα,αρα δεν θα την προτιμουσα.


Αλλα θα θαυμαζα μια κοπελα με μυικη αναπτυξη σε ενα διαγωνισμο,καθως το μποντι μπιλντιγκ που ολοι με αυτο ασχολουμαστε,επικροτει την μεγιστη μυικη αναπτυξη.Και επειδη οι γυναικες βαζουν πολυ πιο δυσκολα μυς απο τους αντρες.

Eddie
10-04-10, 12:41
Μου αρεσει το figure & fitness και οχι το bb στις γυναικες.Μου τη δινει να βλεπω παραμορφωμενα προσωπα και αλλα τετοια κουλα.Επισης δε μου αρεσει καμια γυναικα σε περιοδο αγωνων.

Για να συνοψισω,μου αρεσουν γυναικες με μυς,αρκετους μυς αλλα δε μ αρεσει η υπερβολη.Θελω να βλεπω ποδια με εμφανεις καμπυλες,σφυχτα,με διαχορισμενη γαμπα αλλα δε θελω να βλεπω κομμενους 4κεφαλους και γαμπες καρδια.Για μενα ειναι υπερβολη.

ANGEL81
10-04-10, 12:44
καλη σου μερα.....τα εθεσες πολυ σωστα κ λογικα τα πραγματα........δυστυχως το επαναλαμβανω υπαρχει αρκετη πλειοψηφια στην ελλαδα ,αντρων γυναικων που κομπλαρουν ο συντροφος τους να ναι δυναμικος κ να τολμαει μεγαλα πραγματα......στο κατω κατω η γυναικα πλεον εχει κατακτησει πολλους τομεις στη ζωη εξισου με τον αντρα....γιατι οχι κ μια θεση στο μποντι μπιλντινγκ!!:)

ANGEL81
10-04-10, 12:47
ωραια ,καλα τα λες δεν εχεις κι αδικο.......ξερεις καμια φορα το παθος μας τυφλωνει σε κατι κι αργουμε να το καταλαβουμε να το διορθωσουμε,που λεει ο λογος....

ANGEL81
10-04-10, 12:48
να σαι καλα φιλε μου,σεβαστη η γνωμη σου......

Levrone
10-04-10, 12:52
oταν θες να απαντησεις σε καποιον μπορεις αν θες να κανεις quote σε αυτο που εγραψε και να γραψεις απο κατω την απαντηση σου.

γιατι ετσι οπως τα εγραψες δεν ξερουμε σε ποιον λες τι!!!

:thumbup::welcome:

stelios77
10-04-10, 13:10
Εμενα γυναικες με πολυ μυικοτητα(επιπεδου bbing) δεν μου αρεσουν να πω την αληθεια.Οχι ομως οτι θα απορριψω καποια που με πλησιασει πριν τη γνωρισω.Γενικα μιλωντας παντως θα ηθελα να γυμναζεται η κοπελα μου, ειδικα να γυμναζομαστε μαζι:thumbup:

sTeLaKoS
10-04-10, 13:14
Μου αρεσει το figure & fitness και οχι το bb στις γυναικες.Μου τη δινει να βλεπω παραμορφωμενα προσωπα και αλλα τετοια κουλα.Επισης δε μου αρεσει καμια γυναικα σε περιοδο αγωνων.

Για να συνοψισω,μου αρεσουν γυναικες με μυς,αρκετους μυς αλλα δε μ αρεσει η υπερβολη.Θελω να βλεπω ποδια με εμφανεις καμπυλες,σφυχτα,με διαχορισμενη γαμπα αλλα δε θελω να βλεπω κομμενους 4κεφαλους και γαμπες καρδια.Για μενα ειναι υπερβολη.

Όχι ψήφισα. Συμφωνώ απόλυτα με τον Eddie :thumbup:

ANGEL81
10-04-10, 13:53
oταν θες να απαντησεις σε καποιον μπορεις αν θες να κανεις quote σε αυτο που εγραψε και να γραψεις απο κατω την απαντηση σου.

γιατι ετσι οπως τα εγραψες δεν ξερουμε σε ποιον λες τι!!!

:thumbup::welcome:
οκ καλως θα το προσεξω......ευχαριστω παιδια για τη συμμετοχη!

Levrone
10-04-10, 14:14
μπορει να μην εχει παραμορφωμενο προσωπο? αυτο με νοιαζει.

ας ειναι χωρις παραμορφωμενο προσωπο και ας εχει και πιο πολλα μυικα κιλα απο μενα!

ειναι ομως και κατι αλλο, τον bber (να χρησιμοποιησω μια τετοια εννοια λεμε τωρα..) θα τον δεις και με την τυπισσα τη σχετικα αδιαφορη που κατι πανω της θα προεξεχει..

η γυναικα η φουλ γυμνασμενη (οπως γι αυτες που μιλαμε εδω) σχεδον ποτε δε θα συνοδευτει απο τον παχουλο!!! αυτο εξηγειται?

Ramrod
10-04-10, 14:52
αλλα για να μην παραμυθιαζομαστε,καμια γυναικα οσο καλη διατροφη και σκληρη προπονηση κι αν κανει δεν μπορει να γινει αντιαισθητικη,ουτε θα σκληρυνει το προσωπο της,αν δεν παρει φαρμακα.θα φαινεται πολυ γυμνασμενη αλλα οχι αντιαισθητικη πιστευω.

οποτε λεμε ναι στις γυμνασμενες και βροντοφωναζουμε ΟΧΙ στις female bber

+1 για το πρώτο...συμφωνώ απόλυτα, αυτό πιστεύω και εγώ.

Αλλά πιστεύω το BB είναι άθλημα...μη κάνουμε παραλληλησμούς μόνο με τους/τις Ολύμπια μόνο! Δε σημαίνει ότι όποιος ασχολείται με το BB έχει "κτήνωδες" σώμα είτε έιναι άντρας είτε γυναίκα.

Levrone
10-04-10, 14:57
ρε παιδια και τις αθλητιρες του bb (δε λεω και καλα Olympia) αλλα αν τις δειτε σε εξωαγωνιστικη περιοδο μια χαρα ειναι!
απλα μιλαμε παντα για νορμαλ προσωπο!

Ramrod
10-04-10, 15:06
οποτε λεμε ναι στις γυμνασμενες και βροντοφωναζουμε ΟΧΙ στις female bber


ποτε δεν ειπα κατι τετοιο.σεν εκανα τετοιο συσχετισμο

Απλά για εμένα female ΒΒ ή BB γενικότερα είναι αυτός που ασχολείται(σοβαρά) με το άθλημα, είτε επαγγελματίας έιτε ερασιτέχνης. Δεν έχει να κάνει με το πόσους μυς έχει κτίσει ή αν κατεβαίνει σε αγώνες...
Κατ επέκταση female BB είναι οι κοπέλες που ακολουθούν το πρόγραμμα (διατροφή προπόνηση) για BB. Δεν είναι μόνο κάποιες οι οποίες για πολλούς είναι αντιαισθητικές λόγο ακροτήτων, φαρμάκων ή δε ξέρω τι άλλο! Γι αυτό και απάντησα ναι!
Απλά έτσι κατάλαβα απο αυτό που έγραπψες, sorry αν έκανα λάθος...

noz1989
10-04-10, 15:11
Βασικα το poll ειναι πολυ γενικο και πρεπει να γινει καποιος διαχωρισμος!
Και τα fitness models bodybuilding κανουν στην ουσια, αλλα καμια σχεση δεν εχουν με τις γυναικες που κανουν bodybuilding (βλεπε Ms Olympia)

Με λιγα λογια...

Μια κοπελα σαν και αυτην την αθλητρια του fitness (Taesha Bundalo) ναι θα μου αρεσε παρα πολυ!!!

http://www.australia-bodybuilding.com/photos/Australian%20Fitness%20Models/taesha%20bundalo.jpg

Απο την αλλη ομως γυναικες σαν τις Iris Kyle και κυριως την Kim Chizevsky μπορω να πω οτι ειναι πολυ αποκρουστικες!

Να και 2 φωτο τους!!!! αυτη ειναι η Iris Kyle
http://www.davepalumbo.com/2006%20Photos/2006%20Olympia%20Weekend/OLYMPIA%20PAPARAZZI/images/IRIS%20KYLE%20LAT.jpg

kai η Kim Chizevsky
http://www.lifeinthefastlane.ca/wp-content/uploads/2008/05/body_builder_15sfw.gif

Αυτος ειναι και ο λογος που υπαρχει αυτο το ταμπου στην Ελλαδα με το BB! Οι περισσοτεροι εχουν στο μυαλο τους το δευτερο και οχι κοπελες σαν την πρωτη!


Ps. απο την αλλη δεν μπορω να ακυρωσω την παρουσια και τα επιτευγματα των Ms Olympia στο BB! πραγματικα εξωπραγματικες για αυτο που κανουν.

Polyneikos
10-04-10, 15:24
Μαλιστα...Ωραιο θεμα και παντα επίκαιρο....
Κατ΄αρχην θα πω ναι,μου αρεσουν οι γυμνασμενες γυναικες ,ακομα και σε επίπεδο bodybuilding.Μαλιστα δεν θα είχα κόμπλεξ να κυκλοφορω με μια γυναικα που να είναι και με περισσότερη γυμναστικη πανω της...Γενικα από τα τόσα χρόνια ενασχόλησης μου είμαι εξοικιωμενος και στον πολύ όγκο σε αλλους οπότε δεν μου προκαλει εντύπωση....
Aλλά εδω θα πρεπει να ξεχωρίσω εγω τι εννοω για να είναι σαφεστατη η απαντηση μου και η προτιμηση μου..Υπαρχουν γυναικες και γυναικες bbers ....
Αν μιλαμε για επίπεδο επαγγελματικου γυναικειου bbing ,βλεπε Ιris Kyle,

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=5273&stc=1&d=1254200409


Όχι,ευχαριστω,δεν θα παρω...Θαυμαζω την δουλεια που εχει κανει στο σωμα της αλλά σε επίπεδο bbing κινείται -λειτουργει-προπονείται σαν αντρας και το σωμα της μου κανει την ίδια αίσθηση σαν να βλέπω τον Dexter Jackson,oπότε ενα τετοια σωμα αν με ελκυε θα είχα και πιο παραξενα γούστα....:green::unsure:
Απο εκει και περα όμως υπαρχει και πιο soft bodybuilding,γυναικες που στοχευουν στην βιομηχανία του θεαματος κανωντας γυμναστικη,
φωτογραφίσεις,διαφημίσεις κτλ και εκει μου αρεσει πολυ,να θεσω ένα παραδειγμα την Roxie Rain

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=4543&stc=1&d=1251645878

ή την Μavi Goia

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8234&stc=1&d=1262174710

Οπότε εκει εγκρίνω και επαυξανω....
Τωρα όσο για το πόσο είναι αποδεκτο στους αλλους μια γυναικα πόσο να κανει σκληροπυρηνικο bbing έχει να κανει στο πως πλασαρεται και η ίδια...
Εχω δει αντρες και γυναικες κατα καιρους οι οποιοι ναι μεν είναι γυμνασμενοι full αλλά συμπεριφέρονται σαν πιθηκια μεσα στο γυμναστηριο αλλά και εκτός,νομίζουν ότι με το σωμα μπορουν να επιβληθουν ή ότι αν εχουν εναν αδυνατο απεναντι τους ότι υπερεχουν,δεν καταλαβαινουν ότι ο κοσμος δεν στρεφται γυρω από αυτους ή ότι καποιοι αλλοι είναι πιο σπουδαίοι σε αλλους τομεις.....Καβαλημενα ατομα,δυσφημουν το αθλημα......
Αυτοι λοιπον είναι λογικο να δημιουργουν αρνητική εικόνα ,αντιπαθειες και κακεντρεχη σχόλια....Ειδικα η γυναικα,η οποία ότι και να κανει πρεπει να παραμενει θηλυκια και όχι να ανταγωνίζεται στο πως θα βγει πιο αντρακι...Θυμαμαι μια κοπέλα που ποροχωρουσε με τόσο ανοικτα τα χερια λες και έβλεπες τον Coleman ....
Aπό την αλλη πλευρα αν ο αλλος είναι σοβαρος αθλητης και δεν δίνει δικαιωματα και ίσα ίσα αντιπροσωπεύει και με καλλιεργεια την αθλητικη του υπόσταση εμπνεει σεβασμο....
Το bodybuilding είναι ενα αθλημα που ετσι κι αλλιως το κουβαλας επάνω σου,δεν χρειαζεται να το επιδυκνείεις με φαμφαρες και υπερβολες...

noz1989
10-04-10, 15:29
xaxa σε προλαβα Polyneike!! Στο ιδιο πνευμα ηταν τα ποστς μας!! Συμφωνω με οσα λες!!!

Polyneikos
10-04-10, 15:44
Nαι,όντως,μαζι το πληκτρολογουσαμε απλα εγω αργησα να το στείλω,δεν είχα δει ομως ακομα την απαντηση σου !!:thumbup:

Ramrod
10-04-10, 15:47
Βασικά απ ότι κατάλαβα όλοι πάνω κάτω την ίδια άποψη έχουμε...απλά μάλλον ο τίτλος δεν είναι πολύ σαφής γι αυτό έχουμε ψηφίσει άλλοι ναι και άλλοι όχι...

Haris Pilton
10-04-10, 15:49
Ε,ναι.
Άλλο τι προτιμάω,και άλλο τι θαυμάζω.

NASSER
10-04-10, 16:35
To γυναικειο bodybuilding ειναι αυτο που εχει ρίξει το αθλημα και το κανει αντιπαθητικο στην πλειοψηφια του κοινου. Γυναικειο bodybuilding με αρκετους μυς σημαινει αας σημαινει παραμόρφωση και αλλοίωση της θηλυκότητας. Εδω λεμε ΟΧΙ.
Μια γυναικα θα μπορουσε να ακολουθει προπονηση σε ψηλη ενταση και βαρη οπως και ακραια διατροφη. Το σωμα θα δειχνει μεν ξεχωριστο αλλα δεν θα αλλοιωνονται τα χαρακτηριστικα θηλυκοτητας. Οι μυς εδω δεν μπορουν να γινουν πολλοι και μεγαλοι... Και εδω θα βγαλουμε το καπελο και θα πουμε μπραβο, ΝΑΙ συνεχισε την καλη δουλεια!

Μαρία
10-04-10, 17:07
Μια γυναικα θα μπορουσε να ακολουθει προπονηση σε ψηλη ενταση και βαρη οπως και ακραια διατροφη. Το σωμα θα δειχνει μεν ξεχωριστο αλλα δεν θα αλλοιωνονται τα χαρακτηριστικα θηλυκοτητας.

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
10-04-10, 17:46
απλα είναι τα πράγματα μια γυναίκα όσο και να γυμναστεί δεν θα φτάσει ποτε σε αποκρουστικό επίπεδο εφόσον δεν χρησιμοποιεί αυτό που έχουν οι άντρες και δεν θα ανδροποιηθεί με τίποτε εφόσον δεν χρησιμοποιεί ανδρικές ορμόνες .

και γω έχω εξοικειωθεί με το γυναικείο ββ αλλα ποτε δεν θα έλεγα αν μιλούσα σαν άντρας οτι μου αρέσει δεν μπορώ να διανοηθώ να αγκαλιάζω μια γυναίκα και να έχει μυς σαν και μενα είμαι κάθετα αντίθετος σ αυτό .
αυτό βέβαια αν σχολιάσω σαν άντρας , αλλα σαν φίλαθλος δεν με χαλάει θα δω και θα σχολιάσω την σωματική κατάσταση , αλλα με κρητήρια όπως σε έναν άντρα , γιατι μόνο έτσι θα μπορούσα πως αλλιώς .

αυτό θα το έλεγα βιασμό του γυναικείου σώματος όταν αλλάζουν τα χαρακτηριστικά της γυναίκας και όχι μόνο εξωτερικα αλλα και εσωτερικα και ορμονικα , σ αυτό είμαι αντίθετος και όχι στο γεγονός ότι κάνει βάρη μια γυναίκα η κατεβαίνει σε αγώνες φίτνες η έχει μυς αλλα αυτοί δεν αφαιρούν απο την θυληκότητά της

και είναι φυσιολογικό να αρέσουν στούς άντρες περισσότερο οι γυναίκες φίτνες , άσχετα αν υπάρχουν και εξαιρέσεις που μπορεί να γουστάρουν με μεγάλους μυς , περι ορέξεως κολοκυθόπιτα εδω , γούστα είναι αυτα και κανένας δεν μπορεί να τα επιβάλει σε κανέναν

Levrone
10-04-10, 18:22
απλα είναι τα πράγματα μια γυναίκα όσο και να γυμναστεί δεν θα φτάσει ποτε σε αποκρουστικό επίπεδο εφόσον δεν χρησιμοποιεί αυτό που έχουν οι άντρες και δεν θα ανδροποιηθεί με τίποτε εφόσον δεν χρησιμοποιεί ανδρικές ορμόνες .

και γω έχω εξοικειωθεί με το γυναικείο ββ αλλα ποτε δεν θα έλεγα αν μιλούσα σαν άντρας οτι μου αρέσει δεν μπορώ να διανοηθώ να αγκαλιάζω μια γυναίκα και να έχει μυς σαν και μενα είμαι κάθετα αντίθετος σ αυτό .
αυτό βέβαια αν σχολιάσω σαν άντρας , αλλα σαν φίλαθλος δεν με χαλάει θα δω και θα σχολιάσω την σωματική κατάσταση , αλλα με κρητήρια όπως σε έναν άντρα , γιατι μόνο έτσι θα μπορούσα πως αλλιώς .

αυτό θα το έλεγα βιασμό του γυναικείου σώματος όταν αλλάζουν τα χαρακτηριστικά της γυναίκας και όχι μόνο εξωτερικα αλλα και εσωτερικα και ορμονικα , σ αυτό είμαι αντίθετος και όχι στο γεγονός ότι κάνει βάρη μια γυναίκα η κατεβαίνει σε αγώνες φίτνες η έχει μυς αλλα αυτοί δεν αφαιρούν απο την θυληκότητά της

και είναι φυσιολογικό να αρέσουν στούς άντρες περισσότερο οι γυναίκες φίτνες , άσχετα αν υπάρχουν και εξαιρέσεις που μπορεί να γουστάρουν με μεγάλους μυς , περι ορέξεως κολοκυθόπιτα εδω , γούστα είναι αυτα και κανένας δεν μπορεί να τα επιβάλει σε κανέναν


κουμπαρε επειδη εγω εγραψα οτι "ας εχει και περισσοτερα μυικα κιλα απο εμενα" να εξηγησω κατι..
μια γυναικα αποκλειεται να φτασει σε περισσοτερα μυικα κιλα απο ενα γυμνασμενο αντρα χωρις να παρει το κατι παραπανω , γιατι οπως λες και εσυ δεν εχει τις ανδρικες εκεινες ορμονες...αρα το ειπα με δοση υπερβολης.

αν σ αυτο προσθεσω και την αναγκη να μην ειναι μια γυναικα παραμορφωμενη και ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ παρει τιποτα "απ εξω" φτανω στο εξης αποτελεσμα : γυναικα τερμα γυμνασμενη (οσο δεν παει) και χαρακτηριστικα γυναικεια αφου φαρμακο μεσα της δε 8α χει μπει. αυτο το βλεπω μια χαρα νορμαλ.

TRIANTAFYLLOU
10-04-10, 18:45
κουμπαρε επειδη εγω εγραψα οτι "ας εχει και περισσοτερα μυικα κιλα απο εμενα" να εξηγησω κατι..
μια γυναικα αποκλειεται να φτασει σε περισσοτερα μυικα κιλα απο ενα γυμνασμενο αντρα χωρις να παρει το κατι παραπανω , γιατι οπως λες και εσυ δεν εχει τις ανδρικες εκεινες ορμονες...αρα το ειπα με δοση υπερβολης.

αν σ αυτο προσθεσω και την αναγκη να μην ειναι μια γυναικα παραμορφωμενη και ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ παρει τιποτα "απ εξω" φτανω στο εξης αποτελεσμα : γυναικα τερμα γυμνασμενη (οσο δεν παει) και χαρακτηριστικα γυναικεια αφου φαρμακο μεσα της δε 8α χει μπει. αυτο το βλεπω μια χαρα νορμαλ.



δεν χρειάζονται επεξηγήσεις κουμπάρε αφού καταλαβαινόμαστε και οι απόψεις μας συγκλίνουν σε φλέγοντα θέματα :P:P:P:P

gym
10-04-10, 21:28
γυμναστικη....σοβαρη προπονηση......διατροφη....και γιατι οχι μυς?μια χαρα....!αλλα μονο σε νορμαλ επιπεδα και οχι υπερβολες....!:turtle::turtle::turtle:

vAnY
10-04-10, 22:19
:toast:Κι εγω θα συμφωνησω με τα παραδειγματα του Πολεινικου, ναι μεν θαυμαζω το επιπεδο των Mrs OLympia για τον ιδρωτα που εχουν ριξει, αλλα τις βρισκω ΑΚΡΩΣ αποκρουστικες, και ειδικα οφ σιζον πρεπει ναναι πολυ "βοδια" (με συχγωρειτε για την εκφραση)...
Ενω ενα γραμμωμενο, πιο λεπτο σωμα επιπεδου bodyfitness μου αρεσει παρα πολυ, το "ζηλευω" πολυ!:bowdown:
π.χ. η γαλλιδα Nathalie Foreau (για να μη δειχνω συνεχεια τις ιδιες..(Nordin κλπ):green:
10187
10188
10189

Δυστυχως ομως οντως, οπως και καποιος ειπε πριν απο μενα, στην Ελλαδα ακομα κι ενα τετοιο σωμα θεωρειται απο πολλους "τερατωδες" και τελειως αντρικο.... πραγματικα κριμα....
Αλλα στη τελικη, "σ'οποιον αρεσουμε, για τους αλλους, δεν θα μπορεσουμε....:P:P"

Levrone
10-04-10, 22:25
δεν χρειάζονται επεξηγήσεις κουμπάρε αφού καταλαβαινόμαστε και οι απόψεις μας συγκλίνουν σε φλέγοντα θέματα :P:P:P:P

κουμπαρε εμεις εχουμε δικια μας γλωσσα επικοινωνιας!:toast:

ANGEL81
10-04-10, 22:30
ευχαριστω για τη συμμετοχη σας....ενδιαφερον και εμπεριστατομενες οι γνωμες σας......ο κaθενας σας εχει το δικιο του,τουλαχιστον εσεις εδω μεσα ξερετε να μιλατε με σωστα επιχειρηματα κι οχι να χαμε να λεγαμε.................για μενα ενα προτυπο αθλητριας σ το bb fitness ειναι η LARISSA REIS ,την εχω ξεχωρισει και τη παρακολουθω τη μελεταω καιρο,βραζιλιανα και ζει ,αθλειται florida miami usa.....καποια στιγμη θα παω να τη γνωρισω κι απο κοντα να δω κι αυτα τα σουπερ γυμνστηρια της αμερικης απο κοντα και τις τεχνικες τους πανω σ αυτο το το αθλημα.............[ειναι σκοπος ζωης για μενα και θα το κανω λιγο παρακατω.....;);):clap:

Levrone
10-04-10, 22:33
προτυπο αθλητριας σ το bb fitness ειναι η LARISSA REIS ,την εχω ξεχωρισει και τη παρακολουθω τη μελεταω καιρο,βραζιλιανα και ζει ,αθλειται florida miami usa.

δεν ειν κακη, δεν ειν κακη!!!!!! :P:P:P

flowin_through
10-04-10, 22:51
Οπως ειπωθηκε πολλακις, μια γυναικα χωρις φαρμακα, διατηρει τη θηλυκοτητα της (εφοσον την ειχε βεβαια) και οσο και να γυμναστει δεν προκειται να ¨φουσκωσει¨, οπως φοβουνται ολες οσες δεν γυμναζονται ή το κανουν ακροθιγως (και χωρις αποτελεσματα). Εδω κατακρινουμε τα φαρμακα για τους αντρες, στις γυναικες θα τα δεχτουμε?
Δυστυχως το θεμα ειναι ακομα πιο πισω. Οι περισσοτεροι δυστυχως δεν γυμναζονται. Και ακομα χειροτερα, το ποσοστο των γυναικων που δε γυμανζονται ειναι πολυ μεγαλυτερο απ`των αντρων. Και ακομα πιο χειροτεροτερα, πολλες γυναικες οχι μονο δεν πανε να γυμναστουν, αλλα νιωθουν τοσο κατωτερες ωστε ΚΟΒΟΥΝ το γυμναστηριο στους αντρες τους. Ναι! ξερω πολλες περιπτωσεις που μετα απο πολλα ¨ελα, μη γινεις αλλο¨ και ¨φτανει, καλος εισαι¨ πηγε προς το ¨μη φουσκωσεις αλλο δε μαρεσει¨ και κατεληξε στο ¨πιο πολυ χρονο δινεις στο γυμναστηριο, παρα σε μενα¨ και τελικα το κοψανε.

ANGEL81
10-04-10, 23:58
Οπως ειπωθηκε πολλακις, μια γυναικα χωρις φαρμακα, διατηρει τη θηλυκοτητα της (εφοσον την ειχε βεβαια) και οσο και να γυμναστει δεν προκειται να ¨φουσκωσει¨, οπως φοβουνται ολες οσες δεν γυμναζονται ή το κανουν ακροθιγως (και χωρις αποτελεσματα). Εδω κατακρινουμε τα φαρμακα για τους αντρες, στις γυναικες θα τα δεχτουμε?
Δυστυχως το θεμα ειναι ακομα πιο πισω. Οι περισσοτεροι δυστυχως δεν γυμναζονται. Και ακομα χειροτερα, το ποσοστο των γυναικων που δε γυμανζονται ειναι πολυ μεγαλυτερο απ`των αντρων. Και ακομα πιο χειροτεροτερα, πολλες γυναικες οχι μονο δεν πανε να γυμναστουν, αλλα νιωθουν τοσο κατωτερες ωστε ΚΟΒΟΥΝ το γυμναστηριο στους αντρες τους. Ναι! ξερω πολλες περιπτωσεις που μετα απο πολλα ¨ελα, μη γινεις αλλο¨ και ¨φτανει, καλος εισαι¨ πηγε προς το ¨μη φουσκωσεις αλλο δε μαρεσει¨ και κατεληξε στο ¨πιο πολυ χρονο δινεις στο γυμναστηριο, παρα σε μενα¨ και τελικα το κοψανε.
οπως επισης και αρκετοι αντρες προσπαθουν να τραβηξουν μια γυναικα απ το ν αθλειται η να βρισκεται σ ενα χωρο γυμναστηριου διπλα σ αλλους αντρες.....με λιγα λογια χανουμαι αδικα την ουσια και το σκοπο..............

ANGEL81
10-04-10, 23:59
δεν ειν κακη, δεν ειν κακη!!!!!! :P:P:P
εννοειταιιι!!!!!!!!!!!:):)

Ramrod
11-04-10, 00:04
οπως επισης και αρκετοι αντρες προσπαθουν να τραβηξουν μια γυναικα απ το ν αθλειται η να βρισκεται σ ενα χωρο γυμναστηριου διπλα σ αλλους αντρες.....με λιγα λογια χανουμαι αδικα την ουσια και το σκοπο..............

Γι αυτό γράφεσαι και εσύ μαζί για να την έχεις απο κοντά και κάνεις και ένα καλό παραπάνω στον εαυτό σου φτιάχνοντας το σώμα σου...αλλωστε "αλλοι" αντρες και γυναικες υπάρχουν παντού...

ANGEL81
11-04-10, 00:14
:shock::shock::shock::shock::shock:

ANGEL81
11-04-10, 00:23
:shock::shock::clap::clap::bowdown::bowdown::bowdown:

ANGEL81
11-04-10, 00:27
Γι αυτό γράφεσαι και εσύ μαζί για να την έχεις απο κοντά και κάνεις και ένα καλό παραπάνω στον εαυτό σου φτιάχνοντας το σώμα σου...αλλωστε "αλλοι" αντρες και γυναικες υπάρχουν παντού...
κοιτα φιλε μου εγω βασικα ετσι απο περιεργεια το ανοιξα το τοπικ γιατι ασχολουμαι καιρο με το αθλημα κι εχω δει πολλα.....οταν ενας ανθρωπος ειναι ενταξει και δε δινει δικαιωματα κι αφοσιωνεται στο στοχο του ,δεν υπαρχουν προβληματα τοτε....εμεις κανουμε τα ευκολα δυσκολα!!!καλο βραδυ να στε καλα παιδια.....φιλικα ερη!

Levrone
11-04-10, 00:31
καλο σου βραδυ Ερη , και απ οτι ειδα ισως μπορεις να με βοηθησεις στο αγαπημενο μου τοπικ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3570 !

και παλι καλως ηρθες στο φορουμ!

Machiavelli
11-04-10, 00:36
Φυσικά ναι ψήφισα. Μέχρι τα φυσικά ανώτατα όρια μιας γυναίκας πιστεύω ότι είναι μια χαρά. Επίσης δε μου αρέσει η υπερβολική γράμμωση, η εικόνα δέρματος-τσιγαρόχαρτο σε γυναίκες με χαλάει. Στις φωτογραφίες που ανέβασε η vAnY στην 1η είναι μια χαρά στις άλλες 2 δε μου αρέσει σαν γυναίκα. Καλά της ANGEL81 φυσικά μου άρεσαν όλες.

ANGEL81
11-04-10, 01:37
καλο σου βραδυ Ερη , και απ οτι ειδα ισως μπορεις να με βοηθησεις στο αγαπημενο μου τοπικ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3570 !

και παλι καλως ηρθες στο φορουμ!
χαχαχαχα οκ θα κανω οτι μπορω......!!!!

Ramrod
11-04-10, 01:41
κοιτα φιλε μου εγω βασικα ετσι απο περιεργεια το ανοιξα το τοπικ γιατι ασχολουμαι καιρο με το αθλημα κι εχω δει πολλα.....οταν ενας ανθρωπος ειναι ενταξει και δε δινει δικαιωματα κι αφοσιωνεται στο στοχο του ,δεν υπαρχουν προβληματα τοτε....εμεις κανουμε τα ευκολα δυσκολα!!!καλο βραδυ να στε καλα παιδια.....φιλικα ερη!

Πολύ σωστή σε βρίσκω...Απλά το σχολίασα επειδή το έθιξες. :thumbup:


καλο σου βραδυ Ερη , και απ οτι ειδα ισως μπορεις να με βοηθησεις στο αγαπημενο μου τοπικ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3570 !

και παλι καλως ηρθες στο φορουμ!

:turtle::turtle::turtle:

Αυτό ακριβώς το topic είχα στο μυαλό μου όταν clickαριζα το ναι ! :green::green::green:

drago
11-04-10, 02:05
νομιζω το προβλημα ξεκιναει οταν αρχισουν να πλακονονται στα φαρμακα και φτανει να αλλαζει μεχρι και η φατσα τους.

vAnY
11-04-10, 02:15
Φυσικά ναι ψήφισα. Μέχρι τα φυσικά ανώτατα όρια μιας γυναίκας πιστεύω ότι είναι μια χαρά. Επίσης δε μου αρέσει η υπερβολική γράμμωση, η εικόνα δέρματος-τσιγαρόχαρτο σε γυναίκες με χαλάει. Στις φωτογραφίες που ανέβασε η vAnY στην 1η είναι μια χαρά στις άλλες 2 δε μου αρέσει σαν γυναίκα. Καλά της ANGEL81 φυσικά μου άρεσαν όλες.

:green: εμ βεβαια σαρεσε πηρε ποζα hot babe και σουπερ αισθησιακες φωτο, σιγα μη δε σαρεσανε...χαχα παει το κανατε κι εδω hot babe το τοπικ...:P:P

Polyneikos
11-04-10, 08:09
Θα σας παρακαλουσα μονο να μεινουμε οn topic,περι του δημοψηφίσματος ,γιατί κατα τα αλλα υπάρχουν ήδη θεματα αναλογα (Hot babes)

stavrozgr
11-04-10, 10:02
εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει...

αλλα απαντησα ναι ! γιατι αν σε καποιες γυναικες αρεσει
να ειναι ετσι το σωμα τους δεν ειμαι εγω αυτος που
θα της κρίνει ;)

περι ορεξεως....

οτι αρεσει στον καθενα... δεν κατηγορω και δεν κατακρινω
κανεναν ο καθενας ειναι ελευθερος να ακολουθησει τον
δρομο που θέλει... :)

ANGEL81
11-04-10, 17:33
Πολύ σωστή σε βρίσκω...Απλά το σχολίασα επειδή το έθιξες. :thumbup:



:turtle::turtle::turtle:

Αυτό ακριβώς το topic είχα στο μυαλό μου όταν clickαριζα το ναι ! :green::green::green:
:):):):):)

No Cash
12-04-10, 16:47
κι εμενα οι πολυ ακραιες περιπτωσεις δεν μου αρεσουν.

γενικοτερα ομως μου αρεσουν πολυ γυμνασμενες κοπελες....


δεν μου φαινεται καθολου περιεργο παντως πως στους περισσοτερους αντρες δεν αρεσουν οι παρα πολυ γυμνασμενες κοπελες...... συν οτι ναι... πιστευω λιγη θηλυκοτητα χανεται.οταν η κοπελα περπαταει κι ειναι ντουκακι... ε οσο να ναι λιγο χανει...

αυτοι με τα περιεργα γουστα μαλλον εμεις ειμαστε... οι οποιοι ειμαστε και μειοψηφια... αλλα περι ορεξεως....



ξαναλεω πως μου αρεσουν οι πολυ γυμνασμενες...... εως και παρα πολυ.... αλλα οχι και οι θηλυκες coleman...

Varaderistas
12-04-10, 20:47
Η ερώτηση είναι αν προτιμάτε γυναίκες με ΑΡΚΕΤΟΥΣ μυς!!!

Η απάντηση μου είναι όχι...είναι απλά θέμα γούστου!

CROCOJET
21-06-10, 17:22
Μια πιο αισθησιακη αθλητρια.

bro θα σε στενοχωρήσω λίγο με την άποψή μου. Μέχρι κατηγορία φιτνες είναι αυτό που έγραψες και πάλι όχι πάντα. Η συγκεκριμένη είναι ωραία γυναίκα, αλλά δεν αναδεικνύεται σαν ωραία γυναίκα απ'αυτές τις φωτος. Εδώ βλέπουμε ένα καλογυμνασμένο και καλογραμμωμένο κορμί, το οποίο δε σημαίνει και αισθησιακή/σεξουαλική γυναίκα, άσχετα με το μακιγιάζ και τα αξεσουάρ. Μη μπερδεύουμε το ένα με το άλλο...

nikos*
22-06-10, 16:54
ρε παιδια τι να πω,οκ συμφωνοι εχουνε κανει μεγαλη προσπαθεια και εχουν και πολυ καλα αποτελεσματα,αλλα χανεται η γυναικεια φυση με τετια πραγματα...εγω ειμαι εντελως κατα του γυναικειου ββ,να εχει γυμνασμενο και σφιχτο σωμα,οκ,οχι ομως να εχει κατι πλατες σα του αρνολντ..διαφωνω με το ολο κονσεπτ του γυναικειου ββ και δε θα μου αρεσουν καθολου τα γυναικεια σωματα ετσι...πλακα κανετε?η αλλη ειναι σαν αντρας..αμα δε κατεβασει σοβρακο δε τη ξεχωριζεις..

lila_1
22-06-10, 18:09
ρε παιδια τι να πω,οκ συμφωνοι εχουνε κανει μεγαλη προσπαθεια και εχουν και πολυ καλα αποτελεσματα,αλλα χανεται η γυναικεια φυση με τετια πραγματα...εγω ειμαι εντελως κατα του γυναικειου ββ,να εχει γυμνασμενο και σφιχτο σωμα,οκ,οχι ομως να εχει κατι πλατες σα του αρνολντ..διαφωνω με το ολο κονσεπτ του γυναικειου ββ και δε θα μου αρεσουν καθολου τα γυναικεια σωματα ετσι...πλακα κανετε?η αλλη ειναι σαν αντρας..αμα δε κατεβασει σοβρακο δε τη ξεχωριζεις..

+1
Προσωπικα, πολυ αμφιβαλλω αν μπορει μια γυναικα να φτασει σε τετοια αντιαισθητικα επιπεδα χωρις " εξωτερικη βοηθεια"
Μια νατουραλ ββ δεν μπορει να γινει ευκολα αντιαισθητικη...Οι γυναικιοι μυς εχουν πολυ λιγοτερα περιθωρια αναπτυξης απο τους αντρικους..
Αλλα εκτος αυτου,οι νατουραλ δεν ειναι σαν τραβελια στη φατσα...Δεν επιρρεαζεται το προσωπο τους...

****προσέχουμε πάντα πως εκφραζόμαστε! δεν προσβάλουμε ποτέ κανέναν για τις επιλογές του!! mods team****

Machiavelli
22-06-10, 18:11
Αλλα εκτος αυτου,οι νατουραλ δεν ειναι σαν τραβελια στη φατσα...Δεν επιρρεαζεται το προσωπο τους...

Γιατί ποιες γίνονται;
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12401&d=1276068619

nikos*
22-06-10, 18:17
Μα οπως και να το κανεις,οι γυναικες δεν εχουν σε καμια περιπτωση το ιδιο μυικο συστημα/αναπτυξη με τους αντρες,παρε εδω παραδειγμα με τη φοτο πιο πανω,ελεος ρε παιδια αυτο δεν ειναι ββ,κατι μεταξυ χημειου και φαρμακαποθηκης ειναι..αυτη αμα δε το ξουρισει το μουστακι..μπαρμπαγιωργος...ολα ειναι ομορφα αρκει να ειναι φυσικα και χωρις υπερβολες...μετρον αριστον!

επισης δε μπορω να καταλαβω γτ να θελει μια γυναικα να γινει ετσι....επιεικως αντιαισθητικο

lila_1
22-06-10, 18:22
Γιατί ποιες γίνονται;
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12401&d=1276068619




ΤΙ ΑΙΘΕΡΙΟ ΠΛΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?:turtle::turtle::turtle:


Δεν καταλαβαινω...υπονοεις κατι για τη θυληκοτητα της εν λογω δεσποινιδος?

lila_1
22-06-10, 18:24
επισης δε μπορω να καταλαβω γτ να θελει μια γυναικα να γινει ετσι....επιεικως αντιαισθητικο

Παιζουν αλλα πραγματα εκτος απο τα αισθητικα κρητηρια,για τις επιλογες τους...
ΠΡοφανως δεν στοχευουν εκει...

CROCOJET
22-06-10, 19:38
Παιζουν αλλα πραγματα εκτος απο τα αισθητικα κρητηρια,για τις επιλογες τους...
ΠΡοφανως δεν στοχευουν εκει...

Ε ναι ρε παιδιά αυτό ακριβώς. :thumbup: Η κουβέντα ξέφυγε προς την αντίθετη κατεύθυνση. Να πω ένα παράδειγμα. Οι γυναίκες που ασχολούνται με την πυγμαχία ασχολούνται γιατί τους αρέσει το άθλημα και θέλουν να γίνουν καλές πυγμάχοι και όχι γιατί θέλουν μέσα από αυτό να γίνουν αισθησιακές και σεξουαλικές γυναίκες. Το ίδιο συμβαίνει και με τις γυναίκες bodybuilders.

Εκεί που εγώ δεν την παλεύω είναι όταν βλέπουμε μια φωτογραφία κάποιας bodybuilder που είναι εμφανώς σε αγωνιστική κατάσταση με πολύ μεγάλους μυς, ελάχιστο λίπος και πολύ έντονη φλεβικότητα και να κρίνουμε αν πρόκειται για μια σεξουαλική ή αισθησιακή γυναίκα ή όχι. Είναι σαν να βγάζουμε πόρισμα για τη σεξουαλικότητα μιας πυγμάχου από το πόσο καλή μπουνιά ρίχνει. :smash::smash::smash:

Μιλώντας για τα δικά μου τα γούστα πάντα, όλες οι αθλήτριες που το σώμα τους παραμένει στα όρια της γυναικείας φύσης μου αρεσουν και σαν γυναίκες. 8)

Update: Πάντα υπάρχουν και κάποιες εξαιρέσεις έτσι...

Kaskani Konstantina
22-06-10, 22:46
Μα οπως και να το κανεις,οι γυναικες δεν εχουν σε καμια περιπτωση το ιδιο μυικο συστημα/αναπτυξη με τους αντρες,παρε εδω παραδειγμα με τη φοτο πιο πανω,ελεος ρε παιδια αυτο δεν ειναι ββ,κατι μεταξυ χημειου και φαρμακαποθηκης ειναι..αυτη αμα δε το ξουρισει το μουστακι..μπαρμπαγιωργος...ολα ειναι ομορφα αρκει να ειναι φυσικα και χωρις υπερβολες...μετρον αριστον!

επισης δε μπορω να καταλαβω γτ να θελει μια γυναικα να γινει ετσι....επιεικως αντιαισθητικο

Γιατι ετσι τις αρέσει, την δική σου αποψη κ να την κρατήσεις για τον εαυτο σου!!

Μάλλον δεν εχεις καταλάβει οτι βρίσκεσαι σε bb φόρουμ!!!

γιαννης93
22-06-10, 23:02
Μα οπως και να το κανεις,οι γυναικες δεν εχουν σε καμια περιπτωση το ιδιο μυικο συστημα/αναπτυξη με τους αντρες,παρε εδω παραδειγμα με τη φοτο πιο πανω,ελεος ρε παιδια αυτο δεν ειναι ββ,κατι μεταξυ χημειου και φαρμακαποθηκης ειναι..αυτη αμα δε το ξουρισει το μουστακι..μπαρμπαγιωργος...ολα ειναι ομορφα αρκει να ειναι φυσικα και χωρις υπερβολες...μετρον αριστον!

επισης δε μπορω να καταλαβω γτ να θελει μια γυναικα να γινει ετσι....επιεικως αντιαισθητικο

αποτι ειχα ακουσει απο επιστημονα 20% μυικη διαφορα εχουνε οι γυναικες απο ανδρες...προσωπικα δεν μου φαινεται και τεραστια διαφορα αναπτυζει αρκετα φυσικα μυικα..

Machiavelli
22-06-10, 23:09
Τι πάει να πει 20% μυική διαφορά; Στις ορμόνες είναι η διαφορά. Τεστοστερόνη έχουμε πάνω από 10πλάσια, για παράδειγμα.

TRIANTAFYLLOU
23-06-10, 00:02
δεκτές οι απόψεις που μπορεί να έχει ο καθένας παιδια και να μην ξεχνάμε τα γούστα είναι υποκειμενικά σε γενικές γραμμές αλλα δεν είναι απαραίτητο τις χάρτ κόρ ββερ γυναίκες να της κρίνουμε για την σεξουαλικότητά τους , άλλωστε το εχω ξαναπεί όταν μια γυναίκα είναι σεχυ το εκπέμπει καθε εκατοστό του σώματός τους .

γι αυτό υπάρχουν και οι κατηγορίες φίτνες και πιο λαιτ γυναικών ώστε να ικανοποιούνται όλα τα γούστα και πρότυπα , αλλα μην ξεχνάμε σε φόρουμ ββ είμαστε και πρέπει να σεβόμαστε τον κόπο και την προσπάθεια τους , είναι κάποια πράγματα και κανόνες ευγενείας.

και τι ενοώ αν δούμε μια όμορφη γυναίκα θα της πούμε πόσο όμορφη η σέχυ είναι , αν όμως δούμε μια άσχημη , ας είναι και μπάζο χοντρή τριχωτη κτλ , δεν νομίζω να είναι σωστο να την πούμε είσαι χάλια , απλα δεν σχολιάζουμε , μιλάω σε γενικές γραμμές .

σε πολλα αθλήματα παρατηρούμε που είναι κατ εξοχήν ανδρικα να ασχολούνται και να διακρίνονται γυναίκες , όπως και το ποδόσφαιρο και πολλα άλλα η η άρση βαρών που είναι και ολυμπιακά παρ όλο που είμαστε άντρες και μια γυναίκα θα την δούμε σαν γυναίκα και μπορεί να την φανταζόμαστε μεταφορικα στον φούρνο με πατάτες , ε δεν γίνετε ρε παιδια όλες να τις κρίνουμε αθλήτριες και μη με βάση την σεξουαλικότητά τους

CROCOJET
23-06-10, 07:41
Ηλία έχεις δει πολλά πράγματα παραπάνω στο ΒΒ και ο λόγος σου έχει άλλη βαρύτητα. Το ίδιο και της Κωσταντίνας, την οποία με την ευκαιρία να πω ότι θαυμάζω και σαν γυναίκα και σαν bodybuilder.

Εκείνο στο οποίο μπορούμε πιστεύω όλοι να συμφωνήσουμε είναι ότι και στο αντρικό και στο γυναικείο bodybuilding υπάρχει ένα όριο, πέρα από το οποίο η έννοια του "ωραίου" και του "σεξουαλικού" αρχίζει να φθίνει και τη θέση της παίρνει το καθαρα hardcore bodybuilding. Είναι πολύ φυσικό στο γυναικείο BB το όριο αυτό να είναι πολύ χαμηλά. Οι ορμόνες των γυναικών δεν φτάνουν για παραπάνω και γι αυτό από ένα σημείο και μετά γίνεται μεγάλη χρήση ανδρικών ορμονών. Ε και κάπου εκεί νομιζω ότι αρχίζει και η δυσκολία των περισσότερων αντρών να τις αποδεχτούν σαν ωραίες γυναίκες, ακόμη κι αν είναι. Δεν είναι ότι δεν θέλουν. Είναι το ένστικτο πιστεύω.

Εσύ Ηλία προφανώς έχεις τριφτεί σε τέτοιες καταστάσεις και έχεις βρει τις ισορροπίες, αλλά για τους υπόλοιπους είναι κάπως πιο δύσκολο να αποδεχτούμε μια γυναίκα που χρησιμοποιώντας αντρικές ορμόνες έχει φτάσει το σώμα της πέρα από τα όρια της φύσης της.

My 2 cents. Over and out εγώ από τη συζήτηση.
:toast::toast::toast:

giannis64
23-06-10, 09:14
όποιος θέλει να φέρει άποψη και να κάνει κριτική ας το κάνει εδω

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7778 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7778)

Machiavelli
23-06-10, 09:30
και τι ενοώ αν δούμε μια όμορφη γυναίκα θα της πούμε πόσο όμορφη η σέχυ είναι , αν όμως δούμε μια άσχημη , ας είναι και μπάζο χοντρή τριχωτη κτλ , δεν νομίζω να είναι σωστο να την πούμε είσαι χάλια , απλα δεν σχολιάζουμε , μιλάω σε γενικές γραμμές .

Ναι αλλά όταν γελάμε βάζοντας φωτογραφίες από χοντρές στα off topic δεν ενοχλεί ο χλευασμός, όταν χλευάζονται οι παραπάνω τι το διαφορετικό έχει;

giannis64
23-06-10, 10:14
Machiavelli σε λαθος τοπικ παραθετεις τις αποριες σου!

nikos*
23-06-10, 12:45
τους αντρες ββερς τους κρινουμε,σωστα?λεμε π.χ να αυτος εχει καλυτερη γραμμωση,ο αλλος καλυτερη πλατη κλπ,οταν μια γυναικα γινεται σαν εκεινη/ο στη φοτο δε θα υπαρξουν κριτικες καλες η κακες?δε νομιζω σε καμια γυναικα που ειναι στα καλα της να της αρεσει αυτο το πραγμα..τι θα πει γιατι ετσι της αρεσει?και εμενα μου αρεσει να λεω την αποψη μου και αυτη ειναι η αποψη μου για τη συγκεκριμενη τουλαχιστον γυναικα ββερ!

sTeLaKoS
23-06-10, 13:43
τους αντρες ββερς τους κρινουμε,σωστα?λεμε π.χ να αυτος εχει καλυτερη γραμμωση,ο αλλος καλυτερη πλατη

^^Αυτό ακριβώς. Αν θες κρίνε τη γράμμωση και τη μάζα της.

Φτάνει με την αισθητική, μας είπες την άποψή σου, πάμε παρακάτω

TRIANTAFYLLOU
23-06-10, 15:55
Ηλία έχεις δει πολλά πράγματα παραπάνω στο ΒΒ και ο λόγος σου έχει άλλη βαρύτητα. Το ίδιο και της Κωσταντίνας, την οποία με την ευκαιρία να πω ότι θαυμάζω και σαν γυναίκα και σαν bodybuilder.

Εκείνο στο οποίο μπορούμε πιστεύω όλοι να συμφωνήσουμε είναι ότι και στο αντρικό και στο γυναικείο bodybuilding υπάρχει ένα όριο, πέρα από το οποίο η έννοια του "ωραίου" και του "σεξουαλικού" αρχίζει να φθίνει και τη θέση της παίρνει το καθαρα hardcore bodybuilding. Είναι πολύ φυσικό στο γυναικείο BB το όριο αυτό να είναι πολύ χαμηλά. Οι ορμόνες των γυναικών δεν φτάνουν για παραπάνω και γι αυτό από ένα σημείο και μετά γίνεται μεγάλη χρήση ανδρικών ορμονών. Ε και κάπου εκεί νομιζω ότι αρχίζει και η δυσκολία των περισσότερων αντρών να τις αποδεχτούν σαν ωραίες γυναίκες, ακόμη κι αν είναι. Δεν είναι ότι δεν θέλουν. Είναι το ένστικτο πιστεύω.

Εσύ Ηλία προφανώς έχεις τριφτεί σε τέτοιες καταστάσεις και έχεις βρει τις ισορροπίες, αλλά για τους υπόλοιπους είναι κάπως πιο δύσκολο να αποδεχτούμε μια γυναίκα που χρησιμοποιώντας αντρικές ορμόνες έχει φτάσει το σώμα της πέρα από τα όρια της φύσης της.

My 2 cents. Over and out εγώ από τη συζήτηση.
:toast::toast::toast:

ούτε σε μένα μου αρέσει η υπερβολή άσχετα αν έχω συνηθήσει και αποδεχτεί αυτο σε μια γυναίκα , δέν είπα ποτε ότι το ιδανικό για μενα σαν σχέση είναι οι μύς , απλα είπα εδω τις κρίνουμε σαν αθλήτριες τις συγκεκριμένες όχι σαν γυναίκες και το πόσο επιθυμητές είναι , που είπαμε και αυτα είναι γούστα και είναι σεβαστα γιατι υπάρχει μερίδα ανθρώπων που τους αρέσουν και σαν γυναίκες και καταλαβαίνω πως σοκάρει σε πολλους που δεν έχουν συνηθίσει να βλέπουν τέτοιες γυναίκες , αλλα και άντρες ακόμη , απλα σε ενα φόρουμ ββ δεν είναι σωστό να μιλάμε απαξιωτικά , αυτο τίποτε άλλο :toast::toast:

TRIANTAFYLLOU
23-06-10, 16:02
Ναι αλλά όταν γελάμε βάζοντας φωτογραφίες από χοντρές στα off topic δεν ενοχλεί ο χλευασμός, όταν χλευάζονται οι παραπάνω τι το διαφορετικό έχει;

εδω έπρεπε να γράψω η σιωπή μου πρός απάντησή σου αλλα επειδή είμαι σίγουρος δεν θα καταλάβεις θα εξηγήσω , τι δουλειά έχει να συγκρίνουμε αυτές που βάζουμε στα οφ που και οι ίδιες γελάν με την εικόνα τους στον καθρέφτη που αν βάλω καμια τωρα απο αυτές πάλι θα γελάμε και δω και δεν κάνουν καμία προσπάθεια να γίνουν έτσι , απλα τρών και δεν κουνιούνται , με γυναίκες που γυμνάζονται σκληρά και φτιάχνουν κορμια που ακόμη και για άντρες είναι δύσκολο ,που αυτές εκείνο που δείχνουν είναι η μυικότητα και το κορμί τους και όχι να μας φτιάξουν ερωτικα , γιατι αν είναι να αρχίσουν και οι γυναίκες του φόρουμ όταν βλέπουν εναν ολύμπια να λένε εμένα δεν με φτιάχνει αυτός που και αυτο λογικό είναι , απλα δεν κολάει

είχαμε ανοίξει ενα τόπικ που σχολιάζαμε αυτό το θέμα κατα πόσο αρέσουν και σαν γυναίκες ερωτικα δηλαδή , αλλα εδω όταν λέμε τέτοια είναι σαν να μπερδεύουμε τις βούρτσες με κάτι άλλο :toast:

TRIANTAFYLLOU
23-06-10, 16:09
επίσης μάγκες δεν έχετε καταλάβει κάτι πολύ σημαντικό ότι αυτές που ασχολούνται με το χαρτ κορ ββ δεν το κάνουν να είναι επιθυμητες στούς άντρες , η καλύτερα το κάνουν γι αυτούς που τις γουστάρουν και τις δέχονται όπως είναι .

όπως και ενας που γεμίζει το σώμα του τατουαζ η πίρσινκ μπορεί σε πολλες να προκαλέι απέχθεια , σε κάποιες να αρέσει και ας είναι λίγες .

σημασία έχει τι εκφράζει τον καθένα και πώς νοιώθει καλά με τον εαυτό του , αν μας ζητήσουν την γνώμη μας βεβαίως και θα την πούμε .

εγω παραδέχομαι όποιον η όποια κάνει αυτό που γουστάρει και εκφράζει , χωρίς να σκεύτεται αν αυτό αρέσει στούς άλλους η για τούς άλλους , αρκεί να νοιώθει καλά με τον εαυτό του της

εδω μπορεί μοντέλο με τέλειο σώμα και να έχει κόμπλεξ και μόλις βάλει μερικά γραμμάρια να νοιώθει χάλια , τι να λέμε τώρα .

Kaskani Konstantina
23-06-10, 16:48
τους αντρες ββερς τους κρινουμε,σωστα?λεμε π.χ να αυτος εχει καλυτερη γραμμωση,ο αλλος καλυτερη πλατη κλπ,οταν μια γυναικα γινεται σαν εκεινη/ο στη φοτο δε θα υπαρξουν κριτικες καλες η κακες?δε νομιζω σε καμια γυναικα που ειναι στα καλα της να της αρεσει αυτο το πραγμα..τι θα πει γιατι ετσι της αρεσει?και εμενα μου αρεσει να λεω την αποψη μου και αυτη ειναι η αποψη μου για τη συγκεκριμενη τουλαχιστον γυναικα ββερ!


Νίκο δεν σε παρεξηγώ γιατί είσαι εξω απο τα πράγματα κ δεν γνωρίζεις τι σημαίνει πάθος για κάτι που σου αρέσει πάρα πολύ!!!Ετσι της αρέσει ΣΟΥ ΠΟΣΤΑΡΑ κ θέλω με αυτό να σου πω οτι, ΕΤΣΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ που σημαίνει οτι ετσι θέλει να είναι κ να σου το πω πιο απλα οταν περνάω στον δρόμο κ ακουω σχόλια για μένα του τύπου ¨¨πω πω πως είναι ετσι αυτή σαν αντρας"" δεν φαντάζεσαι τι ικανοποίηση παίρνω,κάποιες απο εμας δεν μας φτιάχνει αν ακούμε πω πω εχει κ θηλυκότητα, γιατί αν κάποια το θέλει το ρυθμίζει εκει που θέλει: πιο χαλαρά προπόνηση, αλλη διατροφή! Συνεπώς ο καθένας προσπαθεί να φτάσει στον στόχο του!!Κ να σου πω κ κάτι αλλο τις γυναίκες bb τις ενδιαφέρει να αρέσουν σε αντρες γυμνασμένους η σε αντρες bb η σε αντρες γενικότερα που να γνωρίζουν το αντικείμενο κ να ξέρουν να ασκήσουν κριτική πάνω σε αυτό ....................

-beba-
23-06-10, 19:03
Κ να σου πω κ κάτι αλλο τις γυναίκες bb τις ενδιαφέρει να αρέσουν σε αντρες γυμνασμένους η σε αντρες bb η σε αντρες γενικότερα που να γνωρίζουν το αντικείμενο κ να ξέρουν να ασκήσουν κριτική πάνω σε αυτό ....................
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

KATERINI 144
23-06-10, 20:03
όποιος θέλει να φέρει άποψη και να κάνει κριτική ας το κάνει εδω

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7778 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7778)

δε βλεπω να το λαβατε και πολυ υπόψιν σας μερικοί αυτο, τα εκτος θέματος δε θα μεταφέρονται, θα σβήνονται απο τον παρόν θέμα...

lila_1
23-06-10, 20:58
********

***πιάσε παίξε με τίποτα άλλο αν δεν εχεις τη να κάνεις... edit katerini 144***

nikos*
23-06-10, 21:18
σορυ αν ξεφυγε εξαιτιας μου,παρασυρθηκα κ εγω,ειπαμε τις αποψεις μας κοπμλε δε τρεχει τπτ:toast:

Polyneikos
23-06-10, 21:22
Καποιος/καποια ας πει αλευρι....

Niiick
23-06-10, 23:29
Εγω δεν εχω τοποθετηθει αλλα λεμε βλακειες τωρα.

Η ομορφια muscleboss ειναι υποκειμενικο ζητημα.. εσενα σου αρεσει αυτη εμενα η αλλη παει και εληξε.

Μη λεμε οτι σε οσους δεν αρεσουν οι γυναικες hardcore bobyduiders ειναι επειδη δε μπορουν να τις εχουν, ή λογω κομπλεξ που εχουν περισσοτερους μυς, δεν ειναι τα παντα μυς στη ζωη.

Προκαλουν με την εμφανιση τους και ειναι λογικο να ακουγοντε σχολια. Χαζο ναι, αλλα αναμενομενο. Οπως καποια χοντρη θα την πουν χοντρη, μια με πολλα σκουλαρικια και μοικανα φρικιο,μια χαμηλου αναστηματος κοντη,ετσι μια με αντρικα χαρακτηριστικα προσωπου θα σχολιαστει με τα ανιστοιχα προσωνυμια δεν ειναι κατι καινουργιο.

Ειμαι κατα να λεει καποιος και να εννοει προσβλητικα σχολια με κακια σε οποιονδηποτε ανθρωπο με κατι ξεχωριστο στην εμφανιση του, και στις γυναικες bodybuilders.


Aλλα το επειδη ειμαι σε bodybuilding φορουμ, γιατι θα επρεπε να μου αρεσουν αυτες οι γυναικες , αλλιως να εχω κομπλεξ επειδη δεν τις εχω και δεν ειμαι σαν αυτες δεν το καταλαβαινω.. οκ να μην τις δουλευουμε επειδη αυτο ειναι το σωστο αλλα οχι και να λεμε ντε και καλα οτι ειναι πανεμορφες.

Muscleboss
23-06-10, 23:41
^

Ξαναδιαβασε τι έγραψα. Δεν είπα οτι πρέπει να σου αρέσουν, ουτε αμφισβήτησα το υποκειμενικό της κατάστασης. Εξάλλου μια γυκαίκα αν είναι όμορφη (υποκειμενικα ή αντικειμενικά) θα συνεχίσει να ειναι όμορφη αν κάνει bbing και βάλει μυς, αν είναι άσχημη το ίδιο θα παραμείνει.
Ούτε γενικόποίησα, είπα οτι σε πολλές περιπτώσεις ισχύει οτι οι άντρες έχουν κόμπλεξ κ τις υποβιβάζουν...

θα παρακαλέσω να τελειώσει εδώ η αυτή συζήτηση και σε όσους δεν αρέσουν, απλά μη διαβάζουν το θέμα :toast:

edit: αν υπάρχει ένα μέρος στον κόσμο που πρέπει να υποστηρίζονται αυτές τις αθλήτριες οι οπόιες κατακρίνονται καθημερινά από άσχετους, οι οποίοι δεν γνωρίζουν τις θυσίες και τον αγώνα που κάνουν, αυτό είναι το bodybuilding forum. Εγώ προσωπικά επειδή τις έχω ζήσει κ από κοντά, θα τις υποστηρίζω με όλη μου τη δύναμη.

ΜΒ

TEFAAtzis
24-06-10, 01:13
και μενα προσωπικα δεν μαρεσουν αυτα τα τοσο γυμνασμενα σωματα στις γυναικες και θα συμφωνησω με τον Νικ!!!

Kntrns_MD
24-06-10, 01:24
Φοβερές φωτογραφίες! Φοβερές αθλήτριες! :clap::clap::clap:


σε όσους δεν αρέσουν, απλά μη διαβάζουν το θέμα

+1000!!!!!

Πιστεύω αυτες οι γυναίκες πιέζουν περισσότερα κιλά από το μέσο χρήστη του φόρουμ...κ τσουζει λίγο :banana:

Giovanni
28-06-10, 13:19
Η Tatianna Butler σε μερικες φωτογραφιες.

Giovanni
28-06-10, 13:20
Ακομα μερικες φωτογραφιες.

Giovanni
28-06-10, 13:22
Μερικες ακομα φωτογραφιες.

Giovanni
28-06-10, 13:26
Ακομα μερικες φωτογραφιες της.

Giovanni
28-06-10, 13:29
Περισσοτερες φωτο.

Giovanni
28-06-10, 13:32
Μερικες ακομα ............. φωτο.

-beba-
28-06-10, 14:10
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Mitsen
28-06-10, 16:56
Σιγουρα η ομορφια είναι υποκειμενικό καθαρα θεμα.
Eίναι αρκετά δύσκολο να πει κανείϛ "αυτο είναι το προτυπο
γυναικας". προσωπικά δεν μου αρέσουν οι γυναικαεϛ με μεγαλουϛ μιες, χωρίϛ αυτό να σινεπαγεται ότι δεν θαυμαζω μια γυναικα που ασχολείται με το ββ.

spyros Bodybuilding
19-09-10, 00:06
εγω προτιμαω αυτες που κανουν fitness τωρα οι αλλες που ειναι θηρια δεν ειναι:P

just chris
19-09-10, 08:56
οχι οι φαρμακωτες εως καθολου......ασε που δεν μπορουν να κρυψουν οτι κανουν θεραπεια γιατι φαινεται ελεεινα πολυ στο προσωπο τους,αρχιζουν κ μεταμορφωνονται σιγα σιγα κ γινονται σαν τον πατερα μου!!!!!!!!!ναι στις γυμνασμενες γυναικες....ΟΧΙ ΜΑ ΟΧΙ στις φαρμακωτες ειμαι απολυτος σε αυτο γιατι μοιαζουν με κακοεγχειρισμενα τραβελια...........

manos_
19-09-10, 09:02
Επειδη ειμαστε σε φορουμ ββ θελει λιγο προσοχη με τις εκφρασεις.Εμενα αν με ρωταγες μακρια και αγαπημενοι με γυναικα με πολυ ανεπτυγμενο μυικο συστημα αλλα ειναι δικαιωμα της να κατασκευασει το σωμα της οπως επιθυμει οπως το θελει για τους αγωνες κτλ κτλ κτλ.Τα ιδια λενε και για μας εκει εξω φαρμακαποηθηκες φαρμακωμενα βοδια κτλ και δεν μας αρεσει καθολου μην κανουμε το ιδιο και εμεις.

just chris
19-09-10, 09:10
ek8LzlCUe1E
να τι εννοω!!!!!δεν εννοω τις δικες μας τις ΘΕΕΣ:bowdown:

giannis64
19-09-10, 11:16
Επειδη ειμαστε σε φορουμ ββ θελει λιγο προσοχη με τις εκφρασεις.Εμενα αν με ρωταγες μακρια και αγαπημενοι με γυναικα με πολυ ανεπτυγμενο μυικο συστημα αλλα ειναι δικαιωμα της να κατασκευασει το σωμα της οπως επιθυμει οπως το θελει για τους αγωνες κτλ κτλ κτλ.Τα ιδια λενε και για μας εκει εξω φαρμακαποηθηκες φαρμακωμενα βοδια κτλ και δεν μας αρεσει καθολου μην κανουμε το ιδιο και εμεις.


+1:thumbup:

Stella
19-09-10, 11:42
ek8LzlCUe1E
να τι εννοω!!!!!δεν εννοω τις δικες μας τις ΘΕΕΣ:bowdown:

Δεν καταλαβαίνω τι άσχημο έχουν οι γυναίκες αυτου του video;;;
Αν εξαιρέσουμε την πρώτη που είναι "ασχημούλα", η οποία προφανώς δε θα ήτανε και κουκλάρα πριν κάνει bbing, οι υπόλοιπες είναι φοβερές με φοβερά κορμιά!
Ειδικά η τελευταία....πολύ αστερι!!!:thumbup:

Εγώ πάντως ψήφισα "NAI" στις γυναίκες με μύες! Το skinny fat look που πλασάρεται τα τελευταία χρόνια μου φαίνεται αξιολύπητο...

just chris
19-09-10, 11:52
ok stella...η γνωμη σου,γνωμη σου!!!ασε εγω να εχω την δικη μου κ συ την δικη σου....

Stella
19-09-10, 12:02
ok stella...η γνωμη σου,γνωμη σου!!!ασε εγω να εχω την δικη μου κ συ την δικη σου....

:thumbup:Οπωσδήποτε σεβαστή η γνώμη σου!
Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί αυτή με το κοντό μαλλάκι π.χ. δεν έχει κάτι το περίεργο στο πρόσωπο...και οκ την ώρα της προπόνησης καμιά μας δεν είναι στα καλύτερα της, ειδικά σ΄αυτή την τελευταία επανάληψη που πηγαίνεις για failure...κλάφτα...:green:

vAnY
19-09-10, 13:01
Στελλα συμφωνω απολυτα μαζι σου στο οτι δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου το skinny look το οποιο "επιβαλλει" κατα καποιο τροπο η κοινωνια.
Ειμαι κι εγω οπαδος του muscles are sexy στη γυναικα, αλλα προσωπικα ως ενα ορισμενο σημειο, η μαλλον εως ενος ορισμενου "ογκου" ... διοτι θεωρω οτι η γυναικα χανει καθε θυλικοτητα γινοντας σαν τον coleman κι ας εχει το πιο ομορφο προσωπο του κοσμου! Εξ αλλου γυναικες ημαστε δεν ειμαστε αντρες πρεπει να υπαρχει αυτη η λεπτη διαφορα αναμεσα μας και στους αντρες, αυτη η "χαρη" που μας κανει και ειμαστε γενους θυλικου. Ε λοιπον σε τοοοσο μυωδες γυναικες πιστευω οτι χανεται αρκετα αυτη η χαρη... :toast: αποψη μου βεβαια...
Απο την αλλη το αξιοθαυμαστο που εχουν οι τοσο μυωδης ΒΒ ειναι οτι αποδεικνυουν πως ακομα και μια γυναικα με ακομα περισσοτερη προσπαθεια βεβαια μπορει να "φτασει" σε ενα τοσο αναπτυγμενο σωμα οσο ενος αντρα. Γι αυτο και τις επικροτω ως αθλητριες:clap:

Αυτο το θεωρω πολυ ομορφο γυναικειο σωμα το οποιο δεν χανει απο θυλικοτητα:
wAq_rgTIzyA

Αυτο ομως χανει καθε θυληκοτητα πιστευω...

vEH3HUbPjyA

Nive
19-09-10, 13:33
Ψήφησα όχι,γιατί δεν μ`αρέσουν οι γυναίκες να χάνουν την θηλυκότητά τους.
Οι γυναίκες είναι από τα πιο όμορφα πλάσματα στον πλανήτη και δεν μπορώ να τις βλέπω να παραμορφώνονται ψάχνοντας το απίστευτα πρησμένο και μυικό σώμα.
Το fitness είναι άλλο πράγμα,οι όμορφα γυμνασμένες χωρίς υπερβολές γυναίκες είναι αναμφισβήτητα οι πιο όμορφες στον κόσμο (άποψή μου).;)

Αντωνης
19-09-10, 14:04
kai η Kim Chizevsky
http://www.lifeinthefastlane.ca/wp-content/uploads/2008/05/body_builder_15sfw.gif


Ρε παιδια ασχοληθηκε ποτε ο Robert Plant με το ββ?:shock::shock::shock:


Γυναικειο bodybuilding με αρκετους μυς σημαινει αας σημαινει παραμόρφωση και αλλοίωση της θηλυκότητας. Εδω λεμε ΟΧΙ.

Εγω θα το κανω πιο γενικο,χρηση αας σημαινει παραμορφωση και αλλοιωση του ανθρωπινου οργανισμου.Περιεργο ομως,νομιζα οτι το ιδιο ακριβως συμβαινει και με αντρικο ββ σε επιπεδο Οlympia,οπου και εκει εχουμε χρηση αας,οπου και εκει εχουμε αλλοιωση του οργανισμου.
Λεμε οτι οι γυναικες διαγωνιζομενες στο Οlympia ειναι αποκρουστικες(και καλα κανουμε),ομως δεν λεμε οτι την ιδια ακριβως γνωμη εχουν και οι γυναικες για τους αντρες διαγωνιζομενους.Εκτος και αν νομιζει κανενας οτι υπαρχουν πολλες γυναικες που να θεωρουν π.χ τον Cutler σεξι.
Απλα τα πραγματα,οποιος απαιτει να μειωθουν τα standards μαζας απ το Ms.Οlympia επικαλουμενος τα στεροειδη και το αποκρουστικο αισθημα που νιωθει το αντρικο φυλο οταν αντικριζει τις διαγωνιζομενες,αν θελει να ειναι δικαιος και να μην εθελοτυφλει και αερολογει,πρεπει να απαιτησει το ιδιο και για τους αντρες διαγωνιζομενους του Olympia.Kοινα μαθηματικα.
Kαλα οχι και πως αν το απαιτησει θα γινει κατι,αυτη ειναι η βιομηχανια του θεαματος αλλωστε.

just chris
19-09-10, 14:13
Ρε παιδια ασχοληθηκε ποτε ο Robert Plant με το ββ?:shock::shock::shock:



Εγω θα το κανω πιο γενικο,χρηση αας σημαινει παραμορφωση και αλλοιωση του ανθρωπινου οργανισμου.Περιεργο ομως,νομιζα οτι το ιδιο ακριβως συμβαινει και με αντρικο ββ σε επιπεδο Οlympia,οπου και εκει εχουμε χρηση αας,οπου και εκει εχουμε αλλοιωση του οργανισμου.
Λεμε οτι οι γυναικες διαγωνιζομενες στο Οlympia ειναι αποκρουστικες(και καλα κανουμε),ομως δεν λεμε οτι την ιδια ακριβως γνωμη εχουν και οι γυναικες για τους αντρες διαγωνιζομενους.Εκτος και αν νομιζει κανενας οτι υπαρχουν πολλες γυναικες που να θεωρουν π.χ τον Cutler σεξι.
Απλα τα πραγματα,οποιος απαιτει να μειωθουν τα standards μαζας απ το Ms.Οlympia επικαλουμενος τα στεροειδη και το αποκρουστικο αισθημα που νιωθει το αντρικο φυλο οταν αντικριζει τις διαγωνιζομενες,αν θελει να ειναι δικαιος και να μην εθελοτυφλει και αερολογει,πρεπει να απαιτησει το ιδιο και για τους αντρες διαγωνιζομενους του Olympia.Kοινα μαθηματικα.


Kαλα οχι και πως αν το απαιτησει θα γινει κατι,αυτη ειναι η βιομηχανια του θεαματος αλλωστε.
σωστοτατος κ εχω να σου πω οτι ειμαι υπερ του fitness στους αντρες παρα αυτα τα κρεατα με φλεβες....βλεπε μαρκους ρουλ!!!fitness fitness k pali fitness φιλε μου...κ δεν εννοω τα σωματα που διαφημιζουν σωβρακα αλλα σωματα σαν το αβαταρ του aggelos k(αν θυμαμαι καλα:P)....

KATERINI 144
19-09-10, 14:24
φιτνες η ακομα καλύτερα η καινούρια κατηγορία που βγήκε τελευταία ''μπικίνι μόντελ'' , για την αισθητική ε, οχι για το άθλημα, αλλο το ενα αλλο το αλλο.

beefmeup
19-09-10, 14:25
εχω την εντυπωση οτι δεν εχει να κανει με τις δικες μας προτιμησεις αλλα με το τι θελει η καθε γυναικα..

εμενα δεν με πειραζει αν ειναι τουμπανο σαν αθλητρια,αλλα θα με πειραζε αν ηταν σαν κοπελα μου.
δεν εχω προβλημα με τους μυς στις γυναικες,αλλα καμια φορα ξεφευγουν λιγο.

just chris
19-09-10, 14:42
L_fCqg92qks
there you go.......that's i'm talking about!!!!!!

Αντωνης
19-09-10, 14:42
Mα εγω δεν ειπα οτι σωνει και ντε πρεπει να πεσουν τα κιλα των Οlympia,αντρων και γυναικων(αν και προσωπικα θα το ηθελα).Αυτο που ειπα ηταν οτι ειναι στενομυαλο και χαζο να κραζουμε το γυναικειο ββ υψιστων κιλων και να αποθεωνουμε το αντιστοιχο αντρικο,αφου η αναλογικα και στα 2 η χρηση αας και ο αντιαισθητισμος που βγαζουν στο αντιθετο φυλο ειναι ακριβως τα ιδια.

KATERINI 144
19-09-10, 14:46
η αρρενωπότητα-μυικοτητα στον αντρα ειναι + οχι - σε αντιθεση με τις γυναικες βεβαια, μαλλον τα μπερδεψες λιγο.

Αντωνης
19-09-10, 14:55
Ναι,αλλα μεχρι ενος σημειου,οχι να μοιαζει και σαν τον Γκοντζιλα.Δεν γνωριζω καμια γυναικα που να μην βρισκει αποκρουστικους αντρες επιπεδου Οlympia.
Οπως και στις γυναικες,οι μυς δεν ειναι κατι που απωθει,αλλα παλι μεχρι ενος σημειου.

Χωρις να ειμαι σιγουρος,αν δεν κανω λαθος η διαφορα στα κιλα μεταξυ ανδρων-γυναικων στο Olympia ειναι 20-30 κιλα,οση ακριβως διαφορα ειναι στο περιπου και στις χαμηλοτερες κατηγοριες.Αυτο εννοουσα με την λεξη αναλογια πιο πανω.Αναλογικα τα στεροειδη ειχαν και στα 2 φυλα περιπου την ιδια επιδραση,καθως και στις "επιτυχιες" τους στο αντιθετο φυλο.

KATERINI 144
19-09-10, 15:05
Αναλογικα τα στεροειδη ειχαν και στα 2 φυλα περιπου την ιδια επιδραση,καθως και στις "επιτυχιες" τους στο αντιθετο φυλο.ο αντρας στο πρόσωπο δεν εχει αλλαγες, η γυναικα εχει, δεν ειναι το ιδιο.

Stella
19-09-10, 15:23
QUOTE=vAnY;242537]Στελλα συμφωνω απολυτα μαζι σου στο οτι δεν μου αρεσει καθολου μα καθολου το skinny look το οποιο "επιβαλλει" κατα καποιο τροπο η κοινωνια.
Ειμαι κι εγω οπαδος του muscles are sexy στη γυναικα, αλλα προσωπικα ως ενα ορισμενο σημειο, η μαλλον εως ενος ορισμενου "ογκου" ... διοτι θεωρω οτι η γυναικα χανει καθε θυλικοτητα γινοντας σαν τον coleman κι ας εχει το πιο ομορφο προσωπο του κοσμου! Εξ αλλου γυναικες ημαστε δεν ειμαστε αντρες πρεπει να υπαρχει αυτη η λεπτη διαφορα αναμεσα μας και στους αντρες, αυτη η "χαρη" που μας κανει και ειμαστε γενους θυλικου. Ε λοιπον σε τοοοσο μυωδες γυναικες πιστευω οτι χανεται αρκετα αυτη η χαρη... :toast: αποψη μου βεβαια...
Απο την αλλη το αξιοθαυμαστο που εχουν οι τοσο μυωδης ΒΒ ειναι οτι αποδεικνυουν πως ακομα και μια γυναικα με ακομα περισσοτερη προσπαθεια βεβαια μπορει να "φτασει" σε ενα τοσο αναπτυγμενο σωμα οσο ενος αντρα. Γι αυτο και τις επικροτω ως αθλητριες:clap:

[/QUOTE]

Συμφωνώ μαζί σου vany, δεν είπα ότι μου αρέσουν η αθλητριες που εχουν αλλοιωθεί τα θηλυκά χαρακτηριστικά τους.
Νομίζω ότι όλων μας οι απόψεις συγκλινουν, απλά ο τρόπος εκφρασής μας αλλάζει!
...και ένα βιντεάκι από τη δικιά μου αγαπημένη!

http://www.youtube.com/watch?v=rqRcDLSMODQ

Αντωνης
19-09-10, 15:28
ο αντρας στο πρόσωπο δεν εχει αλλαγες, η γυναικα εχει, δεν ειναι το ιδιο.

Σε αυτο εχεις δικιο,αλλα δεν νομιζω οτι επηρεαζει σημαντικα αυτα που προειπα.
Κρινοντας εμπειρικα και βαση του περιγυρου μου,οσο ελκυει εμφανισιακα εναν αντρα μια γυναικα ββερ 110 κιλων,αλλο τοσο ελκυει εμφανισιακα μια γυναικα ενας ββερ 130 κιλων.
Τωρα,αν εννοεις οτι σε θεματα υγειας και οχι παρουσιαστικου μια γυναικα εχει μεγαλυτερες επιπτωσεις απ τον αντρα αν κανει χρηση στεροειδων,παω πασο καθως δεν γνωριζω και παρα πολλα για αας

No Cash
19-09-10, 15:54
αντιαισθητικο ειναι και για τους δυο απο ενα σημειο και μετα...

ειναι αθλημα/show ομως... και επιλογη του καθενος.. απο εκει και περα... περι ορεξεως


και ενος boxer το κεφαλι "κουδουνιζει" απο ενα σημειο και μετα... και μπορει και να του μεινουν και τιποτα "κουσουρια".... τι θα κανουμε θα τους βαλουμε σε επαγγελματικο επιπεδο κρανη..?

giannis64
19-09-10, 15:55
ο αντρας στο πρόσωπο δεν εχει αλλαγες, η γυναικα εχει, δεν ειναι το ιδιο.


και στην φωνη!!!;)

Titanium
19-09-10, 17:04
Εμενα παντος η γυνεκα μου αρεση μεχρη ενα τετιο επιπεδο...
e2CI_XCrAmU&feature=player_embedded"

Οσο για τους αντρες bbers πιστεβω πως δεν υπαρχη συνγκριση με τις γυνεκες γιατι δεν παβει να ειναι αντρες και πολες γυνναικες ειναι αφτες που τις αρεσουν...δηλαση ειναι καθαρα θεμα γουστου αλλα για τις γυναικες ββερς που εχουν ξεφιγει απο τα ορια του φισιολογικου δεν ειναι θεμα γουστου αλλα θεμα γκαβομαρας:P:P:Pδεν πιστεβω πως ειπαρχει καπιος εδομεσα που να του αρεσει μια γηναικα 100 κιλα.....:unsure:

GRF
19-09-10, 19:56
Εγω θα το κανω πιο γενικο,χρηση αας σημαινει παραμορφωση και αλλοιωση του ανθρωπινου οργανισμου.Περιεργο ομως,νομιζα οτι το ιδιο ακριβως συμβαινει και με αντρικο ββ σε επιπεδο Οlympia,οπου και εκει εχουμε χρηση αας,οπου και εκει εχουμε αλλοιωση του οργανισμου.
Λεμε οτι οι γυναικες διαγωνιζομενες στο Οlympia ειναι αποκρουστικες(και καλα κανουμε),ομως δεν λεμε οτι την ιδια ακριβως γνωμη εχουν και οι γυναικες για τους αντρες διαγωνιζομενους.Εκτος και αν νομιζει κανενας οτι υπαρχουν πολλες γυναικες που να θεωρουν π.χ τον Cutler σεξι.


Σεβαστή η κάθε άποψη, αλλά μην ξεχνάς ότι βρίσκεσαι σε bodybuilding forum, και τέτοιου είδους "κορώνες" είναι προσβλητικές για όσους έχουμε αντίθετη άποψη με εσένα το λιγότερο, και πολύ περισσότερο προσβλητικές για τις ίδιες τις κοπέλες, ειδικά μια που τις βάζεις όλες στο ίδιο τσουβάλι. Υπάρχουν και αυτά που λες σίγουρα, αλλά υπάρχουν και πολλές άλλες κοπέλες που συνδυάζουν αυξημένη μυϊκότητα με μια πολύ γυναικεία και θηλυκή εμφάνιση.

Παραμόρφωση και αλλοίωση του ανθρώπινου οργανισμού με τα αας; Δεν είναι ακριβώς έτσι, μπλέκεις αρκετά πράγματα μεταξύ τους και κυριότερα την χρήση αας (κανονικά κατάχρηση αας είναι το σωστό να λέμε) με την αγωνιστική εικόνα ορισμένων αθλητριών. Πολλές από τις κοπέλες αυτές ενώ έχουν κάνει χρήση, αν τις δεις off-season δεν θα μιλάς για αλλοιώσεις και παραμορφώσεις.


Δεν καταλαβαίνω τι άσχημο έχουν οι γυναίκες αυτου του video;;;
Αν εξαιρέσουμε την πρώτη που είναι "ασχημούλα", η οποία προφανώς δε θα ήτανε και κουκλάρα πριν κάνει bbing, οι υπόλοιπες είναι φοβερές με φοβερά κορμιά!
Ειδικά η τελευταία....πολύ αστερι!!!:thumbup:

Εγώ πάντως ψήφισα "NAI" στις γυναίκες με μύες! Το skinny fat look που πλασάρεται τα τελευταία χρόνια μου φαίνεται αξιολύπητο...

:thumbup::thumbup::thumbup:

PMalamas
09-02-11, 23:57
ειναι πιο σεξυ

Kostas95
16-07-11, 17:58
Οχι..εμενα προσωπικα το σωμα των γυναικων που ασχολουνται με ββ δεν μου αρεσει..αυτες ομως που ειναι σε πιο φιτνεςς καταστασεις ειναι ποιο ωραιες πιο θυληκες και ελκυστικες..εμενα τωρα αποψη μου,μου αρεσουν οι γυναικες με καμπυλες και δεν με νοιαζει να ναι τοσο γυμνασμενες..καμπυλες ομως οχι χοντρες.. μερικα παραδειγματα 28556 28557 28558 28559 ..δεν υπαρχει θεμα ρατσισμου..ουτε καν..φυσικα δεν μου αρεσει να χει και κυτταριτιδα πχ να χει ενα καλο δεμενο σωμα,να χει και τις καμπυλες της..ουτε με τρελαινει να ειναι φετες μου αρεσει να εχει μικρη κοιλιτσα..χωρις παντα υπερβολες επαναλαμβανω:P

tasos2
16-07-11, 18:26
Eμενα μου αρεσουν πολυ οι γυναικες με μυς και οι νορμαλ μυωδεις αλλα και τραβηγμενες περιπτωσεις που ξεπερνουν και αντρες bbers. Εννοω οχι μονο να τις βλεπω αλλα θα εκανα πιθανον και σχεση μαζι τους. Δε με ενοχλει να με περναει εμενα γυναικα σε μυικοτητα, δεν θα αισθανομουν μειονεκτικα (καλα ισως λιγο).

Παντως ρατσισμος στο ακραιο/υπερβολικο bbing υπαρχει και απο τις γυναικες προς τους αντρες. Εχω ακουσει ποσο υποτιμιτικα μιλουν γυναικες για εναν mr olymbia ή αναλογου σωματικου επιπεδου αντρα, μερικες ακομα και για ερασιτεχνες σαν εμας

giannis64
16-07-11, 18:39
προσοχη. ενημερωνω πως το θεμα αυτο εχει κλειδωθει ηδη 2 φορες.:moderator:

sTeLaKoS
16-07-11, 18:39
Κάτσε ρε Γιάννη, ακόμη δεν είπαμε τίποτα! :rolf::rolf::rolf:

No Cash
16-07-11, 19:03
καθαρα θεμα γουστου ειναι... οσο και θεμα επιλογης...

αυτο τους αρεσει να κανουν.. αυτο κανουν.. σε καποιους αρεσουν σε αλλους οχι..

και στις περισσοτερες πολεμικες τεχνες... τα προσωπα των αντρων γινονται χαλια... so what..

ο καθενας αποφασιζει για παρτη του... το κοστος το ζυγιζει ο ιδιος...

giannis64
16-07-11, 19:08
Κάτσε ρε Γιάννη, ακόμη δεν είπαμε τίποτα! :rolf::rolf::rolf:

:clap::bowdown: για να προλαβω. καλιο προλαβενε, παρα θεραπευε:green:

marvin
16-07-11, 19:10
προσοχη. ενημερωνω πως το θεμα αυτο εχει κλειδωθει ηδη 2 φορες.:moderator:

Συμφωνω ......!!!!!:turtle::turtle::turtle:

listen your body
16-07-11, 20:14
Εγώ ένα έχω να πω. Φοβόμαστε να γυμναστούμε πλέον ρε γμτ γιατί ακούμε σχόλια τύπου έλεος πως έχεις γίνει έτσι??? Ουστττττττττττ όσους μυς θέλω θα έχω και σε όποιον αρέσει...:green::green::green: :P

MusclesOfShadow
16-07-11, 20:26
Εμενα μαρεσουν και οι πολυ λεπτες, και οι fitness, και οι οχι και πολυ λεπτες σε ενα βαθμο, και οι γυναικες με μυες.:green: ειδικα τα γυμνασμενα ποδια μαρεσουν πολυ!!!;) Αλλα μονο οταν ειναι νατουραλ μποντιμπιλντερινες, γιατι μετα με τις ορμονες και ολα αυτα, τα πραγματα γινονται αγρια!

sofos
16-07-11, 20:27
τι ρατσισμος ρε παιδες,οταν καποιες "χτυπανε" αντρικες ορμονες προκειμενου να ναι μυωδεις,τοτε αυτο για μενα ειναι σα καποιος "αντρας" να παιρνει γυναικειες ορμονες για να γινει γυναικα και μονο που μια γυναικα παρει αυτες εδω τις ορμονες εχει προβληματα με τον κυκλο της,αρα ειναι παρα φυση,παει κοντρα στη φυση της......σκεφτειται το εξης λοιπον,αν δειτε καποιον που το κανει αυτο δε θα πειτε,θεε μου ενα φρικιο?ε το ιδιο θα πουνε κ για μια που ξεφευγει κ ειναι αρκετα μυωδεις κ ειδικα ατομα που δεν ασχολουνται με το bb θα το κατακρινουν ακομα περισσοτερο....

giannis64
16-07-11, 21:15
2856628565