PDA

Επιστροφή στο Forum : Kre-Alkalyn 1500 (Sci-Fit)



Orc
10-04-10, 15:13
Mετά απο αρκετό ψάξιμο αποφάσισα να δοκιμάσω την kre alkalyn της sci fit, τη μάρκα δεν τη γνωρίζω αλλά στα reviews την έχουν σαν την κορυφή απο τις αλκαλικές κρεατίνες. Σε μερικές μέρες θα γράψω αν έχω και αποτελέσματα σε δύναμη όπως διατείνεται. Η πρώτη σίγουρη παρενέργεια είναι η τιμή της(gold help me):green:


http://img687.imageshack.us/img687/8909/scifitkrealkalyncreatin.jpg




http://img89.imageshack.us/img89/4374/krealkalynlabel.jpg



Στατιστικά απο reviews.


Pros:



* Good Results (23)
* Strength Increase (22)
* Affordable (22)
* Easy To Take (21)


Cons:


* Pricey Compared To Cm (2)
* Headaches Without Enough Water (2)
* Bad Stomach Pains Without Enough Water (1)
* Decreased Blood Flow (1)



Average Ratings after 56 Reviews:

Overall: Rating 9.1 out of 10

Effectiveness: Rating 9.1 out of 10

Value: Rating 9.4 out of 10

flowin_through
10-04-10, 15:44
Δεν εχω παρει τη συγκεκριμενη, αλλα η kre-alkalyn ειναι μια αποτυχια. Πολυ καλυτερη η απλη γνωστη φτηνη μονοϋδρικη. Σωσε τα λεφτα σου.

Haris Pilton
10-04-10, 15:48
Συμφωνώ.

Orc
10-04-10, 18:48
Δεν αγοράζω τίποτα πριν διαβάσω reviews απο εδώ και τον ιστό. Πάρα πολλοί εκτιμούν την kre alkalyn και πουθενά δε διαβασα για αποτυχία.

salpas18
11-04-10, 13:45
Δεν αγοράζω τίποτα πριν διαβάσω reviews απο εδώ και τον ιστό. Πάρα πολλοί εκτιμούν την kre alkalyn και πουθενά δε διαβασα για αποτυχία.

orc θα ηθελα να μου πεις αποτελεσματα αν εχεις μετα απο μερες που θα τιν παρεις :weights:

Orc
11-04-10, 14:40
Εννοείτε φίλε. Αν είναι αποτυχία πρώτος θα το γράψω. Δεν κολλάω με καμία εταιρεία.

jGod
11-04-10, 15:48
την εχω παρει κ δν κτλβα τπτ ουτε μια μικρη αυξηση στη δυναμη..μονουδρωτικη all time classic!:thumbup:

gspyropo
12-04-10, 06:09
τι δοσολογια περνατε? 1 καψουλα το πρωι και 2 πριν την προπονηδση ή 1 πριν την προπονηση και 2 μετα? σκεφτομαι να την αρχισω σημερα

Orc
12-04-10, 12:29
τι δοσολογια περνατε? 1 καψουλα το πρωι και 2 πριν την προπονηδση ή 1 πριν την προπονηση και 2 μετα? σκεφτομαι να την αρχισω σημερα

Στις οδηγίες γράφει 2 τη μέρα. Σε ένα review διάβασα πως είδαν αποτελέσματα σε 3 μέρες με 2 κάψουλες 30 λεπτά πριν την προπόνηση και 2 αμέσως μετά.

gspyropo
12-04-10, 14:01
ρωταω γιατι η συσκευασια λεει εως 3 την ημερα νομιζω....και συγκεκριμενα το πρωι και μετα την προπονηση,,,θα το δοκιμασω παντος πριν και μετα την προπονη

Marios1991
09-09-10, 11:42
Ρε παιδια τι παιζει με αυτή τη κρεατινη?

beefmeup
09-09-10, 11:45
Ρε παιδια τι παιζει με αυτή τη κρεατινη?

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=9788

ψαξε καπου εδω μεσα για καμια γνωμη,αν δεν το χεις ηδη.

xrisbud
09-09-10, 11:56
την εχω παρει κ δν κτλβα τπτ ουτε μια μικρη αυξηση στη δυναμη..μονουδρωτικη all time classic!:thumbup:


φήφο στη μονοϋδρική :thumbup:

Qlim4X
09-09-10, 12:46
ειναι μεχρι να δοκιμασετε γλυκονικη κρεατινη ;)

salpas18
13-09-10, 01:46
ειναι μεχρι να δοκιμασετε γλυκονικη κρεατινη ;)

για πες κατι γιαυτιν η κανενα ποστ να διαβασουμε!!

beefmeup
13-09-10, 12:20
για πες κατι γιαυτιν η κανενα ποστ να διαβασουμε!!

καλη ειναι σαλπακο,την εχω δοκιμασει..τουλαχιστον εμενα με επιασε μια χαρα.

σορυ για το οφ

Marios1991
13-09-10, 19:46
καλη ειναι σαλπακο,την εχω δοκιμασει..τουλαχιστον εμενα με επιασε μια χαρα.

σορυ για το οφ

:thumbup:

και εγω την εχω :P απλα δεν την χρησιμοποιησα ακομη..

Ελπιζω να ειναι εμπιστη εταιρεια η Sci-Fit .. απ'οτι κοιταξα ειχε και καποια παρανομα/black-listed συμπληρωματα,,,,,

Dreiko
14-09-10, 00:07
παντως εγω αυτην τη περιοδο χρησιμοποιω kre alkalyn αλλης εταιριας και μπορω να πω οτι θα ξαναγυρισω στη creapure,μπορει να μην κραταει νερα αλλα εχει αισθητη διαφορα(ειναι λιγοτερο αποτεσματικη) με τη μονουδρικη...

beefmeup
14-09-10, 00:16
:thumbup:

και εγω την εχω :P απλα δεν την χρησιμοποιησα ακομη..

Ελπιζω να ειναι εμπιστη εταιρεια η Sci-Fit .. απ'οτι κοιταξα ειχε και καποια παρανομα/black-listed συμπληρωματα,,,,,

δεν εννοουσα την κρε αλκαλιν αν εννοεις αυτην..ελεγα για την αλλη που ρωτησε ο σαλπας πιο πανω..

PMalamas
03-02-11, 14:00
ειναι μεχρι να δοκιμασετε γλυκονικη κρεατινη ;)

Τι ειναι αυτη η γλυκονικη κρεατινη?:unsure:

Πηρα την Kre-Alkalyn 1500 (Sci-Fit).
Αναρωτειμαι αν κανει κανει τπτ.. για να δουμε για αρχη θα παιρνω 1 καπ το πρωι 1 πριν την προπονηση.:bbbiceps:

vAnY
03-02-11, 14:22
Προσωπικα με τη κρεαλκαλινη ειδα καλα αποτελεσματα πανω μου. Βεβαια εξαρταται κι απο το σκοπο που εχει ο καθενας.
Πχ Εγω ηθελα να'χω δυναμη αντοχη και πρηξμο αλλα οχι να γινω "τουμπανο" απο νερα.
Για τους δικους μου στοχους μια χαρα λειτουργησε.:)

PMalamas
03-02-11, 15:17
Προσωπικα με τη κρεαλκαλινη ειδα καλα αποτελεσματα πανω μου. Βεβαια εξαρταται κι απο το σκοπο που εχει ο καθενας.
Πχ Εγω ηθελα να'χω δυναμη αντοχη και πρηξμο αλλα οχι να γινω "τουμπανο" απο νερα.
Για τους δικους μου στοχους μια χαρα λειτουργησε.:)

ναι συμφωνω!
αυτη τη συγγεκριμενη πηρες? σε τι δοδολογια?
Ειχες δοκιμασει πριν μονουδρικη για να δεις τη διαφορα?

Devil
03-02-11, 16:28
Τι ειναι αυτη η γλυκονικη κρεατινη?:unsure:

Πηρα την Kre-Alkalyn 1500 (Sci-Fit).
Αναρωτειμαι αν κανει κανει τπτ.. για να δουμε για αρχη θα παιρνω 1 καπ το πρωι 1 πριν την προπονηση.:bbbiceps:

creatine gluconate.... κρεατινη δεμενη με gluconic acid.... δεσμος λιγο περιεργος....
αλλα πολλοι λενε οτι δουλευει....

με 2cps την ημερα το βελπω δυσκολο... εγω θα διπλασιαζα....

dhmhtrhs
03-02-11, 16:38
4 caps πριν την προπονηση και τις οφφ 2 το πρωι,αλλα και παλι μην περιμενεις πολλα..

PMalamas
03-02-11, 16:39
creatine gluconate.... κρεατινη δεμενη με gluconic acid.... δεσμος λιγο περιεργος....
αλλα πολλοι λενε οτι δουλευει....

με 2cps την ημερα το βελπω δυσκολο... εγω θα διπλασιαζα....

χμμ αυτο θα κανω τλκ θα βαλω 1 πρωι 1 πριν την προπο και 2 μετα!:thumbup:

PMalamas
03-02-11, 16:54
Να τη βαζω και τις μερες που δεν κανω προπονηση λογικα ε?

Devil
03-02-11, 16:59
Να τη βαζω και τις μερες που δεν κανω προπονηση λογικα ε?

ναι... να γλυτωσεις και κανα φραγκο...

πριν απο την προπονηση με αδειο στομαχι...

PMalamas
03-02-11, 17:01
ναι... να γλυτωσεις και κανα φραγκο...

πριν απο την προπονηση με αδειο στομαχι...

Μα ετσι δε θα γλυτωσω...:(

Devil
03-02-11, 17:03
Μα ετσι δε θα γλυτωσω...:(

ποσες φορες κανεις προπονηση την εβδοαμαδα?

βαλε 4cps πριν απο την προπονηση... και τις μερες off μην παρεις...

ειναι και ακριβη η ατιμη...

amateur666
01-03-11, 17:22
εχω παρει την κρε-αλκαλυν της efx τη pro..εχει 60 caps κ εχει διπλασια τιμη απο την scifit..κ γραφει η συσκευασια να περνω μονο δυο πριν την προπο... TI ΠΑΙΖΕΙ Κ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΟΚΛΙΣΕΙΣ????? :unsure: :unsure: :unsure: ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ???....ΑΠΟ ΑΠΟΨΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ Η EFX EINAI ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΗ...AΛΛA ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ..ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΛΜΥΡΗ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ.....helpppppp!!!!!.. :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: .....

MichalisPorke
29-04-11, 18:53
Παιδια τι λενε οι αλκαλικες??Τις εχει δοκιμασει κανεις?Ειναι καλες??Πηρα την ιδια αλλα σε σκονη!Τι δοσολογια πρεπει να παιρνω?

Lao
30-04-11, 12:37
Παιδια τι λενε οι αλκαλικες??Τις εχει δοκιμασει κανεις?Ειναι καλες??Πηρα την ιδια αλλα σε σκονη!Τι δοσολογια πρεπει να παιρνω?

Δεν γράφει το κουτί πάνω;

Mark Roys
04-06-11, 01:10
I kre alkalyn einai mia xara!!!Apotelesmatiki kai ola ta sxetika...emena prwsopika mou exei kanei polu kali douleia k tin pairnw duo vdomades mono!!!!Pio prin to mono pou epairna opws akoma pairnw einai prwteini kai twra ksekinisa k auti ti kreatini...exw dei allagi dunamis....allagi stous mus(oso afora pio dunatoi-skliroi)kai se grammwsi fusika kai kila....isws sto kathe anthrwpo dra diaforetika...min adikeite kanena prwion an den to dokimasete prwta...xwris pareksigisi panta....:P

naturalgiaourtaki
04-06-11, 01:23
I kre alkalyn einai mia xara!!!Apotelesmatiki kai ola ta sxetika...emena prwsopika mou exei kanei polu kali douleia k tin pairnw duo vdomades mono!!!!Pio prin to mono pou epairna opws akoma pairnw einai prwteini kai twra ksekinisa k auti ti kreatini...exw dei allagi dunamis....allagi stous mus(oso afora pio dunatoi-skliroi)kai se grammwsi fusika kai kila....isws sto kathe anthrwpo dra diaforetika...min adikeite kanena prwion an den to dokimasete prwta...xwris pareksigisi panta....:P

από πότε γραμμώνουν οι κρεατίνες αδερφε?

Mark Roys
04-06-11, 01:31
me ti swsti diatrofi,ti swsti gymnastiki ola ginontai...kai otan pairneis siblirwmata ginetai sxedon akoma pio eukolo kai grigoro...dn boreis na peis oti den se voithaei se auto...oso afora,kila,dunami,kai grammwsi i ogo...analoga gia poio logo to pairnei o kathenas...min mou les twra oti den se grammwni kai katholou...den eipa na ginei o allos fetes,alla oso nanai se voithaei...

naturalgiaourtaki
04-06-11, 01:37
me ti swsti diatrofi,ti swsti gymnastiki ola ginontai...kai otan pairneis siblirwmata ginetai sxedon akoma pio eukolo kai grigoro...dn boreis na peis oti den se voithaei se auto...oso afora,kila,dunami,kai grammwsi i ogo...analoga gia poio logo to pairnei o kathenas...min mou les twra oti den se grammwni kai katholou...den eipa na ginei o allos fetes,alla oso nanai se voithaei...

-_-

Mark Roys
04-06-11, 01:38
-_-

????? :bbbiceps:
gt tetoia arnitikotita???eimai lathos???ti na pw???egw se ayta exw dei allages kai ta lew....pera apo kei...o kathenas epilegei...

t.s.t
04-06-11, 01:50
me ti swsti diatrofi,ti swsti gymnastiki ola ginontai...kai otan pairneis siblirwmata ginetai sxedon akoma pio eukolo kai grigoro...dn boreis na peis oti den se voithaei se auto...oso afora,kila,dunami,kai grammwsi i ogo...analoga gia poio logo to pairnei o kathenas...min mou les twra oti den se grammwni kai katholou...den eipa na ginei o allos fetes,alla oso nanai se voithaei...

Να πω και γω κατι..η κρεατινη νερα στους μυς βαζει..πως γινετε να γραμμωνει?

RAMBO
04-06-11, 01:51
παιδια απο την στιγμη που τα νερα ειναι μεσα στουσ μυσ οι κρεατινεσ δεν θολωνουν αλλα τονιζουν περισσοτερο τουσ μυσ

t.s.t
04-06-11, 01:53
παιδια απο την στιγμη που τα νερα ειναι μεσα στουσ μυσ οι κρεατινεσ δεν θολωνουν αλλα τονιζουν περισσοτερο τουσ μυσ

Αυθαιρετο,δεν ξερουμε ποση μυικοτητα εχει,και ποσο λιπος.:thumbup:

Mark Roys
04-06-11, 01:54
Να πω και γω κατι..η κρεατινη νερα στους μυς βαζει..πως γινετε να γραμμωνει?

Ok....ok....to akurwnw tote....den se gramwnei!!!!Egw ekana lathos...epeidi kanw diatrofi nomiza oti aplws me voithise parapanw!!!an dn epairne omws kapoios kreatini kai den gemize me nera tous mus tou enas dld pou ksekinaei as poume twra oxi apla den tha pairne ogo xwris kreatini,oute kan dunami stous mus dn tha xe...opote opoios pairnei auti ti morfi kreatinis kai dinei kila-ogo panw tou an kanei ti swsti diatrofi grammwnei kiolas...

RAMBO
04-06-11, 01:54
ασχετα με το λιποσ οι μυσ φτιαχνουν τωρα απλα με λιγοτερο λιποσδειχνει πιο πρησμενοσ ενω με περισσοτερο πιο ογκωδησ

ακυρο (mark γραφε με ελληνικα ειναι κανονασ του φορουμ)

Mark Roys
04-06-11, 01:55
ασχετα με το λιποσ οι μυσ φτιαχνουν τωρα απλα με λιγοτερο λιποσδειχνει πιο πρησμενοσ ενω με περισσοτερο πιο ογκωδησ

swstos

t.s.t
04-06-11, 01:55
Ok....ok....to akurwnw tote....den se gramwnei!!!!Egw ekana lathos...epeidi kanw diatrofi nomiza oti aplws me voithise parapanw!!!an dn epairne omws kapoios kreatini kai den gemize me nera tous mus tou enas dld pou ksekinaei as poume twra oxi apla den tha pairne ogo xwris kreatini,oute kan dunami stous mus dn tha xe...opote opoios pairnei auti ti morfi kreatinis kai dinei kila-ogo panw tou an kanei ti swsti diatrofi grammwnei kiolas...

Με συγχωρεις πολυ φιλε μου δεν σε βγαζω ακυρο,απλα μιλαμε,εγω δεν γνωριζω οτι απο μονη της σε γραμμωνει.

t.s.t
04-06-11, 01:57
swstos

Οποτε η γραμμωσει ειναι σχετικο...

Mark Roys
04-06-11, 01:58
Με συγχωρεις πολυ φιλε μου δεν σε βγαζω ακυρο,απλα μιλαμε,εγω δεν γνωριζω οτι απο μονη της σε γραμμωνει.

nai sigoura,dn uparxei logos pareksigiseis....koble einai ola...oute egw thelw na nomizei kaneis oti ton prosvalw...apla re filaraki mou oso nanai,an prosexeis ti pairneis,trws kala kai kaneis proponiseis-gumnastiki gramwneis...oso nanai siblirwma einai!!!sou kanei oti sou kanei...

t.s.t
04-06-11, 01:59
nai sigoura,dn uparxei logos pareksigiseis....koble einai ola...oute egw thelw na nomizei kaneis oti ton prosvalw...apla re filaraki mou oso nanai,an prosexeis ti pairneis,trws kala kai kaneis proponiseis-gumnastiki gramwneis...oso nanai siblirwma einai!!!sou kanei oti sou kanei...

Συμφωνω απολυτα.:thumbup:
αν θες γραφε ελληνικα μονο..

Mark Roys
04-06-11, 01:59
Οποτε η γραμμωσει ειναι σχετικο...

gia mena prwsopika einai polu sxetiko...ti na pw?egw eida autes tis allages kai thelw na tis pw...dn diafimizw tin kre alkalyn pros theou...alla i atimi mou ekane polu kala pragmata panw mou...

Mark Roys
04-06-11, 02:01
Συμφωνω απολυτα.:thumbup:
αν θες γραφε ελληνικα μονο..

:green:

t.s.t
04-06-11, 02:01
gia mena prwsopika einai polu sxetiko...ti na pw?egw eida autes tis allages kai thelw na tis pw...dn diafimizw tin kre alkalyn pros theou...alla i atimi mou ekane polu kala pragmata panw mou...

Παω πασο,δεν αρνουμε οτι μπορει να τα εκανε...σαν γραμμωσει πανω μας εννοειται πως ειμαι υπερ,για το σκευασμα αναφερθηκα μονο.

Mark Roys
04-06-11, 02:06
Παω πασο,δεν αρνουμε οτι μπορει να τα εκανε...σαν γραμμωσει πανω μας εννοειται πως ειμαι υπερ,για το σκευασμα αναφερθηκα μονο.

καλα ναι σιγουρα,δεν λεω τιποτα.μπορει οντως να εκανα λαθος για το πρωιον και να φταιει η διατροφη μου που τα ειδα αυτα και η πρωτεινες αλλα οσο ναναι με βοηθησε γιατι πριν την παρω ημουν μεν γραμωμενος κ ολα τα σχετικα αλλα με αυτην εγινα ακομα πιο πολυ....αυτα...:) ας μην το κουρασω αλλο και λεω τα ιδια συνεχεια...:P

t.s.t
04-06-11, 02:08
καλα ναι σιγουρα,δεν λεω τιποτα.μπορει οντως να εκανα λαθος για το πρωιον και να φταιει η διατροφη μου που τα ειδα αυτα και η πρωτεινες αλλα οσο ναναι με βοηθησε γιατι πριν την παρω ημουν μεν γραμωμενος κ ολα τα σχετικα αλλα με αυτην εγινα ακομα πιο πολυ....αυτα...:) ας μην το κουρασω αλλο και λεω τα ιδια συνεχεια...:P

Το μονο σιγουρο και αναμφισβιτητο ειναι ο τι η διατροφη κραταει τα ινια..:thumbup:

Mark Roys
04-06-11, 02:09
Το μονο σιγουρο και αναμφισβιτητο ειναι ο τι η διατροφη κραταει τα ινια..:thumbup:

Ακριβως,αυτο να λεγετε.

velas
20-07-11, 02:22
μεχρι τωρα δεν εχω δοκιμασει κρεατινη γιατι λογο υψους φοβαμαι μη γινω σα μπαλα! αυτο ομως ειπα να το παρω ετσι για τη δοκιμη κ γιατι η τιμη μ'αρεσε (27 ευρω απο ιντερνετ)
βεβαια αυτη την περιοδο χρησιμοποιω jack3d για να εχω ενεργεια στην προπονηση οποτε μια δοση κρεατινης υπαρχει στο αιμα μου :P
η απορεια μου λοιπον ειναι πως συνδυαζονται αυτα τα δυο (jack3d+kre alkalyn)
εγω λεω οτι, εφοσον παιρνω μιση ωρα πριν τζακ να παιρνω 2 κρε μετα την προπονηση δλδ οπως στους αλλους τυπους κρεατινης κ φυσικα 2 το πρωι οπως προτεινει η εταιρια
τι λετε σωστα το βλεπω ή να τα στακαρω μαζι κ οτι γινει???:weights:
ΥΓ:πλιιιιζ οχι κυρηγμα..οπως κ να'χει τωρα το πηρα :green:

Lao
20-07-11, 11:45
μεχρι τωρα δεν εχω δοκιμασει κρεατινη γιατι λογο υψους φοβαμαι μη γινω σα μπαλα! αυτο ομως ειπα να το παρω ετσι για τη δοκιμη κ γιατι η τιμη μ'αρεσε (27 ευρω απο ιντερνετ)
βεβαια αυτη την περιοδο χρησιμοποιω jack3d για να εχω ενεργεια στην προπονηση οποτε μια δοση κρεατινης υπαρχει στο αιμα μου :P
η απορεια μου λοιπον ειναι πως συνδυαζονται αυτα τα δυο (jack3d+kre alkalyn)
εγω λεω οτι, εφοσον παιρνω μιση ωρα πριν τζακ να παιρνω 2 κρε μετα την προπονηση δλδ οπως στους αλλους τυπους κρεατινης κ φυσικα 2 το πρωι οπως προτεινει η εταιρια
τι λετε σωστα το βλεπω ή να τα στακαρω μαζι κ οτι γινει???:weights:
ΥΓ:πλιιιιζ οχι κυρηγμα..οπως κ να'χει τωρα το πηρα :green:

Πως προκύπτει το ότι θα γίνεις σαν μπάλα;

GREEK POWER
20-07-11, 12:42
Πως προκύπτει το ότι θα γίνεις σαν μπάλα;

Προκυπτει απο το γεγονος οτι ειναι το ποιο παρεξηγημενο συμπληρωμα *ever* :shock:

karpoutzidis
20-07-11, 12:48
Προκυπτει απο το γεγονος οτι ειναι το ποιο παρεξηγημενο συμπληρωμα *ever* :shock:

ετσι!

velas
20-07-11, 19:29
Προκυπτει απο το γεγονος οτι ειναι το ποιο παρεξηγημενο συμπληρωμα *ever* :shock:

οχι οχι καμια σχεση!!!προκυπτει απ'το οτι ειμαι 1,70 με το ζορι :P
δε μου ειπατε ομως πως να το παρω??

chris corfu
20-07-11, 21:25
οχι οχι καμια σχεση!!!προκυπτει απ'το οτι ειμαι 1,70 με το ζορι :P
δε μου ειπατε ομως πως να το παρω??

μην κολλας η κρεατινη μπαλα δεν θα σε κανει κ να το θελες...

τωρα για χρηση βαλε οπωσδηποτε αμεσως μετα την προπονηση 2 και εγω θα σου προτεινα και 2 το πρωι, ακομα μπορεις να τα συνδιασεις και αλλα 2 πριν την προπο. διαλεγεις και παιρνεις..

Γενικα παντως οσοι χρησιμοποιειται 2 καψουλες κ περιμενετε αποτελεσματα ειναι σαν να περιμενετε το λεωφορειο στη θαλασσα.. με ληψη 1.5 γρ κρεατινης την μερα που εχει στις 2 καψουλες τι να δεις....

εγω λεω τουλαχιστον 4 τη μερα και προταση μου ειναι στα 6-8 caps την μερα για νορμαλ-ανθρωπινες δοσολογιες...

velas
20-07-11, 22:49
συμφωνουμε βλεπω χρηστο. κ γω ελεγα για 4 caps τη μερα κ μη ξεχνας οτι τωρα εχω κ jack3d οποτε απο κρεατινη πιστευω ειμαι καλυμενος!

chris corfu
21-07-11, 00:23
ναι με 4 καπς εχεις 3 γρ + κανα δυαρι που θα παιρνεις απο το τζακ εισαι μια χαρα.. αν χρησιμοποιησεις 4 και οχι 6 βαλε τα δυο το πρωι αφου πριν την προπο εχεις το νιτρικο και τα αλλα 2 αμεσως μετα την προπονηση και εισαι οκ..

velas
21-07-11, 12:40
ωραιος χρηστο, thanks!

Lao
22-07-11, 14:38
Γενικα παντως οσοι χρησιμοποιειται 2 καψουλες κ περιμενετε αποτελεσματα ειναι σαν να περιμενετε το λεωφορειο στη θαλασσα.. με ληψη 1.5 γρ κρεατινης την μερα που εχει στις 2 καψουλες τι να δεις....

εγω λεω τουλαχιστον 4 τη μερα και προταση μου ειναι στα 6-8 caps την μερα για νορμαλ-ανθρωπινες δοσολογιες...

Couldn't agree more... :thumbup:

Εγώ παίρνω 8 στις μέρες προπόνησης και 4 στις μέρες ξεκούρασης.

Lao
07-10-11, 03:02
http://images.iherb.com/m/SCY-03060-0.jpg



pH-Fusion Technology
Patented
The World's Only 100% Stable Creatine
Maximum Absorption for Maximum Results
Dietary Supplement
(1500 mg Per Serving)

SciFit Kre-Alkalyn 1500 features a patented Creatine in a pH buffered delivery system providing maximum stability and absorption. Creatine Monohydrate has been proven through over a decade of research to enhance strength, endurance, and overall athletic performance. The disadvantages of traditional creatine monohydrate are the extremely short term stability, rapid conversion into the bi-product creatinine when exposed to liquid, and subsequent poor absorption into the bloodstream. Kre-Alkalyn 1500, which offers pH Buffered Technology providing maximum absorption and stability, solves this dilemma. For the first time, with Kre-Alkalyn 1500, athletes can take creatine that is 100% stable, will not break down into creatinine, and will completely absorb into the bloodstream. In fact, each 1 gram of Kre-Alkalyn 1500 is equivalent to ingesting 10 grams of Creatine powder allowing the athlete to take far less product while experiencing even more explosive results.

No loading, no bloating, no cycling, no side effects

10 times stronger than any other creatine formula

Patented formula provides immediate results

pH-Fusion Technology is a proprietary SciFit Process.



Suggested Use

As a dietary supplement, take 1 to 2 capsules once in the morning and immediately prior to a workout/athletic event.



Supplement Facts

Serving Size: 2 Capsules
Servings Per Container: 120

Amount Per Serving

Kre-Alkalyn 1500 (pH Buffered Creatine Monohydrate, Micronized Creatine Monohydrate) 1500 mg
.
Other Ingredients: Maltodextrin, magnesium stearate, gelatin, fd&c blue #1 , fd&c red #3, fd&c red #40.


Έχει ίδια τιμή με το 240άρι της NOW.

john john
06-12-11, 15:03
καλησπερα σας,να την δοκιμασω την εν λογο η τζαμπα λεφτα? ευχαριστω

blackhack
06-12-11, 16:14
εμενα μου εδωσε μια χαρα δυναμη.Νομιζω πως με βοηθησε πιο πολυ απο μονουδρικη αλλα παλι μπορει να ηταν και ιδεα μου.

john john
30-12-11, 17:35
καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε...απο δευτερα ξεκιναω με αυτην..να την περνω 4 πριν την προπονηση και 2 τις off μερες ?και σε σχεση με τ αμινοξεα συνεχιζω κανονικα?( bcaa πριν και φουλ αμινοσ στο τελος) ευχαριστω...

Lao
31-12-11, 22:09
καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε...απο δευτερα ξεκιναω με αυτην..να την περνω 4 πριν την προπονηση και 2 τις off μερες ?και σε σχεση με τ αμινοξεα συνεχιζω κανονικα?( bcaa πριν και φουλ αμινοσ στο τελος) ευχαριστω...

Μόνο την τελευταία σελίδα να διαβάσεις, θα σου λυθούν οι απορίες, παρακαλώ. :green:

john john
03-01-12, 11:21
καλημερες,οποτε λογικη δοσολογια ειναι 2πρωι 2 πριν την προπονηση (κανα μισαωρο) και 2 μετα την προπονηση..

mono AEK
03-02-12, 18:33
εχω δοκιμασει 2 φορες αλκαλικη στη ζωη μου αλλα απο αλλη εταιρεια
τη πρωτη ημουν 70 κιλα και με 2 πριν 1 μετα ειδα μεγαλη διαφορα σε δυναμη πρηξιμο
τη δευτερη γυρω στα 75 κιλα ιδια δοσολογια δε με εποιασε ιδιαιτερα

οποτε μηπως πρεπει να παιρνουμε και το βαρος στα υποψιν για να πουμε για δοσολογια?

manosthess24
03-02-12, 18:40
καλησπερα παιδες!πηρα kre-alkalyn της performance!επαιρνα κι εγω μονουδρικη,καλα αποτελεσματα,ειπα να δοκιμασω και αυτην εδω να δουμε τι παιζει!κανει δουλεια η μαπα το καρπουζι?