PDA

Επιστροφή στο Forum : Chitosan (ON)



enio
10-04-10, 16:52
Καλησπέρα! Γνωρίζει κανείς για αυτό το λιποτροπικό; Δεσμεύει το λίπος που παίρνουμε με τα γεύματα κ το αποβάλλει. Είναι ασφαλές; Κάνει δουλειά;


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10185&stc=1&d=1270924349


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10186&stc=1&d=1270924364

Haris Pilton
10-04-10, 17:16
O ισχυρισμός της δέσμευσης του λιπους και αποβολής μεσω κοπράνων μετα,απο το γευμα που εκανες,στο να χασεις κιλα,ειναι ατοπος.

Ειναι παρόμοιας μαρκετιστικης λογικης με τα χαμηλα λιπαρα σε διαφορα προιοντα,οπου ο μεσος καταναλωτης θα τα διαλεξει χωρις δευτερη σκεψη.
Επεσε στην παγιδα ομως διοτι χαμηλα λιπαρα δεν σημαινουν και απωλεια λιπους,διοτι μπωρει να υπαρχουν χαμηλα λιπαρα αλλα να εχουν 1 κιλο ζαχαρη μεσα.
Τα λιπαρα δεν παχαινουν,αλλα οι περισοτερες θερμιδες που θα επερνες για να συντηρηθεις.

Ετσι λοιπόν αν φας ενα γευμα με καμποσα λιπαρα,αλλα εκατοντάδες θερμιδες λογω υδατανθρακων ας πουμε και συγχρονως παρεις και το chitosan δεν καταφερες τιποτα.
Παραμονο να αποβαλεις τις μερικες θερμιδες που θα σου προσέφεραν τα καμποσα λιπαρα που κατανάλωσες.

enio
10-04-10, 17:39
Ναι αλλά αν κάνω μια διατροφή για παράδειγμα 2.500 θερμίδων εκ των οποίων οι 800 ας πούμε είναι λίπος τότε αυτό το προϊόν αποβάλλει ένα μεγάλο μέρος του λίπους, άρα και ένα μέρος από τις συνολικές θερμίδες που προσλαμβάνει ο οργανισμός μου.
Μιλάμε πάντα με την προϋπόθεση ότι κάποιος έχει σταθερές διατροφικές συνήθειες...

Όπως και να'χει όμως, στην πράξη φαίνεται αν λειτουργεί κάτι. Γι'αυτό ρωτάω αν το έχει δοκιμάσει κανείς..

kostas247
10-04-10, 18:26
φιλε μου εγω το ειχα παρει το μονο που με βοηθησε ηταν να διατηρησω το ποσοστο λιπους σε 2 μηνες διαστημα που το παρακολουθουσα και αυτο σε ενα μικρο ποσοστο. προσωπικα το θεωρω χασιμο χρηματων. πολυ λιγα εχει να προσφερει καλυτερα να δωσεις χρηματα για ενα καλο λιποτροπικο παρα αυτο.

beefmeup
10-04-10, 20:14
αυτο το προιον δεν "υπαρχει"..το βασικο συστατικο ερχεται απο οστρακοηδη,κ υποτιθεται οτι δεσμευει το λιπος σε καποιο ποσοστο..ειναι μια μουφα κ μιση..κ βαση μελετων..

ioannis1
10-04-10, 21:37
λενε οτι δεσμευει ενα ποσοστο λιπους του φαγητου που τρωμε.αλλα αρθρα λενε ειναι καλο αλλα οχι.η προσωπικη μου αποψη ειναι δεν κανει πολλαπαρε το xenical που γραφεται κιολας και ειναι φαρμακευτικο.