PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόπτωση Μιτροειδούς και λιποδιαλύτες



locki
12-04-10, 10:00
Καλησπέρα παιδιά ....

Εχω προπτωση μιτροειδούς ειμαι 29 χρονων και την ανακαλυψα πριν 7 χρονια μεχρι τοτε έπαιρνα συμπληρώματα και λιποδιαλήτες μην νομίζετε τιποτα φοβερο (δεν εχω παρει φαρμακο).

Δηλαδη πρωτεινες , αμινοξεα, κρεατινη , καρνιτινη και αντε πριν μαθω τι εχω πηρα 2 -3 κουτια θερμογεννητικους λιποδιαλύτες χωρις ομως προβλημα και με αυστηρη διατροφη..

Υποψιν δεν ειχα ποτε προβλημα με ταχυπαλμιες και τετοια ... Βασικα ειχα απο τοτε που το εμαθα ισως απο ανγχος. πριν το μαθω κανονικα γυμναστικη super set 1 ωρα τρεξιματα και ολα μια χαρα...


Το τελικο ερωτημα ειναι το εξης: Σκεφτομαι να παρω αυτα...λετε να μου δημιουργησουν προβλημα ; ΠΟΙΟ ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ; η εχετε να προτεινετε κατι αλλο ;

************* CUTS III

************* CUTS II

************* BASIC CUTS

**** Συμφωνα με το μαιλ που ελαβες στην εγγραφη σου αλλα και τους κανονες του φόρουμ,απαγορευονται τα λινκς πλην των χορηγων.Αν θες βαλε φωτογραφίες των συμπληρωματων κα ιτα συστατικα τους.Mods Team ****

Machiavelli
12-04-10, 10:12
Εγώ λέω αφού έχεις θέμα άσε τα stimulants, έτσι κι αλλιώς λίγα πράγματα κάνουν, δεν αξίζει να ρισκάρεις ούτε στο ελάχιστο για αυτά τα λίγα που προσφέρουν.

GEORGEXX1
12-04-10, 10:42
Εγώ λέω αφού έχεις θέμα άσε τα stimulants, έτσι κι αλλιώς λίγα πράγματα κάνουν, δεν αξίζει να ρισκάρεις ούτε στο ελάχιστο για αυτά τα λίγα που προσφέρουν.

:thumbup::thumbup:

Αν και καλα επιμενεις να παρεις συμπληρωματα,καλο ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου,γαιτι σε περιπτωσει που χρειαστεις μια αντιβιωση θα πρεπει να ξερει τη παιρνεις.
Ξεσκισε τις φυσικες τροφες, να εισαι και ενταξει.

locki
12-04-10, 11:34
Mαλιστα ...δηλαδη να τα αποφυγω....λετε ... με βλεπω το πολυ για καρνιτινι..

Βασικα οι γιατροι ειναι ενα θεμα σε οποιον και να μιλησεις σου λεει " ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ" οι περισσοτεροι δεν γνωριζουν και τα παντα τα δαιμονοποιουν. Εδω γιατρος μου ειπε οτι με την πρωτεινη μπορει να πεθανεις ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ..

Για αυτο και ειπα να ρωτησω εσας σαν εμπειρους στο θεμα ... απο οτι καταλαβα αν ειναι να κοιταξω κατι πρεπει αν μην εχει μεσα καφεινη ωστε να μην μπω στο θεμα της ταχυκαρδιας αλλα και παλι 2 - 3 καφεδες καθημερινα το ιδιο δεν κανουν ; ...


Απο διατροφη ειμαι οσο μπορω αυστηρος με τα quaker , Μηλοξυδα , μπανανες , τονους, γαλοπουλα , σαλατες κλπ κλπ...

Απλα ηθελα με καποιο λιποδιαλυτη το κατι παραπανω στο χασιμο που θελω αυτη την στιγμη διοτι πρωτη φορα φετος επεσα λιγο στην σαβουρα.... σε συγκριση με αλλα ετη που κρατουσα το λιπος χαμηλα.

locki
12-04-10, 11:35
:thumbup::thumbup:

Αν και καλα επιμενεις να παρεις συμπληρωματα,καλο ειναι να ρωτησεις τον γιατρο σου,γαιτι σε περιπτωσει που χρειαστεις μια αντιβιωση θα πρεπει να ξερει τη παιρνεις.
Ξεσκισε τις φυσικες τροφες, να εισαι και ενταξει.


παντα ενημερωνω το γιατρο για το οτιδηποτε σε οποιαδηποτε περιπτωση ...

flowin_through
12-04-10, 11:37
λίγα πράγματα κάνουν, δεν αξίζει να ρισκάρεις ούτε στο ελάχιστο για αυτά τα λίγα που προσφέρουν.

:thumbup: Λιγα πολυ λιγα.

Eddie
12-04-10, 12:44
Και μενα γνωμη μου ειναι να μην παρεις δυνατους λιποδιαλυτες.Αν ντε και καλα θες να παρεις δοκιμασε carnitine,cla, και φυσικα 5-6 φλυτζανια πρασινο τσαι ημερησιως.

locki
12-04-10, 14:51
Και μενα γνωμη μου ειναι να μην παρεις δυνατους λιποδιαλυτες.Αν ντε και καλα θες να παρεις δοκιμασε carnitine,cla, και φυσικα 5-6 φλυτζανια πρασινο τσαι ημερησιως.



Μαλιστα δηλαδη στα απλα carnitine cla και κλπ....μαλιστα .... οκ

Haris Pilton
12-04-10, 15:05
Φιλε μου,θα σου πρωτηνω να μηνεις στα βασικα καθως εχεις προβλημα.

Και νοώντας βασικα,εννοώ σωστότατη διατροφη και μπολικη αεροβικη.

Το cla ειναι λιπαρο οξυ.

H καρνιτινη ενα αμινοξυ,το οποιο αν δουλεψει σε μεγαλη ποσοτητα πριν απο αεροβια σε αδειο στομαχι ισως και να δεις διαφορα,αλλα ουτος η αλλος,αν χρηαστει να παρει απο τα λιποκυταρα ο οργανισμος λιπος και να το στηλει στα μιτοχονδρια,θα φτιαξει μονος του καρνιτινη.
Αν θυμαμαι,και καλα,διοτι εχω προβλημα με την μνημη μου.

Μην πεταξεις τα λευτα σου.
Χρησημοποιησε τα σωστα. :thumbup: