PDA

Επιστροφή στο Forum : L-Carnitine



stevengr
09-08-06, 22:14
Λοιπον ειμαι 27 ετων 1,73 υψος 71,5kg και με 19,5% λιπος. Γυμναζομαι συστηματικα και θα ηθελα επιτελους να χασω ολο αυτο το λιπος που εχω στην κοιλιακη χωρα.

Αγορασα σημερα L-CARNITINE σε υγρη μορφη και θα ηθελα να μου πειτε εαν εκανα καλα γιατι ειμαι σε διλλημα να αγορασω τα UNIVERSAL ANIMAL CUTS.

Επειδη δεν εχω ξανα χρησιμοποιησει λιποτροπικο σκευασμα θα ηθελα να μου πειτε τη δοσολογια θα πρεπει να περνω απο την καρνιτινη της ημερες της προπονησης και μη.


Εαν κατα την κριση σας εχετε δοκιμασει καποιο αλλο λιποτροπιο σκευασμα και που εχει κανει δουλεια θα ηθελα να μου το προτεινετε.

Ευχαριστω.

Gasturb
09-08-06, 23:13
Λοιπον ειμαι 27 ετων 1,73 υψος 71,5kg και με 19,5% λιπος. Γυμναζομαι συστηματικα και θα ηθελα επιτελους να χασω ολο αυτο το λιπος που εχω στην κοιλιακη χωρα.

Αγορασα σημερα L-CARNITINE σε υγρη μορφη (http://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?Lang=GR&ID=1362) και θα ηθελα να μου πειτε εαν εκανα καλα γιατι ειμαι σε διλλημα να αγορασω τα UNIVERSAL ANIMAL CUTS.

Επειδη δεν εχω ξανα χρησιμοποιησει λιποτροπικο σκευασμα θα ηθελα να μου πειτε τη δοσολογια θα πρεπει να περνω απο την καρνιτινη της ημερες της προπονησης και μη.


Εαν κατα την κριση σας εχετε δοκιμασει καποιο αλλο λιποτροπιο σκευασμα και που εχει κανει δουλεια θα ηθελα να μου το προτεινετε.

Ευχαριστω.

File mou diavase to kalo arthro tou filou Bene gia mia prwth kalh idea. Testare to k meta an einia pas se kana fat burner. To animal cuts eina poly isxyro opote pera apo mia dokimh pou to ekana den nomizw na to xsanaparw giaiti thelw na mh mou vgoun tyxon provlhmata ygeias mellontika apo tetoia xhmeia opws ths universal (18 xapia thn hmera :S ). Dokimasa thn Xenadrine k proswpika emeina euxaristhmenos alla ston kathena epidra diaforetika to kathe 'farmako' pou einia ligo poly to fat burner.

Gasturb
19-08-06, 23:34
Λοιπον ειμαι 27 ετων 1,73 υψος 71,5kg και με 19,5% λιπος. Γυμναζομαι συστηματικα και θα ηθελα επιτελους να χασω ολο αυτο το λιπος που εχω στην κοιλιακη χωρα.

Αγορασα σημερα L-CARNITINE σε υγρη μορφη (http://www.bodybuildingclub.gr/details.cfm?Lang=GR&ID=1362) και θα ηθελα να μου πειτε εαν εκανα καλα γιατι ειμαι σε διλλημα να αγορασω τα UNIVERSAL ANIMAL CUTS.

Επειδη δεν εχω ξανα χρησιμοποιησει λιποτροπικο σκευασμα θα ηθελα να μου πειτε τη δοσολογια θα πρεπει να περνω απο την καρνιτινη της ημερες της προπονησης και μη.


Εαν κατα την κριση σας εχετε δοκιμασει καποιο αλλο λιποτροπιο σκευασμα και που εχει κανει δουλεια θα ηθελα να μου το προτεινετε.

Ευχαριστω.


Tsekare ligo to arthraki pou egrapsa

stevengr
20-08-06, 21:55
Eυχαριστω.. 8)

Kratos
12-04-10, 20:11
Καλησπερα σε ολους, εχω 1 μηνα περιπου που καθε πρωι πριν το πρωινο παιρνω μια αμπουλα λ-καρνιτινη (1gr) διαλυμενη σε νερο
Σχολια κανεις?
Εμενα παντως μου εδωσε μια αισθηση τονωσης, παρομοια με την καφεινη...

metz
20-07-10, 00:24
Έχω δοκιμάσει L-carnitine σε υγρή μορφή με σκοπό να αυξήσω τη λιποδιάλυση. Δεν νομίζω ότι έκανε κάποια διαφορά στον τομέα αυτό αλλά σίγουρα ένιωσα καλύτερη συγκέντρωση, αυξημένη ενέργεια και ποιό καθαρό μυαλό μετά από τη δουλειά.

Συνηθίζει όμως ο οργανισμός και πρέπει να το χρησιμοποιείς με διακοπές...

jsone
21-07-10, 12:17
απο 80 κιλα και πανω θελει 2 γρ για να δουλεψει αλλα θελει και πολυ αεροβιο το οποιο η καρνιτινη βοηθαει γιαυτο και αθλητες αντοχης τη χρησιμοποιουν παντα.

arisfwtis
21-07-10, 12:25
λιποτροπικο μαζι με καρνιτινη και πρασινο τσαι ενδείκνυται?

-manos-
21-07-10, 15:07
Εμενα η Μανα μου εχει χαλαρωση στους μυες της και τι δινει ο γιατρος xaritic L-carnitine levocarnitine 2000mg μπορω να τσιμπισω κανενα 2 φακελακια???