PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιλογή συμπληρωμάτων για χάσιμο βάρους



tonybros
13-04-10, 01:07
Καλησπέρα στην παρέα.
Είμαι 34 χρονών 170 cm και 95 κιλά. Πριν περιπου 1,5 μηνα ξεκινησα να παω γυμναστηριο με σκοπο να χασω κιλά. και εχω καταφερει να χασω 8 κιλα συνολικα
το προγραμμα που ακολουθω ειναι
Δευ. 20λεπτα διαδρομοσ, στηθος, δικεφαλο , 20 λεπτα ελληπτικο μηχ
Τρι. 30 λεπτα διαδρομο, 30 λεπτα ελληπτικο
Τετ. 20 λεπτα διαδρομο, πλατη, τρικεφαλο, 20 λεπτα ελληπτικο
Πεμ. 30 λεπτα διαδρομο, 30 λεπτα ελληπτικο
Παρ. 20 λεπτα διαδρομο, ωμοι, ποδια, 20 λεπτα ελληπτικο
Σαβ. (οταν υπαρχει δυνατοτητα) 30 λεπτα διαδρομο, 30 λεπτα ελληπτικο

αυτη τη στιγμη παιρνω σαν συμπληρωμα προτείνη warrior lab whey (μετα την προπονηση) και καποιες πολυβιταμινες το πρωι

Τι συνδιασμο συμπληρωματων θα μπορουσα να χρησιμοποιησω για να εχω μεγιστα αποτελεσματα στο χασιμο βαρους/λιπος. δηλ καποιο λιποτροπικο πχ. Εννοειται οτι προσεχω και την διατροφη μου. Θα εκτιμουσα ιδιαιτερα εαν μου λεγατε καποια συγκεκριμενα προιοντα. (πχ εταιρια, ονομα) μια και δεν εχω γνωσεις πανω στο θέμα.

ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο και την προσοχη.

Manos1989
13-04-10, 08:19
Καλησπέρα στην παρέα.
Είμαι 34 χρονών 170 cm και 95 κιλά. Πριν περιπου 1,5 μηνα ξεκινησα να παω γυμναστηριο με σκοπο να χασω κιλά. και εχω καταφερει να χασω 8 κιλα συνολικα
το προγραμμα που ακολουθω ειναι
Δευ. 20λεπτα διαδρομοσ, στηθος, δικεφαλο , 20 λεπτα ελληπτικο μηχ
Τρι. 30 λεπτα διαδρομο, 30 λεπτα ελληπτικο
Τετ. 20 λεπτα διαδρομο, πλατη, τρικεφαλο, 20 λεπτα ελληπτικο
Πεμ. 30 λεπτα διαδρομο, 30 λεπτα ελληπτικο
Παρ. 20 λεπτα διαδρομο, ωμοι, ποδια, 20 λεπτα ελληπτικο
Σαβ. (οταν υπαρχει δυνατοτητα) 30 λεπτα διαδρομο, 30 λεπτα ελληπτικο

αυτη τη στιγμη παιρνω σαν συμπληρωμα προτείνη warrior lab whey (μετα την προπονηση) και καποιες πολυβιταμινες το πρωι

Τι συνδιασμο συμπληρωματων θα μπορουσα να χρησιμοποιησω για να εχω μεγιστα αποτελεσματα στο χασιμο βαρους/λιπος. δηλ καποιο λιποτροπικο πχ. Εννοειται οτι προσεχω και την διατροφη μου. Θα εκτιμουσα ιδιαιτερα εαν μου λεγατε καποια συγκεκριμενα προιοντα. (πχ εταιρια, ονομα) μια και δεν εχω γνωσεις πανω στο θέμα.

ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο και την προσοχη.

Καλώς ήρθες!
Καλό θα ήταν να γράψεις και την διατροφή σου για τυχόν διορθώσεις που μπορεί να χρειάζεται.Επίσης να προτείνω την αερόβια να την κάνεις πρωί με άδειο στομάχι για τα βέλτιστα αποτελέσματα!
Όσο για λιποδιαλύτη εγώ θα σου προτείνω να μην πάρεις ακόμα καθώς είσαι στην αρχή και ο οργανισμός σου χάνει πιο έυκολα.Κράτα το σαν ''άσσο στο μανίκι'' όταν κολλήσεις για να σου δώσει μια γερή ώθηση.Βέβαια επειδή καταλαβαίνω ότι θες αποτελέσματα το συντομότερο δυνατό,έχω να προτείνω το Mitotropin της Gaspari το οποίο έχω χρησιμοποιήσει και έμεινα ευχαριστημένος.Επίσης δυνατά είναι το Stacker4 και το Animal Cuts από Universal.Κανένα από αυτά δεν ενδείκνυται για κάποιον που είναι σε αρχικό στάδιο αλλά αυτό είναι δικό σου θέμα!
Καλή επιτυχία στους στόχους σου:thumbup:

Machiavelli
13-04-10, 09:40
Επίσης δυνατά είναι το Stacker4

Ούτε για ποντίκια δεν είναι δυνατό αυτό ρε Manos1989.
tonybros διατροφή πρώτα απ' όλα. Την αερόβια σου την βρίσκω υπερβολική, δεδομένου μάλιστα ότι δεν έχεις και τόσο καλή φυσική κατάσταση, πόσο καιρό το κάνεις αυτό;

savage
13-04-10, 11:01
Την αερόβια σου την βρίσκω υπερβολική,

ζαπλουτε απογονε του μπαρμπα κουακερ,ασε τον κοσμο να τρεξει!!! τι αεροβιοφοβια ειναι αυτη πια!!!:sneaky:

Manos1989
13-04-10, 11:49
Ούτε για ποντίκια δεν είναι δυνατό αυτό ρε Manos1989.
tonybros διατροφή πρώτα απ' όλα. Την αερόβια σου την βρίσκω υπερβολική, δεδομένου μάλιστα ότι δεν έχεις και τόσο καλή φυσική κατάσταση, πόσο καιρό το κάνεις αυτό;

Εγώ βασικά το Mitotropin προτείνω,τα άλλα 2 από αυτά που έχω ακούσει/δει!
Μη μου λες τέτοια για το stacker4 τώρα και το ξεκίνησα ααααααααααααααααα:(
Με το stacker4 ένας φίλος έχασε 70 κιλά σε 6 μήνες...προφανώς το δέρμα του έγινε χάλια και η διατροφή του ήταν απλά σκ**α αλλά αν μη τι άλλο δεν δείχνει ότι το stacker δούλεψε πάνω του?:unsure:

Haris Pilton
13-04-10, 11:58
Πριν ποσο καιρο το ειχε παρει;

Παίρνοντας δεδομενο οτι ετρωγε σωστα,κατεβαζοντας το παλιο στακερ....
Αρα τα εχασε τα κιλα λογο στακερ...

Machiavelli
13-04-10, 12:02
ζαπλουτε απογονε του μπαρμπα κουακερ,ασε τον κοσμο να τρεξει!!! τι αεροβιοφοβια ειναι αυτη πια!!!:sneaky:

Ματαιόδοξε υπέρμαχε της isolate και χορηγέ της ΔΕΗ σταμάτα να με ζηλεύεις.
Πέρα από την πλάκα τώρα, μη κοιτάς εσένα που έχεις 6 κιλά λίπος, ο tonybros έχει αρκετά παραπάνω, λαμβάνοντας υπόψιν ότι δεν είναι και πιτσιρίκι δεν είναι και πολύ καλό για την καρδιά (χωρίς βέβαια να ξέρω σε τι ένταση κάνει αερόβια, υποθέτω 65% των μέγιστων παλμών).
Manos1989 σε κάποιον που του περισσεύουν 70 κιλά είναι πολύ φυσικό να φανεί ότι δουλεύει. Και πανακότα να έτρωγε αντί για stacker4 θα έχανε.

tonybros
14-04-10, 02:00
Καλησπερα και ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον
Οσο για την διατροφη προσεχω γενικα χωρις να εχω παει σε καποιο διαιτολογο δηλ
πρωι κορφλεικς , γαλα 1,5%
δεκατιανο 1 μηλο η 2 λεπτες φετουλες μαυρο ψωμι με μια φετα κασερι και γαλοπουλα
μεσιμερη .λογο δουλειας δεν προλαβαινω να φαω σπιτι πινω κανενα ροφημα προτεινης η 5 φετες γαλοπουλα
18:00 ψαρι η κοτοπουλο και μερικες φορες και καμια μπριζολα, σαλατα χωρις ψωμι η μια φετα μαυρο

20:00 προπονηση
βραδυνο δηλ μετα τη προπονηση οταν κανω βαρη παιρνω ενα ροφημα προτεινης
και οταν κανω αεροβια μια γιαουρτι 2% με μια κουταλια μελι
αυτη ειναι σε γενικες γραμμες η διατροφη μου με μικρες παραλλαγες.

οσο για την αεροβια στο διαδρομο κανω με 60-65% ενταση ενω στο ελληπτικο παω λιγο παραπανω δηλ 80% (τουλαχιστων οπως δειχνουν τα μηχανηματα)

το προγραμμα αυτο (διατροφη και προπονηση) το ακολουθω περιπου 50 μερες.
δεν ειναι οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος με τα αποτελεσματα, απλως ψαχνω για το καλυτερο που μπορω να καταφερω.

ευχαριστω και παλι

Manos1989
14-04-10, 09:47
Καλησπερα και ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον
Οσο για την διατροφη προσεχω γενικα χωρις να εχω παει σε καποιο διαιτολογο δηλ
πρωι κορφλεικς , γαλα 1,5%
δεκατιανο 1 μηλο η 2 λεπτες φετουλες μαυρο ψωμι με μια φετα κασερι και γαλοπουλα
μεσιμερη .λογο δουλειας δεν προλαβαινω να φαω σπιτι πινω κανενα ροφημα προτεινης η 5 φετες γαλοπουλα
18:00 ψαρι η κοτοπουλο και μερικες φορες και καμια μπριζολα, σαλατα χωρις ψωμι η μια φετα μαυρο

20:00 προπονηση
βραδυνο δηλ μετα τη προπονηση οταν κανω βαρη παιρνω ενα ροφημα προτεινης
και οταν κανω αεροβια μια γιαουρτι 2% με μια κουταλια μελι
αυτη ειναι σε γενικες γραμμες η διατροφη μου με μικρες παραλλαγες.

οσο για την αεροβια στο διαδρομο κανω με 60-65% ενταση ενω στο ελληπτικο παω λιγο παραπανω δηλ 80% (τουλαχιστων οπως δειχνουν τα μηχανηματα)

το προγραμμα αυτο (διατροφη και προπονηση) το ακολουθω περιπου 50 μερες.
δεν ειναι οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος με τα αποτελεσματα, απλως ψαχνω για το καλυτερο που μπορω να καταφερω.

ευχαριστω και παλι

Εμένα λίγο μου φαίνεται το φαγητό σου πάντως.Το μεσημεριανό νομίζω πως ξέρεις κι εσύ πως πρέπει να το αλλάξεις και να βάλεις κανονικό φαγητό.Στο πρωινό θα μπορούσες να τρως βρώμη αντί για κορνφλεικς και 1% γάλα(εμένα μαρέσει καλύτερα το 1% δεν ξέρω γιατί:P).Στο βραδυνό μέλι?Κάποιοι σίγουρα θα συμφωνήσουν γιατί προέρχεσαι από αερόβια αλλά εγώ το θεωρώ too much για βράδυ για κάποιον που θέλει να χάσει!

-beba-
14-04-10, 09:51
Καλησπερα και ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον
Οσο για την διατροφη προσεχω γενικα χωρις να εχω παει σε καποιο διαιτολογο δηλ
πρωι κορφλεικς , γαλα 1,5%
whey πρωτείνη+κουάκερ+γάλα 0% ή νερό

δεκατιανο 1 μηλο η 2 λεπτες φετουλες μαυρο ψωμι με μια φετα κασερι και γαλοπουλα
1 μήλο δεν είναι γευμα. κράτα μόνο το τοστ άλλα το τυρί να είναι με χαμηλά λιπαρά και βάλε περισσότερη γαλοπούλα

μεσιμερη .λογο δουλειας δεν προλαβαινω να φαω σπιτι πινω κανενα ροφημα προτεινης η 5 φετες γαλοπουλα
Πάρε φαγητό σε τάπερ όπως το γευμα των 18.00.

18:00 ψαρι η κοτοπουλο και μερικες φορες και καμια μπριζολα, σαλατα χωρις ψωμι η μια φετα μαυρο
Αφαίρεσε το ψωμί και πρόσθεσε πατάτα βραστή ή γλυκοπατάτα ή ρίζι αναποφλοίωτο


20:00 προπονηση
βραδυνο δηλ μετα τη προπονηση οταν κανω βαρη παιρνω ενα ροφημα προτεινης
και οταν κανω αεροβια μια γιαουρτι 2% με μια κουταλια μελι
αυτη ειναι σε γενικες γραμμες η διατροφη μου με μικρες παραλλαγες.
Στο ρόφημα πρωτείνης πρέπει να προσθέσεις και απλούς υδατάνθρακες.

οσο για την αεροβια στο διαδρομο κανω με 60-65% ενταση ενω στο ελληπτικο παω λιγο παραπανω δηλ 80% (τουλαχιστων οπως δειχνουν τα μηχανηματα)

το προγραμμα αυτο (διατροφη και προπονηση) το ακολουθω περιπου 50 μερες.
δεν ειναι οτι δεν ειμαι ευχαριστημενος με τα αποτελεσματα, απλως ψαχνω για το καλυτερο που μπορω να καταφερω.

ευχαριστω και παλι

Δεν ξέρω τι ώρα κοιμάσαι, αλλά μετά την προπόνηση και το μεταπροπονητικό ρόφημα είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει το μεταπροπονητικό γευμα.
Δες τι μπορεί να κάνεις. Ισως να έκανες νωρίτερα προπόνηση...........
Επίσης να προσθέτεις λίγο ελαιόλαδο στις σαλάτες.
Επίσης έλεγξε ποσότητες στα γευματα σου καθώς επίσης και θερμίδες.

Arlond
14-04-10, 10:55
http://www.eles.gr/product.asp?id=17

pedia dite ligo afto eine kali aftoi oi lipodialites?