PDA

Επιστροφή στο Forum : MY DIET PLAN- Καθε σχόλιο ευπροσδεκτο



chryssa
13-04-10, 11:11
παιδιά καλημέρα:welcome:

σας παραθέτω για σχόλια την διατροφή μου. είμαι σε περίοδο απώλειας λίπους και γυμνάζομαι 3-4 φορές την εβδομάδα. ποσοστό λίπους είναι ακόμα υψηλό 28% και πέφτει εδώ και ένα μήνα.

διατροφή:

8πμ κουάκερ με νερό ή γάλα 0%, σταφίδες, μπανάνα (σε μορφή πιτάκι με αυγό ή σε μορφή κρέμας ή σε μορφή κέικ)

11πμ τόστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα και 1 κ.γλ cottage

2μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι ή πατάτα

5μμ προ-προπονητικό μπάρα πρωτεϊνης

7μμ μετα-προπονητικό smoothie (μπανάνα ή φράουλες, μέλι και γάλα 0%)

9μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι ή πατάτα

ψιλο-καλά τα πηγαίνω ή έχω καμιά τρελλή βλακεία μέσα;
σας ακούω..

:help:

sctp
13-04-10, 11:20
Βαλε λιγη πρωτεινη ακομη στο πρωινο σου,βγαλε η τις σταφιδες η την μπανανα,βγαλε το αμυλωδη υδατανθρακα απο το τελευταιο γευμα και βαλε καποια καλα λιπαρα.Το μεταπροπονητικο smoothie ελπιζω να περιεχει whey-ασπραδια η καποια αλλη μορφη πρωτεινης.Τωρα..αν βιαζεσαι αρκετα..βγαζεις υδατανθρακες απο ολα τα γευματα εκτος πρωινου,μεταπροπονητικου και βαζεις καλα λιπαρα αν'αυτων.Επισης ισως θα μπορουσες να βαλεις γιαουρτακι-cottage κατα τις 11~ αν το επιτρεπουν οι θερμιδες.Αν δε σου κανει κοπο γραψε θερμιδες και macros για να εχουμε καλυτερη εικονα :welcome:

Machiavelli
13-04-10, 11:22
Στο γεύμα των 11 φρόντισε να βάζεις τόση γαλοπούλα και cottage ώστε να καλύπτεσαι πρωτεϊνικά.
Αλλάζεις το προπρονητικό με το μεταπροπονητικό και βγάζεις το μέλι. Αν σκοπεύεις να το κάνεις καιρό καλά θα κάνεις να πάρεις σκόνη πρωτεΐνης και να αποφύγεις τις μπάρες.
Το γεύμα των 21.00 το κάνεις 20.00 και καμιά ώρα πριν πέσεις γιαούρτι με καρύδια, αν δεν γίνεται, βγάζεις το ρύζι από το γεύμα των 21.00.
Στις σαλάτες ελπίζω να βάζεις ελαιόλαδο.

-beba-
13-04-10, 11:24
παιδιά καλημέρα:welcome:

σας παραθέτω για σχόλια την διατροφή μου. είμαι σε περίοδο απώλειας λίπους και γυμνάζομαι 3-4 φορές την εβδομάδα. ποσοστό λίπους είναι ακόμα υψηλό 28% και πέφτει εδώ και ένα μήνα.

διατροφή:

8πμ κουάκερ με νερό ή γάλα 0%, σταφίδες, μπανάνα (σε μορφή πιτάκι με αυγό ή σε μορφή κρέμας ή σε μορφή κέικ)
Καλύτερη ιδέα μου φαίνεται κουάκερ+νερό ή γάλα 0%+ whey πρωτείνη.
Σταφίδες+μπανάνα ίσως πλεονασμός μια και έχεις ήδη βάλει υδατάνθρακα (κουάκερ)
11πμ τόστ με ψωμί ολικής άλεσης, γαλοπούλα και 1 κ.γλ cottage

2μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι ή πατάτα

5μμ προ-προπονητικό μπάρα πρωτεϊνης

7μμ μετα-προπονητικό smoothie (μπανάνα ή φράουλες, μέλι και γάλα 0%)
Θα σου πρότεινα whey πρωτείνη+γλυκόζη+νερό
9μμ κοτόπουλο ή τόνος, με σαλάτα, και ρύζι μπασμάτι ή πατάτα
Αυτό το γευμα βάλτο στις 8.00
ψιλο-καλά τα πηγαίνω ή έχω καμιά τρελλή βλακεία μέσα;
σας ακούω..

:help:

Επίσης πρέπει να βάζεις λίγο ελαιόλαδο στις σαλάτες σου.

Αυτά από εμένα......περίμενε λιγάκι και όλο και κάποιος άλλος πιο έμπειρος θα σου απαντήσει.
Καλή επιτυχία.:toast::toast::toast:

chryssa
13-04-10, 11:40
κάποιες υποσημειώσεις..


παιδια δεν θελω να παρω πρωτεϊνη whey..
θέλω με φυσικο τρόπο και ας είναι πολύ αργό..

τώρα για το προ-προπονητικό έχω διαβάσει αργούς υδατάνθρακες (για αυτό έβαλα την μπάρα, δεν είναι πρωτεϊνης σορρυ είναι μπάρα κουάκερ με σταφίδες)

το μετα-προπονητικό εχω διαβάσει απλούς υδατάνθρακες σε υγρό (φρούτο για σάκχαρα)

Machiavelli
13-04-10, 11:46
ΟΚ, τότε καλά τα έχεις τα προ- και μετα-, στο μεταπροπονητικό θα ήταν καλύτερα αν αντί για γάλα έτρωγες μερικά ασπράδια για πρωτεΐνη.
Τη μπάρα κούακερ με σταφίδες από που την παίρνεις;

chryssa
13-04-10, 11:52
η καλή νοικοκυρά...

την φτιάχνω βάσει συνταγής που βρήκα εδώ..!! γίνεται σαν κέικ και την κόβω σαν μπαρα του εμπορίου για πρωινό ή μεταπροπονητικό είναι τέλεια!!


έχει κουάκερ, νερό λίγο, σταφίδες και κακάο καθαρό είναι τέλεια!!

ψήσιμο σε φόρμα του κέικ για 30 λεπτά και είναι έτοιμη!!:bbbiceps:

Ramrod
13-04-10, 11:56
την φτιάχνω βάσει συνταγής που βρήκα εδώ..!!


:shock:

Εδώ στο φορουμ? Και που ζω τοσο καιρό??? Δε την έχω ανακαλύψει!
Πάω να ψάξω...

:turtle: