PDA

Επιστροφή στο Forum : Ημερισιο προγραμμα συμπληρωματων.



Xrisos
13-04-10, 13:11
Καλημερα θα θελα να ναοιξω αυτο το θεματακι για να μαθω τι θα μπορουσαμε να παρουμε μεσα σε μια μερα και με ποια χρονικη στιγμη.
Το πρωι λογω καταβολισμου τι πρεπει να παιρνουμε, το μεσιμερι μαζι με το φαγητο τι? πριν την προπονηση τι? μετα την προπονηση τι ? το βραδυ τι ?

Θα θελα να μου πεις καποιος εαν κανω λαθος ..
Λοιπον εχω τα συμπληρωματα
Reflex
omega 3
instant whey
nos fusion
zma
gloutamine
elektrolites
polivitamines
bcaa
kai
maxmuschle
cyclon

Πρωι
γλουταμινη, bcaa ,πρωτεινη,ομεγα3 σωστος?
μεσιμερι
μια πολυβιταμινη ομεγα3 ?
πριν την προπονηση
νιτρικο και bcaa ?
μετα την προπονηση
cyclon,bcaa ?
prin ton ipno
zma,ομεγα 3 ?
περιμενω απαντηση σας

GEORGEXX1
13-04-10, 13:39
Το μονο λαθως-υπερβολη που βλεπω ειναι η γλουταμινη αφου εχεις τα bcaa.

εισαι σε γραμωση;;

Xrisos
13-04-10, 14:50
και ποτε θα πρεπει να καταναλωθει η γλουταμινη ?

GEORGEXX1
13-04-10, 14:59
πριν και μετα την προπονηση, τα bsaa δεν εχουν μεσα γλουταμινη;;;

Xrisos
13-04-10, 15:06
Ναι σε τετοια περιοδο...
Τα bcaa εχουν 4 αμινοξεα μεσα..στα οποια φυσικα δεν συμπεριλαμβανεται η γλουταμινη.

Levrone
13-04-10, 15:06
οχι Γιωργο , εγω παιρνω σκετα bcaa, και δεν εχουν , ισως ομως εννοεις τα bcaa της Universal (που ξερω οτι εισα fan) , τα οποια εχουν και γλουταμινη.

Levrone
13-04-10, 15:07
Ναι σε τετοια περιοδο...
Τα bcaa εχουν 4 αμινοξεα μεσα..στα οποια φυσικα δεν συμπεριλαμβανεται η γλουταμινη.

Λευκινη, Ισολευκινη, Βαλινη και το τεταρτο?

-beba-
13-04-10, 15:25
Δεν υπάρχει τέταρτο.

Xrisos
13-04-10, 15:34
φυσικα και δεν υπαρχει τεταρτο γιατι εκανα λαθος απλα στην ρεφλεξ εχει τα 3 αμινοξεα + βιταμινη Β6.

Levrone
13-04-10, 15:36
κοιτα εγω για τα bcaa και τη γλουταμινη θα σου λεγα πριν και μετα την προπονηση,

πολυβιταμινη το πρωι,

και zma κλασσικα βραδυ..

και καθαρισες.

Xrisos
13-04-10, 15:40
Το πρωι που ο οργανισμος βρισκεται σε καταβολισμο τι χρειαζεται να παιρνουμε?
απο οτι διαβασα ελεγε για να δημιουργησουμε αναβολικο περιβαλλον θελουμε πρωτεινη,υδατανθρακα, και bcaa..

Levrone
13-04-10, 15:44
μωρε ολα χρειαζονται ολες τις ωρες (λεμε τωρα), αλλα το θεμα ειναι οτι που χρειαζεται κατι περισσοτερο..

εχεις δεκα κιλα bcaa? παρε και το πρωι, δε θα παθεις κατι.

αλλα μην παρεις ας πουμε το πρωι και δεν παρεις μετα την προπονηση. αυτο εννοω.

το πρωι παιρνεις και την πρωτεινη που θα εχει και αυτη μεσα. και το αντι-καταβολικο της πρωινης ωρας ειναι η πρωτεινη.

Eddie
13-04-10, 16:12
μωρε ολα χρειαζονται ολες τις ωρες (λεμε τωρα), αλλα το θεμα ειναι οτι που χρειαζεται κατι περισσοτερο..

εχεις δεκα κιλα bcaa? παρε και το πρωι, δε θα παθεις κατι.

αλλα μην παρεις ας πουμε το πρωι και δεν παρεις μετα την προπονηση. αυτο εννοω.

το πρωι παιρνεις και την πρωτεινη που θα εχει και αυτη μεσα. και το αντι-καταβολικο της πρωινης ωρας ειναι η πρωτεινη.

Σωστος!

Επισης,3 φορες τη μερα Ω δεν ειναι πολλες?Απ οσο ξερω η καλυτερη ωρα ειναι το βραδυ.

beefmeup
13-04-10, 16:13
Σωστος!

Επισης,3 φορες τη μερα Ω δεν ειναι πολλες?Απ οσο ξερω η καλυτερη ωρα ειναι το βραδυ.

μπααα,3 ειναι μια χαρα..αν εχεις κ καψουλες του 1 γρ,ακομα καλυτερα:thumbup::thumbup:

Eddie
13-04-10, 16:16
μπααα,3 ειναι μια χαρα..αν εχεις κ καψουλες του 1 γρ,ακομα καλυτερα:thumbup::thumbup:

Ααα αν μιλας για καψουλες αλλαζει το πραγμα.Εγω εχω ενα μπουκαλι μουρουνελαιο seven seas χωρις πορτοκαλια γευσεις κ τετοια και οταν το πινω κανω 3-4 ωρες να συνερθω.Ειναι για κλαματα :shock:

Xrisos
14-04-10, 21:13
Τωρα που σιγα σιγα αρχιζουμε εκρηκτικα κοματια στην προπονηση και αρχιζουν οι αγωνες στιβου τι θα εκανε καλο για τονωση? το νιτρικο οξυ ?? η αυτο σε σφιγγει(κατα τ οποιο πρεπει να αποφυγουμε για τους αγωνες).

sTeLaKoS
14-04-10, 21:31
Τωρα που σιγα σιγα αρχιζουμε εκρηκτικα κοματια στην προπονηση και αρχιζουν οι αγωνες στιβου τι θα εκανε καλο για τονωση? το νιτρικο οξυ ?? η αυτο σε σφιγγει(κατα τ οποιο πρεπει να αποφυγουμε για τους αγωνες).

Νιτρικό οξύ (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C_%CE%BF%CE%BE%CF%8D); Μάλλον μπερδεύτηκες! Πρέπει να εννοείς νιτρικό οξείδιο! :toast:
Δε νομίζω πάντως το νιτρικό να σε βοηθήσει στο στίβο.

beefmeup
14-04-10, 21:33
Νιτρικό οξύ (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CF%8C_%CE%BF%CE%BE%CF%8D); Μάλλον μπερδεύτηκες! Πρέπει να εννοείς νιτρικό οξείδιο! :toast:
Δε νομίζω πάντως το νιτρικό να σε βοηθήσει στο στίβο.

μπορει να θελει να καψει τπτ

:rolf::rolf::rolf:

Xrisos
15-04-10, 10:09
Λογω ελλειψης εμπειριας πανω στο θεμα νομιζα οτι λεγοταν ετσι...
Τι θα μπορουσε να ηταν χρησιμο?

sTeLaKoS
15-04-10, 12:21
^^ Τσέκαρε το παρακάτω τόπικ. Θα σε βοηθήσει αρκετά

συμπληρωματα για αντοχη (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7404)

Xrisos
15-04-10, 15:08
Δεν αναφερθηκα για αντοχη...
Απλα πριν την προπονηση και καποιον αγωνα τι θα ηταν καλο(για σπριντερ μιλαω?
Εχω ακουσει καλα λογια για το cordyceps της ρεφλεξ ,ξερεις κανεις κατι ?

Eddie
15-04-10, 15:09
Δεν αναφερθηκα για αντοχη...
Απλα πριν την προπονηση και καποιον αγωνα τι θα ηταν καλο(για σπριντερ μιλαω?
Εχω ακουσει καλα λογια για το cordyceps της ρεφλεξ ,ξερεις κανεις κατι ?

Απ οσο θυμαμαι ειναι μυκητας η βακτηριο,κατι τετοιο τεσπα:shock: