PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθειαα!



hulkman
13-04-10, 15:32
σας ποσταρω μια φοτο μου..μπορω σε 3 μηνες να τους κανω φετες?

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10228&stc=1&d=1271170488

Polyneikos
13-04-10, 15:47
Αντικειμενικα;όχι,δεν προλαβαινεις να τους κανεις φετες σε 3 μηνες γιατί αυτο που καταλαβαινω εγω από αυτη την τόσο περίεργη λήψη είναι ότι δεν εχεις πρόβλημα μεγαλη περιφερειας ή πολυ λίπους στο σημειο αυτο,απλα δεν είναι τόσο γυμνασμενοι για να εμφανιστουν τόσο έντονα...
Πολλοι κανουν το εξης λαθος και παραβλεπουν ότι και οι κοιλιακοι είναι μυς και πως για να βγουν τα καρουμπαλα,το σιξ πακ ή όπως θελετε πείτε το δεν αρκει να φλαταρεις το σημειο εκεινο με δίαιτα αλλα πρεπει από κατω να κρύβονται καλοδουλεμενοι κοιλιακοι ,οι οποίοι σίγουρα δεν δουλευονται μονο με τις κλασσικες ασκησεις αλλα αρθροιστικα με σκουωτ,αρσεις θανατου,κωπηλατικες κτλ,βασικες ασκήσεις δυναμικες δηλαδη που πολύ απλα οι κοιλιακοι επειδη είναι το επίκεντρο και το κεντρο στήριξης σε αυτες τις ασκήσεις αναπτύσσονται..
Για να σου δωσω ενα παραδειγμα αν δεν εχεις κορύφωση στον δικεφαλο ή το δάκρυ στο τετρακέφαλο όσο λίπος και να χασεις δεν θα εμφανιστουν ποτε γιατί απλα δεν υπάρχουν από κατω...Δεν το λεω για να σε απογοητευσω ,απλα το φέτες με παραπέμπτει σε κατι πολύ εξτρίμ,κατα τα άλλα και εσυ μπορείς να τους κανεις αλλά όχι σε τρεις μηνες.....
Δεν εχουν την υποδομη ΑΥΤΗ την στιγμη...
υ.γ.Εκανα αυτο το μεγαλο ποστ γιατι μου ζητηθηκε προσωπικα η αποψη μου..

hulkman
13-04-10, 15:57
ευχαριστω πολυ..ο γυμναστης μου στ γυμναστηριο πιστευει οτι με μια καλη διατροφη που 8α μου δωσει σε 1-1,5 μηνα 8α ειμαι φετες και θα εχω και φλεβικοτητα πανω στα κοιλιακα!αλλα δεν στηριζομαι πολυ πανω σε αυτα!τι λες εσυ?

Polyneikos
13-04-10, 17:50
Βαλε αν θες και καμια μπροστινη γιατι αυτη η λήψη μπορεί να με ξεγελαει ,τι να πω....Παντως για να βγαλεις φλεβες στους κοιλιακους πρεπει να φτασεις πολυ χαμηλα σε ποσοστο λίπους ,ακόμα και την τελεια διατροφη να σου δωσουν ειλικρινα δεν ξερω αν προλαβαινεις,ειδικα σε 1-1,5 μηνα;Γιατι αγχωνεσαι τόσο;
(Ποσταρε και την διατροφουλα σου αν στην δωσει,έτσι να τον τσεκαρουμε λίγο τον γυμναστη σου,πως κανει να βγαζουν φλέβες στα κοιλιακα....Θα σου δείξω ένα παραδειγμα κοιλιακων που μου παει στο μυαλο και είναι άτομα από εδω μεσα.....

http://forum.bodybuilding.gr/picture.php?albumid=15&pictureid=427

http://forum.bodybuilding.gr/picture.php?albumid=10&pictureid=86

Γενικα για να βγαλεις φλεβες στα κοιλιακα πρεπει να εχεις φτασεις σε ποσοστο λίπους όπου θα βγαζεις φλέβες και στα ούλα !!
Όλα αυτα απλα στα λεω όχι για να σε απογοητευσω απλα για να σε προσγειωσω,όχι ότι είναι ανεφικτα....
Μακαρι βεβαια να ποσταρεις φωτο μεσα στο καλοκαιρι που να με διαψευδεις !!:toast:

Rise above
13-04-10, 19:37
πόσταρε μια pic τις κοιλιας σου σε προφίλ και μια μπροστινή από λίγο πιο μακριά (όπως την πρώτη φωτογραφία που σου έδειξε ο πολιενικος),δεν έχω εμπειρία πάνω στο θέμα τις γράμμωσης για να σου πω την γνώμη μου μιας και εγώ πριν 1μιση βδομάδα ξεκίνησα την πρώτη μου δίαιτα, καλή τύχη πάντως

Kolorizos
13-04-10, 21:36
δηλαδη ο αδερφος μου που ειναι 11 χρονων 50 κιλα και 1.52 υψος και εχει φλεβες και στην κοιλια ακομα και στο στηθος χαμηλα ποσο bf να εχει??:shock::shock::shock::shock:

Polyneikos
13-04-10, 21:43
Και εγω όταν ήμουν καποτε 57 κιλα εφηβος φαινόντουσαν οι φλέβες μου αλλά φαινόντοσαν και τα κοκκαλα μου,μην μπερδευετε ομως την μυικότητα με χαμηλα ποσοστα λίπους με αδύνατα ατομα,σίγουρα ενας πολύ αδυνατος εχει σχετικα χαμηλό ποσοστο λίπους αλλα δεν κουβαλαει και μυς πανω του....
Και σιγουρα οι ηλικιες των 11-12 δεν είναι σημείο γραφης πανω σε αυτο που λεμε...