PDA

Επιστροφή στο Forum : Χασιμο λιπους χωρις συμπληρωματα/χημικα



Johnny21a
14-04-10, 21:44
Λοιπον παιδια ηθελα να ρωτησω κατι που σιγουρα απασχολει πολλους

Γινεται να χαθει το επιμονο λιπος χωρις την χρηση χημικων (αναφερομαι σε χημικα και οχι σε συμπληρωματα γιατι ουσιαστικα με κανενα συμπληρωμα δεν εχω δει διαφορα)... Παντα με καλη διατροφη και εντονη προπονηση...

θα το χασω το λιπος στην κοιλια (λιγο ειναι απλα θελω να φυγει) χωρις να καταφυγω σε κατι πιο "δυνατο" ή πρεπει να παρω αποφαση οτι ΔΕΝ οποτε η να καταφυγω σε καποια τετοια λυση ή απλα να παρω αποφαση οτι θα μεινω ετσι...

Η ερωτηση ειναι γενικη πιστευω, δεν απευθυνεται μονο σε μενα γι'αυτο και δεν ειπα στοιχεια και προγραμμα διατροφης...

sTeLaKoS
14-04-10, 21:47
Λοιπον παιδια ηθελα να ρωτησω κατι που σιγουρα απασχολει πολλους

Γινεται να χαθει το επιμονο λιπος χωρις την χρηση χημικων (αναφερομαι σε χημικα και οχι σε συμπληρωματα γιατι ουσιαστικα με κανενα συμπληρωμα δεν εχω δει διαφορα)... Παντα με καλη διατροφη και εντονη προπονηση...

θα το χασω το λιπος στην κοιλια (λιγο ειναι απλα θελω να φυγει) χωρις να καταφυγω σε κατι πιο "δυνατο" ή πρεπει να παρω αποφαση οτι ΔΕΝ οποτε η να καταφυγω σε καποια τετοια λυση ή απλα να παρω αποφαση οτι θα μεινω ετσι...

Η ερωτηση ειναι γενικη πιστευω, δεν απευθυνεται μονο σε μενα γι'αυτο και δεν ειπα στοιχεια και προγραμμα διατροφης...


Εκεί είναι το θέμα, εκεί πρέπει να εστιάσεις αρχικά. Όσο για τα συμπληρώματα, φυσικά και κάποια "δουλεύουν".

giannis64
14-04-10, 21:49
ειναι δυνατων!!! υπομηνη, καθαρη διατροφη, και σωστη αεροβια, και ολα θα πανε καλα!!

Johnny21a
14-04-10, 21:59
Η προπονηση μου ειναι παντα πολυ καλη, εκανα και στιβο μεχρι προσφατα παραλληλα με τα βαρη. Τωρα στην διατροφη μου δεν μπορω να πω οτι ημουν πολυ αυστηρος. Παντα ετρωγα σωστα και οχι σαβουρα αλλα που και που χτυπαγα κανενα γλυκακι.

Εχεις καμια συμβουλη για την αεροβια συγκεκριμενα ? Κανω βαρη 3 φορες την εβδομαδα (ολο το σωμα, ξερω οτι καποιοι δε θα συμφωνησουν με αυτο αλλα ξερω οτι στο δικο μου σωμα κανει καλο) και αεροβια απο τρεξιμο 1-2 φορες την εβδομαδα(εναλλασω προπονηση αντοχης με ταχυτητα) και αλλες 1-2 φορες power walking 1,5 ωρα περιπου.

Γενικα πιστευω οτι ειναι πλεον καθαρα θεμα διατροφης και αποφασιστικοτητας, καθε γνωμη ευπροσδεκτη...

giannis64
14-04-10, 22:05
δες εδω!! Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση; (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=492)

killer85
14-04-10, 22:46
Ποια δουλεύουν για το καψιμο του λιπους?