PDA

Επιστροφή στο Forum : GH Release (Sci-Mentor)



karlito#
16-04-10, 01:34
Εχω ξεκινησει το Gh release της Sn συμπληρωμα αυξητικης ορμονης... Μου το συστησε ενας γνωστος μου... Ειναι επικινδυνο να ανεβαζεις την αυξητικη ορμονη με συμπληρωματα? Εχει παρενεργειες? SOS!!

Haris Pilton
16-04-10, 01:53
Εχω ξεκινησει το Gh release της Sn συμπληρωμα αυξητικης ορμονης... Μου το συστησε ενας γνωστος μου... Ειναι επικινδυνο να ανεβαζεις την αυξητικη ορμονη με συμπληρωματα? Εχει παρενεργειες? SOS!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10320&stc=1&d=1271396376

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10321&stc=1&d=1271396376





Καλο θα ηταν πριν κατεβαζεις οτι κατεβαζεις,να ξερεις και τι κανει,λεω γω τωρα...

savage
16-04-10, 01:54
Και πολυ καλα λες Χαρη!!!!:clap::thumbup:

GEORGEXX1
16-04-10, 02:20
Δηλαδη τη κανει ρε παιδια;;

savage
16-04-10, 02:41
Δεν ειπαμε οτι κανει κατι κακο(εγω τουλαχιστον),αλλα εσυ θα πηγαινες να παρεις κατι που δεν ξερεις τι κανει??Απο ηλεκτρικη συσκευη μεχρι οτιδηποτε...
Ποσο μαλλον για κατι που θα βαλεις στο σωμα σου.
Κανονικα πρωτα ρωτας,μαθαινεις και αν κρινεις οτι θα σε βοηθησει,πας και το παιρνεις.Λεω εγω τωρα...

Haris Pilton
16-04-10, 02:44
Δηλαδη τη κανει ρε παιδια;;

Πάντως όχι αυτό που ισχυρίζεται! :rolf:

Μαρεσει η συσκευασία όμως.

GEORGEXX1
16-04-10, 10:29
Πάντως όχι αυτό που ισχυρίζεται! :rolf:

Μαρεσει η συσκευασία όμως.

Χαρη αν θες φωτισε με παραμανω για το θεμα.
ΠΡΟΣΕΞΕ:δεν σε ειρωνευομαι.

beefmeup
16-04-10, 10:51
sωπατε καλε..υπαρχουν κιαλλα προιοντα κ μαλιστα απο γιουνιβερσαλ,κ αλλες εταιριες με τα ιδια πανω κατω συστατικα(αμινο,κ καποιους co factors)για να αυξανουν την gh..κ υπαρχουν μελετες για να το υποστηριξουν αυτο,οπως για την αργινινη,κλπ,που τα ειχαμε ξανασυζητισει με τον rock..

μια χαρα ειναι,για αυξηση gh,με φυσικο τροπο..κ η εταιρια ειναι οκ,εχω δοκιμασει κατι απο αυτην..

το συγκεκριμενο μαλιστα ηθελα να το παρω κ γω,κ να πω στον φιλο που το ποσταρε αρχικα,οτι δεν υπαρχουν παρενεργειες..ενα ματσο αμινοξεα ειναι ποθ λειτοθργουν συνδιαστικα..κ μην νομιζεις οτι θα σου τιναξουν την αυξητικη στα υψη,ετσι??απλα εχουν δειξει μελετες οτι την ανεβαζουν εστω κ λιγο..

The Rock
16-04-10, 11:44
sωπατε καλε..υπαρχουν κιαλλα προιοντα κ μαλιστα απο γιουνιβερσαλ,κ αλλες εταιριες με τα ιδια πανω κατω συστατικα(αμινο,κ καποιους co factors)για να αυξανουν την gh..κ υπαρχουν μελετες για να το υποστηριξουν αυτο,οπως για την αργινινη,κλπ,που τα ειχαμε ξανασυζητισει με τον rock..

μια χαρα ειναι,για αυξηση gh,με φυσικο τροπο..κ η εταιρια ειναι οκ,εχω δοκιμασει κατι απο αυτην..

το συγκεκριμενο μαλιστα ηθελα να το παρω κ γω,κ να πω στον φιλο που το ποσταρε αρχικα,οτι δεν υπαρχουν παρενεργειες..ενα ματσο αμινοξεα ειναι ποθ λειτοθργουν συνδιαστικα..κ μην νομιζεις οτι θα σου τιναξουν την αυξητικη στα υψη,ετσι??απλα εχουν δειξει μελετες οτι την ανεβαζουν εστω κ λιγο..
Συμφωνώ όντως ανεβάζουν την αυξητική. Αλλά είναι εντελώς διαφορετικό να την ανεβάζουν σε σχέση με την χορήγηση μερικών IUs εξωγενούς αυξητικής ορμόνης.(χρήστες καταλαβαίνουν τι εννοώ)
Είναι διαφορετικό γιατί πολύ απλά το ότι αυξάνεται στον ορό η GH δεν σημαίνει ότι μπορεί να αξιοποιηθεί.
Ποστάρω ένα πολύ λιτό αλλά και πολύ περιεκτικό σχόλιο του αγαπητού Bane περί του θέματος:

Να ξέρετε ότι το να προσπαθείτε να εκμεταλευτήτε την αυξητική με συμπληρώματα είναι γενικά ματαιοπονία

KINK
16-04-10, 12:01
αν το συνδιασεις με το test-x της ιδιας εταιριας θα δεις πολυ καλα αποτελεσματα σε δυναμη κ αντοχη. δεν εκανα αναλογες εξετασεις εκεινο τον καιρο αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειχα ανεβασει τεςτ. σε εμενα ο συνδιασμος αυτος δουλεψε πολυ καλα..:thumbup:

Polyneikos
16-04-10, 18:37
Στα νιατα όταν πιστευα ότι μπορουν καποια συμπληρωματα να αυξησουν την αυξητικη μου ορμόνη έπαιρνα τον κλασσικο συνδυασμο αργινινης/ορνιθινης,ηταν ενας συνδυασμος που βοηθαει την εκκριση της αυξητικης...
Η αυξητικη ορμονη παραγεται από τον οργανισμο μετα από καποιες ωρες βαθυ ύπνου,δεν είναι μυστικο αυτο..Για αυτό λενε ότι οι bbers πρεπει να ξεκουραζονται και να κανουν όσο το δυνατον περισσότερες ωρες ύπνου.
Τωρα απο ενα συμπληρωμα καλό είναι να είμαστε προσγειωμενοι ως προς τα αποτελεσματα του,από την μια αποδεχόμαστε ότι είναι συμπληρωματα και από την αλλα περιμενουμε θαυματα,γενικα συμπληρωματικα βοηθανε ,αλλα για καποιον που έχει φραγκα να τα σπρωχνει γενικα και θελει να κανει πειραματα,,,Ειδαλλως,stick to basics και να κοιμασαι αρκετες ώρες.....

beefmeup
16-04-10, 18:48
Ποστάρω ένα πολύ λιτό αλλά και πολύ περιεκτικό σχόλιο του αγαπητού Bane περί του θέματος:

καλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι 100% απολυτο..δεν αμφισβητω την γνωμη κανενος,:toast:απλα ειναι μια γνωμη,δεν ειναι γεγονος.ειπαμε,βοηθανε εστω κ λιγο..κ σαφως δεν εχουν σχεση με αλλους τροπους χορηγησης της..;)

ενας ββ,που δεν κανει χρηση εξωγενων παραγοντων,πρεπει να "εκμεταλευεται" οτιδηποτε μπορει,για να φτασει τους στοχους του,κ εφοσον του το επιτρεπει η τσεπη του,ειτε στην διατροφη,ειτε στα συμπληροματα..

karlito#
16-04-10, 19:29
Διαβασα ενα ιατρικο αρθρο σε περιοδικο σχετικο που ελεγε οτι δεν πρεπει να επεμβαινεις στην εκκριση τετοιων ορμονων(igf1,igf2..)....Συγεκριμενα λεει οτι μπορει να προκαλεσει μεγαλοκαρδια, μεγαλοακρια, διαβητη κα.... Αναφερεται στην αυξητικη γενικα η οταν λαμβανεται με εξωγενεις τροπους?

aaabasilis
16-04-10, 19:54
τωρα που το πηρες τελειωσετε αλλα μην ξαναδωσεις τα λεφτα οχι μονο για αυτο,αλλα για οποιοδηποτε συμπληρωμα υποσχετε αυξησεις σε τεστο,αυξητικες,κωδικες ντι εν ει για μυικη αναπτυξη,δυναμη των μειον 350 φαρεναιτ και τα λοιπα..αυτα τα L-ΝΞΣΒΦΞ που λεει απο πισω ειναι αμονιξεα.επισης εχει ταυρινη,και κατι αλλα που τα εχουν και καποιες πρωτεινες..δεν ξερω αν αυξανουν την αυξητικη αλλα σιγουρα αυξανουν τα χρηματα στις τσεπες αυτων που τα βγαλαν...

The Rock
16-04-10, 20:18
Φίλε μου Πολύνεικε, σιγά βρε γέροντα ... άκου εκεί "στα νιάτα" :green:
Πέρα από την πλάκα Αργιρίνη/Ορνιθίνη με δόσεις 12-14 γρ. το καθένα ξεχωριστά και η Ορνιθίνη σε τέτοιες δόσεις σύμφωνα με έρευνα προκαλεί διάρροια και στομαχικές διαταραχές.

Αγαπητέ Beefmeup πίστεψε με άμα σου λέω ότι έχω ψάξει ότι υπάρχει για αύξηση GH με supps και παρόλο που υπάρχουν αρκετά που ην ανεβάζουν κανένα όπως δεν μας επιτρέπει να την ακιοποιήσουμε σε βαθμό που να δούμε έμπρακτα αποτελέσματα. Ο Bane μου το έχει ξεκαθαρίσει εξάλλου.
Τσέκαρε :
http://thermolife.com/forum/showthread.php?t=1586
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=123269771

beefmeup
16-04-10, 20:23
Διαβασα ενα ιατρικο αρθρο σε περιοδικο σχετικο που ελεγε οτι δεν πρεπει να επεμβαινεις στην εκκριση τετοιων ορμονων(igf1,igf2..)....Συγεκριμενα λεει οτι μπορει να προκαλεσει μεγαλοκαρδια, μεγαλοακρια, διαβητη κα.... Αναφερεται στην αυξητικη γενικα η οταν λαμβανεται με εξωγενεις τροπους?

για φαρμακα μιλαει φιλε..καμια σχεση με αυτο το προιον.

να καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε ετσι??

"εξωγενης χορηγηση"σημαινει οτι περνεις ΑΜΕΣΑ αυξητικη ορμονη,η κατι αλλο τεσπα..
στην προκειμενη περιπτωση αυτο που περνεις ειναι ενα συμπληρομα,που περιεχει συστατικα(φυσικα,οχι φαρμακευτικα),που μπορει να προκαλεσει μια μικρη αυξηση στην αυξητικη σου..μπορει κ οχι.

καμια σχεση με φαρμακευτικη αυξητικη.

αυτο που μου προκαλει την περιεργεια,ειναι γιατι καποιοι ανθρωποι,αγοραζουν συμπληροματα που δεν ξερουν τι κανουν..η που βοηθανε,κ μετα κοιτανε να δουν αν τυχον εχουν παρενεργειες..πολυ ανευθυνη συμπεριφορα,λυπαμαι

Polyneikos
16-04-10, 20:24
Διαβασα ενα ιατρικο αρθρο σε περιοδικο σχετικο που ελεγε οτι δεν πρεπει να επεμβαινεις στην εκκριση τετοιων ορμονων(igf1,igf2..)....Συγεκριμενα λεει οτι μπορει να προκαλεσει μεγαλοκαρδια, μεγαλοακρια, διαβητη κα.... Αναφερεται στην αυξητικη γενικα η οταν λαμβανεται με εξωγενεις τροπους?

Aναφερεται ξεκαθαρα σε εξωγενεις τρόπους !!:thumbup:

KINK
16-04-10, 20:38
επειδη διακρινω μια αρνητικοτητα απο πολλα μελη κ χωρις να θελω να κανω το δικηγορο ανος διαβολου που δεν υπαρχει θα το ξανα πω 'το συμπληρωμα αυτο σε συνδιασμο με το test-x της ιδιας εταιριας σε εμενα δουλεψε πολυ καλα'. κ δεν ειμαι κανενας απειρος σ' αυτα.. ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ. τωρα τα περι υπνου κ ξεκουρασης ειναι αλλο θεμα. εδω αν δε κανω λαθος αξιολογουμε συμπληρωματα.

The Rock
16-04-10, 20:40
για φαρμακα μιλαει φιλε..καμια σχεση με αυτο το προιον.

να καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε ετσι??

"εξωγενης χορηγηση"σημαινει οτι περνεις ΑΜΕΣΑ αυξητικη ορμονη,η κατι αλλο τεσπα..
στην προκειμενη περιπτωση αυτο που περνεις ειναι ενα συμπληρομα,που περιεχει συστατικα(φυσικα,οχι φαρμακευτικα),που μπορει να προκαλεσει μια μικρη αυξηση στην αυξητικη σου..μπορει κ οχι.

καμια σχεση με φαρμακευτικη αυξητικη.

αυτο που μου προκαλει την περιεργεια,ειναι γιατι καποιοι ανθρωποι,αγοραζουν συμπληροματα που δεν ξερουν τι κανουν..η που βοηθανε,κ μετα κοιτανε να δουν αν τυχον εχουν παρενεργειες..πολυ ανευθυνη συμπεριφορα,λυπαμαι

Αν βρεις άλλη απάντηση σε αυτό πλην της προφανής που μου έρχεται στο μυαλό μου λες :idea::idea:

beefmeup
16-04-10, 20:52
επειδη διακρινω μια αρνητικοτητα απο πολλα μελη κ χωρις να θελω να κανω το δικηγορο ανος διαβολου που δεν υπαρχει θα το ξανα πω 'το συμπληρωμα αυτο σε συνδιασμο με το test-x της ιδιας εταιριας σε εμενα δουλεψε πολυ καλα'. κ δεν ειμαι κανενας απειρος σ' αυτα.. ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ. τωρα τα περι υπνου κ ξεκουρασης ειναι αλλο θεμα. εδω αν δε κανω λαθος αξιολογουμε συμπληρωματα.

ναι ρε bro,αυτο γραφω(ουμε),πανω κατω..αρνητικοτητα δεν υπαρχει,απλα αν αναφερομαστε σε μελετες ιατρικες,για καθε 10 που θα λεν οτι ισχυει αυτο,υπαρχουν αλλες τοσες που λενε οτι δεν ισχυει.

το θεμα με τις μελετες ειναι να μπορεις να τις αξιλογησεις κιολας..σε σενα πχ,λες οτι δουλεψε,σε καποιον αλλον οχι..γιαυτο εγραψα οτι ανεξαρτητως τι λεν οι μελετες,κ οι αλλοι,καλο ειναι εφ οσον,μπορεις η το αντεχει η τσεπη σου,να το δοκιμασεις..ποτε δεν ξερεις..εγω τουλαχιστον αυτο κανω,κ πιστεψε με,εχω καταπιει οτι σκονη,κ χαπι σε συμπληρομα υπαρχει εκει εξω,ακομα κ απο κατι "διαστημικες"μαρκες που δεν "υπαρχουν"..

απτην αλλη επειδη ειμαι κ..."αντηρησιας" γενικοτερα:green:,μεχρι να δω η να δοκιμασω κατι ο ιδιος να δω αν εχει αποτελσματα η οχι,αυτα που διαβαζω η μου λενε οι αλλοι τα ακουω βερεσε..

αν ακουγα τι μου ελεγαν,θα μουν ακομα 64 κιλα:green::green::green:

The Rock
16-04-10, 21:07
ναι ρε bro,αυτο γραφω(ουμε),πανω κατω..αρνητικοτητα δεν υπαρχει,απλα αν αναφερομαστε σε μελετες ιατρικες,για καθε 10 που θα λεν οτι ισχυει αυτο,υπαρχουν αλλες τοσες που λενε οτι δεν ισχυει.

το θεμα με τις μελετες ειναι να μπορεις να τις αξιλογησεις κιολας..σε σενα πχ,λες οτι δουλεψε,σε καποιον αλλον οχι..γιαυτο εγραψα οτι ανεξαρτητως τι λεν οι μελετες,κ οι αλλοι,καλο ειναι εφ οσον,μπορεις η το αντεχει η τσεπη σου,να το δοκιμασεις..ποτε δεν ξερεις..εγω τουλαχιστον αυτο κανω,κ πιστεψε με,εχω καταπιει οτι σκονη,κ χαπι σε συμπληρομα υπαρχει εκει εξω,ακομα κ απο κατι "διαστημικες"μαρκες που δεν "υπαρχουν"..

απτην αλλη επειδη ειμαι κ..."αντηρησιας" γενικοτερα:green:,μεχρι να δω η να δοκιμασω κατι ο ιδιος να δω αν εχει αποτελσματα η οχι,αυτα που διαβαζω η μου λενε οι αλλοι τα ακουω βερεσε..

αν ακουγα τι μου ελεγαν,θα μουν ακομα 64 κιλα:green::green::green:

Κοίτα ξέρεις πόσο σε συμπαθώ γιατί πραγματικά μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου. Διαβάζεις, βλέπεις τι αποδεδειγμένα τουλάχιστον λειτουργεί και καλά κάνεις και το δοκιμάζεις. Οι περισσότερες ουσίες που αυξάνουν την GH στον "ορό¨την ανεβάζουν συνήθως από αρκετά μέχρι πάρα πολύ (ωραία περιγραφή:green:) αλλά όσο και αν την ανεβάζουν το σώμα δεν την αξιοποιεί. Δυστυχώς επειδή και γω είχα κάποια στιγμή είχα ένα "dream" και καλά να βρω supps βελτιστοποίησης ορμονών που να έχουν έστω λίγο steroid like effects αλλά μετά από πολύ ψάξιμο πίστεψέ με που σου λέω, τίποτα από συμπλήρωμα δεν θα δώσει τέτοια αποτελέσματα 8ωρα και 10ωρα καπάκι έχω ρίξει σε διάβασμα και ψάξιμο και όλο σε ένα μεγάλο μηδενικό καταλήγουν. Ευτυχώς ή δυστυχώς steroids like effects γίνονται με το real deal και μόνο. (Μην παρεξηγηθώ δεν προτείνω τίποτα απλά ενημερωτικά μιλάω, sorry αν χαλάω τα όνειρα πολλών:P)

beefmeup
16-04-10, 21:22
Κοίτα ξέρεις πόσο σε συμπαθώ γιατί πραγματικά μου αρέσει ο τρόπος σκέψης σου. Διαβάζεις, βλέπεις τι αποδεδειγμένα τουλάχιστον λειτουργεί και καλά κάνεις και το δοκιμάζεις. Οι περισσότερες ουσίες που αυξάνουν την GH στον "ορό¨την ανεβάζουν συνήθως από αρκετά μέχρι πάρα πολύ (ωραία περιγραφή:green:) αλλά όσο και αν την ανεβάζουν το σώμα δεν την αξιοποιεί. Δυστυχώς επειδή και γω είχα κάποια στιγμή είχα ένα "dream" και καλά να βρω supps βελτιστοποίησης ορμονών που να έχουν έστω λίγο steroid like effects αλλά μετά από πολύ ψάξιμο πίστεψέ με που σου λέω, τίποτα από συμπλήρωμα δεν θα δώσει τέτοια αποτελέσματα 8ωρα και 10ωρα καπάκι έχω ρίξει σε διάβασμα και ψάξιμο και όλο σε ένα μεγάλο μηδενικό καταλήγουν. Ευτυχώς ή δυστυχώς steroids like effects γίνονται με το real deal και μόνο. (Μην παρεξηγηθώ δεν προτείνω τίποτα απλά ενημερωτικά μιλάω, sorry αν χαλάω τα όνειρα πολλών:P)

ααααααααποοοοονεεεεεεεε!!!!!!

μου κατεστρεψες τα ονειρα τωρα:P

ριξε κ ματια σε αυτο,στον πατο της σελιδας εχει αναλυτικα,μελετες για καποια αμινο,κ τι εκαναν στον ανθρωπο,οσον αφορα τις ορμονες..:)

http://www.vitamin-resource.com/health/detail.cfm?id=339

The Rock
16-04-10, 21:26
ααααααααποοοοονεεεεεεεε!!!!!!

μου κατεστρεψες τα ονειρα τωρα:P

ριξε κ ματια σε αυτο,στον πατο της σελιδας εχει αναλυτικα,μελετες για καποια αμινο,κ τι εκαναν στον ανθρωπο,οσον αφορα τις ορμονες..:)

http://www.vitamin-resource.com/health/detail.cfm?id=339
Όπως είπα έχω κάνει πάρα πολύ έρευνα στο αντικείμενο και το συγκεκριμένο άρθρο είναι ένα από τα πολλά που ξεψάχνισα και πίστεψε με, όλα μα όλa τα references:green:

ΥΓ Και συγκεκριμένα το άρθρο είναι ελειπές τώρα που το βλέπω.
Το Original http://www.vrp.com/articles.aspx?ProdID=507

karlito#
17-04-10, 18:19
Γιατι τετοιου ειδους συμπληρωματα δεν εχουν εγκριση απο τους οργανισμους υγειας? Στη τελικη δεν κανουν και κατι το φοβερο...

KINK
17-04-10, 20:16
Γιατι τετοιου ειδους συμπληρωματα δεν εχουν εγκριση απο τους οργανισμους υγειας? Στη τελικη δεν κανουν και κατι το φοβερο...

η εταιρια αυτη εχει κ ISO κ εγκριση ΕΟΦ. οχι οτι εγινε κ κατι σπουδαιο απλα πηρανε κ αυτοι τα λεφτα τους...