PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδυνατισμα και πρωτεινη..



nightwolf84
16-04-10, 11:05
καλημερα σας...
Ειμαι καινουργιο μελος απο την προχειρη ματια που εριξα στο site ειδα οτι κανετε φοβερη δουλεια..συγχαρητηρια.:thumbup:

Θα ηθελα να με διαφωτισετε σε διαφορα πραγματακια...

Ειχα ενα ατυχημα και αναγκαστηκα να μην πιγαινω στο γυμναστρηριο για κανα 6μηνο αποτελεσμα απο τα 80 κιλα π ημουν να φτασω τα 90 (1,82 υψος)εχωντας και μυικα κιλα πανω μ .(ειχα σχετικα καλη κατανομη λιπους εκτος απο το κλασικο σωσιβιο.)

Ξεκινησα πριν μια βδομαδα το γυμναστηριο..και ο γυμναστης μου πρωτεινε(εχωντας καποιο ιστορικο στην γυμναστικη) να παρω καποια συμπληρωματα για να δω σχετικα γρηγορα καποια αποτελεσματα..μεχρι τον καλοκαιρι..

1.μια καθαρη πρωτεινη(OPTIMUM)
2.λιποδυαλιτη (THERMOBOL).
3.ζωνη εφυδρωσης

40 λεπτα αεροβιο
Βαρη (12-15 επαναληψεις)
Μεση

Θα ηθελα την γνωμη σας...

Σας ευχαριστω..

-beba-
16-04-10, 11:10
Η πρωτείνη που σου πρότεινε είναι πολύ καλή.

Το λιποτροπικό πάρτο αργότερα. Τώρα θα διαπιστώσεις ότι θα χάσεις ευκολα τα πρώτα υγρά και λίπη. Οταν κολήσεις πάρε λιποτροπικό.

Η ζώνη εφίδρωσης διώχνει υγρά εντελώς προσωρινά. Βασικά άχρηστη είναι. Αν θέλεις να την πάρεις καθαρά για ψυχολογικούς λόγους δηλ. να νομίζεις πως σε βοηθάει πάρτη.

Μελέτησε τις ενότητες με διατροφή και συμπληρώματα.

Καλή επιτυχία.:toast:

sTeLaKoS
16-04-10, 11:13
Η πρωτείνη που σου πρότεινε είναι πολύ καλή.

Το λιποτροπικό πάρτο αργότερα. Τώρα θα διαπιστώσεις ότι θα χάσεις ευκολα τα πρώτα υγρά και λίπη. Οταν κολήσεις πάρε λιποτροπικό.

Η ζώνη εφίδρωσης διώχνει υγρά εντελώς προσωρινά. Βασικά άχρηστη είναι. Αν θέλεις να την πάρεις καθαρά για ψυχολογικούς λόγους δηλ. να νομίζεις πως σε βοηθάει πάρτη.

Μελέτησε τις ενότητες με διατροφή και συμπληρώματα.

Καλή επιτυχία.:toast:


+1 Πολύ σωστά τα όσα σου είπε η Μπέμπα.

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

nightwolf84
16-04-10, 11:44
Μ ειπε να περνω την πρωτεινη αμεσως μετα την προπονηση και το βραδυ πριν κοιμηθω..

Ποιον λιποδυαλιτη να διαλεξω.Thermobol ή Animal Cut?

Ο γυμναστης μου ειπε να κανω πρωτα αεροβιο και μετα τα βαρη.εχει να κανει με τις προτεραιοτητες.(τι θελω πιο πολυ)ισχυει κατι τετοιο?

και κατι τελευταιο....τι να ''τσιμπαω''20 λεπτα πριν παω για προπονηση?

-beba-
16-04-10, 11:51
Μ ειπε να περνω την πρωτεινη αμεσως μετα την προπονηση και το βραδυ πριν κοιμηθω..
Μετά την προπόνηση να πίνεις την πρωτείνη με νερό και απλό υδατάνθρακα (δεξτρόζη, γλυκόζη κ.λ.π.)

Ποιον λιποδυαλιτη να διαλεξω.Thermobol ή Animal Cut?
Ανέφερα πριν την γνώμη μου
Ο γυμναστης μου ειπε να κανω πρωτα αεροβιο και μετα τα βαρη.εχει να κανει με τις προτεραιοτητες.(τι θελω πιο πολυ)ισχυει κατι τετοιο?
Δεν είμαι γυμναστής...........αλλά η γνώμη μου είναι η αερόβια να είναι διαφορετική ώρα από ότι η προπόνηση με βάρη.
και κατι τελευταιο....τι να ''τσιμπαω''20 λεπτα πριν παω για προπονηση?

Σαράντα λεπτά πριν την προπόνηση είναι καλή ιδέα μια μπανάνα με αμινοξέα.
Πάρε αμινοξέα και άσε τον λιποδιαλύτη για αργότερα

Ramrod
16-04-10, 11:55
Μ ειπε να περνω την πρωτεινη αμεσως μετα την προπονηση και το βραδυ πριν κοιμηθω..

Ο γυμναστης μου ειπε να κανω πρωτα αεροβιο και μετα τα βαρη.εχει να κανει με τις προτεραιοτητες.(τι θελω πιο πολυ)ισχυει κατι τετοιο?

και κατι τελευταιο....τι να ''τσιμπαω''20 λεπτα πριν παω για προπονηση?

εγώ πιστεύω καλύτερα το πρωϊ και μετά την προπόνηση, αλλα σ' αυτό θα βοηθούσε αν ξέραμε απο τι περιλαμβάνεται η διατροφή σου.


Εγώ πιστεύω ότι είναι το ίδιο, μη σου πω και καλύτερο να κάνεις μετά (επειδή έχει καταναλώσει ενέργεια, αλλά δε γνωρίζω πολλά πανω σε αυτό, οπότε ρώτα κάποιον που γνωρίζει πιο καλά

Τίποτα, αφου θες και να χάσεις...φάε καλό γευμα 2 ώρες πριν. και πάλι εδώ θα βοηθούσε η διατροφή σου...

nightwolf84
16-04-10, 11:59
σχετικα με τους λιποδυαλιτες μια σιγκριση ηθελα..δεν θα παρω ακομη..

σχετικα το αεροβιο εχεις κατι να πρωτεινεις?δλδ αν καταλαβα καλα 3 μερες βαρη/3 μερες αεροβιο για ενα 6μερο προγραμμα γυμναστικης.

τα δημητριακα specail k τα βρισκεις μια χαρα για πρωινο?

σε ευχαριστω -beba-.

sTeLaKoS
16-04-10, 12:05
Μ ειπε να περνω την πρωτεινη αμεσως μετα την προπονηση και το βραδυ πριν κοιμηθω..

Εγώ θα πρότεινα πρωί και μετά τη προπόνηση. Βράδυ γιαούρτι 2%

Ποιον λιποδυαλιτη να διαλεξω.Thermobol ή Animal Cut?

Δε ξέρω κάτι για τον Thermobol, ο Animal πάντως είναι πολύ καλός.

Ο γυμναστης μου ειπε να κανω πρωτα αεροβιο και μετα τα βαρη.εχει να κανει με τις προτεραιοτητες.(τι θελω πιο πολυ)ισχυει κατι τετοιο?

Ανάποδα! Ζέσταμα, βάρη και μετά αερόβια. Άμα σε ρωτήσει γιατί το κάνεις ανάποδα απ' ότι σου είπε πες του ότι είναι ψηλοάσχετος. Αερόβια μετά τα βάρη ΠΑΝΤΑ. Σκοπός σου είναι να κάψεις λίπος. Δε θα κάψεις όμως λίπος αν υπάρχει γλυκογόνο στο σώμα σου, ή μάλλον, θα κάψεις αλλά θα αργήσεις πολύ, πέρα απ' το μισάωρο καις λίπος. Ψάξε λίγο στο φόρουμ και θα βρεις περισσότερες πληροφορίες γι' αυτό, μη γράφω κατεβατά τώρα.

και κατι τελευταιο....τι να ''τσιμπαω''20 λεπτα πριν παω για προπονηση?

Αφού είσαι σε γράμμωση, γνώμη μου είναι να μη τσιμπας κάτι. Κάνε ένα κανονικό γεύμα 2-2+ ώρες πριν τη προπόνηση και είσαι καλυμμένος.

:thumbup:

Plus
19-04-10, 02:38
Συμφονω απολυτα με οτι γραφει πανω ο στελλακος.

+1

:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Zylo
19-04-10, 13:54
Αρχικό μήνυμα απο nightwolf84
Μ ειπε να περνω την πρωτεινη αμεσως μετα την προπονηση και το βραδυ πριν κοιμηθω..

Εγώ θα πρότεινα πρωί και μετά τη προπόνηση. Βράδυ γιαούρτι 2%

Ποιον λιποδυαλιτη να διαλεξω.Thermobol ή Animal Cut?

Δε ξέρω κάτι για τον Thermobol, ο Animal πάντως είναι πολύ καλός.

Ο γυμναστης μου ειπε να κανω πρωτα αεροβιο και μετα τα βαρη.εχει να κανει με τις προτεραιοτητες.(τι θελω πιο πολυ)ισχυει κατι τετοιο?

Ανάποδα! Ζέσταμα, βάρη και μετά αερόβια. Άμα σε ρωτήσει γιατί το κάνεις ανάποδα απ' ότι σου είπε πες του ότι είναι ψηλοάσχετος. Αερόβια μετά τα βάρη ΠΑΝΤΑ. Σκοπός σου είναι να κάψεις λίπος. Δε θα κάψεις όμως λίπος αν υπάρχει γλυκογόνο στο σώμα σου, ή μάλλον, θα κάψεις αλλά θα αργήσεις πολύ, πέρα απ' το μισάωρο καις λίπος. Ψάξε λίγο στο φόρουμ και θα βρεις περισσότερες πληροφορίες γι' αυτό, μη γράφω κατεβατά τώρα.

και κατι τελευταιο....τι να ''τσιμπαω''20 λεπτα πριν παω για προπονηση?

Αφού είσαι σε γράμμωση, γνώμη μου είναι να μη τσιμπας κάτι. Κάνε ένα κανονικό γεύμα 2-2+ ώρες πριν τη προπόνηση και είσαι καλυμμένος.

καποιος ξεχασε να του πει μαζι με το γιαουρτι και 10 αμυγδαλα???
:spank::spank::spank::P:P

-beba-
19-04-10, 14:56
καποιος ξεχασε να του πει μαζι με το γιαουρτι και 10 αμυγδαλα???
:spank::spank::spank::P:P

Ναι