PDA

Επιστροφή στο Forum : Την γνωμη σας για συμπληρωμα καθαρου ογκου



Johnny21a
19-04-10, 00:44
Λεω να δοκιμασω να συνδυασω τα 2 παρακατω συμπληρωματα για να βαλω λιγα καθαρα μυικα κιλα. Ξερω και δεν περιμενω θαυματα φυσικα απλα εστω αν μπορεσουν να βοηθησουν λιγο αξιζει μια δοκιμη. Επισης ξερω οτι πολλοι υπερμαχοι της σωστης διατροφης και ασκησης θα ειναι εναντιων αλλα σας λεω απο πριν οτι κανω οτι καλυτερο μπορω σε αυτο το ζητημα οποτε δεν ειναι εκει το θεμα, απλα ειμαι περιεργος να δω αν αυτα τα προιοντα μπορουν να βοηθησουν εστω και λιγο. Αν αποφασισω να τα παρω τελικα θα φτιαξω και ενα log με photos πριν και μετα...

AMS 1-Androsterone (http://fitnesszone.gr/shop/index.php/dietary-supplements/strength/testosterone-support/y/advanced-muscle-science-1-androsterone-60-capsules.html)

AMS Decavol (http://fitnesszone.gr/shop/index.php/ams-decavol-x-63-capsules.html)

Σε διαφορα φορουμ που εψαξα αλλοι λενε οτι μπορει να χρειαστει ενας κυκλος αποθεραπειας αλλοι παλι λενε πως οχι. Ξερει κανεις αν θα εχουν αντιστοιχα συμπτωματα με αλλα σκευασματα (ονοματα δε λεμε) οπως κλεισιμο φυσικης τεστοστερονης η αυξημενη συγκεντρωση οιστρογονων ? Τα ιδια τα προιοντα διαφημιζονται οτι δεν εχουν τετοιες παρενεργειες αλλα ποτε δεν ξερεις. Σε τετοια περιπτωση ενας κυκλος αποθεραπειας με Novedex (Gaspari) θα ηταν αρκετος ?

Μια αλλη σκεψη ειναι να παρω μονο του το Novedex, διαβασα πολυ καλα λογια απο τους περισσοτερους που το εχουν χρησιμοποιησει και μαλιστα συγκρινομενο απο μερικους με το 6-OXO (το οποιο μου ειχε δωσει καλα αποτελεσματα στο παρελθον) λενε οτι ειναι καλυτερο...
Καθε γνωμη ευπροσδεκτη...

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

flowin_through
19-04-10, 01:04
Πολλες φορες ακομα και ορμονες πλασσαρονται απο τις εταιρειες για συμπληρωματα (π.χ. Finavol) χωρις να αναφερουν καν για αποθεραπειες. Προσεχε γιατι τα απλα συμπληρωματα (π.χ. Noxedex, Advanced PCT κ.α.) πολλες φορες δεν κανουν για αποθεραπεια και χρειαζεσαι πραγματικα φαρμακα, τα ιδια με αυτα που χρησιμοποιουν με ΑΑΣ. Επισης, εκτος απο PCT θα χρειαστεις προστασια του συκωτιου. Γνωμη μου ειναι μη μπλεξεις με τετοια αναζητώντας τον ογκο και εχεις τις ιδιες παρενεργειες με ΑΑΣ χωρις ομως τα αποτελεσματα τους.

NASSER
19-04-10, 01:09
καλο θα ηταν γενικα να μην κανεις υπερβολες και να δινεις χρονο στο σωμα σου. Μπορεις να χρησιμοποιησεις τον πρωτο συνδιασμο, να αφισεις ενα χρονικο διαστημα κενο και επειτα να χρησιμοποιησεις το Novedex ή οποιοδηποτε αλλο σκοπευεις να χρησιμοποιησεις.
Οσο για τις ορμονικες παρενεργειες εφοσον στο εγγυούνται οι εταιρειες στις δοσολογιες που σου προτεινουν, μπορεις να ακολουθησεις τις οδηγιες.

Johnny21a
19-04-10, 01:16
καλο θα ηταν γενικα να μην κανεις υπερβολες και να δινεις χρονο στο σωμα σου. Μπορεις να χρησιμοποιησεις τον πρωτο συνδιασμο, να αφισεις ενα χρονικο διαστημα κενο και επειτα να χρησιμοποιησεις το Novedex ή οποιοδηποτε αλλο σκοπευεις να χρησιμοποιησεις.
Οσο για τις ορμονικες παρενεργειες εφοσον στο εγγυούνται οι εταιρειες στις δοσολογιες που σου προτεινουν, μπορεις να ακολουθησεις τις οδηγιες.

Δηλαδη Nasser πιστευεις οτι υπαρχει πιθανοτητα ο πρωτος συνδυασμος που εγραψα να εχει καποιο αποτελεσμα ? Ξαναλεω οτι δεν περιμενω θαυματα φυσικα... Και αν κανω τον πρωτο κυκλο με τον πρωτο συνδυασμο καλο δε θα ηταν να χρησιμοποιησω κατευθειαν το Novedex ως PCT ??

NASSER
19-04-10, 01:24
Αποψη μου ειναι να αφινεις το σωμα λιγο εκτος.
Αν καποιος μπορει να απαντησει και να τεκμηριωσει, καθως θα γνωριζει την λειτουργια ολων αυτων των συμπληρωματων, θα ηταν πολυ θετικο!

Edit Τι δοσολογιες προτεινουν και για ποσο χρονικο διαστημα?

Johnny21a
19-04-10, 01:25
Αποψη μου ειναι να αφινεις το σωμα λιγο εκτος.
Οταν λες εκτος δηλαδη εννοεις ενα διαστημα μεταξυ του πρωτου κυκλου και της PCT ?

NASSER
19-04-10, 01:28
Οταν λες εκτος δηλαδη εννοεις ενα διαστημα μεταξυ του πρωτου κυκλου και της PCT ?

Ναι αυτο εννοω. Αν μπορεις πες μας και για ποσο χρονικο διαστημα προτεινουν τα συμπληρωματα.

Johnny21a
19-04-10, 01:40
Η εταιρια (Advanced Myscle Science, AMS) προτεινει τον παρακατω κυκλο οταν χρησιμοποιηθουν και τα 3 προιοντα της

Week | 1-Androsterone |**** 4-AD*** | ** DecaVol **|
Week 1 | 5 caps per day |****none*** | 4 caps per day |
Week 2 | 5 caps per day |****none*** | 4 caps per day |
Week 3 | 4 caps per day |4 caps per day |3 caps per day |
Week 4 | 4 caps per day |4 caps per day |3 caps per day |
Week 5 | 3 caps per day |3 caps per day |****none*** |
Week 6 | 3 caps per day |3 caps per day |****none*** |

Εγω δεν θελω να χρησιμοποιησω το 4-AD αλλα μονο τα αλλα 2 τα οποια και λανσαρει για καθαρο ογκο και συσφιξη μυων.

Στο τελος της 6ης εβδομαδας προτεινουν 6 εβδομαδες PCT με το Arom-X (δικο τους και αυτο).

NASSER
19-04-10, 01:53
Καλο θα ηταν να κανεις οτι σου προτεινει η εταιρεια με τα συμπληρωματα της, καθως ολα συνδεονται μεταξυ τους.

Και μετα εφοσον κανεις ενα κενο 4 βδομαδες να χρησιμοποιησεις το Novedex για οσο χρονο σου προτεινει η εταιρεια.

Johnny21a
19-04-10, 01:55
Δηλαδη 4 εβδομαδες μετα τον πρωτο κυκλο και μετα να αρχισω PCT. Βεβαια με αυτα που λενε για τα συγκεκριμενα σκευασματα, οτι δηλαδη δεν μετατρεπονται σε οιστρογονα θα χρειαστει PCT ? Αυτο βεβαια ειναι ξεχωριστο για τον καθενα φανταζομαι, φυσικα εξαρταται και απο τις δοσεις...

NASSER
19-04-10, 02:13
Δηλαδη 4 εβδομαδες μετα τον πρωτο κυκλο και μετα να αρχισω PCT. Βεβαια με αυτα που λενε για τα συγκεκριμενα σκευασματα, οτι δηλαδη δεν μετατρεπονται σε οιστρογονα θα χρειαστει PCT ? Αυτο βεβαια ειναι ξεχωριστο για τον καθενα φανταζομαι, φυσικα εξαρταται και απο τις δοσεις...

Θα στο γραψω για αλλη μια φορα! Ακολουθησε τις συστασεις της εταιρειας τοσο σε χρονο, δοσολογιες και συνδιασμους!
Αναφερονται σαν συμπληρωματα και παραλληλα σαν προορμονες. Τι πραγματικα ομως ειναι κανενας ακομα δεν γνωριζει γιαυτο οποιος θελει να τα χρησιμοποιησει καλο θα ηταν να ακολουθησεις τις συστασεις της εταρειας.

Αν ηταν να προτειμησω ενα απο αυτα τα συμπληρωματα, θα ηταν αντι-οιστρογονο και συγκεκρημενα το novedex.

Johnny21a
19-04-10, 02:18
Νομιζω οτι θα ακολουθησω την δικια σου προτιμηση. Δεν θελω να κανω πειραματα με το σωμα μου. Θα δοκιμασω το Novedex καθως ειχα καλα αποτελεσματα με αλλο αντι-οιστρογονο (6-ΟΧΟ). θα κρατησω και ενα log αν ενδιαφερεται καποιος.

Thanks Nasser!!!

manos_
19-04-10, 05:43
Και αμα σε πιασουν οι δοσολογιες που προτεινει η εταιρια γραψε μου.Εγω επαιρνα 5 φορες την συνιστομενη δοση για να με πιασει.Δεν αξιζει καλυτερα παρε ενα mass fx.