PDA

Επιστροφή στο Forum : λιγη βοηθεια παρακαλω



GEORGE/
20-04-10, 23:31
παω δευτερα τεταρτη παρασκευη γυμναστηριο κ θελω μια πρωτεινη για να αναπτυχθω.. ειχα την comlpete 8 warriorlab αλλα δεν ειδα διαφορα.. ειπα να παραγγειλω την nitro core 24 τι λετε θα με βοηθησει?να παρω μια πρωτεινη ογκου? τι λετε? ειμαι αγχαριος εντελως ειμαι 1,80 κ 80 kg.. βοηθιστεμε plzzz...........

Jud0ka
20-04-10, 23:32
κανεις καποια διατροφη?

GEORGE/
20-04-10, 23:48
παω δευτερα τεταρτη παρασκευη γυμναστηριο κ θελω μια πρωτεινη για να αναπτυχθω.. ειχα την comlpete 8 warriorlab αλλα δεν ειδα διαφορα.. ειπα να παραγγειλω την nitro core 24 τι λετε θα με βοηθησει?να παρω μια πρωτεινη ογκου? τι λετε? ειμαι αγχαριος εντελως ειμαι 1,80 κ 80 kg.. βοηθιστεμε plzzz...........
οι ωρεσ εργασιασ μου δε μου το επιτρεπει.. αλλα προσπαθω να τρωω τροφεσ με πρωτεινη κ οσα περισσοτερα γευματα την μερα..
πρωι γαλα με δημητριακα κ βρωμη
κατα τησ 11 ενα σαντουιτσ με κασερι γαλοπουλα κ μαθρο ψωμι.. μεσιμερι κρεασ η κοτοπουλο με πατατα η ρυζι
μετα την προπονηση το απογευμα 2 μπανανεσ κ αμυγδαλα
κ βραδυ αν θα φαω τονο η οτιδιποτε χωρισ λιποσ

την πρωτεινη την επερνα πριν κ μετα την προπονηση απο ενα σκουπ 32γρ

Machiavelli
20-04-10, 23:55
Αν περιμένεις να δεις αποτελέσματα από πρωτεΐνη καλύτερα μην παίρνεις. Ειδικά αν δεν κάνεις διατροφή δεν έχεις κάτι να συμπληρώσεις. Αν δεν σκοπεύεις να κάνεις διατροφή απλά φάε όσο καλύτερα μπορείς και πάρε μια πολυβιταμίνη αν θες.

Jud0ka
21-04-10, 00:01
φιλε αν δεν κανεις διατροφη η πρωτεινη δεν 8α σ δωσει τπτ το πλ πλ να σ δωσει ισα ισα κιλα αφου θα την περνεις τσαβα=]

GEORGE/
21-04-10, 00:04
Ξερω αρκετουσ που παιρνουν πρωτεινεσ χωρις διατροφη κ βλεπω οτι εχουν αποτελεσμα.. πωσ γινετε αυτο?

μπορεις να μου πει καποιος για την nitrocore 24??
'
δεν υπαρχει κατι που να με βοηθησει χωρις διατροφη??

Jud0ka
21-04-10, 00:07
Ξερω αρκετουσ που παιρνουν πρωτεινεσ χωρις διατροφη κ βλεπω οτι εχουν αποτελεσμα.. πωσ γινετε αυτο?

μπορεις να μου πει καποιος για την nitrocore 24??

φιλε μ η πρωτεινη ειναι "συμπληρωμα διατροφης" δεν σε βοηθαει σε κατι περισοτερο αποτι θα εκανε το φαι απλα!

GEORGE/
21-04-10, 00:11
γενικα υπαρχει κατι που να με βοηθησει να αυξησω λιγο το σωμα μου χωρις διατροφη?? κανω σκληρη προπονηση κ βλεπω αλλα μικρη διαφορα..

Jud0ka
21-04-10, 00:13
γενικα υπαρχει κατι που να με βοηθησει να αυξησω λιγο το σωμα μου χωρις διατροφη?? κανω σκληρη προπονηση κ βλεπω αλλα μικρη διαφορα..

τα παντα ολα ειναι η διατροφη...εγω αυτο ξερω τωρα παρα περα δεν ξερω!καλη συνεχεια στο φορουμ=]!:welcome:

Ramrod
21-04-10, 01:00
να παρω μια πρωτεινη ογκου? τι λετε? ειμαι αγχαριος εντελως ειμαι 1,80 κ 80 kg.. βοηθιστεμε plzzz...........

Το αν θα πάρεις πρωτεϊνη όγκου μάλλον θα πρέπει να το αποφασίσεις μόνος σου. Διάβασε αυτό για αρχή...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=2100


οι ωρεσ εργασιασ μου δε μου το επιτρεπει.. αλλα προσπαθω να τρωω τροφεσ με πρωτεινη κ οσα περισσοτερα γευματα την μερα..
πρωι γαλα με δημητριακα κ βρωμη
κατα τησ 11 ενα σαντουιτσ με κασερι γαλοπουλα κ μαθρο ψωμι.. μεσιμερι κρεασ η κοτοπουλο με πατατα η ρυζι
μετα την προπονηση το απογευμα 2 μπανανεσ κ αμυγδαλα
κ βραδυ αν θα φαω τονο η οτιδιποτε χωρισ λιποσ

την πρωτεινη την επερνα πριν κ μετα την προπονηση απο ενα σκουπ 32γρ

Βασικά πιστευω όλα γίνονται...και εγώ έχω πολύ περίεργο ωράριο και προσαρμόζω τη διατροφή μου ανάλογα...θέλει σωστό προγραμματισμό και πειθαρχεία αλλά συνηθιζεται. Χωρίς διατροφή δε κάνεις τίποτα...
Πάντως απ ότι βλέπω έχεις μια καλή "προδιάθεση" για σωστή διατροφή. Αυτό που χρειάζεσαι για να βάλεις όγκο είναι λίγη οργάνωση και το πιο σημαντικό να μάθεις τι ποσότητες χρειάζεται ο οργανισμός σου.


Ξερω αρκετουσ που παιρνουν πρωτεινεσ χωρις διατροφη κ βλεπω οτι εχουν αποτελεσμα.. πωσ γινετε αυτο?

δεν υπαρχει κατι που να με βοηθησει χωρις διατροφη??

1)Λένε ψέματα
2)Έχουν τρομερά γονίδια/γεννήθηκαν αθλητες
3) Τρώνε τα σωστά φαγητά κατά λάθος χωρίς να το καταλαβαίνουν


γενικα υπαρχει κατι που να με βοηθησει να αυξησω λιγο το σωμα μου χωρις διατροφη?? κανω σκληρη προπονηση κ βλεπω αλλα μικρη διαφορα..

Όχι δεν υπάρχει...και αν υπάρχει πιθανότατα δε θα θες να το βάλεις στον οργανισμό σου.
Βασικά είπες ότι είσαι πολύ αρχάριος. Πόσο καιρό κάνεις προπόνηση? Μήπως βιάζεσαι λιγάκι να δεις αποτελέσματα? Γενικά θέλει πολύ υπομονή...δε γίνεται απο τη μια μέρα στην άλλη.

salpas18
30-04-10, 02:06
την εχει δοκημαση κανενας αυτην την προτεινη ??? αν ναι για πιτε μας λιγα λογια:bowdown:

Ramrod
30-04-10, 02:31
την εχει δοκημαση κανενας αυτην την προτεινη ??? αν ναι για πιτε μας λιγα λογια:bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7867&highlight=complete

salpas18
30-04-10, 02:51
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7867&highlight=complete


αυτο γιατι μου το εστιλες??? εγω για την nitrocore 24 ρωτησα οχι για complete 8 sorry αν κανο καπιο λαθος

Ramrod
30-04-10, 03:07
αυτο γιατι μου το εστιλες??? εγω για την nitrocore 24 ρωτησα οχι για complete 8 sorry αν κανο καπιο λαθος

ΑΑΑ! Που να το καταλάβω...δε διευκρίνησες! Γιατί δεν ανοίγεις νέο θέμα στην αξιολόγηση και ρωτας εδω...?

salpas18
30-04-10, 12:40
ΑΑΑ! Που να το καταλάβω...δε διευκρίνησες! Γιατί δεν ανοίγεις νέο θέμα στην αξιολόγηση και ρωτας εδω...?

:P επιδη ρωταει και το αλλο παιδι πανο γιαυτο οκ θα ανιξω ενα!!