PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως μαγειρευεται γενικως;;;;



just chris
21-04-10, 09:41
πως μαγειρευεται το κοτοπουλο;τι μπαχαρικα βαζεται;;αλατι;;προσωπικα εγω χωρις αλατι τα κρεατικα ΔΕΝ τα τρωω,ιδικα το κοτοπουλο που βρωμαει κιολας....το πλακωνω στα μπαχαρικα αλλιως δεν.κ γενικως οταν ψηνεται ή γενικως οταν μαγειρευεται... απο μπαχαρικα κ αλατι πως πατε;;;;τι βαζεται;;;εγω παιζω μεχρι κ με βοιδοσουπες για να νοστιμισει το ζυμαρικο ασ πουμε.... τα παντα για την νοστιμια γιατι εγω πιστευω οτι την βαριεσαι παααρα πολυ ευκολα την διατροφη,οταν ειναι ολα αναλατα κ εξωφρενικα υγιεινα!!!!

Haris Pilton
21-04-10, 10:29
Κοτοπουλο (στη σχαρα),βρωμη (στο νερο),σπανακι (βραστο),μακαρονια (σκετα) και πολυ σκονη.

Τιποτα παραπανω τιποτα λιγοτερο,ενίοτε μαρινάρω το κοτόπουλο αλλα στη σχαρα δεν χρειάζεται ,δεν μυρίζει.

sTeLaKoS
21-04-10, 10:41
Κρέατα-ψαρικά στο γκριλ του φούρνου με ότι μπαχαρικά μου κατέβει.
Πατάτες στα μικροκύματα. Ρύζι βραστό.
Αυγά στο τηγάνι χωρίς καθόλου λάδι.
Βρώμη αλεσμένη σε νερό και τη πίνω, δε μπορώ να τη φάω.
Κυριακή ψήνω στα κάρβουνα αφού ούτως ανάβουν για την οικογένεια.

just chris
21-04-10, 10:53
αλατια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

sTeLaKoS
21-04-10, 10:53
Γενικά ναι. Τώρα στη γράμμωση μόνο στο 1ο μεταπροπονητικό στερεό γεύμα.

just chris
21-04-10, 10:56
αν δεν βαλω λιγο λαδακι κ λιγο αλατακι δεν μπορω.στο κατω κατω σιγα μωρε,σε αγωνες θα κατεβω!!!!!;;

Machiavelli
21-04-10, 11:04
Βάλε αλλά ίσα ίσα να αλείψεις το κρέας γύρω γύρω, μην έχει λίμνη γύρω γύρω.

Eddie
21-04-10, 12:18
Στελιο τα αυγα στο τηγανι πως τα κανεις χωρις λαδι?Βαζεις νερο?

sTeLaKoS
22-04-10, 16:44
Όχι Βασίλη. Ούτε λάδι, ούτε νερό. Σε αντικολλητικό Τεφάλ δε κολλάνε.

eri_87
22-04-10, 17:35
Εγώ βάζω λίγο αλάτι σε όλα, προσπαθώ να το αποφεύγω εκεί που μπορώ! Σε κοτόπουλο πάει πολύ η πιπεριά (διάφορα χρώματα) όπως κ να μαγειρευτεί κ σπάει τη γεύση... Πάντως γενικά χρησιμοποιώ πολύ λεμόνι στο πιάτο! Οπότε δεν χρειάζονται πολύ αλάτι κ κάνει κ καλό το λεμόνι!!! Καμιά φορά βάζω μπαλσάμικο!
Στο ψήσιμο πιο πολύ βραστά κ κανένα φιλέτο ψάρι στο αντικολλητικό τηγάνι ή στο φούρνο σε λαδόκολλα. Κ το κοτόπουλο στο τηγάνι κομματάκια με πιπεριές είναι σουπερ!

just chris
22-04-10, 18:51
ε ναι μωρε λιγο αλατακι πρασινο δεν κανει κακο.....