PDA

Επιστροφή στο Forum : αεροβική μετά από πόδια



flinstone
22-04-10, 22:22
Θέλω να μου λίσετε μία απορία. Υπάρχει πρόβλημα αν κάνουμε αερόβιο το πρωί μέτα την μέρα της προπόνησης ποδιων; Διλαδή αν κάνουμε την παρασκεύη το απόγευμα πόδια πηράζη να κανουμε το σαββάτο το πρωί αερόβιο;

Μαρία
22-04-10, 22:28
Θέλω να μου λίσετε μία απορία. Υπάρχει πρόβλημα αν κάνουμε αερόβιο το πρωί μέτα την μέρα της προπόνησης ποδιων; Διλαδή αν κάνουμε την παρασκεύη το απόγευμα πόδια πηράζη να κανουμε το σαββάτο το πρωί αερόβιο;

Οχι αλλα υπαρχει ενα προβλημα ειναι δυσκολο να κανεις αεροβιο μετα απο ποδια(καλα ποδια) οχι τοσο περπατημα αλλα τρεξιμο.

Polyneikos
22-04-10, 22:29
Σπύρο για μενα είναι λαθος,τα ποδια θελουν αναρρωση (ειναι και η μεγαλύτερη μυικη ομαδα),εγω θα σου συνιστουσα την 2η μερα μετα τα ποδια ξανα αεροβικη,δηλαδη αν κανεις Παρασκευη ποδια ξανα μετα από Κυριακη και καλύτερα προς το απογευμα,να εχουν περασει περιπου 48 ωρες.Ειδικα για οσους παιζουν βαρια σκουωτ και αρσεις θανατου ,πρεσσες κτλ είναι must,πρεπει να ξεμπουκωσουν λίγο τα ποδια..Φυσικα αεροβικη εννουμε τρεξιμο,όχι περπατημα ,εκει δεν εχεις πρόβλημα.

flinstone
22-04-10, 22:54
Ευχαριστώ πολύ παιδία. Είχα αυτή την απορία και δεν έκανα το αερόβιο (και καλά έκανα) γιατί τα πιέζω πολύ τα πόδια μου σε κάθε προπόνιση.