PDA

Επιστροφή στο Forum : whey αποψεις



-manos-
25-04-10, 16:06
Χαιρετω τα παιδια!!!!! συμπληρωματα εχω κανει χρηση μονο σε πρωτεινες.Οταν εκανα ογκο επερνα true mass BSN και αργοτερα δεν ξαναχρησιμοποιησα ογκου.Επερνα reflex 100% (λεμε τωρα) .Προσφατα πηγα να αγορασω την on optimun whey και ο πωλητης μου πρωτεινε την whey της musclelab και παρατηρησα οτι εχει πιο πολυ πρωτεινη με την ον ον και αμινοοξεα. Μπορειτε να μου πειτε εαν εκανα σωστη κινηση???

michael-nrg
25-04-10, 16:19
Χαιρετω τα παιδια!!!!! συμπληρωματα εχω κανει χρηση μονο σε πρωτεινες.Οταν εκανα ογκο επερνα true mass BSN και αργοτερα δεν ξαναχρησιμοποιησα ογκου.Επερνα reflex 100% (λεμε τωρα) .Προσφατα πηγα να αγορασω την on optimun whey και ο πωλητης μου πρωτεινε την whey της musclelab και παρατηρησα οτι εχει πιο πολυ πρωτεινη με την ον ον και αμινοοξεα. Μπορειτε να μου πειτε εαν εκανα σωστη κινηση???

γραψε αν μπορεις και τα συστατικα της και ποσοτητες. λεσ οτι βγαζει περισσοτερη πρωτεινη απο την ον. περνω για παραδειγμα την ρεφλεξ στα 25γρ σκονη βγαζει 20 γρ πρωτεινη και μια αλλη Χ πρωτεινη στα 30γρ σκονη βγαζει 20γρ πρωτεινη , τοτε σε συμφερει να παρεις την ρεφλεξ. παντα να κοιτας αναλογια κοστους/ποσοτητα

beefmeup
25-04-10, 16:21
καλυτερα να εμενες στην οπτιμουμ..οχι οτι ειναι κακη κ η αλλη,αλλα δεν ειναι οyτε καν το ιδιο με την οπτιμουμ..

-manos-
25-04-10, 16:48
σορρυ εκανα ενα λαθος!!!!!!!! ειμαι νεοπας βλεπετε!!!!!! ηθελα να πω warriorlab

calories 122
protein 24,36 g
carb 1.62 g
sugars 1.43 g
fat 2.05 g
saturates 0.82 g
sodium 59.75 mg


serving size scoop 30 g

Levrone
25-04-10, 16:55
φιλε Μανο στην επιλογη μιας πρωτεινης δεν υπαρχουν λαθη! πηρες αυτη να τη δοκιμασεις, ε ωραια και αν δεν ειναι καλη τι εγινε? απλα δε θα την ξαναπαρεις! ουτε πισω θα μεινεις ουτε θα στερηθεις την αναπτυξη!

σε ενα μηνα αντε δυο θα την εχεις αδειασει και μετα και λαθος να εκανες παιρνεις και παλι τη σωστη (ας το πουμε ετσι)..γι αυτο ειναι καλο που ειναι πολλες οι μαρκες! για να δοκιμαζουμε!

και με την ευκαιρια πες μας αν θες πως τη βρηκες, διαλυτοτητα , γευση, σε νερο, σε γαλα και ολα τα σχετικα!

thegravijia
25-04-10, 16:56
ολες ιδιες ειναι φιλε...τι και αμα γραφουν στο κουτι απεξω εμεις την εχουμε πιο μεγαλη απο τους αλλους...(δηλ πιο πολλα αμινοξιδια):)

-manos-
25-04-10, 17:01
Λαθος λεω οτι εκανα στην ονομασια της!!! στα 25 γρ βγαζει 20,3 πρωτεινης δλδ 0,3 γρ πιο πολυ απο την ρεφλεξ. Πηρα την γευση βανιλια ειναι πολυ ευπεπτη και εχει τελεια διαλυτοτητα με λιγα μονο κουνηματα!!! με παγωμενο γαλα ειναι σαν παγωτο βανιλια!!!!! το θεμα ειναι να δω διαφορα

Eddie
25-04-10, 17:29
Λαθος λεω οτι εκανα στην ονομασια της!!! στα 25 γρ βγαζει 20,3 πρωτεινης δλδ 0,3 γρ πιο πολυ απο την ρεφλεξ. Πηρα την γευση βανιλια ειναι πολυ ευπεπτη και εχει τελεια διαλυτοτητα με λιγα μονο κουνηματα!!! με παγωμενο γαλα ειναι σαν παγωτο βανιλια!!!!! το θεμα ειναι να δω διαφορα

Διαφορα απο πρωτεινη δε θα δεις.Δε μπορεις να ξερεις εαν καποια δουλευει η οχι,δεν ειναι κρεατινη να κανεις ενα κυκλο και να βγαλεις συμπερασμα.Το θεμα ειναι να βρεις καλη πηγη,με πολλα αμινοξεα,ευπεπτη,καλη γευση-διαλυτοτητα και σαφως τιμη!

Επισης καπου εχει αναφερθει οτι η warriorlab ειναι θυγατρικη της ΟΝ,αλλα δε ξερω κατα ποσο αληθευει.

-manos-
25-04-10, 17:34
Eddie εχεις δικιο σε αυτα που λες!!!Απλα εχω πεσει και εγω θυμα των διαφημησεων των γνωστων εταιριων και φοβομουν να παρω μια ποιο ανωνυμη αλλα μαλλον οπως λετε ολα ιδια ειναι ;) ασχετο το ξερω και γω οτι εχει καποια σχεση με την on

Kolorizos
25-04-10, 18:18
μια σημαντικη διαφορα ειναι οτι μπορει μια πρωτεινη να προσφερει 24 γρ στα 30,το θεμα ειναι αν θα αποροφηθουνα υτα τα 24???εκει ειναι η διαφορα στις πρωτεινες

jGod
25-04-10, 18:25
γιατι να μην αφομοιωθουν τα 24γρ. πρωτεινης?!αν λεγαμε για 50-60γρ το συζητουσα!