PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπερδεμένος μεταξύ



ZzecoOl
27-04-10, 02:54
Καλησπέρα, λέγομαι Σταύρος ειμαι 20 χρονών και ασχολούμαι με βάρη απο τα 16 μου παράλληλα με πολεμικές τέχνες, είμαι 1.78 στα 83 κιλά!

Απο την αρχή μιας και δεν ήξερα, κατέβαζα τις πρωτείνες σαν νεράκι, χωρίς να ρωτάω και χωρίς να ψάχνομαι, αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να πάρω ασύμετρα κιλά, κυρίως στο στήθος και στην κοιλιά και να φαίνομαι σαν μπόγος!

Τον τελευταίο 1.5 χρόνο έκανα πολλές προσπάθειες και με σωστά συμπληρώματα αυτή την φορά,προσεγμένα προγράμματα και λίγο καλύτερη διατροφή απο τα 90 κιλά έπεσα στα 83 μειώνοντας το λίπος και βάζοντας μυς...

Και έρχομαι στο πρόβλημα, αν και η εμφάνιση στο σώμα μου βελτιώθηκε πολύ, αν και μείωσα το λίπος στην κοιλιά, στο στήθος παρέμεινε,και προσωπικά αν και το έψαξα και δεν πρόκειται για γυναικομαστία, ακούω τα γνωστά σχόλια "θηλάζεις" κτλ...και προσωπικά με πειράζει!

Και αφού μίλησα με τον γυμναστή μου, στην αρχή πρότεινε να κάνω ***********, αλλα μετά απο συζήτηση καταλίξαμε σε ******* για μέγιστο αποτέλεσμα...

Ξέρω οτι το ******** θεωρείται στεροειδές και ξεφεύγω απο τα απλά συμπληρώματα...αλλά είδα τις παρενέργειες και μπορώ να πω πως τα φοβάμαι λίγο,σε περίπτωση που δεν λειτουργήσει σωστά στο σώμα μου...τι γνώμη έχετε?? Σας παρακαλώ αν έχει κάποιος γνώσεις και εμπειρία πάνω σε αυτό να μου στείλει έστω και προσωπικό μήνυμα...

Επίσης ξέρω οτι θα μου πείτε τα κλασικά "η γράμμωση γίνεται στην κουζίνα και με σωστή διατροφή και με αερόβια" κτλ, και εγώ απαντάω πως δεν είμαι καινούργιος,συνέχεια ψάχνω-ρωτάω ακούω παίρνω συμβουλές αλλά παιδιά η κατάσταση δεν πάει άλλο,εχω σαλέψει....κάνω τα πάντα και τίποτα...


Για ευνοητους λογους,τη επομενη φορα θα σβηστει ολο το τοπικ ***mods team***

ZzecoOl
27-04-10, 03:01
Ορίστε και μια πρόσφατη φώτο

http://img62.imageshack.us/i/4minesprintosummer2.jpg/

Plus
27-04-10, 07:54
Καταρχας περνουμε ως πρωτη μας αντιληψη οτι ενχειρησεις και ενεσεις ειναι μια τελευταια λυση. Λοιπον,εχω εναν φιλο στα 22 του και πριν απο 1 χρονο στα 21 ειχε το ιδιο προβλημα μαζι σου,και αυτος γυμναστηριο κτλ και αποτελεσμα πολυ μικρο.

Αποτι βλεπω στην φοτογραφια και με προχειρη ματια φαινεται οτι εχεις αρκετο λιπος,οχι μονο στο στηθος,αλλα και στην κοιλια και στα πλαινα,αυτο γιατι οι κιλιακοι σου ειναι πολυ θολοι. Αυτο σημαινει οτι ακομα εχεις πολλα περιθορια πριν παμε σε κατι αλλο.

Αρχιζεις κολυμβηση παραλληλα με το γυμναστηριο 2-3 φορες την βδομαδα και κολυμπας μεχρι την δευτερα παρουσια. Μια απτις καλυτερες λιποδιαλυσεις.

Αν δεν εχεις δοκιμασει λιποδιαλυτες mitropin (οι καλυτεροι στην αγορα κατα την γνωμη μου χωρις προβληματα) μπορεις να δοκιμασεις πριν πας στο avatar.

Το avatar το εχουν παρει 2 φιλαρακια μου που ειναι 30+ (μεγαλυτερη ηλικια απο εσενα) ο ενας δεν ειχε προβλημα,τον αλλον τον πηγε στην τουαλετα για 1-2 μερουλες,επισκεψη. :jason:

Η προπονηση αεροβιου ειναι καλυτερο να ειναι δυνατη,αλλαζε καθε περιπου 1-1.5 λεπτο ενταση ωστε ο εγκεφαλος συνεχεια να αλλαζει σηματα.

Κανε την προπονηση σου ακομα πιο γρηγορα και εντονα,λιγοτερα κενα.

(ΟΛΑ αυτα σε περιπτωση που δεν κανεις κατι απο αυτα,αν οντως ταχεις ακουσει και τα κανεις,ακομα καλυτερα)

Αυτα :) παντως,εχεις πολλα περιθορια ξαναλεω πριν πας σε αλλες λυσεις,μην ξεχνας το πιο βασικο... αυτα που μενουν ειναι αυτα που ο οργανισμος θα καψει τελευταια και θα αναζητησει απο εκεινα ενεργεια. :toast:

lila_1
27-04-10, 10:15
Καλησπέρα, λέγομαι Σταύρος ειμαι 20 χρονών και ασχολούμαι με βάρη απο τα 16 μου παράλληλα με πολεμικές τέχνες, είμαι 1.78 στα 83 κιλά!

Απο την αρχή μιας και δεν ήξερα, κατέβαζα τις πρωτείνες σαν νεράκι, χωρίς να ρωτάω και χωρίς να ψάχνομαι, αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να πάρω ασύμετρα κιλά, κυρίως στο στήθος και στην κοιλιά και να φαίνομαι σαν μπόγος!

Τον τελευταίο 1.5 χρόνο έκανα πολλές προσπάθειες και με σωστά συμπληρώματα αυτή την φορά,προσεγμένα προγράμματα και λίγο καλύτερη διατροφή απο τα 90 κιλά έπεσα στα 83 μειώνοντας το λίπος και βάζοντας μυς...

Και έρχομαι στο πρόβλημα, αν και η εμφάνιση στο σώμα μου βελτιώθηκε πολύ, αν και μείωσα το λίπος στην κοιλιά, στο στήθος παρέμεινε,και προσωπικά αν και το έψαξα και δεν πρόκειται για γυναικομαστία, ακούω τα γνωστά σχόλια "θηλάζεις" κτλ...και προσωπικά με πειράζει!

Και αφού μίλησα με τον γυμναστή μου, στην αρχή πρότεινε να κάνω ********, αλλα μετά απο συζήτηση καταλίξαμε σε χάπια ******* για μέγιστο αποτέλεσμα...

Ξέρω οτι το****** θεωρείται στεροειδές και ξεφεύγω απο τα απλά συμπληρώματα...αλλά είδα τις παρενέργειες και μπορώ να πω πως τα φοβάμαι λίγο,σε περίπτωση που δεν λειτουργήσει σωστά στο σώμα μου...τι γνώμη έχετε?? Σας παρακαλώ αν έχει κάποιος γνώσεις και εμπειρία πάνω σε αυτό να μου στείλει έστω και προσωπικό μήνυμα...

Επίσης ξέρω οτι θα μου πείτε τα κλασικά "η γράμμωση γίνεται στην κουζίνα και με σωστή διατροφή και με αερόβια" κτλ, και εγώ απαντάω πως δεν είμαι καινούργιος,συνέχεια ψάχνω-ρωτάω ακούω παίρνω συμβουλές αλλά παιδιά η κατάσταση δεν πάει άλλο,εχω σαλέψει....κάνω τα πάντα και τίποτα...

Βασικα εισαι υπερβολικος..Στην φωτογραφια φαινεσαι μια χαρα και οπως ειπωθηκε εχεις πολλαααα περιθωρια ...αν απλα χασεις λιγο λιπος συνολικα και ισως επικεντρωθεις λιγο περισσοτερο στο στηθος,θα σαι οκ....δηλαδη απορω με τον γυμναστη που σου προτεινε αυτα που γραφεις!:turtle:

Αποκλειεται να μην μπορεις να χασεις λιπος...Και δεν εννοω τοπικα...Δεν φαινεσαι να εχεις τοπικο προβλημα....εκτος αν παραπλανα η φωτο:P

Machiavelli
27-04-10, 10:27
Αν δεν εχεις δοκιμασει λιποδιαλυτες mitropin (οι καλυτεροι στην αγορα κατα την γνωμη μου χωρις προβληματα) μπορεις να δοκιμασεις πριν πας στο avatar.


Πριν πας στο Avatar, να ξέρεις ότι με 3D είναι πιο ωραίο.

Το πρόβλημα δε φαίνεται τόσο μεγάλο όσο λες, βέβαια έχεις και σηκωμένα τα χέρια και ίσως ξεγελάει, από τη στιγμή που δεν είναι γυναικομαστία, πριν πας σε οποιαδήποτε φαρμακευτική ουσία (είτε αναβολικό είτε οχι) πρέπει να δοκιμάσεις να πέσεις αρκετά σε λίπος, ενδέχεται το στήθος σου να είναι η κύρια λιποαποθήκη σου. Δε κατάλαβα όμως γιατί θες να πάρεις φάρμακο εφόσον δεν πρόκειται για οιστρογονικό θέμα. Νομίζω θα είναι ανούσιο.

Haris Pilton
27-04-10, 11:10
Συμφωνω με το μπαρμπα.

savage
27-04-10, 11:11
^^:thumbup:+1

TEFAAtzis
27-04-10, 15:19
[QUOTE=Machiavelli;165577]Πριν πας στο Avatar, να ξέρεις ότι με 3D είναι πιο ωραίο.

Θεος:bowdown::bowdown::bowdown::turtle::turtle::turtle::rolf::rolf::rolf: